De viering van Koninginne en Bevrijdingsdag SCHIEDAM IS MET EEN DRIELING VERRIJKT JURGENS OUDE TIJD ■MM m KREÜGER— KREUGER n. OPLOSSING van de larkeerinoeilijkhedei 1 Excelsior" hield wapenschouw 1 Geheugen-hulp De jongeren en de POLITIEK "4 W VERLOVINGSRINGEN H. TH. VAN DER VLERK A.BOODBOL -•••-.• „MISTER U BRAAK BIEDT u Nieuws uit STAD EN OMTREK Het programma klinkt als een klok De nieuwste Ruton Stofzuiger Uit die goede FABLO Ier MÊÊÊË NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT KERKO Een afscheid Eerste paal voor Scooterfabriek De Hema als kooppaleis Fleurig als de lente VRIJDAG 1 APRIL 1955 PAGINA 1 Muzikale Rondgang Herdenking gevallenen met 8 hulpstukken Compleet slechts 119- GLAD EN BEWERKT Zonder inlevering van goud Zie etalage Rotterdamsedijk 268 - Tel. 67593 V BOEKHANDEL Onthulling oorlogs monument DOOPVONT IN DE SINGELKERK pEt*- gtó*; H /'J ">t, m, mmI MW 1 mm i I m m -t f mm mékr'> i ■ISmB JAARVERSLAG S. G. HinP JAARVERGADERING R.K. LEESZAAL KATH. BOND v. BEJAARDEN EN GEPENSIONNEERDEN „CLUTENBA" OMVANGRIJKE UITVOERING IN PASSAGE GTB 1—BARENDECHT 1 MEDISCHE ZONDAGSDIENST /JV ROTTERDAM DRS COSIJN OVER HUN TAAK EN HUN MOGELIJK HEDEN SCHIEDAMMER TE FONTAINEBLEAU BINNENWEG - B E IJ E R L A N DS E L A A N t Heel Nederland zal zich binnenkort opmaken voor de viering van enkele nationale feest- en gedenkdagen, n.l. de verjaardag van onze Koningin Juliana en van de nationale bevrijdingsdag op 5 Mei, waaraan weer de algemene rouwdag van 4 Mei voorafgaat. Ook in Schiedam zal men deze bijzondere dagen niet ongemerkt voorbij laten gaan. We hebben hierover reeds het een en ander medegedeeld. Reeds geruime tijd geleden zijn ver schillende comité's in het leven geroepen die weer de verschillende plannen hebben opgesteld voor deze viering. Van de heer L. Kamp, de voorzitter van de vereni ging voor de viering van nationale leest en gedenkdagen en tevens voorzitter van 't ruimere comité dat op verzoek van het gemeentebestuur is ingesteld hebben wij thans de nader uitgewerkte plannen ver nomen. Het programma voor de viering van Koninginnedag is in grote lijnen gelijk aan dat van de voorgaande jaren. Op 29 April wordt aan de vooravond van de eigenlijke feestdag de gebruikelijke taptoe gehou den., waarbij vanaf 8 uur vanuit yer- schillende punten in de stad de muziek corpsen optrekken naar de Koemarkt, waar de algemene uitvoering wordt gege ven. Precies 9 uur slaat dan het tamboer en pijpercorps „Harmonie" de eigenlijke taptoe, gesteund door de muziek van een aantal corpsen. Op 30 April begint de feestdag om 9 uur met een muzikale rondgang van 3 corpsen die zal eindigen op de Grote Markt terwijl het gemeentebestuur hier het spe len vart het Wilhelmus zal aanhoren. Van 9 tot 13 uur worden op de Bos- hoek de finales gespeeld van de school- voetbal en handbalwedstrijden, waarvan de voorwedstrijden gedurende de Paasda gen zijn verspeeld. De burgemeester zal persoonlijk de prijzen aan de winnaars uit reiken. Van 10 tot 12 uur wordt dan in de Plantage een variété-show gegeven, spe- ciaal voor de kinderen. Deze show zal later nog herhaald worden. In de mid daguren volgt een populair concert op het Plantage-podium, waaraan medewerken: het orkest Oefening Baart Kunst en een ensemble van Schiedamse zangverenigin gen. Voor de schoolkinderen zijn er die mid dag nog enkele attracties zoals om 3 uur de traditionele estafette op de Stadshou- derslaan voor leerlingen van de lagere scholen om 4 uur een „Schatgraverij op de zandvlakte in het Sterrebos. Kinde ren van 10 tot 14 jaar kunnen dan naar hartelust in het zand graven om de uitge loofde prijzen op te halen. In Kethel en Tuindorp volgt een herha- ling van de opvoering van de variete- show terwijl ook in de Plantage 's avonds voor de volwassenen variété wordt opge voerd. Mogelijk, dat in deze dagen de officiële opening plaats heeft van de muziektent in tuindorp Kethel, maar dit staat nog niet definitief vast. De herdenking van de gevallenen in de laatste oorlog op 4 Mei zal een sober doch stemmig karakter dragen. Om 7 uur zal een stoet van het stadhuis vertrek ken naar 't Gerrit Verboon plantsoen waar de eigenlijke herdenking plaats heeft bjj het Bevrijdingsmonument dat door de bur gemeester onthult zal worden. Kransen en bloemen zullen worden gelegd door de fa milieleden der gevallenen en door de di verse organisaties. Stipt 8 uur zal gedu rende twee minuten de stilte^ worden be tracht waarna ons oude volkslied zal weer klinken. Bij de herdenking zal niet wor den gesproken. De dag daarop 5 Mei, zal voor de tien de maal de bevrijdingsdag op feestelijke wijze worden gevierd. Het begint al vroeg waaronder de nieuwste Front-Air borstel Eventueel ook op gemakkelijke condities Om 7.30 uur zal de burgemeester op de Koemarkt de Bevrijdingsvlam ontsteken, die de gehele dag door zal blijven bran den. Tegelijkertijd trekken 6 muziekcorp sen door de stad om de jeugd van 6 tot 18 jaar op te roepen naar de Plantage waar om 8 uur het Jeugdappèl wordt gehouden. De vlag zal worden gehesen, korte toespraken worden gehouden en er is tijd voor declamatie zang en muziek. Van 9 tot 10 uur worden in de kerken dc gebruikelijke diensten gehouden. Daarna volgen de Pleinfeesten voor de jeugd, waarbij de kinderen onder goede leiding plezier kunnen maken. 's Middags heeft er van 3 tot 5 uur een sensationele openluchtshow plaats, waar schijnlijk in de buurt van Nieuwland. Hier bij zal men acrobatiek op de hoge draad kunnen bewonderen, terwijl ook een dag vuurwerk wordt afgestoken. In de avonduren heeft er een algemeen volksfeest plaats, gecentraliseerd op de Broersvest, in de Kerkstraat en de Plan tage. Een variétéshow kan men dan be wonderen op de Broersvest, films worden vertoond ergens in de Kerkstraat, terwijl in de uitbundig verlichte Plantage een openluchtbal wordt gehouden, waarbij men onder leiding van de dansband van Jack Wilson een dansje kan wagen. Er is ook aan gedacht om demonstra tie volksdanssen te geven, mogelijk op het Marconiplein. Talrijke muziekcorpsen zul len hun uiterste best doen, om de algeme ne feestvreugde te verhogen. De avond wordt omstreeks half twaalf Advertentie VOOR ril 7.50 TEK MAAND kunt U ln het bezit komen van Elseviers Algemene Winkler Prins De nationale encyclopaedia in 10 din Vraagt inlichtingen en uitvoerig prospectus bij RUSENSPLEIN 16-TEl. 69513* SCHIEDAM besloten met een grandioos vuurwerk op het Emmaplantsoen, dat waarschijnlijk ook het teken zal zijn voor beëindiging van de feestvreugde, althans in het open baar. Nu doet het feestcomité een beroep op de burgerij om door het aanbrengen van versieringen en verlichtingen de stad een feestelijk karakter te geven, maar een moeilijkheid is hierbij dat de herdenking op 4 Mei geen feestelijk aanzien van de stad gedoogt. Men zal dus de versierin gen in de late avonduren of in de ochtend uren moeten aanbrengen. Voor de schooljeugd is er nog een spe ciale surprise, want zij zullen een echte „bevrijdingsbeker" krijgen die heel toe passelijk met oranje snoepjes gevuld is, Er waren ook plannen om op de be vrijdingsdag voedseldroppings te doen plaats hebben, maar deze plannen gaan waarschijnlijk niet door omdat men niet de beschikking kan krijgen over een vliegtuig. De 10e plechtige herdenking van de gevallenen krijgt dit jaar een bijzondere betekenis, doordat bij deze gelegenheid tevens het definitieve oorlogsmonument door de burgemeester van Schiedam zal worden onthuld. Deze plechtigheid zal daarom een grootse manifestatie moeten worden van de wil van de Schiedamse burgerij, om nimmer t® vergeten, wat zji aan de gevallenen verschuldigd is. Zij mogen niet worden vergeten. De plaatse lijks commissie verwacht dan ook een nog grotere deelneming aan de stoet en nog meer belangstelling van de burgerij Tengevolge van de verandering in de situatie aan de kop van de Plantage, waar ook het definitieve monument zal staan zal men beter dan vorige jaren de plech tigheid kunnen volgen. Dit geldt in de eerste plaats voor de deelnemers aan de stoet en in het bijzonder voor de daaraan deelnemende scholieren. Daar de onthul ling van het monument en enkele daar mede verband houdende handelingen enige tijd vorderen, begint het verzamelen van de stoet reeds om 18.30 uur op de bekende plaatsen: bij het stadhuis, in de Boteretraat en in de Overschiesestraat. Het vertrek van de stoet is dit jaar op 19 uur gesteld. Aan vele verenigingen, scholen enz. is reeds een circulaire ver zonden. Deelneming aan de stoet is moge lijk voor ieder persoonlijk, voor elke vereniging, school enz. Heeft men geen circulaire ontvangen en wil men dit jaar toch deelnemen, dan kan men zich tot uiterlijk 1 Mei a.s. aanmelden bij de heer J H. F. v. d. Brugge, Burgemeester Knap. pertlaan 204a (tel. 67406), bij voorkeur schriftelijk onder opgave van adres en, voor verenigingen, ongeveer het aantal deelnemers. HOOFDSTRAAT 189 Tel. 68387 Door een milde geefster, is aan de pa rochiekerk van O.L.Vrouw van den H. Rozenkrans, aan den Singel alhier, een prachtige doopvont geschonken, die ln al- le opzichten een waar kunststuk mag ge noemd worden. Geheel opgetrokken uit, marmer in go- thischen stijl en geplaatst in de doopka pel, achter in de kerk. verhoogt dit kunst product niet weinig den luister van dit Godshuis Op een groot voetstuk zijn het plint en het basement aangebracht, waar op weer 6 kolommen, afgezet met prach tig uitgevoerde kapiteelen, zijn geplaatst- Het koperen deksel, waarop de H. Geesr en de vier Evangelisten zijn afgebeeld, is met een draaibaren ijzeren arm met den muur verbonden. Om de doopvont te openen heeft men dus niets anders te doen. dan de gemakkelijk te draaien arm te verschuiven. Het geheel is uitgevoerd door de firma Petera te Antwerpen, die. met de vervaardiging van dit kunststuk, wederom haren roem heeft gehandhaafd (Nwe Schiedamsche Courant, van 5 Juni 1905). Hedennacht is 'n drieling geboren ten huize van de fam. Schetters—Schuurdier aan de Slachthuislaan 3c. In deze laan woont zoals bekend reeds de drieling Stui- venberg. Mevrouw P. SchettersSchuur dier rekende op een tweeling, maar he dennacht werd zij verrast met een drie ling die vrij snel ter wereld kwam en wel'om 12.15, 12.20 en 12.30 uur. Bij de geboorte waren aanwezig de kraamverzorgster zr Bossert en zr Broeken van het Wit-Gele Kruis. De kinderen wogen resp. .1750, 4000 en 3800 gram. Het zijn dus flinke babies. Eén ervan moest even naar het zieken huis gebracht worden om nader onder zocht te worden maar kon hedenmorgen weer naar de ouderlijke woning worden overgebracht, zodat het drietal herenigd werd. (Advertentie) OilllAO VOOR temSOAM (N OUSTRfKf* 77ste Jaargang No. 22728 De kantoren der Redactie en Adrolni- nlstratie zljD gevestigd te Schiedam, Dam 18. tel. 68162 Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs J 8.25 per kwartaal 2.15 per maand 0.50 per week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte IngezondeD Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter hoogte BIJ contract gelden lagere tarieven welk» bij de administratie of bij de erkende advertentiebureau* verkrijgbaar stja Kampioenen (kleine adverteDtlën) tot 20 woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent Maximum 60 woorden. Plaatsing uit sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentiewezen. de herenmodezaak van Schiedam is weer prima gesorteerd in dc bekende merken 13.50 15.50 12.90 10,90 Onze bekende 't Jubileum- overhemd 16.90 enz. overhemden 13.90 enz. shirt sh net reserve boord A M AA >n manchetten 4a# VI Alleenverkoop voor Schiedam ZIE ONZE ETALAGES BROERSVEST 6 - TÈL 68206 Wij spraken vader en moeder Schetters enkele ogenblikken. Vader Schetters was uiteraard ietwat confuus en vertelde ons ineens tot over zijn oren in de zorgen to zitten. Er was uiteraard op een behoor lijke baby-uitzet gerekend, maar aange zien men geen drie kinderen had ver wacht. komt men nu wel het een en ander tekort, De heer Schetters werkt in de oude fabriek van Wilton in RotterdamZuid Hij is enkele jaren geleden met zijn vrouw en thans 5-jarig zoontje naar Schiedam gekomen en werkt bij Wilton als metaalbewerker. De kinderen zullen nu verder verzorgd worden, door zr Kouwenhoven. van het Wit-Gele Kruis, die inmidels alsnog een hulp toegevoegd zal krijgen. Bij' de ge boorte was ook zr Van Kan van het wit- Gele Kruis aanwezig, die ijlings te hulp geroepen werd, toen het bleek dat de tweeling een drieling zou worden. De kinderen heten Leo, Hannie en Elsje. In het gebouw van de Districts Tuber- culose-bestrijding aan de Stadhouders laan hebben gistermiddag de dames zr M. v. d. Marei uit Vlaardingen en mej. D. Goudswaard, röntgen-laborant. af scheid genomen van hun collega's en hun vertrouwde werkterrein. Zr v. d. Marei, die in Vlaardingen woont en ook daar als wijkzuster voor het T. B.onderzoek haar werk had, is se dert 1950 als zodanig werkzaam geweest. Als afdeling behoorde Vlaardingen en 't werkterrein van zr Marei bij 't District Schiedam, vandaar dat het afscheid in Schiedam plaats vond. Namens het Vlaardingse bestuur sprak de heer J. van Toorn Hzn, die in 'n korte toespraak releveerde, wat zr v. d. Marei in deze 4 jaar heeft gedaan. Namens het bestuur bood hij haar een weekend-tas met toiletgarnituur aan. Ook de geneesheer-directeur, dr F. D. Stoppelaar, schetste zr v. d. Marei als een actief en enthousiast werkster voor de T. B.-bestrijding. Mej. Goudswaard kreeg eveneens woor den van waardering te horen voor haar ijver en toewijding, waarmee zij haar werk heeft gedaan. Namens_ de collega's overhandigde hij een reis-étui. Zr v. d. Marei kreeg nog een mooi bloemstuk. De beide dames dankten de sprekers voor hun vriendelijke woorden en de mooie cadeaux. Zr v. d. Marei is benoemd tot onder directrice in de flat van de ouden van da gen aan de Burg. Pruissingel in Vlaar dingen. Mej. Goudswaard krijgt 'n func tie op het laboratorium van deze flat, die een dependance is van het ziekenhuis. Voor de nieuwe Schiedamse scooter- fabriek, beter bekend onder de naam van Centrale Werkplaats en die in verschil lende gebouwtjes in Schiedam is onder gebracht, is gisterenmiddag op de nog wijde vlakte ten Noorden van de Delfs- havense Schie, aan de Jan van Riebeeck- weg, de eerste paal geslagen. Acht en zeventig Fibr'o-palen, ter leng te van 18 meter, zullen door de N.V. Ne- derhorst geslagen moeten worden, om de fundering te kunnen dragen van de fa briek, welke een oppervlakte krijgt van 2000 vierkante meter, waarbij nog komt een kantoor met een oppervlakte van 150 vierkante meter. Voor deze gelegenheid was de direc teur van de Centrale Werkplaats, de beer J. H. van Neede en diens echtgenote aan wezig. Om drie uur werd de nationale drie kleur in de hoge heistelling gehesen en bediende de heer Van Neede, voorzien van stalen helm.'de stoomhamer, die met dreunende slagen de stalen koker voor de eerste maal in de grond joeg. Zonder tegenslag hoopt men binnen negen maanden de nieuwe fabriek te kunnen opleveren. De Hema heeft een metamorfose on dergaan. die haar van warenhuis tot kooppaleis maakte. Er is ten eerste ruim te gewonnen. Wie de zaak nu betreedt, wordt getroffen door het uitstekende overzicht dat men direct krijgt. Dit werd in de eerste plaats bereikt door het ver vangen van de hanglampen met een ef fectieve en voor de ogen weldadige ver lichting met buislampen, die tegen het plafond zijn aangebracht, waardoor dit een stuk hoger lijkt te liggen. De nieuwe verlichting brengt de uitgestalde artike len op hun voordeligst naar voren. Waar die zich in vitrines bevinden, zorgt indi recte verlichting voor een goede show. Nog niet alle vitrines zijn van een derge lijke verlichting voorzien, maar dit zal alsnog gebeuren, waardoor het aanzien van het geheel nog aanzienlijk zal win nen. Ook dc étalages zijn gemoderniseerd en als uitstalling flink verbeterd. De chef van het bedrijf, de heer Kersten, krijgt bovendien op een transformatorhuisje achter de zaak een nieuw, geriefelijk kantoor. Wat de luchtverversing betreft, hiervoor zorgen thans vier grote venti latoren. Het geheel werd uitgevoerd vol gens de plannen van architect Elzas, die o.m. de Rotterdamse Bijenkorf bouwt. Voor de efficiënte verlichting zorgde de firma Meijer Stegmann, het stucadoor- werk is uitgevoerd door A. Hollander, het timmerwerk door H. Lenos, 't schil derwerk door B. G. Hoogendam. Zojuist is verschenen het jaarverslag over 1954 van de Schiedamse Gemeen schap. Het bevat een interessant over zicht van hetgeen er bereikt werd. i - 7- - HWWWIWXWWW ui ui '"-ww Men heeft een proef genomen met een experiment, dat vooral bezitters van auto's zal interesseren. Men weet het, Schiedam heeft als elke andere ordente lijke stad in Nederland zijn parkeerpro bleem In het centrum moet het zich ver genoegen met een parkeerpleintje, dat niet altijd voor autobezitters bepaald een genoegen is. Het ontsiert trouwens een stukje oude stad, hetwelk tot iéts aardigs zou zijn te maken. WD kunnen ons b.v. voorstellen, dat het hoofd van onze Plantsoenendienst er graag een plant soentje met wat struikgewas van zou ma ken. Dan bestaat er weer een mogelijk heid, om enkele oude en zieke bomen om te kappen. Intussen, wat het experi ment betreft, dit hebben we te danken aan de politie, die indertijd zulk voortref felijk werk deed. door de lichtinstallatie voor het verkeer aan de Gerrit Verboon- straat weer in werking te stellen, on danks veel tegenwerking. Deze kwam op de gedachte, het voormalige plantsoen van het Koemarktplein tot parkeerplaats tegen de prijzen van Gemeentewerken bespaarde, is van politiezijde over deze mogelijkheid gebroed. De brand op de hoek van de Rotterdamsedijk en Buiten havenweg werd de directe aanleiding, toen men de brandspuiten niet behoorlijk kon parkeren. Er is reeds een proef ge nomen, zoals men ziet. Autobezitters wer den tot hun verbazing naar het nieuwe parkeerterrein gedirigeerd. Ze betreur den het, dat het bloemenperkje Jiet op te bestemmen. Sinds een vrachtauto on- den duur tegen hen zal moeten afleggen. gewild het bewijs leverde, dat het hekje er omheen totaal overbodig was, hetgeen I de gemeente de kosten van een nieuw maar beloofden, de bloembakken van de S.G.. die er binnenkort weer worden neergezet, te ontzien. nastiek voor de meisjes en de jongens en dat is allemaal wel een beetje veel, al werden de verschillende onderdelen stuk voor stuk keurig uitgevoerd. Ook een brugoefening voor een dames- groep van naar schatting veertig leden is aan de ruime kant en dergelijke lange programmapunten benadelen de vlotheid van het gebodene wel enigszins. Aan de andere kant was het een indrukwekkende vertoning van Excelsior's kunnen op het gebied van de geoefende lichaamsbewe- glExcelsior heeft een eigen muziekafde ling en ook deze' liet zien en nog meer horen, dat er daar niet stilgezeten wordt. De verrichtingen van S.S.S. aan hoog- rek en hoogbrug voor de pauze waren vlekkeloos en men mag aannemen, dat het de wensdroom van het Excelsior- bestuur is, ook nog eens zo'n topgroep in eigen gelederen te mogen hebben. Een aardige afwisseling in het pro gramma vormden de Chinese, boeren- en Japanse lantaarndansen door de meis jes. Excelsior kan op een geslaagde^ wapen schouw terugzien, die zeker zal bijdragen tot het nog sneller bereiken van het magische getal 1000. De jaarvergadering van de R. K. Lees- 1 zaal op 5 April begint niet om 8 uur, maar om 7.30 uur. Op Maandag 4 April a.S. van 2 tot 5, uur gelegenheid voor het afhalen van plaats bewijzen voor het Passie Paasspel, op 5 en 6 April. Voor het uitreiken van ge noemde plaatskaarten houdt het bestuur zitting in het Don Bosco-patronaat, Lange Haven 92. Contributiekaarten medebren gen. Nog slechts enkele dagen is de Clu- tenba geopend. Hedenavond van 7.30— 10.30 uur. Zaterdag kindermiddag, aan vang half 3. 's Avonds geopend van 7.00 11.30 uur. (Advertentie) RALEIGH wereldmerk FONGERS „Rijdt Veilig" B.T.B. „Steeds tevree" Betaling ook in overleg. 11e Sportartikel GR. MARKT 3 t.o. Stadhuis e n Er is geen gymnastiekvereniging, welke niet van tijd tot tijd eens graag voor het voetlicht treedt om een demonstratie te geven van de vooruitgang, welke haar leden op het gebied der lichaamscultuur hebben gemaakt en de R.K. Gymnastiek vereniging „Excelsior" vormt hierop geen uitzondering, gezien de omvangrijke uit voering, welke z(j gisteravond in het heel goed bezette Passage Theater heeft ge geven. Excelsior's voorzitter, de heer Th. Kreu- ger, wees in een kort welkomstwoord op de enorme vooruitgang, welke de vereni ging in rond 35 jaren heeft gemaakt. Oor spronkelijk was de turnvereniging Excel sior opgenomen in de sportvereniging van dezelfde naam en het begin was zeer bescheiden. Thans heeft de gymnastiekvereniging het ogenblik bereikt, dat men verwacht, binnen zeer afzienbare tijd het duizend ste lid to kunnen inschrijven. Dit feit alleen getuigt reeds van de gezonde sfeer en het succesvol werken bij Excelsior. Rietje v. d. Valk verduidelijkte de vooruitgang van ,,het gym" op attractieve en amusante wijze in een declamatie. Het programma we schreven het reeds was erg omvangrijk. Om hee] eerlijk te zijn: misschien iets te omvang rijk. Maar wat wil men! Vooral de junior- leden vinden het belangrijk, dat zij aan ouders broers en Zussen in de zaal eens kunnen laten zien, wat zij nu eigenlijk allemaal wel presteren en dan valt het voor een bestuur niet mee te moeten couperen. Toch zou een wijze beperking misschien wel op zijn plaats zijn geweest, temeer daar men in het programma nog als stunt het optreden van de heren-keur- groep S.S.S. uit Breda heeft willen op nemen. Er waren vrije oefeningen voor de meisjes zowel als voor de dames, bal oefeningen voor de dames, grondgym- A.s. Zaterdag speelt G.T.B, 1 tegen Ba- rendrecht 1, dat momenteel de 2e plaats bezet en plannen maakt naar de KN.V.B. te promoveren. Zover is het echter nog niet, temeer daar G.T.B. zich in een benauwde positie bevint en de punten best kan gebruiken. Daardoor zal het op Gem. Sportterrein Havendijk aan span ning niet ontbreken. Aanvang 4.15 uur. Voor bovengenoemde wedstrijd heeft 'n plaatselijke ontmoeting plaats tussen G.T.B. 2 en H.B.S.S. 3. Aanvang 2.30 uur. Ook GTB 3 blijft in Schiedam en speelt aan de Schiedamseweg vm. Kethel tegen Sunlight 2. Aanvang 4.15 uur. Heden Passage Theater: Bekentenissen van 'rt zondares (ontoelaatbaar). Monopole Theater: Hondo (14 j.) R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag. Donder dag, Zaterdag 10—12 uur. iedere middag van 2—5 uur. behalve Maandag en iedere avond van 78.30 behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur. Vrijdag van 7—8 uur uitleen van boeken. Ftllaa) Kethel (R K Ver. Gebouw) elke Zondag van halt twaalf tot half één. stedelijk Museum: Dagelijks "van 2—S uur. Tentoonstelling „Arta" (grafiek) tot 4 April. ""be Medische Zondagsdienst zal worden waargenomen door: Dr DuysterJamin. Burg. Knappert- laan 156. Tel. 69991. Dr De Maeyer, Burg. Knappertlaan 30. Tel 68163. Dr In 't Veld, W. de Zwijgerlaan 23. Tel. 68599. Dr Van der Veer, Dr Wibautplein 48. Tel. 69873. Apotheek Evers, Lange Haven 81. De Wijkverplegingsdienst zal worden waargenomen door Zr Koot, Lange Kerkstr. 22. Tel. 68802. Zr Huysmans Burg. Van Haarenlaan 521. Tel. 65255. Deze dienst duurt vanaf Zaterdagmid dag 1 uur tot Zondagavond 12 uur. TONEEL EN MUZIEK Zaterdag April Schouwburg, 8 uur: „De barbier van Sevilla" (Rotterdams Toneel) Groote Schouwburg: Besloten, Programma'» van 1 t/m 7 April Arena: Sabrin» (a. 1.) Capitol: Om het goud van de Inca's (14 j.) Centraal: Bright victory (14 J.) Cineac: Hoffmans vertellingen (18 j.) Colosseum: Het zwarte schild (14 j.) Harmonie: De zigeunerbaron (a 1.1 Lu- mière: Erom here to ef"nlty (volw.) Lutusca: Duel In tne sun (ontraden) Luxor: Désirée (a. 1.» Passage (Schiedam): Beken- tenissen van een zondares (ontraden) Prin ses: Désirée (a. 1.) Rex: De zigeunerprinses (18 J.) 't Venster: Vijfduizend vingers (14 J.) Victoria: Rosemarie (a i.). Hat er thans door de Jongerenorgani satie van de K.V.P. een speciale para graaf aan het partijbestuur kan worden aangeboden, waarin vervat is. wat er on der de jongeren leeft, is een verheugend voorbeeld van de mogelijkheden, welke de jongeren in de politiek hebben. Aldus de landelijke voorzitter van de Jongerenorganisatie van de KVP, drs Co- sljn uit Breda. Hij zei dit in een inleiding, welke h(j gisteravond hield voor de afde ling Schiedam van de Jongerenorganisatie der K.V.P., die bijeengekomen was in een der zaaltjes van het K.A.J.-gebouw aan dé Singel. Een dertigtal jongelui had aan de oproep van voorzitter Metaal gevolg gegeven en drs Cosijn vond aldus een aandachtig gehoor, dat zijn uiteenzetting roet grote belangstelling heeft gevolgd. Drs Cosijn wees op de belangrijke po sitie. welke de jongeren thans in de K.V P. innemen waartegenover hij stel de, dat ze steeds meer dienen te beseffen en dit besef naar buiten moeten uitdra gen. n.l. dat de K.V.P. het aangewezen orgaan is, om voor de belangen der Ka tholieken op te komen. In dit verband wees hij speciaal op de gezinspolitiek, welke op een zeer brede grondslag be rust. Het gaat hier waarlijk niet alleen om de kinderbijslag, maar om het schep pen van de mogelijkheid, in het gezin de krachten aan te kweken, welke de kin deren tot volledige mensen doet ont plooien. Hiér is het. o.a. van belang, dat de vader zijn werktijd zó geregeld ziet, dat hij zich voldoende aan het gezm kan wijden Alleen de K.V.P. voert een vol komen doelbewuste gezinspolitiek. Hoe ver ze hierbij vooruit is, illustreerde spr. met een verwijzing naar Duitsland, waar men ten deze nog aan het begin staat. Drs Cosijn besprak hierna de doorbraak gedachte, waaruit op de duur voor de Katholieken slechts nadelen kunnen voortvloeien en drong aan op een nader bezinnen op de taak der jongeren inzake de politieke scholing. Hij zag deze niet in de eerste plaats als een inlijving in een bepaalde partij maar eerder als een vorm van algemene ontwikkeling, be- val zijn toehoorders aan, de krans goed te lezen. Deze is voor een goede politieke scholing onontbeerlijk, zulks vooral, om dat voor velen de lagere school het eind punt van hun leertijd is. En daar wordt aan politieke scholing op brede leest niet gedaan! Tal van praclische voorbeelden verle vendigden bet betoog van de inleider, die voor de Katholieke jongeren momenteel ten slotte tot de conclusie kwam, dat er als voornaamste taak is weggelegd te zorgen, dat de K.V.P. bij de verkiezingen van 1956 wint. Er ontspon zich een inte- ressanle gedachtenwisseling. waarbij o.a. het huidige ambtenarenconflict ter sprake kwam. De heer Metaal heeft de spr, de dank 'der aanwezigen betuigd en siin gegeven richtlijnen met alle energie dezen opgewekt, volgens de door drs Co- aan het werk te gaan. Naar wij vernemen is korporaal C. Boers, wonende hier ter stede, gede tacheerd bij het hoofdkwartier van de Geallieerde Luchtstrijdkrachten voor Cen traal Europa (Aicent), het grootste lucht- commando van de Nato te Fontainebleau bij Parijs. Deze detachering is geschied door de Nederlandse luchtmacht, waar toe hij behoort. Hij zal bij de militaire veiligheidspolitie worden ingedeeld (se curity policemen) en samenwerken met landgenoten en collega's uit Engeland, Ca nada, Frankrijk, België, de Verenigde Sta ten. Zijn ouders wonen in de Rijnstraat. VOOr V-, de onweerstaanbare allure van de seventeen look! En hoe charmant past daarbij het pittige ruitdessin. Dé grote mode in Amerika, dé grote mode UI Rosemary „Om te stelen" zult U zeggen van dit ruitjep°nne" tje met het piquante witte kraagje. Zephyr katoen in zwart- bleu-rood-groen/wit. to.OU

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2