Nederlands B-elftal speelde goede oefenwedstrijd Buitenlandse trainer voor de Nederlandse athletiek ERNSTIG TRAMONGELUK IN WATERLAND moord (v.ROSSEM's) TROOST RADIO PROGRAMMA Onze dagelijkse PUZZLE IVOROL: De Tandpasta van standing in blokschrift Nieuwe Fiat 600 biedt plaats aan 4 personen P.B.O. bij het weg vervoer Djurgarden met 3-1 yerslagen Australisch trio won zesdaagse van Parijs Noorse tafeltennissers toch naar Utrecht V olleybal-kainpioen- schappen op 14 Mei Voetbalprogramma in de Eerste klassen Gaat Ned. Elftal tegen Chelsea oefenen? Voorbereiding voor Melbourne BELASTINGVERLAGING VOOR IEDEREEN Negen ploegen in de Ronde van Nederland Wat eet Huil vandaag? ^ONDERDAG 10 MAART 1955 PAGINA 7 Voorstellen voor instelling bedrijfschap lnhaal-programma Zaterdag TROPHEE EDMOND GENTII/ VOOR LOUISON BOBET BERLIJNSE VOETBALEENHEID VOETBAL IN ENGELAND VRIJSPRAAK IN VERGIF TIGINGSZAAK ZANDVOORT-BAD VOORTAAN ZANDVOORT AAN ZEE GROTE ACTIVITEIT OP GRONINGER SCHEEPS WERVEN WINKEL-WOONHUIS UITGEBRAND Menu per telefoon Bescherm Uw Kinderen door BRAM VERSCHOOR Oplossing van gisteren Gedurende twee jaar heeft er rond de Mirafiori-fabrieken in Turijn een geheim zinnige sfeer gehangen. In de bakermat van de Fiat-automobielen experimenteer den de technici met 'n totaal nieuw model, waarvan alle nauwkeurige gegevens ont braken. Vandaag werd de Zwitserse auto mobielshow in Génève geopend en op deze tentoonstelling zal de nieuwe Fiat 600 voor iedereen te bezichtigen zijn. Wij hadden gisteren reeds het genoegen kennis te maken met de „600" en er alle gegevens over te vernemen. Het nieuwe type vertoont grote gelijkenis met de Fiat 500, is echter groter (er is ruimte voor vier personen) en -is voorzien van de al lerlaatste snufjes op autogebied. De motor is zeer compact geconstrueerd (achterin) met een krachtig kopklepsysteem. cardan- as en achterbrug konden vervallen Dit betekent dus een aanzienlijke gewichts vermindering met alle voordelen (zuinig en snel), die daaraan verbonden zijn. De krachtbron heeft een zuigerverplaatsing van 633 cc. (boring 60 mm., slag 56 mm De constructeurs hebben op deze wagen een waterkoeling aangebracht, met daar aan gekoppeld de wagenverwarming. Het schakelen is zeer eenvoudig, door de vol ledige synchronisatie van II-, III- en IV- versnelling. Tenslotte zijn alle wielen onafhankelijk geveerd, waardoor dit wagentje ook bij grotere snelheden buitengewoon „vast" ligt. De Mirafiori-fabrieken blijven de productie van het kleinere broertje, de Fiat 500, voortzetten. Maar naast deze „muis" komen de nieuwe modellen tege lijk met bon eerste verschijnen al op de markt en zullen binnen enkele weken ook in Nederland geleverd kunnen worden. Het Prot. Chr. Convent voor het vervoer, bestaande uit alle werkgevers- en werkne mersorganisaties van deze groepering, heeft ruim een jaar geleden zich in eigen kring beraden over mogelijkheden om te komen tot een publiekrechtelijke organi satie voor het wegvervoer. De onderhandelingen op dit gebied in de kringen van het wegvervoer waren toen afgestuit op de meningen van enige werk gevers-organisaties, die een PBO-wegver- voer slechts wilden zien als een orgaan voor registratie. Daarnaast wenste men een vergaande dispariteit in de vertegen woordigingen van werkgevers en werkne-, mers. Nadat hierna in Prot. Chr- kring over eenstemming over een te vormen P.B.O. was bereikt, nam men contact op met da organisaties van R.K. werkgevers en werk nemers alsmede met de werknemers in het vervoer, verenigd in organisaties van het N.V.V. Dit overleg heeft nu tot overeenstem ming geleid, zodat binnenkort voorstellen namens genoemde groeperingen aan de organisatiecommissie van de Sociaal Eco nomische Raad ten behoeve van een ^be drijfschap wegvervoer" kunnen worden verwacht. De werkgevers-organisaties, de Nationale Organisatie Beroepsvervoer, de Ned- Ver. voor transportondernemers en de Bond voor Bedrijfsautoverkeer in Ne derland behoren niet tot de ondertekena ren van deze voorstellen, die in het sta dium van eindredactie verkeren. De Australiërs MockridgeArnoldPat terson hebben de 32ste zesdaagse van Pa rijs gewonnen. Zij verzamelden 437 pun ten en hadden een ronde voorsprong op de Nederlandse ploeg SchultePeters— Derksen (559 punten). De verdere uitslag luidde: 3. Op twee ronden: SeverynsDe PaepeVan Daele (België) 508 pnt.; 4. op drie ronden: Van Est—'Wagtmans—Haan (Nederland) 129 punten: 5. Op vijf ronden: Poblet—Bover— Timoner (Spanje) 160 punten; 6. Op negen rondenSenfftlebenForlini-Godeau (Fr.) 760 punten; 7. Op 10 ronden: Pas- quier—Gerardin—Subatis (Fr.) 408 punten; 8. Nielsen—Mueller (Denemarken) 325 pun ten; 9. op elf ronden: Koblet—Von Bue- renPlattner (Zwits.) 836 punten; 10. Op twaalf ronden: RobicDiotCaput (Fr.) 357 punten; 11. Op achttien ronden: Ockers Van SteenbergenGosselin (België) 708 punten. Het landenklassement luidde: 1. Neder land 6 punten; 2. Internationale groep 9 punten; 3. België 14 punten; 4. Frankrijk A 18 punten; 5. Frankrijk C 21 punten; 6. Frankrijk B 23 punten. Geheel onverwacht kwam bij de orga nisatoren van de Wereldkampioenschap pen tafeltennis ook de inschrijving van Noorwegen binnen. De Noren waren aan vankelijk niet op de uitnodiging hiervoor ingegaan, omdat zij in de mening ver keerden. dat men m de voorronden moest uitkomen. Er zullen voor deze kampioen schappen echter vier landengroepen ge vormd worden, zodat men mag aannemen dat voorronden achterwege zullen blijven Het Noorse team zal uit de volgende spelers bestaan: Herenenkelspel: Kare Hernes, Odd Nielsen, Gunnar Hemes. Finn Schonberg en Andreas Iverson (te vens captain). Herendubbelspel: Gunnar Hernes—Odd Nielsen en Kare Hernes— Fin Schonberg. Omtrent het mixed-dub belspel werd nog geen beslissing geno men. Noorwegen zal door Alfred Hernes ver tegenwoordigd worden bij het congres van de internationale Tafeltennis Fede ratie. Te Utrecht besloot de Bondsraadsver gadering van de Ned. Volleybal Bond een commissie in te stellen tot bestude ring van de inrichting van een eigen Bondsbureau met administrateur. Wegens verhindering van de bondsvoor zitter stond de bijeenkomst onder leiding van de heer F. van den Heuvel Rijnders, die een blijvende groei van de NeVoBo constaieerde: in de acht jaar van zijn bestaan is de bond op een totaal van 17.000 leden gekomen. Besloten werd het nationaal kampioen schap op 14 Mei te Utrecht te houden. Hieraan zal worden deelgenomen door acht heren- en acht damesploegen voort komende uit de kringkampioenschappen. Instelling van een hoofdklasse-competitie zal nog .worden aangehouden. In de Eerste klassen van de K.N.V.B.- competitie is voor a.s. Zaterdag, daags vöör NederlandDenemarken, een in- haal-programma vastgesteld, waarbij is bepaald, dat de wedstrijden 's middags om 5 uur moeten beginnen. Na talrijke wijzigingen (er werden 9 wedstrijden uitgesteld, 8- andere inge last) bevat het programa voor Zater dagmiddag nu de volgende 13 wed strijden: Eerste klasse A: VeendamNAC Zwolse BoysExcelsior LeeuwardenGo Ahead- DOSLonga Eerste klasse B: WageningenBrabantia DWS—Sparta Heracles—Rigtersbleek Eerste klasse C: EB OHNO AD Hermes-DvsAlkmaar VitesseEnschedese Boys GVAV—Blauw Wit Eerste klasse D: VSV—Be Quick BW—AGOVV De Trophee Edmond Gentil, bestemd voor de beste prestaties welke door één renner of door de gezamenlijke renners van een land zijn verricht, is voor 1954 toegekend aan Louison Bobet (Fr.). De jury, gevormd uit vertegenwoordigers van de nationale wielerbonden en wielerspe- cialisten uit de pers heeft hiertoe Dins dagmiddag te Parijs besloten. Twee renners waren individueel candi- daat gesteld door hun bond, de Fransman Louison Bobet en de Zwitser Kubler. De Belgische Bond had zich candidaat gesteld voor de gezamenlijke prestaties van zijn renners. Voor de eerste maal sinds 1948 zullen spelers uit Oost- en West-Berlijn opgeno men worden in één vertegenwoordigende stedelijke ploeg. Het elftal komt 11 Mei a.s. in het Walter Ulbricht stadion in Oost Berlijn uit tegen een Praagse selec- tieploeg. schakelspeler beneden de maat, al deed hij individueel soms goed werk. Aanvankelijk liepen de Zweden met vrij groot gemak door de Nederlandse verde diging heen en vooral midvoor Eriksson en linksbuiten Sandberg waren gevaar lijk. Sandberg legde ,na zeven minuten öe grondslag voor het Zweedse doelpunt door na een vrije trap een kogel te laten vol gen, waarbij de bal onbereikbaar voor Feyt via de onderkant van de lat in het veld terugsprong. Invaller Finnhammar had (ongedekt gelaten) weinig moeite, de bal met zijn hoofd op te vangen en ach ter Feyt te plaatsen: 01. Langzamer hand herstelde zich de Nederlandse ach terhoede en dank zij Feyt bleven verdere Zweedse doelpunten uit. Na 28 minuten stelde Steenbergen Smit in staat gelijk te maken en in de 34ste minuut had Nederland B door een fraai doelpunt van Van Melis de leiding. Na rust verliep het samenspel van onze spelers steeds vloeiender. Na een kwartier maakte Van Melis van een zwak moment in de Zweedse verdediging gebruik, door zich na een misser te herstellen en hard in te schieten. Arvidsson viel over de bal heen: 31. De ploegen traden als volgt in het veld: Nederland B: doel: Feyt (Willem 2); achter: Kerkum (Feijenoord) en Odenthal (Enschede) midden: Steenbergen (Feijen oord), Frohlich (Enschede en Bak (Hol land Sport); voor: Louwers (Eindhoven), Schouten (Holland Sport), Van Melis (Ra pid J.C.), Klaas Smit (Alkmaar) en Clavan (Holland Sport). Djurgarden: doel: Arvidsson; achter: Olsson en Petersson; midden: Edlund, Karl-Erik Andersson en Otbberg; voor: Bernt Andersson. Finnhammar. Eriksson, Eklund en Sandberg. Naar wij vernemen zal het voorlopig Nederlands Elftal op 11 Mei een oefen wedstrijd spelen tegen een nog nader aan te wijzen tegenpartij. Onderhandelingen voor een dergelijke ontmoeting zijn met de Londense eerste divisieclub Chelsea geopend, maar nog niet definitief afge sloten. Deze oefenwedstrijd is op het pro gramma geplaatst in verband met de ont moeting tegen Zwitserland, welke op 19 Mei (Hemelvaartsdag) te Rotterdam is vastgesteld. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld door de Engelse League luiden: Eerste divisie: Bolton Wanderers—Pres ton North end 2—1; West Bromwich Al bion—Chelsea -2—4. Tweede divisie: Ipswich Town—Notting ham Forest 2—1. Zoals gemeld, hadden vier van de lei ders der R.M.S., die thans te Jogja te recht staan, dezer dagen te kennen gege ven, dat zij het aanbod van de Neder landse advocaat, mr P. Stoffels, om hun verdediging te voeren, in overweging willen nemen. Gisteren hebben zij mede gedeeld deze verdediging gaarne te zul len aanvaarden. Zij verklaarden echter niet te wensen dat de behandeling van het geding daardoor zou worden gerekt. Deze vier beklaagden zijn Gaspers, Api- tulay, Norimarna en Jacob. De drie laatst genoemden hebben zich tevens bereid verklaard de verdediging door de Sura- bajase advocaat mr Surjadi te aanvaar den. De vijfde van de twaalf leiders der R.M.S., die voor de krijgsraad te Jogja verhoord wordt, Apitulay, minister van Fi nanciën ad interim der R.M.S., zeide in de zitting van gistreen, dat de rroclamatie van de R.M.S. was gesteund door het ge hele volk van de Zuid-Molukken. Hij verklaarde er van overtuigd te zijn dat de federale staatsvorm de meest geschikte is voor een onafhankelijk Indonesië. De vorming van een unitaristische staat. aldus Apitulay verder was in strijd met de voorzieningen van de Rondetafel-Con ferentie met Nederland, waarin wordt gezegd, dat een verandering van de staatsvorm van de Ver. Staten van Indo nesië tot een unitaristische staat, zou worden voorafgegaan door een volks stemming. Apitulay noemde het bombardement op de hoofdstad van de R.M.S. Ambon-stad, een onverstandige daad van de regering van de Ver. Staten van Indonesië. Het was nooit de bedoeling van de R.M.S. ge- De jaarlijkse tenniswedstrijd tussen Bel gië en Nederland (een gemengde wedstrijd van 34 partijen) zal dit jaar op Zaterdag 30 en Zondag 31 Juli op een nader te bepa len plaats in België worden verspeeld. De Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie is een van de sportbonden, die gaar ne aanspraak zou willen maken op een gedeelte van het bedrag, dat onlangs door het Nederlands Olympisch Comité tot een maximum van f 125.000 is beschikbaar ge steld voor de voorbereiding van de Ne derlandse ploeg voor Melbourne en Cor tina d'Ampjezzo. waar respectievelijk de Olympische Zomer- en de Olympische Winterspelen worden gehouden. De heer J. H. Moerman, secretaris van de Nationale Technische Commissie van de K.N.A.U., heeft enkele bijzonderheden meegedeeld over het plan, dat de K.N.A.U. heeft om de Nederlandse athletiek op een bredere basis te stellen (voor de toekomst) en om te komen tot een kleine Nederland se afvaardiging naar Melbourne (een zeer nabij doel). „De K.N.A.U. wil een buitenlandse trai ner voor een periode van bijna 2 jaar aan stellen", aldus de heer Moerman, „een trainer, die de gehele dag beschikbaar is en volgens bepaalde richtlijnen werkt. Men zal onmiddellijk vragen: Zijn er in Nederland geen figuren, die zonder meer geschikt zouden zijn om dezelfde arbeid te verrichten en over dezelfde capacitei ten beschikken als een buitenlandse des kundige? Enkele van deze personen zijn inderdaad in ons land aanwezig, maar het is onmogelijk om hen voor een periode van 2 jaar uit hun vaste werkkring los te maken, dat heeft de ervaring wel geleerd. Binnenkort zullen onderhandelingen met candidaten uit het buitenland worden ge opend en daarna zal de K.N.A.U. met het N.O.C. praten, want de financiën spelen een grote rol". De taak van de buitenlandse trainer zal drieledig zijn. Op de eerste plaats zal hij de supervisie krijgen over de training van de Olympische candidaten voor Melbour ne, natuurlijk in nauw overleg en in sa menwerking met de clubcoaches. Als wij een ploeg op dit ogenblik zouden moeten samenstellen, zou deze uit de aard der zaak zeer beperkt zijn: een of twee sprin- uit de enorme ravage van de vernielde motorwagen worden gehaald. Ze zijn over gebracht naar het ziekenhuis in Purme- rend. Van de ruim 200 passagiers, in de beide tramstellen, die op dit spitsuur vooral in de richting Amsterdam geheel vol zijn, liepen er tien lichte verwondin gen op. De politie stelt een onderzoek in onder leiding van de officier van Justitie uit Amsterdam. De dienst Amsterdam- Noord naar Volendam en omgeving wordt onderhouden met een pendeldienst. De Amsterdamse rechtbank heeft giste ren de 56-jarige vroegere sigarenwinke lierster J. W., thans in Hilversum, doch enkele maanden geleden nog in Amster dam woonachtig, vrijgesproken van de haar ten laste gelegde poging tot vergifti ging met oxaalzuur van een jong echt paar, dat bij haar inwoonde- Tegen de vrouw was zes maanden, waarvan vier voorwaardelijk, geëist. De raadsman had vrijspraak gevraagd. De N.S. hebben van het directoraat-ge neraal van het verkeer van het ministerie van Verkeer en Waterstaat toestemming gekregen om de naam van het station Zandvoort-Bad te wijzigen in Zandvoort aan Zee. De Groninger scheepsbouw heeft mo menteel een orde-portefeuille van hon derd millioen gulden. Er valt een grote bouwnijverheid op de Groninger werven te constateren. De werven moderniseren voortdurend en de investeringen belopen in totaal 1 millioen per jaar. Er komen opdrachten binnen uit Indonesië, Austra lië, Pakistan, India en Thailand. Ook de grotere Nederlandse maatschappijen plaat sen meer en meer hun opdrachten in het Noorden. De directeur van de N.V. Scheepswerven E. J. Smit en Zn. te Westerbroek, Ir J- Smit deelde ons mede, dat door de verbe tering van het Eemskanaal schepen tot 3000 ton gebouwd kunnen worden. De hoop werd uitgesproken dat in de toe komst de afmetingen van de kunstwerken in het Winschoterdiep nog aangepast zul len worden aan die van het Eemskanaal en verbreed van 12 op 16 meter. Dan zul len schepen gebouwd kunnen worden tot 6000 ton. (Van onze correspondent) Gisterennacht is het winkel-woonhuis van de gezusters M. aan de Burgemeester Hoogklimmerstraat te Hengelo totaal uit gebrand. De brand werd door een kost ganger omstreeks twee uur ontdekt. Of schoon de brandweer het vuur krachtig bestreed kon niets worden gered. Alles was zeer laag verzekerd. Churchill heeft Woensdag weer als ge woonlijk de zitting van het Britse kabinet gepresideerd, nadat hij de dag tevoren we gens een opgelopen verkoudheid zijn ka mer had moeten houden. Amerik. uitz. 19.00 Gram. 20.00 „Le Roi d' Ys' opera. 22.45 Recital. 23.4524.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 11.45 Gram. 12.00 Omr. ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13 15 Gram. 13.30 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koer sen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Trompetmuz. 18.10 Strijkkwart. 18.30 V. d, sold. 19.00 Nws. 19 40 Filmmuz. 20,15 Symph. ork., koren en sol. 21.05 Kunstkaleidoscoop. 21.20 Symph. ork., koren en sol. 22.00 Nws. 22.15 In tern. Radio Universiteit 22.30 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. 484 m.: 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.30 Viool en piano 17.50 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Operette. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.45 Gram. 22.55 Nws. Engeland, BBC Europ. serv. Uitz. v. Nederl. 22.0022.30 Nws. Feiten v. d. dag. Hoe de weekbladen het zien. (Op 224 m.). Het is thans definitief dat er niet 8 doch 9 ploegen zullen starten in de ko mende Ronde van Nederland (23 t.m. 30 April). Het rennersveld zal dus uit 6? deelnemers bestaan, verdeeld in vier Ne derlandse ploegen en nationale ploegen van België, Duitsland, Engeland, Frank- rijk en Zwitserland. In Hull is het mogelijk om telefo nisch een menu opgegeven te krijgen, dat is samengesteld door een deskundig gastronoom. Wanneer men het betrok ken nummer draait, wordt men aan gesloten op een wire-recorder, die de gehele dag het menu herhaalt. In Huil kan men ook dagelijks over de telefoon een medisch praatje aanvragen, een lijst van de uitgaansmogelijkheden krij gen, terwijl men met Kerstmis het kerstmannetje aan de telefoon kan krij gen. Art vcrientle) door bij gevatte kou de dreigende ge- varen te bestrijden met: Horizontaal: 1 staatsbedrijf, 3 nauw. 5 kloostervoogd, 8 ambtshalve (lat. afk.), 9 afgemat, 10 water in Friesland, 11 in orde, 12 uitbouw, 14 stofmaat, 15 van een last ontdoen, 18 knaagdier, 19 deel v- e. boom, 20 rivier in Nederland, 22 vervoermiddel, 24 eisen, 27 tandeloos zoogdier, 28 reeks, 29 onder andere (afk.). 31 lidwoord, 32 meisjesnaam, 33 geogr. aanduiding (afk-), 34 bar, 35 broeiplaats, 36 zwaardvis. (Advertentie) reeds dag begon te worden. U kunt mij helpen aan een geladen revolver, mijn heer? zei hij. Uw vader zei me, dat u er verschillende had. En als u zaklan taarns weet te vinden, dan kunt u die ook beter opzoeken en hier brengen, hoe meer hoe beter, voor het geval dat de stroom nog eens verbroken zou worden. Eddy keek aanvankelijk verrast op, toen hij dadelijk bij zijn komst op zo be velende toon door mijn vriend werd aan gesproken. Dan echter trok hij een on verschillig gezicht, alsof het hem volko men gelijk bleef, wat zijn werkzaam aan deel zou zijn in het verdere verloop van deze doorwaakte nacht. Hij ging met bei de handen in de broekzakken de deur weer uit. En A. A. bepaalde zich op nieuw geheel tot de telefoon. Indien dit gesprek dienen moest om vast te stellen, dat Hendrik met de stekende blik tijdens het gebeurde in de badkamer niet in huis had kunnen zijn, behaalde hij cr r'v eer lïlee> want het was duide lijk, dat de geroepene tussen het ogen blik, dat we ons over de balustrade bo gen en dat, waarop hij door de telefoon antwoordde, reeds lang de weg naar de tuinmanswoning had kunnen afleggen in dien hij zich tevoren op het kasteel 'had bevonden. Eindelijk klonk er dan een brommend geluid in de telefoon. Mijnheer moet mij hebben? Je sliep, Hendrik? Jammer, dat ik je wakker gemaakt heb. Welterusten ver der. Hendrik kon een goed tuinman zijn, voorkomend was hij niet. Dat kan men trouwens van iemand, die uit de slaap wordt gehaald om welterusten te worden In ieder geval zijn de gordijnen zo dicht, dat men niet naar binnen kan glu ren, zei A. A. en nu, begrijpend, dat het verdachte geluid uit de tuin komen moest, hoorden we het allen. Over het grint schoven langzame voetstappen, heel voorzichtig, stellig om geen steentjes weg te schoppen, die de wandelaar zouden kunnen verraden. Van Wieringen, één en al oor, haastte zich het zaalgrote ver trek door naar de hoek, tussen de ven sters. Hier stond hij als een zeer ge makkelijk doel voor wie door de hall deur op hem zou willen vuren. Men kon hem echter van buiten af zo niet zien, zelfs niet, indien de gevreesde door de gesloten gordijnen van zwaar velvet zou kunnen kijken. Onze gastheer trachtte een houding aan te nemen, alsof hij daar heen gegaan was om nauwkeuriger te kunnen luisteren. Dit kon men inderdaad in die hoek; de eigenlijke reden, waarom hij er stond, zag ik evenwel duidelijk. Eddy trad binnen en stond roerloos, zo dra hij ons aller spanning had opge merkt. A. A. was de enige, die er zich niet aan stoorde. U hebt wat voor me gevonden? vroeg hij. Het heeft even geduurd, antwoordde de jongste zoon. Ik moest de revolver laden en dat hield me een poosje op. Hier hebt u ze. En mijn zaklantaarn ook. Als u er meer hebben wilt, zal John ze stellig vlugger vinden dan ik, want die weet alles te vinden. Dank u. En u zelf? Eddy klopte op zijn broekzak ten te ken, dat het met zijn eigen uitrusting Verticaal: 1 voorzetsel, 2 ind. winkel, 3 larve, 4 meisjesnaam, 4a gewas, 6 deel v. h. lichaam, 7 seconde, 12 zij, die het werk neerleggen, 13 uitstalkast, 16 nummer (afk.), 17 maanstand (afk.), 20 lidwoord (fr.)> 21 kantoorbediende, 22 vorm van kniezen, 23 zangnoot, 24 telwoord, 25 zang stuk, 26 Europeaan, 27 groet, 30 zeevogel. Horizontaal: 1 vermelden, 10 roemers, 12 hb, 14 stola, 15 ko, 16 oor, 18 rei, 19 t.a.t., 20 credo, 22 eerst, 24 orde. 25 rete, 26 le der, 28 veder, 29 ale, 30 ier, 32 eed, 33 ds, 34 vadem, 36 la 37 aandeel, 39 aantasten. Verticaal: 2 ar, 3 ros, 4 metro, 5 erde, 6 lelie, 7 dra, 8 es. 9 chocolade, 11 rotter- dam, 13 borrels, 15 kasteel, 17 redde, 39 trede, 21 dee, 23 ere, 27 riant, 28 vrees, 31 edda, 34 van, 35 met, 37 aa, 38 le. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7