tb*5&Et klaar»! U voelt het met Uw vingertoppen véél schoner! ONOVERTREFBAAR ASSISTENTE BOEKHOUDING N.Y.Pielersen Co's Automobielbedrijf Kieskeurig Jantje vindt ze allebei even lekker! Meer aandacht voor kwaliteitsproducten Osservatore" over Niet bellen maar schrijven „Floris ende Blancefloer" Neemt deel in suiker fabriek in Afrika Span visserij met haring- loggers priester-executies roentesoep nog altijd 1 HALF AND VEILINGGEBOUW PLEIN EENDRA6T11. TUIHLAAH PAGINA 6 Algemene vergadering Tuinders- bond N.C.B. De uitslag van de SUS-actie Nederlandsche Handel-Mij Veel belangstelling voor experiment Trouwe dienaren van hun land" Specialist vraagt Door groot bedrijf te Rotterdam Van al mijn kinderen is Jantje het kieskeurigst. Zo wilde had. U begrijpt hoe ik opkeek, toen hij Royco groente soep met evenveel smaak at als mijn eigengemaakte. Nu neem ik voortaan altijd Royco: ze is van dezelfde gezonde zomergroenten gemaakt als mijn eigen soep HALF SHAG INBOEDEL VEILING nieuwe AiDion v i Brandaris Haardkachel Meent 104 Rotterd.dijk 447 ten bloed getuigt van de standvastigheid der geestelijkheid, ofschoon men hen, die zich niet willen lenen voor geloofsafval, met de dood straft". CVan onze correspondent) In het KAB-gebouw in Tilburg vond Maandag de algemene vergadering van de Tuindersbond NCB plaats. In zijn openingswoord wees de voorzit ter. de heer Arn. Kuijlaars in het bijzon der op het feit, dat veel aandacht ge schonken zal dienen te worden aan het kwaliteitsproduct, omdat alleen dit in staat zal zijn zich op den duur te hand haven. Het is op het ogenblik zelfs zo, dat er stemmen opgaan om de aanvoer van mindere kwaliteit tuinbouwproduc ten te verhinderen, of zelfs te vernietigen. Een ander probleem noemde spr. het grote tekort aan arbeidskrachten. Vooral de grote bedrijven ondervinden hiervan ernstig nadeel, temeer, daar dit tekort niet kan worden opgevangen door een rationele mechanisatie. De Tuinbouwbond ontwikkelde in het afgelopen jaar vele activiteiten Ook de activiteit naar boven, naar de KNBTB leverde betere resultaten op, al was spr. van mening, dat deze landelijke, katho lieke vakbond nog steviger kon worden uitgebouwd Tijdens de bijeenkomst werd voorts nog het woord gevoerd door de geestelijk» adviseur van de NCB, rector W. Bekkers. Hij verdedigde vooral het nut van een organisatie en hij wees op de plichten van de leden. Deze behoren kwaliteits mensen te zijn, aldus rector Bekkers, die door hun consequente levensbeschouwing koning blijven der schepping. l Talloze malen rinkelden gisteren op onze redactie de telefoons, omdat vele bezitters van SUS-loten wilden weten of ook zij tot de gelukkigen uehoorden. In verband hiermee wijzen wij er nog eens op dat men, om in het bezit te komen van de (lijvige) trekkingslijsten, een kaart mèt adres van de afzender dient te sturen naar Postbus 634 te Rotterdam. Op da kaart moet voor 60 cent aan postzegels ziin geplakt (voor de Rotterdammers 59 cent). Men ontvangt dan nè elke trek kingsavond de complete lijst in de bus. Wie er 'n reisje naar de Heemraadssingel 303 voor over heeft, kant de lijst daar ook afhalen, uiteraard tegen betaling. Gedurende Februari is door de Franse Société Industrielle et Agricole du Niari (S.I.A.N.) te Parijs de inschrijving open gesteld op 600 millioen Franse francs aan delen ter vergroting van het kapitaal der S.I.A.N. tot 850 millioen francs. Deze kapitaalsvergroting is bestemd om op de gronden van de S.I A N in de val lei van de Niari in de nabijheid van Ma- dingou, gelegen in Frans Equatoriaal Afrik,a, een suikerfabriek op te richten met een voorlipige productie-capaciteit van 10.000 ton suiker per jaar Deze hoe veelheid zal de huidige consumptie in Frans Equatoriaal Afrika kunnen dekken De technische supervisie over de fabriek en de suikerriet-aanplant is opgedragen aan de Nederlandsche Handel-Mij. De voornaamste deelhebbers in de S.I.A.N. van de Franse kant zijn de heren L. Vigrain en P. de Wulf, eerstgenoemde een vooraanstaand industrieel, laatstge noemde bezit uitgebreide agrarische be langen. In de kapitaalsuitbreiding zal voorts worden deelgenomen door de Franse regering en een Nederlandse groep onder leiding van de Nederlandsche Han del-Mij. Het aandeel van de Franse re gering kan echter te zijner tijd door ge gadigden worden overgenomen. Voor de Nederlandse industrie bestaat een zeer goede kans de levering van een belangrijk deel der installatie van de ge projecteerde fabriek toegewezen te krij gen. Het ligt in de bedoeling om in 1957 in vol betrijf te zijn. De Scheveningse reder F. Vrolijk zal twee haringloggers voor de spanvisserij in gereedheid brengen. Het zal de eerste maal zijn. dat haringloggers voor span visserij worden gebruikt, reden waarom voor deze proef in reders- en visserskrin gen een grote belangstelling bestaat. De spanvisserij is. het woord zegt het al, een wijze van vissen waarbij twee schepen in span varen, naast elkaar met ongeveer zestig meter tussenruimte Zij varen gelijk op! De spanvisserij op haring wordt reeds enkele jaren door kotters met succes uitgeoefend en ook Belgische en Franse vissers trachten op deze ma nier de haringen te verschalken. Er wordt een grote nauwkeurigheid en oplettend heid van de zeelui vereist, daar dikwijls langs en tussen de zandbanken wordt ge vist. Het echolood is bij de spanvisserij van zeer grote betekenis. Met dit echolood wordt een school haring opgespoord, die, zodra zij onder de schepen door zwemt, het echolood aan het schrijven zet. Er vertonen zich dan zwarte streepjes op het papier, dat zich in een kastje in de stuur hut bevindt. De „kuil" wordt hierop over boord gezet en door beide schepen voort getrokken. Vangsten van 50 tot 60 kg ha ring komen meermalen voor in slechts enkele uren. De beide in span vissende schepen staan in voortdurend radiogra fisch contact met elkaar, hetgeen vooral van belang is met het oog op het manoeu vreren. Het ter dood brengen van vier Chinese priesters in China, onder beschuldiging van misdaden tegen de staat, geeft het Vaticaanse blad, de „Osservatore Roma no" aanleiding tot een lange beschouwing, waarin het blad de actie van het commu nistische regiem tegen de Kerk aan een onderzoek onderwerpt. Het Vaticaanse orgaan wijst er op, dat dit regiem de nationalistische sentimen ten exploiteert, die het in het Chinese volk gewekt heeft om zijn anti-religieuse en in 't bijzonder zijn anti-katholieke campagne te rechtvaardigen, door het katholicisme voor te stellen als een agent van het buitenlandse imperialisme. De „Osservatore Romano" brengt in verband hiermede naar voren, dat zoals de Paus het in Zijn jongste En cycliek over China gezegd heeft de Katholieke Chinezen altijd trouwe diena ren zijn geweest van hun land en dat de Kerk steeds het recht van het Chinese volk op politieke onafhankelijkheid er kend heeft. Na de pogingen in herinnering te heb ben gebracht, welke door de commu nistische autoriteiten zijn gedaan, om de Chinese gelovigen van Rome los te maken, onder voorwendsel, hen te ont trekken aan de greep van een vreemde mogendheid, en onder het exploiteren van hun patriotisme, concludeert het blad: „De executies, die zojuist zijn bekend gemaakt, zijn ons echter een bewijs, dat de Chinese katholieken aan deze slinkse actie weerstand bieden en dat zij vast ge hecht blijven aan hun geloof. Het vergo- van Betuwse boer, die ruim vijftien jaar ge werkt heeft aan het t.b.-vrij maken van zijn dieren, ontving echter een aanmer kelijk lager bedrag, dan wanneer hij zijn koeien normaal met een z.g. „witte ver klaring" had kunnen verkopen De boer, die hier het slachtoffer gewor den is van een fout van de wetenschap heeft nu alles in het werk gesteld de schade geheel vergoed te krijgen Nu zo wel de Gezondheidsdienst vooi Gelder land als de overheid niet bereid zijn de gehele schade te vergoeden, heeft hij de Staat der Nederlanden gedagvaard. De première van „Floris ende Blance floer" in de bewerking van Paul o» Keyser wordt door de Oostnederlandse toneelgroep „Theater" op 19 Februari gegeven. In dit stuk, onder regie van Mieke Ver- straete, treden op Marijke Bakker, Ineke Brinkman. Lies Franken, Mia Goossens, Annie Langenaken, Wim Kouwenhoven, Sacco van der Made, Ad Noyons, Piet van der Meulen, Jan Verhoeven, John Soer en Koos Tigges. Het abelspel zal worden gevolgd door de een-acter van Thornton Wilder „De gelukkige reis", onder regie ook van Mieke Verstraete en met als medewerking Ineke Brinkman. Lies Franken, Annie Langenaken, Wim Kouwenhoven, Sacco van der Made en Jan Verhoeven. waan echte befaa waan gem a Bij de DIENST VAN GEMEENTEWERKEN SCHIEDAM kunnen op arbeidsovereenkomst worden geplaatst twee dag i gebra antwi De K.V.: zij d gaam blijk< gevei geple rcgei c.q. telefonistes op een salaris, dat, al naar gelang van de bekwaamheid, volgens gemeentelijke regeling zal wor den vastgesteld. Vereist worden een 'ruime ervaring in het bedienen van een telefooncentrale en/of in typewerk zaamheden, alsmede de diploma's M.U.L.O. en typen. Eigenhandig geschreven sollicitaties, onder opgave van referenties, opleiding enz. binnen 14 dagen te zenden aan de Directeur, Korte Haven 33. te huur. Liefst centr. Brieven S 793 Nieuwe Schied. Courant, Dam 18, Schiedam. Huizen en Kamers wordt gevraagd leeftijd 18-20 jaar. Diploma MULO vereist. Bekendheid met boekhouden aanbevelenswaar dig. Enige kantoorpractijk noodzakelijk. Brieven onder no. 84220 aan het bureau van dit blad. De diend De f melkt gen o Wie ruilt ons groot bovenhuis voor een kleinere bovenwoning op nette stand? Jacob van Lennepstraat 4b. Aangeboden: gestoffeerde ka mer. Volledig pension, voor R.K. heer b.b.h.h. Br. SK 8, Nieuwe Schied. Courant, Dam 18, Schiedam. subsi< ad 0,( bedra 1 ct verho menti nen treffe onevt Modevakschool. Er kunnen le'erlingen geplaatst worden voor huishoudcursus en oplei ding costumière en coupeuse, lerares. Tevens patronen naar maat knippen en pasklaar maken v. alle kledingstukken Riet v. d. Tuin, Boerhavelaan 45a. Tevens voor het maken van knoopsgaten. Afd. Frigidaire - Koelkasten en Wasmachines vraagt produ slag voorz ■word' Landl garan sfgeh op df verbc In uitvo hogin veria subsv bom 6lage uitlat van ring laats! niet doen ten. ter mers Nove verkl er e behoi staan lagin subsi nu in van in hf tijdst wintf en di déar drag< geen voort door door nend' Handel en Bedrijf Tevens gelegenheid tot opleiding reparateur koelkasten en wasmachines. Aanmelden tussen 5—6 uur bij J. PIETERSEN, Nieuwe Binnenweg 77, Rotterdam. hij alleen maar groentesoep eten, die ik zelf gemaakt Filmstroken, grote sortering f 1.-, projectors v.a. f 6.40. - Foto K. v. Vuuren, Hoogstr. 106, Tel. 66720. Onverwoestbare trapleren strijkplanken, kuipen, keuken en keukencomb. tdfels, wrin- gerbokken. De grootste sort. Bijna 100 jaren Elshof voor solide houtwaren. Dam 40-44, tel. 68598. Personeel gevraagd Gevraagd voor direct betrouw baar meisje in- of extern, m. huiselijk verkeer, goed sala ris. Heemraadssingel 251, tel. 39938, Rotterdam. Goederen aangeboden Te koop een herenfiets met toebehoren, prijs f 20.-. Te bevr. N. V. Slobbe, Vondellaan 62a. Ja, ln de Royco-kcuken kunnen ze het: een soep voor U gereed maken, zoals U ze zelf zo graag maakt. De pittige smaak en de geur blijven in het verzegelde zakje bewaard. Elk record valt, vroeg of laat, nog wel te verbeteren De feiten tonen het aan, hoe wel...ergens moet de grens toch liggen. Als men de verspreiding, de lage prijs en de doeimat'gneid van onze Op Dinsdag 8 Februari en volgende dagen, aanv. voorm. 10 uur t.o v. Nut. A. S. H. A. Hlaisse: o.a. wegens emigratie: waarbij: een fraaie rietsa- inn met 3 fauteuils, moderne bankgarnituren en andere salonmeubelen, complete moderne slaap kamers, zitkamers, antiek kabinet, piano „Ottu Marijtiardt", kamerorgel, „Dohert.v". cyl. bureau, schrijfhui eau, talrijke losse meubelen, schilderijen, luxe- en huish. art Perzische- en andere tapijten, textiel, bronzen gashaard, modern gasfornuis „Dordi echt", haarden, brandkastje, tandem met ..Berlni" hulpmotor enz. 1 ffiilrrlrrrran* VrlJd' 4 en Zat- 5 Febr- 10-4 u. KlJKCtagen. Maandag 7 Febr. 10-2 uur. N.B. Dagel. kunnen goederen worden ingezonden of op verzoek aan huis worden afgehaald. Haardkachel met bijzondere eigenschappen Hetelueht-convector Frontitraling Laag brandstofverbruik Sierlijk model Capaciteit 350 m3 Met gegoten vloerplaat overweegt zou men echter durven vast te stelieD dat op het geuied der KLEINE ADVERliüNTleN de top-preslatle ls bereikt. Bijzonder systeem, met intense hetelucht- circulatie Aangename warmte tot in alle hoeken van het vertrek. Zelfvuller voor nootjes IV of 20/30 met resistent glas in de f 4 5 bovendeur. J Interno Haardkachel Econoom 2 ZeHvuller metluchtgekoelde vulschacht. Dubbele circulatie Geschikt voor de goedkope nootjes IV. Uiterst zuinig. Cap. ruim 300 Enorme sortering Petroleumkachels en radiotoren In de nieuwste modellen. f begonnen zij toch met grote ijver de tegelvloer met een vergrootglas te bestuderen. Hier is geen aanwezigheid van personen te constateren, mompelde de dikke. Wij zullen rapporteren dat de misdadigers zijn gevlogen. Dat deden ze dan ook en zo kon het gebeuren, dat Bim en Basli na enige tijd rustig in de trein zaten op weg naar Knorrendam. „Ik ga eens vacantie nemen", zei Basli. Ik ga naar mijn huis in Zwitserland. „Ik ook", zei Bim, „ik ga eens naar school". 3. „Alles verloopt volgens de plannen", mompelde Snop, terwijl hij met een elegant hupje de wielas van de heli copter, die reeds boven hem zweefde, greep. „Daar zal onze vriend Wicked van opkijken". Enige minuten nadat onze aartsboeven zich dus weer aan de lange arm van de macht hadden onttrokken, werd het platform reeds geïnspecteerd door twee gewichtige agenten. Hoewel zij jammer genoeg de verdwijnende helicopter niet zagen Dins conv de i Orai mint na a sluiz van der: ROTTERDAM TEL 25957 SCHIEDAM TEL 69548 Levering boven f. 25. franco door geheel Nederland

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6