ROOFOVERVAL Enkele dagen droog weer Gloeilampjes Oude heer f1180 afhandig gemaakt Oudstrijders deze week in Rotterdam Betoging te Antwerpen tegen schoolpolitiek PAGINA 5 WOENSDAG 13 APRIL 1955 Jaarvergadering met Taptoe op V rijdagavond GESLAAGDE STORM- PROEVEN MET DE „QUEEN ELIZABETH" Geldermalsen NEDERL. DESKUNDIGEN UITGEZONDEN (Van onze Haagse redactie) Gisterenochtend is in Den Haag een roofoverval gepleegd op de penningmees ter van het collectantencollege van de katholieke kerk aan de Brandtstraat in Den Haag, de 72-jarige heer W. Wubben uit de Engelenburgstraat. De tot nog toe onbekende dader verdween met een buit van ,f 1180, zijnde het geld, dat de collec tanten hadden bijeengebracht voor het maken van een reisje. De heer Wubben, die in een vroegere winkel aan de Engelenburgstraat een één- manshandel in brandstoffen drijft, zat juist de verenigingskas na te tellen, toen er een man binnenstapte, die hem kleed jes en beeldjes te koop aanbood. Toen de heer W. zeide, niets nodig te hebben, vroeg de koopman hem een biljet van 25 te wisselen. De oude man taste in zijn geldkistje en op dat moment deed ook de koopman een greep naar de bankbiljetten. De heer Wubben pakte een in de nabij heid liggende hamer om zich te verdedi gen, maar de slag miste en raakte slechts de schouders van de indringer. Deze greep toen op zijn beurt de hamer en gaf de heer W. een stevige klap op zijn borst en zijn handen. Daarna maakte hij zich uit de voeten. De heer Wubben trachtte hem nog te achtervolgen, maar hij struikelde over een tafeltje en hij raakte waarschijnlijk mede door de emotie Vrijdagavond a.s. zal er voor het Rot terdamse stadhuis op de Coolsingel een taptoe gegeven worden door de muziek kapel van de Koninklijke Marine bij ge legenheid van de ontvangst ten stadhuize van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis. Deze bond houdt Vrijdag en Zaterdag a.s. zijn jaarvergadering te Rotterdam. De afgevaardigden komen tussen 5 en 7 uur 's namiddags samen in de Beatrix- zaal van restaurant Engels in het Groot handelsgebouw en de vaandelwacht zal om kwart voor 8 ten stadhuize verschij nen. Nadat de ontvangst door de gemeente ten einde is, zal in de Burgerzaal de vaandeloverdracht geschieden en zodra het orgel het Wilhelmus heeft gespeeld, begint buiten de taptoe. De dag wordt besloten met een bezoek aan de brouwerijen d'Oranjeboom en Hei- neken. Zaterdagochtend zullen de bondsleden een haventocht maken vóór de vergade ring, die om half 11 m Emporium begint. 's Avonds zal daar ook de opvoering plaats vinden van een historisch stuk in blij- speltoon „Een Vesting viel" (Coevorden 1813-1814) door de Chr. Reeiteervereni- ging Oranje Getrouw. De dag wordt ber sloten met een groot bal, dat zal worden opgeluisterd door de Marlnierskapel. bewusteloos. Eerst een goede drie kwar tier later werd hij gevonden en kon de politie worden gewaarschuwd, die een onderzoek heeft ingesteld, maar tot no§ toe geen spoor van de dader heeft gevon den. Het „comité voor vrijheid en demo cratie" heeft bekend gemaakt, dat de C.V.P. Zondag a.s. te Antwerpen een massabetoging zal houden tegen de schoolpolitiek der liberaal-socialisti sche regeringVan Acker. De burge meester van de Scheldestad heeft toe stemming gegeven tot het houden van een optocht. Zaterdag zal op een ka derdag van het comité te Brussel het programma worden bekend gemaakt, waarmee de tweede faze van de katho lieke campagne tegen de wetsontwer pen van de minister van onderwijs, Collard, wordt ingeluid. Het K. N. M. I. deelt mede: Het weer in geheel West Europa wordt beheerst door een gebied van hoge lucht druk, dat enkele dagen voor Pasen de omgeving van de Azoren verliet en waar van de kern vanmorgen vlak ten Zuiden van Ierland werd aangetroffen. Een oud Atlantisch front, dat in ons land veel bewolking veroorzaakte en waaruit op enkele plaatsen wat uiterst lichte regen is gevallen, vormde voorlopig de laatste depressie-invloed op het weer. In de ko mende dagen zijn de regenkansen dan ook klein. De positie van het hogedrukgebied is evenwel zodanig, dat de windrichting in ons land in de Noord-West hoek blijft. Daardoor zal de temperatuur slechts heel langzaam verder kunnen stijgen. De nieuwe dempingsvinnen, die zijn aangebracht aan het Britse 83.000 ton metende passagiersschip „Queen Eliza beth", zijn een succes gebleken. De ge zagvoerder van het schip, commodore Ivan Thompson, meldde Dinsdag bij aankomst in Southampton dat zijn schip in een krachtige storm midden op de Atlantische Oceaan gedurende de overtocht van New York naar South ampton „zo vast als een rots" heeft gelegen. Cnlemborg Daar slof je zo maar 's morgens op je dooie akkertje eens naar de varkensstal en ontdek, dat je in één nacht 54 biggen rijker geworden bent. Zeven zeugen hadden bij een landbouwer voor deze spectaculaire gezinsuitbreiding in het varkenshok gezorgd. Minder vrolijk keek een overwegwach ter die, toen hij de bomen van de over weg plichtsgetrouw had neergelaten, plotseling een bierflesje tegen het hoofd kreeg en zulk een snee in zijn gezicht kreeg, dat de dokter met krammetjes in de weer moest. Kennelijk een presentje van een wat al te achtenloze treinpas- sagier Caracas Venezuela Er valt nog wel eens wat te vinden in de rivier, althans in de rivier de Pa raguay in de staat Bolivar in het verre Venezuela. Een mijnwerker dook uit de modder een diamant op van niet minder dan 695 karaat. De waarde wordt ge schat op 2 millioen bolivars oftewel oole 2 millioen Nederlandse guldens. Katmandoe (Nepal) Een expeditie zal binnenkort van hier vertrekken om een poging te doen de Jugal Himalberg, een der reuzen van het Himalajagebergte te beklimmen. Het meest opmerkelijke aan deze expeditie is wel, dat ze geheel samengesteld is uit dames en nog wel dames uit Schotland. Mevrouw H. M. Jackson zal zorgen, dat het kransje op de top aanlandt. Helsinki Finland De 59-jarige Siiri Waklin keerde in haar geboortedorp terug. Na ruim twin tig jaar! Ze was in 1932 met haar twee kinderen naar haar man in Leningrad gegaan, die daar werkte. Na een paar jaar wilde zij echter weer naar Finland terug en trachtte clandestien de grens over te komen. Het lukte haar niet en ze kreeg een gevangenisstraf van drie maanden. En toen zond men haar met een maar door naar Siberië, waar ze twintig jaar werkte. Ze heeft haar man en haar kinderen echter nooit meer te ruggevonden. Ir P. de With, die in Augustus 1952 door de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Naties naar Iran is uitgezonden en die daar werkzaam was als ingenieur voor kartering, zal binnenkort opnieuw daarheen vertrekken om er zijn werkzaam heden voort te zetten. Ir E. J. Schreuder die in Maart 1952 door de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties naar Honduras werd uit gezonden en daar gedurende bijna drie jaren werkzaam is geweest als adviseur van de regering inzake bosexploitatie, is na een kort verblijf in Nederland opnieuw, in opdracht van dezelfde organisatie naar Midden-Amerika vertrokken, thans om te worden verbonden aan het bosbouwkundi ge opleidingscentrum in Turrialba (Cost.3 Rica). Daarvoor zal hij gedurende enige maanden cursussen geven aan een oplei dingscentrum voor bosbouwkundigen in Puerto Rico. 4/islands duin it uil aan de Zuid-West aunge-tasl door de elementen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5