K. F.P. riep Minister Mater verantivoording in de Kamer Eisverlaging en compensatie Tweede SUS-huis in Rotterdam- Pernis Herdenking en hulde Min. Cals antwoordt met spoed over vermeende trage gang In 1955; vierduizend nieuwe les lokalen nodig Dr Stokman critiseert rapport betreffende Nederland r'SLJ- „Nou, toen dansten en sprongen we" Militaire dienst en onderwijzers Melkprijs opnieuiv in ernstig beraad Mansholt in de knel Oeteldonkers brachten stemming er m Fictieve diensttijd voor „nieuwe' leraren De winnaar Honderdjarige te Strijen De I.L.O.-cotiferentie te Genève Melk verbruik liep terug Woensdag 2 Februari 1955 V. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Ministerieel antwoord Compensaties afgewezen Aog rnèer interpellaties Uitstel eerste oefening indien geen plaatsvervangers Zwaarste inzinking 9 t/m 15 Jan. WEERBERICHT Verhooffde melkprijs was 'n bom ofoll^n T"lo hofoVrtw»?a. »an Wo7D mrrtiP in- 's-GRAVENHAGE, 1 Februari 1955. Er lag na liet Kerstreces van de Kamer een ellenlange agenda klaar waarmee hedenmiddag een aanvang had moeten worden gemaakt. Er was echter een interpellatie-aanvrage van de heer Droesen (KVP) over de befaamde kwestie van de melkprijs, welke onmiddellijk werd toegestaan en waarmee na een tweetal korte agendapunten meteen een aanvang werd gemaakt. Deze interpellatie nam, zoals verwacht kon worden, de gehele mio- dag in beslag en kon zelfs in deze vergadering niet tot een einde worden gebracht, zodat over de motie, welke de heer Droesen na het uitvoerig antwoord van minister Mansholt indiende, nog niet kon worden hes ist. Deze motie bevatte voorlopig de voornaamste bezwaren, waaraan e K.V.P. onmiddellijk tegemoet wenste te zien gekomen. Voor de rest wenste zij dat klaarblijkelijk over te laten aan bet overleg, dat achteral nog gaande is tussen de minister en bet Landbouwschap en dat men klaar blijkelijk niet geheel wilde doorkruisen. Minister Mansholt had zelf toege geven het te betreuren, dat de regering dat overleg niet van te voren had gepleegd d.w.z. na het nemen, maar vóór het bekend maken van hel regeringsbesluit. De motie dan, die de heer Droesen in diende, zag er als volgt uit: De Kamer, overwegende, dat het jongste melkprtisbeleid der regering bedenkin gen ontmoet, nodigt de regering uit: 1. Tot omstreeks 1 Juli a.s. de Iongste subsidieverlaging op de consumptiemelk ad 0,65 ct per liter terug te nemen en dit bedrag naar boven at te ronden tot 1 ct per liter; 2. Voor de door de resterende prijs verhoging onevenredig getroffen consu menten. met name de kinderrijke gezin nen en de bejaarden, maatregelen te treffen ter tegemoetkoming in de hun onevenredig zwaar drukkende last; 3. Ervoor te waken, dat op de minder productieve gronden inderdaad een toe slag van 1,7 ct per kg wordt «ltbelta® voorzover de garantieprijs van 22 ct ni •wordt overschreden: 4. Alsnog overleg te plegen met het Landbouwschap over het thans gekozen garantie-systeem voor de door de boeren afgeleverde melk, zulks reeds met het oog op de aan de uitvoering van dit. systeem verbonden grote moeilijkheden. In eerste instantie had de heer Droesen uitvoerig betoogd, dat vooral de ver hoging van de consumentenprijs door de verlaging der subsidie als 'n bom was inge slagen. omdat uitlatingen van de rege ring uit de laatste tild dit niet konden doen verwach ten. De minis ter had im mers begin November nog verklaard, dat er geen vrees behoefde te be staan voor ver laging van de subsidies. En nu ineens een prijsverhoging van de melk van 10 tot 15 pet, wat een deuk betekent in het nieuwe loon- en prijsbeleid Het tijdstip waarop namelijk midden in de winter was bovendien slecht gekozen en de verhoging van de melkprijs komt daar terecht waar deze het mtnst te dragen is. Hij vroeg voorts, waarom er geen compensatie was overwogen bij voorbeeld in de prijs van de margarine, door verlaging van de suikeraccilns of door een kindertoeslag, desnoods begin nende bij het derde kind. burg. Hier is het Landbouwbeleid het moeilijke punt en dienaangaande deelde minister Mansholt nu mede. dat men nu zover was de besprekingen op dit punt te hervatten ennu eindelijk tot een goed einde te brengen. Hij zeide zelfs te hopen, dat dan in de loop van 1955 of begin 1956 deze economische Unie tot stand zou kunnen komen. Maar dan moest eerst de Landbouw- kwestie worden opgelost en da' zou niet kunnen, als de regering zou doorgaan met het systeem van subsidies. Dit argument aanvaardde de heer Droesen echter niet, daar dit slechts een tijdelijke subsidie zou zijn, namelijk tot 1 Juli 1956 en hij niet kon veronderstellen, dat men daar over bij de Benelux-besprekingen zou vallen. Tenslotte vond minister Mansholt het een gevaarlijk beleid om niet de consequentie te trekken uit een nood zakelijke prijsverhogmg. Öe heer De Hartog tV V.D.) toonde zich ook .teleurgesteld en de heer Vondeling (P v.d.A.) achtte, evenals de heer Droesen, het. moment van de subsidieverlaging niet alleen ongelukkig gekozen maar hij zeide ook niet overtuigd te zijn, dat een andere politiek niet mogelijk zou zijn geweest. De heer Droesen zeide met name niet te begrijpen waarom tegelijkertijd met de kostprijsverhoging van 2 cent de subsidie moest worden verlaagd Hii achtte dit in tegenspraak met een vroegere uitlating van de minister, dat dit alleen zou ge schieden, wanneer de loon- en prijspoli tiek dat zou toelaten. Dan vroeg hij nog naar een oplossing voor de schoolmelk cn een tegemoet koming voor de boeren op de zandgron den. die de kale kostprijs niet halen en nog minder loon ontvangen dan een land arbeider. Het antwoord van minister Mansholt was hetzelfde wat hij enige weken ge leden op een persconferentie reeds gaf en dat toen ook in ons blad werd gepubli ceerd. Hij rekende voor, dat bet trer een Stijging betrof van 2,37 cent. De regering stond dus voor de keuze de subsidie te verhogen met 0,37 cent of de/e 'e ver- lagen met. 0.63 cent.. Het algemeen beleid j was er echter op gericht de subsides te verlagen. De uitgaven waren de producentensubsidie reeds verhoogd met 30 millioen. m«H deze Verhoging «n 0 37 pet zou er dan nog eens 15 millioen bijkomen en zou de totale oegroting ruim 330 millioen gaan bedragen. Een ander argument was dal subsidie verhoging ook onmogelijk was in ver band met het totstandkomen van eer economische unie met België en I.uxem Intussen had minister Mansholt de compensaties, waartoe de heer Droesen had gesuggereerd, afgewezen. Zou men die compensaties zoeken in de suiker of de margarine, dan kon men deze volgens minis ter Mansholt evengoed op de melk geven. De toeslag op de zandbedriiven van 1.7 ct oer ka voor/over de garantienriis van 22 'eni n'et zou worden overschreden zou vólgens de minister óók oriisverhogerid werken in de consumptie. Tenslotte was dan daar nog de moeilijkheid over het sarantie-svsteem van het Landbouwschap, dat de regering had verworpen, omdat het a prendre ou a laisser was en dit systeem 37 milli-oen meer zou gaan kosten. Maar. zo zeide de heer Droesen: dan had de minister maar met een eigen systeem moeten komen, waarin de hoofdgedachte van het Landbouwschap was neergelegd, maar met. afwijkingen waar de regering het er niet mee eens was. Men' zal nu moeten afwachten hoe de amer zich tegenover deze motie zal stellen. De betekenis van deze motie, in dien zij zou worden aangenomen is. dat de melkprijsverhoging zou worden terug gebracht tot de noodzakelijke kostprijs verhoging van 2 cent en etat daarnaast dan nog tegemoetkomingen zulien worden gegeven aan de kinderrijke gezinnen en de bejaarden. De subsidieverlaging zal daartoe ongedaan moeten worden ge maakt. De neer Vondeling kwam al vast met allerlei argumenten om zich aan deze motie te onttrekken, «vat voor de P.v d.A. vooral in verband met de beiaarden en de kinderrijke gezinnen 'wei een moeilijk punt zal zijn. Het voornaamste argument was voorlopig, daj men deze kwestie moest bezien in het algemeen loon- en priisbeleid. Morgen wordt dit-Hebat voortgezet. Het ia intussen friet de interpellaties nog met gedaan. Wafct aan het begin der vergadering vroeg 'de heer Vermeer (P.v.dA.) of de Kamer wilde beslissen over zijn interpellatie^aanvrage betreffen de het liftverbod. maar met dien ver stande. nu er besprekingen gaande zijn over betere opneemstations. de interpel latie eerst later te houden. Morgen zal over deze aanvrage wenden beslist. Prof. Gerbrandy (A.R.) verzocht verlof de regering te mogen interpelleren over het vervoer van troepen door de Kon. paketvaartmaatschappij. Hierover zal de Kamer Donderdag een beslissing nemen. Tenslotte werd nog het wetsontwerp aangenomen! tot aanvaarding van een ge schenk van de Kellogg Foundation. Dit is een geschenk van lVi millioen voor de bouw. inrichting en exploitatie gedurende 9 jaar van een instituut ter bevordering van de kennis van de cultuurtechniek, landaanwinning en inpoldering lr Van Meel (K.V.P.) wilde dit Instituut graag een internationaal karakter geven door een Raad van Advies met buitenlandse deskundigen. Minister Mansholt wilde deze gedachte wel overnemen maar niet in die vorm vanwege de hoge kosten Hij zag meer in het vestigen van contact punten in 't buitenland. Het wetsontwerp werd z.h.st. aangenomen. Minister MANSHOLT Kan geen melk meer zien Dr ir W. DROESEN Geen atoom-, maar een melkbom trSS i^dfful^erT sten huis op zich wachten. Hi] meiu later op de avond, doch de ste de studiozaal van de KRO was vyilde, minder om. Prins Amadeiro de die in gezelschap van zijn complete m - lerschaar naar Hilversum was geko om alvast een paar grote prijzen bekend te maken, deeg dit met de nodige Bra bantse leut en toen hij tenslotte het lot nummer bekend maakte, waarop het woonhuis was gevallen zei hjj te hopen, dat het nu iemand zou zijn, die reeds lang op een woning wachtte. De Prins had zelf op dit gebied zo het een en ander mee gemaakt. Welnu, de hoop van Prins Amadeiro ging in vervuiling, want het woonhuis viel op lot nummer D 28526 en dit lot bleek ge kocht te zijn door de heer C.Boslooper in Rotterdam, die verloofd bleek te zijn en die al de nodige tijd op zoek was naar een woning. Het kon dus moeilijk betèr De gelukkige winnaar meldde zich pas later op de avond bij de KRO. een andere, ook niet namelijk een schrijf machine. belde wel reeds op toen de uit zending nog gaande was. Het was de heer Peters uit Wassenaar, die in het bezit Wys van lot nummer D 402395. De D-serie van loten was trouwens gisteravond w.-n de winnende hand, want een andere „„„te oriis een televisie-toestel, viel o„> -nummer D 223176. Prins Amadeiro had kennelijk zelf wel zin in de scooter, die nok gisteravond weer tot de prijzen be- 2 awant toen notaris Bodewes =us hoorde, wam i Ik heb hem niet. jamnier binder b^- 'langstelling had de Oeteldonkse vorst vo een tweepersoons kano die op nummer C 230780 was gevallen omdat er „in Oetel. donk toch alleen maar watervrije moe- rassen" waren. Onder de nodige kwinkslagen en grollm werden nog verscheidene andere prijzen bekend gemaakt waarvan wij nogj ver melden 'n gasfornuis op numm®rQ?R,9 een naaimachine op nummer u een baby-uitzet op nummer D 212307 Voor de overige prijzen raadplege men de tret. kingsiijsten. In Nieuwe Tonge zijn gistermiddag de ramp van 1 Februari 1953 en de 83 slacht offers uit deze gemeente herdacht. Burgemeester Chr. van Hofwegen leid de deze bijeenkomst- Van de. talloos velen, die twee jaar geleden het zwaar getroffen dorp te hulp snelden waren als representanten ter bijwoning van deze her denking uitgenodigd Pieter Bakker en Pie- ter de Dreu uit Bleiswijk, die direct na de ramp met een dukw het Haringvliet over- gestoken waren om vele mensen in Nieu we Tonge uit benarde posities te redden en te evacueren. Deze beide heren hadden, met hun dames, gaarne gevolg gegeven aan de uitnodiging van het gemeentebe stuur. Op de foto drukt de burgemeester klaar om de ere-penning der gemeente te over handigen, de hand van de heer De Dreu, terwijl de heer Bakker (links) deze al in ontvangst genomen had. Minister Cals, die eerst Zaterdag na een ziekte van verscheidene maanden weer op het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is teruggekeerd, heeft er spoed achter gezet cn reeds gisteravond De winnaar van [e versmaden prijs, de aan Dinsdagmorgen vroeg om, zes uur is een convooi tankschepen, geassisteerd door de sleepboten Tina en Temi van de Oranjesluizen vertrokken met bestem ming Lemmer. Dit ivas de eerste poging na de vorstperiode om van de Oranje sluizen uit door het ijs de andere oever van het IJsselmeer te bereiken, Foto on der: Een prachtig overzicht over de vyj] schepen, welke zich moeizaam een weg door het ijs banen. Foto boven: Hoe taai en stevig het ijs nog is, demon streert deze luchtopname; men ziet een lid van de bemanning van de „Alioth", die rustig en zonder gevaar naast zijn schip op het ijs staat. „Luchtopname ANP-foto") Terwijl een stralend lente-zonnetje op Loudon Airport, het grote Londense vliegveld, een spel van licht en schaduw speelde, is prinses Margaret van Enge land, met de Canopuseen Stratocrui- ser van de B.O.A-C.vertrokken naar West-Indië. in welk gebied zij een maand hoopt te verblijven. De Prinses, die uit geleide werd gedaan door het Engelse Koninklijke paar en de Engelse Konin gin-moeder, zwaait, even voor het ver trek, de achterblijvenden en „good old England" een vrolijk „tot weerziens" toe. Het is een zekere Boslooper in Rotterdam-Zuid" die gisteravond bij de S U S-loterij het huis had ge wonnen en de enige Boslooper in Rotterdam-Zuid, die in het telefoon boek vermeld staat is een eenvoudige kruidenier aan de Overijsselsestraat. DuS belden wij. „U moet weten, we liggen in bed en zojuist werden we ook ai door de K.R.Ó. opgebeld", zei mevrouw Bos looper. „Maar eerlijk, we hebben het nummer niet.... Toen we de radio aangezet hadden, zei mijn man nog: we zullen het wei niet hebben en maar denken: geld maakt óók niet gelukkig. Maar raak was het, toen wij de Shell in Pernis aan de telefoon kre gen en vroegen naar de heer C. Bos looper, die in de nachtdienst zat. „U moet hem zeker hebben in ver band met zijn huiswinnerij? Hij komt zó!" klonk een stem en toen hadden we C, Boslooper aan de tele foon. een jongeman die in de wolken was met ziin hoofdprijs Hij is in pension op de Pastonedijk 50 in Pernis. maar bevond zich juist ten huize van zijn verloofde. Jannie Noordzij op nummer 46, toen de uit slag door de radio kwam. „We geloofden het niet" vertelt hij. „Toen hebben we de E.H.B O. op gebeld en daarna de K R O We wa ren het. Nou. toen dansten en spron gen we allemaal: mijn meisje, mijn schoonmoeder en ik en „Het lot had ik door een kennis 'Ut Hoogvliet laten meebrengen fk moet nu tot. half 7 doorwerken en dan ga ik naar bed. Ik sta morgenmiddag om half 3 op...." „Hier op de Shell vinden ze 't alle maal fijn voor me. Ja, ik zal wil moeten tracteren, maar dat kan er nu best af! Want nu kunnen we in ons eigen huis gaan wonen". verscheen de memorie van antwoord be- trteffende de begroting van dit ministerie in antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer- Ten aanzien van het wetsontwerp op het kleuteronderwijs deelt de minister mee, dat de indiening van een nieuw wetsontwerp voor de rtiondelinge behandeling van dit begrotingshoofdstuk kan worden tegemoet gezien. De minister spreekt de hoop uit. dat het mogelijk zal blijken de wet met ingang van 1 Januari 1956 in werking te doen treden. Verder wijst de minister er op dat, al is zijn streven daarop positief gericht, alleen reeds op grond van het tekort aan leerkrachten thans en in de eerstkomende jaren slechts geleidelijk naar verwezen lijking van de plannen met betrekking tot verbetering van ons onderwijs kan wor den gestreefd. Ernstige aandacht zal in de komende jaren de bouw van schoolgebouwen en lokalen eisen. De minister heeft er met waardering van kennis genomen, dat tegenover de critiek op zijn beleid, anderzijds werd betoogd dat de vraagstukken, die zich momenteel op onderwijsgebied voordoen te groot en te gecompliceerd zijn om in een snel tempo tot een bevredigende oplossing te worden gebracht. De hier aan het woord zijnde leden wezen verder terecht op nog enkele andere feiten, die de klacht van geringe voortvarendheid niet gerechtvaardigd doen zijn. Bij diverse onderwerpen heeft de minister aangegeven, waarom de te dien aanzien vermeende trage gang van zaken niet in overeenstemming met de feiten moet worden geacht. De minister acht het probleem van het tekort aan onderwijzers van een zo groot gewicht, dat hij gameend heeft het in een afzonderlijke nota te moeten behandelen. De concrete maatregelen, die hij zich voorstelt te nemen om aan de moeilijke situatie het hoofd te bieden^ zijn in die nota aangegeven. Hieruit blijkt, dat ook de minister een spoedopleiding van kleu terleidsters tot onderwijzeres niet meer overweegt en dat o.m. de organisatie van een spoedopleiding voor bezitters van een einddiploma V.H.M.O. op zeer korte ter mijn ter hand zal worden genomen. De gewijzigde bezoldiging van de lera ren geeft echter ook naar de mening van de minister aanleiding aan de salariëring bij het U.L.O. opnieuw aandacht te wijden- De minister stemt geheel in met de op vatting van zeer vele leden, dat met de meeste kracht moet worden gestreefd naar een spoedig verbeteren van de huL digê leerlingenschaal, al kan hij niet de suggestie onderschrijven, dat ons onder wijs „op een van de laagste niveaux van Europa komt te liggen", wanneer de leer lingenschaal ongunstiger is dan in andere Europese landen- Er zijn immers nog vele andere factoren, die het peil van het onderwijs bepalen. Een zo ingrijpende herziening van deze schaal, als in het voorlopig verslag wordt voorgesteld, is echter in de eerstkomende jaren in verband met het aantal beschik bare onderwijzers niet te verwezenlijken, hoe begerenswaardig een zodanige her ziening ook moge zijn. De behoefte aan schoolruimte kan voor 1955 worden gesteld op bijna 4000 gewone leslokalen, deels te bouwen in de vorm van nieuwe scholen, deels in de vorm van uitbreiding van bestaande scholen, en op ongeveer 1250 gymnastieklokalen. De minister ziet het tekort aan bevoegde ieraren, waarvan in verband met de ge boortegolf in de eerstvolgende jaren nog een sterke stijging kan,worden verwacht, als een van de belangrijkste vraagstukken van het voortgezet onderwijs, die om een spoedige oplossing vragen. Om de aantrekkelijkheid van het leraar schap te vergroten, is de minister bereid aan hen. die uit andere beroepen dan die van Onderwijzer of leraar bij een andere tak van onderwijs komende, leraar bij het voorbereidend hoger en middelbaar onder wijs worden, fictieve diensttijd toe te ken nen. Tijdens de rouwpleclitigheid gisterenmiddag in Ons Dorpshuis te Nieuwe Tonge stond voor het toneeldoek opgesteld het model van een beelddat is ontworpen door de Dordtse beeldhouwer Han Petri. Het is de bedoeling, dat het beeld op meer dan mansgrootte zal worden uitgevoerd en geplaatst op een punt onder Nieuive Tonge, waar de stormvloed verschrikkelijk huishield en ivaar vele slachtoffers zijn gevallen. Het stelt voor een man en een vrouw in doodsnood zittend op de resten van het dak hunner ivoning Zaterdag a.s. hoopt de heer H. Huis man te Strijen zijn honderdste verjaardag te vieren. Èen kras oudje overigens; hij kan nog wel lezen zonder bril, scheert zich met een gewoon scheermes wat een vaste hand nog en werkt af wat de hand te doen vindt- Zo heeft de jubi laris nog het vorige jaar heel wat aard appelen gerooid „Een der belangrijkste voorwaarden voor het bereiken van een algemene pro ductiviteitsverhoging in Europees verband is, dat wjj niet alleen streven naar een gemeenschappelijk „Europees statuut van de arbeid", maar ook naar de gemeen schappelijke Europese markt", zo heelt ar Nederlandse regeringsvertegenwoordiger het Tweede Kamerlid mag. dr J. G. stok man O.F.M gisteren op de Europese con ferentie van de Internationale Arbeids organisatie (I.L.O.) verklaard. Dr Stokman het enige critiek horen op het rapport van de directeur-generaal der I L O dat tot basis van de besprekingen der conferentie dient Dat rapport bevat n in het hoofdstuk over „het probleem der' verschillen in arbeidsvoorwaarden <n Europa" een tabel volgens welke de Ne derlandse lonen de laagste van allen zou den zijn. Dr Stokman merkte in verband hiermse op, dat in deze tabel de nominale lonen als' uitgangspunt zijn genomen maar dat deze weinig zeggen ten aanzien van de welvaartspositie vac de arbeider, welke in de eerste plaats afhankelijk is van de reële lonen. „De Russische regerings vertegenwoordiger, prof. Aroetioenian' heeft verleden week Woensdag, wel op- gemerkt dat het levenspeil der Neder landse arbeiders in vergelijking met de vooroorlogse periode slechts onbelangrijk gestegen is. maar, aldus dr Stokman, let men op de reële lonen dan ligt het wel vaartspeil van de Nederlandse arbeider zeker hoger dan in 1938 het geval was. Bovendien kan het welvaartspeil niet af geleid worden uit de lonen alleen, maar moet ook op de andere arbeidsomstandig heden gelet worden". Voorts maakte de Nederlandse gedele geerde bezwaar tegen dp vermelding n het rapport dat in Nederland 10.6 pet ier werklozen beneden de leeftijd van 19 jaa: zouden zijn. Hij zei, dat dit cijfer in 1943 5% pet was geweest en in 1954 5 pet. H=i cijfer van het rapport kon volgens hem slechts daaruit worden verklaard dat niet het gemiddelde jaarcijfer was genomen, maar slechts de situatie in een bepaalde maand, namelijk Juni. als vele jongeren de school verlaten, een plaats in het ar beidsproces gaan zoeken, en daarda ir tijdelijk een sterke stijging van de jeugd werkloosheid veroorzaken. De minister van Oorlog heeft ten be hoeve van het lager onderwijs bepaald, dat aan dienstplichtige onderwijzers, waarvan blijkt, dat geen plaatsvervan gers beschikbaar zijn en die gedurende het thans lopende schooljaar de eerste oefening zouden moeten aanvangen of vervolgen, op hun desbetreffende ver zoek, uitstel van opkomst voor de duur van het thans lopende schooljaar zal wor den verleend. Tevens zal aan voor eerste oefening in werkelijke dienst zijnde abituriënten van H.B.S. of gymnasium, die in April 1955 de spoedopleiding voor onderwijzer kun nen gaan volgen indien zij betrekkelijk kort daarna de eerste oefening zouden beëindigen op hun verzoek tijdig vóór April a.s., klein verlof in afwachting van groot verlof worden verleend. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg de hoeveelheid in consumptie gebrachte melk :n de periode van 2 tot en met 8 Januari 106 procent, van 9 t/m 15 Januari 94 procent en van 13 t/m 22 Januari 96 procent van de hoeveelheid melk. die in de overeen komstige week van het voorgaande jaar in consumptie werd gebracht. In de eer ste drie weken van dit jaar bedroeg het melkverbruik 99 procent van het verbruik in dezelfde periode van 1954. De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk wat regen. Weinig verandering in temperatuur. Overwegend matige wind tussen Zuid-West en Zuid-Oost. 3 Februari: Zon op 8.21, onder 17.32. Maan op 13.22, onder 5.42 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1