Zeeland begon twee keer met wederopbouw Hoogconjunctuur in Oostenrijk Albert Heijn tfimiur Friesche goudband de fles waar méér in zit Vlag MEISJE Doe méér met KAAS f 33 WOENSDAG KOOPJES- mm engërs R.K. Uitvoerder en een Voorman BIM ZONDER PORTEFEUILLE 3) Onderzoek naar Dien Bien Phoe I I I I I I I I I I I I Kampioenen opldtiAi'iwi! Dat kleine scheutje. dr Over enkele maanden weer peil van 31 Januari 1953 Prins en prinsessen op de ski's Wijziging regelingen voor economische delicten Zomerverkeer over Westerschelde Regering is waakzaam 0111 teruggang te voorkomen Gekookte Worst 100 gr. Saksische Leverworst 100 gr. Rookvlees Tongenworst Berliner Leverworst Ontbijtworst Leverpastei 29 39 39 49 33 NU PASSIESPELEN TEGELEN Wéér vier ons er af - DINSDAG 12 APRIL 1953 ff S PAGINA 10 Storminvloed tegenslag De AA-conferentie Washington instrueert zijn diplomaten Drie boten KruiningenPerk- polder, twee tussen Terneuzen- Hoedekenskerke MONUMENT VOOR CHARLES VOS BOTERSMOKKELAAR KREEG NEGEN MAANDEN NATIONALE BEDEVAART NAAR ECHTERNACH DANK AAN SCHIERMONNIKOOG Deputatie uit rampgemeenten bezocht het eiland NIEUWE WAARSCHUWINGS BORDEN VOOR BOS- EN HEIDEBRAND GOUDEN KLOOSTERFEEST NAMEN VAN NIEUWE ONDERZEEBOTEN Defensie-m'mister gelast: Lonen en prijzen Kopen op afbetaling SPECIALE VLEESWAREN - AANBIEDING Eet er beter van! Betaal er minder voor! 1 00 gr. 39 F maakt U het leven goedkoper en laat U bovendien deler^ ih de winst THANS HAARD of HAARDKACHEL Personeel gevraagd Handel en Bedrijf ...en zo komt met WEX op prettige wijze vanzelf Uw gewicht in evenwicht. Begin óók van daag Uw WEX-kuur. Overtollig vet, ook ont sierende benauwende dikte, verdwijnt geleidelijk en ge verheugt U weer spoedig in een herwonnen jeugd. Pensionaat „O. L. Vr. v. Lourdes" j 't MERCEDES ANCRE HORLOGE De herbouw van de door oorlogsgeweld verwoeste woningen in Zeeland is thans voor meer dan 85 procent voltooid. Een deel van de nog overblijvende 15 procent herbouwplichtigen zal om ontheffing van de bestedingsplicht verzoeken. Voor som migen levert herbouw nog groter moei lijkheden op- omdat zij nog altijd niet weten waar zij hun huis dienen te her bouwen. In Breskens bijvoorbeeld houdt de wederopbouw van een aantal bedrijfs panden nauw verband met de plaats van de nieuwe haven, die nog steeds niet is vastgesteld. In 1945 bleek Zeeland relatief 't zwaarst getroffen door de oorlog- Er waren ruim 700.000 woningen volgens de gegevens, doch, daarvan was ruim tien procent ver woest, terwijl nog bijna 53 procent was beschadigd. Niet meer dan 37 procent kon dus als -bewoonbaar" worden aangemerkt.. Van de totale woningvoorraad van Vlis- singen bleef slechts zegge eri schrijve één huis onbeschadigd. Ook vele fabrieken, scholen, openbare gebouwen, kerken en winkels waren door het oorlogsgeweld ver nietigd, om nog maar niet te spreken van de enorme schade aan wegen, bruggen sluizen en dergelijke Walcheren stond on der water en een deel van Schouwen-Dui- veland was eveneens geïnundeerd. Na de eerste fase van noodherstel volgde het definitieve herstel en de herbouw, in de jaren 1945 tot en met 1947 werden ei in Zeeland 1961 noodwoningen opgetrok ken, terwijl er door 't toenmalige bureau- wederopbouw-boerderijen nog 23 nood- boerderijen en 602 andere noodgebouwen werden neergezet. Op 31 Mei 1947 waren er nog 1208 woningen tijdelijk onbewoon baar door de beschadigingen. Er werden 794 boerderijen verwoest in de oorlog. Deze zijn momenteel op een 30-tal na herbouwd De bouwkosten van de gedurende 1945 tot en met 1954 gebouwde boerderijen bedroe gen ruim 24.5 millioen. In de industriële sector is het herstel der oorlogsschade na genoeg voltooid en dit geldt ook van open bare gebouwen en scholen. Dat zeer vele arbeiders van buiten de provincie een groot aandeel in de wederopbouw van Zeeland hebben geleverd wordt bewezen door een simpel cijfer: in 1947 werkten et in de provincie aan de woningbouw 9636 arbeiders van buiten. Op 3f Mei 1947 telde Zeeland 60313 wo ningen en thans is dit aantal opgevoerd tot 75059. Daarbij moet worden bedacht, dat de stormvloed van 1 Februari 1953 zeer veel van hetgeen op het herbouw- front in acht jaar was bereikt weer onge daan maakte. Er werden toen niet minder dan 1244 huizen verwoest. De Zeeuwse rampschadebureaux behandelden 14144 schade-aangiften. In bijna alle gevallen werd overeenstemming bereikt over de getaxeerde schadebedragen- Op Schouwen- Duiveland werden in opdracht van de re gering 345 woonketen gebouwd en boven dien werden 140 door Oostenrijk geschon ken houten zomerwoningen voor de huis vesting van de rampslachtoffers beschik baar gesteld- Vele particulieren bouwden zelf hun noodwoning, momenteel is het zo, dat in de Zeeuwse rampgebieden zoveel huizen zijn gebouwd of in aanbouw zijn. dat over twee tot drie maanden de totale woningvoorraad weer op het peil van 31 Januari 1953 zal zijn gebracht. Zeeland ontving ook nog 274 houten woningen van buitenlandse regeringen of organisaties, alsmede enorme hoeveelheden materiaal. Van de 389 door de ramp verwoeste boerderijen zijn er thans 24 herbouwd en 156 in uitvoering of aanbesteed. In de pe riode 145 tot en met 1954 zijn er in de ge hele provincie in totaal 13550 woningen gereed gekomen. Daarvan werden er 5841 door gemeenten gebouwd, 2579 door wo ningbouwverenigingen- 4870 door particu lieren met rijkssteun en 125 door particu lieren zonder deze steun. Het rijk bouw de 135 woningen. Met de bouwactiviteiten in Zeeland van 1948 tot en met 1954 was een bedrag van ruim 300 millioen ge moeid. Voor rekening van de woningbouw kwam- daarvan ruim 130 millioen. Prins Bemhard en de prinsessen Beatrix en Irene hebben Paaszondag on danks ongunstige weersomstandigheden nevel en sneeuwbuien van de Dam- talhiitte uit een skitocht gemaakt op de 3113 meter hoge Gamsspitze in het Sil- vrettagegehied van de Oostenrijkse Alpen. Door twee skileraren begeleid bereikte het gezelschap in drie uur en drie kwar tier de top. Na een korte rust begon men de afdaling. De tweede Paasdag heeft men wegens het slechte weer er viel 50 cm sneeuw in de Hütte doorgebracht, daar aan skiën niet te denken viel. Verschenen is de door de ministers Donker, Mansholt en Suurhoff onderte kende memorie van antwooid op bet voor lopig verslag van de vaste commissie voor Justitie uit de Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van rege lingen betreffende economische delicten. Aan dëze memorie is het ontleend, dat in de tot dusver gevolgde gedragslijn slechts in zoverre wijziging wordt gebracht, dat het toezicht van rijkswege voortaan wordt uitgeoefend door deskundige ambtenaren van de algemene inspectiedienst. Hun zal worden opgedragen het toezicht op de tot dusver gebruikelijke wijze voort te zet ten, hetgeen te gereder zal kunnen ge schieden, nu een aantal rijkszuivelvisi- teurs in genoemde dienst is opgenomen. Het lijkt ook thans nog gewenst de interne berechting op dit gebied welke haar grondslag in de wet vindt te handha ven. Het wil de ministers voorkomen, dat, indien hiertoe in de praktijk aanleiding blijkt te bestaan, een soortgelijke gedrags lijn uitdrukkelijk kan worden vastgesteld ten aanzien van de berechting van over tredingen op het zuivelgebied. Er moge overigens op worden gewezen, dat ook onder de huidige regeling het toezicht op de opsporing van deze overtredingen voor zover het mede strafbare feiten be treft, bij het O. M. berust. Tot dusver beeft ook op dit gebied de uitoefening daarvan niet tot moeilijkheden aanleiding gegeven. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft aan de hoofden van zijn diplomatieke missies in da wereld een soort aide-memoire gezon den over de Afro-Aziatische conferentie die op 18 April te Bandung zal worden geopend. Hierin legt de Amerikaanse regering de grote lijnen van haar poli tiek vast, ten aanzien van de problemen, die waarschijnlijk op de agenda van deze conferentie zullen worden ge plaatst, aldus verneemt A.F.P. uit wel- in gelichte bron. Het doel van deze aide-memoire is de Amerikaanse diplomaten, en in het bij zonder die in Afrika en Azië, in staat te stellen, indien nodig, aan de rege ringen, waarbij zij geaccrediteerd zijn, de Amerikaanse politiek uiteen te zetten Amerikaanse deskundigen zijn van mening, dat de Chinese communisten, die onder leiding van premier Tsjoe en Lai, ook naar Bandung zulien komen, in de eerste plaats de kwestie van de toekomst van Formosa en de vertegenwoordiging van Peking bij de V. N. naar voren zullen brengen. In verband met de te verwachten moei lijkheden bij het vervoer over de Wester- Schelde zegt het provinciaal bestuur van Zeeland in een officiële mededeling, dat alles wat mogelijk is wordt gedaan om het vervoer zo goed mogelijk te doen ver lopen. Men zal er echter rekening mede dienen te houden dat zolang de tw«s grote veerschepen voor de Westerschelde. over het voorontwerp waarvan thahs overeenstemming is bereikt, niet in dienst zijn, een overgangstoestand zal blijven bestaan Men zal in de komende maanden alia aanwezige veerboten in de vaart brengen Plannen zijn in studie om op het veer Ter- neuzen-Hoedekenskerke tijdens de zomer maanden een tweede boot in te leggen en ook bestaat de kans. dat de Moerdijkpont „Dordrecht" met 30 meter zal worden verlengd. Indien hierover spoedig een be slissing wordt genomen, kan dit grotere schip omstreeks half Augustus weer in de vaart worden gebracht. Van het charteren van opgelegde Ant werpse veerboten, die dienst zouden kun nen doen tussen Kruiningen en Perk polder, is evenwel om technische redenen afgezien. Het motorschip „Koningin Emma" is nu met 10 meter verlengd en wordt Donder dag a.s. weer in dienst gesteld tussen Zierikzee en Katseveer. Aan de minister van Verkeer en Waterstaat tenslotte is machtiging gevraagd om in de drukst,! drie zomermaanden met drie schepen te mogen varen tussen Kruiningen en Perk' polder. (Van onze correspondent) De rechtbank te Maastricht heeft Zater dag conform de eis de 39-jarige mijnwer ker C. M. uit Nuth, thans wonende te Wandre in België, veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf wegens het smokkelen van 8300 kilo boter naar België De auto van verdachte werd verbeurd verklaard. Met een korte plechtigheid is Paasmaan dag op het R.K. Kerkhof te Maastricht het monument dat het graf van Charles Vos siert, overgedragen aan de echtgenote en familie van deze overleden kunstenaar. Het monument, voorstellende de Moeder van Smarten, is ontworpen door Charles Vos zelf en werd als gipsmodel aangetrof fen in zijn atelier. Geheel ift de geest van Charles Vos, die een man was van weinig woorden, droeg de heer J. Godfroy, voorzitter van de Stichting, Beeldende Kunsttentoonstel lingen, welke stichting ook het initiatief tot de oprichting van dit monument had genomen, het huldeblijk na een korte toe spraak over. Hij wees hierbij op de een voud van Charles Vos en zijn groot kun stenaarstalent, waardoor hij vele vrien den bezat, die gaarne voor dit doel offer den, om hun vriendschap te bewijzen. Hij bracht vervolgens dank aan de bond van steerJiouwers. die de steen schonk om dit monument ten spoedigste te verwezenlij ken en de heer Balendonk die de schep ping van de overledene in steen uitkapte Namens zijn moeder en verdere familie dankte dr J. Vos, een zoon van de over ledene met een kort woord de Stichting en anderen voor dit bewijs van vriend schap en hoogachting. Deze korte plechtigheid werd bijge woond door talrijke kunstenaars en vrien den van Charles Vos, leerlingen van de Middelbare Kunstnijverheidsschool, waar aan de overledene docent was, de Jan van Eijck-academie en namens de gemeente Öoor wethouder mr Duynstee. Op Zaterdag, Zondag en Maandag 2, 3 en 4 Juli a.s. zal voor de derde maal na de oorlog de jaarlijkse Nationale St Willi- brord-bedevaart naar Echternach worden gehouden onder de hoge geestelijke lei ding van Z. H. Exc. mgr dr B. Aifrink, aartsbisschop-coadjutor van Utrecht. De eerste twee keren werd de bedevaart in September gehouden, omdat dan het seizoen van de toeristendrukte in het schilderachtige Echternach afgelopen is. Gebleken is echter, dat deze datum vlak na de vacantie-periode minder gunstig is te achten voor een ruime deelneming. Vandaar dat dit jaar de data in begin Juli zijn gesteld. De bedevaart gaat per touringcar. De kosten zijn niet groot. Zelfs is er naast de driedaagse tocht ook een tweedaagse opzet, zulks in overleg met de St Willi- brordus-Broederschap te Boxtel en waar van de kosten nog geringer zijn. De administratie van de Vereniging tot Samenstelling van Nederlandse Bedevaar ten is gevestigd te 's-Hertogenbosch, Ophoviuslaan 116. Omstreeks kwart over twaalf op tweede Paasdag is op Schiermonnikoog een gezet- schap dames en heren uit Hellevoetslws en Nieuwenhoorn aangekomen om aan de bewoners van Schiermonnikoog de dank over te brengen voor de na de waters' nood van 1953 ondervonden hulp. Schier monnikoog had de beide gemeenten ge adopteerd. Toen de deputatie gisteren op Schier monnikoog voet aan wal had gezet, werd zij begroet door burgemeester J. Anker van Schiermonnikoog en de wethouders. Het gezelschap, dat onder leiding stond van de burgemeester van de gemeenten Hellevoetsluis en Nieuwenhoorn jhr T. A. J. van Eysinga is vervolgens met mu ziek naar het dorp gewandeld. Gisteravond hebben de bezoekers aan de eilandbewoners een toneelvoorstelling aangeboden, die werd verzorgd door ama teur-toneelspelers uit de Zuidhollandse ge meenten. Vandaag hebben de bezoeker? de terugreis aanvaard. Dezer dagen heeft de A.N.W.B. op di verse plaatsen in oosrijke streken van ons land een aantal nieuwe waarschu wingsborden voor oosbrandgevaar ge plaatst. De A.N.W.B. plaatst deze borden in overleg met het bedriifschap voor de bosbouw en houtteelt en met de bosbrand weer, om te waarschuwen tegen onacht zaamheid met vuur, waardoor veel waar devol natuurschoon verloren kan gaan. Wegenwachters kunnen in droge perioden de borden in een handomdraai naar de weg richten. (Van onze correspondent). De overste van de psychiatrische in richting „Voorburg" te Vught, broeder Simon van de Congregatie der Broeders van O. L. Vrouw van Lourdes, zal Dop derdag 14 April a.s. zijn gouden klooster feest vieren. Die dag wordt tevens her dacht, dat de gouden jubilaris gedurende meer dan 25 jaren onafgebroken overste is geweest, resp. van het St Jozefhuis te Den Bosch en van „Voorburg" te Vught Het heeft H. M. de Koningin behaagd aan de vier onderzeeboten, welke voor de Koninklijke Marine bij de Rotterdamse Droogdok Mij N V. te Rotterdam en bij de N.V. Dok- en Werfmaatschappij Wilton' Fijenoord te Schiedam worden gebouwd, de namen toe te kennen „Dolfija", „Zee hond", „Potvis" en „Tonijn". Generaal Pierre Koenig, de Franse minister van defensie, heeft een mili taire commissie gevormd, die een on derzoek moet instellen naar de uitvoe ring van de militaire operaties, die geleid hebben tot de slag om Dien Bien Phoe in de Indochinese oorlog. Dit Frartse bolwerk in het Noorden van Indo-China viel de communisten aan de vooravond van de conferentie in Genève over Indo-China in handen. De commissie, onder leiding van generaal Georges Catroux, zal dé mi litaire en politieke situatie ten tijde van de slag onderzoeken, als ook de oorlogvoering op regeringsplan, de opdrachten aan generaal Navarre, de toenmalige opperbevelhebber, en de middelen die hem tijdens zijn bevel hebberschap werden verstrekt. Het onderzoek maakt het gevaar van een politieke crisis in Frankrijk niet denkbeeldig. Het Indo-China- en vooral het Dien Bien Phoe-beleid heeft aanleiding gegeven tot felle critiek op somige partijen, waarbij vooral de MRP indertijd in de regering-Laniel sterk vertegenwoordigd, het moest ont gelden. Het onderzoek zal nauwelijks geheelde wonden openscheuren en de verhoudingen is de regeringscoali.ie zeer vertroebelen. Jemen. Van officiële zijde wordt ver nomen, dat koning Ahmed van Jemen zijn zoon Mohamed tot erfprins heeft aangewezen. Zijn broer Abdullah zal wegens hoogverraad worden vervolgd. (Van onze Weense correspondent) De economische vooruitgang in Oosten rijk wordt weerspiegeld door indrukwek kende cijfers van industriële bedrijvigheid investeringen en winsten. Het vreemde lingenverkeer en het grootste deel van de industrie maken een tijd van hoogcon junctuur door; het bouwbedrijf, dat een enorme achterstand heeft weg te werken, is ruimschoots van opdrachten voorzien, terwijl de voltooiing van de waterkracht- werken verder voortgang vindt. De twee grote hydro-elcctrisehe installaties aan de Donau zullen, nadat zij gereed zijn ge komen, in technisch opzicht ware beziens waardigheden zijn De modernisering van de landbouw, de industriële outillage en de verdere electrifieatic van het platte land, maken goede voortgang. Dit zijn zo enkele aspecten van de tot nu toe bereikte resultaten. Elke conjunctuur draagt in zich de kiem naar een teruggang. Waakzaamheid en een vooruitziende blik zijn echter eerste ver eisten om een daling der conjunctuur te voorkomen. Een belangrijke door de bonds kanselier gegeven economische uiteenzet ting heeft aangetoond, dat men zich van deze plicht en het op beslissende ogen blikken nemen van preventieve maatrege len volkomen bewust is. Men zal alle be lemmeringen, die zich thans, slechts vaag aftekenen tegentegaan. voordat ze zich zullen doen gevoelen. Een van die belemmeringen is de stij ging der prijzen, die in de statistische indexcijfers niet duidelijk genoeg tot uit drukking komt. Deze prijsstijging heeft toonbewegingen ten gevolg, daar de werk nemers zich onmiddellijk op het inter nationaal gezien sterk achtergebleven loonpeil beroepen. De vakverenigingen hebben als doelstelling aangekondigd: rechttrekking van het loonniveau in Oos tenrijk met dat van de andere Westeuro- pese landen. Een dergelijke aanpassing van het loonpeil wil men stoornissen in Oostenrijks concurrentiepositie op de we reldmarkt vermijden, zal echter gepaard moeten gaan met een grote industriële in spanning. Van de andere kant draagt de lage loon- opbrengst er toe bij. dat bekwame werk krachten hun heil gaan zoeken in het buitenland. Zo is het bekend, dat de West Duitse industrie Oostenrijkse geschoolde krachten en technici opneemt tegen lonen, die een veelvoud zijn van wat zij in Oos tenrijk verdienen. Minder oekend is echter dat Duitse concerns aan ijverige studenten van de internationaal in hoog aanzien staande Oostenrijkse technische hogescho len niet zelden de middelen verschaffen, om hun studies te voltooien, met de toe zegging, dat zij. na net beëindigen van hun examens, in hun bedrijven zullen worden tewerkgesteld In vele gezinnen doet zich de noodzaax gevoelen, dat de nog tot arbeid in staat zijn de vrouwen meeverdienen. Het per centage werkende ganuwde vrouwen :s in Oostenrijk in doorsnee hoger dan in andere Westeuropese landen. Dat het ge zinsleven en de onbezorgde jeugd van de kinderen hieronder te lijden hebben 'is zonder meer duidelijk. Men heeft met succes de woningnood van zijn schrijnende aspecten beroofd. D" exorbitant hoge inkomstenbelasting werd verlaagd, verschillende accijnzen, die de consumptie beperkten werden afgeschaf, en men overweegt thans zelfs een ver laging van de al te hoge, onsociaal wer kende omzetbelasting, die op het ogenblik voor 28.5 pet in het staatsinkomen bij draagt. De uitgaven voor de sociale ver zekering, die in 1953 15 pet van het totale loonbedrag uitmaakte, hebben zich reeds als%en drukkende last doen gevoelen. Maar ook andere verschijnselen geven te denken: de opkomst van afbetalings magazijnen, heeft er reeds toe geleid, dat elke anderhalve nieuw aangeschafte per sonenauto „op crediet loopt" Bij motor fietsen is deze verhouding drie op een. De overdreven toegejuichte opleving van het gemotoriseerde verkeer is dan ook geen teken van werkelijke welstand. Vette jaren maken optimistisch. Maar het geld ligt wat tè gemakkelijk voor het op scheppen. Dit alles is in geen van beide grote par tijkampen onopgemerkt gebleven. De vraag is echter omstreden, of men de redding uit het slop der moeilijkheden van het vrije spel der krachten zal laten afhangen, of dat de staat preventief zal moeten ingrijpen De binnenlandse politieke toestand ver keert door het evenwicht der krachten, zoals voorheen, in onvruchtbare onzeker heid. Alle aandacht van de partijen is nog steeds op de vergroting van hun in vloed in de landbouwsector gericht. Bij het plan van de socialisten om tegen de coaiitieovereenkomst en de naastingswet van 1945 in, bij wijze van een door hen beheerste, genationaliseerde industrie m het Triesting-dal een consumptiegoederen industrie te vestigen, heeft zeer waar schijnlijk de wens tot uitbreiding van d* sector der geleide economie voorgezeten. Het is evenwel kenmerkend, dat dit pro ject in beide kampen heel wat meer aan dacht, ja zelfs opwinding veroorzaakt, dan de dringende problemen van ideologische aard, die nog altijd op een oplossing wachten. De Heer en Mevrouw BEUKERS—SaNGER geven met grote vreugde ken nis van de geboorte van hun zoon WILLEM EVERT GIJSBERT CLEMENS Schiedam, 8 April 1955. Burgi Knappertlaan 76. Ondertrouwd: F1EN JUNGERHANS JOHAN DE JONG Rotterdam, 12 April 1955 Lambertweg 4 Baljuwstraat 26 B of repareren en opnieuw onafbrand baar lakken van uw baardis bet Geldig op Woensdag, 13 April a.s. 200 gr. per blik 53 en 1 00 gr. 1 00 gr. de beste tijd. Beter dan in het najaar, want in Augustus, September en October kunnen wij door overstelpen de drukte geen repa raties aannemen.' is het ook de beste tijd een nieuwe te kopen. Keuze uit ruim 1 00 modellen. Prijzen van 11 0,- tot 51 0,- MEENT 104 ROTTERDAM IEL. 25457 R'DAMSEDIJK 447 SCHIEDAM IEL 44548 R'dam, geeft de hoogste prijzen voor net gedragen Dames- en Herenkleding Tel 50032 Ie Middeli.str. 23 Gevraagd: meisjes of jongens fiets 10-12 jaar. Vlaardinger- dijk 133b, Zwaneveld. Nette meisjes gevraagd voor alle afdelingen. Stoom- en Chemische Wasserij Nico Nij man, Voorhaven 37-41, R'dam. West. 'iscHof*ritNSTA^ MET DE NED. REIS VER. VOOR KATHOLIEKEN (ook voor niet-ieden) f 10.50 p. p. Inclusief plaatsbewijs van f 4.50. Voor de feestdager en alle Zondagen. Vertrek per touringcar vanaf Rotterdam en Dordrecht. BUITENLANDSE REIZEN. Op aanvragen wordt U ons reisprogramma „Met ons op reis" gratis toegezonden. Bijkantoor: Spangesekade 111 d, Rotterdam, Telefoon 36061. Kop en schotels in ruime sor tering, platte, diepe en des sert bordjes, thee. en koffie potten. Zie onze étalages. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Voor de schoonmaak: zemen, sponzen, borstels, bezems, dweilen, kastpapier en kast randen. Bokhorst, Groenelaan 36, Hoogstraat 34. Televisietafel (koopje). Ra diotafels vanaf f 28.50. Radio, kastjes mooie keus bij Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam. Filmstroken, grote sortering, f 1.—. Projectors v.a. f 6.40. Foto K. van Vuuren, Hoog straat 106, Tel. 66720. Uitschuiftafels f 42.50 mooi eiken gebeitst mooie keus, 4e verdieping bij Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam. in Goede gewoonte - 'n glas iVEX. direct na het opstaan Wil Sparkling Grape Saline Zo'n klein scheutje „Friesche Vlag" koffiemelk geeft aan Uw kopje koffie die lekkere smaa cn die goudbruine kleur die U wenst. In dn koffie merkt U pas hoe goed „Friesche Vlag" is. Er zit meer in dan U denkt. „Friesche Vlag" koffiemelk-goudband is extra geconcentreerd cn daarom zeer voordelig in het gebruik. Bovendien heeft zo'n fles een grotere inhoud. vraag speciaal naar de fles met het g oudband-etiket Voor Uw baby de wetenschappelijk samen gestelde FRIESCHE VLAG'* babyvoeding... en voor opgroeiende kinderen PASTACHOCA" met vitamine D. Onder leiding van de Zusters Dominicanessen g HUIZE BIJDORP VOORSCHOTEN R.K. Middelbare Meisjesschool met ERKEND EINDDIPLOMA Tevens voorbereidende klassen 5e en 6e Lagere School. Up klein kantoor in Schiedam wordt gevraagd: voor eenvoudige Kantoorwerkzaamheden. Brieven onder nó. 62406 aan het bureau van dit blad. 1 5 steens, onbreekbaar glas anti-magnetisch, extra plat S smaakvolle wijzerplaat 38.75 idem waterdicht. M A 7e- schokvrij 44. Schriftelijk* garanU oerzeherd tegen oerliea «h diefetal WINKELCENTRUM-BINNENWEG TELEF. 116615 ROTTERDAM GEVRAAGD een door aannemersfirma voor werk te R'dam (Hillegersberg) Brieven onder no. 62416 t-ureau van dit blad. Publicatie Ned. Zuivelbiireau - Den Haag 62. „Nu moet het uit zijn!" gromde Snop. „Die dikke man lijkt wel onkwetsbaar." Toen h(j zag dat het pad in de verte een scherpe bocht maakte, holde hij vooruit tot hü uit het gezicht was, ging in hinderlaag liggen en trok zijn revolver. Het duurde niet lang of ht) hoorde de lichte stap van Bim en de schuifelende voeten van de speurder naderen. „Vuur!" riep hij hard. °nl zichzelf moed in te spreken. Toen schoot Snop tweemaal achter een.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 8