MARGARINE RECLAME OUDE TIJD Dames 1 van Wilton-Fijenoord bijna kampioen een Goudreep voor 5 cent an% Bliksemactie K.V.P Uit die goede Wat is „obstructie"? Monopole Theater 228 woningen aan de Oudedijk Oostpriesterhulp Voor de Stichting 1940- 45 Propaganda voor handbal WALDO-RIJSCHOOL PACTNA 1 BURGERLIJKE STAND „Terugtocht der helden" J. K. K. BRENGT DANS AVOND DOOR TOSCHA DE JONGH Stunt bij aankoop van 2 pakjes Super, Fijnste of Tafelmargarine Geldig van 20 t/m 26 April 1955 „GRUNO" FEEST JONGEREN KATH. KRING WANDELVRIENDEN BURGERLIJKE STAND BLAUWE DOFFER In Naaldwijk een winst van 40 procent VERVROEGDE WINKEL SLUITING IN ROTTERDAM BURGERLIJKE STAND VAN ROTTERDAM NED. VRACHTENMARKT Scheidsrechter Karei van der Meer heeft voor de leden van de Schiedamse Scheidrechters Vereniging een causerie gehouden, welke in het teken van de „ob structie" stond. Onder obstructie in het voetbalspel wordt verstaan het versperren of blokkeren van de weg van tegenstanders. Nu is dit een van de moeilijkste spelregels, waarmede een scheidsrechter in elke wedstrijd tie maken krijgt, want.obstructie kan zo wel ..geoorloofd, als ongeoorloofd" plaats vinden. Om bij het nemen van de be slissing de juiste lijn te trekken, d.w.z. te beoordelen of de scheidsrechter de obtructde al of niet moet straffen is moei lijk. Het onder woorden brengen van „ge oorloofd" of „ongeoorloofd" is al even moeilijk. De heer van der Meer heeft eerst op een bord schematisch voorgesteld, Wat geoorloofd en ongeoorlooofd is bij obstruc tie. Enkele voorbeelden gaf hij met en kele scheidsrechters, die als sjjplers fun geerden. De beste methode om de „obstructie" te leren beoordelen was wel de vertoning van een 24-tal filmstrips, door de C.O.V.S. in Engeland aangekocht. Terwijl deze filmstrips draaien en telkens het beeld op nieuw vertonen, kan uitleg gegeven wor den waardoor het juiste inzicht verkre gen wordt. Na de pauze heeft de heer van derMeer zijn belevenissen verteld van de tour van het Nederlandsch Elftal in West Indië. Voor deze causerie was zeer veel be langstelling niet alleen van de Schiedam se Scheidsrechters doch ook van col lega's uit andere steden, terwijl ook vele spelers in de zaal aanwezig waren Geboren: Arnoldina V. d.v. D. van Leeuwen en R. V. Hoppe; Eveline d.v W G Boot en J Kroeze; Willem H. z.v. H. P. van Gilsfi en I Walch; Nico- laas G. C. z.v H H van Stralen en J M. Hartendorp; Adrianus H J zv. A. de Nijg en T. Wijgers Machiel A. z.v. M .A van Aalten en F K. van Bezooijen; Joanna W. d.v G. Ferwerda en G. Terpstra; Ma rinas zv. V. H. Baaij en J Hartman; Ja cobs J d.v J C Seen ert L Boxman; Catharina d.v. A. van Zomeren en M. van Putten; Huibrecht z.v. I. J. van Gelde ren en D A Gijtenbeek. Overleden: H Jonkman 43jH. de Beun 56j; J. F. Seip 71j. De inhoud van de oorlogsfilm, die tot en met Donderdagavond in het Monopolo Theater gaat, is als volgt: Na het uitbreken van het conflict in Korea wordt de reserve-kapitein Hansen in actieve dienst geroepen. Hij neemt af scheid van zijn vrouw en begeeft zich naar Kamp Pendleton, legerplaats van het korps Mariniers. Hij meldti zich bij de Commandant, Overste Steve Corbett, tegelijkertijd met de jeugdige Jimmy Me Dermid, de jongste vrijwilliger van een Mariniers-familie. Na een korte intensieve opleiding gaat Corbetti's Mariniers-bataljon op transport naar het Verre Oosten. Hun eeste vuur doop ontvangen zij bij een amphibie-lan- ding bij Inchon. Jimmy is geheel door angst bevangen, maar naarmate Corbett's troepen Seoel naderen, herstelt hij zich. Bij een straat- patirouille in Seoel overmeestert hij zelfs geheel alleen een vijandelijke patrouille. Van Seoel in Zuid-Korea trekt Corbett Noordwaarts, Noord-Korea in, waar zij spoedig op een grote Chinese overmacht stuiten. Kapt. Hansen weet zich diverse malen te onderscheiden, maar hoewel de Mariniers een hoge tol aan mensenlevens van de vijand eisen, is de numerieke meerderheid van hun tegenstanders te groot. Corbett's troepen worden door de vijand ingesloten en Corbett krijgt bevel zich terug te trekken op Hungham, waar een evacuatie-transport op hem wachti. Zij weten weliswaar door de omsingeling heen te breken, maar op hun terugtocht worden zij geteisterd door sluipschutters en de enorme koude. Zij lijden zware ver liezen en ook Corbett wórdti zwaar ge wond. Hansen neemt het commando over en leidt het handjevol overlevenden door een ware hel naar het evacuatie-vliegveld waar de gewonden afgevoerd worden. Voor hij vertrekt spoort Cobett zijn mannen nog aan en verklaart: „Wij zul len onze weg weer tierug vechten!" K.F.C.-keuring 14 jaar. Naar w(J vernemen, worden de nodige maatregelen getroffen, om over te gaan tot verwezenlijking van het in 1954 door de gemeenteraad genomen principebesluit tot de bouw van 228 woningen aan de Oudedijk in het verlengde van de Dam- laan. De plannen hiertoe verkeren in een ver gevorderd stadium. Ze omvatten 36 wonin gen in drie bouwlagen, 192 in vier bouw lagen en zullen ongeveer op dezelfde wijze uitgevoerd worden als de woningen in Nieuwland. Architecten zijn Spruyt Den Butter; Muys en De Winter bouwt ze. Het zal systeembouw zijn, met traditio nele gevelbekleding. 82 er van zullen twee kamers hebben, 114 drie en 32 vier. Ze vallen niét onder de premie-, maar onder de woningwetbouw. Aanvankelijk is het de bedoeling ge weest, ze centraal te verwarmen, maar men heeft hier, gezien de huurprijs en de hoge kosten, van moeten afzien. Er bestaat in Schiedam een groep amateurs, die het edele ballet beoefenen onder leiding van de bekende Rotterdamse balletdanseres en -lerares Toscha de Jongh. Organisatorisch maakt deze groep deel uit van de Jongeren Kath. Kring. Er is reeds enkele jaren hard gewerkt en thans is men zover, dat men een demonstratie van de behaalde vaardigheid in het openbaar kan geven. Op Maandag 25 April vindt in Arcade een uitvoering plaats. Niet alleen de groep zal het pro gramma verzorgen, doch Tosdha de Jongh neemt zelf een groot deel van de avond voor haar rekening met de opvoering van een aantal solodansen. De choreografie van alle dansen is van Toscha de Jongh zelf en ook de costumes werden door haar ontworpen en in eigen atelier vervaardigd. Voor de pauze zal de balletgroep optreden met dansen o.a. op muziek van Chopin, L. Delibes, A. Liadow, Tschaikowski en St Heller. Het program- tma na de pauze wordt verzorgd door Toscha de Jongh met mimische dansen als „Pierrot repeteert", „Poppedijntje danst een polka", „De brief" e.d., doch ook met dansen als de Argentijnse oogst- dans, een Spaanse dans, enz. De muzikale begeleiding van de groep wordt aan de vleugel verzorgd door Kées Hagendoorn, terwijl Toscha de Jong wordt begeleid door Peter Snelleman, Slagwerk van Johan van Reede, De leden van de K.K. en J.K.K. kun nen kaarten krijgen aan de zaal en voor zover betreft de J.K.K. bij Aad Lafort, Rotterdamsedijk 242b en Eugéne van Dijck, Broersvest 7. SCHIEDAM V sigaren bij zich. Gerookt mogen zij in de Beurshallen echter niet worden, want de heer de Jager van de brandweer deelde de vergadering gisteravond mede, dat roken in de Beurs taboe is. De gangpaden zijn te smal en er zijn te weinig nooduitgangen, waardoor het toestaan van roken teveel risico's met zich zou brengen. De enige uitzondering op dit verbod geldt voor de consumptie tent. Om de aandacht der Schiedammers nog meer te richten op de komende Inhabé, heeft het werkcomité een stunt uitge dacht, welke Zaterdagmiddag a.s. haar beslag krijgt. Van de St. Janstoren in de Kerkstraat worden om half vier 10.000 folders om- laaggeworpen. Verschillende van deze fol ders vermelden aan de achterkant de me dedeling, dat men bij firma die en die een prijs kan afhalen, zodat men mag aan nemen dat heel wat Schiedammers Za terdagmiddag aan de voet van de toren zullen staan te wachten of er letterlijk een cadeautje uit de hemel komt neerda len. Als de wind nu maar gunstig is en niet alle folders op de sloppen achter de Grote Kerk terechtkomen. Nog een andere reclamestunt heeft men uitgedacht. Boven de Inhabé zal de licht bundel van een zoeklicht recht omhoog- wijzen, zodat haar stralen kilometers ver de aandacht zullen trekken naar de Beurs. De verlichting van de ruïne heeft Maan dag proefgebrand en de resultaten over treffen de verwachtingen. Men tracht nu nog een watervalletje te creëren, graszo den worden reeds aangebracht evenals bloemen en planten en het geheel zal een waardig verblijf worden voor de flamin go's, de lama's en de bergeenden. Een groot aantal schoolkinderen werd reeds opgegeven als auditorium voor de lezingen van de stadsarchivaris over de ruïne en de historische achtergronden van Schiedam. A.s. Dinsdag om 7 uur 's morgens wordt een begin gemaakt met het inrichten der stand en Donderdagsavonds 8 uur moet alles klaar zijn. De Inhabé zal geopend zijn van 1017 en van 1923 uur. Ten gerieve van de standhouders zal de con sumptietent tot 24 u. open zijn. WE MERKTEN het Zondag op. Mis schien is het ons te voren ontgaan. Maar we concludeerden er uit, dat de mode zelfs vat heeft gekregen op de politie. Lange tijd hebben we gedacht: zo gek als de dames krijgen ze ons daar in Parijs niet. Tenslotte, wat is er mannelijker dan die gehechtheid aan een oud hoedje of een paar heerlijk zittende, naar je voeten staande schoenen, desnSfids met een stuk er op? En wat is er prettiger dan een jarenoud pak, hetwelk door de tijd om je lichaam „gegoten" werd? We kennen hier iemand, die voor mil- lionnair doorgaat en geen afstand kan doen van z'n geliefd costuum, waarvan hij de revers zelfs door nieuwe van een andere stof heeft laten vervangen. Heerf lijk! Je laat je als flinke vent niet iets nieuws aansmeren, als het oude nog goed genoeg is. Maar daar ontwaarden we Zondag een inspecteur Van politie, keurig opgedoft met een hagelwitte halsdas. Een echte operahalsdas. En tegelijkertijd zagen we, dat de agenten ter onderscheid een diep zwarte das droegen. We erkennen direct, het staat uitste kend. Laten we nu maar hopen, dat het geen modeverschijnsel is en de witte zo wel als de zwarte halsdals voorschrift bij de moderne, soldateske politie-uniform zijn. Want anders zou de politie beslist in onze achting dalen. Immers, wij mannen dragen onze kleren toch nog steeds van wege hun doelmatigheid en niet als tooi, nietwaar? Intussen, dat gaat voor de jongelui al niet meer op. Die hebben zich inderdaad voor de tyran mode gebukt, evenals de dames. Ze dragen het haar volgens de zelfde „hairdo", op z'n Frans, verfraaien zich met dezelfde soort jasjes en hebben zich voetsierselen aangemeten van teke ning en dessin, zoals Vrouwe Mode die voorschrijft. We houden ons hart vast. Zou Vrouwe Mode nog meer veroveringen maken? Zal eens de tijd komen, dat ook wij mannen van meer bedaagder leeftijd die dooddoe ner zullen gebruiken: het is geen mode meer? Laat de politie ons gerust stellen. Al was het maar alleen ter wille van ons innig geliefde, door weer en wind en tal van journalistieke stormen met iets men selijks doortrokken hoedje De hemel beware ons, dat we het zou den moeten varvangen, „omdat het geen mode meer is".... DAMWACHTER. S30420 De Groningers hebben hun laatste fees telijke bijeenkomst gehouden op Zaterdag avond in het Volksgebouw Tuinlaan. De voorzitter H. H. J. 'Hol heett alleen hartelijk welkom. Na het zingen van het Groninger volkslied (.Grunners Laid") zonger de Liesters enige zeer mooie lied jes. Hierna bracht de toneelclub een drie bedrijvig blijspel voor het voetjicht. „De oom oet Kanada" door Buitenwerf en Kre- mer. Zowel de zang van de Liesters als mede het blijspel vielen zeer in de smaak bij de aanwezigen. De lach daverde door de zaal en een hartelijk applaus was de beloning. De Liesters en toneel staan on der leiding van mej. D. Vennik. De 2e voorzitter Brauns sprak een woord van dank voor de medewerking Het was een zéré mooie avond. Muziek en spel stonden onder leiding van de heer Schilperoord. De leden van de Werkgroep Film wordt verzocht allen a.s. Zaterdag aanwezig te willen zijn op de bijeenkomst, welke wordt gehouden in de Instuif. Lange Haven 70. Aanvang 8 uur. Ook die leden van de Jongeren-K.K., die nog geen deel uitmaken van de Werkgroep, zijn welkom Omdat Comité Katholiek Schiedam van een familie bericht kreeg, dat men nog goede kleding en schoeisel voor Oost priesterhulp beschikbaar heeft, heeft dit comité geïnformeerd bij de centrale voor dit werk, of die inzameling nog steeds plaats vindt. Daarop is antwoord ontvan gen, dat nog gaarne goederen voor Oost priesterhulp in ontvangst genomen wor den. Indien er dus nog meer adressen zijn, waar men goede kleding en schoeisel voor dit doel wil afstaan, wordt men verzocht daarvan bericht te zenden aan het Secretariaat van Comité Katholiek Schiedam, St. Liduinastraat 20, opdat het kan worden afgehaald. Afgedragen en versleten kleding komt niet in aanmer king, want die is de transportkosten niet waard. Het gaat. zoals men weet, om hulp aan de 12 millioen uit de Oostgebieden verdreven bewoners, waarbij 6 millioen katholieken, verhoogd met het zeer groot aantal vluchtelingen uit communistisch Oost-Duitsland, die „ergens" in West- Duitsland zijn ondergebracht. Van jaar tot jaar sinds de bevrijding heeft de Stichting 1940/1945 bij haar be kende financiële inzamelingen in onze stad een hulp en offervaardigheid van bijzondere betekenis ontmoet. Directies en personeel van fabrieken en bedrijven, werknemers op kantoren en bureau's hebben er door hun daadwerkelijke steun gezamenlijk voor gezorgd, dat Schiedam telkens weer een goede plaats op de ranglijst der bijdragen voor de Stichting 1940/1945 kon innemen. Thans doet zij wederom een ernstig be roep om financiële steun. Deze financiële inzameling is de laatste, waarvoor de Stichting 1940/1945 steun vraagt. Laat dit feestelijke herdenking van de tiende ver feit en vooral ook de vreugde om de jaardag van onze bevrijding er toe bij dragen de inzamelingsactie voor het vol gens deskundigen nog benodigde bedrag van 5.000.000 tot een succes te maken, waardoor het levensonderhoud van de meer dan 5000 gezinnen die door de Stich ting verzorgd worden, veilig gesteld Zal zijn. 19401945 vertrouwt op alle medewer king en vraagt 1 uur loon voor de slacht offers van het verzet. H. SABEL, voorzitter. p MAK, 2e voorzitter. B. G. HOOGENDAM, penningmeester NIES VAN DER KORT, secretaresse A. DE GROOT. H. WILLEMSE. F. BOS J. DONKERS. A. AARDBOOM. A. VERBEEK. Het secretariaat van de Wandelvrienden is thans gevestigd bij J. van Zellem, Goeresestraat 18b. De Wandelvrienden hebben met vier groepen en succes deel genomen aan de Rode-Kruismars (in totaal 47 personen) en kwamen met vier groepsprijzen naar huis. GEBOREN: levenl. kind van H. v. d. Waal en H. Ch. Poppelaars; Jacobus M., zn van M. Brevoord en N. A. Keijts; Nellie M„ dr van Th. C. v. d. Hoff en A. M. Th. v. d. Hammen; Jolanda A. M„ dr van J. van Zeventer en E. M. Spelbos; levenl. kind van A. v. d. Lusdonk en J, Jansen. OVERLEDEN: J. Broekzitter 58 j. De Blauwe Doffer hield een zeer snelle vlucht vanuit Arnhem (104 km). De eer ste duif kwam aan om 11.03.49; de laatste om 11.08.30. Uitslag: 1 en 11 Kerkhof; 2 10 en 19 Sebrechts; 3 en 18 Deursen, 4 15 en 21 v. d. Sloot en Co; 5 v. d. Steen; 6 B. van Gogh; 7 en 23 Limborgh; 8 Budding; 9 Leeuwen en Co; 12 Gebr. Lems; 13 en 16 Duivenbode; 14 Putters en Zn; 17 J. W. Kazenbroot; 20 A. J. Kazen- broot; 22 De Ruuw; 24 en 25 A. Broeders. De Bonds Jeugd Commissie houdt Za terdag 23 April a.s. een bijeenkomst ten einde tezamen met verenigings Jeugd leiders (sters) bepaalde oefenstof door te nemen, welke de B.J.C. geschikt en wen selijk acht voor de jeugdtraining. De B.J.C.-leden W. Haverkorn en J de Rijcke zullen deze middag en avond de- monstratiielessen geven, resp. op het veld en in de zaal met jeugdgroepen van ver schillende leeftijd, bovendien met in schakeling van de aanwezige jeugdlei ders (sters). Aansluitend wordt een ampele nabe spreking gehouden uitgebreid met een e.v.t. lezing over één of ander facet van het jeugdvraagstuk, of een korte apartie voordracht. Dit laatste is ook voor belangstellenden toegankelijk evenals de demonstratieles- sen op het veld. Het programma is als volgt samenge steld: 15.uur—16.45 demonstratieles- sen op het veld van „D.W.S." aan de Oude Dijk te Schiedam. 17.15 uur—17.45 in zaal Beijersbergen, Vlaardingerdijk, te Schoedam goede broodmaaltijd. 17.45 uur19.00 uur na bespreking en e.v.t. lezing over één of ander facet van het jeugdvraagstuk of korte voordracht. 19.30 uur—21.30 uur de- monsfiratie-lessen in Gymnastiek-lokaal Theo-Thijsenschool aan het Edisonplein. In de parochie van Naaldwijk is giste ren de bliksemactie voor werving van nieuwe leden der K.V.P. gehouden. In twee uren tijds brachten de tiental len propagandisten 273 nieuwe leden aan. Dit betekent een winst van 40 Voor gisterenavond was het ledental 672. Na de actie 945. Bij de Statenverkie zingen in 1954 werden er m de parochie van Naaldwijk 1507 katholieke stemmen uitgebracht. Van het aantal katholieke stemgerechtigden is derhalve 2/3 lid van de K.V.P. Inzake de vervroegde winkelsluiting werd door den Schiedamschen Bestuurs- bond de volgende motie aangenomen: „De vergadering van den Schiedamschen Bestuursbond, gehouden den 20en Juli 1905 in Constantia-, kennis genomen hebbende van de beweging der Schiedamsche win keliers, om te komen tot vervroegde win kelsluiting; van. oordeel, dat hiermede een belang rijke stap gedaan wordt óók tot verbe tering van de positie van het winkelper soneel. wekt de Schiedamsche arbeiders in het algemeen, de georganiseerden in het bij zonder. op, de-e beweging zoo krachtig mogelijk te steunen en er toe bij te dra gen, dat1 de vervroegde winkelsluiting zoo algemeen mogelijk wordt doorgevoerd en bestendigd, door geen inkoopen te doen na des avonds 9 uur. En slechts bij die winkeliers hun inkoo pen te doen, welke aan de vervroegde winkelsluiting medewerken". (Nwe Schiedamsche Courant, van 22 Juli 1905) Heden Passage Theater: Obsessie (str. volw.). behalve Donderdagavond. Monopole Theater: Terugtocht der hel den (14 j.) De Kroon: Sociëteitsavond R.K. Mid denstand 8 uur. R.K Openbare Lees- en Studiezaal eD BibliotheekGeopend Dinsdag. Donder dag, Zaterdag 10—12 uur. iedere middag van 25 uur behalve Maandag en iedere avond van 78.30 behalve Donderdag er Zaterdag. Filiaal (Jonen (H Hartkerk): Dinsdag avond van b.308 uur, Vrijdag van 78 uur uitleen van boeken Filiaal Kethel (R.K Ver. Gebouw) elke Zondaft van half twaalf tot half één. Stedelijk Museum: Dagelijks van 28 uur. Donderdag: Passage Theater: Kath. Kring; Man, ge- naamd Judas, 8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. BIOSCOPEN Programma's van 15 t/m 21 April Arena: Sabrlna ia. 1.) Capitol: De ons'.ui- mlge rebel ia. L) Centraal: Forever Amber (strikt volw.) Cineac: Young at heart la. 1.) Colosseum: Mensen zoals JU en lk (14 J.) - Harmonie: Broken lance (14 J.) Lumière: Les lmpures (strikt volw.i Lutusca: Vera Cruz (14 J.) Luxor: Déslrée (a. 1.) Passage (Schiedami: Obsessie (18 J.J Prinses: Drumbeat (14 J.) Rex; Het geheim van Wild, cal Kelly (14 J.) 't Venster: Vijfduizend vin gers (14 J.) Victoria: Bittere rUst (strikt volw.). In deze belangrijke wedstrijd had GTB haar elftal geheel gewijzivd, wat wel een verbetering bleek. De gehelen wedstirijd oben de Schiedammers het spel in han den gehad. Dat het bij een gelijk spel bleef is, zij het dan met veel geluk, aan de uitstekende doelman van H.V.O. te danken. Na 20 min. spelen zagen de G.T.B. voorwaartsen zich genoodzaakt de onverdiende 20 achterstand weg te wer ken De aanvallen op heti H.V.O. doei waren niet van de lucht en met kunst en vliegwerk wist de achterhoede hun doel voor doorboring te behoeden. Een kwar tier voor rust schoot de midvoor uit een opeenhoping van spelers de bal in de touwen 2—1. Na de rust gooide G.T.B. met de wind in de rug er nog een schep je op zodati doelpunten niet uit konden blijven. Dit gebeurde toen een kwartier voor tijd de midvoor was doorgebroke maar net buiten het strafschopgebied ten val werd gebracht uit deze directe vrije schop schoot de rechtsback keihard in de linkerhoek 2—2. In de resterende tijd was het onbegrijpelijk dat het H.V.O. doel door Vrouwe Fortuna werd behoed. De heer M. Smit, moest de teugels fetrak in handen houden. G.T.B. 2 dat gehandicapt bij Energie Boys op bezoek was zag kans door hard werken een 71 overwinning te beha len. G.T.B. 3 sleepte een kostbaar puntje in de wach'i doof tegen Doto 4 gelijk te sne- len 2—2. Dames 2 speelde wel, maar niet voor de competitie zoals de bedoeling was. Het Rotterdamse reserveteam van Dyna mo verscheen maar met 6 dames. Er werd toen besloten er maar een vriend schappelijk partijtje van te maken en dit eindigde met een 7—0 overwinning voor de Wilton-dames. Heren 2 is op het goede pad. Het ver sloeg Zondag op het terrein aan de Vlaar dingerdijk het Haagse Gona 2 met 64. Dit was een gelijkopgaande strijd, doch de ploeg met het meeste uithoudingsver mogen streek de 2 punten op. Gona scoor de het eerst, doch spoedig maakte Zag- wijn gelijk, weer nam Gona een voor sprong door de zelfde speler, doch Wilton stelde daar tegenover ook weer Zagwijn in de gelegenheid er 2—2 van te maken. Nog net voor de rust maakten de Schie dammers er 32 van. In de 2e helft ga ven zij de voorsprong niet meer uit han den en zo eindigde deze snelle wedstrijd in een 64 overwinning voor de rood- witten. Meisjes junioren stonden al spoedig met 02 achter doch de Actiiefkeepster moest ook 2 maal tevergeefs naar harde schoten duiken. In de tweede helft scoor de zowel Actief als Wilton leder één maal 3—3, echter in de allerlaatste minuut, toen iedereen al mefi een gelijkspel genoe gen nam, was het Actief die de overwin ning nog net in de wacht sleepte. Meisjes adspiranten 1 won Zaterdag middag met 60 van A.D.O. Advertentie. Het le dameshandbal-elftal van Wilton Füenoord heeft zfo'n overwinningenreeks voortgezet. Nu bond het 't pas uit de Districtsklasse gedegradeerde Snelwiek aan de zegekar. Met 2 reserves in de voorhoede trok de Schiedamse ploeg al direct flink van leer en na 15 min. spelen had zij al een voorsprong van 03 door doelpunten van de dames de Raay, Bos v.Houwelingen en Keizer. Nog voor de rust scoorde Snel- wiek tegen. In de tweede helft paste de reserves zich al aardig aan en vlotten de aanvallen beter. Mej. Keizer zorgde voor 1—4. Na 10 min. in de tweede helft werd een aanval op rechts prachtig op gezet en met een doelpunt van links zorg de Mevr. Bosv Houwelingen voor het 5e Schiedamse doelpunt. Hierna kreeg Snelwiek door. dat er met hoge ballen wel wat meer te bereiken was en twee maal moest de kleine doelvrouwe van Wilton tevergeefs naar hoge ballen op kijken. doch Snelwiek paste dit te laat toe en een Schiedamse zege was een feit geworden. 35. Heren 1 speelde niet. Door een vergis sing van de technische commissie was dit elftal naar een verkeerd terrein ge togen in Den Haag, zeer waarschijnlijk zal dit wel worden beschouwd als niet op komen waf dus betekent boete en 2 punten in mindering, terwijl de betreffen de wedstrijd toch zal moeten worden ge speeld. 77ste Jaargang No. 22743 De kantoreD der Redactie en Adminl- mstratle zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18, tel. 66152. Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs 6.25 pei kwartaal. 2,15 per maand, 0.50 pei week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.19 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven welke bij de administratie of bij de erkende advertentiebureau. verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentlën) tot 20 woordeD 60 cent Elk woord meer 8 cent Maximum 80 woorden. Plaatsing alt- sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentiewezen. ROTTERDAM, 19 April 1955 18 April n.m. 70 ton granen Hardenberg. 145 ton granen Leeuwarden. 1370 ton kolen Arnhem 1340 ton kolen Dordrecht. 150 en 100 ton kolen Baarnsche Dijk» 250 ton kolen Tilburg 220 ton petr. cokes Elden. 460 en 300 ton pyriet Budel. 150 ton rijst Wormerveer. 200 ton rijst l./varen. 172 ton fosfaat Doesburg. 1500 ton fosfaat Maas tricht. Totaal 55 reizen, 11 vletreizen. 19 April v.m. 75 ton stukgoed Amsterdam. 400 ton stammen Amsterdam. 50 ton rijst Nij megen. 80 ton gerst Echt. 280 ton petr. cokes Den Haag. 320 ton haver Wormerveer. 90 ton meel aZandam. 150 ton haringmeel Veghel. 300 en 285 ton kolen Amersfoort.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2