Aanvaarding van Duitse her bewapening lijkt thans zeker er opnieuw gestemd Morgen wor dt Achter elke kaart staat een levende mens HET VERGETEN LEGIOEN Veteranen herdachten Maandag gevallenen in Indonesië Brand in plafond van Tweede- Kamergebouw m H Geeft België toe aan Nederland inzake het rundvee? Bemiddeling is een edel vak. Mens kan mens helpen Franse Kamer laat Bonn toe tot N.A.T.O. Eisenhower voldaan Bemiddeling is een moeilijk vak Dinsdag 28 December 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN „Merkbare verbetering in 's Pausen toestand Koningin Juliana in Sankt 4nton Voor de vluchtelingen f 2.595.000 Overstromingen in West-Duitsland 'a i Pleidooi voor: „Ook vrijDe '«dens dc*e p'ech- Over bier,.... Concierge ontdekte rook en sloeg alarm op 4de Mei" mmm Boycot de Nederlanders WEERBERICHT n .s PARIJS, hedenmorgen. De Franse Nationale Vergadering heelt gister avond met 289 tegen 251 stemmen bij 70 ont houdingen onder de druk van de vertrouwens kwestie de ratificatie aanvaard van het onderdeel van de Parijse verdragen, waarbij de Bonds republiek wordt toegelaten tot de NATO. De officiële uitslag van de stemming, waarnaar in grote spanning werd uitgezien, kwam vannacht om precies twaalf uur. Hiermee had de Nationale Vergadering zich nog niet uitgesproken over het door haar Vrijdag morgen verworpen voorstel tot de Duitse her bewapening en de opneming van West-Duitsland in de Westeuropese Unie. Toen premier Mendès- France vannacht de tweede lezing van dit wets voorstel er door wilde drijven, hotste hij echter op allerlei procedurele moeilijkheden, die hem door een nog steeds strijdlustige kamer in de weg werden gelegd. Tenslotte kwam hij met een nieuw wetsontwerp, van dezelfde strekking, waaraan wederom de vertrouwenskwestie ver bonden is. Dit wetsontwerp komt morgenmiddag in behandeling. Men mag er echter vrijwel zeker van zijn, dat de Nationale Vergadering na de door haar goed gekeurde toelating van West-Duitsland tot de N.A.T.O., thans ook zal terugkomen op haar besluit van Vrijdagmorgen j.l., dat overal in de vrije wereld en speciaal in Londen en Washington verwekte. Mendès-1' rance heeft reeds voor de stemming van gisteravond er op gewezen, dat de Assemblee zich jurxdiscl^ weliswaar ten gunste van de toetreding van Duitsland tot de N.A.T.O. kon uitspreken en tóch de Duitse herbewapening kor; verwerpen, maar dat de regering alle artikelen van de Parijse verdragen als één en ondeelbaar beschouwde. zulk een heftige beroering Moties ingetrokken Procedurele haarkloverijen. ÉS In de practijk WEINIG SCHADE Zeil over de banken Platen vatten vlam Omdat V. N. resolutie Nieuw-Guinea afwezen De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen; overwegend droog weer. Krachtige tot matige Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Woensdag 29 December: Zon op 8.49 uur, onder 16.36 uur. Maan op 10.43 uur, onder 21.34 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Telefonisch van onze correspondent) De Vaticaanse persdienst heeft gemeld, dat een „merkbare verbetering" in de gezond heidstoestand van de Paus ia ingetreden. Sinds vorige week Donderdag heeft Hij geen last meer van hikaanvallen en is Zijn nachtrust van meer bevredigende aard Zijn namiddagritjes in de Vaticaanse tuinen zijn in toenemende mate verkwik kend gebleken en hun duur wordt geleide lijk opgevoerd. De Paus kan zich weer aan Zijn arbeid wijden. Koningin Juliana ei, de Prinsessen Bea trix, Irene en Margriet zijn heden, even na middernacht, met de speciale konink lijke trein in Sankt Anton aangekomen. Zij hebben de nacht nog in de trein door gebracht. Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 heeft opnieuw 51.000 ontvangen. De stand van j de actie voor de vluchtelingen in Oosten rijk en Griekenland is daarmee geworden 2.595.000. Da beraadslagingen van gistermiddag en gisteravond betroffen enkele verkla ringen over de wijze van stemmen doo- verschillende afgevaardigden, waarbij echter geen enkel nieuw argument werd genoemd noch vóór noch tegen de Parijse verdragen. Wel kon men uit de diverse verklaringen opmaken, dat de Nationale Vergadering er toe neigde de verdragen te bekrachtigen. In het begin van de avond kwam de heer Mendès-France aan het woord. Hij hield een korte en bon dige rede, waarbij hij zeide, dat het dui delijk was, dat de zaak niet alleen maar een Duitse herbewapening zonder meer betrof, maar dat het ging om het behoud van de plaats van Frankrijk in het Atlan tisch Pact. „Of zullen wij ons afscheiden van onze bondgenoten en hen de NATO laten organiseren?'' Hij vroeg of men soms het Britse aanbod, dat misschien in tientallen jaren niet meer gedaan zou worden, van <jp hand wilds wijzen, waar bij hij zinspeelde op het dreigement van minister Eden om de Britse troepen van het vasteland terug te trekken. Hen van repliek dienend, die om on derhandelingen met Moskou hadden ge vraagd, zeide de premier: „hoeveel kan een hebben de Russen niet maandenlang gehad om met onderhandelingen te be ginnen? Zij hadden moeten spreken on middellijk na de verwerping van de E.D.G.!" En nog eens schilderde de heer Mendès-France het schrikbeeld, dat na een verwerping van de Parijse verdragen Frankrijk niets meer zou betekenen bij een vier-mogendhedenconferentie. Na de stemming over Duitsland's toe lating tot de NATO kwamen enige amen dementen en aanvullingen aan de orde, waarvan het belangrijkste het amende ment van de heer Palewski was. Deze Gaullist wenste de uitvoering van de ra tificatie uitgesteld te zien tot na 1 Decem ber 1955 om af te wachten wat de resul taten zouden zijn van het overleg met Moskou op de conferentie van de Grote Vier in Mei, waartoe de heer Mendès- France in New York het initiatief heeft genomen. Op aandringen van de premier, trok de heer Palewski zijn amendement echter in. Ook de heer Loustanau-Lacau moest hetzelfde met zijn amendementen doen. Een tweede motie van de heer Palewsk' die betrekking heeft op de gelijktijdige uitwisseling van de ratificatie-oorkonden van alle Parijse verdragen, werd bij hand opsteking aangenomen. Deze door de re gering gesteunde motie beoogde, dat het Saar-probleem niet zou worden geschei den van de rest van de accoorden. Toen de premier op dat moment de ze kerheid had verkregen, dat de PanJse accoorden in veilige haven zouden zijn te brengen, probeerde hij nu ook de tweede lezing te vragen voor de j.l. Vrijdagoch- President Eisenhower is voldaan over de wending in de debatten over de Pa rijse accoorden in de Franse Nationale Vergadering, aldus werd noij geen uur na de aanvaarding van Duitsland's toe lating tot de NATO door het Franse par lement, medegedeeld in Augusta (Georgië) waar de Amerikaanse president zijn kerstvacantie doorbrengt. Volgens de pers-chef van de president zal er geen officiële verklaring worden uitgegeven, voordat de Assemblée over alle onderdelen van de Parijse accoorden zal hebben gestemd. tend verworpen tractaten inzake de bewa pening van Duitsland. Het w&s heel aardig om Duitsland tot de N.A.T.O. toe te la ten, maar het moet er toch dok iets kun nen uitrichtcp. meende hij. Maar de Kamer bleek nog allerminst strijdensmoe en er ving een vertoning aan, zoals men die alleen in de Franse kamer kan verwachten, waar de haar kloverij over het reglement schering en inslag is. Met zittingsschórsingen. com missiebijeenkomsten en groepsvergade ringen trompelde men verder en om twee uur bleek de commissie voor de buitenlandse politiek eenvoudig de tweede lezing met 20 tegen 19 stemmen te hebben verworpen. Mendès-France vroeg daarop, zoals reeds gezegd, onmiddellijk een nieuwe zitting van 't parlement aan en diende als afzonderlijke wet een geheel nieuwe tekst in, waarvan de inhoud dezelfde strekking had ais liet verworpen artikel. Dat moest weer naar de commissie van de buiten landse politiek, maar gelijktijdig werd er tegen geprotesteerd door de heer Baran- ger, rapporteur, (MRP) en de heer Ducios, communist, dat men een vergadering be gon zonder dat men een agenda had, zo dat de zitting weer geschorst moest wor den om de vergadering van de fractie presidenten gelegenheid te geven met do Kamervoorzitter een agenda op te maken. De commissie van de buitenlandse poli tiek, die gelijktijdig vergaderde besloot nu met 20 tegen 18 stemmen om een gunstig advies uit te brengen over het nieuwe wetje. Om 4 uur kon Mendès- France nadat alleen van communistische zijde het wetsvoorstel bestreden was de kwestie van vertrouwen stellen op de aanneming en gelijktijdig op de algehele aanvaarding van de tractaten wet. De stemming daarover zal Woensdagmiddag plaats hebben. Smeltwater heeft verscheidene rivieren in West-Duitsland huiten haar oevers doen treden. De scheepvaart op de Weser en de N'eckar is gestremd. Ook de Rijn, de Ruhr en de Wuppcr zgn op meer dan een plaats buiten hun oevers getreden. Het stadje Bruchhausen stond gisteren geheel blank.Merkstein, een mijnplaats bij Aken, kwam onder water te staan, doordat een naburige stuwdam het begaf. Een aan tal houten boerenschuren werd door de stroom meegesleurd. Nabij Stuttgart zijn twee vrouwen ver dronken, toen hun auto in het woest stro mende water van een rivier reed. wmmtmsfst ru j.'^r -a. (Van onze redacteur) Arbeidsbemiddeling is inderdaad een vak, dat een uitgebreide en diepe kennis van mens, beroep, bedrijf en arbeids markt vereist. Het is nu eenmaal niet zo, dat men een werkzoekenden op een arbeidsbureau eenvoudig op een kaart kan inschrijven en hem dan kan door zenden naar een werkgever, als deze in een bepaald bedrijf iemand nodig beeft. Deze simplistische opvatting is wel breed verbreid, maar klopt allerminst met de werkelijkheid. Die kaart is een stuk papier met in vele gevallen heel wat details; maar achter die kaart, ach ter elke kaart staat een levende mens, met vaak een gezin. Daak en taak van het arbeidsbureau is die mens op de plaats in het bedrijfsleven te brengen, waar hg zowel economisch het hoogste rendement kan leveren, als menselijk - en dit is even belangrijk - de hoogste voldoening kan vinden. Louter theorie, zullen velen zeggen. Toch niet, dit is inderdaad de levende practijk van het Rijksarbeidsbureau met zijn II districsbureaux (voor de elf pro vincies), 84 gewestelijke en 75 nevenbu- reaux. En dit apparaat houdt zich niet alleen bezig met het registreren van vraag en aanbod, maar is echt een vol waardig bemiddelingsorgaan, dat alles doet om de meest geschikte man op de hem passende plaats te brengen. Daarvoor is nodig, dat men een gron dige kennis heeft van de landelijke ar beidsmarkt, da men beschikt over een prognose op enigszins langere termijn, met een grondig inzicht in de beroepen, de bedrijven en in de geografische ver deling van het productiestelsel, dit laatste voor de binnenlandse migratie. Overigens kan men op de districtsbureau ook te recht voor emigratie. Het is voorts een alzijdig belang, dat men ook kennis heeft van de mens zelf: van zijn bekwaamheden, zijn physieke gesteldheid, zijn aanleg. Dit alles wordt onderzocht; daarom vindt men op de ar beidsbureau* de medicus, de beroepsana- lijst, een afdeling voor beroepskeuze de mogelijkheid van psychotechnisch on derzoek en de bemiddelaar, die met al deze gegevens in handen het persoonlijk contact tussen werkzoekende en werkne mer tot stand kan brengen. En dit alles geschiedt, geheel kosteloos, niet alleen voor mannen; men heeft aparte afde lingen voor vrouwen, voor minder-vali- den, voor de jeugd en voor de gerepa- trieerden. En als het wenselijk is, wordt de kans op herscholing gegeven. Dit alles werd ons uiteengezet op een persconferentie op het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Vol komen evident bleek, dat arbeidsbemid deling werkelijk een zeer veel omvattend zeer gevaarlijk vak is, dat niet alleen goede wil en enthousiasme kan worden beoefend. Daarom en daarom alleen heeft de minister, overigens na ampel overleg met de initiatief-nemenden zelf zijn goedkeurnig geweigerd aan de stich ting „Het leven begint bij 40" De over heid erkende ten volle de goede bedoelin gen van de stichting', en was verheuga over de propaganda welke uit haar ac tiviteit is voortgekomen; deze mag zij voortzetten. Maar tot de eigenlijke be middeling is zij niet in staat, omdat haar daarvoor de noodzakelijke apparatuur en ervaring ontbreken. Een paar successen soms nog van zeer korte duur, kunnen daaraan niets veranderen. Om een arbeidsbureau in actie te zien gingen wij naar Tilburg en Amsterdam Tilburg verkeert in de gunstige posi tie, dat practisch elke geschikte arbei der snel een plaats kan vinden. De moei lijkheid schuilt daar feitelijk alleen in de min of meer abnormale gevallen en natuurlijk ook in de plaatsing van oudere arbeidskrachten. De directeur, de heer Nouwens, is overigens reeds in Novem ber 1953 begonnen met een actie tot plaatsing van deze laatste groep en hij heeft zoveel succes gehad, dat er, ter wijl er in Februari 1954 in zijn district nog 1192 werklozen van wie 409 ouder dan 50 jaar waren, dit laatste cijfer in September 1954 reeds tot 157 was ge slonken. En dan is het zijn indruk, dat de moeilijkheid niet in de eerste plaats bij de leeftijd ligt, maar bij allerlei om standigheden, welke men soms bij de werkgever, maar vaker nog bij de werk nemer zelf moet zoeken. Er zijn steeds moeilijk plaatsbare men sen, in het gehele land een 12.000; op hen past men de individuele bemiddeling toe, meestal na de gehele tevoren be schreven procedure te hebben doorge werkt. En dan is het tenslotte nog de mens, die achter de kaart staat, die moet medewerken om tot een bevredi gend. blijvend resultaat te komen. Daar om ontbreekt helaas vaak heel veel. Te Amsterdam deelt de directeur van het G.A.B., dr Fortanier mede, dat in zijn district de vraag naar arbeidskrach ten 12.500 (voor geheel Nederland tussen de 80 en 100.000) is; het aanbod bedraagt ruim 5.000 op een werkende bevolking van 250.000; in de jaren dertig waren er 60.000 werklozen. Alleen in de categorie handels- en kan toorbedienden zit men nog met de leef tijdsmoeilijkheid, in alle andere bedrijfs takken (handarbeiders) speelt dit vraag stuk practisch geen rol meer en kunnen zelfs 65-jarigen en 70-jarigen onmiddellijk aan de slag gaan. Van de sectie Handels- en Kantoorbedienden zijn vier ervaren bemiddelaars vrij gemaakt, die de gehele dag in Amsterdam de bedrijven afgaan om oudere werkkrachten te plaatsen en In de haven van Singapore wordt op het ogenblik verwoed gevochten om liet be houd van het Deense scliip „Leixa Maersk", dat, na in deze haven geladen te zijn, tijdens het vertrek brand aan boord kreeg en één laaiende vuurzee werd. Het schip was o.m. geladen met carbid, zodat het blussen niet alleen zeer moeilijk, maar ook buitengewoon ge vaarlijk wordt gemaakt. De „Leixa Maersk" brandend in de liaven van Sin gapore, ivaar de hemel door zware rook wolken wordt verduisterd. de vraag naar jongeren in de richting van ouderen om te buigen. In eerste 10 maanden van '54 zijn 1256 handels- en kantoorbedienden geplaatst, o.w. 359 bo ven de 40 jaar en van wie men kan ver wachten dat ze een blijvende functie heb ben gekregen. Ongeveer 200 personen kon den wegens leeftijd niet als handels- en kantoorbediende werk vinden. Van meer dan de helft al heeft het GAB een uitvoerige werkgeversdocumen- tatie opgebouwd, zodat men dus niet al leen alles tracht te weten te komen van de aanvrager, maar hem ook van dienst kan zijn met een juiste bemiddeling. Het gaat niet, zoals vroeger gebruikelijk was, om de snelheid van de plaatsing maar om een goede en juiste bemidde ling. Men kan de aanvrage» dus ook iets bieden, wat hem en de werkgever zal liggen. Ook hier weer de indruk, dat bemid deling een vak is. Maar vooral dat de arbeidsbureaux handelen volgens de ge dachte, dat achter elke kaart een leven de mens staat. Uit, een studie van dr Stefan in „La Libre Belgicpne", blijkt dat in 19/,8 per inwoner in België 133 liter bier werd gedronken. In dat zelfde jaar bedroeg het verbruik in Frankrijk .10 liter, in Engeland 61 liter, in de V. St. 67 liter en in Nederland 13,6 liter. België telde in 191,8 op iedere 102 inwoners één cafe, Engeland op iedere 1,30 inwoners en Frankrijk zelfs op iedere 86 inwoners! BOVEN: Als de concierge van de Twee de kamer, de heer A. Netten, de brand niet bijtijds ontdekt had, waren de ge volgen zeker ernstiger geweest. De heer Netten (links in trui) mocht de compli menten van de voorzitter van de Tweede Kamer, de heer Kortenhorst, en van de brandweercommandant van Den Haag, de heer Van Oostveen, in ontvangst ne men. Rechts mevrouw Kortenhorst. ONDER: Het waren ditmaal geen kamerleden, die het Tweede Kamer gebouw verlieten met zware dosiers. maar bran du: er mannen, die redden wat er te redden viel. Voorzitter mr L. G. Kortenhorst schud de de concierge van de Tweede Kamer, de heer A. Netten, gisteravond dankbaar de hand, omdat deze wellicht het parle mentsgebouw voor een ramp had ge spaard. Omstreeks half zes had de heer etten nl. in de vergaderzaal een rook- ontvvikkeling ontdekt, waarna hg onmid- g oe brandweer waarschuwde, die voorkwam, dat het gebouw van de Twee de Kamer tn vlammen opging. vlammen verloren, terwijl in het geheel 150 vierkante meter door de brandweer moest worden weggebroken. Tot deze 200 vierkante meter celotexpiaat beperkt' zich dan ook de schade, welke waarschijn lijk binnen enkele dagen wel zal zijn her steld, zo was de mening van mr Schepel Bij het blussingswerk was behalve voor zitter mr Kortenhorst. die gezelschap werd gehouden door zijn echtgenote, ook de hoofdcommissaris van Dolitie de heer J. H. A. K. Gualtherie van Weezel. bij het blussingswerk aanwezig. Zoals bekend, is de Tweede Kamer tot 1 Februari op reces, zodat het parlemen taire werk van dit brandje geen hinder zai ondervinden. Om kwart over vijf ontdekte de heer Netten, gealarmeerd door rook dat vlam men sloegen uit de „kloof" iangs de zol dering van de vergaderzaal. Na de brand weer en de griffier van de Kamer, mr A. F. Schepel, te hebben gewaarschuwd, trachtte hij tevergeefs met een brandblus- apparaat de vlammen te doven, die lekten boven de publieke tribune en de zetel van de voorzitter. Enkele minuten later arriveerde de Haagse brandweer onder leiding van de commandant de heer Oost veen. met groot materiaal. Men begon de lijst van celotex geheel weg te breken en (Van onze Amsterdamse redactie). Bij het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam, waar ook een urn is ge plaatst, en die aarde van alle militaire erebegraafplaatsen 'in Indonesië bevat, hebben gistermiddag de lenen van het Veteranenlegioen Nederland hun in Indo nesië gesneuvelde wapenbroeders her dacht. Luit. admiraal b. d. C. E. L. Hel- frich. generaal-majoor b. d. H. J. J. W. Dürst Britt, vertegenwoordigers van de Republik Zuid-Molukken, delegaties van oudstrijders uit Frankrijk en België, af gevaardigden van de diverse Nederlandse verenigingen en talrijke nabestaanden van de gesneuvelden woonden deze jaarlijkse, sobere plechtigheid bij. Nadat de voorzitter van het legioen, de heer B. H. J. Doppen, bij de bovenbedoelde urn een krans had gelegd, sprak hij enkele woorden van herdenking. „Moge de rege ring voortaan ook de gevallenen in Indo nesië officieel op de vierde Mei herden ken", aldus de heer Doppen. Toen de laat ste tonen van het Wilhelmus waren weg gestorven vooraf hadden legionnairs de taptoe geblazen en was er een minuut stilte gehouden legden de talrijke de putaties kransen bii de urn. waarna zij langs het monument defileerden. Vóór de ceremonie op de Dam was er een korte herdenkingsbijeenkomst gehou den in de Lutherse kerk aan het Spui. tigheid werden uitgesproken door aalmoe zenier P. J. van Waterschoot O.Carm. uit Wezep, en de vlootpredikant, ds J. van den Blink uit Amsterdam. Pater Van Wa terschoot kwam in zgn toespraak vooral op voor hen, die in Indonesië in onze opdracht streden en daar hun leven lieten. Ilun offer wordt van overheidswege nu blijkbaar liever vergeten, omdat het zon der resultaat bleef. Daarom worden zij wellicht niet op de vierde Mei herdacht te zamen met hun makkers, die in de tweede wereldoorlog gesneuveld zijn". De plechtigheid in de kerk werd omlijst door orgelspel van de heer C. Kee. 'Van onze Brusselse correspondent) Onder het hoofd „Gaal de Belgische minister van Landbouw toegeven aan de druk der Hollanders?", zegt de Libre Bel- gique, dat gedurende de jongste inter- de banken van de afgevaardigden werden i ministeriele Beneluxconferentie, te Brus- met zeil afgedekt, terwijl de stoel van mr Kortenhorst. welke niet zoals de banken staat vastgestroefd, naar een veiliger plaats werd gebracht. Om de waterschade zoveel mogelijk te beperken in het histo rische gebouw, werd het gebruik van water tot een minimum beperkt. Om streeks half zeven was de brandweer de situatie meester; men had van het groot materiaal practisch niets behoeven te ge bruiken. Gistermiddag waren werklieden bezig geweest met het weghalen van celotex- platen van de zoldering in de grote zaa; an het Tweede-Kamergebouw, die daar als geluiddempend materiaal bij de ver bouwing van enkele jaren terug waren aangebracht. Men meende, dat de platen de accoustiek niet bevorderden en wilde nu een proef nemen zonder celotex. Bij deze werkzaamheden heeft men blijkbaar enkele platen boven op de lichtbakker, gelegd met het gevolg, dat op vijf plaat sen brand ontstond. Vijftig vierkante meter van de zoldering ging door de sel, op de Belgische minister van land bouw. de liberale heer Lefebvre, van de zijde der Nederlandse ministers krachtige druk is uitgeoefend, opdat hg het vrij geven van de rundveehandel zou aan vaarden. Dit werd gevraagd opdat de Benelux- landen op de aanstaande vergadering van de Europese Organisatie van Economische Samenwerking (E.O.E.S.) een gemeen schappelijke lijst van vrijgegeven produc ten zouden kunnen overleggen. De heer Lefebvre verzette zich hard nekkig tegen het Nederlandse verzoek, ondanks het feit dat de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, de heer Spaak op een gegeven ogenblik .aandrong, op dit Nederlandse verzoek in te gaan. (De heer Spaak, die veel illusies heeft, liet toen niet blijken, dat zijn welwillendheid ten opzichte van de Nederlanders waar schijnlijk bedoeld was om deze gunstig fe stemmen in verband met het probleem dei- waterwegen. dat hij gaarne onder zijn ministerschap tot een oplossing zou willen zien komen). In de afgelopen week, zo zegt nog de Libre Belgique, heeft de heer Lefebvre, sprekende in de landbouwcommissie van de senaat, het niet onder stoelen of banken gestoken, dat hij momenteel het voorwerp is van een sterke druk, zelfs van de zijde der regering, opdat hij op zijn houding zou terugkomen. De minister heeft nu van deze stand van zaken eveneens kennis gegeven aan de Nationale Federatie van de Landbouw- beroepsverenigingen, dit om een eventuele verandering van houding zijnerzijds, bij die organisaties, waaronder hij als kamer lid kiezers heeft, te dekken. Deze Federatie heeft op haar beurt het probleem aan een gedachtcnwisseling on derworpen. De vraag of de minister al dan niet de gevraagde vrijstelling mocht verlenen, werd ter stemming gelegd. Er waren evenveel stemmen vóór als tegen Bestuursleden van de Federatie, zullen met de minister het geval nader bespreken Harerzijds zegt nu de Libre Belgique. dat het vrijgeven van de rundveehandel van het grootste nadeel zou zijn voor de Belgische landbouw. Voor gewoon niet ge slacht vee, is het prijsverschil tussen Ne derland en België maar 2 S 3 frs per kilo. Doch het bedraagt 10 15 frs per kilo voor de zeer goede kwaliteit. Het blad neemt niet aan, dat een minis ter zich achter de organisaties zou willen verstoppen, om zich aldus voor een even tuele, door hem ah minister te nemen beslissing, te dekken Deputaties van hrt Veteranenlegioen Nederland hebben Maandagmiddag in de Lutherse Kerk en bij het Nationaal Mo nument te Amsterdam een herdenking gehouden van de militairen, die in de jaren 191,5—191,9 in het voormalige Ne- derlands-Indië sneuvelden. Nadat ver schillende deputaties by het Nationaal Monument op de Dam kransen hadden gelegd, zette een stoet, met de drum band, van de afdeling Amsterdam voor op, zich in beweging tot het houden van een defilê. V In het Kerst-weekeinde werden op ver schillende Nederlandse gebouwen en in de winkelstraten van Djakarta plakkaten gesignaleerd van de partij l'antja Sila, die opwekten tot het deelnemen aan een bov- bot van Nederlanders tussen 29 en 31 De cember. De Pantja Sila. een nieuwe partij, waar van de omvang en invloed nog niet vast gesteld kunnen worden, wekte ruim een week geleden od tot een boycot van de Nederlanders gedurende de laatste dagen van December, in verband met de afwij zing door de Verenigde Naties van de resolutie ten aanzien van Westelijk Nieuw-Guinea. Vernomen wordt, dat hier en daar be dienden van Nederlanders de aanzegging hebben gekregen van de propagandisten om tussen 29 en 31 December van hun werk weg te blijven. Verkopers kregen de aanzegging die dagen niet aan Neder landers te leveren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1