PSV moet zijn leiders-re Haarlem bewiizen Het Wespennest Rotterdamse Graanmarkt WIJZIGING BESLUIT HERSTEL RECHTSVERKEER Formele moeilijkheden rond de vrijlating van Van der Hart SLAGEN? A.D.O. in de lift examineert Willem II DOS en SVV krijgen kans op herstel Grote Kerstprijs is belangrijkste course Wilkes naar Nederland voor keeloperatie Zwemkampioenscliap- pen op 5,6 en 7 Augustus Ned. ijshockey-ers naar Duitsland en Polen m WILT GIJ Olympia's Amateurs- Tour door Nederland Hockeyers met vacantia Uitkering-ineens gevraagd voor getroffen Overijsselse boeren Oe Noe poogt te bemiddelen tussen V.S. en China Om de toekomsti status van de Soedan David Duncan VRIJDAG 24 DECEMBER 1954 rAGTNA tl Draverijen Hilversum Laatste course-Jag M-klasse Feijenoord komt terug IS AC tegen MVV Sparta „maait" niet DE VENLOëRS EN BE QUICK VVV gaat door VERMINDERDE ACTIVITEIT VOOR-OORLOGSE MANCO NIET NAAR DE STAAT voor H.B.S. of Staatsexamen? Mulo of Onderwijzersakte? GESLAAGD... DANK ZIJ TOB HILVERSUM DUITSE GEBIEDEN ONDFK NEDERLANDS BEHEER INBRAAK OP DE NEDERLANDSE AxMBASSADE IN CANADA RIJKSBUREAU VOOR TEXTIEL IN ARNHEM WORDT OPGEHEVEN Moeilijkheden kondigen zich aan FIGEE VOORLOPIG VOL BEZET B. Af. R. S. B. m. li. s. X b. m. R. s, TEI EV1SIE (The bramble bush) TELEVISIE de (Van onze paardensportmedewerker) Op het programma dat Hilversum 2e Kerstdag biedt, is de gesplitste Grote Voor het eerst in de nieuwe K.N-V.B.-competitie komen a.s. Zondag, p w- I Kerstprijs de belangrijkste course De Tweede Kerstdag, twee prof-clubs tegen elkaar in het veld: I.apid J.O. II-' eerste afrl staat nnon wnnr nanrrfAn met tiaar die elkaar in sportpark Kaalheide te Kerkrade zullen bekampen; twee clubs die od de éindranglijst van de N.B.V.B.-competitie reeds gelijkwaardig bleken en die ook in de huidige K.N V,B-afdeling C pal bij elkaar staan en weer met vrt'wf' Relpkluidende cijfers. Afgezien daarvan is het programma in afd. C ditmaal toen het interessants. De winnaar van RapidAlkmaar zou aan de kon kunnen komen, nis P S.V de riskante uitwedstrijd tegen Haarlem zou verliezen, intussen is het Vó ver nog niet! Haarlem gaaf dan mee. maar Rapid of Alkmaar zou dan wel hetere deelcijfers houden Voorlopig echter achten wij de kans dat P.a.V. zich zal handhaven toch nog wel het grootst. En bovendien is ïimburgia er ook nog, al kriieen de Brunsummers die zich j.l- Zondag bij Alkmaar ondanks de nederlaag Zee., coed hebben geweerd en hun plaats in de kopgroep volop waard zijn gebleken, een zware uitwedstrijd bij E.B.O.H. in Dordrecht, waarvoor de papieren met zo liggen dat een hervatting van Limliurgia's zegetocht zonder meer zeker zou zijn. te veel tegenslag is dat voor Brabantia tegen DWS ook wel mogelijk. Feijenoord Is voorlonie weer uit dp kon- groep weggevallen, maar de Rotterdam mers zullen er tegen de Enschedese Buys wel voor zorgen dat de afstand niet groot wordt. Mogelijk k¥nnenh^® n hPn witten zelfs inlopen, nu alle zes loóven hen geplaatste ploegen tegen elkaar optrek ken; in hun start zijn ze tot nu toe n fit fortuinlijk geweest. In de staart betwis ten Blauw Wit en NEC 6 "J* overwinning, waarvoor ook Vites«i zlcb met een redelijke kans thuis teS®n Herm- Dvs inzet. Iets hoger in de middenmoot, heeft GVAV tegen NOAD een aanzienlijk terreinvoordeel, zodat fïe Groningers th.n wel weer naar de bovenste helft van afd. C kunnen opwerken. Als enige club zonder verltopum ;ai; len de Flamingo's nu ook thu s teg Veendam wel weer de volle winst binnen halen Amsterdam, de andere Proj-®'"b afd A stelt ons echter voor raadsels, bij hun 'gebrek aan wedstrijd-mentaliteit is op de prestaties der Zwarte Schapen geen peil meer te trekken, maar even goed is het mogelijk dat op de nederlaag tegen de Zwolse Boys nu een rehabilitatie tegen Stormvogels gaat volgen. Een zeer interessant duel in afd. A Wordt dat tussen NAC en MVV, die op het ogenblik hoog genoteerd zijn. Eerlijk gezegd hebben wij in de tweede plaa w Van de Bredanaars voorlopig nog wel ie-s meer vertrouwen dan in de derde Plaa_-s van de Maastrichtenaren en ook kan net thuis-voordeel van de Brabanders de doorslag geven. DOS krijgt een zeer SJ"" stige gelegenheid om zien van zijn inzinking te herstel len; mits spil Westbroek en doelman Coster het „fatum van zich af weten te schua- den (in de twee eerste wed strijden twee-, in de Jongste liefst negenmaal gepasseerd), moeten de Utrechtenaren deze kans tegen het bezoe kende Roda Sport kunnen benutten. Leeuwarden en Go Ahead gaan in de m>-- denmoot gelijk op, maar nvs- schien weten de Friezen zich westbroek iets meer naar de kopgro-p I teaen te werken. De beste kansen „fatum" in Longa—Excelsior zijn de thuis sterke Tilburgers toe bedacht en de Zwolse Boys zullen na hun stunt-zege tegen Amsterdam wel niet 'n staat zijn om ook Emma met lege handen haar huis te sturen. Als Rigtersbleek dezelfde zeis-en-moker- hamer-taetiek als tegen Fortunanu ook tegen Elinkwijk/Otrecht aanwendt, zit er voor de Stichtse profs eveneens eeri ne derlaag in het vet. Gelukkig gooit Spa(\a het over een andere boeg en daarom fortuna '54 dit weckend weer eens kun nen voetballen, waarbij de kansen op een hervatting van de Geleense zegetocht- ock al zullen de Spartanen zich met Israelii tegen hun prof-gastheren verzetten, zeer kunstig zijn. Wellicht heroveren De Munck c.s. hun positie aan de kop va» v'an afdeling B, want Willem H wordt thuis in een zeer moeilijke affaire gewik keld, nu een met nieuw zelfvertrouwen gewapend ADO zich opmaakt om 1» i1 - burg zijn grote „herfst"-reputatie in ere te herstellen. Moet ADO in de lift voor SVV geldt dat ook; en al spelen de Schiedammers tegen Sittardla vaak onfortuinlijk, ditmaal moeten zij toch voor eigen publiek de volle winst reserveren. De manter, waar op EDO zijn successen verovert, geeft geen garantie van duurzaamheid: daarom zit er in de visite bij Wageningen méér risico dan men op papier zou geloven Heracles is in staat om tegen Heerenveen een puntje thuis te houden en zonder Faas Wilkes, die naar men weet voor de Spaanse Eerste divisie club Valencia uitkomt, zal Vrijdag vanuit Madrid naar Nederland vertrekken om in ons land een keeloperatie te ondergaan. De vroegere Xerxes-speler heeft sinds enige tijd last van een ontsteking aan de amandelen Hij heeft zich hieraan reeds een keer laten opereren Doch op verzoek van Wilkes aldus verklaarde het Bestuur van Valencia, zal hii zich in zijn vaderland opnieuw laten behandelen. Naar bekend zouden enkele spelers van de vroegere prof-club Venlo de wens te kennen hebben gegeven, voor de Gro ningse club Be Quick te gaan spelen of schoon de K.N.V B. had bepaald dat ex- profs uitsluitend naar hun oude vereni gingen mochten terugkeren. Er is voor de overschrijving van de vier Venloërs dan ook geen toestemming verleend maar op het ogenblik heeft het K.N V.B - bestuur deze aangelegenheid opnieuw in behandeling en binnen zeer korte tijd kan een beslissing worden verwacht KLAASSENS, in sigaren In afd. D heeft VYV de meeste aan dacht. Met internatio naai Jan Klaassens Al- trouwe steunpilaar van de oude kern (hij opende enkele weken geleden op de Parade in Venlo een sigarenzaak) maken de VVV-ers van hun as piraties grote ernst. F,n ook in het bezoek aan DFC in Dordt zijn de roodblauwen favoriet Intussen duelleren RBC en HVC om de derde plaats, een strijd met gelijke kansen, al ge'o- ven wij dat de Amers- foortse debutanten op het ogenblik iets te hou? grijpen. Eindhoven moet om zich met de winnaar van het duel te Roosendaal te kunn-n handhaven, de lastige uitwedstrijd tegen Enschede winnen, wat niet mee zal va,- len! Rotterdam krijgt ditmaal een gecombi neerd Noord-Oostelijk bezoek, want oe- halve de Enschedese Boys komen ook da withemden van Groningen's'good old Be Quick naar de Maasstad en wel om Xer xes te bekampen en daar vermoedel'jk eveneens te verliezen.... Daarentegen ziin De Volewijckers als gasten van AGOVV wel favoriet maar na de dave rende zege van De Graafschap van Zon dag jl. is het niet mogelijk om de kans van Ajax tegen de Oostelijke profs nog zó hoog aan te slóan als wij verleden week zouden hebben gedaan. En ook voor BVV VSV is de prognose zeer moeilijk; wei- licht halen de onberekenbare Velsenaren na een als altijd teleurstellend begin, nu hier hun eerste zege weg <ln totaal zijn er na tien weken nog tien clubs zonder overwinning, waarvan drie zelfs nog zon der een enkel winstpunt). eerste afd. staat open voor uaarden met een mm. winsom van 18 000 Dat zijn uiteraard de allerbeste en 7 deelnemers staan hiervoor genoteerd. In de tweede afd zullen starten 9 oaarden. die f 11 000 minimaal op hun rekening hebben staan. Van beide groepen komen vier paarden in de finale, waarin de wlnnaa f 1000 als eerste prijs zal ontvangen. Mogelijk zal Madame B haar carrière met een glo rierijke zege besluiten, want het ts de laatste coursedag voor de merriën der M.-jaarklasse. Het programma met daarbij onze favo rieten ziet er uit als volgt: Mistletoeprijs 1980 m. 14 inschrijvingen; Ramses, Saratoga. Ruth Heny. Kerstboomprijs 2340 m. 19 inschrijvin gen: Rotecta, Patrijs S. Ruth Buffington. Grote Kerstprijs I 1960 m. 9 inschrijvin gen: Pearl Spencer, Nora Spencer, Our Volaun. Grote Kerstprijs II 1960 m. 7 inschrij vingen: Morning Star, Nellie Gregor, Leo Axkit. Hulstprijs 1989 m. 17 inschrijvingen: Quinte Hollandia G, Quant a Moi, Regi- na Spencer. Kerstkransprtjs 2340 m. 13 inschrijvin gen: Rose Marie, Rethy Hollandia Pirette. Kerstklokkenprijs 2340 m, 12 inschrij vingen: Oranje J, Olympia B. Peterhof Kerstroosprijs 2800 m. 6 inschrijvingen: Quick Fire. Querida Donum. Quick P Finale Grote Kerstprijs 1960 m. 8 deel nemers: Madame B, Nellie Gregor, Note- kraker S (Beri< ht van A. Bnsman.Graanmakelaar' De activiteit in de graanwereld is lp het algemeen verminderd hetgeen we' aan de nniererde feestdagen alsmede aar het einde van het jaar te wijten is. Bui- t"iSPWo ie dinsen zijn er ook niet te ver melden. He' priisverloop is vrijwel onge wijzigd tegenover verleden week, hetzi' dan dat wij in Canada rogge per April Mei de nodige schommeUngen hebben ge had. Laatstgenoemd land blijkt wel graa rogge, gerst en haver na opening der scheepvaart daar te lnade te willen ver kopen en heeft dan ook vooral in rogge flinke posten gespuid. Noord-Afrika had weer zijn gebruikeli.i ke inschrijving van Altunjagerst en heeft weer prachtige prijzen hiervoor gemaakt; de bestemming zal we] naar elders zijn, daar men hier andere soorten belangrijk lager kan kopen. Argentinic heeft ook deze week zeer weinig naar ons land verkocht en de nieuwe oogsten gerst, haver en rogge ble ven op een te hoog niveau voor onze begrippen. Noord-Amerika verkocht wat mais, alsmede witte haver op aflading, doch zoals gezegd groot was de omzet niet. Irak bleef met gerst nieuwe oogst Juli- Aug. etc. aan de markt doch algemeen vindt men deze positie nog te ver en on overzichtelijk. Wat er aan oude oogst aan de markt is bestaat uit tweedehandsposten en hiervan wordt regelmatig zowel naar Duitsland als naar ons land verkocht. Svrie hcort men niet meer als exporteur en met enige nog af te wikkelen eontrac- recht blijkens de M. van T. door de recht spraak wordt uitgelegd ongewijzigd blijft, of zo nodig verduidelijk wordt, ten aanzien van door een uitgevende instelling Aan het Voorlopig Verslag der Tweede aangemelde, doch niet of niet geheel inge- Kamer over het wetsontwerp tot wijziging ]everde effecten, waarvan kan worden van de artikelen 64 en 65 van het Besluit aanget00nd, dat deze reeds vóór 10 Mei Herstel Rechtsverkeer is het volgende ont- 194Q vermist waren 0f jn het ongerede leend. waren geraakt zodat redelijkerwijze moet Tegen dit wetsontwerp had de vas worc]en aangenomen, dat met die effecten commissie voor justitie, in welker handen „eduren<je of in verband met de vijande- het gesteld is, aanvankelijk bezwaar, om- jjj^e bezetting generlei handeling heeft ten zijn er moeilijkheden bij de verlading Koeken zijn vooral wat betreft soya- schroot spoedige verlading, na aanvan kelijk nog lager te zijn geweest, lets in herstel daar het buitenland belangstelling toonde. Andere soorten bleven zeer kalm met kleine omzetten. Inlands, graan ondervond weer de no dige schommelingen, doch sluit iets kal mer. Haver bleet vooral voor latere le veringen gnerj gevraagd tn rogge wordt het aanbod fciMner en velen beweren, dat reeds 60 tot 70 procent van de oogst ln de consumptie is overgegaan. De Nederlandse Kampioenschappen zwemmen en schoonspringen, waarvoor als data 5. 6 en 7 Augustus zijn vastge steld, zullen te Groningen worden ge houden. De organisatie ervan is aan de Zwemclub Groningen, welke vereniging in Augustus a.s. 45 jaar bestaat, toege wezen. De strijd om de Nationale titels zal in het nieuwe, in 1955 te openen park- bad „De Papiermolen" plaats vinden. Een gezelschap Nederlandse ijshockey ers. bestaande uit de ploeg van H H Y C en drie leden van de Ijsvogels zal met Kerstmis en in de daarop volgende week twee wedstrijden te Berlijn en drie in Po- 'en spelen. Het secretariaat van de voetbalclub LiV? deelde Donderdagavond het volgende mede: Lille houdt nog steeds contact me: de K.N.V.B. over de kwestie Van der Hart; heden, Donderdag zijn er zelfs enkele tele foongesprekken gevoerd. Maar handteke ningen onder een overeenkomst zij nog niet gezet. De K.N V.B dient eerst in het bezit te zijn van een speciaal bewijs van de Franse voetbalbond alvoren Van der Hart gerechtigd is voor een andere club t spelen. Zo'n certificaat wordt door de Franse bond pas afgegeven als de hand tekeningen van beide partijen zijn ge plaatst. In dien Van der Hart dus Zondag Studeer dan mei de Cursus met de merkwaardige resultaten. Ook U kunt dan in korte tijd zeggen: Na besprekingen met de directie van de N V „Efotde organisatrice van de Honde 'van Nederland voor profs, heeft de A S C. Olympia" besloten de aanvan kelijk gekozen naam „Ronde door Ne derland voor amateurs te wijzigen in ..Olympia's Tour door Nederland voor amateurs", een en ander om misverstan den in de organisatie en de reclame voor beide evenementen te voorkomen. De naam „Olympia's Tour dooi Neder land voor amateurs" is gekozen, omdat deze vereniging reeds in 1927 een derge lijk! wedstrijd heeft georganiseerd en inen een traditie wil scheppen. Deze etappewedstrijd voor amateurs wordt nu definitief gehouden van 17 tot en met 21 Juni 1955. Men heeft afgezien van de oorspronkelijk aangevraagde data van 10 tot en met 14 Juni, omdat de baan- kampioenschappen van Nederland eep jecteerd zijn tot en met 9 Juni en men geen uitwijkdatum voor deze kampioen schappen zou hebben. Over de aankomstplaatsen van de ama teurwedstrijd worden nog onderhandelin gen gevoerd Vast staat evenwel, dat de eerste etappe van Amsterdam naai Hoo- geveen over de Afsluitdijk zal leiden De finitief is thans ook, dat de start en de aankomst in het Olympisch Stadion te Amsterdam zullen geschieden. Van 3 t m 8 Januari, wordt te Heerlen een internationaal M.T.S.-schaaktournooi (individueel) gehouden, als onderdeel van een internationaal congres van technische studenten. Finland, Denemarken, Duits land Zweden, Oostenrijk, Italië, Zuid-Sla- vië ên Nederland schreven reeds in. Roosendaal's industrie heeft 1.000 gul den beschikbaar gesteld en B. en W. heb ben r'e Gemeenteraad voorgesteld garant te blijven voor de som van 4.000 gulden, benodigd om in Roosendaal de etappe- t'-nish van de Ronde van Nederland 1955 op 29 April in te richten. Comité-voorzitter J Rademakers kon meedelen, dat de V.V.V. Rnnsendaal en het comité Ronde van Roo- s"n-da«l de benodigde-.gelden-zullen-bijeen zamelen. in de competitie van ig£*Y?t de K N V B. voor For- tuna speelt., gaat de if K.N V.B. buiten zijn boekje. De besprek n- gen worden nog voort gezet en het, ziet er naar uit, dat. men tot een acccord zal komen Tn beginsel is reeds overeenstemming be reikt maar er staat nog VAN DER HART geen enkele handteke ning op papier. Tenslotte maakt het secre tariaat van Lille bekend, dat geen der bij de kwestie Van der Hart betrokken par tijen gegevens zal verstrekken over de transfersonm. De heer L. Brunt, secretaris van de K.N V B., die op verzoek van Fortuna als bemiddelend persoon is opgetreden, ver klaarde naar aanleiding van het communi que van Lille het volgende: Het bestuur van Lille vat de aangelegen heid we] heel erg formeel op. Telefonisch zijn Lille en de K.N.V.B. met machtiging van Fortuna tot een accord gekomen. En mijn woord wordt nagekomen. Op dezelfde wijze is destijds ook de aangelegenheid met De Munck van F.C. Köln geregeld Mondeling ts toentertijd een accoord oe- reikt en noch de Duitse voetbalbond, noch F.C. Köln stond op het formele standpunt dat eerst handtekeningen moesten worden geplaatst alvoren De Munck tn een wed- strij met Fortuna kon meespelen. Zo is de gang van zaken thans ook met Van dei Hart; bovendien zal het telefonngespr;k tussen Lille en de K N V.B waarbij n beginsel overeenstemming werd bereik!, telegrafisch Vrijdagmorgen worden oe- vestigd. Der traditie getrouw zijn de hockey- competities in de weken rond Kerstims en Nieuwjaar stil gelegd: wel plegen de hockeyers dan in tournooien en andere gelijksoortige wedrtriiden te spelen .naar de competities worden pas up 9 Januari hervat. (Van onze correspondent) Er zijn in Overijssel bedrijven die der tigduizend gulden schade hebben geleden dit seizoen. In N O. Overijssel ging 1250 ha aardappelen geheel verloren, wat 25 nrocent van de verbouwde oppervlakte is. De overige percelen konden slechts voor 75 procent geborgen worden. De graan oogst was kwalitatief niet best en de hooioogst viel eveneens zeer tegen De waterschade is voor veie bedrijven groot, waarbij de indirecte schade niet is te overzien. Op vele veenkoloniale bedrijven kon de bodem niet bewerkt worden, rog ge werd op verscheidene plaatsen niet ge zaaid, de ruwvoedf rnositie is précair en veel vee moest dar ook beneden de ge bruikswaarde worden geruimd. Deze bijzondere omstandigheden recht vaardigen bijzondere voorzieningen, aldus sprak gisteren de voorzitter van de Over ijsselse Landbouw Maatschappij ir J Baas bij de opening van de algemene ver gadering. Hij ben'eitte het geven van een uitkering-ineens aan de getroffen ooeren en voorts deed hij de suggestie om in komstenbelasting te heffen over een ge middelde van vijf jaren en mobiele ar- beidscnlonnes beschikbaar te houden. De credietregeling die de regering in het leven heeft geroepen voor de dooi de waterschade getroffen boeren, noemde ir Baas onvoldoende De regering aarzelde ook niet financiële hulp te bieden aan de in Canada vertoevende landgenoten, die door overstromingen werden getroffen In een jaaroverzicht van het Westduit- se ministerie van buitenlandse zaken is Donderdag verklaard, dat de bondsrege ring de kwestie van de onder Nederlands Belgisch en Luxemburgs beheer geko men Duitse grensgebieden niet uit het oog verloren heeft. Men gelooft te kunnen vaststellen, aldus blijkt uit dit bericht, dat de erkenning van de noodzaak om een regeling van deze kwestie te vinden ook bij de betrok ken regeringen groeiende is. Van Nederlandse, zijde deelt men ons mede, dat er van enig gesprek met Duits land aangaande grenswijziging niets be kend is. Reuter meldt uit Ottawa, dat in de Nederlandse ambassade in Canada inge broken is, waarbij bijna 400 dollar uit een kast gestolen zijn. De inbreker forceerde een achterraam en een binnendeur. Er worden geen papieren van de ambassade vermist., De inbraak werd Woensdag avond gepleegd. (Van onze correspondent) Het personeel van het rijksbureau voor textiel te Arnhem heeft aanzegging ont vangen, dat het zich op 31 Maart 1955 als ontslagen moet beschouwen, aangezien dit bureau definitief zal worden opgehe ven. De Birmaanse premier Oe Noe, die, zo als bekend, dezer dagen van een good will-missie naar communistisch China is teruggekeerd, heeft gister tijdens een re ceptie te Rangoon verklaard, dat hij aan de Chinese "premier Tsjoe en Lai heeft gevraagd of deze bereid zou zijn om een niet-officiële Amerikaanse studiecommis sie te ontvangen, die de weg zou kun nen effenen voor Chinees-Amerikaanse vriendschap. Tsjoe en Lai had deze sug gestie gunstig opgenomen, zo verklaarde Oe Noe. De Chinese premier had gezegd er van overtuigd te zijn, dat niet alleen „vreed zame co-existentie" tussen de V.S. en China mogelijk was, doch zelfs vriend schappelijk verkeer, mits de V.S. be reid waren hun troepen van Formosa terug te trekken. Nader ingaand op de kwestie Formosa zeide Oe Noe nog, dat hij over deze zaak niet met Tsjoe en Lai had gesproken. Hij drong erop aan, dat zowel het Oostelijke als het Westelijke bloe hun rancunes zou den laten varen en eikaars voorstellen om de spanningen in de wereld te ver minderen zouden bestuderen. dat krachten^ het ontwerp, zoals het oor spronkelijk luidde, het gehele z g- voor oorlogse manco aan de Staat zou vervallen Een deel van de commissie was van oor deel, dat de regering bjj nota van wijzi gingen dit bezwaar voor een groot deel heeft weggenomen. De plicht tot afgifte van duplicaten a-n de Staat is daarb" im mers opgeheven met betrekking tót alle effecten, welke vóór 1 Januari 'f 1 aflos baar gesteld zijn. De hoofdsommen van deze effecten hadden nog vóór de oorlog door rechthebbenden kunnen worden geïnd Hebben zij dit nagelaten, dan be hoort het daardoor ontstane voordeel in derdaad niet aan de Staat, maar aan de uitgevende instellingen ten go^de te ko men. De uitzondering geldt niet voor aande len en evenmin voor obligaties, dia niet aflosbaar zijn gesteld Hadden de horders deze reeds vóór de oorlog op een of an dere wijze verloren en zijn zij niet aange meld dan zal de Staat hiervan toch dupli caten kunnen eisen Geheel bevredigend is dit niet, doch het hieruit voortvloeiende gemis van voordeel voor de uitgevende in stellingen is, naar het oordeel van dit deel der commissie, gering Een regeling, die het rechtsgevoel geheel zou bevredigen zou voorts, zo meenden deze leden, vrij in gewikkeld moeten zijn. De hier aan het woord zijnde leden der commissie waren dus thans geneigd er zich bij neer te leg gen, dat de uitzondering alleen voor de aflosbaar gestelde obligaties zal gelden Andere leden der commissie konden zich met de in het wetsontwerp voorgestelde af wijking van het bestaande recht in hoofd zaak wel verenigen doch zij waren van oordeel, dat de mogelijkheid van beroep op de Afdeling Rechtspraak dient behou den te blijven voor verzoeken om afgifte van duplicaten betreffende het z.g. voor oorlogse manco. Confiscatie van het z.g. vooroorlogse manco ten behoeve van de Staat heeft naar de mening van deze leden, geen enkele rechtsgrond en is kennelijk in strijd met de doeleinden van het Besluit Herstel Rechtsverkeer. De bier aan het woord zijnde leden vroe- gen'de regering de voorgestelde wijziging van artikel 64 Besluit Herstel Rechtsver keer aldus te herzien, dat het bestaande recht betreffende de verzoeken om afgifte van duplicaten van effecten zoals dat plaats gehad. De gouverneur-generaal van de Soe dan, Sir Robert Howe, heeft gisteren op verzoek van de premier, Ismail al Azhari. drie ministers ontslagen. De premier beschuldigde hen de vorige week ervan gedreigd te hebben zich bij de oppositje (de Oemmapartij, die vóór algehele onafhankelijkheid van de Soedan is) aan te sluiten, indien niet bepaalde andere ministers ontslagen werden. De nationale unionistische partij van Azhari is daarentegen ten gunste van vereniging met Egypte. De moeilijkheden, die zich binnen het kabinet manifesteerden, staan ln verband met het feit, dat de Soedanezen binnen de volgende twee jaar moeten beslissen over hun toekomstige status en hun betrekkin gen het hun Noordelijke buur, Egypte Goed ingelichte kringen in Khartoem leggen verband tussen de huidige crisis en het afzetten van ex-president Naguib, die in Khartoem werd geboren en grote populariteit in de Soedan geniet. Over de gang van zaken in het bedrijf der NV Haarlemsche Machinefabriek v h. Gebr Figee in 1954 is de directie tevre den De werkplaatsen waren vooridurend geheel bezet en het kost veel inspanning, als gevolg van het geringe aanbod van vakarbeiders de overeengekomen lever tijden aan te houden. Ondanks toenemende concurrentie is het bedrijf erin geslaagd de orderportefeuille op peil te houden waaronder een vrij grote transportinstallatie. zodat de volle- dige bezetting der fabriek voor geruime tijd is verzekerd. Uitzending vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Vrijdag 24 December Ochtend 09.30 Kerstplaten. 12.30 Sluiting. Avond 22.00 Vrolijke klanken 23.00 Attentie s.v p. 23.30 Vervolg Vrolijke klanken. 01.30 Sluiting. Uitzending vanuit Engels Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 2S meter. Zaterdag 25 December Ochtend 09.00 Martin Blocks Kerstprogramma. 09 30 Een vrolijk Kerstprogramma. 12.00 Sluiting. Avond 21.00 Dat hoort er zo bij. 23 00 Attentie s v.p. 23.30 Vervolg Dat hoort er zo bi). 02.00 Sluiting. ZATERDAG «5 DECEMBER HILVERSUM 1. 1402 m!. 7.00 NCRV B00 KRO. 9.30 NCRV. 12 15 KRO 13.00 13 15 NAT PROGR. 17.00 1KOR. 19.00 NCRV. 19.45—24 00 KRO 7.00 Kerstzang. 8.00 Nws. 8.15 Gram. H.25 Plechtige Hoogmis, 9.30 Nws. 9.45 Meisjeskoor 10.00 Geret kerkd. 11.30 Koorzang 12 15 K-rst liederen. 13.00 Kersttoespraak door H. M. Ko ningin Juliana. 13.20 Koor en orgel. 13.50 Grain 14.00 Mysteriespel. 14.50 Radiophilharm. or*. 15.50 Caus. 16.15 Gram. 16 30 V. d. kind. 17 Kerstkinderd. 17 45 Kerstspel 18.20 Kerstzang 19 00 „Weihnachtsoratorium" (2e fleel). (9 35 Gram 19 45 Nws. 20 00 Caus. 20 30 Vioolcon»' 20.50 Int. Kerstliederen 21 10 Kerstfnnta^e 21.50 Strijkork. 22 25 Klankbeeld. 22.45 Avond gebed. 23.00 Nws. 2315 Nws. 23.25—24 00 Gram HILVERSUM II. <298 m.l 8.00 VARA. 10 01» VPRO. 12.00 VARA. i9 30 VPRO. 20 00—24.00 VARA 8.00 Kerstklokken. 8.02 Nws. 8.17 Vrouwen koor 8.30 Voordr. en mu2 9.25 Kamermuz. 10 00 Motettenkoor. 10.30 Remonstr. kerkd 12.00 Ua "illonmuz. 12 10. Marmierskapei. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12 38 Instr trio. 13.00 Kerst toespraak door H. M Koningin Juliana. 13 20 Metropole-ork. 14.00 ..Bezinning op Kerstmis" 14.20 Omr. ork. 15.25 Kerstspel 16.15 Strijksex'ei 16.45 V. d. jeugd. 17 30 Kerstliederen. 18.00 Nws 18.15 Kinderkoren. 18 40 V. d. jeugd. l9 .^0 ..Kerstmis 1954' 19 30 Kerstfeest der vluchte lingen. 20.00 Nws. 20 05 Lichte muz. 20.35 Hoor spel. 21.52 Gram. 22.15 Leert uw landgenoten kennen. 22.35 Pianorecital. 23.00 Nws 23.1524.00 Gram. ENGELAND. BBC HOME SERVICE. 330 M. 11.30 Kerstprogr. 12 30 V.d kind. 13.00 Lichte muz. 13.55 Weerber. 14 00 Nws. 14.10 Gevar progr. 15.00 „Good Neighbours' H.M. de Koningin. 16.15 Symph. ork. 17.30 Kerstprogr 18.00 V d. kind. 18 55 Weerber. 19.00 Nws 19 15 Sport. 19 25 Caus. 19 30 Amus muz. 20 00 Koot - zang. 20.30 Voordr. 21 00 Gevar. orogr. 21.55 Caus 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. m. muz 23.45 Avondgebed. 24.000.08 Nws. ENGELAND, BBC LIGHT PR. 1500 en 247 M 12.00 Fabrieksfanfare. 12.30 Voordr. 13.00 Sport. 14.00 Kerstgroeten 14.45 V.d kleuters 15.00 Klankb. 16.00 HM. de Koningin 16. L5 Rep. 16 45 Hersengym. 17.15 Concertork. 17.45 Hoorsp. 18.15 Onbekend 18 30 Sport. 19 00 Zang 19.30 Over de Pool naar Hollywood. 20.00 Nws 20.10 Sport. 20.15 Kerstprogr. 20.45 Hoorsp. 21.35 Amus. muz 21.55 Liefdadigheidsoproep. 22.00 Gevar. progr. 23.00 Nws 23.15 Dansmuz. 23 55 Cabaret. 0.45 Voordr. 0.501.00 Nws. NWDR. 309 M. 12.00 Voordr. en muz. 13 00 Nws. 13.10 Ork. conc. 15.00 Verz progr. 17,00 Gevar muz. 18.25 Klassieke muz. 19.00 Nws 19 25 Kerstliederen 19.30 Gram. 20.00 „Die Entführung aus dem Serail", opera. 22.00 Nws. 22.15 Kerstliederen. 23.00 Gevar. muz. 24 00 Nws. 0.15 Dansmuz 1.00 Gevar. muz. 2.15 Lichte muz. FRANKRIJK, NATIONAAL PROG. 347 M. 11.45 Koorzang. 12.30 Ork.conc. 13.00 Nws 13 20 Ork conc. 15.50 Hoorsp 17.00 Ork conc 18 30 Amerikaanse uitz. 20.00 Lichte muz. 20.30 Hoorsp. 20.55 Gram. 21.00 Hoorsp. 22.30 Kamer muz. 23.25 Gram. 23 45—24.00 Nws. BRUSSEL. 324 en 484 M. 324 M 12 05 Gram. 13.00 Nws. 13.15 V.d. sold. 14.30 Klankb. 15.15 Symph. ork. 16.00 Gram. 16.22 en IG.30 Idem. 17 00 Nws. 17.10 17.30 en 18 05 Gram. 13 30 Godsd. caus. 19.00 Nws. 19.40 Gram 20.00 Intern. Kerstprogr. 22.00 Nws. 22.15 en 22.50— 24.00 Gram. 484 M. 12.00 Gram. 13.00 Nws 13.10 Verz.progr. 15 30 Operaconc. 16.30 Koorzang. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.15 Kerstprogr. 18.45 Gram. 19.30 Nws 20.00 Gram 20 15 Hoorsp. 21.15 Ork conc. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. BBC EUROPEAN SERV. UITZ. VOOR NED. 17.00—17.15 Engelse les v. beginnelingen. (Op 224 en 49 m.> 22.0(1—22.30 Nws. Feiten van de oag Het Engelse Kerstfeest (Op 224 m.). Uitzending vanuit Engels Transit Cainp te Hoek van Holland. Golflengte 25 nieter. Zondag 26 December 22.00 Vrolijke klanken. 23.00 Make mine music. 00.30 Sluiting. ZONDAG 26 DECEMBER HILVERSUM 1 (402 M.) 8.00 NCRV, 8.30 IKOR, 9,30 KRO, l? 00 NCRV, 19.45-24.00 KKO 8.00 Nws. 8 15 Orgel 8.30 Vroegdienst. 9.30 Nws. 9.45 Gram 9.55 Hoogmis. U 30 Groeten v. emigranten. 12 05 Brabants ork en solist. 13 00 Nws en kath nws 13 15 Lunchconc. 13.40 V. d Jeugd 14.30 Philh Ork., koor en sol. 15.55 Kamerork. en solist 16 15 Sport. 16,30 Vespers. 17.00 Baptisten kerkdienst 18 30 Weihnachts oratorium (3e deel), 19.05 Boekbespr. 19 20 Kerstliederen. 19 30 Caus. 19 45 Nws. 20 00 ..He! mysterie van de Menswording", cauc 20 20 V d. militairen 21.10 Kerstconc. 21.40 „De drie vogels", hoorsp. m. muz 22 05 Instr. octet 22.20 Voordr m. muz 22 45 Avondgebed en lit kal. 23.00 Nws. 23 15- 24.00 Strijkork en solist. HILVERSUM II (298 M 8 00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 IKOR, 12.00 AVRO, 17 00 VPRO 17 30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nws 8.15 Gram 8.45 Caus. 9.00 Sport. 9.05 V d 1eugd. 9 20 Oude muz 9.45 Caus 10 00 Voordr. en orgel 10 30 Kerkd 12 00 Sport. 12 05 Carillon. 12.20 Kerstliederen 12.35 .Even afrekenen. Heren!" 12.45 L'chte muz. 13 00 Nws 13.10 Meded. of gram 13 15 Lichte muz. 14.00 Boekbespr. 14 20 Omr ork. en soliste. 15 15 Kerstfeestviering van Ned emigranten 16 00 Motetgezelschap. 16.30 Sport 17 00 Hoorspel. 17.30 V d. jeugd. 17.50 Sport. 18 15 Nws. 18 30 Lichte muz. 19 00 „West-Europa op Kerstmis 1954" 19.25 Cabaret 20 00 Nws 20.05 Amus muz. 20 45 Hoorspel. 21.30 Lichte muz. 22.00 Piano 22.10 Cabaret 22.50 Act. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gramofoon Engeland, BBC Home service. 330 m. 12.00 Verz progr. 13.00 Muz caus met gram 13.50 Progr overz. 13 55 Weer. 14.00 Nws 14 10 Volksliederen. 14.40 Gram 15.00 Crit. 15 45 Symph.ork. en solist (16 45—17.01 Caus.) 17 45 Boekbespr 18 00 V. d. kind. 18 55 Wee&. 19 00 Nws. 19 15 „The Mikado", opera (acte I). 20.35 Caus 20.45 Kerkdienst 21.25 Liefdadigh.oproep 21.30 Hoorspel. 22 00 Nws 22 15 „The Mikado" opera (acte II). 23.25 „Stemmen". 23.52 Epiloog 24.00—0.08 Nws en weerber. Engeland. BBC Light progr. 1500 en 247 m. 12.00 „Have a go". 12 30 Kerkd 13.00 Verz.- progi 14 15 Gevar. progr 15.15 Gram. 16 00 Brievenbeantw. 16.30 Gevar. muz 17 30 Hoor spel met muziek >18 00 Hoorspel met muziek 18.30 Wedstr 'ussen scholen. 19 00 Hoorspel m. muz 19è30 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.30 Gevar progr 21.15 Piano. 21.30 Samenzang 22.00 Gev muz 23 00 Nws. 23.15 Hymnes. 23,30 Voordr. 24 00 Idem 0 15 Gram. 0.50—1.00 Nws. N.W.D.R., 309 m. 12.00 Symph ork en sol. 13.00 Nws. 13.10 Symph ork.. koor en sol, 14.00 Klankb 14.45 Klassieke muz 15 15 Gev. progr 17.30 Symph.- ork. 19 00 Nws. 19 30 Kerstconc 20 00 „Der fid<?le Bauer", operette 2145 Nws 22.15 Gevar. muz. 24.00 Nws 0 15 Symp ork., knapenkoor en so liste. 1.15 Gevar muz. Frankrijk, Nationaal progr., 347 m. 12.00 Lichte muz. 13 00 Nws 13.20 Hoorspel. 15 30 ..Les Contes de Perrault". opera. 17 15 Gram 17.45 Philharm ork 19.30 Gram. 00 Lichte muz. 20 30 Hoorspel met muziek. 22.14 Gram 22 45 Kamermuz. 23 45—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 824 m.: 11.45 Volksconc 12.30 Weer.» 12 34 Lichte muz 13.00 Nws 13.15 V. d. sold 14.00 „Pag- liacci", opera. 16.00 Sport 16.45 Gram 17.00 Omr.ork 17 30 Gram. 17.45 Nws en sportuitsla. 18 05 en 18.23 Gram. 18 30 Godsd. halfuur. 19 00 Nws 19 30 Knapenkoor. 19.50 Gram. 20 00 Symph ork. 20 35 Minneliederen. 21.00 Gevar. liedjes. 21.30 Gram 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr 23 00 Nws. 23.0524.00 Dansmuz 484 m.: 12 15 Gevar. muz 13.00 Nws. 13.10 Verz.- progr 14.30 Gram. 15.00 Ork.conc 16.30 Gram. 17 00 Nws. 17 10 en 17.45 rGam 19.30 Nws 20 00 Gevar progr 21 15 Gram. 22.00 Nws. 22 55 Idem. 23 00 Gram. 23 55 Nws. BBC European serv. Uitz. voor Nederland. 8.00 8.15 Engelse les v. beginnelingen (op 464 en 75 m.». 17 0017 15 Engelse les v. be ginnelingen op 224 en 4 9m 22.00- 22 30 Nws. Feiten v. d dag. Oe Engelse geschiedenis: Ro mantiek en dagelijks leven: Koning Arthur, door dr A. Noach fop 224 m.u 32 Blijkbaar yras hij mevrouw verslag komen uitbrengen van mijn nach telijke verschijning tn haar huis te FOpCde°plek, waar ik hem geraakt had. was zijn kaak rood en opgezwollen. T hij me zag, bracht hij zijn hand werk tuigelijk erheen; en een verheugde drukking gleed over zijn gezicht. - Zo, zo, sprak hij langgerekt, terwijl hij vergenoegd glimlachte. Ik had niet gedacht dat ik zo spoedig weer de eer zou hebben. Hij deed èen stap naar mi) toe en haalde uit. Jk probeerde werktui gelijk rijn arm te ontduiken, maar ik was zo verbluft door de loop der gebeurte nissen dat ik nauwelijks van mijn plaats kwam- Zijn grote vuist raakte mij pal op de zijkant van mijn gezicht en onmid dellijk daaldë er vrede en duisternis over mij. HOOFDSTUK XVIII Ik bleef lang buiten kennis. Mijn li chaam was al d.oor en door afgemat en de bewusteloosheid waarin ik geraakt was tengevolge van Wickersham's klap. verdween slechts om plaats te maken voor een diepen slaap. Toen ik ten laatste mijn ogen 'opsloeg, bemerkte ik aan de hoek van de in de kamer vallende zon nestralen, dat er verscheidene uren ver lopen waren Het was een flink eind in de morgen. Ik keej-de mijn hoofd om en keek het vertrek rond. Het zag er opge- i i iUit' met gordijnen met roesjes en kleine porceleinen poppetjes en ding- sigheidies. Dit was een damesvertrek, geen gevangeniscel. Ik had al mijn kle ren nog aan ep lag boven op een bed, zonder een deken over mij heen. Door de gang heen kon ik in de huiskamer kij ken het Was een huiskamer die me erg bekend voorkwam. Ik was nog ln Reba Tremaine's huis, waar ik daar straks bewusteloos geslagen was. Er zat een man in de huiskamer, zó dat hij het bed kon zien waarop ik lag. Het was Wickersham. Hij had zijn lange benen voor zich 'uit gestrekt en zat met zijn hand onder zijn hoofd naar mij te sta ren. Toen hij zag dat ik me bewoog stond hij op en kwam naar de deur van de slaapkamer. Je hebt fijn uit kunnên rusten, zei hij Ik stel voor dat je hier binnen komt en gaat zitten. Ik keek hem aan en bracht me zonder moeite alles weer te binnen wat er gebeurd was. Het gevoel van te leurstelling keerde onmiddellijk terug. Waarom maak je geen korte metten zei ik. Waar is de politie? Ze komen. Je moeder heeft me ge- smeekt je met rust te laten, zodat ie nog eens de kans kreeg om te ontsnap- oen. maar dat. kan ik niet voor mijn ver antwoording nemen. Er ziin dingen dip zelfs een advocaat niet kan doen Het vvas een akelige lach en ik kreeg er zelf kippenvel van. Moeder had me wil len laten ontsnappen Schat van een moe der! Moeder had de ruimte voor zich alleen willen hebben, om me zonder ooggetuige te kunnen afslachten. De an dere twee hadden elk geprobeerd en zon der succes. Nu was het haar beurt. Wat zou ze Wickersham gesmeekt hebben weg te gaan! Waarschuw de politie, zei ik. Als je er gisteravond zo over ge dacht had, dan zouden we nu niet alle bei met bebloede koppen lopen. Nu hij de kans gekregen had me neer te slaan, deed hij neerbuigend. Je schijnt je be zeerd te hebben, toen ie met je neus op de grond sloeg. Je hebt een paar schram men. Hij verdween en keerde even later terug met een handdoek. Ik veegde mijn gezicht af Blijkbaar wa ren de wonden weer opengegaan, toen hij me velde. Hij verbeelde zich, dat ik dat aan hem te danken had. Ik gooide de doek over een stoei en zette mijn voeten op de grond. De rust, die ik genoten had, had me stijver dan ooit gemaakt. Ai mijn spie ren deden pijn. „Wat voor een dag is het?' 'vroeg ik. Vrijdag. Heb je een afspraakje? Ik keek door het raam naar bulten waar de zon scheen. Die sarcastische toon scheen Wickersham slecht af te gaan Ik keerde me om en keek naar de gesp van zijn hroekriem. die vierkant was en glom als een uitdagend doelwit. Ga ie gang, zei hij Gisterenavond Ik keek hem aan en begon te lachen, overrompelde je mij. Ik dacht toen niet, dat je daartoe in staat was. Maar pro beer het nog eens. Ik schudde mijn hoofd Dit scheen wel het ergste van alles te zijn. Ik zat niet in de, gevangenis, ik was niet geboeid Van de buitenwereld werd ik slechts ge scheiden door een dunne glazen ruit. Een paar mijlen verder begonnnen de glooi ingen der heuvels, daar glansde het groen der bomen in allerlei tinten Ergens in die wereld daarbuiten bevond zich een man, die Philip Tremaine heette. Binnen m dit huis was Wickersham. een kolos sale waakhond gelijk, gereed om mij bij mijn nekvel te grijpen en mij door el kaar te schudden, zodra ik een poging waagde om er vandoor te gaan. De kracht ontbrak me er voor. Ik was zo slap als een vaatdoek. Lichaamsgeweld had afgedaan: voortaan zou de geest het moeten opknappen: fk weet niet wat je eigenlijk be zielt. Tremaine, zei hij. fk voel helemaal geen sympathie voor 1e, maar zo lang je nog tijdelijk op vrije voeten was, had je kunnen proberen de plaat te poetsen om zodoende ie familie verdere schanda len te besparen. Ik antwoord alleen op vragen van de politie, zei ik. Waar is mijn lieve moeder? In de andere kamer; ze is gaan lig gen, want ze voelt zich niet goed. Dat verwondert me niets. Tk geloof dat ik je nitt voor baar ogen had moeten neerslaan. Integendeel. Ze voelt zich niet lek ker omdat je niet harder geslagen hebt Zijn ogen fonkelden „Je moest met wat meer waardering spreken over de enige, die nog aan je zijde staat. Je moeder heeft alles voor haar zoon over." —Dat weet ik. Het valt me mee dat je dat toe geeft. Aan haar heb je te danken, dat ik je nog niet aan de politie uitgeleverd heb. Ze smeekte me om te wai hren, tot dat je weer bij kennis was. Misschien is het de laatste keer dat je als vrij man met haar spreken kunt, dus ben ik voor haar aandrang bezweken. Ze geeft de moed dus nog niet op, merk ik. Wat bedoel ie? Wacht maar af. Je zult er geen spijt van hebben. Best Hij liet zijn grote hand op mijn schouder rusten, terwij] we door de klei ne eetkamer naar de deur aan de ande re kant toe liepen. Ze zal in elk geval willen weten, dat je nog in het land der levenden ver keert. Ja, dat zal haar zeker interesseren Hij klopte op de deur. Ik was er zo ze ker niet van dat ze zich in de kamer aan de andere kant van de deur t evond Wie weet, was ze gevlucht. Maar ik hoop te van niet. Mevrouw Tremaine zou alles doen om mij te heipen ontsnappen. Ze zou me om dezelfde reden helpen ais Catherine gedaan had. Levend ds-ugde ik niet voor hen, maar in het bijzijn van derden konden ze me niet vermoorden (Wordt vervolgd) N.TS 14.58—16.00 Rep uit Gstaad In Zwit- seriand. MAANDAG 27 DECEMBER HILVERSUM 1 (402 M 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz 7 30 Gram 7 45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws 8 15 Gifim. 9 00 V. d. zieken 9 30 V d vrouw 9 35 Waterst. 9 40 Mastkiimmen 10 05 Gram. 10 30 Morgend. 11.00 Vio«cl en piano. 11.20 Gevar progr. 12.25 Voor boer en tuinder, 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12 33 Kamerork 12 53 Gram. of act 13.00 Nws 13 15 Promenade-ork 13 40 Gram. 14 05 V. d. ieugd. 14 30 Gram. 14 45 V. d. vrouw. 15 15 Gram 15 28 Kamermuz 16 00 Bijbellezing. 16.30 Gram 17.00 V d. kleuters 17 15 Gram. 17.30 V d. jeugd 17 45 Regeringsultz 18 00 Ge mengd koor 18.20 Gram. 18 40 Eng. les 19.00 Nws. 19 10 Orgel 19 30 Caus 19 45 Piano. 20 00 Radiokrant. 20 20 Gram 20.40 Hoorspel 21 40 Gram 21 50 Radio Philh Ork. en soliste 22 45 Avondoxerdenking 23 00 Nws. 23.15 Gram. 23 4524 00 -"Evangelisatie-uitz. ln de Deense taal. HILVERSUM II (298 M.t 7 00—24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7 10 Gram. 7 15 Gym. 7.30 Gram. 8 00 Nws. 8 15 Gram 9.30 V d huisvrouw 9 35 Gram 9 40 Morgenwijding 10.00 Gram. 11 00 V. d vrouw 11 15 Kamerork 11.45 Voordr 12.00 Musette-ork en soliste 12 30 Land- en tuinb - meded 12 33 „In 't spionnetje". 12 38 Piano. 13 00 Nws 13.15 Meded of gram 13 20 Metro- pole Ork 13.55 Koersen 14 00 Caus 14 20 Muz. caus met illustratie. 14 50 Hersengym 15 10 Gram 15 5 Wetenswaardigheden. 16 15 Gram. 17 30 „-Uit de jeugdbeweging" 17 45 Gram. 17 50 Mil. comm 18 00 Nws 18 15 Koor twee piano's en sol. 18 45 V d Ieugd. 19 00 Gram 19 15 Vo cale kamermuz. 19 45 Rpg^ringsuitz 20 00 Nws. 20 05 „De Radioscoop". 23.00 Nws. 23 1524.00 Gramofoon Engeland, BBC Home service. 330 m. 12 00 Gram. 12 40 Mars- en waismuz 13.25 Hersengym 13.55 Weer 14.00 Nws. 14.10 Gevar. muz 14.40 Mil ork 15 15 Gevar. progr 15 45 Gevar progi 16 15 Ork conc. 17 15 Hoorspel. 18.00 V d kind 18.55 Weer 19 00 Nws. 19.15 Sport 19 30 Gevar muz 20.00 Caus. 20 15 Schots ork. 21.15 Caus. 21 30 Oetfar progr 22.00 Nws. ">2 15 Hoorspel, 23.45 Gram. 24.00—0.08 Nws en weerber. Engeland, BBC Light progr. 1500 en 247 m. 11.45 Glen Milter progr 12 30 Voordr 12 45 Orkconc 13 45 Studentenliederen 14 15 Lichte muz 14 45 Hoorspel 15 10 Sport 15 25 Lichte muz 16 00 Spert 17 00 Lichte muz. 17 30 Klank beeld. 18 30 Sport. 19 00 Lichte muz. 19.15 Wedstr. 19 45 Hoorspel 20 00 Nws 20 24 Sport- oraatje 20 30 Honrsne1 met muziek 21 00 Viool. 22 00 Gevar. muz. 23 00 Nws. 23.15 Interviews. 23.30 Dansmuz 0.501.00 Nws. N.W.D R„ 309 m. 12 00 Amus.muz. 13 00 Nws 13.10 Orkestconc. 14 15 Operaconc 16.00 Orkestconc. 17 00 Nws 17 45 Gevar muz 19 00 Nws. 19 15 Dansmuz. 20 00 FilmprogT 20 35 Symph ork en so^t 2145 Nws. 22.10 Hoorsp 23 30 Pianorecital. 24.00 Nws. 0.25 Amus.muz 1.15 Gevar muz. Frankrijk, Nationaal progr.. 347 m. 12.15 Clavecimbelrecital. 12 30 Symph conc. 13.00 Nws 14 00 Idem. 14 05 Gram 14 30 Ge wijde muz. 15 00 Orkestconc. 16.00 Gram, 16 50 Kamermuz. 17 50 Gram. 18 30 Amerik. uitz. 19 00 Operettemuz 20 00 Nationaal ork. 23.20 Klagsieke muz. 23.45- - 24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Omr.ork 12 30 Weerber. 12.34 V d. landb. 12 42 Gram. 13 00 Nws 13.15 Pianosp. 13 30 Gevar muz 13.45 Pianospel 14.00 Strijkkwart. 14 30 Gram 15.00 Symph ork en solist. 16 00 Koersen 16 02 Vd zieken. 17.00 Nws 17 10 Lichte muz. 18 00 Franse les. 18 15 Planorecital. 18 30 V.d sold 19 00 Nws 19 40 Gram. 20 00 Ork conc. 21 00 Kunstkaleidosooop. 21.15 Omr.- ork 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22 55—23.00 Nws. 484 m.: 12 00 Gram. 13 00 Nws. 13.15 Gram. 14 00 Idem. 15.00 Omr ork 15 30 Gram. 16 05 Lichte muz. 17.00 Nws 17.15 Gram 17.30 Kamermuz. 18.30 Chansons 19.15 en 19 28 Gram 19 30 Nws 20 30 Gram 20 45 Gevar. conc. 22.00 Nws. 22 45 Gram. 22 55 Nws. BBC European serv. Uitz. voor Nederland. 8 00 8 15 Engelse les voor beginnelingen. (Op 464 en 75 m.) 22.00—22 30 Nws. Feiten van de dag. Engelse les voor gevorderden. (Op 224 m.). N.T.S. 18 5319.45 „Dynastie der Zandlopers", de klokkenwinkel van Vadertje Tijd N.C.R.V. 19.45 Weerber. 19 48 „Dr Knock", speelfilm. 21.2821.40 Dagsluiting.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 13