UW LAATSTE KANS OVER DE B. B f 1.250.000.- voor electrieiteitsvoorziening Schiedam West en Wilton ver de JJam Stille Omgang Jongetje gedood Verdronken WALDO-TAXI Modeshow (II) PAGINA 2 ZATERDAG 19 MAART 195 VERPLEEGSTER HIELP GEDETINEERD PATIENT MONOPOLE THEATER A. C. als waaghalzen TEWATERLATING MIJNENVEGER „HOOGEZAND" AUTO IN BRAND AANGEREDEN 67570-69915 ONDEUGDELIJKE STUURINRICHTING vennog meer avonturen. Tenslotte kruipen ze in'n soort huifkar en zien dan Indianen die vijandig doen. Ze weten niet, dat ze beland zijn in de buiten-opnamen van een film, die geregisseerd wordt door Toun™~ noff en ze doen met hun vehikel zulke gewaagde dingen, dat mr Snavely, de filmproducent hen, na afloop engageert als stunt-men" dubbelgangers dus voor het gevaarlijke werk. Willie en Harry herkennen de vermom de Toumanoff niet, maar deze herkent hen wel en overweegt mogelijkheden om zich van het tweetal te ontdoen. Bij de volgende opnamen, met vliegtuigen, krij gen Wille en Harry een zware taak toe gewezen en Gorman alias Toumanoff heeft het, met zijn helper Hinds, zó in gekleed, dat ze niet meer levend terug zullen komen. Maar ziet: met wat geluk en domheid slagen onze beide stuntmen erin om de stunts uit te voeren en toch in leven te blijven. Hun capriolen daarbij zijn echter zo komisch, dat Mr. Snavely hen voor een komische film gebruiker wil Bovendien heeft Snavely ontdekt, wie Toumanoff eigenlijk is en van Willie hoort hij, hoe zij opgelicht zijn. Snavely dwingt Toumanoff om zijn schuld af te betalen en hij moet ook een komische film met het duo maken. Maar zover komt het niet want door een toeval ontdekken Willie en Harry ook de ware identiteit van Tou manoff. Zij besluiten om bij Gorman- Toumanoff in te breken teneinde hem aan de kaak te kunnen stellen door be wijzen maar de inbraak verloopt heel vreemdsoortig omdat blijkt, dat ze niet de enige inbrekers zijn. Tenslotte betrappen ze Gorman als de ze de safe van Snavely aan het leegha len is en ze achtervolgen de boosdoener met zijn Leota in een wilde jacht, waar-' aan de eertijds zo beroemde Keystone Kops de film-politieagenten van 1912 en vele anderen meedoen en waarbij van allerlei vervoermiddelen gebruik gemaakt wordt. Hun ijver wordt beloond. Zij grij pen Gorman en Leota, juist als deze In een vliegtuig willen stappen en het geld wordt gered. Tenminste., dat willen we hopen. Toegankelijk voor alle leeftijden. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft de 31-jarige verpleegster A. B. uit Rotter dam veroordeeld tot zes weken gevange- nisstraf omdat zij eind Februari van he vorige jaar een gedetineerde, die ter ob- servatie was opgenomen in de psychiatri sche inrichting „Maasoord", had helpen ontvluchten. De verpleegster is inmiddels met deze gedetineerde getrouwd. De procureur-generaal had tegen deze ten onrechte hulpvaardige verpleegster een gevangenisstraf van drie maanden ge- requireerd. OUOE iGENEVER Hedenavond om 11 uur kort Lof in de Singelkerk voor de deelnemers aan de Stille Omgang. De trein vertrekt om 23.59 uur uit Schiedam. Treinkaartjes en pro gramma's zijn voor het Lof nog verkrijg baar achter in de kerk. Gele Kruis gebouw aan de Nieuwe Ha ven 121. Dit 's een herhaalde oproep voor hen die mee willen helpen deze actie te doen slagen en tevens een daad van Naastenliefde stellen, vooral in de Vasten tijd. God zal U daarvoor belonen!! Voorverkoop adressen: Par. Joh. de Doper; Bij J. Zoetmul der, Boterstraat 87. Par. O.L. Vr. Rozen krans: K.A.J.-gebouw Singel 68, T. Lou- rens, Snelliussingel 2b; en voor de Par. OL. Vr. Visitatie (bijkerk) St. Liduina en Gorze H-Hart bij J. van den Berg. Secr. Nat. Katholiek Thuisfront, Tielman Oemstraat 6 S'dam. In het Monopole Theater gaat tot en met Maandagavond een komische fiim, met Abbott en Costello. De inhoud er van is als volgt: Willie Piper heeft 5000 dollar. Ze zijn niet van hem, maar van een tante en hij moet ze voor haar op de bank zetten, maar zijn vriend Harry Pierce leest een advertentie, waarin een filmstudio te koop wordt aangeboden. Dit lokt de bei de mannen wel aan. We leven namelijk nog in het begintijdperk van de film, toen alles, wat met bewegende beelden te ma ken had nog een magische aantrekkings kracht had. Iedereen, ook Willie en Harry denkt dat er in de film goud te verdie nen is. Over het bezwaar, dat Tante haar geld anders had willen besteden, stappen de vrienden tenslotte heen en van een zeke re Gorman kopen zij een studio. Al spoe dig blijkt, dat ze zijn opgelicht. Ze heb ben en nog niet eens met een geldig contract de oude, onbruikbare__ studio van Thomas Edison gekocht en zijn er, net als vele anderen ingevlogen. De grond wordt Gorman te heet onder de voeten. Met zijn eerste ster, Leota van Cleel, gaat hü naar Hollywood, ver momd als buitenlands regisseur en luiste rend naar de naam Sergei Toumanoff. Willie en Harry komen daarachter en willen ook naar Hollywood om Gorman te ontmaskeren en hun geld terug te krijgen. Aangezien ze de reis niet kunnen betalen moeten ze veel wandelen, maar af en toe kruipen ze ook wel eens in een goederentrein. Ze 'komen in veewagens te recht, dobbelen met conducteurs en bele- Dinsdag 22 Maart, des middags om kwart voor vier, zal de echtgenote van de bur gemeester van Hoogezand, mevrouw M. A. Roelfsema—Poelstra bij de N.V. Werf Gusto'' voorh. fa A. F. Smulders, de voor de Koninklijke Marine aldaar in aanbouw zijnde mijnenveger „Hoogezand" te water laten. De „Hoogezand" is een der 32 kustmij- nenvegers, die op veertien Nederlandse werven worden gebouwd. De bouw van achttien van deze schepen, ook van de „Hoogezand", geschiedt voor Amerikaanse rekening onder het „offshore procure ment program'' en het programma van wederzijdse hulpverlening. Het is de be doeling, dat de Amerikaanse regering het schip, na dat het is gereed gekomen, over draagt aan Nederland. De mijnenvegers van dit type zijn 46.62 m lang, 8.78 breed en hebben een water verplaatsing van ongeveer 400 ton. De voortstuwing geschiedt door middel van twee schroeven, aangedreven door twee dieselmotoren, die tezamen 2500 apk leve ren. Behalve met middelen ter opsporing en vernietiging van mijnen, worden de schepen bewapend met twee mitrailleurs van 40 mm. De bemanning telt ongeveer 40 koppen. Op de Snelliussingel te Schiedam stak vanmorgen de 8-jarige C. H. G. v. E. uit de van Swindenstraat plotseling de rij weg over. Het jongetje was uit de kerk gekomen en op weg naar school. Het kwam terecht tussen een vrachtauto en de aanhangwagen die juist passeerde en werd er door gegrepen. De auto sleurde hem enkele meters mede. In ernstige toe stand werd de kleine opgenomen en naar de Dr Noletstichting vervoerd. Daar is hij een uur later aan de gevolgen over leden. Gisteren is uit de Steiger in Rotterdam de 76-jarige kunstschilder L. P. 14. J. M. v. R. die aan de Noordvestsingel gewoond heeft en sinds 18 Januari vermist werd. Advertentie) Bij het pompstation van het Garage bedrijf „Unique" aan de Nieuwe Haven is gisteravond om 11.15 u. de motor van een daar staande auto in brand ge vlogen. De pompbediende had de ben zinetank gevuld, maar de eigenaar wild® nog meer benzine. De tank liep toen over en de benzine stroomde over de motor, welke daardoor in brand raakte. De bediende slaagde er in het brandje met een blusapparaat te doven. In de Lange Kerkstraat is de 8-jarige J. de A.. wonende Nieuwstraat, gisteren middag door een personenauto aange reden, doordat hij plotseling de weg over stak. Het ventje bekwam een lichte her senschudding en moest naar de ouder lijke woning worden overgebracht. Advertentie OA6BIAO VOOR SCHItDANI IN OMSTRIKI* 77ste Jaargang No. 22717 De kantoren der Redactie en Admlnl- mstratie zijn gevestigd te Schiedam, Danfl 18. tel. 60152. Glro-nummei 590943. Abonnementsprijs 0 23 per kwartaal, 2,13 per maand. 0.50 per week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.13 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0 30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven welke bij de administratie of bij de erkende advertentiebureau* verkrijgbaar zijn Kampioenen (kleine adverten'iên) tot 20 woordeD 80 cent Elk woord meer 3 cent Maximum 60 woorden. Plaatsing uit- fluitend bij vooruitbetaling Alle sdverter.tie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkom.-tlg de Regalen voor bet Advertentiewezen, De verkeerspolitie heeft gisteren de vrachtauto van de firma J. V. in beslag genomen, omdat de stuurinrichting niet in orde was. Zij gaf de eigenaar opdracht de wagen te laten repareren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2