Pellenaars gaf een toelichting Verzoek tot wettelijke regelin van „verhuur zonder chauffeur B.M.H.C. gaat 60ste verjaardag in grote stijl vieren Ratificatie moet het afleggen tegen Grote-vier-conferentie PUZZLE Vier millioen babies 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen in blokschrift Op zijn weigering voor de Tour de France Gelegenheidsverhuur ders veroorzaken hinder en klachten Twaalf elftallen uit vijf Westeuropese landen Geringe belangstelling voor belangrijk debat waarschuwen tegen Geen burgers in militaire motorrijtuigen VRIJDAG 25 MAAKT 19 PAGINA GEZONKEN SCHIP GELICHT Uit Noordhollandsch Kanaal ENGELSE LEAGUE CRICKET ROND DE WERELD door BRAM VERSCHOOR „Ik blijf bij mijn besluit, onder deze omstandigheden wil ik niet voor het ploeg, leiderschap van de Tour de France in aanmerking komen" zo verklaarde Kees Pellenaars op een persconferentie te Breda. „Ik heb deze bijeenkomst niet uit geschreven om stemming tegen de KNWCt te maken", zo vervolgde hij. „Integen deel, ik heb het lid van de Sportcommis- sie John van Eek gevraagd op deze con- ferentie aanwezig te willen zijn maar dat Verzoek heeft hij afgewezen. En Piet van ïerlant die vertrouwensman zou worden, heeft medegedeeld, dat hij verhinderd was". Pellenaars haalt dan eerst kort de his- torie op. In December 1953 had hij zich weer disponibel gesteld voor de Tour van 1954. In Januari van 1954 had hij een onderhoud met Goddet gehad en begin Maart was hij met de voorbereiding al een end op weg Toen kwam de KNWU Plotseling met haar ommezwaai. In den vervolge zou de Unie zich officieel gaan bemoeien met de internationale wieier- Wedstrijden op de weg, wat in vroegere jaren nooit was gedaan. De KNWU kwam toen met voorwaarden, welke Pellenaars beeft moeten accepteren, want hij was met de voorbereiding al zo ver gevorderd dat hij niet meer terug kon. De Wielren Unie stond achter hem, speciale overeen komsten tussen de renners en hem als ploegleider werden niet getekend, aange zien dat immers niet meer nodig was. In die Tour van 1954 deden zich toen we] dingen voor, welke het gevolg waren van het feit dat Pellenaars niet meer als par ticulier ploegleider (met alle particuliere overeenkomsten tussen hem en de ren ners van dien) maar als officieel KNWU- Ploegleider optrad. Pellenaars heeft toen de KNWU voor deze gang van zaken ver antwoordelijk gesteld en daarvan was weer het gevolg, dat in September, na de Tour flus Pellenaars een brief kreeg van de ÏC.N.W.U. waarin stond vermeld, dat aile afspraken waren vervallen. „In 1954 heb ik veel geleerd in de Tour de France", zo ging Pellenaars verder .,en ik wenste mijn opzet voor 1955 dus grondig te wijzigen. Maar ik kon geen Voorbereidende maatregelen treffen, want de KNWU had immers het contact verbro ken. Toen kreeg Piet van ïerlant een aan- bod van de KNWU om als vertrouwens man voor de Tour te fungeren. Dat zou hij alleen doen, als ik ploegleider werd Van ïerlant zou financieel verantwoor delijk zijn, maar dat betekende in werke lijkheid dat ik die verplichtingen had te dragen. De KNWU wenste buiten de financiële problemen te blijven; wèl wilde hien een vinger in de pap hebben door de ploeg, welke door Van ïerlant en mij zou worden samengesteld, formeel goed te keuren". Tijdens MilaanSan Remo heb ik aan de heren Goddet en Garnault medege deeld, dat ik onder deze voorwaarden du Jaar geen ploegleider meer wenste te zijn tk wil de volle verantwoordelijkheid dra gen geleerd door mijn ervaringen van 1954 En hoewel de KNWU meermalen v;a diverse personen heeft losgelaten, dat de Unie genegen zou zijn dit alles schrifteijk met mij vast te leggen, tot nu toe hao ik op 'n dergelijk verzoek geen papier met "n bevestigend antwoord in handen gekre gen, Nu hebben de heren Goddet en Gar nault wel heel vriendelijk gezegd, dat zij mij buiten de KNWU om als ploegleider willen aanstellen, maar ik heb verklaard, dat ik een dergelijk aanbod niet aanvaard, ik wi] geen nieuwe moeilijkheden, ook niet met de KNWU. en die zouden vast en zeker komen, als de organisatoren van de Tour de France de KNWU zouden los laten". „Ik weet heel goed, dat ik telkenmale door de Franse organisatoren als voor beeld werd gesteld voor de andere ploe gen; dat de strijd de laatste jaren, mede door mijn toedoen, op een ander niveau is gekomen. En zelfs durf ik te zeggen, dat ik in Nederland nooit iets tegen de belan gen van de wielesport heb gedaan in tegendeel, ik geloof, dat ik de wegrensport de laatste vier jaar sterk heb gestimu leerd. Daar stond tot nu toe de KNWU volkomen buiten. Nu wil de KNWU zich ermee bemoeien. Goed, maar wat heeft de KNWU het vorig jaar niet allemaal be loofd? Men zou internationale etappewed strijden gaan volgen en ik weet al niet wat En wat is er van terecht gekomen? Niets". „Waarom mij dan niet de volle verant woordelijkheid gegeven, welke Ik toch Immers al die jaren heb gehad? Ik had bij de samenstelling van de Tour-ploeg voor 1955 nieuwe denkbeelden in mijn hoofd, waar de leden van de Sportcom- missie het wellicht niet mee eens kunnen zijn. Dat Is hun goed recht, maar als men mij als ploegleider wil hebben, moet men mij ook de verantwoordelijkheid geven of men moet een andere man zoeken". I Gisterenmiddag om 5 uur is het 200 ton metende vrachtschip „Twiod" uit Groningen, dat Zaterdagmiddag j.l in het Noordhollandsch Kanaal onder Zij- persluis door een rijnaak was aangevaren tengevolge waarvan het is gezonken, door twee drijvende bokken gelicht. Het schip, waarin door de aanvaring een gat van drie meter was ontstaan, zal voor reparatie naar Amsterdam worden ge sleept. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft Donderdag ont huld, dat twee Amerikaanse maat schappijen de mogelijkheid zullen on derzoeken van het vervaardigen van een „atoomlocomotief'. Op grond van de bezwaren tegen een vestigingsbesluit en de gemeentelijke ver ordeningen, zouden de organisaties een zelfstandige wettelijke regeling op het ge bied van verhuur zonder chauffeur toe juichen. waarvan zowel de totstandkoming als de uitvoering, aldus het schrijven, in handen moet ztjn van de minister van Verkeer en Waterstaat. Tenslotte vestigt de contactcommissie de aandacht op de analogie tussen de branches „verhuur zonder chauffeur" en autorijscholen, om dat deze bedrijven dikwijls gecombineerd worden uitgeoefend en bij oeide de ver keersveiligheid ten nauwste is betrokken. (Van onze hockeymedewerker) B.M.H.C. is een combinatie van Bloe- mendaal, Musschen en Haarlem en de oudste van deze drie, voor het Westelijk en het Nederlands kampioenschap. B-M.H.C. organiseert een feest als nooit tevoren het Haarlemse hockey beleefde. Het begon al op 19 en 20 Maart met tour- nooien voor adspiranten en junioren, boe renkoolmaaltijd voor allen na afloop! Op 26 Maart de ouderen-reunie, een buiten gewone algemene ledenvergadering, een oudejaarsavond-diner, enfin, een daverend festijn van de oude garde. Zondag 27 Maart een onderlinge seniorendag, o.a- een match tussen B.M.H.C.'s kampioensteam '38—'39 tegen de huidige ploeg. Zaterdag 2 April receptie van 15.3017 uur met de gebrui kelijke feestelijkheden na afloop en dan volgt de grote sportieve clou, het Inter" nationaal Jubileum-tournooi op 9, 10 en 11 April. Deelnemers: Travellers, Baccanalians Bandits, Oxford University, Cambridge University en British Army of the Rhine (Engeland). Rasante en Wellington (België) Lille en Cambrai (Frankrijk), Stedelijk elftal van Kopenhagen (praktisch de natio nale ploeg van Denemarken), Fins Bonds- elftal (ook gelijkstaand met de nationale ploeg), en tenslotte uit Nederland: Amster dam, Deventer, Boekaniers, „Paashazen" (een surprise-ploegheel sterk!) en twee elftallen van B.M.HC. En om al die sportieve evenementen heen, lunches, cocktailpartijtjes, diners en feestavonden. Onnodig te zeggen dat ook de Bloemendaalse Dames H.C. zich op dit grootse feest niet onbetuigd zal laten. De beslissing over de bezetting van de eerste plaats in het eindklassement van de 12-uursrace van Sebring is thans definitief ten gunste van Mike Hawthorn en Bill Waters met Jaguar uitgevallen. oudste van deze drie, de Hockeyclub Haarlem, werd op 26 April 1895 opgericht. Ter ere hiervan gaat B-M.H.C. een sinds maanden met veel zorg voorbereid feest vieren, waar deze grote en sterke ver eniging alle reden voor heeft, want groter bloei dan thans beleefde deze club nog nooit eerder. Prachtige velden, een keurige accomodatie in een prachtige entourage, veie honderden leden, de bloem van de jeugd van Kennemerland in junioren- en adspirantafdeiingen cn een dochterclub van Haarlemse meisjes, de Bloemendaalse Dames H.C., de sterkste ploeg van Neder land in de na-oorlogse jaren en, evenals de heren, ook nu weer ernstig candidate (Advertentie) Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er no een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zoi Drink ln de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem deile week elke avond twee Carter's Le- verpilietje». 2e Week - elke avond één. Se Week Mdere avond één. Daarna niets meer. ™S»nai?r.5.Leverpilletjes stellen uw inge- nnden ln staat weer op eigen kracht t. werken, zonder laxeermiddelen. h..tï^"0rgen: vvrmoeldheld of te veel eten mid del en-gewoonte. Haal direct Carter's De- •erpilletjea. f 1.20 per flacon. 67 De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Engelse League luiden: Eerste divisie: Cardiff City—Chelsea D Everton—Huddersfield Town 4—0. Ook de derde wedstrijd in New Zealand s een overwinning voor de Engelsen ge worden die nu alle kans maken New -ealand ongeslagen te verlaten. Ditmaal ging het tegen Wellington 127 94 tegen Engeland 207 201 Appje- "ard 6/21 was de held van de dag. In Kingston begon Australië de West 'hdië tour met een goede score van 453 /'aarbij Morris opende met 157. Jamaica atwoordde met 263/5. De minister van Oorlog en van Marine heeft bepaald, dat het opnemen en ver voeren van burgers in militaire motorrij tuigen verboden is. Op deze regel kan uitzondering worden gemaakt, indien het noodzakelijk is bur gers te vervoeren in het belang van de dienst. De bestuurder van het motorrij tuig moet dan vorzien zijn van een ver klaring. Het verbod alsmede de verplichting tot het medevoeren van verklaringen is niet van toepassing op de bestuurders van auto's, welke zijn toegewezen aan: de mi nister en de staatssecretaris van Oorlog, de inspecteur-generaal, de secretaris-ge neraal, de chef van de generale staf, de chef van de luchtmachtstaf, opperofficie- ren, alsmede leden van de legerraad en de luchtmachtraad voorzover niet reeds be horende tot bovengenoemde autoriteiten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7