Onze hockeyers boekten grote zege op de Schotten Jonge Oranje-elf met elan en charme van jeugd Goede basis voor een groot team Sparta haalde met tien man van 4-1 tot 4-3 Tegenstand viel tegen en de score had groter moeten zijn! Debutanten voldeden allen uitstekend Willem II stond royaal voor, maar werd toen overmoedi. Hockey-elf ongewijzigd tegen België Quick-dames wonnen hockev-titel in Oost DINSDAG 12 APRIL 1955 PAGINA Twee prima Larenaars De drie oude cracks TSAC deed goed werk Fortuna 54 naar voren SVV trok scheiding v.v.v a.g.o.v.v A.s. Zondag in Amstelveen KELLER WON IN BARRAGE OM DE DAMTITEL het best. De snelle Van Grimbergen over trof zün clubvorm en toonde zich héél snel. Zijn passes aan Hooghicmstra (die zeer energiek speelde, doch nog tactischer opbouwen moet) kunnen nog doelmatiger worden. Verrassend goed waren de beide Larcnaars Vorfeld en Van Erven Dorens. Vorfeld is een geboren hockey-artiest. Hij moet zijn spel nóg productiever ma ken voor het centrum dat de goals moet maken. Hij is hoewel natuurlijk in een volkomen eigen stijl, een tweede Esser in z'n topvorm destijds en Van Erven Do rens mist nog de routine doch toonde nu reeds de allure en de schotvaardigheid (dezelfde polsslag, snel en droog, men ziet daarbij de stok nauwelijks opheffen... dat is de ware slag voor een goalgetter!) van zijn grote voorganger. Doelman Mul der deed het weinige dat hij te doen had met de rust en de zekerheid van de door 20 caps verkregen routine. En tot het slot de drie oude'cracks. Lest best! Henk Bouwman was de arran geur van de aanvallen, die het spel de vereiste lijn gaf, zijn spelers van prach tige passes bediende. Met zijn schot wilde het nog niet lukken. Bouwman's her optreden na zijn verwonding in Brussel begin November en de langdurige be handeling daarna, was een succes. De beide nestoren Loggere en Drijver hebben deze voor hen zo veel betekenen de wedstrijd gespeeld alsof zij alle eigen schappen van de jeugd hadden en hun grote ervaring daarbij. Het was Drijver's zestigste landenwed- strijd en zijn spel verdiende de qualifi- eatie van coach Rein de Waal (wiens to taal Drijver nu geëvenaard heeft): „de beste Nederlandse back die er ooit ge weest is, en waarschijnlijk de beste van Europa". Drijver speelde met een virtuo siteit en een zekerheid, als van hem be kend. En tenslotte good old Dick Loggere, de aanvoerder in 53 wedstrijden en thans, mèt Esser, aan de top van de lijst, waarop hij dan Zondag alleen zal staan met 63 wedstrijden. Het droeg alles bij tot het vrolijke slot van dit hockey-festijn. (Van onze hockey-medewerker) ABERDEEN (Schotland), Zaterdag. De Nederlandse hockeyers zijn met de voorjaars campagne goed van wal gestoken. Zij hebben in Aberdeen de Schotten geen schijn van een kans ge geven en een veel grotere meerderheid betoond dan de cijfers 40 doen vermoeden. Het was voor de Schotten een teleurstelling, want na hun overwinning op een sterke County-ploeg met vele Engelse inter- Doelman Feijt en stopper Van Beers hadden het onder Sparta's slot- offensief nog wel eens benauwd, blijkens deze opname van een mo ment voor het doel van Willem II (de aanvaller is Van der Waal). In afd. A is de race naar het kam pioenschap nu strikt tussen Holland Sport en N.A.C. gereserveerd; de Haags-Rotterdamse combinatie won tweemaal van Go Ahead, terwijl ook de Bredanaars uit de dubbele ont moeting met Excelsior de volle winst haalden, een zeer knappe prestatie. Amsterdam won thuis van Veendam en speelde in de moeilijke return beurt gelijk, waarmee de Zwarte Schapen de 3e plaats overnamen van M.V.V., dat bij Stormvogels een re- vanch moest toestaan. EmmaLon- ga liep precies anders dan was ver wacht: in Dordt wonnen de Tilbur- gers maar in Tilburg namen de Dordtenaren revanche, maar in ieder geval werden tóch de punten gedeeld. Hetzelfde deden D.O.S. en Leeuwarden, die ieder op eigen veld in de meerderheid bleven. De Zwol se Boys wonnen ook op eigen veld van Roda Sport, welks neergang nu tot een val beneden de hoofdklasse- grens heeft geleid, waartegenover de Zwollenaren van de 11e naar de 9e plaats klommen. Willem II heeft in Afd B geen con currentie. De Tllburgers namen nü met een gelijk spel geen genoegen maar klopten Sparta met 4—3, waar door de Rotterdammers naar de 4e plaats terugzakten. De ploeg, waar van Willem II nog de meeste last kan krijgen, is Fortuna '54. want de Geleense groenhemden staan na de prachtige dubbele zege (in de uit wedstrijd nota bene 14, daarna thuis nog eens 40op Heeren veen nu op de 2e plaats met slechts drie punten minder. E.D.O. is daarentegen uit de kop groep weggevallen, evenals D.W.S., want de Haarlemmers veroverden tegen hekkensluiter Rigtersbleek slechts één mager puntje en de Am sterdammers tegen Elinkwijk hele- maél niets! Rigtersbleek steeg met al zijn drie punten toch slechts van de 14e naar de 12e plaats, maar Elink wijk nestelde zich nu stevig bij de eerste 9. Die groep van de eerste 9 heeft trouwens dit weekend de grens wel zeer scherp getrokken en dat deed dan vooral S.V.V. met een dubbele overwinning op Wageningen, want daarmee stegen de Schiedammers van de 10e naar de 8e plaats, die zij op doelcijfers moeten delen met D.W.S. en Elinkwijk. terwijl de 9e plaats bezet wordt door Sittardia. Eerste klasse C: P.S.V. Rapid J.C. Limburgia G.V.A. V Alkmaar N.O.A.D E.B.O.H Haarlem Enschedese Boys Feijenoord Blauw Wit N.E.C. Vitesse Hermes-D.V.S. Eerste klasse D: Ajax Enschede Eindhoven H.V.C. R.B.C D.F.C. Graafschap B.V.V. Vole wijekers V.S.V. Be Quick Xerxes Kregen de Nederlandse degenschermer.s het vorig jaar in Epinal een bittere pil te slikken zij verloren toen met 26—10 ditmaal moesten zij wederom en dat n eigen huis in de ploeg van Lotharingen hun meerdere erkennen. Met 22—14 ging het Nederlandse team in de Houtrusc- rotonde te Den Haag ten onder Op de Tweede Paasdag is in dg Koop mansbeurs te Amsterdam een interna tionaal schermtournooi personele wed strijden gehouden, waarvan de uitslagen luiden: Floret dames: 1 mevr. DamLarsen (Denemarken); 2 mevr. Meijerv. d. Sluu (Ned.); 3 mej. Middendorp (Ned.); 4 mev< TerweerOffner (Ned.). Heren floret; 1 Moerman (Bel-): 2 Per Andersen (Den.); 3 Mayens 4 van Es <Ned.); sabel: 1 J. Kuypers (Ned.); 2 Carnera (Den.); 3 Terweer (Ned.); 4 Wilmink (Ned.); degen: 1 khuillet (Fr.); j Lacroix (Fr.); 3 Grandgeorge Fr.); 4 £0. messe (Fr.) Het Nederlandse hockey-elftal heren zal in de wedstrijd tegen België op Zondag 17 April te Amstelveen in dezelfde opstel ling spelen als in de wedstrijd tegen Schotland op Zaterdag j.l. te Aberdeen. Deze samenstelling ziet er dus als volgt uit: Doel: Mulder (Amsterdam). Achter: Vorstman (Hilversum^ en Drjj. ver (EMHC). Midden: Wagener (Hilversum), Loggere (Laren) en Van Dijk (Kampong). Voor: Hooghiemstra (SCHC\, Grimber gen (HTCC). Van Erven Dorens (Laren), Bouwman (BMHC) en Vorfeld (Laren); Reserves: Bas jou (Groen Geel\ en das sen (Union). De wedstrijd staat onder leiding van twee Engelse scheidsrechters. In Den Haag is de finale voor het team kampioenschap tafeltennis van Nederland voor dames tussen Batswingers (Den Haag) en PSV (Eindhoven) gewonnen door de dames uit Den Haag. Zoals wel te verwachten was zijn de weinige eerste-klasse-wedstrijden in de hockey-competitie die nog waren vast gesteld, niet alle doorgegaan. Zo werd MOPHTCC afgelast, doch daarvoor op de plaats kwam HTCCTilburg, clubs die beide haast hebben om te gaan cricketten en tennissen. Tilburg nam deze wedstrijd serieuser dan HTCC, dat er niet alles op zette en niet in sterkste formatie uit kwam. Zo wist Tilburg een verdiende zege met 30 te behalen. In Oost ging Zwolle—Hengelo niet door, omdfit Hengelo te veel uitvallers had in verband met het Paasfeest. Wèl werd gespeeld Nijmegen—Zwolle 11 en Union PW 42. Gelijk een kampioen betaamt, won dus Union, dat er opnieuw in slaag de het ongeslagen record te handhaven. Nog ëèn wedstrijd en het is inderdaad een record Maar dan komt de kam- pioens-competitie ook aan bod. Bij de dames werd nu, na BMHC en EMHC in West en Zuid verleden week, ook de Oostelijke kampioensploeg be kend: het Nijmeegse Quick, dat dit weekend -■-•wel stadgenote Union als PW klopte en in de bloemen ging. De wacht is nu alleen nog op Noord. Te Haarlem is de eerste van de dm barrage-partijen gespeeld om het persoon, lijk damkampioenschap van Nederland tussen Kejler en Laros, die in het tour. nooi gelijk waren geëindigd. De partij werd bij de 53ste zet dooi Laros opgegeven. Zaterdag 16 en Zondag 17 April a.s worden de twee resterende partijen, even eens te Haarlem, gespeeld. Dr M Euwe won in een simultaan aan 53 borden te Koenigstein 21 partijen, verloor er 12, terwijl 20 partijen in remise eindig den.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4