Rusland dreigt óók verdrag met Groot-Brittannië op te zegsen en om Rijnwater naar Noordhollandse duinen Abnormale suikerbietencampagne Busongeluk eist 40 doden Apothekers en zieken fondsen Recordprijzen voor bloemen Zeereerw. heer J. van der Hoogte V. S. krimpen leger in Nieuwe manoeuvre tegen Parijse accoordeti Vragen over Wet Assurantiebemiddeling Uienexport neemt af PAGINA 3 Sleet jaar voor telers en indusrue EERSTE ONDERNEMINGS RAAD IN CONFECTIE- INDUSTRIE Dronken chauffeur gearresteerd Overeenstemming bereikt „CONTROLEUR VAN LUISTERVERGUNNINGEN-' IN HET FUIK Aalsmeerse Hoogspanning op veilingen HELICOPTERFILM VAN DE SABENA KOPERSLAGER SPOOR LOOS VERDWENEN Directeur Ned. boord-geestelijken voor emigrantenschepen millioen minder soldaten Keiamenuis Vclll Kill geworden doordat in een afzetgebied van De suikerbietencampagne heeft, zoals bekend, dit jaar een zeer abnormaal ver loop. Tot begin November hadden de fa brieken te kampen met onregelmatige aanvoer, als gevolg van de slechte weers omstandigheden. Ze zijn dan ook later begonnen dan oorspronkelijk in de bedoe ling lag en hebben in het begin niet op volle capaciteit kunnen draaien. Indien alles normaal was verlopen, zouden de fabrieken haar campagne zeker ongeveer half December hebben beëindigd. Thans is het einde pas nu in zicht. De eerste fabrieken zullen dezer dagen afdraaien en de laatste tussen Kerstmis en Nieuw jaar. Men verwacht in totaal plm. 3.100 000 ton suikerbieten met een gemiddeld se- halte van 15.45 pet, waaruit circa 380.000 ton suiker geproduceerd zal worden. Het bietgewicht is zeer laag. nl. tot op heden ongeveer 740 gram per biet. De tarra is zeer hoog (veel klei aan de bieten door het regenachtige weer) en komt gemid deld op ca 25 pet. Gezien deze omstandig heden is dit jaar voor de telers en voor de industrie slecht te noemen. Het ziet er naar uit, dat de animo voor het verbou wen van suikerbieten het volgende jaar tenzij er iets aan de prijs wordt gedaan aanzienlijk zal dalen. geval ongehuwden en kinderloze echt paren op een ander tijdstip met vacantie kunnen gaan, wat reeds een aanmerke lijke verlichting zou geven. De grote va- cantiestroom, die nu in drie weken is samengedrongen, zou hij „uitgesmeerd" willen zien over acht of negen weken. Donderdag wordt bij Bendiens confec tiefabrieken te Almelo de definitieve on dernemingsraad gekozen en dit zal dan de eerste door het personeel gekozen definitieve raad zjjn in de confectie-in- dustrie. Toen destijds is bepaald, dat de onder nemingsraden voor 1 Juli 1953 moesten zijn samengesteld, werd aan de confectie- industrie een jaar uitstel gegeven. Deze bedrijven werken n.l. over het algemeen met veel vrouwelijk en dus percentueel minder sterk georganiseerd personeel. Het gevolg hiervan is, dat deze onderne mingen nog niet „rijp" waren voor een ondernemingsraad. Bendien kende echter reeds 14 jaar een personeelsvertegenwoor diging, welke in September werd omge zet in de voorlopige ondernemingsraad. Toen de bedrijfscommissie het door deze voorlopige raad ontworpen reglement had goedgekeurd, kon worden begonnen met de voorbereiding voor de verkiezing van een definitieve raad. Deze verkiezingen worden Donderdag gehouden. Waarschijn lijk zullen binnenkort wel meer confectie- industrieën volgen, maar Bendien heeft de landelijke primeur. Wegens de per- soneelssamenstelling is een uitzondering verkregen voor de minimum leeftijd van de vrouwelijke kiezers en candidaten. Deze is respectievelijk 18 en 21 jaar in plaats van 21 en 23 jaar. Gisteren heeft circus Strassburger in Carré te Amsterdam zijn intrek geno men. De jongste telg uit het Strassbur- gergeslacht, de 6-jarige Regina, venvent het varken, dat zij van de Groningse stu denten tijdens de voorstelling aldaar cadeau heeft gekregen. Niet ver van de stad Mexico is een autobus in een ravijn gestort waardoor 40 personen om het leven zijn gekomen en een tiental passagers gewond is. Van de omgekomenen werden 22 op slag gedood; de anderen overleden tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De bus, die bestuurd werd door een dronken chauffeur, vervoerde arbeiders die van hun werk kwamen. De tien overlevenden zijn zo zwaar gewond, dat men ook voor hun leven vreest. De chauffeur is gearresteerd. Naar de voorzitter van de onderhande lingscommissie van apothekers en alge mene ziekenfondsen meedeelt heeft de onderhandelingscommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Pharmacie en de organi saties van algemene ziekenfondsen ovsi- eenstemming bereikt over een gezamen lijk voorstel ter oplossing van de bestaan de moeilijkheden dat ter goedkeuring zal worden voorgelegd aan de algemene ver gadering van genoemde maatschappij, die vandaag bijeenkomt. De 51-jarige K. W. R. uit Vlaardingen werd dezer dagen te Zoetermeer aange houden, als verdacht van oplichting. Hij zou zich in enige plaatsen in Zuid-Hol land hebben voorgedaan als ambtenaar van de P.T.T., belast met het contro leren van luistervergunningen. Waren bij een luisteraar te weinig zegels geplakt, dan verzocht hij het ontbrekende geld tot de waarde van de niet-geplakte ze gels te mogen ontvangen en zegde dan toe een nieuwe vergunning te zullen op zenden. Tengevolge van de zeer grote buiten landse vraag naar Nederlandse bloemen, lijn de prUzen op de Aalsmeerse veilingen gestegen tot een recordhoogte. Vooral uit Zweden, Duitsland Zwitser land en Italië komen orders om steeds meer bloemen binnen. De export werkt onder hoogspanning om zoveel mogelijk aan deze aanvragen te voldoen. Rode an jers noteerden f 1.25 per stuk, seringen liepen op tot 2.50 per tak. Euphorbia tot 1.10 per tak en Helleborus per bosje van 10 stuks tot 4.90. Deze prijzen zijn in de geschiedenis van de bloemenhandel niet eerder voorgekomen. Alle andere soorten bloemen zijn naar evenredigheid eveneens hoog in prijs. Ook potplanten delen in deze welvaart. Op de potplantenkerstveilingen wordt een overdaad van bloeiende planten aangebo den. De markt is vast en goed prijshou dend. De Sabena heeft in samenwerking met de „United Air Corporation" een kleu renfilm vervaardigd over het eerste in ternationale passagiersnet van helicop ters. Voor deze film, getiteld ,,De Lucht- omnibus" werden ook opnamen gemaakt van de heli-haven in Maastricht. De film duurt 26 minuten en zal binnenkort in alle in het luchtnet van de Sabena opge nomen steden worden vertoond. De film geeft een overzicht van het pionierswerk in zake het passagiersver voer per helicopter en legt de nadruk op het grote voordeel van dit vervoer voor handelslieden en toeristen. Sedert 1 Sep tember 1953 zijn door de vier helicopters van de Sabena 25.000 passagiers ver voerd. De commissaris van politie te Vlaar dingen verzoekt namens de echtgenote te worden bekend gemaakt met de ver blijfplaats van Gerard Leeuwenstein, oud 43 jaar, koperslager, wonende te Vlaar dingen, die op Woensdag 15 December 1954 de echtelijke woning verliet en hierin niet is teruggekeerd. En ongeluk wordt gevreesd. Signalement: normaal postuur, bol ge zicht, gezonde gelaatskleur, scheve neus, was gekleed in grijs costuum, grijze over jas en bruine schoenen. Hij droeg een bruin lederen actetas bij zich. Bij besluit van 30 Novembei heeft de H. Congregatie van het Consistorie te Rome de zeereerw. heer J. A. G. van der Hoogte (Mauritskade 28, Amsterdam), be noemd tot directeur van de Nederlandse boord-geestelijken voor de emigranten-» schepen. De Amerikaanse minister van lands verdediging, Charles Wilson, heeft mede gedeeld dat het Amerikaanse militaire personeel per 1 Juni 1956 met in totaal ongeveer 250.000 man zal worden vermin derd. De sterkte der Amerikaanse troepen in Japan zal met één leger-divisie worden verminderd. Momenteel bevinden zich in Japan één divisie mariniers, twee leger divisies en één regimentsgevechtsgroep. Wilson zeide. dat de voorgestelde in krimping geen 'invloed zal hebben op de Amerikaanse verplichtingen t.a.v. Europa. Ook de Amerikaanse luchtmacht zal niet door het verminderen van 't Amerikaanse militaire personeel worden getroffen. Zij zal integendeel per 1 Juni 1956 iets wor den uitgebreid. De sterkte van het Amerikaanse mi litaire personeel bedroeg in November 1954 3.218.000 man. Na de voorgestelde eh de reeds uitgevoerde verminderin gen z'al zij 2.815.000 man zijn. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Peschar betreffende de onverenig baarheid van bepaalde beroepen of be drijven met het beroep van tussenpersoon, bedoeld in de Wet Assurantiebemiddeling, heeft de minister van Financiën, de heet van de Kieft schriftelijk geantwoord, dat hij zal bevorderen, dat de richtlijnen, aan de hand waarvan de S.E.R. de uitoefening van bepaalde beroepen of bedrijven on verenigbaar zal verklaren met het beroep van tussenpersoon, zo spoedig mogelijk tot stand komen. De commissie van advies, bedoeld in artikel 2 van de Wet Assurantiebemidde ling, zal worden verzocht met de opstel ling van het advies over deze richtlijnen de meeste spoed te betrachten. De beslis sing, of namen van tussenpersonen in enig' register zullen worden doorgehaald, moet door de S.E.R. worden genomen, terwijl van deze beslissingen beroep mo gelijk zal zijn op de administratieve rech ter. De minister meent zich daarom van be antwoording van de vraag, of de namen van tussenpersonen in de registers zullen worden doorgehaald indien zij een onver enigbaar geworden beroep uitoefenen te moeten onthouden. De minister vindt geen aanleiding om een wetsontwerp in te dienen tot wijziging vén de bedoelde artikelen van de Wet Assurantiebemidde ling. Terwijl in andere jaren in de eerste helft van December veel uien voor export gereed worden gemaakt, is het nu uiterst stil in de uien-exportmarkt. Het is voor velen teleurstellend, dat thans nog niet de helft van 1952 is geëxporteerd. Eind 1952 waren ruim 47 millioen kg verzonden, tegen slechts ruim 23 millioen kg eind November van dit jaar. Verleden jaar was dit cijfer bijna 38 millioen. De prijs, waartegen wordt verkocht is zeer lonend en het blijkt juist die prijs te zijn dte de export belemmert. T j 1 QO l-m kunstmatige waterwinning is noodzakelijk

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3