Breviergebed en Misformulier vereenvoudigd Stichting van de KVP tien jaari^^bH geleden een goede keus KJ.P.-activiteit grijpt algemene belangen stevig aan Maandag 25 April 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Ingrijpende veranderingen op 1 Jan. 1956 Aanpassing aan uitgebreidere taak van priester Verrassende keuzen in alle linies WEERBERICHT De voorzitter van de K.V.P.-Tweede Kamerfractie, prof. mr C. P. M. Romme, tijdens zijn rede, welke hij Zaterdagmiddag op de partijraadsver gadering te Utrecht hield. De woordenvloed van het slotcommuniqué van de AA-couferentie, die hedenavond na een overladen week van conferenties en geheime besprekingen in een enthousiaste zitting is beëindigd, beeft niet kunnen voorkomen, dat aller aandacht bier ook vandaag nog gespitst bleef op de kwestie die én Azië én de rest van de wereld in angstige spanning houdt: Formosa. Het is de verrassende verklaring van de premier van communistisch China, Tsjoe En Lai, geweest die sedert Zaterdag de diplomatieke bedrij vigheid in de hoofdsteden der wereld sterk heeft doen toenemen. De Keuze Commissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlands Elftal, dat Zondag 1 Mei te Dublin tegen Ieriand uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: Landman (Holland Sport); Achter: Wiersma (Donar) en Kuys (Haarlem); Midden: Schaap t Gooi) aanvoerder, Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV): Voor: Wilkes (Valencia), Schouten (Holland Sport), Cor van der Gijp (Emma), Timmermans (ADO) en Geel (SVV)- Reserves: Pieters Graafland (Ajax), Mesman (Amsterdam), Van Schijndel SY V) en De Bruyckere (Willem II). De weerverwaehting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vannacht weinig bewolking en plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen overdag toenemende bewolking en later misschien wat regen. Tot; matig of vrij krachtig toenemende wind uit Zuidelijke richtingen. Zachter dan vandaag. Dinsdag 26 Vpril: Zon op 5.24 uur, onder 19.56 uur; Maan op 8.05 uur, onder 00.13 uur. Zondag 24 April heeft de H. Con gregatie der Riten een ingrijpends verandering bekend gemaakt voor het breviergebed en het Misformu lier. Met ingang van 1 Januari 19öó zal het breviergebed aanzienlijk worden bekort en Misgebeden Eendracht in saamhorigheid Sexten en Nonen, de Vespers en de Com pleten. De vereenvoudiging van het Misformu lier betreft niet het centrale deel van Offertorium tot en met Communio. doch het voorbereidende gedeelte en de Dank zegging. De commemoraties worden b.v. vereenvoudigd, terwijl principieel het Evangelie van de H. Johannes als laatste Evangelie wordt genomen. Uitzondering voor dit laatste wordt gemaakt op Palm zondag en in de laatste Mis in de Kerst nacht. Het Credo wordt voorts slechts gebeden des Zondags, op de feesten eerste klas, op de Feesten des Heren, en verder van O. L. Vrouw, van de Aposttelen, de Evangelisten en van de Kerkleraren. Grote veranderingen komen er voorts ook in de classificering van de kerkelijke feesten. Zo worden van 1 Januari a.s. af alle semiduplex feesten simplex feesten. Uitzondering geldt hierbij voor de Vigi lie van Pinksteren. Alle Zondagen van de Advent en van de Vasten worden eer ste klas. Gepriviligeerde vigiliedagen zijn in de toekomst nog slechts de vigilieda gen van Kerstmis en Pinksteren, gewone vigiliedagen zijn de vigiliedagen voor Hemelvaartsdag, Maria Ten Hemelopne ming, Johannes de Doper, Petrus en Pau- lus en de H. Laurentius. Alle andere ge wone vigiliedagen vervallen. Ook de octaaffeesten worden sterk beperkt. Op 13 Januari wordt volgens het decreet van de H. Congregatie der Riten de doop van Christus gevierd. De liturgische teksten van het Mis- sale Romanum en van het brevier wor den pas veranderd, wanneer de betrok- k?1? Pauselijke commissie over de defi nitieve bepalingen betreffende het misformulier en het breviergebed be slist heeft. wor den vereenvoudigd. Het decreet der Ritencongregatie is gedateerd op 23 Maart. Het breviergebed zal voortaan niet meer dan een half uur per dag in beslag nemen. Deze regeling is getroffen in verband met het feit. dar de priester door het moderne apostolaatswerk veel meer in beslag wordt genomen dan vroeger het geval was. De voornaamste bestanddelen van 't brevier gebed blijven ongewijzigd, zoals de Met ten, de Lauden, de Primen, Tertsen. i^jr^ekfn/>rn®t ^et Nederlands Elf- I heeft in de middenlinie moeten plaats tal, dat op 3 April met 10 van België maken voor Schaap, die in de voorhoede won, zijn er dus nog al ingrijpende minder voldeed, terwijl Klaassens wijzigingen aangebracht, waaraan het mocht blijven. teleurstellende resultaat in de Woens- In de aanvalslinie is sedert 3 April dag j.l. gespeelde oefenwedstrijd tegen alleen Timmermans overgebleven. Niet Rot Weiss Essen niet vreemd zal zijn meer opgesteld werden Dillen, Roosen- geweest. burg en De Harder. In totaal is het elf. Alleen de achterhoede met Wiersma tal dus op zes plaatsen gewijzigd, en Kuys is onveranderd gebleven. In Schouten en Geel zijn debutanten, het doel moest men De Munck, die Naar wij vernemen zal Wilkes weder- twee vingers heeft gebroken, nood- om door de Spaanse club Valencia in gedwongen door Landman vervangen, de gelegenheid wiu.ien gesteld voor De vroegere aanvoerder Van Schijndel Ihet Nederlands Elftal uit te komen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1