Leden-verloop bij de Engelse arbeiders-standsorganisatie Onze dagelijkse puzzle BICKRïKN VONDST in RADIO PROGRAMMA v^rkoudUeJdsz^Jf Oudenbosch beleefde kinderregen Tragisch ongeval Geen enthousiasme en gebrek aan middelen Drie Nederl. schaatsers naar Moskou Gatsonides won nog een Rallye-prijs iNog geen kaartjes voor N ederland-Denemarken PAGINA 5 ÖINSDAG 25 JANUARI 1955 Op één morgen: acht nieuwe burgers, onder wie drieling OM ZIJN SCHULDEN TE BETALEN Gelden van de Spoorwegen verduisterd DE TUNNEL ONDER BOSSCHE STATION Gisterenmorgen is de heer H. de Kroon in het gemeentehuis in Oudenbosch de geboorte komen aangeven van een drie ling, die in de nacht van Zaterdag op Zon dag het levenslicht had aanschouwd. Twee dochters van 4 pond en 2 ons en een zoon van 5 pond vormden de aanwinst van het gezin, dat al vijf kinderen telde. Mevrouw De KroonKoks en haar babies verkeren in blakende welstand. Burgemeester B. Funk verrichtte da driedubbele inschrijving in het geboorte register en hij was vergezeld van depu taties van verenigingen en instellingen, die cadeaux kwamen aanbieden: spaar bankboekjes voor de drie jonggeborenen en een stapel dekens en babykeertjes Een andere Oudenbossche drieling, die vijftien jaar geleden werd geboren, was Zondag al naar het geboortehuis van hun „collega's" getogen om door middel van een grote bos bloemen zijn vreugde te uiten. Burgemeester Funk zei in zijn toespraak, dat de 8000ste Oudenbossche burger in Maart wordt verwacht. De drieling bracht het inwonertal van 7975 op 7978- Nog tijdens de feestelijke bijeenkomst, die op de aangifte volgde, kwam een ambtenaar van de Burgerlijke Stand de geboorteregisters opvragen. In de gang stonden drie jonge vaders te wachten om aangifte te doenen toen de heer De Kroon met zijn geschenken huiswaarts toog, waren er nog twee andere inge schreven. Acht aangiften op één morgen, terwijl de gemiddelde aanwinst in Ouden bosch tien per maand is. (Van onze correspondent) De 19-jarige H. F. uit Weezep verloor gisteravond het leven, toen hij door de gladheid met zijn fiets slipte. Hij keerde naar huis terug van een bezoek aan de ijsbaan in Noordwolde en had zijn schaat sen aan de banden om zijn hals gehangen Bij de valpartij drong een van de schaat sen in de halsslagader en hoewel niet lang daarna twee artsen uit Weezep voor hulp verlening ter plaatse waren, had de jon geman reeds zoveel bloed verloren, dat zulks niet meer mocht baten. PER DOOS 0.75 LUXE FLACON I 1.25 (Van onze correspondent) Om zijn schulden af te betalen heeft de 26-jarige J. J. v. d. A. te Westerlee, die werkzaam was bij de goederendienst van de Ned. Spoorwegen te Winschoten, gel den van de Spoorwegen verduisterd. In totaal heeft hij zich ongeveer 1000 toe geëigend. De man, die gehuwd is, is door de politie van Winschoten in samenwerking met de recherche van de Spoorwegen aangehouden. Hij heeft een bekentenis afgelegd. Einde van dit jaar klaar Als alles naar wens verloopt, zal de tunnel onder het Bossche station einde van dit jaar gereed zijn. Het blijkt achteraf, dat tengevolge van de vlotte voortgang van het werk ook spoed'.g moet worden begonnen met de opritten en daarom stellen B. en W. van Den Bosch voor de opritten ondershands aan te be steden aan de N.V. het Spoorwegopbouw- bedrijf te Utrecht. De gemeente heeft ook voor dit tweede gedeelte der tunnelwerk zaamheden Rijkssubsidie aangevraagd. Het totale bedrag voor de tunnelwerk zaamheden mag het toegestane crediet van 2.759.000 niet overschrijden. Drs C. P. Hazenbosch met zn drie zoontjes, onze Benjamin in het parlement. Het bestuur van de K.N.S.B. in overleg met de commissie voor het hardrijden lange baan besloten drie Nederlandse rijders alsmede een leider uit te zenden naar de Wereldkampioenschappen, welke op 19 en 20 Februari a s. te Moskou worden gehouden. De voorzitter van de commissie voor het hardrijden lange baan, de heer H. Roos gaf nog de volgende toelichting op dit besluit: De Bond kan niet zulke scherpe normen meer aanleggen ten aan zien van de uitzending naar de Wereld kampioenschappen als vroeger het geval is geweest. Op de eerste plaats zijn er voor enkele toprijders jongeren in de plaats gekomen, die zeer zeker nog niet de hoogte van een Wim van der Voort of een Anton Huiskes hebben bereikt. Kon in een vroegere periode als maatstaf gelden, dat alleen zij voor uitzending naar de Wereldkampioenschappen in aanmer king kwamen, die op het eindklassement der Europese titelwedstrijden stonden, thans kan die norm niet meer van kracht zijn, want de concurrentie is veel en veel groter geworden en verscheidene landen kunnen met meer dan drie rijders aan de titelwedstrijden van de Internationale Skating Union deelnemen. Daardoor wordt het steeds moeilijker men denke alleen maar aan het feit, dat te Falun bij de Europese kampioenschappen zes Russische rijders zullen starten om in het eindklassement een plaats te verkrij gen. Wie naar Moskou zullen gaan onder leiding van Klaas Schenk, zal pas na de Europese kampioenschappen te Falun (5 en 6 Februari) worden bepaald. Als speciale prijzen zijn in de Rallye van Monte Carlo nog de volgende onder scheidingen verleend: De beker van de Royal Automobile Club voor de best uit geruste wagen op het stuk van geriefelijk heid en veiligheid op de weg, waarbij tevens rekening wondt gehouden met het klassement in de betrokken categorie, -.s toegekend aan de Aston Martin van Gatsonides (Ned.). De teamprijs voor ge riefelijkheid en veiligheid ging naar Gatsonides, Peter Collins (G.B.) en Reg Parnell (G.B.). allen met Aston Martin. Horizontaal: 1. gemeen. 4. vlechtwerk. 8. jongensnaam. 9. durf. 11. pers. vnw. 12. uitroep. 14- vlaktemaat. 15. fr. lidwoord. 16. groet. 17. meisjesnaam. 19. vorm van Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 11.45 Gram. 12.30 Weer. 12.3* Gram. (Om 12.30 Koersen i. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 School radio. 16.00 Koersen. 16.02 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.50 Boekbcspr. 18.00 Gram. 18.13 Caus. 18.30 V. d. sold. 19.CO Nws. 19.40 Volks zang. 20.00 Hoorspel. 2L.05 Ork.conc 21.45 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.15—23.00 Gram. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14 15 Omr.- ork. en solist. 15.00 Gram. 16.05 Lichte muz 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.30 Zang en piano 1 17.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Groot syniph.ork. en solist. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws Engeland, BBC European serv. Uitz. voor Nederland. 22.0022.30 Nws. Feiten v. d. dag. Vraag gesprek met onze luisteraars (op 224 m.). neKKig Deyu" MAAO-CACHïjy^ smaakloos, snel. zeker nillHBIU Het hoofdbestuur van het Nederlandse Roode Kruis wijst er op, dat het geen zin heeft, nu reeds aanvragen in te zen den voor'toegangsbewijzen voor de wed strijd NederlandDenemarken, welke op 13 Maart te Amsterdam wordt gespeeld Aangezien verwacht mag worden men gaat hierbij van de gedachte uit, dat het aantal verzoeken om plaatskaarten het getal van 10.000 verre zal overschrijden dat de verdeling het karakter van een loterij zal dragen, heeft het Roode Kruis hiervoor eerst een vergunning van de minister van Justitie nodig. Zo spoedig mogelijk hoopt het hoofdbestuur van het Nederlandse Roode Kruis bekend te maken hoe de verdeling zal geschieden. Billy Kelly behaalde de Britse titel vedergewicht (boksen) door in een gevecht over 15 ronden te Belfast, de titelhouder Sammy McCarthy een puntennederlaag toe te brengen. Er is dus een geschiedenis te vertellen, hernam mijn vriend. Ik zou u willen vragen, vertel ons die van het begin af. Vóór alle dingen echter een andere vraag. U hebt er, hoop ik, niet op tegen, dat ik rook?" Hij tastte naar zijn si garenkoker, doch Philip Somer voor kwam hem, haalde het kistje van het rooktafeltje bij de pathéfoon tn presen teerde. Ook hijzelf stak een sigaar op en A. A.. beurtelings kijkend naar de groeiende as aan zijn eigen sigaar en de door hem uitgestoten blauwe kringetjes, het hoofd achterover, alsof hij als een film tegen het plafond het door de se cretaris vertelde zich zag afspelen, luis terde naar wat mij aanvankelijk niet zo'n erg ingewikkelde geschiedenis leek. Het is ongeveer een maand geleden begonnen met dit papiertje. Hij ont vouwde het bovenste briefje, dat hij te recht een papiertje noemde. Het was een half velletje kwartobioc papier, tamelijk ruw afgescheurd. Hij Overhandigde het mijn vriend, die het, na het gelezen en nauwkeurig bekeken te hebben, doorgaf aan mij. Het epistel, geschreven met blauwzwarte inkt. in blokschrift, luidde: „Van Wieringen! Je zal er goed aan doen vandaag in het holletje van de krom gegroeide spar aan de oprijlaan een be drag van vijfhonderd gulden te leggen. Als je het niet doet, wacht je dan voor de gevolgen. Als je probeert te ont dekken. wie je dit briefje schreef, zal het je dood zijn". Wat denk jij er van Bram? vroeg mijn vriend, terwijl Philip Somer van hem naar mij keek. Een vrij stomme poging tot af persing, antwoordde lk oprecht. Dat dacht ik ook en mijnheer Van Wieringen heeft er de draak mee ge stoken. Natuurlijk kwam het geld niet in die boom. We] een antwoord, door mijn heer Van Wieringen zelf geschreven: „Wees wijzer". Mijnheer en ik. we heb ben om beurten en tezamen geprobeerd de schrijver te betrappen op het ogen blik. dat hij zijn teleurstellende oogst vond. Niet alleen lukte het ons niet, maar toen ik de volgende dag eens keek, of het antwoord er nog lag, vond ik er dit. Wederom reikte hij A. A. een stukje papier. Ook dit was beschreven met blokschrift in inkt. Stellig dus niet haas tig bij die boom gereed gemaakt. De tekst luidde: „Je hebt me niet geloofd en daar zal je voor boeten. Vijfhonderd is nu niet meer genoeg. Hoe langer je je verzet, hoe hoger mijn eis zal wor den en hoe stelliger mijn wraak. Van daag over een week zal ik terug komen om het geld te halen in het holletje van de boom. Ligt het er dan niet. duizend gulden, dan zal je in je eigen kamer verder van mij horen". U hebt geprobeerd de schrijver te betrappen, zei mijn vriend. „Hebt u bij die boom gewaakt?" Dat niet bepaald, antwoordde de secretaris. „We namen de zaak immers nog niet ernstig". Later dus wel? Uitslagen internationale rugby-wedstrij- den: WalesEngeland 30 (ruststand eveneens 3—0), Ierland—Frankrijk 3—5 (ruststand 05). De Duitser Gustav Scholz. candidaat voor een titelgevecht tegen de Europese middengewicht-kampioen Charles Rune? heeft te Hamburg de Britse midd^nge- wicht Alex Buxton in een partij over tien ronden op punten geslagen. De Noorse IJshockey Bond heeft beslo ten dit jaar geen ploeg af te vaardigen naar de Wereldkampioenschappen ijs hockey. welke van 25 Februari tot 5 Maart In West-Dultsland worden gehouden. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5