Geheugen-hulp van Kethel OUDE TIJD DE STEM VAN DE LEZER ant Vit die aoede Ziekenhuis Dijkzigt Duizendste geyser uitgereikt gevaarlijke bocht WALDO-TAXI In het oude Kethel Burgerlijke Stand PAGINA 2 ZATERDAG 12 FEBRUARI 1935 HORLOGES IN DE MUTS B. en TV. vragen nieuw crediet van 3.815.000. Gunstige vooruitzichten voor woningbouw DE DRIELING VROLIJKE ZEELIEDEN MEDISCHE ZONDAGSDIENST /TV ROTTERDAM 67570—69915 BRANDJE IN PLAFOND VAN RIVIèRAHAL Snel ingrijpen van eigen personeel voorkwam erger Auto verbrijzeld kelderraam KOSTELIJKE WIJN STROOMDE VERLOF Od&cifcc, dat van Belle Darvi als de vrouw. dt« nu eens geen ongeluk op een duikboot brengt. Harmonie geeft een hervertoning van deze spannende film voor personen boven 14 jaar, die sterke zenuwen hebben. Vier jongens van 14 tot 16 jaar wo nende in Schiedam en Vlaardingen had den bij het sporten in het gymnastiek lokaal van de Thorbeckeschool dun pols horloges in het kleedvertrek neergelegd in de alpinomuts van een leraar. Toen zij weg wilden gaan lag het mutsje er nog maar de horloges waren verdwenen. f OUDE iGCNEvea Rex geeft van de week een hervertoning van „DE JUNGLE PRINSES", 'n Tarzan- verhaal met in de hoofdrol ditmaal met een potige man, maar een schone jonk vrouw, die in moed en behendigheid, kracht en domheid, voor geen enkele jungle-held onderdoet. Bij vroegere vertoningen duurde het twee weken, voordat men de zak met diamanten, waarom het saat en die voortdurend van eigenaar verwisselt, eindelijk in de handen van onze heldin (Francees Gifford) zag terechtkomen. Nu gebeurt dat allemaal in één zitting, waarna zij en haar makkers naar de be schaving en de 14-jarige en oudere be zoekers aan Rex naar huis terugkeren. Volgens het werkschema voor de bouw van het ziekenhuis Dijkzigt moet in 1955 een aanvang worden gemaakt met de bovenbouw van de directievleugel, de 'collegezaal en de doktersflat. In 1956 zullen de bovenbouw van de polikliniek vleugel en de inwendige voltooiing van het hoofdgebouw ter hand genomen wor den, waarna in 1957 de bovenbouw van het zusterhuis, de verbindingsvleugel en de kerkzaal, alsmede de bouw van het pathologisch-anatomisch instituut en de gebouwen voor de technische, dienst zul len volgen. Doet er zich geen stagnatie voor, dan zal het ziekenhuis in 1960 ge reed kunnen zijn. De kosten van de werken, waarmee in 1955 een begin wordt gemaakt, worden in totaal op 3.815.000,— geraamd en het college van B. en W. verzocht de ge meenteraad dit bedrag te voteren. Met verwijzing naar liet bericht elders in dit blad over een vijfjarenplan inzake bespoediging van de woningbouw, het welk thans in een definitief stadium ge komen is kunnen wij mededelen, dat met zeer grote waarschijnlijkheid ook Schie dam van dit plan zal gaan profiteren. Het is voorlopig bedoeld voor de drie gro te steden, maar Schiedam zal evenals Vlaardingen als randstad van Rotterdam vermoedelijk in het grote plan kunnen worden ingeschakeld. Zoals men lezen kan gaat het om het opvoeren van de bouwproductiviteit. waardoor eventueel een verhoging van het bouwcontingent verkregen zal kunnen worden. Naar wü vernemen is men reeds bezig met het uitwerken van de richtlijnen volgens welke een dergelijk plan voor Schiedam eventueel aan de betreffende instanties kan worden voorgelegd. Vandaag is er een GTB-mijlpaal in Schiedams huizenbouwprogram bereikt. In de cantine van de GTB is vanmorgen de 1000ste geyser uitgereikt aan de installa teur de heer Filius. De directeur van de GTB, ir D. J. Adriaanse gaf de genodig den bij deze overdracht een overzicht van de werkzaamheden van de commissie, die zich beijverd heeft voor het installeren van geysers in diverse nieuwe woningen. In ons land, dat op woninggebied een goede plaats inneemt, ontbreekt er nog wel iets aan de hygiëne. Daarom zijn wij verheugd, dat het aantal geysers in Schiedam stijgt In December 1953 is begonnen met het in stalleren van geysers en vandaag wordt dan de duizendste uitgereikt. Momenteel is 45 pet. in huurkoop, 51 pet. in huur en het restant is rechtstreeks verkocht. Hij dankte de heer M. Soeters, voorzitter van de Schiedamse installateursbond voor het werk en sprak de wens uit nog vele jaren op prettige wijze te kunnen samenwer ken. Het commissielid de heer L. Rauws, directeur van de Ned. Middenstandsbond, werd verrast met een gasfornuis, dat hem werd aangeboden voor zijn ijver en toewij ding namens de gezamenlijke installateurs. Het is vandaag een week geleden, dat in de Dr Nolet Stichting de drieling Van de Bogaard werd geboren. Naar wjj ver nemen maken de drie kleintjes het goed en verkeren zjj in blakende welstand. De chauffeur van een met melkflessen geladen vrachtauto die de Hoogstraat op kwam rijden had vergeten de linker laadklep van de wagen te sluiten. De gevolgen van deze vergeetachtigheid bleven niet uit want bij het nemen van de bocht op de Koemarkt gingen 200 melkflessen „aan de wandel" en vielen kapot op straat. De gemeentereinigings dienst was er goed voor om de rommel op te ruimen. Vannacht laat kwam een taxi bij de in gang van de werf De Nieuwe Waterweg voorrijden om een aantal buitenlandse zeelui af te leven, die in een luidruchtige stemming waren. De" bewakers bij de poort maanden tot kalmte, maar de zee lui namen dit niet en begonnen gewapend met een stuk ijzer een gevecht, dat zij overigens verloren, want twee van hen moesten in het gemeenteziekenhuis wor den opgeknapt. Passage Theater: Als 't jonge koren rijpt (ontoelaatbaar). Monopole Theater: The Crimson Pirate (14 jaar). R.K Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend iedere middag van 25 uur behalve Maandag en iedere avond van 78 30 behalve Donderdag en Zaterdag Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30-8 uur; Vrijdagavond van 7—8 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R.K. Ver. Gebouw) elke Zondag van half twaalf tot half één. Zaterdag Stedelijk Museum, Opening exp. Jaap Nanninga 4 uur. Maandag: Musis Sacrum: Carnavalsavond RJi. Middenstandsbond, 8 uur. Monopole Theater: K.F.A. filmavond, 9 uur. De Medische Zondagsdienst zal wor den waargenomen door dr In 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23, telef. 68599, dr De Maeyer, B.K.-laan 30, tel. 68163, dr Ormel, Singel 76, tel. 68250, apotheek Jansen, Zwammerdamsingel 41 en apo theek Nieuwland, dr Wibautplein 17 De wijkverplegingsdienst zal worden waar genomen door zuster Koot, Lange Kerk straat 22. telefoon 68802 en zuster Van Zijp. tel. 41673. Deze dienst duurt van Zaterdagmiddag een uur tot Zondag avond tweelf uur. TONEEL EN MUZIEK Zondag 13 Februari Schouwburg, 8 uur: „Fanny" (Rott. Toneel) (volw.) Groote Schouwburg, 8 uur: „Een man genaamd Judas" (Theater) Schouwburg, 2,30 uur: R. Ph. O. o. 1. v. Karl Elmendorff. Soliste: Nina Bolotine Maandag 14 Februari Schouwburg, 8 uur: „Die Zauberflöte" (Ned. Opera) Groote Schouwburg: Besloten. BIOSCOPEN Programma's Bioscopen II t/m. 17 Februari. Arena: Magnificent Obsession (14 J.) Capi tol: Fotomodel (volw.) Centraal: Arsenicum en oude kant (18 j.) Cineac. Colosseum, Victoria: Het wonderlijke leven van Willem Parel (a.l.) Harmonie: Demonen der diepte (14 j.) Lumière: Muiterij op de Caine (14 j 1 Lutusca: Tangayika (14 1.) Passage: Als het koren rijpt (ontoelaatbaar) Prinses: De slavinner. van Bagdad (ontoelaatbaar) Rex: De jungle Prinses (14 j.) Venster: The Kid nappers (a.l.). Naarstig zoekend naar de schaarse kwaliteiten van „HET WONDERLIJKE LEVEN VAN WILLEM PAREL", waar over we gisteren reeds uitvoerig schre ven. vinden we het allereerste begin, waar een geestig snel met woord en beeld wordt bedreven de in technisch opzicht uitstekend verzorgde fotografie van Bob Chrispijn, het prima geluid en de gladde maar goed in het gehoor liggende mu ziek van Dolf van der Linden en zijn Metropols Orkest. Voor de rest is op dit jongste Neder landse filmproduct, daf door iedereen kan worden gezien in de theatertrits Cineac. Colosseum en Victoria, één der gevleugel de woorden van Willem Parel zelf van toepassing „Waterverf!" Aan belangstelling zal het de rolprent intussen wel niet ontbreken. Maar dat zal uitsluitend ziin omdat ieder die Willem Advertentie i Baron Gruda ontvoert inmiddels Consuelo naar zijn galjoen. Vallo bevrijdt zijn piraten-bemanning en achtervolgt Gruda's galjoen met zijn eigen schip Hij en zijn bemanning gaan aan boord van 't galjoen en na een hevig gevecht verslaat hij Gruda en bevrijdt Consuelo. K.F.C.-keuring: 14 jaar. Vermoedelijk door kortsluiting ontstond gistermiddag in het plafond van de Rl- vièra-hal van Diergaarde Blijdorp een klein brandje, dat door onmiddellijk In grijpen van de technische dienst met eigen middelen kon worden geblust, zodat de ge alarmeerde brandweer zich tot nablussen kon beperken. De schade is gering en door het snelle ingrijpen van eigen personeel is voorko men, dat het gebruik van de Rivièra-hal belemmeringen zou ondervinden. Een meisje met fotogenieke eigenschap- Pen, Phyllis genaamd, gaat haai vrien din Fran, -die in New York in een caba ret optreedt opzoeken en tracht in deze wereldstad carrière te maken. Door toe doen van de vriendin komt ze in aan raking met de fotopers en weet het zelfs tot „cover-git!" te brengen. Wanneer haar beschermer tijdens een woordenwisseling bi^ ongeluk wordt gedood, is het met bei der carrière gedaan en verlaat Phyllis het „FOTOMODEL" (Playgirl). met haar vriend Tom New York, de stad van mooie idealen en diepe teleurstellingen. Shelley Winters, Barry Sullivan en de nieuwste verrassing, Colleen Miller spelen de hoofdrollen in deze boeiende film, die volwassenen van de week in Capitol kunnen gaan zien. Gisteravond is op de 's-Gravendijkwal de 60-jarige manufacturier uit Baren- drecht met zijn personenauto tegen de gevel van het woonhuis van de 62-jarige arts M. C. G. de Bruin gebotst. Het kel derraam werd verbrijzeld en doordat het kozijn in de kelder viel werden daar nog 20 gloeilampen vernield en braken 10 flessen kostelijke wijn. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De bestuurder, die geen letsel bekwam, ver klaarde dat de stuurinrichting van de auto plotseling defect raakte. De politie stelt een onderzoek in. De werklieden in dienst der gemeente, richtten onlangs door het bestuur hunner vereeniging het verzoek tot de commissie voor de gemeentewerken om ook aan de werklieden in vasten dienst der gemeen te jaarlijks eenige dagen verlof te willen verleenen met behoud van dagloon. Door de commissie is hierop zoo be schikt dat zij drie dagen verlof kunnen krijgen met behoud van dagloon, doch dat de overuren niet in rekening komen, ter wijl het verlof drie dagen te voren bij den directeur moet worden aangevraagd, aan wie de bepaling van het verlof is overgelaten, en het verlof aan R.K. werk lieden op een hunner feestdagen moet val len. (Nwe Schiedam Courant, van 16 Juli 1902). Bepaald origineel is het verhaal, dat door regisseur André de Toth in „TAN GANYIKA" wordt verteld niet en zijn enscenering is daarmee volledig in over eenstemming. Het is de zoveelste (straf) expeditie tegen door een boze blanke op gehitste 'negers in Donker Afrika, waar bij fauna en flora van dit weelderige we relddeel de stoffering in technicolor le veren. De manier, waarop de verdrukte on schuld (Van Heflin en Ruth Roman) het ditmaal van het overmachtige kwade (Jeff Morrow en zijn negers) wint. is even ongewoon als onwaarschijnlijk, waar van personen boven 14 jaar zich deze week in Lutusca kunnen gaan overtui gen. Geachte redactie, Vele malen wordt er officieel en niet- officieel gesproken over recreatie. Dat Schiedam geen b°s kon behouden van ongeveer 70 HA oPPervlakte is dui delijk. Doch de vertoning van de z.g. groene zoom, waarmede ruim 76000 mensen blij gemaakt zijn, resulteert in een paar grasvelden met bordjes „speel weide"; wat boompjes en heesters en een drietal ongeveer evenwijdig slinge rende paden. Daarnaast een streng ge cultiveerd Julianapark; alleen voor be jaarden, kinderwagens, rijdende moeders en op bun Zondags geklede personen. Wat is er over gebleven van alle be loften, gedaan in vervlogen jaren, blij kens de officiële raadsverslagen. van het voor de recreatie toen aangewezen Volks park? Feitelijk niets! Nu de Ary Prinslaan en Admiraal de Ruyterstraat tot een heirweg zijn her schapen, waardoor de harde Zuid-Wes- ter winden toegang krijgen; de zware bomen zijn gekapt in het „bos"? - die een goede dekking boden tegen de wind en tegen het roet door de zware industrie en scheepsschoorstenen uitgespuwd - vraagt men zich af, waarom deze rigou reuze vernietiging is doorgezet? Of er al een industrie meer of minder geves tigd wordt in een gebied, dat daarmee overbedekt is, geeft uiteindelijk niet zo veel voordeel als het wel schijnt. Schiedam, als stad van ruim 76000 in- OAOÊIAO VOOR SCHIIDAU IA OUS'AIKIA 77ste Jaargang No. 22687 GEBOREN: Margaretha A, d. v. P. J. Gosens en T. v. Wijk; Ronaldo C. F., z. v. P v. d- Meer en M. S. C. Schikhof; The- odorus M., z. v. A. Th. Maissan en N. Don; Petronella M., d. v. H. A- Onsten,k en A, Witter; Cornelis, z. v. H, G. Hor vers en J. M, v. Dijk; Ruth H. Ch., d. v. H C. de Jong en L. de Vogel; Wilhel- mina E., d. v. J. Mulder en W. J. van Hoek-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2