N.A.C.'s enthousiasme dreef Amsterdam op de knieën Slltrifix KNVB houdt 14 Mei BONDSVERGADERING Ned. militair voetbal-elftal verloor van Turkije Voetbal-staking bij Holland Sport door twaalf Rotterdamse spelers Conflict tussen bestuur en Amsterdamse directie Van Oosterliout won de titel zonder één verliespunt Enschedese Boys startten met twee goals in zes minuten Dappere Bredanaars overwonnen alle handicaps Ned. biljart-kampioenschap 71/2 x* Afdelingen willen uitbreiding van zetels Amateur-voetbal verlangt transfer-som M.V.V. liep zich vast op Excelsior's grendel Hermes was kansloos, GYAY won met 6-1 Rotterdammers willen niet meer met Hagenaars samen spelen De Ruyter tweede, Yan de Pol onttroond EBOH kon niet meer gelijk komen Nederlands zevental tegen Rusland 'I i 1 it f Ti K AK k A^id MAANDAG 21 MAART 1955 PAGTNA f> Storimans: geluk en pech Nieuwe aanvalsdrift ELFTAL VAN AMSTERDAMSE TWEEDE-KLASSERS Sfeer van haat-en-nijd Nieuwe uitbarsting Aan dit nieuwe conflict was een ern stige uitbarsting in de controverse tussen de spelers voorafgegaan. Het was de Rot terdammers gebleken, dat verscheidene Haagse spelers van de directie een vast salaris hadden gekregen en dus niet meer afhankelijk waren van de premies per wedstrijduitslag. Deze handelwijze van de directie was in strijd met de door de oude Haagse en Rotterdamse bestuurders af gesloten contracten.die door de nieuwe voorzitter en manager, de heer Damen, waren bekrachtigd. Bestuur contra directie Eisen van de spelers En daarmee is Holland Sport voorlopig Naar een andere club? Ook Van de Pol boog Sancties onmogelijk? Sweering 300 1i \Ti4Uaoiiiinccai (Van onze sportcorrespondent) BREDA, Zondag. Een zwaar gehandicapt N.A.C., dat liet zonder een zieke middenvoor Canjels en een door het Militaire Elftal voor Italië in beslag genomen hack Van Helden moest stellen, slaagde erin zoveel enthousiasme en energie op te brengen, dat het aan het hard spelende Amsterdam het tempo oplegde en uiteindelijk de Zwarte Schapen er met 21 onder hield. Slechts aan het sterke verdedigen van Boskamp en Mesman, die overigens een vaak vleugellamme N.A.C.-voorhoede tegenover zich vonden, hebben de Amsterdammers, wier aanval weer volkomen faalde, het te danken dat zij aan een grotere score ontkwamen. Niet alleen verkeerde de Bredase doelman Goedhart slechts sporadisch in moeilijkheden, doch bovendien speelden in de Bredase verdediging de centrale figuur Bram Lussenburg en Van den Hove maar vooral Kees Michielsen zo'n schitterende partij, dat de vervanging van Van Helden door Timp volledig werd opgeheven. N.A.C. had „achter" de zaak potdicht. Maar die afweer richtte zich daaren boven zo op het reeds in de kiem smoren van de Amsterdamse aanvallen, dat die aanvallen ook inderdaad nooit ver kwamen èn...- dat er altijd onmiddellijk de aansluiting was waarop steeds weer de Bredase tegen aanvallen werden gebaseerd. Talrijke tegenaanvallen, zó talrijk, dat er ondanks alle handicaps en het falen van invaller De V it op de rechts buitenplaats nog meer dan genoeg kansen overbleven. Kansen die leidden tot de twee doelpunten, waarmee N.A.C. deze prachtige overwinning ,n de wacht sleepte. Het was van het begin af (en zoals zou blijken: tot het einde toe) een strijd in hoog tempo. NAC kwam het eerst in de aanval en een kogel van Bruininkx vloog met enorme vaart op het Amster damse doel af, doch te hoog. Amsterdam antwoordde met knappe en in tempo uitgevoerde combinaties in het midden veld, waardoor de NAC-middenlinie werd teruggedreven. Maar de Amsterdammers schiepen zich geen kansen. En zo ja, dan was er linksbuiten Koolemans, die in vrije positie naast schoot. In de NAC- aanvallen school meer gevaar en de Am sterdamse verdediging moest vrije schop pen riskeren om het gevaar te bezweren. Uit een van die vrije schoppen, een in directe. tikte Storimans de bal precies door het muurtje, waarna hij geluk had dat de bal nog net even via Van Raalte ging alvorens hij de doellijn passeerde. Tóén was het een doelpunt NAC drukte meteen de aanval door en opnieuw trof Bruininkx de roos, maar hij had zich op de pass van Hoogenhuizen in buitenspelpositie gespurt en het ge juich verstomde. Het werd zelfs muisstil- gemengd-met-zuchtjes-van-teleurstelling. toen halverwege de eerste speeltijd sto"j mans de bal ook in... eigen doel stuurde. Samen met Koolemans sprintend op een verre doorloopbal speelde hij terug op keeper Goedhart, die echter reeds uit zijn doel was gekomen. Het leer sukkelde ln de richting van de onbeschermde veste, Storimans draafde er zelf nog achter aan, zou nog corner trappen, maar struikelde. De stand was weer gelijk. Am sterdam bleef aandringen maar n^t *1 hulp van de buitenspelval haalde NAL de rust op 11. Een nieuwe golf van Bredaas enthousiasme zette ouderge- woonte de tweede helft in en op nieuw bracht dit ..tweede-start-of fensief" succes. Bovendien was Overbeeke naar zijn oude rechts buitenplaats ver huisd. terwijl De Wit nu op de OVERBEKE. middenvoorplaats winnende goal tóch genoeg op lettendheid van de verdediging der Zwarte Schapen eiste. Goed gezien van de Bredanaars. die nu de aanvallen weer over hun sterke rechter wing konden leiden. En met succes. Want de Amsterdamse verdedigers raakten als verlamd onder de niet aflatende en steeds terugkerende golven van Brabants aanvalsdrift. In de 12de minuut was het Matheeuwissen, die opnieuw rechtsbuiten Overbeeke in diens geliefde spurt-positie lanceerde. Over beeke won de sprint tegen Corbran, zwaaide naar binnen en kreeg de bal juist onder controle toen Van Raalte uit zijn doel kwam stormen. Overbeke vuurde meteen en het was 2—1. Het was de beslissende goal. Want het Bredase enthousiasme kende nu geen grenzen meer en onophoudelijk rolden de non toen de Amsterdammse veste. De gasten verweerden zich in paniek en kwamen er verder liet meer aan te pas. Vooral de voorhoede van de Zwarte scha- oen verviel in een irmzalig wanhoops- /oetbal, waaruit pas 5 minuten voor het linde nog één gevaar- ij ke doorbraak van Koolemans ontstond, maar toen keerde VAN RAALTE Goedhart het harde en voorkwam een scherpe schot meester- grotere nederlaag lijk zij het op 't nip pertje. Talrijk waren de kogels die Matheeu wissen en Overbeeke (de laatste viermaal waarvan er twee in corner resulteerden) op de als een leeuw keepende Van Raalte afvuurden. En slechts aan Van Raalte en de backs Boskamp en Mesman dank ten de Amsterdammers het, dat de score bij een 21 bleef. De 14.000 man sterke Bredase toe schouwers verlangden echter geen gro ter zege. Zij juichten hun ploeg voor deze 2i reeds hartstochtelijk toe. En dat had dit dappere NAC-elftal dan ook volop verdiend. Want Stlvlfix bevat Puur Sil- vikrtn, de na tuurlijke haar- voedingHet verfraait het haar. geeft mooie diepe glans en houdt het haar de hele dag keu rig In orde. Voor het haar van Gentlemen De buitengewone Bondsvergadering, waarop het rapport van de Reorgani satie-commissie van de K.N.V.B. zou worden besproken, was, naar men weet, oorspronkelijk op 4 Juni vastgesteld. Thans is bes-loten om deze bijeenkomst te vervroegen. Als nieuwe datum is Za terdag 11 Mei gekozen. Plaats van han deling is Artis, Amsterdam; aanvang 11.00 uur. Het Reorganisatierapport is door de Af delingen en door de Districtsfoesturen van de Federatie van Tweede-, Derde- en Vierde-klassers over het algemeen gunstig ontvangen. Onder leiding van ir H. F. Hopster, voorzitter van de Reorganisatie commissie, zijn dezer dagen te Utrecht met afgevaardigden van alle Afdelingen besprekingen gehouden. Zaterdag j.l. kwa- N.A.C.'s rechtshalf Storimans op het ongelukkige moment, dat hij struikelt en zijn eigen terugspeelbal niet meer kan bereiken. Amsterdam, op de foto vertegenwoordigd door Koolemans, kwam goedkoop aan de gelijk maker, maar later won de ploeg van Lussenburg achter Storimans) toch. FLORENCE, Zondag. Het. Nederlands militair elftal is het eindtournooi om het Intergeallieerd voetbal kampioenschap slecht begonnen. In het fraai gebouwde en prachtig tussen de ber den gelegen gemeenteliik stadion van Florence heeft het ten aanschouwe van 2*0 000 Italiaanse toeschouwers met 3—0 van Turkije verloren. Het peil van deze wedstrijd stond een klasse lq^er dan dat van de ontmoeting tussen Egypte en Italië, welke aan Nederland—Turkije was voorafgegaan, uitstekend geleid door onze landgenoot Bronkhorst Op een enkele uitzondering na bleven onze landgenoten beneden hun normale vorm, onze internationale linksachter Kuys inbegrepen. Zij speelden nerveus, plaatsten slordig en het was of zij lood in de schoenen dioegen. Daarbij kwam, dat het team sterk aan homogeniteit verloor, toen na bijna een half uur pelen de P.S.V.-er Brusselers zich in verband met een knieblessure door La Croix (GVAV) moest laten vervangen. Daar kwam nog bij, dat de Spartaan Boot. op de midvoorplaats, die last kreeg van een onwillige dijbeenspier, zich niet mocht laten vervangen, aangezien Brusselers reeds was uitgevallen. Tot aan de rust bleef de balans in evenwicht. Het verloop van het duel_Las toen al, zacht gezegd, pover te noemen. Spoedig toonde onze verdediging zien op aanvoerder Kerkum na, bijzonder wankel. Kuys en Froelich waren samen scnuia g aan het. tweede doelpunt, misten soms ae eenvoudigste ballen, zodat onze nausp®" Iers Verhoeven en Van Woerden ge noodzaakt zagen het middenveld Prijste geven ten einde de defensie te önoersteui- nen. Zo kreeg de Turkse PloegvJ^ zeven internationals waren opgesteiQ, ane gelegenheid om het Nederlandse doei on der zware druk te stellen, maar oereiKie in de eerste helft daar niet meer mee lan een vijftal hoekschoppen. Na de rust beslisten de Turken de strijd Zij forceerden in de tweede !T!in J weer een hoekschop en linksbuiten Kaai scoorde met een inswinger", waarnaar Feyt tevergeefs sloeg: 10. Dit doelpunt was voor ons elftal feitelijk reeds de ge nadeslag. Iedereen was er door van ae kook. Daar maakte rechtsbinnen sapa- hattin in de zesde minuut gebruiK wan door Kuys en de over de bal tr®PP®"4e Froelich voorbij te sprinten en baar voor Feyt in te schieten. u. uit een strafschop werd het nog Jye Nederlandse voorhoede kwam toen we) stormachtig, maar allesbehalve beheers., op toeren. Èr werden aan nog al wat vrije schoppen uitgedeeld, welke evenwel geen doelPun en ten ge volge hadden. Van der Wel was de meest ijverige schutter van dg.voorhoede, maar hij noch Rijnvis, noch La Croix slaagden erin de eer te redden. De uitslagen van de eerste dag luiden: Italië—Egypte 1—1; Turkije—Nederland 3—0.. men onder leiding van de heer P, C. van Houten, lid van de Reorganisatie-commis sie, de Districtsibesturen van de Federatie van Tweede-, Derde- en Vierder-klassers bijeen. Op beide bijeenkomsten is uitvoe rig van gedachten gewisseld over de hoofdlijnen van de reorganisatie, zoals deze in het rapport zijn neergelegd, waar bij bleek dat het rapport en door de Af delingen én door de Federatie in alge mene zin gunstig werd ontvangen. Zaterdag 26 Maart komen onder leiding van de heer J. H. Martens de Eerste- klasse clubs bijeen, alsmede die vereni gingen uit de Lagere klassen, die zich voor het komend seizoen hebben uitge sproken voor Betaald voetbal. De heer Martens zal als lid van de Reorganisatie- commissie de besprekingen leiden. De kans. dat het plan dus zal worden aanvaard, is zeer groot, want in het over leg met de Bondsafgevaardigden van de Afdelingen die met die van het Lagere voetbal, hebben beide categorieën zich actoord verklaard. Critiek was er nauwe lijks. Alleen hebben de Afdelingen de wens te kennen gegeven het aantal zetels in de Bondsvergadering van het Amateurvoetbal en dus ook in de algemene Bondsverga dering van tien op dertien te brengen De bedoeling zit daarbij voor alle Afdelin, gen in het Bondswerk te betrekken. Zeven doen dat reeds via het sectietoestuur en door het aantal zetels met drie uit te breiden, worden de dertien overige even eens ingeschakeld. Dit wordt wenselijk ge. acht omdat het werk in. practisch alle Afdelingen verschilt. Waar door de uitbreiding met drie het aantal zetels oneven zou worden van 38 op 41 is het verlangen naar voren gebracht er 42 van te maken, waarbij dan misschien het Zaterdagvoetbal nog een zetel zou kunnen krijgen. Het spreekt van zelf, dat het Betaald voetbal het aantal zetels dan eveneens tot 42 zou moeten u;t- breiden. De Commissie voor het Reorgani satieplan bleek voor deze verlangens we' iets te gevoelen. Uit het Lagere voetbal is speciaal de wens naar voren gebracht om de transfer som, verschuldigd indien een speler over gaat van het Amateurvoetbal naar een Semi-profvereniging, aan de club, welke verlaten wordt, ten goede te doen komen- (Van onze correspondent) MAASTRICHT, Zondag Er is geen reden tot juichen geweest. Een machteloze MVV-voorhoede bleek on danks een groot overwicht, niet in staat om het grendelsysteem van Excelsior to doorbreken. Een systeem, dat de bezoe kers meer gaf dan zij verdienden. Steeds excelleerde Excelsior met acht man in de achterhoede. In de eerste helft waren nu en dan van weerszijden nog goede aanvallen te zien, waarbij ook kansen ontstonden, maar zo wel in de MVV-voorhoede als bij de gas ten bleek de schutter afwezig te zijn. Zo kwam Braams met een vrij schietveld voor het MVV-doel te staan, doch zijn schot vloog naast. Later deed het Dörr al geen haar beter. Van Wissem kreeg ver volgens een mooie kans, doch ook hij faalde. In de 35e minuut zou het dan komen. Van Wissem had zich fraai vrij gespeeld, doch zijn schot stuitte af op het lichaam van keeper Den Hertog. Uit een voorzet van Ummels kreeg Van 't Hooft kans een fraaie kopstoot naar het Ex- celsiordoel te zenden, doch met een zeer goede save maakte Den Hertog ook dit 'onschadelijk. In de tweede helft was het MVV wat de klok sloeg, doch het doel werd door de bezoekers zo afgegrendeld, dat er prac tisch voor M.V.V. geen doorkomen aan was, op welke manier zij het ook pro beerden. (Van onze sport-correspondent) GRONINGEN, Zondag. Hermes DVS is in Groningen, ondanks het feit, dat GVAV met drie invallers moest uitkomen, kansloos geweest. Op het zware terrein kwamen de Schiedammers weliswaar soms tot aanvaardbaar veldspel, waarin Cokkie .v d- Tuin en Lex Janse, respectievelijk linksbuiten en rechtshalf, alsmede de actieve linksbinnen Meinsber- gen een groot aandeel hadden, maar de rest was toch te zwak om tot zoveel stoot kracht te komen, dat de verdediging van GVAV, die deze keer nogal eens een steek je liet vallen, tot resultaat te komen. GV AV had een beter strijdwapen- Er werd minder in de breedte gespeeld, waardoor de defensie van de gasten het zwaarder kreeg dan die van de thuisclub. Dat er desondanks in de eerste helft niet meer dan 1 doelpunt door de Groningers ge scoord is, valt in de eerste plaats toe te schrijven aan de onzuiverheid in de com binatie en een overvloed van individueel spel. Daarmee kon de defensie van Her mes, waarin Schenk werkte als een paard, niet op de knieën gekregen worden. Het was zelfs alleen door een ongelukkig mo ment, dat Hermes toch een achterstand kreeg. In de tiende minuut wilde Janse uit een hoekschop wegkoppen- maar dat luk te slechts half en de bal kwam bij de Gro ninger linksbuiten De Grooth, die onhoud baar inkopte. (1-0). In de tweede helft zocht GVAV haar weg meer en meer over de vleugels en dit open spel veegde de Hermes-defensie, die te veel opdrong, van de kaart. Een zware stopper als Schenk bewoog zich te moei lijk op het zware terrein om snel te kun nen reageren op de hoge balletjes, die uit het Groninger middenveld over de verde digingslijn heen in het doelgebied werden geplaatst. Toen Hermes bij een vrije schop verzuimde het muurtje te vormen, kon Al- ting er 2-0 van maken. Toen was het hek van de dam en door Van Oosten, die twee maal scoorde, werd het 4-0. Eerst daarna kon Meinsbergen van een misverstand in de Groninger verdediging profiteren en er 4-1 van maken, maar daarna was het woord aan de Groninger aanval, die door rechtsbuiten De Koe en linksbuiten De Grooth tot 6-1 uitliep. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, Zondagavond. De twaalf Rotterdamse spelers van de Haags-Rotterdamse beroepsvoetbal- combinatie Holland Sport zijn in staking. Dat is op de eerste plaats de reden, waarom vandaag de wedstrijd tussen Stormvogels en Holland Sport in de le klas A niet doorging. En dat is dan de climax in .het conflict, dat al was ontstaan toen op bevel van N.B.V.B.-voorzitter Joosten de clubs Den Haag en Rotterdam in bet kader van de K.N.V.B.-N.B.V.B.-vrede een fusie moesten aangaan, dat zijn eerste uitbarsting kreeg toen er uit twee complete elftallen een keuze moest worden gemaakt voor de eerste wedstrijd van de nieuwe competitie tegen de Zwolse Boys (een uitbarsting waar een Zwolse hotellier nu nog over praat, zoals ook een hotelhouder in Zuid-Limburg reden te over beeft om over het verblijf van Holland Sport in zijn bedrijf na te praten), een conflict dat voortdurend sluimerde en smeulde en waarvan nu de fatale steekvlam is opgeschoten. Het Amsterdamse Tweede-klasse-elftal, dat Woensdagavond 23 Maart op het terrein van VVA te Amsterdam zal uitkomen tegen het Nederlands Jeugdelftal, is als volgt samen- geDoel: Den Dekker (AFC); achter: Wertwijn (VVA) en Zijde (De Spartaan): midden: Saar- "bruggen iZeeburgia), Souwens (AFCl en Janse (De Spartaan): vóór: Leeser (AFC), Flens (DWV), Gongrijp VVA), Huisman (DCG) er Van Hezik (Watergraafsmeer). Reserves: Alpink (OVVO), Wiggemansen (Zee- burgia), Jansen (OVVO), Van Lier (De Spar taan). De Holland-athleet Van der Linden won te Rotterdam een wegwedstrijd over 15 km in 50 min. 57.8 sec. 2 Maaskant (DOS, Rotterdam) 54.21 sec, 3 Bravenboer (Al- - - blasserdam) 54.30.6, 4 Smits (AAV '36) Haagse heer Van Helvoirt, terwijl de 55.09.6, 5 Bahnert (DOS) 56.14.6. 1 directie wordt gevormd door een aantal Men zal zich herinneren, dat de spelers van de prof-club Rotterdam altijd en van het begin af reeds een afkeer van fusie met Den Haag hebben gehad. Maar er was geen andere mogelijkheid. Men vond een oplossing voor het dilemma tussen cracks die eikaars schaduw niet verdroegen en ook voor overcomplete spelers, de com binatie Den Haag-Rotterdam, later Fla mingo's en nu Holland Sport geheten- kreeg een bestuur van 4 Rotterdammers en 1 Hagenaar plus een inmiddels verdwenen Haagse administrateur (de animo bij de Rotterdamse bestuurders bleek groter dan bij de Haagse), maar er bleef altijd de moeilijkheid van de „verdeling" van het aantal plaatsen in het eerste elftal tussen Rotterdammers en Hagenaars (bij welke laatsten zich ook twee Amsterdammers scharen). Die moeilijkheid werd groter naar gelang de Haagse spelers de num- merieke meerderheid van de Rotterdam mers niet konden verdragen. En zo ontstond de situatie, dat Hage naars en Rotterdammers geen stom woord meer tegen elkaar spraken en in een sfeer van haat-en-nijd in één elftal speelden. Zag men twee of drie spelers een combi natie uitvoeren, dan waren het ofwel twee-drie Rotterdammers ofwel twee-drie Hagenaars, maar zelden of nooit Hage naars en Rotterdammers samen. Het is verbazingwekkend, dat desondanks Hol land Sport zo'n klinkende rij successen heeft behaald cn nog altijd aan de kop van de ranglijst in de le klas A staat; dat pleit voor de individuele voetbal-capaciteiten van de diverse spelers. Misschien had men het met deze situatie hoe onbevredigend ook, toch nog wel kun nen klaren, als er in de afgelopen week niet alleen een nieuw conflict was uit gebroken, ditmaal tussen bestuur en direc tie, waarbij men dient te weten, dat het bestuur bestaat uit de vier Rotterdamse heren F A. Damen (voorzitter), F- Jacobs, J. van den Enden en P- Burky en de HAARLEM, Zaterdag-Zondag. Toen de jonge Rotterdamse biljart-matador Cees van Oosterhout glunder- ïachend zijn keu losschroefde, na een overwinning zonder veel glans op Mol, was hij Kees de Ruyter als nationaal kampioen 71/2 opgevolgd, alhoewel men pas zes van de zeven ronden achter de rug had. Door die zege op Mol was hij buiten bereik van zijn naaste concurrent gekomen, in casu Piet van de Pol, die in dezelfde ronde nog een niet voorziene nederlaag tegen De Ruyter leed. Zo is te Haarlem, in weerwil van het met zoveel raffinement ontworpen Ave-systeem, de beslissing al op de voorlaatste dag gevallen. ■i"ls Z1gnewurden r°°die t«cn en lcek zclfs nog even in gevaar jartijen van Zaterdag- k°™en tof Mo1 reeksen van 57 e" 51 avond; alle vier deelne- Produceerde waarmee h^na do 21 o beurt, mers stonden onder een overnam j. mee had de Amsterdammer cok al zijn kruit verschoten, zodat Van Oosterhout toch nog met ruim verschil het pleit in zijn voordeel besliste. Hoger dan een se rie van 51 in zijn 23e beurt kwam hij niet, en had zijn alg. moyenne tot dan toe 20 bedragen, ditmaal bedroeg zijn partij gemiddelde slechts 11.11. Ongetwijfeld is de titel in handen geko men van de veelzijdige en sterkste 71/2 speler van het moment. Misschien mag rnen hem wel zonder meer onze veelzij- digste speler van het ogenblik noemen. Zijn staat van dienst voor het seizoen 1954-55 is indrukwekkend: Nationaal kam pioen bandstoten, tweede in het Europees kampioenschap handstoten, tweede in het Nationaal 47/2 kampioenschap met het - 7I beste algemeen gemiddelde, Nationaal ven en aldus trachten de betaalde afde- i kampioen 71/2 ziedaar zijn successen tot nu toe. En misschien, is het lijstje nog niet compleet want het nationale libre- kampicenschap staat voor de deur, en als libre-speler staat de crack van de „Linker Maas-Oever" eveneens hoog ge noteerd. druk waaraan alleen De Ruyter zich gaandeweg kon ontworstelen: Van Oosterhout liep met klei ne series tegen Mol uit tot 105-67 in 10 beurten. Maar hij kon zich alle inspanning ten spijt, niet De nieuwe Ned. opwerken tot het hoge 71/2 kampioen, peil van zijn vorige par- VAN OOSTER HOUT. Amsterdamse financiers onder leiding van de heer L. H. Roepcke. Nu meenden in de wedstrijd van Holland Sport tegen de Zwolse Boys van twee weken geleden enige Haagse spelers tegen het feit, dat opnieuw een Hagenaar door een Rotterdammer was vervangen (wat de verhouding op 83 had gebracht!), te moe ten protesteren door het aanvalsspel te saboteren; zelf hadden zij daar geen schade bi), want afgezien van de uitslag was hun salaris vast. Daarentegen stonden in de verdediging de Rotterdammers te spelen of hun leven er van afhing: in ieder geval nmg de hoogte van hun wedstrijd-premie ervan af! Het werd toen 0—0 en men kan zich voorstellen dat er na afloop in de kleedkamer een „donderdje heeft zwaaid gc- Op grond hiervan en van andere door de directie aan Haagse spelers geschonken privileges ging er verleden week een brief van het bestuur naar de directie, waarin deze (de combinatie van Amsterdamse financiers) gemaand werd zich ndet meer met de clubleiding te bemoeien. Het be stuur kon dit doen, omdat het door de K.N.V.B. als de clubleiding was erkend. Het antwoord van de Amsterdamse direc tie richtte zich zowel tot de K.N.V.B. als tot bestuur en spelers. Bij de K.N.V.B. werd een nieuwe ledenlijst gedeponeerd, waarop de namen van het bestuur niet meer voorkwamen en waarop de directie zich presenteerde als het nieuwe bestuur. De spelers en het „oude" bestuur ontvin gen hiervan mededelingen; de spelers werd gemaand zich onder de nieuwe lei ding te scharen, het bestuur kreeg "pede- deling dat het was afgezetDe K.N.V.B. accepteerde dat En toen kwamen de Rotterdamse spe lers, twaalf in getal in actie. Zij gingen in staking. Z(j deelden de directie mede, dat zjj a. niet aan de naar Den Haag ver plaatste training zouden deelnemen doch in Rotterdam zouden blüven trainen; b. zich niet beschikbaar stelden voor de competitiewedstrijd tegen Stormvogels; c. weigerden de reis te aanvaarden naar Engeland, waar Woensdag een wedstrijd tegen de Londense tweede-kiasser West Ham United wordt gespeeld; d. geen ge hoor zouden geven, wat de reserves be treft, aan een aanschrijving voor de wed strijd van het tweede elftal die Woens dagavond tegen L.F.C. in Leiden zou plaats vinden; e. niet zouden uitkomen in de voor Zaterdag vastgestelde wedstrijd tegen Excelsior in het Feijenoord-stadion. van de kaartWant tegenomer de in totaal twaalf spelers van de voormalige profclub Rotterdam staan er slechts tien van Den Haag en daarmee kan geen elftal worden geformeerd. De twaalf Rotter damse spelers, onder wie ook enkele van oorsprong Sohiedamse en Dordtse spelers, zullen alleen dan weer hun medewerking verlenenals de volgende voorwaarden worden vervuld: a. het „oude" bestuur, voorgezeten door de heer Damen, moet in zijn functie wor den hersteld; b. uitsluitend dit bestuur leidt de club, sluit de contracten, kiest het elftal, enz.; de directie bepaalt zich tot het fourneren van financiën en ontvangt daarover haar rente; c. het bestuur zal de privileges schrap pen die door de directie aan enkele Haagse spelers zijn verleend; d. het bestuur verleent onmiddellijk ontslag aan verscheidene Haagse spelers, wier persoonlijke levensopvattingen voortdurend aan de Rotterdamse spelers aanstoot en ergernis geven en waardoor ook de goede naam en faam van de Rotterdamse spelers worden aangetast. De twaalf Rotterdamse spelers hebben hierover in de afgelopen week avond aan avond tot vaak diep in de nacht verga derd. En zij zijn vastbesloten en solidair. Zelfs verklaarden verscheidene jonge spelers, die nog een hele toekomst voor de boeg hebben, liever nooit meer te zullen voetballen dan ooit nog samen met sommige Haagse spelers van Holland Sport; zij riskeren in dit verband ook een eventuele schorsing door de K.N.V.B. en dat is toch wel een welsprekende houding. Worden de eisen van de Rotterdamse spelers niet vervuld, dan zullen zij het verband van Holland Sport verlaten en contact opnemen met het „oude" Rotter damse bestuur, om te trachten een over komst met een Rotterdamse 2e- of 3e- klasser aan te gaan. Want in hun solida riteit willen deze spelers bij elkaar blij- £"7" ven en aldus trachten de betaalde afde ling van een bestaande club met een amateur-afdeling en een nieuw op te richten semi-prof elftal te vormen (het geen in principe mogelijk is, nu amateur clubs een betaalde afdeling mogen vor men en betalende clubs een „staart" van amateur-elftallen achter zich moeten hebben). Intussen is de wedstrijd Stormvogels- In de slotpartijen van Zondag ging het er vooral om of Van Oosterhout, met Van de Pol als opponent, er in slagen zou de titel zonder puntenverlies op zijn naam te brengen. Dit is hem inderdaad gelukt, zodat zijn zege compleet mag he ten. Een bevangenheid, geboren uit vrees voor elkaar, was duidelijk. Het wachten was op de grote serie, waartoe beide ma ndoren in staat zijn maar die ze toch al leen maar kunnen produceren als geen angst en zenuwen het oog verduisteren en de spieren verlammen. En de grote series bleven hier uit. Tijdens de negentiende beurt dromden de officials samen rond de tafel doordat Van de Pol, na 8 carambols gemaakt te hebben, plotseling ontdekte dat hij met de verkeerde bal speelde. In onderling over leg werd het ivoor terug geplaatst en mocht hij opnieuw beginnen, nu met de goede bal. Maar de spirit was er al lang uit bij de man die biljart uit het boekje Kan spelen als hij in vorm is, doch die nu. ontredderd, stoten zag mislukken die hij anders dromend maken kan. En Van Oosterhout scoorde de 23 punten welke hij nog nodig had om zonder puntenver lies dit kampioenschap op zijn nas"1 schrijven. Aan de andere tafel trok Ke«s de Ruyter geheel bevrijd van titelzorsetl en aanlc zij zijn overwinning op Van de Pol van de avond tevoren, ook verlost van een drukkend angstcomplex, onvervaard te- gen De Kleine van leer. En met een 300 276 overwinning veroverde De Ruyter de tweede plaats in het eindklassement. Als conclusie trekt het falen van Van de Pol de aandacht. Het is niet meer zo dat Van de Pol, met hoofd en schouders boven alle anderen uitrijzend, maar aan een toumooi behoeft deel te nemen om te komen te zien en te overwinnen. Van Oosterhout is hem ter zijde, en in dit tournooi zelfs resoluut voorbij, gestreefd. En uit de achterhoede komt De Kleine, nog wel geen topspeler maar een belofte voor de naaste toekomst, met grote stap pen opmarcheren. En ook Mol zal, als hij zijn schroom overwint en meer zelfver trouwen krijgt, zich wellicht binnen niet 157-90 in acht beurten. Van de Pol had compacte series van 66 en 74 op tafel ge bracht, beide van hoog gehalte, vooral de laatste. Maar hij maakte niet de indruk van vastheid en zekerheid en absolute andere tafel over een vastberaden De Ruyter, die zich niet liet ontmoedigen Holland Sport afgelast,officieel onder doorheen bedenkelijke achterstand van het mom van een wegens sneeuwval -- - onbespeelbaar Stormvogels-terrein. In tussen staan Dinsdagochtend op Schip hol de motoren van een reeds besteld charter-vliegtuig van de K.L.M. warm te draaien om het elftal van Holland Sport naar Londen te brengen, waar West Ham United op hen wacht. Intus sen zit LF.C. in Leiden met een aan gekondigde avondserie-wedstrijd tegen Holland Sport's tweede elftal. En intus sen houdt het Stadion Feijenoord angst vallig de voorverkoop gesloten voor de competitie-wedstrijd tussen Excelsior en Holland Sport, die met goedvinden van de K.N.V.B was vastgesteld voor a.s. Zaterdag in dit Stadion. Holland Sport staakt. En naar men ons meedeelde, kan de Amsterdamse financiers-directie geen sancties tegen de stakende Rotterdam mers uitoefenen. De contracten, destijds door Den Haag en door Rotterdam afge sloten, hebben officieel geen geldigheid meer als het op wetstoepassing aankomt, zo deelde men ons^mede. Intussen heeft de directie kans gezien om de heer C. van Es, lid van de T.C. van de K.N.V.B., bereid te vinden de taak van teamleider op zich te nemen voor het elftal, dat Dinsdag naar Londen zou vliegen en dat als gebruikelijk met 6 Rotterdammers en 5 Hagenaars is ge formeerd. Maar de Rotterdammers weigeren. Hoe wordt hier de ontknoping? al te lange tijd een plaats in de topklasse Intussen struikelde Van de Pol aan de meldde zich aan! kunnen verwerven. Een nieuwe generatie De uitslagen van de Zaterdagmiddag partijen luiden: De Kleine 300 13 Kobus 212 13 Teegelaar 300 28 Sweering 270 28 Van de Pol300 16 materieelbeheersing die hem kenmerken li? aL toil nr, wl7c WH hot niof riat Va" Oosterhout 300 12 12 als hij op zijn best is. Hij trof het niet dat De Ruyter in zijn negende beurt plotse ling zijn volledig meesterschap over zich zelf en het ivoor hervond en, met driftige Kleine pasjes om het benedeneind van de tafel dribbelend, de caramboles in de a cheval positie bij tientallen uit zijn keu toverde, zo accuraat stotend en strelend dat grote moeilijkheden uitbleven. Het werd een reeks van 105, en de klap had hel moreel van Piet van de Pol aangetast. Zijn vol gende zeven beurten leverden slechts 48 punten op, en met 300241 bleef De Ruy ter in de meerderheid. Van Oosterhout was Zaterdagmiddag reeds een stapje dichter bij de titel ge komen. Ditmaal versloeg hij de kampioen 1954, zijn vriend Kees de Ruyte, met zo'n groot machtsvertoon, dat er zelfs van een klasseverschil gesproken mocht worden. Van de Pol speelde aanvankelijk akelig onvast tegen Mol en pas in de 16e beurt vond de grote Piet de juiste cadans, daar bij ook zijn vreugde in het spel en zijn zelfvertrouwen. En toen was het pleit meteen beslist, want hij kwam met een in recordtempo gescoorde serie van 106 op de 300. Razend snel werden de punten a la ligne bijeengepikt, en op de rappels, lang of kort, kleefde ditmaal geen smetje. De andere twee Zaterdagmiddagpartijen waren alleen voor de rangschikking in de benedenste helft van belang. 65 44 80 62 106 49 79 51 23.07 16.30 10.71 9.64 18.75 7.25 25.— 12.16 De Ruyter 146 De uitslagen van de Zaterdagavond partijen luiden: 300 262 195 300 241 300 300 248 Sweering Van de Pol De Ruyter Van Oosterhout Mol De resultaten van de partijen luiden: Teegelaar 300 Kobus 257 Mol 300 22 22 29 29 21 21 27 27 134 80 42 65 74 105 51 57 13.63 11.90 6.72 10.34 11.47 14.28 11.11 9.18 Zondagmiddag- 21 41 14.28 21 101 12.23 39 45 7.b9 39 54 7.69 De uitslagen van de laatste partijen van Zondag luiden: gedecideerd (Van onze verslaggever) DORDRECHT, Zondag. In de cêrstc zes minuten hebben de Enschedese Boys voor de zege op EBOH gezorgd. Toen namelijk stonden de bezoekers met 03 voor. dankzij fraaie doelpunten van de hardwerken de midvoor Selderhuis jr en rechts binnen Klaver; een overrompelend begin! Daar keken die EBHO-ers van op hun neus. Natuurlijk lieten zij het er niet bijzit ten. In Enschede hadden ze immers van hetzelfde elftal met 15 gewonnen. Dus een schepje er boven op en de achterstand even wegwerken. Weldra nam de thuis club dan ook het initiatief geheel in han- den en werden de Enschedese Boys in de verdediging gedrongen. Deze achterhoede geassisteerd door de halflinie met de kleine Groothuis als knappe verbindings speler verzette bergen werk, maar moest toch na een ha'f uur capituleren toen de zwoegende Schoon zijn blonde haardos onder de door Hijbeek voor doel gelanceerde bal zette en goalie Koper versloeg: 12. Zo gaat het beter dachten de vijfdui zend toeschouwers, waarvan er enkele honderden daarvoor een damesvoetbal- wedstrijd met 71 hadden zien eindigen Maar het ging niet goed. Acht minuten later hadden de gasten weer een saldo van twee doelpunten. Na aardig combi natiespel tussen Nijsink en Klaver beland, de de bal bij de vrij staande Koenders, die via de onderkant van de lat onhoudbaar doel trof: 13. Daar is het dan vóór de rust bij geble ven en daarna bleven de twee keepers voor een passering gevrijwaard. Niet dat .er over en weer geen kansen kwamen, maar ze werden slecht afgewerkt. Bij EBOH gelukte er helemaal niets. De aan vallers faalden en ook de defensie liet menige steek vallen. Het teamwork van de Boys was stellig beter, waaraan de vrij veilige voorsprong zeker niet vreemd was: de Enschedese „jongens" konden het rus tiger aandoen, waardoor de zege verdiend werd bevochten 276 29 44 9.51 300 29 72 10.34 236 20 55 11.80 Van Oosterhout 300 20 83 15.— De eindstand luidt: Match- car. brt h. alg. pnt serie gem. C. v. Oosterhout (Rotterdam) 14 2100 122 96 17.21 C. de Ruyter (Maastricht) 9 1761 144 105 12.22 L. G. J. Teegelaar (Rotterdam) 8 1843 149 100 12.36 P. v. d. Pol (Rotterdam) 7 1935 134 125 14.44 H. J. de Kleine (Zwolle) 7 1908 151 134 12.63 A. Mol 10.77 (Amsterdam) 7 1756 163 70 J. Sweering 9.50 (Amsterdam) 4 1815 191 65 P. A. Kobus (Haarlem) 0 1323 140 101 9.45 Het tournooigemiddelde bedroeg 12.09 (het vorig jaar 12.61). Het Nederlands watcrpolo-zevcntal, d»J op Zaterdagavond 2 April a.s. in he1 Sportfondsenbad-Oost te Amsterdam 'e gen Rusland speelt, is als volgt samen gesteld (van rechts naar links): Doel: Wagenaar (Meeuwen); achte'; Wim Waalevvijn (H.Z. en P.C.), Gerrp Bjjlsma (Haarlem) en Nico Luchs ben); vóór: Frits Smol (H.Z. en P.C.), NU® Korevaar (H.Z. en P.C.) en Hans Muil*'/ (Dolfijn). Reserves zjjn: Kniest (Neptun", Arnhem), Lamme (Robben) en De Wintcr (Merwede) Voor de wedstrijd NederlandRuslan,j die op Maandagavond 4 April a.s. in Ul' Sportfondsenbad te Arnhem wordt 8et speeld, zal Kniest de plaats van Wagena* innemen. De verdere samenstelling het Nederlands zevental voor deze strijd zal pas na de wedstrijd in Ams"^ dam geschieden. So Oo

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6