Xerxes tot voorlaatste minuut winnaar over Ajax Toen maakten Amsterdammers toch nog gelijk TUNNEL-EXPRESSE Roda Sport miste een penalty toen Holland Sport wankelde <■- Amsterdams zege op Emma de stunt van de dag Excelsior kwam met moeite gelijk Sittardia won protest Eindhoven brak na de rust D.F.G's tegenstand 1 mm Daarna was het Limburgse offensief doodgeslagen Weer een typische „reuzendoders-stunt" van de Rotterdamse Zebra's MVV liep Longa onder de voet vsri m Wageningen strafte een armoedig Sparta af Limburgia draaide op volle toeren Zwitser Scliaer in de Ronde van Nederland Goal uit doelworsteling in laatste minuut Weer een vrijwel volledig programma rug tegen muur; Leeuwarden 11a rust met Braams forceerde penalty en rake corner Eerste helft van Sittardia-Willem II wordt, zonodig, bij 3-2 overgespeeld MAANDAG 31 JANUARI 1955 PAGINA 4 Hooft scoorde 4 goals Van 't Af - - wii::" ll A IÈsmMéM Vitesse kansloos verslagen VOETBAL IN BELGIE VOETBAL IN FRANKRIJK Sittardia-Rigtersbleek 1-0 ■mmm HMmMII HM Veendam s eerste! S.V.V. sprong hoog G.VA.V. ivon fraai V.V.V. staat beter Het Zuiden winnaar (Van onze Amsterdamse sportcorrespondent) DE MEER, Zondag, Het is Xerxes vanmiddag in de Watergraafsmeer gelukt om Ajax, de trotse leider van afdeling 1-D, een gelijkspel af te dwingen. De Rotterdam mers hadden bijna zelfs meer gehad dan dat ene punt, want tot twee min. voor tijd hadden zij nog een kostbare 0-1 voorsprong» verkregen door een doelpunt van rechtbinnen Middeldorp. Vijf minuten voor rust kwam dat succesvolle moment voor Xerxes en na dat ogenblik hebben de Zebra's alles aangewend om hun voorsprong te verdedigen. Voornamelijk het grote enthousiasme hield de Rotterdammers staande. Totdat Ajax, zoals wij reeds zeiden, twee minuten voor tijd de gelijkmaker scoorde. Door middenvoor Michels: 1-1. De Rotterdammers begonnen de strijd met inhoud. Spil Elzer voorkwam echter met zijn beide achterspelers Van Mourik en Geelhyzen voorlopig groot gevaar en na de eerste schermutselingen drong Ajax via goede passes van Van Dijk en Bakker óók naar voren. De Amsterdammers mochten enkele hoekschoppen nemen, die niets opleverden, omdat de Rotterdamse achterhoede er goed het oog in had. Er kwam lijn in de verhoudingen. Ajax was technisch duidelijk beter, maar vergat stootkracht achter zijn attaques te zetten. Xerxes ving de aanvallen meestal op tijd op en na een half uur werden de Rotter damse tegenstoten venijniger. Vijf minuten voor rust kwam het Xerxes-doelpunt. Moulijn draafde langs Van Mourik, gaf vervolgens een pass naar binnen, waar spil Elzer en de Rotterdamse middenvoor Flemminkx misten. Middeldorp stond echter greeed, ving de bal op en schooi langs doelman Van Drecht. Dat was 01. Xerxes werd na de hervatting gesteund door zijn voorsprong. Het probeerde de wegen te vinden voor een grotere wins; en het leek, alsof het die wegen inderdaaa zóu vinden, omdat Aja> kennelijk niet meer in eer zege geloofde en boven dien zijn maatgevoe kwijt was. De Amster damse pogingen werder te vaak door de ver sterkte Rotterdamse ver dediging, onder leidin» van Visser en Lebbink uiteen geslagen. En als d. schoten ver genoeg reik ten en juist waren ge richt, dan stond doelman Vermeer steeds paraat. Het zag er voor Ajax niet A jax-middenvoor Michels worstelde zich voorbij Verhoeven en Visser maar Xerxes-doelman Vermeer wist de bal nog te overmeesteren. MAASTRICHT, Zondag. (Van onze correspondent) Met een moordend tempo startte MVV, zodat de Longa-defensie al direct in volle actie moest komen. Dit tempo gepaard met een flink vuurwerk op de Lon-ga- veste, zou fnuikend voor de bezoekers geweest zijn, als het geluk niet op hun hand geweest was. Heel wat kogels van de kleine Ummels zouden in normale ge vallen als voltreffers genoteerd kunnen worden, doch nu zag keeper Horsten met veel geluk en wijsheid telkens kans deze kogels te keren, of bofte grandioos met open kansen, die naast vlogen. Lange tijd hield Longa zo stand tegen het sublieme spel der Maastrichtenaren, nu en dan afgewisseld met met flauwe aanvallen hunnerzijds. In deze 21e min. kreeg de thuisclub de kan-s van de dag middels een panalty wegens ongeoorloofd tacklen van Wissen door back Francken in h-et beruchte gebied. Dresens schoot deze kans tegen de lat en daarmede was ook deze anders zekere voltreffer voor komen. Het was slechts uitstel, want in de 30e minuut zorgde van 't Hooft met een fraaie kopstoot voor het verdiende doelpunt 1—0. M.V.V. bleef stormlopen en zo kon Van 't Hooft in de 36e minuut uit een fraaie pass van Van Dijk keeper Horsten voor de tweede maal laten vissen. In de resterende tijd van de eerste helft pro beerde Longa op te halen, doch De Zwart en Van den Hout deponeerden de verkre gen kansen naast. De eerste 10 minuten van de tweede helft brachten de beslissing van deze wedstrijd. Nadat Van 't Hooft in de 47e minuut de hattrick had verricht door uit een vrije trap 30 te scoren, mede dank zij een blunder van keeper Horsten, bracht dezelfde speler in de 50e minuut de stand op 40. toen hij een toegekopte bal van Verdonsehot fraai langs keeper Horsten deponeerde; en vijf minuten later kwam 50 van Ummels na een flitsende combinatie met Van 't Hooft. Hiermede was alle aardigheid er af. MVV geloofde het wel en speelde slordig met de nog verkregen kansen. Longa kreeg hierdoor meer vrijer spel en dit was de oorzaak dat De Zwart in de 75e minuut nog de eer kon redden, 51. (Advertentie) Voor belegde Broodjes, Croquetten, Ballen Gebakt, Salades enz. Koffietafel Lunch en Diners Erwtensoep met worst en kluif ROTTERDAM NYVE BINNENWEG 152 TELEFOON 32244 Geopend tot 1 uur 's nachts. MKft MICHELS, Gelijkmaker op de valreep z0 best Toch zou Xerxes geen overwinning krijgen. Twee minuten voor tijd. toen niemand meer in de Amsterdammers geloofden, gaf een ver opgedrongen Geelhuyzen een pass naar Van Dyk. De bal werd snel verder gedirigeerd, Michels zag zjjn kans schoon, snelde toe, flitste langs enige wanhopig wegdraaiende Rotterdammers en passeer de Vermeer met een fel schot: 11. De finish was voor Ajax, doch Xerxes liet bet verder niet komen. Vv*~ v," (Van onze verslaggever) SPANGEN, Zondag. Diegenen onder de 11.000 toeschouwers op Spangen, die gedacht hadden, dat Sparta vanmiddag in hekkesluiter Wage ningen een ongevaarlijke tegenstander zou treffen, kwamen wel heel erg bedro gen uit. De Spartanen gingen met 21 ten onder in een strijd, waarbij alleen de groenwitte Wageningers bij vlagen tot goede aanvallen kwamen. Onzuivere pas ses, te kort spel, grove blunders en vooral een nonchalance, die er „dik bovenop lag", kenmerkten het spel der Spangena ren. Het was dan ook een geenszins aantrek kelijke strijd, die men kreeg opgeschoteld. De Rotterdammers, die kennelijk met de gedachte aan een gemakkelijke overwin ning in het veld verschenen, werden direct teruggedrongen. Doelman Miihring wist echter gedurende het eerste half uur alle gevaren te keren. In de dertigste minuut veroorzaakte rechtsback Van den Oever een penalty, toen hij de Wagening- se rechtsbinnen Van Amersfoort in het strafschopgebied vloerde. Linksbuiten Knevel was de feilloze executeur. Even wakker geschrokken door deze achter stand, bouwden de gastheren een tegen aanval op. via Van de Waal en Boot, waardoor Benningshof de stond kon nivelleren. In de tweede helft bleek nog eens extra duidelijk, dat de Spartanen hun ploegver- band totaal misten. Daarbij is Rinus Ter louw niet meer de „onpasseerbare". Hij trapte tien minuten na de rust de bal voor de voeten van de lange Wageningse mid- voor Ten Berge (ex-prof), die zijn rechts buiten Van der Kolk daarop kon voorzien van een afgemeten voorzet. Mtihring rea geerde iets te laat en het was 21. Typerend voor de zwakte van de Spar tanen was het feit, dat de Wageningers deze voorsprong niet eens met man en macht behoefden te verdedigen. Alleen in de laatste minuten stonden zij met de rug tegen de muur, om bij het eindsignaal van scheidsrechter Roesink met een volko men verdiende zege huiswaarts te keren. Sparta op zijn beurt is, met teleurstellend en interesseloos spel als vanmiddag, hard bezig om zijn nu reeds loeiende suppor ters van zich te vervreemden. (Van onze sport-correspondent) BRUNSSUM, Zondag. Met een ongekende schotvaardigheid heeft Limburgia Zondagmiddag een matig spelend Vitesse met 52 teruggewezen. De Brunssumse voorhoede had belangrijk aan stootkracht gewonnen doordat stop per Bruist als midvoor ging opereren, terwijl de nieuwe aanwinst, de ex-prof Hovens, van Venlo. uitstekend voldeed Na 15 minuten spelen opende Feyen met een uitstekend doelpunt de score toen hij een voorzet van rechtsbuiten De Hooge feilloos benutte. Zeven minuten later liet doelman l'Amie een schot van De Hooge glippen. Bruist was er als de kippen bij om het tweede doelpunt te laten aantekenen. Van der Graag profi teerde hierna van een aarzeling in de Limburgia-defensie om de achterstand tot 12 te beperken. Daarna was het met Vitesse voor goed iedaan. Hovens schoot na een combinatie met Feyen keihard in, doelman l'Amie stopte de bal wel maar achter de lijn 31. Vijf minuten na rust maakte Van Lubeck door een magnifieke kopbal het 4e doel punt. Door Bruist werd het 5—1. In de allerlaatste minuut slaagde Burghard er in om de achterstand op 5—2 te brengen. De organisatrice van de Ronde van Nederland, de N.V. Efor, heeft voor de komende ronde, welke van 23 t.m. 30 April wordt gehouden, de Zwitserse ren ner Fritz Schaer gecontracteerd. Schaer zal als kopman van een nog nader samen te stellen Zwitserse ploeg fungeren. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Belgische eerste divisie luiden: Anderlecht3.C. Charleroi 01; Beerschot F.C. Mechelen 3—4; Union St GilloiseWater schei 33; TilleurStandard Luik 10; Olym picBerchem 00; R.A.C. MechelenR.A.C. Brussel 20; GantoiseAntwerp 00; Luik— Lierse S.K. 30. Alle clubs hebben nu 19 wedstrijden gespeeld, behalve Luik en Waterschei, die er 18 op hun naam hebben staan. S.C. Anderlecht leidt in de rangschikking met 25 punten, gevolgd door S.C. Charleroi met 23 punten. Daarna volgen Luik en F.C. Mechelen met elk 21 punten. Olympic Char leroi sluit de rij met 11 punten. Voor de Franse voetbalcompetitie zijn in de eerste nationale divisie de volgende wedstrijden gespeeld Reims—Strasbourg 12; ToulouseMetz 62; NI mesLens 10; MarseilleLyon 10; Nice Bordeaux 1—1* Lille—Roubalx 40; Troyes— Soehaux 20; St. EtienneMonaco 00. Toulouse en Reims hebben elk 24 wedstrijden gespeeld en staan met 32 punten bovenaan de ranglijst. Straatsburg volgt met 30 punten uit 25 wedstrijden. Daarna volgt Lens met 27 pun ten (uit 25 wedstrijden. Roubaix sluit de rij met 17 punten (uit 25 wedstrijden) De spanning heeft in deze zeer slecht gespeelde wedstrijd alles moeten goed maken. Sittardia kon op het spel van de gasten, waardoor het schijnbaar geïmpo neerd was, totaal geen vat krijgen. De gasten zelf moesten het zonder Bleijenberg stellen, wat uit de aard van de zaak voor hen een grote handicap was. Trooster moest het nu alleen doen en dit lukte niet doordat hij ten strengste bewaakt werd door Pauwe. Toch zag hij nog enkele keren kans om aan zijn bewaking te ont snappen en gevaarlijke kogels af te vuren die Mol echter alle onschadelijk maakte. Doelman Van Tellingen kreeg ook gelegen heid genoeg om zijn capaciteiten te tonen en dit deed hij op uitstekende wijze. De spanning heeft in deze slecht ge speelde wedstrijd veel moeten goed maken. Het winnende doelpunt kwam toen de vierduizend- toeschouwers reeds genoegen hadden genomen met een gelijk spel. Dit doelpunt was al even rommelig als de gehele wedstrijd- Gruisen was over links doorgebroken en loste een hard schot dat onvoldoende werd weggewerkt. Hierdoor ontstond een doelworsteling met als eind resultaat dat Erkens tenslotte na veel gemis van vriend en vijand zijn kans schoon zag en de bal onhoudbaar in de touwen joeg. Zo bracht tenslotte de laat ste minuut van de wedstrijd toch nog de volle buit voor Sittardia. m ss*?* (Van onze sportcorrespondent) KERKRADE, Zondag. Een fel vechtend Rqda Sport heeft 8 minuten voor het einde van een enerverend gevecht tegen Holland Sport definitief haar illusies op 'n gelijk spel de grond in zien boren, toen midvoor Jongen, door Everse zonder pardon getorpedeerd, met een 2-3 stand een penalty kreeg te nemen. De Kerkraadse midvoor wist deze unieke kans niet te benutten, doordat doel man Landman in een bliksemsnelle reactie het onzuivere schot wist te stoppen. Deze tegenvaller voor Kerkrade werkte zo deprimerend, dat ge- durende de rest van deze uitermate spannende strijd de thuisclub nergens meer te vinden was. Gedurende het laatste half uur na de rust had het cr overigens heel anders uitgezien. Voornamelijk Roda Sport gaf toen de toon aan. De Haags-Rotterdamse defensie stond onder hoge druk. Slechts Oster- holt en Everse in topvorm konden de moeilijkheden te boven komen. De R'dams-IIaagse combinatie stond in deze beslissende phase met de rug tegen de muur maar uiteindelijk is zij niet bezweken. De start van deze snelle en voor de rust aantrekkelijke match was van Weste lijke zijde imponerend. Bertus de Harder en Mick Clavan wisten met hun tech nische snufjes zoveel verwarring te zaaien, dat de Kerkraadse defensie er aanvankelijk geen vat op had. Binnen het kwartier was het dan ook al 0—2. Als voorproefje ketste een keiharde kopbal van Bijleer in de 8e minuut tegen de lat. Maar precies 7 minuten later was het raak toen Bijker de kleine Schouten van een uitstekende pass bediende en deze met een vrij schootsveld voor zich geen moeite had om doelman Hubben kansloos te slaan. Precies vijf minuten later was het weer raak, toen Bertus de Harder na een serie solo-acties onberispelijk in schoot (0—2). Geprikkeld door deze achterstand begon Roda Sport aan een fel offensief, dat echter te onstuimig van opzet was om succes te kunnen boeken bij de trapvaste Holland-defensie. Vijf minuten voor de rust boekte Roda Sport het eerste tegen- puntje toch, toen midvoor Jongen een door Vondenhoff genomen corner in het doel werkte (12). Onmiddellijk na de thee was Holland Sport weer in de aanval en zodoende kon Bijker na circa 8 minuten met een boog schot de stand op 13 brengen. Met grote onverzettelijkheid wierp de Kerk raadse ploeg zich hierna in de strijd en wist inderdaad een overwicht te bewerk- stelligen. De gastheren waren in deze j1 'leer en meester van het terrein. Midvoor Jongen maakte na 20 minuten van een weifeling in de Holland-defensie gebruik om het tweede tegenpunt te scoren: 2—3. Toen brak Roda pas goed los en het doel van de gasten verkeerde steeds in groot gevaar. De strijd werd fel en hard. met tal van incidenten. De penalty was daar tiet gevolg van; zij kon pas na minuten lange „twisterijen" genomen worden Toen schoot Jongen te onzuiver om te kunnen scoren, waarna in de resterende tijd Holland Sport het heft volledig in handen hield. EERSTE KLASSE A: EmmaAmsterdam 14 Go Ahead—Veendam 0—1 5—1 2—3 3—2 MVV—Longa Roda SportFC Holland Sport DOS—Stormvogels NAC—Zwolse Boys 3—1 ExcelsiorLeeuwarden 11 EERSTE KLASSE B: HeerenveenDWS EDO—Elinkwijk ADOFortuna '54 SittardiaRigtersbleek 10 SVVBrabantia 30 Willem II—Heracles 5—2 SpartaWageningen 0—1 2—1 0—1 1—2 EERSTE KLASSE C: Enschedese BoysPSV 02 NOADHermes-Dvs 31 NEC—Rapid JC 1—2 Limburgia—Vitesse 5—2 EBOH—Haarlem 3—2 Blauw WitFeijenoord 10 Alkmaar—GVAV 1—2 EERSTE KLASSE D: Be QuickDe Volewijckers afg. VSV—VVV 0-2 De GraafschapRBC 2—3 Eindhoven—DFC 3—1 EnschedeAGOVV 22 Ajax—Xerxes 1—1 HVC-BVV 1—1 De voorhoede van de prof-club Amsterdam begint nu eindelijk op toeren te komen. Emma's verdediging, het meest kwetsbare deel van de Dordtse ploeg, moest viermaal capituleren. En het gevolg was een zware en zeer verrassende 14 nederlaag voor de Dordtenaren, een even grote en even verrassende zege voor de Amsterdammers, die nu naar de zesde plaats zijn opgeklommen. Dat was dan de klinkende stunt van dit weer vrijwel volledige voetbal-weekend, waarin slechts 1 wedstrijd in de eerste klassen: Be Quick— De Volewijckers (in het Noorden, waar de vorst het hardnekkigst is geweest), werd afgelast bleef dus bij, maar van de vijf vol gende waren er weer twee die af vielen. Dat waren dan Alkmaar en Haarlem; de Noord-Hollandse profs heten zich op eigen veld door GVAV verrassen (fraai werk van de Gro ningers) en voor de Roodbroeken lag bij EBOH reeds Zaterdag een neder laag klaar. GVAV behield dus zijn positie, hetgeen ook Limburgia en NOAD deden, door een zeer fraaie zege op Vitesse resp. op Hermes-Dvs, terwijl tenslotte Blauw Wit met een 1—0 zege het „verval" van Feijenoord bevestigde. FC Holland Sport had het inder daad bij Roda Sport moeilijk en slechts nadat keeper Landman een penalty had gestopt, sleepten de HaagsRotterdamse profs een kleine 23 zege uit het vuur, waarmee zij dan hun leiderspositie in afd. A ver sterkten. MVV handhaafde zich door een grote 51 zege op Longa op de tweede plaats, terwijl NAC de derde plaats van Roda Sport overnam door een normale meerderheid over de Zwolse Boys behaald. Gelijk met Am sterdam ging ook DOS in de lift. al moest spil Westbroek de winnende Utrechtse 3—2 goal tegen Storm vogels scoren. Excelsior moest de helft van de winst aan Leeuwarden meegeven en hekkensluiter Veendam behaalde op Go Ahead zijn eerste overwinning. Van Roessel was bü Willem II weer opgesteld en nam In de 52 zege op Heracles 4 doelpunten voor zlin rekening. De leidersplaats van de Tilburgers in afd. B bleef dus onbedreigd. Fortuna '54 en EDO zijn op het ogenblik de naaste conrurren- ttn. De Geleners scoorden bij ADO de enige goal en EDO behaalde een minimale zege op Elinkwijk dat nu van de kopgroep afviel. Naar de vierde plaats klom DWS door een fortuinlijke zege op Heeren veen, dat door militaire dienst niet compleet was. En in één vervaarlijke ruk van de elfde naar de vijfde plaats sprong SVV, dat een solide overwinning op Brabantia behaalde. Verrassend was de nederlaag van Sparta tegen hekkensluiter Wagenin gen. normaal de zege van Sittardia op Rigtersbleek. Al mochten de Enschedese Boys zich nog zo goed verdedigen, PSV kende uiteindelijk geen pardon en versterkte zijn eerste plaats in afd. C met 2 nieuwe punten. Rapid JC klopte NEC met de oneven goal en EERSTE KLASSE A: Holland Sport ..9 17 MVV 10 12 NAC 8 11 Excelsior 9 10 Roda Sport 10 10 Amsterdam 9 9 DOS 9 9 Emma 7 8 Longa 9 8 Leeuwarden 7 7 Zwolse Boys 9 7 Stormvogeis 10 6 Go Ahead 8 jj Veendam 8 3 EERSTE KLASSE B: Xerxes weer „reuzendoder" De Rotterdammers dwongen Ajax. in eigen huls, tot een 11 gelijk spel, waarbij de Amsterdamse gelijkmaker nota bene pas in de voorlaatste minuut door een fortuinlijke Mirhels werd gescoord Ajax bleef wel in afd. D aan de kop, maar met 2 pun ten minder doch 3 wedstrijden méér voor de boeg staat toch VVV, dat ook tegen VSV geen font maakte, er heel wat beier voor. HVC speelde tegen BW dan wel geen 00 maar met 1—1 gelijk Eind hoven begon tegen DFC inderdaad aan de zwakkere helft tegenstanders en won „dus" maar Enschedé moest in de Oost-„derby" tegen AGOVV niet onverwacht een gelijk spel toe staan. zodat RBC fraai winnaar over De Graafschap, een plaats klom en nu gelijk met HVC kwam. Intussen kwam het Zuiden als de grote overwinnaar uit dit weekend te voorschijn: met 7 overwinningen op Oostelijke en 4 op Westelijke ploegen, waartegenover slechts 2 nederlagen en 1 gelijk spel (beide tegen West), namen de Zuidelijke clubs wel een record aan winstpun ten. West en Noord bleven in even wicht (1-1-1) en hekkensluiter Wage ningen behaalde de enige Oostellike zege (op Sparta), terwijl tenslotte de. 8 voormalige N.B.V.B.-clubs 5 maal wonnen en 3 maal verloren. Willem II 9 16 Fortuna '54 8 11 EDO 9 11 DWS 8 10 Elinkwijk 8 8 SVV 8 8 Sittardia 9 8 ADO 9 7 Brabantia 10 7 Heerenveen 6 6 Rigtersbleek 7 6 Sparta 8 6 Heracles 7 5 Wageningen 8 5 29-10 27-17 15— 8 13—12 18—17 19-15 17—21 8- 9 22—23 15—14 15—24 17—23 8-11 13—32 28-11 12— 5 10-11 10- 9 16-16 18-18 16—15 8—15 14—21 18—13 10—14 12-14 15-18 6—13 EERSTE PSV 9 Rapid JC 9 Limburgia 7 NOAD 8 GVAV 8 EBOH 7 Haarlem 8 Alkmaar 8 Feijenoord 9 Blauw Wit7 Ensched. Boys 8 Hermes-Dvs 8 NEC 7 Vitesse KLASSE C: 9 17 14 10 10 10 9 8 8 6 5 5 4 2 2 27— 8 25— 7 14— 5 11-11 13-15 14—10 14-11 16—16 11-18 7—10 11—22 10—18 8—18 9—21 EERSTE KLASSE D: Ajax 10 14 22— 9 VVV 7 12 18— 4 HVC 10 11 10-10 RBC 10 11 19—19 Eindhoven 8 10 M8 Enschede 8 18 12—12 BW 8 8 12—13 Graafschap 9 8 1115 Volewijckers7 7 9—10 DFC 8 7 12—13 AGOVV 7 6 9—15 VSV 8 5 7—11 Xerxes 9 4 5—13 Be Quick 7 3 6—16 (Van onze verslaggever) WOUDENSTEIN, Zondag. Het was niet Excelsior's slagvaardige rechtsbuiten Nol Braams, in de tweede helft op de middenvoorplaats herhaal delijk gevaarlijk voor Leeuwarden-kee per Koopman, doch Veldhuizen, de rechtsback!, die 14 minuten voor het einde de lang verbeide gelijkmaker voor de Rotterdammers scoorde. Het was echter wel Braams (wiens schoten achter elkaar rakeling naast of in het zijnet vlogen), die er de basis voor legde, toen hij wederom op een scherpe pass doorspurtte en zijn poging tot een schot afketste op een Fries been. Corner!: goed door Dörr genomen. En toen dook daar Ineens Veldhuizen voor het tegenovergestelde doel op. Zijn kop bal glipte tussen Koopman's handen door en stuitte via diens horst in het net: 11. Een veel eenvoudiger kans had Excel sior voordien gehad, toen Braams zich na een botsing met een paar Leeuwarden verdedigers met veel misbaar binnen het strafschopgebied liet neerploffen. Dames-voetbal deed officieel zijn intrede in ons land. Als voorwedstrijd van de eerste klas compe titie-match tussen V.S.V. en V.V.V. speelden in het sportpark Schonenberg te Veisen twee elftallen van de Velsense dames-voetbalclub De Zeemeeuwen een onderlinge wedstrijd. Of he'. „mooi" ivas, mogen wij betwijfelen. Over „spel peil" laat men zich niet uit, het punt techniek kwam niet Ier sprake en over de „physieke conditie" zwijgt men. Kortom: wij plaatsen deze foto van een ivas- en kleurecht, onvervalst doel punt, jawel; elftal I won met 41 van elftal II uitsluitend curiositeitshalve. De Protestcommissie van de K.N.V-B., onder voorzitterschap van mr Piek, heeft haar oordeel uitgesproken over het protest van Sittardia, na de wedstrijd Sittardia YVillem II (34) ingediend, omdat naar het oordeel van de Limburgers de beide vóór de rust door Willem II gescoorde doelpunten de rust wees 02 aan na de normale speeltijd zouden zijn gescoord. Het horloge van scheidsrechter Forma- noy was blijven stil staan en zodoende heeft de eerste helft te lang geduurd Daarover zijn partijen het wel eens. Niet echter over de tijdstippen waarop Willem II scoorde. De scheidsrechter, die volgens de K.N.V.B.-reglementen „aantekening' behoort te houden van het scoren der doelpunten, kon met zekerheid niets ver klaren. Nu heeft de commissie op grond van de feiten besloten de eerste helft van de wedstrijd te doen overspelen indien de competitie-stand dit noodzakelijk maakt voor een van beide partijen. Men moet dan echter beginnen met een 32 stand in het voordeel van Sittardia (het resultaat van na de rust)- Naar men ons van Willem II-zUde verklaarde vindt men dit besluit, onbegrijpelijk en onbillijk. Men wil derhalve overwegen of beroep mogelijk ir. onk al verandert cr dan voor het ogenblik niets aan de competitiestand. Scheidsrechter Martens kende veel te royaal een penalty toe, maar De Hartog schoot de bal naastOverigens was het gelijke spel een te geringe beloning voor de meerderheid, die de thuisclub vooral in de tweede helft aan de dag legde. Stopper De Linde stond echter elke Excelsior-aanval in de weg, Braams was met tal van schoten onfortuinlijk en doelman Koopman weerde met veel ge luk een schot af van Dörr nadat De Linde een van zijn weinifge foutjes had begaan. Ook in de eerste helft had Excelsior, technisch beter, een licht overwicht ge had. Leeuwarden speelde vrijwel steeds op de linker vlepgel KramerHoekema, maar de Rotterdamse vier-mans-verdedi- ging: Veldhuizen en De Hartog in het centrum. Meijer en Westphal op de flan ken. stond niet veel toe. Bovendien bleek de Friese midvoor Van der Ley lang niet meer de gevaarlijke aanvaller van enige jaren geleden. Toen leidde een goede combinatie van Kramer en Van der Ley het in de 32e minuut ge scoorde doelpunt van Leeuwarden in: Van der Ley lanceerde rechtsbuiten Bak ker. wiens voorzet door Hiemstra fraai werd ingeschoten. Hoekema kwam daar na tot een paar gevaarlijke schoten, ter wijl aan de overkant alleen debutant linksbuiten Van de Meer enig gevaar stichtte. Het duurde tot na de rust, alvorens de naar de middenplaats gekomen Braams enige lijn in de Excelsior-aanval bracht. Indirect mocht hij dan ook het gelijke spel op zijn naam schrijven. Leeuwarden was de amateur Jitse de Groot na vol ledig. maar de oud-jong-mixture maakte geen grote indruk. Eindhoven heeft Zondag op e,*en 'er_ rein na een lange reeks van _gelilke_ spe len weer eens een overwinning behaald en wel op het Dordtse DFC. een enthou siaste ploeg, die in de eerste heltt van de wedstrijd nog wel de stand in evenwicht kon houden, maar die in de periode na rust toch moest zwichten *00J' de grote druk, welke de blauwwitte Eindhovenaren op de Dordtse veste uitoefenden. De eerste helft was verreweg de slecht ste. Eindhoven, technisch sterker, speelde veel te nonchalant en de voorhoede miste de stootkracht, die nodig was om de hechte Dordtse de fensie te doorbreken. DU lukte in de eerste 45 minuten slechts éénmaal, toen in de 'lende minuut rechts half Van Kemenade direct uit een vrije rap scoorde. Hierna zakte het spel van Eindhoven geheel ineen en dit gaf de ijverig doorwerkende Dordtenarenmet rechtsbinnen Joosse en midvoor Versteegh LOUWERS, twee goals.... als de besten in de voorhoede de kans om het de Eindhovense defensie enigszins moeilijk te maken. DU had in de dertigste minuut succes, toen het Joosse lukte èn de op de grond liggende doelman Van Gemert èn spil Van Tuyl te passeren en de stand weer op gelijke voet te brengen. In de tweede helft werd de strijd veel levendiger, temeer daar ook de Eind hovense ploeg tot grotere actie overging. De Dordtenaren bleven moedig doorvech ten, ook toen rechtsbuiten Louwers na twintig minuten de stand op 21 had ge bracht. Zij gaven zich pas gewonnen, toen Jan Louwers er vijf minuten voor het einde met het mooiste doelpunt van de wedstrijd er 3—1 van had gemaakt. Eindhoven geloofde het verder x>k wel, zodat er in deze stand geen verandering meer kwam. In het boks-programma van 7 Februari in de Rivièra-hal te Rotterdam, waar de Ned. lichtgewicht-kampioen Piet van Klaveren zoals gemeld tegen de ge duchte Franse neger Kamara uitkomt, zal de Ned. middengewicht Leen Jansen in de ring stappen tegen de in Frankrijk wonende Italiaanse middengewicht eerste serie Gino Menozzi,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4