Tien jaar geleden ging Haagse Bezuidenhout ten onder Forum over volkshuisvesting en huurbeleid Jean Cocteau en Daniel Rops motorrijwielen, scooters, bromfietsen, rijwielen, enz, 25 Februari t/m 6 Maart Gloeilampjes Twee nieuwe Academici 77 Korte indrukwekkende plechtigheid in de Residentie IN- en UITVALLEN In principe niet tegen bestemmingsheffing TRIJDAG 4 MAART 1955 PAGINA 5 AMSTERDAM 35* TENTOONSTELLING Mannen die „gezien" zijn preiereren BRYLCR EEM neus Opent 10-17 u. en 19-22 u. Laatste dog: sluiting 18 u Entree f. 2.- (inel. bel.) (Van onze Haagse redactie) Drie Maart 1945! Voor Den Haag de zwartste dag uit de oorlogsjaren. Met de bevrijding in zicht ging het Bezuidenhout ten onder in vlammen en rook, werden ruim 500 burgers gedood en 344 gewond, werden 3250 woningen totaal verwoest en werden meer dan 10.000 men sen dakloos gemaakt. Gisteren, tien jaar geleden, een heldere vries-koude Zater dagochtend, werd een catastrofale vergis sing gemaakt. Door een navigatiefout kwamen Engelse bommen, bedoeld voor de startplaatsen van het V-wapen, terecht op een dichtbevolkte Haagse woonwijk. Het waren 56 Mitchell-bommenwerpers van de R.A.F., die in luttele ogenblikken een woestenij van puin, die zich uitstrek te van het Korte Voorhout tot de Laan van N. O. Indië, veroorzaakten. Wat daar gespaard bleef voor de bommen viel ten prooi aan het loeiende, door een felle wind aangewakkerde vuur, waartegen- komen aan de huur van de woning moet worden besteed bij „seif-supporting wo ningbouw". Het forum bleek van mening te zijn, dat de huren wanneer de wo ningen zonder steun van de overheid ren dabel zullen v/orden geëxploiteerd moe ten worden verhoogd tot 250 punten in vergelijking met 1940. Dit is thans onge- werd gezegd, werd van 16 tot 18 pet van het werd gezegd, werd van 16 tot 18 van het inkomen aan woninghuur besteed. Thans is het dikwijls niet meer dan 10 pet. Dit moet 15 tot 20 pet. worden. De vergadering werd bijgewoond coor de minister van Volkshuisvesting, ir H. Witte, en de directeur - generaal voor de Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir H. Buskens. wereld» meest verkochte hairdressing County Laboratories Ltd.. Stanmore, England - Jaeq. Mot N.V.. Amsterdam JEAN COCTEAU logische novellen o.a. „Deux hommes en moi" en „Le coeur complice" de schrijver tot de essayist, zoekende naar een herle vend christelijk humanisme. Ook zijn lit teraire critieken getuigen daarvan. In het bijzonder zijn „Psichari", zijn „Péguy", zijn „Rimbaud". Op veertigjarige leeftijd keerde Rops zich echter geheel naar het historische onderzoek. De belangrijkste periode van zijn arbeid ving aan, toen hij de gewijde geschiedenis in zes delen ging behandelen met als tweede deel zijn beroemd gewor den boek „Jezus en zijn tijd". Het eerste deel „Het volk van de bijbel" verscheen tijdens de bezetting. Als derde deel ver scheen reeds „De kerk der apostelen en martelaren". In de grond is hij altijd een essayist ge bleven vooral steunend op zijn historische onderzoek. Zijn enorme bereisdheid is ook van invloed gebleken op zijn beeld rijke, glasheldere taal, die hij aanvanke lijk ook als dichter heeft gediend. Zijn benoeming tot lid van de academie wordt voor hem zelf omfloerst door het heen gaan van Paul Claudel die juist de pro motor van zijn candidatuur is geweest. Minister S- L. Mansholt heeft gisteren te Lisse namens de Staat der Nederlan den een geschenk van het Centraal Bloem, bollencomité aanvaard, bestaande uit de nieuwgebouwde laboratoria van het „La boratorium voor Bloembollenonderzoek" Dit geschenk werd aangeboden door de voorzitter van het comité, jhr mr dr O. A. H. van Nispen tot Pannerden. In een toespraak zei jhr van Nispen onder meer, dat de leider van het „Labo ratorium voor Bloembollenonderzoek" prof. dr E. van Slogteren en diens mede werkers in 38 jaren tijds prachtige resul taten hebben bereikt bij de bestrijding van bloembollenziekten en grondverbete ring, waardoor de opbrengsten van diverse soorten bloembollen met 20 tot 40 procent stegen. Deze onderzoekingen waren ook waardevol voor de teelten van aardappe len en suikerbieten. De vakgenoten heb ben deze onderzoekingen en ziektebestrü- dingen financieel in aanzienlijke mate ge steund. De aanbieding van 'deze labora toria was daar weer een bewijs van. Spre ker vroeg zich echter bezorgd af. of de overheid dit onderzoek in gelijke mate zal pANIEL ROPs

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5