Folitie trekt een cordon rond Brussel Rusland deed „nieuwe" ont wapeningsvoorstellen Het wetsontwerp inzake moge lijkheid van adoptie Voorstel voor herstel van Berlijns Bonsdaggebouw Moskou maakt een zwenking Dr Raab kan over Oostenrijks staatsverdrag komen praten Heiers in Groningen staken Oostenrijkers en Belgen staan voor Studentenrelletjes in het gehele land zeer zware uren Vrijdag 25 Maart 1955 - DAGBLAD VOOR SCH/EDAM EN OMSTREKEN HARD TEGEN HARD Gromyko onthult aan „Tass": Fransman en Neder lander als sprekers geweerd Eén stuk geestdrift Kard. Segura ziek iÊ 1 Moderne adoptie maat- regel van kinder bescherming Hogere rijksambtenaren gaan gedragslijn bepalen Verbond Christelijke Vakorganisaties K.S.G. Japanse textieluitvoer Ernstig Israëlisch- Egyptisch incident Labour verwacht verkiezingen Eis: meer loon Dreigende staking in Brits krantenbedrijf WEERBERICHT Benarde toestand Met ongerustheid vraagt men zich af of de regering de toestand in het land meester zal kunnen blijven en op zeer korte termijn een uitweg zal kunnen bedenken uit de benarde toestand, waarin men in enkele dagen is terecht gekomen. Gisteren is het kabinet bij een geweest om de orde-maatregelen te bespreken. Van een mogelijk com promis tussen de linkse regering en de CVP, waarop enige kranten gisteren hebben gezinspeeld, is evenwel nog niets te bemerken en het heeft er alle schijn van, dat het morgen in Brussel hard tegen hard zal gaan. Op protestvergadering te Brugge tegen schoolwet DUIZEND JONGEREN NAAR EINDHOVEN Enorme belangstelling voor Sociaal Econ. Jeugdcongres pa Buitengewone vergadering Haag Den HiliiMBi Klachten over dumping on gerechtvaardigd Niet met lege handen! POLEN DUITSLAND HONGARIJE ROEMENIE i finest <0> TELEURGESTELDE MOTOR- DIEF REED BUIT TE WATER De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Veranderlijke bewolking met enige regen. Lagere middagtemperaturen. Matige, tijdelijk krachtige wind uit uiteenlopende richtingen. Zaterdag 36 Maart: Zon op 6.34 uur, onder 19.04 uur. Maan op 7.01 uur, onder 22.31 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Schoolstri jd naar het kookpunt De gouverneur van de Belgische provincie Brabant heeft voor 25, 26 en 27 Maart alle samenscholingen van meer dan vijf personen verboden. Dit verbod geldt voor Brussel en de voorsteden van de Belgische hoofdstad. Verder u alle concentratie in de richting van Brussel verboden. Voer tuigen, zoals auto s, bussen en fietsen van degenen, die zich in de richting van de stad begeven om daar deel te nemen aan manifestaties, zullen worden verbeurd verklaard, aldus is meegedeeld. Het katholieke comité voor vrijheid en democratie, dat de leiding heeft van de protestbeweging tegen de onderwijs wetten van de linkse minister Collard, heeft niettemin laten weten, dat de richtlijnen door haar gegeven, gehand haafd blijven en ten volle zullen wor den uitgevoerd. Dit betekent, dat de nationale manifestatie in Brussel, die morgen zal worden gehouden, doorgang zal vinden en dat duizenden personen zich morgen een weg zullen trachten te banen naar de hoofdstad. Reeds heeft de politie maatregelen genomen om de door de overheid uit gevaardigde verordeningen te doen handhaven. Alle toegangswegen naar Brussel zijn afgezet. Alleen zij, die kun nen aantonen, dat zjj om een andere re den naar Brussel trekken dan om aan betogingen deel te nemen, mogen hun weg vervolgen. De omgeving der rege ringsgebouwen wordt streng bewaakt. De aldaar werkzame ambtenaren zullen een speciale pas ontvangen om zich in het afgezette gebied te mogen begeven. Overal in het land neemt de onrust echter toe. In Leuven vond gisteravond opnieuw een veldslag plaats tussen stu denten en politie. In Mechelen raakten studenten en leerlingen van middelbare scholen eveneens slaags met de gendar merie. In Bergen braken gevechten uit tussen katholieke en niet-katholieke studenten. De katholieken werden een gebouw ingejaagd, dat daarop door de anderen met diverse projectielen werd bestookt. Geen ruit van het gebouw bleef heel. Ook in de straten kwam het tot schermutselingen, waarbij iemand door een steen ernstig werd gewond. In Gent raakten katholieke en socialisti sche eerstejaars op de Markt slaags. Hier moesten verscheidene studenten in een ziekenhuis worden opgenomen. Ook in Brussel was het gisteravond in sommige wijken onrustig. Hier en daar vielen rake klappen. Vandaag zijn er door links-georiënteerde studenten der vrije universiteit tegen-manifestaties georganiseerd. Gisteravond hebben stu denten het befaamde Brusselse Manne ke een kaart omgehangen met de woor den. „Ik staak ook, ik heb er genoeg van". Dit laatste sloeg op de schoolstaking. Zoals wij gisteren reeds meldden heb ben de katholieke ouders hun kinderen van de school gehouden uit protest tegen de linkse school-politiek. Het blijkt, dat de oproep hiertoe nauwgezet is opgevolgd. Bijna een millioen kinde ren hebben een vrije dag gehad. Vanavond wordt in Brussel ter ge legenheid van de grote manifestatie van Zaterdag in een zaal in het Centrum een bijeenkomst der CVP gehouden, waar de katholieke leiders het woord zullen voeren. De leden der socialisti sche partij vergaderen dan in de Ma- dcleine-zaal. In de Hamer van Volksvertegen woordigers heeft de regering gisteren het vertrouwen gekregen wat betreft haar schoolpolitiek. Zij kreeg 113 stem men, namelijk die van alle socialisten, liberalen en communisten. Tegen wer den 88 stemmen uitgebracht. Onder het opschrift „de strijd is begonnen" schreef het socialistische kamerlid Gailiy een fel artikel in „Le Peuple" waarin hij o.m. zeide: „Wij weten dat, waar het Vaticaan en de katholieke kerk de lakens uitdelen, de dictatuur zich vestigt. Wij zullen deze niet dulden. Wij weten ook dat de schoolkwestie niet de eigenlijke inzet is van deze strijd. Wat de katholie ken willen, is het heroveren, met on verschillig Welke middelen, van de macht om België te kunnen verroom sen. Deze pretenties roepen wij een „nooit" toe, onverschillig wat er te gebeuren staat". Op een protestvergadering te Brugge- St Kruis tegen de nieuwe Belgische re geringsvoorstellen, die een aanslag be tekenen op de positie van het vrije (katholieke) onderwijs, zouden o.m. optreden sprekers uit Frankrijk en uit Nederland (J. Ch. Cornelis te IJzen- dijke), vertegenwoordigers van het kath. onderwijs. Een rechercheur van de BOB (Bijzondere Opsporings Bri gade) kwam echter in opdracht van de minister van Justitie aan de buiten landse gasten een spreekverbod opleg gen. Zij hadden nochtans geen andere taak dan de positie van het katholiek onderwijs in hun land uiteen te zetten. Tegen deze maatregel, waaruit duide lijk de zwakke positie van de regering blijkt, werd dan ook door de voorzitter van de vergadering krachtig maar waardig geprotesteerd. Het publiek deed wat minder parlementair. Tel kens wanneer de naam Collard maar werd genoemd, steeg een hels rumoer van afkeer op, waarbij door een groep studenten heftig met een zwarte doodsvlag werd gezwaaid. De voorzit ter had echter de leiding vast in han den en aandachtig werd geluisterd naar zijn beroep op de gewetensvrij heid van de ouders. Prof. De Keijser, de eigenlijke pro- testredenaar, zette aan de hand van de verklaring omtrent „De rechten van de mens" de onwaardige behandeling van het kath. onderwijs uiteen en deed in het tweede deel van zijn rede op geestig-sarcastische wijze een aanval op defensie-minister Spinoy, die voor de Vlaamse radio-omroep 'n antwoord had gegeven op de bekende brief der Belgische bisschoppen. Daarbij had Prof. De Keijser de beschikking over 'n geluidsband met de radio-rede. Bij ge deelten liet hij de minister aan het Woord om hem telkens het zwijgen op je leggen voor de nodige correcties op "eweringen, cijfermateriaal en valse Andrei Gromyko, de Russische af gevaardigde op de Londense ontwape- nings-conferentie, heeft in een inter view met „Tass" verklaard, dat hij de vorige week op de conferentie voor stellen heeft ingediend die voorzien in een quota-stelsel voor vermindering van de bewapening in het algemeen. Deze voorstellen verschillen weinig van de BritsFranse voorstellen van Juni 1954, zo zei hij. De Brits-Franse voorstellen vragen om een verbod van atoomwapens in fazen, waarbij elke faze afhangt van de feitelijke stappen die genomen wor den om de gewone bewapening te be perken. Gromyko heeft nu in Londen aan zijn conferentie-genoten Groot-Brittannië I'rankr-j de V. S. en Canada. ge vraagd om, samen met de Sovjet-Unie, een internationale conventie te tekenen voor vermindering van conventionele wapens en van een verbod van atoom- en waterstofwapens. I internationaal controle-orgaan onder auspiciën van de Veiligheidsraad in te I stellen, welk orgaan toezicht zou moeten houden op de ontwapening. Volgens Gromyko's voorstel zouden in latere stadia van ontwapening gelijk tijdige maatregelen moeten worden ge nomen voor verbod van atoom-, water stof- en andere wapens voor massale vernietiging. Gromyko beklaagde zich er over, dat de vertegenwoordigers van de Westelijke mogendheden „allerlei voorwendsels" tegen zijn voorstellen hadden gezocht. „Het Westen wil een permanent internationaal controle-or gaan, met bevoegdheid om inspecties uit te voeren, instellen, nog vóór maat regelen zijn genomen om atoom- en waterstofwapens te verbieden, zo zei hij. (Van onze correspondent) Het oorspronkelijk vastgestelde aantal deelnemers voor het Sociaal Economisch Jeugdcongres, dat de K.A.J. Zaterdag en Zondag in Eindhoven organiseert, is in middels uitgegroeid van zevenhonderd tot bijna duizend. Negenhonderd moeten er nachts bij Particulieren worden onder gebracht, van wie zevenhonderd in Eind hoven; de overige logeren in Nuenen, Aalst» Valkenswaard en Veldhoven. Meer dan twintig bussen staan 's avonds na af loop van de eerste congresdag gereed om de deelnemers naar hun logeeradressen te brengen. Het diner op Zondagmiddag wordt ge houden in de foyer van het Philips Ont spanningsgebouw (400) en in de cantine van deze N-V- (600), waarmede Philips het grootst aantal maaltijden zal verzorgen in haar geschiedenis'. Na afloop van het congres zullen de N.S. drie extra treinen laten lopen om de deel nemers weer naar huis te brengen- AFP meldt uit Sevilla, dat kardinaal Segura, aartsbisschop van Sevilla, vrij ernstig ziek zou zijn Zijn toestand zou reden tot ongerustheid geven. Men acht het niet uitgesloten, dat chirur gisch ingrijpen noodzakelijk wordt. In dat geval zal de prelaat vermoedelijk naar een kliniek in Madrid worden overgebracht. er een „kennelijk belang", dan nog blijft het bezwaar, dat de wet een kunstmatige constructie creëert, welke de verhouding, die door de geboorte van net kind tussen kind en familie is geschapen volledig zou moeten vervangen. De wetgever mag en kan een dergelijke regeling - waarbij de Verschenen is het voorlopig verslag van ^>an^ tussen moeder en kind uit het oog 4 - n v.1 n»n.n wint i De voornaamste voorzieningen van de conventie zijn, zo verklaarde hij tegen over „Tass", dat de staten binnen zes maanden of een jaar hun bewapening, hun strijdkrachten en militaire begro- tingen met bepaalde quota moeten ver minderen. Voorts stelde Gromyko voor om dit jaar nog een wereldconferentie over ontwapening te beleggen, waaraan ook landen die geen lid zijn van de V. N. zouden kunnen deelnemen. Hij heeft bovendien voorgesteld om een tijdelijk in 'nterpretaties van de onderwijspolitiek van de vorige katholieke regering. De voorzitter, de Vlaamse volksver tegenwoordiger Lefere, aan wie de Ne derlandse spreker zijn aantekeningen had ter hand gesteld, deed in diens P'aats verslag van de huidige toestand l'h de vooruitzichten van het Neder- eahdse ondewijsbestel, waarvoor hijzelf k^nals het publiek, onverbloemd zijn ..„Wondering aan de dag legde. Wij Jn daarbij honderd jaar ten achter, £kl aarde hij onomwonden, de ,Vergadering verliep verder zon- r incidenten. Tot slot zong men estdriftig De Vlaamse Leeuw. De Centrale van Hogere Rijksambtena ren heeft een buitengewone vergadering uitgeschreven ter bespreking van de toe stand en de voor de toekomst te bepalen gedragslijn. Deze vergadering zal op 2 April des iqiddags in gebouw Amicitia te Den Haag worden gehouden. Afgezien van de uit de vergadering ko mende eisen en zonder daarop te willen vooruit lopen, meent het bestuur van de Centrale, zoals gemeld, dat de ernst van de toestand dwingt tot het voorstel, dat allen zich in het vervolg, zoiang hun ver langens niet zijn ingewilligd, zullen be perken tot een strikt formele uitoefening van het door hen aanvaarde amb' voor zover die binnen de offizieel geldende werktijd uitvoerbaar is. Dit advies van het bestuur zal aan de vergadering worden voorgelegd. wordt verloren niet tot stand brengen. In Luxemburg is Donderdag de oprich tingsvergadering van het Verbond van Christelijke Vakorganisaties in de K.S.G. gehouden. Tijdens deze vergadering is onder meer gesproken door de voorzitter van de Europe fie Koleg- en Staalgemeenschap de heer Jean Monnet en de van de I.C.V. (Internatonaal Vakverbond) de heer Coll. In Luxemburg zal het Verbond van Lhristelijke Vakorganisaties in de K.S.G een bureau krijgen waarvan de heer A. de Bruin (voorheen medewerker in vaste dienst van het I.C.V.) tot directeur is benoemd voorzitter Chrstelijk Het Noorse passagiersschip „Venus" liep Woensdag in een storm, tijdens welke windsnelheden voorkwamen van 100 km per uur, nabij PlymouthEngeland, aan de rotsige grond. Het 6.272 ton metende schip was met 17'if passagiers op de terugreis naar Madeira, vanwaar het eerder 2i8 reizigers naar Engeland had gebracht. Deze foto toont het schip, omlijst door grimmige rotsen de vaste commissie voor Justitie uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot invoering van de mogelijkheid van a'doptie en wijziging, in verband daarmede, vat! het Burgerlijk Wethoek, het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering en het Wet boek van Strafrecht. Uit dit voorlopige verslag blijkt, dat een grote meerderheid van de commissie wenst, dat de mogelijkheid van aanneming van een kind als eigen kind ;n het Neder landse leven en recht haar intrede zal doen. Daarbij dient het belang van hen, die geadopteerd worden te praevaleren boven dat van hen, die adopteren Een regeling van de adoptie, die op deze ge dachte is gebaseerd, zal dan ook princi pieel van een geheel ander karrkter zijn dan die, welke in onze reentsgesrhiedenis bekend is en welke in de meeste buiten- I landse wetgevingen word' gevonden. Een beschouwing over de vraag, of adoptie strijdig zou zijn met de Nederlandse land- i aard lijkt dan ook niet ter zake. De „moderne" adoptie is gedarht als I een maatregel van kinderbescherming, welke een rustig tehuis aan het kind wil verschaffen en daarom zekerheid wil brengen in het gezin, waarin het pleeg kind is opgenomen. Een kleine minderheid van de commissie j ls echter van mening, dat de aanneming van een kind, ook in de ,-,moderne" vorm, niet wenselijk is. Zij grond deze mening op de volgende overwegingen. Door de adoptie zullen de banden des bloeds wor den doorgesneden^--Het rechT en de plicht van de ouders om het eigen kind op te voeden, wordt hun door de wet ontnomen. Weliswaar alleen dan. wanneer dit „In het kennelijk belang van het kind is", maar wie kan ooit uitmaken wat onder het kennelijk belang verstaan moet worden, wanneer daarvan sprake zal zijn en of wat nu in het kennelijk belang is, dat over mentsgebouw ligt veriaten in"het hart enige jaren nog zal zijn? Maar ook al is j van Berlijn sedert Hermann Goering De schoolstrijd in België woedt nog steeds en pan dag tot dag komen er schermutselingen en demonstraties voor in de steden en dorpen van het land, waar de voor- en tegenstanders van de schoolpolitiek van de regering elkaar be kampen. Deze tele foto geeft een beeld van een demonstratie van een grote rnen.igte lt.K. studenten in lieverlee, een stadje bij Leuven. Op de vele borden en spandoeken, die worden meegedragen staat met grote letters „Het land zegt: Neen". Een vooraanstaande Japanse textiel- exporteur, Makoto Koaugi, heeft verklaard dat het mogelijk is. dat Japan tegen maatregelen zal moeten nemen, warnneer het buitenland de Japanse goederen van de traditionele markten blijft verdrijven. Hij zeide, dat klachten over dumping van Japanse textielgoederen ongerechtvaar- digd waren. De Japanse textielprijzen zijn laag, omdat de onverkochte voorraden in Japan steeds groter worden. De heer Kosugi, die voorzitter is van de vereniging van exporteurs van katoe nen garena en stoffen, gaf commentaar op berichten uit Bern, dat de Zwitserse regering maatregelen zou treffen tegen j warmeer zou komen vast te staan, dat dit land textiel op de Zwitserse markt dumpt, tot nadeel van de Zwitserse in dustrie. In Japanae persberichten wordt mel ding gemaakt van soortgelijke klachten van Engeland en Nederland. In Beersheba werd vanmorgen uit Is raëlische bron vernomen, dat Egypti sche terroristen een aanval hebben ge daan op een menigte die bijeen was om een huwelijk te vieren. Een meisje werd gedood en 18 mensen werden gewond. Morgan Phillips, seretaris-generaal van de Britse socialistische oppositie partij, heeft Donderdag in een schrij ven aan 660 afdelingen der partij in Groot-Brittannië gewaarschuwd, dat spoedig algemene verkiezingen zouden kunnen worden gehouden. „De ge beurtenissen van de afgelopen weken geven een duidelijke aanwijzing, dat een algemene verkiezing niet lang meer op zich zou kunnen laten wach ten", aldus het schrijven. De Sovjet-Unie heeft de Oostenrijkse kanselier dr Raab uitgenodi-d voor een bezoek aan Moskou „in de naaste toekomst" ter bespreking van het Oostenrijkse staatsverdrag. Deze uitnodiging werd door Molotof ge aan tijdens een onderhoud met de Oostenrijkse ambassadeur in Moskou. Aorbert Bischoff, die tevens het Russische antwoord ontvin" 0d Oostenrijkse nota van 14 Maart. Een groep van ongeveer veertig heiers in stad en provincie Groningen, aangeslo ten bij de federatie van hei- en funde ringswerkers, is in staking gegaan waar door het werk op verscheidene bouwwer ken is komen stil te liggen, hetgeen na de langdurige vorstperiode extra nadelig is voor de aannemers. Gisteren zijn er tus sen de stakende heiers en. de aannemers Besprekingen gevoerd, maar deze hebben afenjresu!,taat °P2e'everd. Vandaag zou- ze? onderhandelingen worden voortge- De heiers eisen 10 netto per week meer loon. Volgens de C A O. van de heiers, aangesloten oij de federatie mag er 25 procent boven het contractloon wor den uitbetaald, De eis van 10 gaat echter boven het hoogst toelaatbare loon De oorzaak van de moeilijkntden zou ge legen zijn in de klasse-indeling. De wes telijke provincies zijn ingedeeld in groep 1 en de provincie Groningen alsmede en kele andere provincies in het Noorden in groep 2. Door deze staking zijn de werkzaam heden aan de nieuwe Emmam-ug de Wes- terhayensluis en aan de Eendrachtsbrug te Groningen stil komen te uggen. Ook de werkzaamheden aan het provinciale elec- trieiteitsbedrijf stagneren, almede enkele kleinere werken in de provincie. De federatie van hei- en funderings werken is een onafhankelijke organisatie, die noch bij een van de drie erkende vak organisaties noch bij de E.V.C. is aange sloten. Het hoofdbestuur van de federatie zetelt in Amsterdam. De Russen achten het noodzakelijk de maatregelen te bespreken, die ge nomen dienen te worden ter waarbor ging van de aan Oostenrijk bij een staatsverdrag terug te geven volledige onafhankelijkheid en ter uitsluiting van het gevaar van een nieuwe „Ansclilusz". Daarbij dient rekening ge houden te worden „met de plannen om West-DuitsJand te herbewapenen, die het gevaar voor inlijving vergroten". In het antwoord aan Oostenrijk zegt Moskou, dat het bereid is te overwegen m welke vorm Oostenrijk een verkla- i mg zou kunnen geven waarin het zich verbindt niet toet e treden tot militaire bondgenootschappen en de vestiging van buitenlandse militaire bases op Oos tenrijks grondgebied niet toe te staan Wenen heeft n.l. gevraagd, dat Moskou zou aangeven wat het in deze wenst van Oostenrijk, dat dergelijke garanties al meermalen bij monde van de kanse lier heeft gegeven. De tweede min of meer positieve reactie in dit Russische antwoord is de mededeling, dat de Sovjet-regering het Oostenrijkse verlangen deelt om het staatsverdrag afzonderlijk (m.a.w. niet verbonden aan de Duitse kwestie) te bespreken op een vier-mogendheden- conferentie met deelneming van Oos tenrijk. Molotof heeft Bischoff verder gezegd, dat hij de komst van andere vertegen woordigers, die de regering in Wenen ter bespreking van deze kwestie naar Moskou zou wensen toe te sturen, toe juicht. In kringen van de Oostenrijkse kanselier is er gisteravond op ge wezen, dat dr Raab slechts heeft ge zegd naar Moskou te zullen gaan als In^cfegisteren 'er in 1933 de brand in Met steken. De stel inSend om f- v0?r'-verandering in al deze jaren x om een nationale in- onderging het weinige maanden ee- Cselklll" teneinde het Ber- j leden, toen men de stalen spanten van stenen en het fJn T ll w i de.,koePel doorsneed omdat de wrakke Russische JiwJSIan, h6t pijlers deze niet meer konden dragen, nussische gebied tot een symbool van i T„ vrijheid te maken. korte debat, dat de Bondsdag n i over het voorstel hield alvorens dit Ge ruïne van het protserige parle- j naar de commissie te verwijzen, herin- nerde een spreker er aan, dat een- heidsminister Jakob Kaiser reeds in 1950 voor een half millioen Berlijners had verklaard, dat hij deze tempel zo spoedig mogelijk weer zou laten op bouwen. Sedertdien is er niets gebeurd. De socialisten vonden in het voorstel aanleiding de bouwwoede der bonds regering in de voorlopige hoofdstad Bonn op de korrel te nemen. Zij eisten, dat voor elk millioen, dat in Bonn werd verbouwd, een half millioen voor de herbouw van „de toekomstige bondshoofdstad Berlijn" zou worden gereserveerd. Een-liberale spreker vond het wense lijk als zinnebeeld der vrijheid in Ber lijn reeds een tehuis voor een parle ment voor heel Duitsland in te richten. Hij wilde alvast een prijsvraag uit schrijven voor de bouw van 'n nieuwe regeringswijk in Berlijn, die terstond na de hereniging zou kunnen worden betrokken. hij er zeker van is, niet met handen terug te moeten keren. In diplomatieke kringen bespreekt men op het ogenblik de mogelijkheid, dat de Russen trachten om dr Raab naar Moskou te krijgen, concessies zul len doen door b.v. de aankondiging van een aanzienlijke reductie van hun troe pen zelfs voor de ondertekening van het staatsverdrag. Westelijke diploma ten wijzen er op, dat dit voor Moskou slechts een terugkeer zou betekenen tot op maximaal 40 kilometer van Oosten rijk, n.l. tot achter de Hongaarse grens Men wijst er verder nog op, dat de Russen mogelijk tot vrij wat bereid zijn om een safe garantie te krijgen voor een absoluut neutraal Oostenrijk Dit zou enerzijds de Westelijken afsnij den met de verbinding Oostelijk van de Brennerpas met Italië, anderzijds zou Oostenrijk dan indien Rusland er in zou slagen Joego-Slavië althans in een neutrale hoek te dringen met ait land en met Oost-Duitsland een breed buffer-gebied vormen tussen de Baltische en Adriatische Zee. CABEEESS OOSTENRIJK Amerikaanse zone Franse zone Bnrse zone fLssische zone Huidige grenzen ««■IJzeren gordijn lïfflOosténriiKs -H ijKs - Hongaar monarchie Engeland zal mogelijk Zaterdag zon der kranten zitten. Wanneer tenminste de bedreiging van de technische groe pen en electriciens in het krantenbedrijf uitgevoerd wordt, dat zij Zaterdagmor gen in staking zullen gaan uit protest tegen een onvoldoend geacht aanbod voor loonsverhoging. Geregeld wordt nog in een deel der Loosdrechtse plassen gedregd naar een .longeman, die onlangs een schaatstocht maakte en sindsdien spoorloos is verdwe nen. Dezer dagen haalde men bij het dreggen een motorrijwiel op, dat kenne lijk sinds kort in het water lag. Men stelde de politie te Bussum, waar een motorrijwiel was gestolen, hiervan in kennis. Gisteren arresteerde zij nu de 24 jarige taxichauffeur Th. W. uit Hilver sum, die kortgeleden in dienst was ge treden bij de eigenaar van de motor doch weer ontslag had genomen. Hij legde een volledige bekentenis af. Daaruit bleek, dat de man het motorrijwiel had getracht te verkopen maar daarin niet geslaagd was. Tenslotte durfde hij de motor niet mezich te houden. Maandagmorgen reed hy naar Loosdrecht waar hij hem in het waier reed.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1