scherp Amsterdam schoot met VVV scoorde in tweede helft E.B.O.H. finishte het sterkst (na fortuinlijke 1-1 rust) Strafschop bracht NO AD lucht De „Pel" over de Tour Draw tussen Oostelijke rivalen wssaetffS «ïïr; Subliem spel van de „Zwarte Schapen" degradeerde Emma tot een hulp- en machteloze figurant HET WAS VOOR „DÉ BAKKER PIET VAN IERLANT] BLAUW WIT WON MET 1-0 FOUT VAN ADO-DOELMAN KOK BEZORGDE FORTUNA DE ZEGE Cor du Buy won voor de 15e maal N.T.T.B.-Cup Noordelijke korte banen gesloten Maar hij werd in zijn laatste race geklopt Yelsenaren konden tempo niet volgen de Tour de France vertrouwensman voor recht8binnen gaf Feijenoord-aanval geen schot Haarlem dolf in tweede helft onderspit Minder bergen, meer korte etappes Enschede had overwicht AGOVV de schutters hockey y MAANDAG 31 JANUARI 1955 PAGINA 5 DISTRICT DEN HAAG WON V OLLE YB AL-TOURNOOI ONZE SCHAATS-PLOEG VOOR FALUN Europees kunstschaatsen HANNA EIGEL KAMPIOENE ~N WEST I WEST II OOST ZUID I ZUID II KORFBAL :4' In het Kurhaus te Seheveningen is voos de 17e maal sedert 1938 de tienkamp ge houden voor heren om de N.T.T.B.-Cup, welke voor de 15e maal door Cor du Buy is gewonnen. De eindstand luidt: 1 Cor du Buy (Am sterdam) 9 gewonnen partijen, 2 J. Sohef- fer (Hilversum) 6 gewonnen partijen een beter game-gemiddelde dan nr. 3 W. van Zoelen (Leiden), die eveneens 6 gewon nen partijen telde, 4 en 5 A. Onnes (Am sterdam) en H. Grijzenbout (Amsterdam) ieder 5 gewonnen partijen. Onnes had echter een beter game-gemiddelde dan Grijzenbout, 6 P Weel (Amster dam) 4 gewonnen partijen, 7 J. Cou- mans (Weert) en W. Stoop (Rotter dam) ieder 3 ge wonnen partijen. Coumans had een beter game-gemid delde; 9 en 10 N. Willemsteijn (Rot terdam) en J. Ho- gendoorn (Den Haag), ieder met 2 punten. Het game- gemiddelde van Willemsteijn was beter dan dat van Hogendoorn. De belangrijkste uitslagen waren: Soheffer verl. van Hogendoorn 21-22. 15- 21, 21-18; Van Zoelen sl. Stoop 21-16 16-21 21-16; Du Buy sl. Onnes 22-20, 21-18; Van Zoelen verl. van Stoop 13-21 21-14 18-21; Du Buy sl. Van Zoelen 21-15 7-21 21-12; Van Zoelen sl. Hogendoorn 21-8 23-21; Stoop velrl. van Du Buy 12-21 19-11; Stoop verl van Du Buy 12-21 19-21, Zoelen sl. Onnes 21-16 10-21 21-19. In het Krelage-huis te Haarlem organi seerde de afdeling Haarlem van de Neder landse Volleybal Bond het jaarlijkse dis- tricten-tournooi. Alle twaalf aangesloten districten namen deel aan dit tournooi, waarvoor grote belangstelling bestond. De ploegen waren verdeeld in drie poules van elk vier teams. Winnaars bij de dames waren de districten Amsterdam, Utrecht en Den Haag, terwijl ook de herenploegen van deze districten zich voor de finales klasseerden. De uitslagen in de damesfinales waren: UtrechtDen Haag 02 (1015, 9 15); Amsterdam—Utrecht 02 (1215), 14 16); Den HaagAmsterdam 21 (715, 1510, 16—14). Eindstand 1: Den Haag, 2. Utrecht, 3. Amsterdam. Bij de heren waren de uitslagen in de finales: Den HaagAmsterdam 20 (1513, 157); UtrechtDen Haag 02 (1215, 1115); AmsterdamUtrecht 20 (15—13, 15—11). Eindstand: 1. Den Haag, 2. Amsterdam, 3. Utrecht. Evenals het vorige jaar zegevierde dus^ zowel de heren- als de damesploeg van Den Haag. COR DU BUY, zijn 15e Cup-zege! (Van onze sportcorrespondent). D{)RDRECHT Zon(laK. mi wel eezien, dat Emma niet de enige club is, die Het DordtseDe^tavirieton hebben het er lelijk bij laten ritten"zH konden niet tippen aan het geraffineerde spel van de profs van Amster dam die met een klinkende 1—4 zege hun grote meegetogen supportersschare en de negenduizend Dordtenaren het neusje van de zalm hebben voorgezet Hpt i* onbegrijpelijk, dat de hoofdstedelingen zolang in de onderste helft hebben door gebracht en dat de - Vroegere - Flamingo's met een puntloos gelijkspel tegen Emma genoegen moesten nemen. Want nu was er eigenlijk maar een club die voet balde en dat was het elftal der „zwarte schapen". Daar konden de Van der Gijps niet aan tippen. De gastheren lieten zich keer op keer in de lure leggen; zij werden om de haverklap op listige wyze gepasseerd en faalden zelfs finaal met hun verkeerd gerichte passes, hun samenspel en hun onnodig getreuzel en gepingel. Een fatsoenlijk schot is er practisch niet gelost. Nu viel dat ook niet mee, want er stond daar een stelletje knapen bij Amsterdam te verdedigen, dat niet te passeren was- Boskamp, Van Houten en Mesman vormden als het ware een granieten rotswand, waartegen alle of beter gezegd, de povere aanvalsgolven van Emma te pletter sloegen. En toch begon het duel zo hoopvol. De gastheren namen direct het initiatief in handen, ontplooiden enkele vlotte combi naties en lieten soms knappe persoonlijke staaltjes zien zoals Stolk en Veldhuis waarbij de Dordtse claque als bij voor baat zat te gnuiven, maar reeds na zeven minuten was er van gnuiven geen sprake meer. Toen loste linksbuiten Tolmeyer een onverwacht schot op de verraste doelman Van den Bergh die blijkbaar niet, zoals het gerucht ging, naar DOS vertrekt en het stond 01. Pech, dacht men. Het zou best in orde komen. Maar het kwam helemaal niet in orde. Allengs namen de bezoekers het initiatief over en toen bleek, dat zij heel wat meer in hun mars hadden, dan de peuterige Emma-spelers. Deze konden het doel Van Raalte helemaal niet meer las tig maken, want zij kwamen zover niet. Bovendien klopte het niet in de Dordtse verdediging en was het middenveld ge heel in handen der Amsterdammers. De hoofdstedelijke voorhoede, geruggesteund en telkens weer goed gevoed door de halflinie, bleek uit knappe voetballers te bestaan, die tgen een duwtje konden en over 'n puike balbehandeling en -controle beschikken. Telkens sneden zij, als een mes door de boter, door de aarzelende rood-blauwe defensie, die hard de hulp der binnenspelers nodig had. Doelpunten konden niet uitblijven. Door een misversta-nd in de Dordtse achterhoe de kon Tjepkema de bal voor de voeten van Strieker schuiven, die deze gemak kelijk in het verlaten doel kon deponeren. Paniek voor het Emma-doel onder de voortdurende aanvallen van de Amsterdamse profs. Terwijl keeper Van den Bergh ingrijpt, springt back Riet in het wilde weg naar een onbereikbare bal. 02. Nadat Brom een doorloppogmg moest beëindigen wegens „vermeend buitenspel, kreeg hij vlak daarop nog een dot van een kans. Hij gaf over naar de vrijstaande, razendsnelle Gallis, die De- heerst inschoot, 03. Na de rust deed Amsterdam het rustig jes aan, doch toen bleek dat Emuia zijn zeldzame attaques slecht afwerkte, trok ken de gasten weer doelbewust naar vo ren Na twintig minuten maakte back Jur. v. d. Gijp free-kick. Brom plaatste zich achter de bal en joeg die keihard in de touwen, 0—4. Daarna vielen Tjepkema van Amsterdam en Stolk van Emma uit en werden vervangen door reap. Meyer en Roubos. Dat Emma nog de eer kon redden, was een fout van keeper Van Raalte, die in eerste instantie het schot van Wim van der Gijp stopte, maar de bal liet glippen waardoor deze over de doellijn rolde, 1—4 Dat het daarbij bleef, was te danken aan de Dordtse doelverdediger Van den Bergh, die harde inzetten van Strieker, Gallis, Smit en nog eens Strieker op fraaie wijze onschadelijk maakte. De Nederlandse schaatsploeg die Zater dag 5 en Zondag 6 Februari te Falun op de Europese kampioenschappen in het hardrijden zal starten, bestaat definitief uit Kees Broekman, Gerar-d Maarse, Wim de Graaf, Egbert van 't Oever en Reinier Paping; leider is Klaas Schenk. Zaterdag hebben de Nederlandse hard rijders te Hamar tezamen met enkele buitenlanders nog een 5000 meter gereden, waarbij Kees Broekman een tijd noteerde van 8 min. 19,9 sec. Johnny Gronshey werd tweede met 8 min- 24,6 sec., Wim de Graaff derde in 8 min. 34,6 sec., de beste tijd welke hij sinds zijn komst te Hamar heeft gemaakt. Reinier Paping werd vier de in 8 min. 37,5 sec. Gerard Maarse kwam op 8 min. 39,6 sec., Egbert van 'tOever 8 min. 43,2 sec. .99 Jawel, in het Noorden schaatste men j nog. Terwijl in het Zuiden de tempera- tuur tot '15 graden opliep, hield men in Groningen, weliswaar op dooi-ijs en bij 4 graden boven nul, nog wedstrijden op de korte banen. Maar dan ook wel voor het laatst. En met een klinkende verrassing tot besluit. De ongekroonde koning Bakker Junior werd verslagen! Ook de dames komen nog op de baan. j Grietje DietermanSchuur en Jantje Bathoorn kaapten in Laude (bij Winscho- i ten) resp. te Oosterhesselen de laatste I prijzen uit het water, maar veel concur- rentie was er niet meer: de animo is eruit. De nieuwe Drentse kampioen Eg- bert Oosting won in Klijndijk en werd tweede in Nieuwe Pekela waar zijn pro vincie-genoot Boelens de 100 gulden mee nam. Verrassend was de nederlaag van de Drent De Vries tegen Boelens in Vries. Nieuwe Pekela waar zijn provincie-ge noot Boelens de 100 gulden meenam. Ver rassend was de nederlaag van de Drent De Vries tegen Boelens in Vries. VELSEN, Zondag. Verdiend heeft V.V.V. in het sportpark Schonenberg te Velsen van V.S.V. ge wonnen, al heeft het er in de eerste helft naar uitgezien, dat de thuisclub een voor sprong zou behalen. Na de hervatting kwam V.V.V. opzetten en dank zjj twee doelpunten van Schenke werd een zege van 20 behaald. De strijd begon in een vlot tempo aan beide zijden. Er werd geestdriftig gewerkt en de achtduizend man publiek konden de beste verwachtingen koesteren. Bij de Velsenaren vlotte het samenspel het best, maar de voorhoede ondervond grote tegen stand in de verdediging van de Venlose ploeg. Vermoedelijk werd er te veel van de krachten der spelers gevergd, want na een kwartier zakte het spelpeil en in het verdere deel van de eerste helft viel er weinig meer te bewonderen. De thuis club was het meest in de aanval, maar de afwerking der aanvallen was slordig. V.V.V. vormde een homogenere ploeg dan V.S.V. De gasten speelden geestdrif tig en kregen een aantal hoekschoppen te nemen, waarmee zij echter geen succes (Van onze sportcorrespondent). AMSTERDAM, Zondag. In het Olympisch Stadion heeft Bleuw Wit vanmiddag zijn tweede overwinning in deze competitie behaald. Het werd een 1-9 «tere tegen Fejjenoord. dat welis waar vaak in de aanval was, maar dat het laatste tikje miste om het doelman Eype bijzonder lastig te maken. De stand b eef lange fjd 9-0 omdat ook de Amsterdammers moeite hadden met de juiste richting. In de 25ste minuut na rust werd uiteindelijk het enige doelpunt in deze onbevred,gende wedstrijd ge maakt. Het was rechtsbinnen Englander. die na een gestuite Poging van de voor het eerste meespelende Van Lent (oud-Franse professional en ex-Hermes), de bal langs doelman Van der Bijl dreef. Beide teams gingen bijzonder zwak van 'toen Van Lent ^hoot .D_ebal start. De werkelijke opbouw in de aanval was z'oek en de verdedigingen konden zodoende steeds tij Naar wij vernemen heeft de Sportcom- missie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie aan het bestuur geadviseerd om Plet van Ierlant (Tilburg) aan te wij zen als vertrouwensman voor Nederland voor de Tour de France 1955. Deze keuze acht men gewettigd omdat de K.N.W.U. in de heer Van Ierlant alge heel vertrouwen stelt (de heer Van Ier lant is ook provinciaal consul van de K.N.W.U.), terwijl van de zijde van L'Equipe ongetwijfeld deze keuze toege juicht zal worden gezien het feit, dat de heer Jacques Goddet de heer Van Ierlant in verband met in voorafgaande jaren reeds gevoerde besprekingen uitstekend kent. Tenslotte zijn de leider van de Ne derlandse ploeg Kees Pellenaars en de heer Van Ierlant goede bekenden van el- Naar wij verder vernemen zal de heer Van Ierlant ongeveer half Februari in gezelschap van Kees Pellenaars een be zoek aan Jacques Goddet te Parijs bren gen, teneinde besprekingen te voeren over de deelneming van de Nederlandse equipe aan de Ronde van Frankrijk van dit jaar Uit een en ander kan de conclusie worden getrokken, dat Pellenaars in Juli aanstaande weer als directeur technique van de Nederlandse ploeg zal fungeren. Doordat zjj tijdens de „kur" kwam te vallen is de Engelse kunstrijdster Yvonne Sugden het Europees kampioenschap kunstrijden voor dames ontgaan. Zij moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Kampioene bij de Europese titel- wedstrijden te Boedapest werd de Oosten rijkse Hanna Eigel, met plaatscqfer 11 en 180.22 punten. Yvonne Sugden had 1-9.71 ^volledige uitslag luidt: l. Hanna Eigel (Oostenrijk) plaatscijfer 11, ^,22 Punten, 2. Yvonne Sugden (Engeland) plaats 14, 179,71 punten; 3. Erica Batchelor (Enge land) plaats 17, 178,64 punten; 4. Rose Pet.tinger (Duitsl.) plaats 29, 168,51 punten, 5. Johanna Walter (Oost.) plaats 36, 165,30 punten; 6. Maryvonne Huet (Frankr.) plaats 53, 159,44 punten; 7. Fiorella Negro (Italië) plaats 54, 160,70 punten; 8. Miros- lava Nachodska (Tsjechosl.) plaats 75, 156,42 punten; 9. Erika Rucker (Duitsl.) plaats 75, 156,02 punten; 10. Dagmar Ler- £hova_Rehakova (Tsjechosl.) plaats 80, 156,40 punten. dig ingrijpen. Feij- enoord trachtte er nog iets van te ma ken en rechtsbin nen Van der Hoek zond zo af en toe dan ook een gave pass naar voren, waar linksbinnen De Bruyn hem nog stuitte via het been van spil Steenbergen naar Englander. Laatstgenoemde had toen geen moeite meer een doelpunt te fabri ceren: 10. De Amsterdammers kregen hierna ge. legenheid de score te verhogen, maar na enkele gemiste kansen kwam Feijenoord opzetten. De hoofdstedelingen moesten (Van onze sport-correspondent)^^^^ Het concurrentie-vraagstuk in Dordrecht schijnt te zjjn opgeiost D^sted kan bogen op drie eerste-klassers en telt maximaal tienduizend voetbal-toescnouwers. Spelen er twee clubs thuis, dan moet één daarvan om verschillende redenen g noegen nemen met een aantal, waardoor de kas van de penningmeester een ader lating ondergaat Vooral EBOH, dat meestal het kind van de rekening dreigde te worden, heeft geprobeerd een oplossing te vinden, om de concurrentie te ont- '°^Het is daar blijkbaar in geslaagd, want, nu Emma—Amsterdam Zondag zeker de trekpleister zou zijn, werd de wedstrijd EBOH-Haarlem op Zaterdagmiddag gehouden. En zie, ruim zesduizend supporters waren getuige van^deze^ontmoeting, die in een 3—2 zege voor de gastheren is geemdigd. Met medewerking van de be zoekende verenigingen, zal EBOH in de toekomst vaker op Zaterdag spelen, als het langer licht blijft, kan het aanvangsuur dan later worden gesteld. konden boeken. Voor rust bleven doelpun ten uit. Terstond na de pauze kwam de ploeg uit Venlo goed opzetten. De Velser ver dediging werd overrompeld en Schoon en Kunst konden zich met moeite staande houden. Na vijf minuten spelen opende V.V.V. de score. Uit een hoekschop van rêcthsbuiten Sijbers kopte rechtsbinnen Schenke op fraaie wijze in. Aangemoe digd door dit succes bleven de bezoekers de toon aangeven, maar voorlopig zonder resultaat Het spel van V.S.V. was minder goed dan in de eerste helft. Er werd niet zo goed samengespeeld en de spelers kregen minder kansen. Af en toe brak Van der Kuil gevaarlijk door, maar als hij dicht het doel van zijn tegenstander was gena derd, stond een V.V.V.-er hem in de weg. Na ruim een half uur spelen vergrootte Schenke de voorsprong; thans verrichtte de linksbuiten Smit 't voorbereidende werk; deze was er op de vleugel snel van door gegaan, had de bal voor doel gezet en voot de verraste Velser verdediging begreep welke situatie was ontstaan, werkte Schenke de bal koppend in doel (0—2). De ploeg uit Venlo had reden rustig verder te spelen en de thuisclub stelde nog enige pogingen in het werk, om dc achterstand te verkleinen, evenwel zon. der succes. De verdediging van V.V.V. hield stand. Maar de grote verrassing viel in Lage- landHamweg, waar een buiten de oevers getreden beek enige vierkante kilometers land onder water heeft gezet en waar een prima baan is uitgezet. Daar werd de kampioen Henk Bakker verslagen. Door zjjn rivaal Evert Kramer uit Nieuw Scheemda, die de crack uit Finsterwoide radicaal uit het laatste viertal reed. Kra mer winnaar van de 100 gulden, de plaat selijke favoriet Huttinga na felle strijd tweede, Bakker Senior ditmaal derde, de onbekende Notebomer vierde en dan pas op de vijfde plaats Bakker Junior, dis echter Geert Dijkstra nog ver achter zich liet. De favoriete onder de dames, Tine de Vries, kwam in het water van Oosterhes selen ten val en staakte de strijd. Geen gelukkig slot dus voor de beide groothe den. Maar toch zegt men, nu dit seizoen dan voorbij is, met een dubbele betekenis: „Het was voor de Bakker". Het was inderdaad „voor de Bakker"; dat mag men wel zeggen, nu er weer een schaats-periode op de Noord-Nederlandse korte banen achter de rug is (mogelijk komt er over een weekje wel weer een nieuwe ijstijd en in het Noorden hóópt men daar zelfs op, want de stevige geld prijzen bij de talrijke rijderijen betekenen voor menigeen, die het door verschillende arbeidsomstandigheden 's winters niet ta breed hebben, een zeer welkome bijver dienste). Het was „voor de Bakker", want de Groningse kampioen uit Finsterwoide, een plaatsje dat niet van weelde over loopt. incasseerde in de laatste rijder ij zijn 9e bankje van 100 gulden; dat was in Kolham, waar Bakker Jr niet veel moeite met Kramer en Huttinga had. Even fel gebrand op de geldprijzen is de huismoeder Grietje Dieterman-Schuur, eveneens uit Finsterwoide; op de laatste dag sleepte zij in Nieuwe Pekela nog 80 gulden in de wacht (zij klopte zowel Arina Struik en lek Voorma-Nienhuis als Teupke Brouwer en Hillie TimmerDe Graaf, eveneens een huismoeder). Maar waar Tine de Vries verschijnt moet zelfs Grietje Dieterman-Schuur wijken en dat was ook in Sellingen, waar de Friese kampioene weer oppermachtig was. Men betreurt het in het Noorden, dat er niets van een Nederlands kampioenschap is kunnen komen. Met de snelle Friezin Tine de Vries en de sterke Groninger Bakker Jr heeft men twéé favorieten, dis men onverslaanbaar acht. Daarentegen kwijnt in het Noorden de lange-baan-rijderij; alleen Jan Charisius uit Leeuwarden en Theo Dijkstra uit Heerenveen (van welke twee Charisius in Bolsward de sterkste was gebleken) doen zich gelden, maar de rest is niet in tel. Men hoopt dat de K.N.S.B. aan de lange- baan-training meer aandacht zal wijden om het peil van de Noorderlingen omhoog te brengen. achteruit doch de Rotterdammers kwa-geweest. Nu startte de wedstrijd om even half vier. Haarlem opende het offensief, dat resulteerde in een hoekschop, de bal werd daaruit door Hegemans uit de doelmond gekopt Meer kansen volgden: De Voogd miste, Confurius miste (voor de derde keer) en Schoon misteMaar in de zestiende minuut was het dan toch raak. Een prachtig doelpunt van Brussée bracht de Haarlemmers 'n verdiende voorsprong. EBOH prolbeerde zich aan de druk te ont worstelen en slaagde daarin, ofschoon de bezoekers het mooiste spel lieten zien. Vier minuten voor het eind van de eerste helft bracht EBOH de partijen op gelijke voet. Daarvoor was een strafschop nodig, die de uitstekende stopper Laan veroor zaakte, toen hij binnen het beruchte ge bied, hands maakte. Confurius legde aan, schootdoch doelman Snijder stopte de bal. Maar.... blijkbaar had deze niet stilgestaan, zodat de arbiter de bal nog eens op de witte stip .legde. Weer richtte Confurius en toen beter. 11. Geïnspireerd door dit buitenkansje, kwam de thuisclub na de korte rust in hoog tempo terug op het zware, maar bespeelbare veld, waarbij bleek, dat de Haarlemmers physiek Iets te kort schoten. Het klopte veel beter in de Dordtse half linie, die voor de pauze onopgemerkt was Wouters uit een corner met een omhaal, de roos trof. Twee minuten voor het einde verkleinde De Voogd uit een voorzet van Groeneveld, de achterstand tot 3—2, maar kans op een gelijk spel gaf EBOH daarna zijn gasten niet meer. TILBURG, Zondag. Het was bepaald niet verstandig van Hermes-doelman v. Diest, tien minuten voor het einde, in plaats van de bal het been van linksbuiten Louer vast te 8TÜ- pen. Dit „grapje" kwam hem op een straf schop te staan, die weinige seconden later door Louer zelf in de touwen werd ge schoten. De stand was daarmede gekomen op 3-1! In de eerste helft reeds had Hermes op fluweel kunnen zitten. Hermes speelde beter. Vertoonde een hechter ploegver- band, speelde met meer overleg en snel heid. slaagde er in een overwicht te kwe ken, dat tot doelpunten had moeten leiden indien er schutters aanwezig waren ge weest. Nu bleef het bij één simpel goaltje van Meinsbergen, dat de Schiedammer in de 17de minuut kon scoren toen Ebbing op doelman Huisman wilde terugspelen en de Tilburgse goalie verkeerd uitliep, ie- voren hadden Boeser en ook Louer al Diest en wat later zouden v. d. Tuyn en Roodenburg het zelfde doen aan de an dere kant. Maar doelpunten bleven schaars. r In de allereerste minuut na de pauze maakte Noad al gelijk. Een voorzet van v. Nieuw Amerongen naar midvoor Meyer betekende een gelijke stand omdat de Til- burger v. Diest kansloos maakte. Vijf mi nuten later was het al 2-1 toen Meyer op zijn beurt v. Nieuw Amerongen een kans bood, die deze rechtsbuiten met een hard diagonaal schot aangreep. Toen pas draai de Noad op volle toeren. Toen ook was er hechtheid in de ploeg en tempo. De strijd won aan kleur omdat ook Hermes zich niet onbetuigd liet. In de 25ste minuut za gen de gasten zelfs kans op te rukken. En zo kwam de Noad-defensie in moeilijk heden totdat de uitval van Louer in alle opzichten lucht verschafte. De score-po gingen van Roodenburg en v. d. Tuyn. de meest opvallende Schiedammers, ble- vuren iiauucu cucati i z. 1 enkele malen oog in oog gestaan met v. I ven m de opvolgende minuten vruchteloos. BI.- Wit gevaarlijk. L.- buiten Oliekan (ook een nieuweling bij de hoofdstedelln- gen (ex-Utrecht) drukte door en liet VAN DER HOEK, een boogbal van z'n n, voet komen, die terug op „jeugdplaats doeJman Van der in de voorhoede Bijl sloeg, maar te- een de onderkant van de lat kwam en het veld weer instuitte. Van Lent kreeg daarna een kans, die hij miste. Hoogte punten bleven achterwege. De Rotterdam mers doelpuntten door rechtsbuiten Hol in de 35-ste minuut, maar scheidsrechter Dreimuller keurde de treffer af wegens buitenspel. Ook in de tweede helft is het aanvals- spel aan weerskanten zwak geweest. En het enige doelpunt uit het duel werd, zo als gezegd, in de 25ste minuut gescoord, men niet verder dan enige hoekschoppen. De stand bleef 10. Daar kon Den Bley- het best begreep. kef die de Rotterdamse linksbuiten Zaal Rotterdamse W-jk-m vervangen, ook niets meer aan hoede lieten het er i doen. Ook Koekebakker met, die p lelijk bij zitten. piaats van de geblesseerde Englander Pas na twintig j. minuten werd - Kwam te staan' (Van onze sport-correspondent) ENSCHEDE, Zondag. Enschede heeft tegen AGOVV kansen te over gehad om een grote overwinning te behalen. Het werd echter een gelijk spel. (2-2) omdat de voorhoede tal van prach tige kansen ongebruikt liet. Rechtsbinnen Voees gaf zijn medespelers vaak de bal vrii voor het doel, maar die waren niet in staat zuiver te richten. Over het geheel was het spel van Enschede ook in technisch cr werd een behoorlek Xègverband 'onderhouden, de aanvalsli- nle oombinèerde aardig maar voor de Apeldoornse goal was het steeds mis. AGOVV steunt nog ste«dsJ!11 v«tt oude spders ooals Han P. ners werden gedurende een groot deel dé wedstrijd in de defensie gedrongen, maar hun uitvallen waren uitermate ge vaarlijk omdat ze over schutters beschik ten Dat bleek reeds in de zevende mi nuut; doelman v. d. Wint wandelde met de bal in het veld, dat hem een vrije schop kostte die door Hanskamp werd genomen. Diens'harde schot belandde via het been van een Enschedeër in de goal. Fel beet Enschede van zich af en al spoedig was de stand gelijk toen Voges uit een voor zet van linksbuiten Jansen hard in de hoek kogelde. De thuisclub bracht daarna de meest onwaarschijnlijke kansen om Z0AGOVV moest zich ook na de rust hevig teweerstellen, maar ook nu bleek de En- schedese voorhoede onmachtig. De thuis club nam echter toch de leiding door een presentje van de scheidsrechter, die we gens hands van Gabriël een strafschop toekende, welke door Voges werd inge schoten. Deze straf was echter onverdiend omdat de Apeldoornse speler een ver dwaalde voorzet van Jansen tegen zijn hand kreeg. Twee minuten later was het reeds 2-2 toen v. d. Wint een laag schot van Hanskamp verkeerd beoordeelde en vlak langs zijn benen verdween de bal in het net. De bezoekers verdienden dit ge lijke spel volkomen, omdat zij over «en betere voorhoede beschikten. Toen nam zeventien minuten voor het einde EBOH door aanvoerder De Bruyn met een „ouderwets" doelpunt de leiding. Even buiten het strafschopgebied maakte Kuys, zeer opzettelijk, hands en uit de toegekende vrije schop verraste De Bruyn, met een strak, laag schot keeper Snijder, 2—1. Het werd 3—1, toen de wat zwakke Een redacteur van het A.N.P. heeft aan Kees Pellenaars, die ook in 1955 weer als ploegleider zal fungeren van het Ne derlandse team voor de Tour de France, gevraagd hoe hij over de opzet in ver gelijking met voorafgaande jaren dacht. Pellenaars vertelde, dat het eerste wat hem opgevallen is, was het naar verhou ding minder aantal cols, welke in het schema zijn opgenomen. Zeker, hij wist dat de beruchte Isoard niet meer in de Alpen-étappes is opgenomen, maar aan de andere kant telt de negende rit van Briancon naar Monaco over 268 km, niet minder dan vier bergen, de Vars, de Cayolle, de Vasson en de Turbie, de laatste vlak bij Monaco. In totaal heeft hij 15 bergen geteld, de vier van de Pyreneën: de Aspin, de Pey- resourde, de Tourmalet en de Aubisque, verdeeld over twee ritten, inbegrepen. En als men nu weet dat zowel in 1953 als in 1954 niet minder dan 24 bergen in de schema's waren opgenomen, verdeeld over Zó vielen de punten drie categorieën, dan concludeert Pelle naars hieruit, dat het karakter van de Tour is gewijzigd, al geeft hij toe dat er ook dit jaar enkele lastige klimpartijen zulle* zijn. welke zeer veel van de ren ners «uilen vergen. In de étappebeschrijvingen tellen de or ganisatoren de laatste jaren altijd de berg- k'-mn in kilometers op. In 1953 kwam men zodoende bij 24 bergen op het totaal van 24 139 km klim, in 1954 zelfs tot 30,013 km klim Dit jaar' is het aantal kilometers aanzienlijk gezakt, namelijk voor 15 ber gen ir totaal 22.357 km klimmen. Vooral de 18e fit, behalve dan de 9e van Brian con naar Monaco, achtte Pellenaars zeer moeilijk (met Tourmalet en Aubisque) en verder niet te vergeten de beruchte Mont Ventoux't waar het vaak zo moordend heet Het aantal étappes van meer dan 200 km viel hem mee. Vooral in den beginne tot Zürich, zijn er een aantal trajecten uitgestippeld die vrijwel niet boven de 200 km uitkomen, hetgeen hij voor de Ne derlandse équipe niet ongunstig achtte, omdat in die eerste étappes gewoonlijk zeer snel wordt gereden. Dit waren de eerste indrukken volgens Pellenaars van een voorlopige studie van het schema; en binnenkort zou hij wel serieuzer op de reeds verkregen gegevens ingaan, omdat hij. zoals gewoonlijk, niets aan het toeval wil overlaten. Tweede Klasse A De Spartaan-Ede 8-0 't Gooi-Holland 2-1 DWV-KFC 5-2 Rapiditas-VVA 2-1 De Kennemers- Zeeburgia 4-1 Tweede Klasse B HRC-ZFC 4-1 Hollandia-Helder 4-1 OWO-Beverwijk 0-1 AFC-Watergr.m. 2-0 Derde Klasse A WSV '30-Kinheim 6-2 Vitesse '22- Purmersteijn 3-1 Zilverm.-WFC 1-5 ZVV-Terrasvogels 3-1 VVB-HSV 42 Derde Klasse B QSC-ADO '20 M Velsen-DEM 2-2 Schoten-Alcm. Vic. 2-2 RKAFC-CSV 3-3 OSV-KVV 4-2 Derde Klasse C DEC-Always Forw. 2-1 Baarn- Wilh. Vooruit 9-1 SDW-DCG 0-3 ZSGO-TOG 1-2 RKVVA-Donar 0-3 Derde Klasse D DWSV-Veenendaal 0-0 Zeist-Patria 4-1 Stlchtse Boys-BVC 3-3 HMS-Hercules 2-1 CDN-Hilversum 1-5 Maarssen-APWC 1-0 Tweede Klasse A Wassenaar-DHC 0-2 Vriendensch.-Velox 1-1 HVV-RFC 1-5 Quick-HOV 1-0 Tweede Klasse B HBS-Fortuna 0-1 CVV-VUC 3-1 Coal-VCS 1 3 Leerdam-Unitas 2-2 Derde Klasse A LFC-Zandv.m. 1-3 Archipel-Laakkw. 1-3 BEC-HBC 4-1 2-4 2-2 Ripperda-TYBB Hillegom-Scheven, De Postduiven- Blauw Zwart l-i Derde Klasse B Lugdunum-GDA 3-1 RKAVV-Alphen 3-2 VIOS-The R. Hope 5-1 Westl.-Wilhelmus 1-0 Exc. '20-HPSV 2-0 Derde Klasse C Hillesluis-DCL 1-4 Waddinxveen- Slikkerveer 2-2 SVW-Dubbeldam 5-0 De Musschen- Sliedrecht 1-5 DHZ-Alblasserdam 4-1 VOC-De Holland. 2-2 Derde Klasse D Spartaan '20-RDM 3-0 Papen dr.-Nept. 1-4 Overmaas-CKC 7-0 Leonidas-Zwijndr. 1-1 Transfalia-VFC 1-3 Vierde Klasse A Tonegido-Rouwk. 1-2 Roodenburg-Lisse 2-1 Teijlingen- Warmunda 0-0 THB-Meerburg 3-0 SJC-DOSR 1-3 Vierde Klasse B Delft-Naaldwijk 0-1 Full Sp.-'s-Gravenz 1-1 DHL-BTC 3-0 BMT-Concordia 1-2 H. v. Holl.-Spoorw. 2-0 BSO-Voorburg l-ö Vierde Klasse C Boskoop-GSV Haastrecht-SMV VEP-UNIO Oudew.-Lekkerk. Alphia-Woerden PDK-Lenig en Sn. 2-2 Gr. Willem II- VAC Cromvliet 3-2 ATVV-VDS 2-9 KRVC-Zw. Blauw 3-1 Olympia-Stolwijk l-1 Vierde Klasse F Dirksland-DEH l"1 RKWIK-HION 5-2 SIOD-Rockanje l"2 Aeolus-Schiebr. 0"' OVV-DRL 1-4 FSV Pret.-NADO V 4-1 Vierde Klasse G Dindua-PFC 2-2 Zuidster-Hermand. 1-2 Hillegerb.-W.-R.W. 3-1 Nieuwenh.-Flakkee 2-0 Bolnes-DDC 7-2 Poortugaal-DZB 4-1 Vierde Klasse H Gelukvogels-ASW 0-1 ODI-'s-Gravendeel 3-1 Merwede-DHS 2-2 DRZ-RCD 2-4 Strijen-LSV 1-3 Hardinxveld- Heukelum 3-0 Roosend.-Alliance 1-4 TSC-Vlissingen 1-2 Internos-RAC 0-0 Middelburg-GOES 1-2 Derde Klasse A Bladella- Kolping SDW 3-3 Sparta '25-Geldrop 2-1 ODC-Reusel Sport 3-1 Woensel-Boxtel 0-2 SCB-UNA 2-0 MULO-GVV '12 1-4 Derde Klasse B UNO Animo- RKTVV 1-1 Hieronymus-WSC 1-2 Cone. SVD-RKDVC 1-3 Zwaluw VFC- St Michielsgestel 3-3 GUDOK-Taxandria 0-2 Heusden-RKC Derde Klasse Hero-Virtus DHV-RWB VOAD-Dongen Zierikzee-WVO Baardwijk-ODIO 5-2 'z-o 1-2 3-1 1-2 6-2 2-2 2-2 1-1 0-2 3-1 Vierde Klasse D Belvédère- Te Werve 0-3 HWD-Rijs wijk 2-1 Maasstr.-RVC 1-4 Celeritas-Moordr. 3-1 Schoonh.-DUNO 2-2 St. Volh.-Quick St. 1-1 Vierde Klasse E RAVA-ADS 1-1 Tweede Klasse A ZAC-Emmen 1-1 Hengelo-Oldenzaal 4-0 PEC-Eilermark 4-1 Tweede Klasse B Robur et Velocitas- WAVV 2-2 Theole-Quick <N) 2-2 Derde Klasse C Gelria-WÖ 2-2 Derde Klasse D BVC '12-CHRC 2-0 Union-TEC 2-1 Tweede Klasse A TOP-SET 5-1 DESK-Heimondia De Spechten-De 0-0 Valk 0-4 Wilhelmina-Sarto 1-1 Helmond-OSS '20 3-0 Schijndel-Veloc 3-1 Tweede Klasse B MOC '39-DOSKO 1-1 Derde Klasse D METO-Biervliet 3-0 Hulst-Honterisse 4-0 De Zeeuwen- Nieuw Borgvliet 2-5 Terneuzen- Corn Boys 2-2 RCS-Zeelandia 10-0 Tweede Klasse A Chevrem.-RKONS 3-5 Waubach-Almania 1-2 WH '16- Wanbachse Boys 4-1 Heksen berg- Schuttersveld 3-3 Tweede Klasse B Blerick-Heer 0-0 De Ster-VSV 34 1-3 Wittenh.-Venray 2-0 Roerm.-Wilh.m. 08 4-2 Wit Zwart '32 Kimbria 1-4 Maurits-Sp. Irene 2-5 Derde Klasse A Minor-Leonidas 1-1 Geleen-Ammelie 6-4 Mariarade-StancL 1-3 Schinnen- Maastrichtse B. 1-1 Caesar-RKVVL 0-2 WW '28-Willem I 3-3 Derde Klasse B KEV-Simpelv. B. 4 1 Nieuw Einde- Hoensbroek 2-0 VTV-SVN 3-3 Miranda-Laura 1-0 RKTS V-Heerlen 3-1 RKHBS- RK Kolonia 0-1 Derde Klasse C RIOS '31-Lindenh. 0-i BSV '29-PSV '35 4-0 Linne-SVHR 1-1 Obbicht-EVV 4-1 Derde Klasse D Tiglia-Gennep VCH-IVO Panningen- Juliana M z-u JVC '31-RKGFC FCV-RKDEV heren Eerste Klasse WESTEN hhijc-bmhc Hilvers.-Gr. Geel Amsterdam-Laren ZUIDEN 7-2 3-1 2-1 2-2 0-2 TOGO n-Kieviten 2-0 Zuid wij ck-HDM II l-J Hurley-Strawberr. 0-1 Eechtrop-Amster- dam UI 0-0 Zan-dv.-Kameleon l-u Pin°kSchaerweijde 2-2 Promotie Gr. Zwart-Forward 3-4 DES-MEP 9-1 •s-Hertogenb.-Push 1-6 Eindh.-Or. Zwart 0-3 HMHC-Gr. Star S-0 Venlo II-HUAC 7 1 Maastricht-Weert 3-2 dames Eerste Klasse WESTEN HHIJC-BDHC A'dam-Kieviten ZUIDEN Or. Zwart-Eindh. Tilburg-MOP Venlo Girls-Venlo EMHC-Push Promotie West BDHC II-Victoria 2-1 Groen Geel RBC 1-1 Aeolus-Alliance 0-1 TOGO II-Leonidas 1-1 Amersf.-Hilvers. II 1-2 Promotie Zuid Papidity-Were Di 1-6 's-Hertogenbosch- Keep Fit 7-1 Heèrlen-Gr. Star 2-0 Rapidity-HTCC 0-. Tilburg-MOP 3-2 Breda-Venlo 1-2 EMHC-Zwart Wit 2-2 Overgang West HGC-Gooi 1-0 HHIJC II-BMHC II 2-4 Amersf.-HGC II 2-2 Alliance-SCHC 0-11 Aeolus-Pinoké 0-0 Groen Geel II- Delftse Stud. 1-1 SV '35-Hillegersb. 2-1 Rijswijk-Spirit 1-1 MRHC-HHÏJC II 7-1 Victoria II-Leiden 1-4 Eerste Klasse NOORD-HOLLAND Samos-Rohda 3-11 ZUID-HOLLAND Deetos-Vicus Orientis 3-2 Ons Eibernest- Gymnasiasten 3-2 HSV-HKV i-r Het Zuiden- Blauw Wit '51 11-0 OOST Rigtersbl.-DOS 8-4 ZUID Deto-Sportlust 11-3 KCT-DOT 2-4 PELLENAARS, niets aan het toeval (Van onze Haagse sportcorrespondent). ZUIDERPARK, Zondag. Het eerste elftal van ADO heeft de vereniging, welke op 1 Februari vijftig jaar bestaat, geen feestgeschenk kunnen geven. Een ongelukkige misgreep van doelman Kok kostte de Hagenaars een nederlaag, een enkel doelpuntje, want verder ver mocht Fortuna het ook niet te brengen. Het was een wedstrijd, welke de 13.000 toeschouwers, onder wie een groot contingent Limburgers getooid met de kleuren van hun club. niet tot opwinding heeft kunnen brengen. Het spel van ADO was teleurstellend, doch ook de club van Joosten kwam niet tot opzienbarend voetbal. Het zware terrein legde wel vele moeilijkheden op aan de spelers, doch men had van beide ploegen toch wel wat meer verwacht dan een partij, waarin de spelers slechts heel sporadisch tot werkelijk goed voetbal kwamen. Cor v. d. Hart was een zeer bezadigde spil, die de aanval van ADO volkomen in bedwang had. Maar ook zijn veel oude re collega aan de overz'ijde, Aad de Jong, was stellig niet minder en door het zeke re spel van de beide Haagse backs Van Rosmalen en Scherpenisse kon ook de Limburgse aanval niet tot ontplooiing ko men. Toch was deze aanval gevaarlijker dan die van ADO. Voor Theo Timmer mans was het dikwijls een wanhoop hoe slecht zijn spel werd begrepen en hoe matig er gebruik werd gemaakt van de kansen, welke hij schiep. Doelman De Munck kreeg dan ook heel weinig gele genheid zijn kwaliteiten te demonstreren, en doelman Kok kan al evenmin zeggen dat hij het druk heeft gehad. ADO was het grootste deel van de wed strijd in de aanval, doch tegen de ver dediging van Fortuna had de stormlinie zo weinig in te brengen, dat de Hage naars in de eerste helft slechts tot enkele schoten kwamen. Er was een kopbal van Vreeken, w.Ike voorlangs de Limburgse veste ging. er was een prachtige sco ringskans toen doelman De Munck uit zijn doel was en Wasmus de bal precies in de handen van de snel terugkerende Lim burgse doelman deponeerden. De schutter Angenent had Kok met een schuiver ge test; een felle bal van Huis vond doel man Kok ook op zijn post. Bij ADO trad het gebrek aan een schutter wel sterk op de voorgrond. Zeven minuten na de pauze werd een vrije schop, door v. d. Hart genomen, tot hoekschop verwerkt. Deze werd cioor Timmermans uit het Haagse doelgebied gestuurd, echter niet ver genoeg. Piene- man lost een vrij tam schot, dat Kok ge makkelijk kan stoppen. Hij reageerde ech ter te traag en zo verdween de bal tot grote vreugde van de aanhang van Fortu na in het Haagse doel. ADO poogde van alles om tenminste nog één punt uit het duel te slepen. Rijn vis verhuisde naar de middenvoorplaats en daarna Theo Timmermans. Het baatte weinig, integendeel de aanval van de Ha genaars werd er nog meer door ontred derd. Een teleurstellend slot voor een ploeg, welke zo dadelijk haar gouden feest gaat vieren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5