1 door de greep van water en sneeuw SNEEUWBARRIèRES OP DE FRIESE WEGEN Grootste overstromingen sinds mensenheugenis Totale watersnood-schade aan dijken 7 millioen Luchtbrug in actie Ba ngkok -co nfer en tie beëi Adenauer beschuldigt liberalen van, schadelijk nationalisme Bondsdag besprak Saar-statuut Morgen moeten ive weer offeren. Voor invloed in de wereld EV t ONTWAPENINGSCONFEENTIE BEGONNEN Stichting Pius XII K.R.O. boekte het 400.000ste lid Ministers-in-hemdsmouwen werden t volledig: eens Zaterdag 26 Februari 1955 WEF.RHERK.hT DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN H Besprekingen geheim Topsnelheid naar de vrijheid Ijs op het IJsselmeer Bussen moesten worden uitgegraven Ramp in Z. O. Australië eist reeds 19 doden Geen rijksgelden voor Biesbosehscliade 1954 Ameland en Schier monnikoog ge-isoleerd Britse proeven met H-bom? Pools bisschop vrijgelaten Niet met schele ogen! Het is algemeen bekend, Dulles wilde per se liet woord „communisme" gebruiken EIND MAART VOOR FRANSE SENAAT De nieuwe Staatsmijn Beatrix -va Met 15-tons vrachtauto Bijna alle havens geblokkeerd De Biesbosch lostrekkenU n die Waren vastgereden. Vandaag begint de luchtbrug „Om van te 400-duizelen' dat kerken en diverse chari tatieve instellingen op, ivat men pleegt te noemen, „zwart zaad" zitten. Nu mag men over de vrij gevigheid van de „beminde gelo vigen" over het algemeen niet kla gen, al zijn er in onze democrati sche tijd nog te veel, die heel conservatief zich gebonden achten aan de „kerke-cent" met verwaar lozing van iedere opslagronde, ter wijl de huidige noden niet een „centen-kwestie" doch een „dub beltjes-kwestie" (om niet te hoog aan te slaan) is. Eigenlijk zou een gulden in vele gevallen de gul den middenweg" slaan! Nu weten wij, dat van de oude ren velen het ook moeilijk hebben en niet allen altijd „vorstelijk" voor de dag kunnen komen. En toch moeten de tekorten gedekt worden. Hoe dan? Wel, wij denken aan de jongeren, van wie er zeer velen een goed loon verdienen en daar door, behoudens bijzondere geval len, ongetwijfeld in staat zijn om wat af te schuiven voor charita tieve doeleinden; een taak welke zij niet op de ouderen mogen af schuiven. Zoals men heeft kunnen lezen, besloot de jeugd van Neede per week een kwartje te storten in het kerkfonds, opdat de kerk straks vergroot kan worden. Ongetwijfeld een gebaar, het welk de jongelui moet inspireren zicht kwam. Analyst EDEN TOEGEEFLIJK VERHOOGDE BOUWKOSTEN, VERHOOGDE BV DRAOEN Communistisch gewroet A-bom: conventioneel wapen Boringen in April of Mei De weerverwaehting van het K.N.M.I., geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond, luidt: Droog we'er met weinig bewolking. Matige Oos telijke wind. Vannacht matige, plaatselijk strenge vorst. Morgenmiddag maximum tempe raturen om het vriespunt. Zondag 27 Februari: Zon op 7.35, onder 18.16 uur. Maan op 8;58, onder 00.00 uur. Maandag 28 Februari: Zon op 7.33, onder 18.18 uur. Maan op 9.32, onder 1.10 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCH Verwoesting en verstarring V Een veertigjarige Oostberlijnse vrachtrijder reed Vrijdag met volle vaart met zijn vijftien tons- vrachtauto met aanhangwagen 0V6j ®rens tussen de Franse en de Russische sector van Ber lijn. De dienstdoende Oostduitse politiemannen slaagden er wel in het vege lijf fe bergen, doch zij konden de vrachtwagen-chauf feur niet tegenhouden. Deze heeft nu verzocht als politiek vluchte ling m West-Duitsland te mogen blijven. In Londen is gisteren de conferentie van de V.N.-subcommissie voor ont wapening begonnen, waaraan wordt deelgenomen door Britse, Amerikaanse. Canadese, Franse en Russische afge vaardigden. Verleden jaar zijn deze landen reeds in Londen bijeen geweest, doch de geheime besprekingen liepen toen na zes weken vast op de Russische eis, dat ontwapening moet beginnen met een onvoorwaardelijk verbod van atoom- en waterstofwapens. Tijdens de openingsplechtigheid van Vrijdag, die voor het publiek toeganke lijk was, herinnerde de Britse minister van staat voor buitenlandse zaken, Anthony Nutting, in zijn welkomstrede er aan, dat de besprekingen, ingevolge een resolutie van de Algemene Verga dering der V.N., geheim zullen zijn. Nutting maakte deze opmerking naar aanleiding van recente Sovjet-verkla ringen, dat besprekingen ovei ontwa- hevtge Oostenwind, die de sneeuw fip ,c Velden veegt en duinen vormt op wNtSen' ,,C€ft veIn dorpen in Zuid- i.r .rir-sland geïsoleerd. Het autovcr- Tijn ls dan ook op vele wegen onmoge- 'Vk geworden. Onze foto toont een aan tal militairen van de vliegbasis Leeuwar den met een sneeuwblazcr druk in de weer Nagenoeg alle havens langs de IJssel- meerkust zijn door het ijs geblokkeerd. Voor Hoorn, Marken. Amsterdam (Bui- ten-IJ), Muljign, De Eem, Harderwijk, El- burg en Lemmer bevindt zich middel zwaar vast ijs, terwijl voor Medem'blik, Nijkerk, Kornwerde.rzand zwaar vast ijs ligt. Bij Den Oever on Enkihuizen is zwaar opeengepakt drijfijs waargenomen, voor de haven van Urk is nog een strook blank water mate en roet grote vertragingen ds bindingen, met de grote plaatsen (Van onze correspondent) In het Zuiden van Friesland is Vrijdag het verkeer volledig slilgckgd door enorme massa's van de vlaklte landeriien opgestoven sneeuw, die op de wegen er. langs de bermen grote, soms bijna twee meter hoge sneeuwhcuvcls hebben ge vormd en voortdurend groter werden door de steeds aanstuivende e.n door dp Oostenwind opgezweepte wolken stof- sneeuw. De busdiensten konden aanvankelijk niet worden onderhouden, doch later op de dag bleek het mogelijk in beperk'e In. ,.^'e"w zuid-Wales (Zuid-Oost- Australie) hebben de grootste overstro- mingen sinds mensenheugenis thans reeds aan tenminste negentien personen het leven gekost. Van. de vijftig steden in het getroffen gebied is, behalve de mijnwerkersstad Singleton, waar het merendeel van de 4.300 inwoners js gevlucht en alle gebou wen schade hebben opgelopen, het ergste in gevaar de o'OOO inwoners tellende plaats Warren, welke door het kolkende water van de Macquarie dreigt wegge spoeld te worden. Met boten 0n hefschroefvliegtuigen poogt men mensen, die door het water van de buitenwereld zijn afgesneden, te redden. Ook wordt met parachutes voedsel neergelaten. Het 14 000 ton metende vliegdekschip „Sydney", dat op weg was naar Fremanüe c\yest_Australië) kreeg order naar de kust van Nieuw-Zuid-Wa- les terug te keren teneinde aan het red dingswerk deel te nemen. mHP B'j Maitland zagen honderden perso- worden uitgegraven en in verband daar- nep. (jje op hun redding wachtten,, hoe mee werden de bussen van de L.A.B. -<p twee mannen geëlectrocuteerd. ver- voor te verzorgen zij het ten koste van grote moeilijkheden. Zo moesten bussen som* Verschenen is het zevende verslag van T« °°inmissie voor de watersnood uit de ivi eefle Kamer. Hieruit blijkt, dat de to- jaie schade aan dijken en kaden naar glo bale schating 7 millioen bedraagt. Hier van betreffen 600.000 schade aan rijks- waterkeringen en 2.500.000 schade aan hoofd- en buitenwaterkeringen van water schappen. Verreweg de meeste schade is Gelijk bekend is in Nederland onlangs als onderafdeling van de door het Vati- caan in het leven geroepen „Fondazione Pio XII" de Stichting Pius XII opgericht. Het doel van deze nieuwe stichting is het bevorderen en ondersteunen van het internationale katholieke lekenaposto- laat door het bijeenbrengen over de gehele wereld van een fonds, dat zo groot is, dat uit de opbrengst hiervan de internationale katholieke activiteiten 'gefinancierd kunnen worden. De inge zamelde gelden komen ten goede aan de officieel door het Vaticaan erkende internationale katholieke organisaties (I.K.O.), de voor hen werkende infor matie-centra bij U.N.O., U.N.E.S.C.O., E.C O S.O.C., Internationale Arbeids organisaties e.d. en aan de door de I.K.O. georganiseerde bijeenkomsten en studie congressen op wereld- cn continentaal niveau. Hoewel deze arbeid op het eerste ge zicht niet zo moge aanspreken, toch gaat het hier om een katholieke activiteit van vitaal belang in het huidige wereld bestel, zoals o.i. duidelijk blijkt uit het feit, dat Z.H. Paus Pius XII de oprich ting van deze stichting niet alleen heeft aangemoedigd, maar tevens Zijn naam aan de stichting heeft willen verlenen. Morgen zal in alle kerken een schaal- eollecte worden gehouden voor de nieu we stichting. Katholiek Nederland krijgt dan gelegenheid te tonen, dat het inter nationaal denkt en dat het ook zijn plicht gevoelt om steun te bieden aan een werk, dat wezenlijk aansluit op de steeds met zoveel liefde bejegende mis sie-arbeid en dat voor deze missie in het hedendaagse wereldbestel gunstige voorwaarden kan helpen scheppen. Wie kennis heeft genomen van de vele toespraken, waarin Z.H. de Paus de ge lovigen gewezen heeft op de wellicht beslissende betekenis voor de Kerk Gods van de aanwezigheid der katholieken bij de opbouw van de wereldorganisaties, hij weet zich verplicht, gelijk mgr mr P. Op de Coul enige weken geleden in ons blad schreef, het zijne bij te dragen cm de internationale katholieke orga- saties in staat te stellen haar verant woordelijke taak zo goed mogelijk uit te oefenen. aangericht in Noord-Brabant (ongeveer f 3,5 millioen), Zuid-Holland (ongeveer 2,4 millioen) en Zeeland (rond 1 mil lioen). De schade aan hoofd- en buitenwater keringen, welke na de ramp van 1 Fe bruari 1953 hersteld zijn, kan worden be schouwd als een gevolg van de vorige ramp. Het rijk zal het herstel op die grond voor zijn rekening nemen. Hiermee zal een zeer groot gedeelte vanhet genoemde bedrag van 2.500.000 gemoeid zijn. De schade aan oude dijksgedeelten (dus die, welke in 1953 niet beschadigd zijn) is, voor zover het de hoofd- .en buiten waterkeringen betreft, gering. Deze scha de blijft voor rekening van de water schappen, behalve natuurlijk waar het rijkswaterkeringen betreft. Deze laatste herstelt het rijk uiteraard op eigen kos ten. Het zou, zo meende de regering, ge vaarlijke consequenties meebrengen, in dien het rijk de schade aan de oude dijken van waterschappen zou vergoeden. De storm van 1953 was een zo abnormaal geval, dat het rijk de daardoor aange richte schade wel op zich moest nemen; de stormen van 1954 misten dit uitzonder lijke karakter. De schade aan waterkeringen van bui tenpolders viel in 1953 niet onder de Noodwet Dijkherstel, welke immers alleen op de hoofd- en buitenwaterkeringen van toepassing was. Wel hebben de eigenaren toen een bijdrage in hun watersnoodscha- de ontvangen krachtens de Wet op de Watersnoodschade 1953. Deze wet is even wel niet op de schade van 1954 toepas selijk en de regering bleek van mening, dat zij hierop ook niet van toepassing verklaard behoort te worden. Ten aanzien van de Biesbosch wees de regering er op, dat de situatie in dit ge bied als gevolg van de stormen van 1954 met al te sterk afwijkt van die, welke het gevolg is geweest van eerdere hoog waterstanden. De Biesbosch heeft nu een maal de functie, dat hij bij zeer hoop water dient als waterberging, en dil brengt mede, dat de polders in dit gebied dan moeten vollopen. Dit is voor de be woners van de Biesbosch een normaal risico (en hetzelfde geldt voor de bewo ners van andere buitenpolders), dat geen aanleiding kan geven om de daardoor ont stane schade door het rijk te doen dragen. Het laat zich thans aanzien dat over ongeveer 8 jaar het Haringvliet afge sloten kan zijn en over ongeveer 10 jaar ook het Volkerak. Zodra het Haring vliet dicht is, zal het verantwoord zijn de Zuidelijke Amerdijk te sluiten en zodra dan het Volkerak eveneens afge sloten is, kanook de Biesbosch worden ingedijkt Tot zolang moet de Biesbosch zijn functie van vloedberging behouden. bepaalde trajecten uitgerust met schop pen en hoeveelheden sintels. Voor eciver de verbindingen met de grote plaatse-, ten dele weer konden worden hersteld, werden vele noodkreten gehoord. Boeren zagen hun buësen melk. die ze Donder dagavond langs de weg hadden gezet, daar Vrijdagmiddag nog staan. Een Am bonezenkamp bij Ouwsterhaule werd vol ledig geïsoleerd en de bewoners zaten zonder groenten en aardappelen. Door een dringend verzoek van de burgemees ter van Haskerland rukte een ploeg van twintig manschappen van de vliegbasis ..eeuwarden uit met sneeuwploegen en sneeuwblazers Behalve het opruimen van sneeuwbarrières. die overigens mo°erstelnrendP Weer 0pnieuw ontstonden moesten de mannen van de vliegbas's Gistel avond laat waren diverse dorpen in het Zuiden van Friesland voor hat verkeer nog onbereikbaar onder meer Langweer en tot laat tn de avond war°n de manschappen van de vliegbasis met hun zware materiaal bezig 0p de Friese wegen. toen zij de kabel, armee zij aan boord i van een hef schroef vliegtuig werden ge- 1 liesen, niet langer konden vasthouden en I terecht kwamen op hoogspanningskabels Even later raakte ook de ladder van de (Van onze correspondent) De eilanden Ameland en Schiermon nikoog zijn Vrijdag geïsoleerd geraakt en vandaag zal een luchtbrug worden inge steld, die zal worden onderhouden met Domini's van de vliegbasis Leeuwarden. Schiermonnikoog moest Vrijdag al een beroep doen op een van deze vliegtuigen voor het overbrengen naar het vasteland van een zieke. De veerboot „Ameland" slaagde er niet in de overtocht van Oostmahorn naar Schiermonnikoog te volbrengen. In de Waddenzee bevinden zich nu enorme massa's drijfijs. De postboot van Oost mahorn naar Schiermonnikoog, de „Brakzand". zit intussen reeds voor de vierde achtereenvolgende, dag muurvast in het ijs op enkele honderden meters van de aanlegsteiger van Schiermonnikoog. De barkas „Borndiep" heeft Vrijdag voorlopig de laatste overtocht van Ame land naar het vasteland gemaakt. Naar Reuter uit Damberra heeft ge meld, is daar in officiële kringen ver klaard. dat Engeland en Australië ..waar schijnlijk spoedig" bekend zullen maken, dat Engeland van plan is een waterstof bom in het Zuid-Poolgebied tot ontplof fing te brengen. Van de zijde van het Britse ministerie van bevoorrading is te Londen echter verklaard, dat het minis terie „niet op de hoogte is" van een spoe dige bekendmaking in deze van Australië en Engeland. Een woordvoerder van het ministerie zeide, dat er geen mededeling hierom trent te Londen wordt verwacht. De Australische minister van bevoor rading, Howard Beale, heeft heden be kendgemaakt, dat dit jaar „bepaalde proeven", niet met atoomwapens, zullen worden genomen op het proefterrein van Woomera in Centraal Australië. helicopter de kabels, waardoor het toe stel neerstortte. De twee inzittenden kon den worden gered. In het merendeel van de getroffen districten regent het nog steeds. Radio-Vaticana nieldt van welinge lichte zijde te hebben vernomen, dat de Poolse autoriteiten de door hen ge vangen gehouden mgr Czeslaw Kacz- marek, bisschop van Kielce, op 10 Febr. jl. in vrijheid hebben gesteld. Mgr Kaczmarek werd in September 1953, na in 1951 te zijn gearresteerd, tot twaalf jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens „spionnage en andere tegen de staat gerichte activiteit". pening in het openbaar gehouden moes ten worden De Westelijke mogend heden echter vreesden, dat openbare besprekingen zouden ontaarden in een propaganda-veldslag. De besprekingen, die nu begonnen zijn, zijn mogelijk gemaakt, doordat de Sovjet-Unie als basis voor de onder handelingen een Frans-Brits plan heeft aanvaard, dat vraagt om ontwapening in phasen, te beginnen met verminde ring van de gewone bewapening onder nauwlettend internationaal toezicht De vergadering van gisteren duurde ruim een uur. Uit gezaghebbende bron is vernomen, dat de afgevaardigden besloten hebben de besprekingen in derdaad geheim te houden. In een na de vergadering uitgegeven communi que werd gezegd, dat de zitting tot Dinsdag 1 Maart is verdaagd. Gisteravond, tijdens de opname van het Caroussclprogramma voor Zaterdagavond heeft de directeur van de K.R.O., de heer P. Speet, bekend gemaakt, dat de K.R.O. die middag zijn 400.000ste lid heeft in geschreven. Dit lid bleek te zijn aange meld door de heer J. Smeink uit Weesp, aan wie als beloning een televisie-toestel werd aangeboden. De heer Speet constateerde, dat de K.R.O. als eerste der omroepverenigingen dit cijfer van 400.000 passeert. Hij merkte voorts op. dat deze mijlpaal naast het wekken van gevoelens van dankbaarheid ook het besef van verantwoordelijkheid moet versterken. Toen de K.R.O. in 1940 uit de aether moest verdwijnen op last. van de bezetter telde hij 170.000 leden. Na de bevrijding groeide de K.R.O. tot 177.000 in 1949' Het laar 1950. was een jubileumjaar, dat het 77 j ledental tot 279.000 deed stijgen. Daarna om "e collectes e.d. met met een groeide de vereniging met duizenden per scheel OOa" aan te zien. jaar, totdat eind 1954 de 400.000ste in O In Bangkok is gisteren de vergadering van dc ministers van de landen, aangesloten bn het Manilla-pact gesloten. De SEATO-ministers in lemrsmouwen vanwege de intense hitte eindigden hun conferentie 111 volledige overeenstemming, hoewel op het laatste ogenblik nog een moeilijkheid dreigde, waardoor men even in tijdnood geraakte. Bij het nar.eien van iet tijdstip, waarop Je openbare slotzitting moest beginnen, waren de ministers nog steeds in bespreking over de vraag of het communisme al dan niet met name een bedreiging voor het verdrags- gebied moest worden genoemd. Bij de voorlezing van het ontwerp voor het eind-communiqué merkte de Austra lische minister van buitenlandse zaken C^sey op, dat onder de 1400 woorden van het communiqué het woord „communis me niet eenmaal voorkwam. Dulles viel Casev onmiddellijk bij cn zei, dat er ten minste een verwijzing naar „communis- lische ondermijning" in Z.O.-Azië in de tekst moest komen. Eden maakte daar bezwaar tegen, maar voegde zich tenslotte I naar de wens van de andere gedelegcer- den. De conferentie besloot tot het nemen van maatregelen om Z.O.-Azië te bescher men tegen het communisme op drieërlei terrein: gewapende agressie, subversieve activiteiten en economische zwakte. Juist ook op dit iaatste punt werd volledige overeenstemming bereikt. (Telefonisch van onze correspondentt BONN, Zaterdagmorgen De Westduitse Bondsdag moet van daag b slissen over d z verdt ..gen v^n Parijs: het resultaat is niet twijfel achtig, een driekwart meëiherh I voor de bewapening en de souvereini- teit en een mager overwinning voor het Saar-statuut. Reeds gaan hier de gedacht .1 uit naar de nieuwe situatie Door de aanhoudende vorst is zoveel ijs ontstaan, dat het op sommige plaatsen '■s gaan kruien. Onze fotograaf maakte deze opname in Uitdam; op sommige plaatsen, zoals de foto ook duidelijk toont, is het ijs meer dan manshoog. Hc gevaar is voorlopig geweken. waarvoor de partijen zullen staan, wanneer de kruitdamp van de strijd zal zijn opgetrokken,. De socialisten hebben 'n nv schappen al l jeenge- trommeld. Terstond na de ratificatie zullen de hoogste organen der par j worden saamgeroepen om te zien, welke conclusies er uit het voldongen feit der ratificatie moeten worden ge trokken. Het lijdt geen twijfel of de socialis ten zullen nu alles gaan zetten op een poging om de Russen voor een nieu we discussie over de Duitse eenheid te animeren nog voor er één Duitse soldaat met het geweer aan de voet staat. De socialisten hopen met die ijver weer wat voet aan de grond te krijgen in het parlement, waar zij tot dusverre geen enkele bondgenoot voor hun afwijzing der verdragen gevonden hebben. Voor een contact met de Rus sen terstond na de ratificatie, hebben zich intussen alle partners van dr Adenauer uitgesproken en de bonds kanselier zelf heeft reeds doen ver luiden, dat hij er geen been in ziet met de Russen aan een tafel te gaan itten voordat de Westduitse bewape- 'ng een voldongen feit is. i Conclusie uit het nog niet beëin- ligde debat is dan ook: de eenheids- Irang der Duitsers heeft sterk aan tracht gewonnen en zij zal de vol lende periode wel gaan beheersen. Er ligt al een eenheidsresolutie van zlle partijen klaar om dat in alle duidelijkheid te demonstreren. Dr Adenauer, die zelf gisteren nog eens voor het grote Duitse publiek, ver zekerde in deze ijver niet voor de socialisten te willen onderdoen, voelt dat zijn verdere politiek onder de toenemende druk van de gedach te der nationale eenheid staat. Oude koeien Met deze nieuwe phase der Duitse politiek in het vooruitzicht kan men nog slechts beperkte belangstelling hebben voor het verloop van het Bondsdag-debat over de v„. Irage.i zelf. Ook Vrijdag werden weer alle oude koeien uit de partijstallen ge haald. Iets nieuws valt over het debat eigenlijk slechts te berichten, waar het over het Saar-statuut gaat. Hier heeft de scheur in de regerfngs-coali- tie zich tijdens het debat nog verwijd. Dr Adenauer heeft een fel requisi toir gehouden tegen zijn liberale bond- tenoten, die het argument der CDU dat het verdrag als een „hypotheek van de verloren oorlog" moet worden beschouwd, niet wilden erkennen De liberalen wilden, zo zeiden zij tenmin ste, voor de verloren oorlog' wel be- talen in geld en goed, niet echter in land en volk. Liberalen en socialisten waren het er over eens dat de Saar moest worden geschonken als voor de Duitse divisies". Adenauer beschuldigde de liberalen van zeer schadelijke nationalistische opvattingen. I-let resultaat was dat de 47 man der liberale fractie zich opnieuw in onderling beraad afzonderden. Zij be sloten hun oppositie te handhaven cn verscherpten de druk op de vier libe rale ministers, van wie verlangd wordt, dat zij eveneens zouden tegen stemmen. De stemmingen cn de vra g of uit een negatieve houding der libe rale ministers consequenties getrok ken zullen worden werden tot Zater dag verschoven. Slechts de Duitse partij volgde Ade nauer trouw. En hij zal deze steun nodig hebben, omdat ook de gelede ren der Christelijke partij deze keer enige afvc 'ers tellen. Het accoord zelf wordt met dat al niet in gevaar geacht. In het eindcommuniqué wordt aange kondigd, dat de SEATO-ministers mini maal eenmaal per jaar bUeen zullen ko men. Om een voortdurende samenwer king te verzekeren, besloot men om permanente vertegenwoordigers van de raad aan te wijzen. die hun zetel in Bangkok zullen hebben. Het communiqué onderstreept vervol gens nog eens de vastbeslotenheid der leden-landen om de staten Cambodja, Laos en Zuid-Vietnam te steunen bij de handhaving van vrijheid en onafhanke lijkheid. De trouw van de SEATO-Ianden aan de beginselen van het Handvest der V. N. en de louter defensieve aard van het Manilla pact stelt het communiqué duidelijk voor op, terwijl voorts melding wordt gemaakt van de overeenstemming, die er onder de ministers bestond over de noodzaak tot samenwerking bij de bestrijding van het „gewroet" van het internationaal commu nisme. Er zijn schikkingen getroffen voor voortdurend overleg en wederzijdse bij stand, waardoor elk lid kan profiteren van de ervaring van andere leden bij de bestrijding van dit gevaar. Volgens sommige conferentie-kringen beeft Dulles de SEATO-ministers uiteen gezet, dat de Amerikaanse militaire stra tegie in het Verre Oosten gebaseerd is op de atoombom als conventioneel verde digingswapen. „Zjj, die de Amerikaanse militaire plannen voorbereiden, denken meer aan de atoombom als een conventio neel wapen dan ais een wapen-voor-de- laalste-klap", aldus Dulles. „prijs In kringen, die nauw verbonden zijn met de nieuwe Franse regering, gelooft men na de eerste kabinets- vergadering van Vrijdagavond, dat de Parijse Ver dragen voor bewapening van W'est- Duitsland tegen het einde van de vol gende maand aan de Franse senaat ter bekrachtiging zullen worden voorge legd. Premier Faure verklaarde na de ka binetsvergadering al het nodige te zul len doen om de accoorden zo spoedig mogelijk door de Senaat goedgekeurd te krijgen. Hij noemde echter geen da tum voor ratificatie. De Nationale Ver gadering heeft de verdragen reeds be krachtigd. Faure deelde Vrijdagavond voorts mede, dat hij waarschijnlijk zijn staats secretarissen za) benoemen na een tweede kabinetsvergadering op Maan dag a.s. Hij zei dat besloten is, dat de ministers in de komende weekeinden in Parijs zullen blijven en niet naar hun kiesdistricten zullen gaan voor de plaatselijke verkiezingen van 24 April achter de rug zullen zijn. Hierdoor wordt het werk van de nieuwe ministe ries bespoedigd en voorkomen, dat de ministers zich mengen in plaatselijke politieke aangelegenheden. Naar van de zijde van de Staatsmijnen wordt medegedeeld, zal in April of M«*: van dit jaar worden begonnen met 1s boorwerkzaamffcden - aan de nieuwe staatsmijn Beatrix, dia Babij Vlodrop zal worden aangelegd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1