3gering mijit dij voorges plan voor de huren Generale verhoeing met Middenstanders gegriefd door beschikking handelsmarges Uïbreidèn van het rijk Gods moet ons 7102" meer bezielen -Ibmt Limburgse sigaren voor Churchill DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Bollenvelden hebben last van de kou Politie Intrekking gevraagd van discriminerende maatregel Achter een borrel rijpte het pla?i WEERBERICHT De we'erverwachting van het. KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Veranderlijke bewolking en overwegend droog weer. Vannacht in het Zuid-Oosten van het land plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen overdag over het algemeen iets hogere tempe raturen dan vandaag. Zwakke' tot matige wind uit Westelijke richting. Zaterdag 33 April: Zon op 5.31 uur, onder 19.51 uur; Maan op 5.30 uur onder 21.48 uur. Tengevolge Van de koude heeft het to tale uiterlijk van de bollenvelden weinig verandering ondergaan. Ook dit weekend zullen vrijwel alle narcisvelden bloeien, waarbij zich nu ook vele hyacinten hebben gevoegd. Op de Keukenhof kan men thans reeds een groot sortiment bloeiende bolgewas sen (narcissen, hyacinten, tulipa's enz.) bewonderen, terwijl de grote kassen een prachtige aanblik opleveren, doordat de vele tulpen, die hier zijn opgeplant thans ongeveer het hoogtepunt in de bloei heb ben bereikt. -| In de memorie wordt h< V-r W-l-lA-.-»- WJ.V J-} op dit gebied werden ge 1 behandeld. In December t |T naar het inzicht van de r V01 H1XtWO 01 Cl opschorting van de aanv >iÉi! Met een zucht van verlichting hebben de Londenaren deze mannen waarge nomen: Bijna vier weken hebben de bewoners van de Britse hoofdstad ge zucht onder het gemis van hun, dage lijks nieuws. En zoals bekend: een Londenaar zónder krant is maar een halve vliegen" door „een ideologische mijn". De redevoeringen van afgevaardigden van Irak, Thailand en de Philippijnen, „landen die in feite koloniale aanhang sels van de V.S. zijn", strookten niet met de belangen en het streven van de volken van Afrika en Azië. Zij hadden ten doel, een breuk tot stand te bren gen tussen de 29 aan de conferentie deelnemende landen. Volgens Radio- Moskou was het duidelijk, dat de V.S. zich bedienden van de delegaties van deze en enkele andere landen om de conferentie te doen mislukken. Helaas was Radio-Moskou iets te haastig met dit commentaar. Het zou interessant geweest zijn „heet van de naald" haar reactie te horen op de woorden van Kotelewala. (Van onze correspondent) Op de dag, waarop in Aken aan Winston Churchill de „Karls- preis 1955" wordt uitge reikt, zal hem tevens een luxe doos met sigaren worden aangeboden en wel namens de bevolking van Limburg. Aldus werd onlangs op een Zondagmorgen achter een borrel besloten door enkele inwoners van Heerlen. Daags tevoren had een der Heerlenaren. de heer J. Vincken senior, in zijn lijfblad gelezen, dat Churchill op Hemel vaartsdag naar Aken zal reizen. Dat bracht hem er toe op die Zondagmorgen op een gegeven ogenblik tegen zijn borrelvrienden te zeggen: „Dan moest men hem toch eigenlijk een ovatie brengen namens Limburg". „Dèt is een idee!" zei den toen als één man de borrelvrienden. En op stel en sprong ging het gezel schap daarna 'n plan uit broeden. dat als alles goed gaat tot gevolg kan hebben, dat Churchill in Aken door vele Lim burgers zal worden toe gejuicht- De Heerlense borrel vrienden hebben de heer Vincken intussen tot voor zitter van „Een comité uit de burgerij" gebombar deerd. Nadien is deze een plan gaan uitbroeden, dat almaar groter van opzet werd. Bij een ovatie kunnen we het niet laten zo redeneerde hij. Er moet 'n cadeau bij. Natuurlijk sigaren! Maar men kan 'n man als Churchill toch niet zonder meer een sigarenkist ln handen stoppen. Maar wel een luxe doos met sigaren Dies kreeg de Heerlense edelsmid Louis Oostwegel opdracht een dergelijke doos te vervaardigen van zilver en om haar te voor zien van een passend op schrift, luidende: ..For he is a very good fellow". Maar hiermee willen de heer Vincken en zijn bor relvrienden nog niet vol staan. Zij hebben intussen ook maar een Heerlense harmonie verzocht om aan het overhandigen van de doos met. sigaren de no dige luister bij te zetten. En zij hopen, dat achter die harmonie zich een hele

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1