Piet Haan kraaide koning Laatste etappe bracht geen Van EsUoffensief Bazel bracht teleurstelling Van Swol moest in spannend duel voor Blondel capituleren cm HHIJC en Venlo speelden volgens verwachting Tulpenrally e nam de aanloop Nederland sloeg Groot met 2-1 -Brittannië Ronde van Nederland in cijfers m f Om de Davis Cup: Zwitserland-Nederland Fraaie zege van verjongde vader landse ploeg k K< [•lip Sn Schulte-team legde beslag op ploegen- klassement Stan Ockers won Waalse Pijl Damkampioenschap van Nederland Vanochtend uit Stuttgart gestart voor gezamenlijke route HOCKEY-HOLLAND IN DE WOLKEN 75 cent MAANDAG 2 MEI 1955 PAGINA <5 BASEL, Zondag In heel de geschiedenis van onze Daviscupwedstrijden herinneren wij ons geen wedstrijd als die, welke Van Swol vandaag speelde tegen Blondel, noch in eigen land. noch er buiten. Een gevecht, dat tot in de vijfde set van de vijfde partij, tot 1010 volkomen open was, een ge vecht waarin twee doodvermoeide spelers hun laatste reserves op brachten, nadat op 76 een matchpoint voor Van Swol, die voor de zieke van Dalsum inviel, even buiten de lijn beland was, een gevecht, waarin men geen enkel overwicht kon onderkennen, waarin de punten, de games afhingen van een enkele slag en het was Zwitserland, het was Blondel, die tenslotte juist iets meer controle in zijn slagen bracht en met 06 62 9—7 36 1210 van Van Swol won. Maar deze ver dient voor dit gevecht, waarin hij als invaller" voor de zware taak stond de beslissende partij te spelen, een eresaluut. Stadionsprint voor Hofland Luik-Bastenaken-Luik Tweemaal remise SPANNING IN DUBBELSPEL Koude douche Verrassend begin Vermoeidheid Andere wedstrijden AUSTRALIË WON DERDE TESTMATCH TEGEN W.-IND1E (Van onze hockey-medewerker) DUNFERMLINE, Zaterdag Veertien minuten was de grote strijd tussen de heren hockey- elftallen van Nederland en Groot Brittannië te Dunfermline oud, toen de nieuwe Oranje-middenvoor Jan Willem van Erven Dorens, na een pass van Grand-Maïtre Henk Bouwman met de bal aan zijn stick „gekleefd", zijn tegenstanders ontwijkend naar rechts zwenkte. En daarmee maakte hij de opening van de goal kleiner, de kans om te scoren tot een minimum. Maar het volgend moment sprong al wat Nederlands was overeind, want in Achtste etappe Algemeen eindklassement I)e ploegen Eindklassement ploegen die nauwe opening schoot Jan Wil lem de bal hard en hoog in, buiten bereik van good old Dadds, de keeper uit Wales. V isitekaartje Oranje-defensie aarzelde Drie peilers Britten wanhopig enige cream voedt! Voor het haar van Gentlemen Tube De dames Afdelingscompetilie f WEST I WEST II J NOORD ZIJID I OOST ZUID II HOCKEY KORFBAL i-.m- cüAi Hf' Stóf* uitvaller-winnaar militaire -trui. hinde van de Ronde van ISederland I Hofland, u-innaar van de laatste I ting, met applaus, bloemen en krans. Op I etappe, Piet liaan, winnaar van de het erepodium van links naar rechts: gehele Ronde en rechts Adri Voor-1 (Van onze verslaggever) Het was tenslotte inderdaad Piet Haans liaan, die koning kraaide in de Zaterdag geëindigde Zevende Ronde van Nederland, op een zwierige Koninginne dag, met veel vertoon door een uitbundig vlaggend en zonnig Nederland, bezichtigd door tienduizenden en nog eens tienduizenden vaderlanders dankbaar voor de extra-attractie op de vrije dag- tijdens de laatste etappe, die voerde van Roosendaal naar Amsterdam. Eu mochten sommigen dan al verwacht hebben, dat Wim van Est, die Zaterdag in de tijdrit vriend en vijand verbaasde door er een moyenne uit te draaien, dat er geen andere deelnemers ook maar in de verste verte benaderen kon en vooral door Gerrit Schulte niet tóeh nog een kans zou wagen om de 67 hele seconden, die hem van Piet Haan, de jonge Limburgse favoriet en de oranjetrui scheidden, ze kwamen be drogen uit. V ant Van Est bedroog zich zelf niet en wist, dat heel bet zwarte escadron van de Schulte-ploeg waartoe ook Haan behoorde, hem iedere meter winst zou verhinderen met inzet van alle, nog resterende krachten. HAAN-TJE DE VOORSTE Ze waren, de zwarte jongens, dan ook heel deze Koninginnedag door steeds aan de kop van het peloton te vinden en als Van Est maar even verzitten ging, waren ze al op hun quivive. Neen. daar was geen ontkomen aan en ecu oude rot als Van Est wéét wanneer hij zijn krachten gaat verspillen. En hij wist ook, dat de indrukwekkende wijze, waarop hij de Vrijdagse tijdrit won, méér dan voldoende was geweest om bekend te maken aan ieder die 't maar weten wil. wie de sterkste renner van heel Ronde van Nederland-veld was. De andere ploegen konden er niet veel aan doen, hadden ook geen belang bij een uitbreken van de vijandelijkheden op die zonnige Zaterdag. En ,toen dan Hof land, de Brit Tom Hoar en de Belg Cools op 90 kilometer van Roosendaal er van door gingen en daarmee voor Van Est meteen een einde maakten aan elke illusie van een latere ontsnapping moch ten ze gaan. Een paar avonturiers trok ken er nog wel achteraan: Gerrit Peters, die we voor het eerst in heel de ronde „zagen", de Italiaan Pugi. natuurlijk de Duitser Preiskeit.'Van Oers, Sartini, Roks en Suykerbuyk zowaar nog, maar het gaf allemaal niets. Toen het Gerrit Schulte genoeg was, ging hij de jongelui persoon lijk halen en de drie hardnekkigen: Hoar Cools en Hofland, die erg veel haast had den om in de hoofdstad te komen, kre gen zijn zegen, Zo reden deze drie musketiers door het feestelijke land langs dichte hagen zeer tevreden toeschouwers in de richting van Amsterdam, konden ze rustig wat minu ten voorsprong nemen, liep deze zelfs op tot ruim acht minuten, slonk later tot ruim zes en zo bleef het, tot de tiendui zend bezoekers van het Amsterdamse Stadion nog konden juichen om een Ne derlandse etappe-overwinning, toen Hof land de sprint won van Hoar, die hier door de kans miste om een tweede En gelse etappe-zege te noteren, met de Belg Cools als derde man. Ruim zes minuten later kwam het pe loton, waaruit op de laatste vijftig kilo meter nog Adri Voorting, de drager van de militaire trui ziek, ondanks het mooie weer was weggevallen en plaats had genomen in de uitvallerswagen. Ir Staf, de minister van Oorlog, die in het Olympisch Stadion was, kon hem dus toch nog gelukwensen, al lijkt het wat vreemd, dat een renner, die de ronde niet uitrijdt, toch als winnaar wordt ge huldigd. Maar de bepalingen luiden nu eenmaal zo en de uitvaller kreeg de bloe men. Van het peloton won Pugi, de Italiaan in het Stadion de sprint. Het ploegenklassement bleef natuurlijk voor de Schulte-ploeg, terwijl het Wagt- mans-team er juist nog in slaagde een halve minuut vóór de Italianen, die zich van de buitenlanders het beste weerden in deze ronde, beslag op de tweede plaats te leggen. Stan Ockers, de Belg. winnaar van de Waalse Pijl 1953, de klassieke wegwed strijd van Charleroi naar Luik door berg achtig terrein, wist ook dit jaar beslag op deze prijs te leggen, met bijna drie minuten voorsprong op Van den Branden (België), Bober (Frankrijk) en Robinson (Engeland, die voor deze wedstrijd ver stek had laten gaan in de ronde van Ne derland). De winnaar deed er 6 uur 12 min. en 20 sec. over. Germain de Rijcke werd negende, Van Steenbergen tiende en de Nederlander Gelissen 47e in 6.37.45. De uitslag van deze wedstrijd telt ook voor de totaaltelling in Desgrange-Co- lomoprijs. Ruim 100 renners hebben deelgenomen aan de klassieke wegwedstrijd Luik BastenakenLuik, welke voor de 41ste maal werd gehouden en door Stan Ockers, de grote man van de Waalse Pijl, werd gewonnen. Wim van Est was zo uit Am sterdam na de Ronde van Nederland, naar Luik gereden en meldde zich aan de start. Maar op een slecht stuk weg, na Basten aken, toen er ongeveer 110 km waren gereden, kreeg Van Est een lekke band en gaf de strijd op. Na 58 zetten eindigde de Zaterdag te Haarlem gespeelde partij van de nieuwe tweekamp om het kampioenschap van Nederland dammen tussen Laros en Kei ler in remise. Ook de tweede partij, die Zondag eveneens te Haarlem werd ge speeld, eindigde in remise, ook na 58 zet ten. De derde partij gaat Zaterdag 7 Mei te Haarlem. Als invaller had Van Swol ook moeten fungeren in het dubbelspel. Van Dalsum bleek Vrijdagavond iets van een lichte zonnesteek te hebben, waarschijnlijk al in zijn matige enkelspel aanwezig. Het re glement voor de Davisbeker laat wisseling van spelers in dubbelspel toe. Van Swol en Dehnert kwamen dus tegen Buser en Dupont. Een partij met een wonderlijk verloop. Een goede eerste set met weder zijds aanvallend spel, een goed begrijpen in ons dubbel, met sterk serveren van Van Swol en goed volleren van Dehnert: 63. Daarna een complete reactie. Een on zeker spel, vol missers, gapingen te over in onze combinatie. Vollies die de Zwit sers kansen tot passeren aanboden- Ne gen games achtereen verloren de onzen: 06, 03 in de derde set en ondanks her stel, vooral door reacties van de Zwitsers, 36. En na de rust een complete omme keer. Met 63 06 3—6 61 62 werd de stand van de wedstrijd voor Nederland 21. Een kostbaar punt! Er was een geringe hoop dat Dehnert, mits zijn aanval controle had. de jonge, secure Froesch zou kunnen slaan. Die aanval was er in het begin van de eerste set. Maar daarna ontplooide Froesch met het uiterlijk van een junior, doch me: de controle van een veteraan, controle plus inzicht, een zo sluitend spel, dat Dehnert, ondanks briljante volleymomenten, keer op keer werd gepasseerd. Het was een triomph van de Zwitserse controle. De onnozel schijnende service van Froesch lieten geen harde returns toe. Met koele beheersing doorzag Froesch elke opzei, zijn schuine backhand was aldoor gevaar lik. Bovendien werd Dehnert gehinderd door een (zoals later bleek) gescheurd spiertje. Met 63 63 60 deed de jonge debuterende Zwitser de achterstand van zijn land teniet: 22. Zo kwam de beslissing dus te liggen bij de partij Van Swol—Blondel, twee erva ren wedstrijdspelers, zij het dat Van Swol tien jaar meer mee te dragen heeft. Verrassend was het begin. Services en forehands van Van Swol overspeelden de nerveuze Zwitser, forceerden fouten bjj deze. Vrij-uit vierde Van Swol een pittig spel, geen game gunde hij de Zwitser in de eerste set: 60! Doch diens greep op het spel werd geleidelijk vaster, zijn ver dediging stugger. Driemaal ging de Ne derlandse service nu verloren, na 23 door twee dubbele fouten. Met 62 won de zwitser de tweede set. Met 2—5 in de derde leek het pleit in zijn voordeel beslecht, vooral ook omdat Van Swol zün drives niet onder voldoen de conti-ole kon krijgen. Toen kwam een onverwachte opleving. Twee games won Van Swol. Op 45 kwam hij echter 040 op zijn service, drie set-points voor de Zwitser! Alle drie deed Van Swol teniet, met uitschietend spel. plus een vierde. En met een schuine veeg werd het 5—5. Om en om werden de services gewonnen tot 78- Toen sloop zichtbaar vermoeidheid in het spel van de Nederlander, tot uiting komend in een matige service game en een dubbele fout. Met 79 ging de set voor hem verloren. Een bedenkelijke ach terstand. Doch na de rust een verrassend herstel. Weer vaart, weer net-aanval. Niet altijd af, maar toch zoveel pressie uitoefende, dat Blondel de set verloor met 36. Twee sets gelijkDe vijfde begon met een service-verlies van Van Swol. Hij won die echter na 23 en toen begon een ze nuwslopend gevecht. Telkens een door braak die de kans voor de zege scheen te openen bij elke speler. Aldoor zoifht Van Swol het net ware vooral de gesneden backhandvolley zeker der geweest, had hij de snelheid van reac tie van vroeger gehad, na 76 zou hij de service van Blondel doorbroken en ge- wocnen hebben. Hij kwam op matchpoint de volley ging een paar decimeter over de lijn- Om en om gingen toen de services ver loren tot 99, een verrassend sterke game gaf Van Swol 109. Op love maakte Blondel 1010, toen bleek het verlies van de service van Van Swol beslissend. De forehandvólley ging in het net: 10-11 en in de laatste game werkte de drive niet meer. Op love won Blondel: 1210, na een gevecht van ruim twee en een half uur! Waarmede onze bescheiden rol voor de Davisbeker 1955 ten einde is. De uitslagen van de andere in de Euro- pese zone voor de Davis Cup gespeelde landenwedstrijden zijn-' Zuid-Slavië—Chili 03, DuitslandIerland 41, Portugal Tsjecho-Slowaküe 0—3, Oostenrijk—Fin land 3—0, Argentinië—Monaco 3—2. C^HDt Zaterdagochtend zijn in totaal 207 equipes voor de Zevende Tulpcnrallyc ge start voor de aanlooproute naar Stuttgart. Practisch alle vertrokken equipes kwamen daar Zondagmiddag aan, behalve tewe en vanochtend om zes uur zijn ze vertrokken voor de gezamenlijke route van ruim 2600 kilometer, die via het Swarchswald, de Vogezen, de uitlopers van het bergland van Auvergne, de Franse Alpen, de Jura, weer de Vogezen en de Ardennen naar Noordwjjk voert, waar ze in de loop van Woensdag verwacht worden. Uit Noordwijk vertrok het overgrote deel der deelnemers, namelijk 141, onder wie 93 Nederlandse teams. Andere ver trekplaatsen waren Parijs, Brussel, Bern, Londen (die reeds Zaterdagochtend ver trokken) en München. Het weer was over het algemeen zeer gunstig. De op de aanlooproute uitgeval len deelnemende ploegen zijn die van de Fransman Baboin en de Engelse dames- ploeg Pat Moss-Cooper. (Van onze Hockey-medewerker) HHIJC en Venlo zullen straks gaan uit maken, wie van beide de landstitel zal kunnen voeren. Eerstgenoemde won van Union met 20. Venlo sloeg in het hoge Noorden Groningen met 13. In Nijme gen is het een felle kamp om de punten geworden. Union heeft een prima ver dediging en vooral Winters viel door zijn ongelooflijke hoeveelheid werk op. In de middenlinie was het vooral Clas sen, die de gehele Haagse rechtervleugel uitschakelde. Daartegenover stond een team van HHIJC, dat ook in de ver dediging zijn sterkste krachten had op gesteld, terwijl in de voorhoede Kruize en Bromberg en in feite maar heel wei nig van terecht brachten De ruststand hadden de Nijmegenaren nog dubbelblank weten te houden. Na de pauze kwam er na een zwaar HHIJC-overwicht zelfs nog een Union-offensief. dat echter ook aan productiviteit mank ging. Een Haagse uitval belandde tenslotte bij Bromberg, die enige verdedigers van Union om- 6-0 3—1 0—2 1—7 De derde testwedstrijd West-Indië Australië is met acht wickets gewonnen door Australië. West-Indië scoorde 182 en 207 en Australië 257 en 133/2. De stand ia momenteel Australië 2 winstpunten en een draw. De rubber kan dus voor Australië niet meer verloren gaan. De uitslag van de achtste en laatste éta-ppe van Roosendaal naar Amsterdam over 262 km luidt: 1.- Hofland (Nederland C) 6 uur 54 min 38 sec met X min. bonificatie 6 uur 53 min 38 sec; 2 Hoar (Engeland) 6.54.38 met 30 sec bonificatie 6.54.08; 3. Cools (België) 6.54.38; 4. Pugi (Italië) 7.00.54; 5. Gerrit Schulte (Ne derland B); 6. Wagtmans (Nederland C)7. Peters (Nederland B); 8. Preiskeit (Duitsland); 9. Gerrit Voorting (Nederland D): 10. De Groot (Nederland C)11. Van Est (Nederland A) 22. Van Osta (Nederland B); 13. Van Dongen iNederland C): 14. Huyskens (België); 15. Brinkman (Nederland A)16. Liebelt (Duits land); 17. Bellemans (België); 18. De Vries Nederland D)19. Van Oers (Nederland B) 20. Roks (Nederland D. 21. Ex aequo: Haan (Nederland B) z.t.; Van Breenen (Nederland C)Maenen (Nederland D), Sartini (Italië), Schoubben (België), Gielen (België), Truye (België), Bakker (Ned. A), Bu- cher (Zwitserland), Petry (Duitsland) Masoc- co (Italië), Strehler (Zwitserland), Konings (Nederland C), Meili (Zwitserland), De Vecchi (Italië), Van der Kamp (Nederland A), Hol- lenstein (Zwitserland), Bovay (Zwitserl.), Lu- rati (Zwitserl.), Suikerbuyk (Nederland B), Neyt (België), Stevens (Nederland D), Ilsey (Engeland).- Het eindklassement luidt: 1. Piet Haan (Ne derland B» 46 uur 18 min 4 sec; 2. Wim van Est (Nederland A) 46.19.11; 3. Hein van Bree nen (Nederland O 46.21.08; 4. Gerrit Schulte (Nederland B) 46 22.06; 5. Jules Maenen (Ne derland D) 46.24.25; 6. Wout Wagtmans (Ne derland C) 46.25.33; 7. Thys Roks (Nederland D) 46.26.31; 8. Gerrit Voorting (Nederland D) 45.26.57; 9. Pugi (Italië) 46.28.52. 10. Van Dongen (Nederland C) 46.20.20; 11. Preiskeit «Duitsland' 46.29.22; 12. Van Oer* 'Nederland B) 46.29.33; 13 Sarüni (Italië) 46.30.12; 14. Huyskens iBelgië 46.31.19; 15. Gie len (België) 46.32.04; 1*6 Dc Vries «Nederland D) 46.32.43; 17 Truye 'België) 46.33.39; 18. Bakker (Nederland A» 46.35.15; 19. Bucher (Zwitserland) 46.35.17; 20. De Groot (Nederland C) 46.36.38. 21. Petry (Duitsland) 46.40 35; 22. Masocco (Italië) 46.40.59; 23. Peters (Nederland B) 46.41.12; 24. Pellemans (België) 46.48.08; 25. Strehler (Zwitserland) 46.48.37 26 Hoar (En geland) 46.52.40; 27. Cools (België) 46.53.53; 28. Konings (Nederland C) 46.55.26; 29. Meili (Zwit serland) 46.56.29; 30 Huyskens (België) 46.58.01. 31. De Vecchi (Italië) 46.59.46; 32. Van der Kamp (Nederland A) 47.00.06; 33. Hofland (Nederland O 47.01.25; 34. Hollenstein (Zwit serland) 47.01 56; 35. Bovay (Zwitserland) 47.04.27; 36. Liebelt (Duitsland) 47.05.11; 37. Van Osta (Nederland B) 47.09.24; 38. Brink man (Nederland A» 47.12.52; 39. Lurati (Zwit serland) 47 14.08; 40. Suykerbuyk (Nederland B) 47.16.34; 41. Neyt 'België) 47.21.46; 42. Ste vens (Nederland D) 47.53.41; 43. Ilsley (Enge land) 47.57.35. Dc Ronde was gestart met 63 renners. Het ploegenklassement van de achtste étappe luidt: 1 Nederland C 20 uur 55 min 26 sec; 2. België 20.56.22 3. Nederland B 21.02.42; 4. Duitsland z.t.; 5. Nederland D z.t.; 6 Ne derland A z.t.; 7. Italië z.t.; 8. Zwitserland z.t. Het eindklassement voor ploegen luidt: 1. Ne derland B (Gerrit Schulte) 138 uur 50 min 10 sec; 2, Nederland C (Wagtmans) 138.56.26; 3. Italië (Masocco) 138 56.56; 4. Nederland A 'Wim van Est) 139.08.46; 5. Nederland D (Gerrit Voorting) 139.11.08; 6. België (Gielen) 139.23.02; 7. Duitsland (Preiskeit) 139.37.45; 8. Zwitser land (Bucher) 140.06.07, Dat was het visitekaartje van dc Oranje, ploeg, maar het doelpunt was niet beslis send, want zes minuten later was het reeds 11! Maar wéér tien minuten daarna zorgde Van Grimbergen, de beweeglijke en onvermoeibare Findhovenaar ervoor, dat Nederland opnieuw de leiding kreeg en toen werd deze niet meer afgestaan. Zo behaalde 't 'Nederlands elftal Zaterdag op het goede, doch door de gure wind van dc laatste dagen wel wat harde en effect volle veld te Dunfermline een fraaie en waardevolle zege. Na de beginbully om precies 3 u. moesten de defensies van beide elftallen enige snelle aanvallen van de voorhoede be dwingen. Uit de erste strafcorner oor Nederland rhoot Van Erven torens naast en ven later zocht Jlllp? :ouwman het doel pfPi-f 3 hoog. Maar ook ;n Engelse aanval 'ndigde in een :hot dat naast loog, van midden oor Dodds. In de dertiende vinuut kwam dan .et magnifieke oelpunt van Van '.rven Dorens, op aangeven van ïouwman, maar ooral ook door oed werk van Vor- tld, die ondanks jn knieblessure ■er actief en heel uttig speelde. Felle Britse aan- allen waren het .evolg. En reeds zes minuten later wierpen deze re sultaat af. Een fractie van een seconde aarzelden de Ne derlandse verdedigers en dat was juist voldoende voor rechtsbinnen Fletcher, om, vóórdat Drijver kon ingrijpen, on houdbaar voor Muller te scoren. Daarna ging de strijd gelijk op. maar het was Ne- VAN ERVEN DOREN.' ontpopt zich als goalgetter derland, dat het eerst de roos trof. Henk Bouwman was weer de architect, Van Grimbergen dit keer de uitvoerder. Snel sprintend kon Van Grimbergen zich los spelen, om de bal hard langs Dadds te knallen. Boeiend bleef de strijd ook in de tweede helft. Snelle aanvallen van beide elftallen wisselden elkaar af, maar tenslotte bleek het Nederlandse team over de meeste adem te beschikken en het best getraind te zijn. Vooral in de laatste spelphase kwamen de Nederlanders sterk opzetten, maar de kansen werden niet benut, de zenuwen gingen een woordje meespre kenEnkele gevaarlijke aanvallen moesten Loggere en zijn mede-verdedigers nog afslaan en toen was de zege een feit en alleszins verdiend. Bovenal leerde deze kamp, hoezeer het strjjdelement een grote rol is gaan spelen. Steunende op de ouderen in alle linies want ook nu weer waren Dick Loggere, Han Drijver en Henk Bouwman dc peilers van de ploeg was het dc jeugd met al haar inspiratie en enthousiasme, die de sterke en geroutineerde Britten in toom hielden. Dc oudere generatie schudt het wijze hoofd, doch de jongeren willen hun kans grijpen. Dat leidt tot serieuze voor bereiding op een wedstrijd en als vrucht van de inspanning smaakt niets zo zoet als de overwinning. In de verdediging doen de kant-halves Van Dijck en Wagener niet voor ge noemde „ouderen" onder en ook Vorstman groeit in iedere wedstrijd meer naar het internationale peil. In technisch opzicht zijn ook de jonge aanvallers op de hoogte van hun taak en typische is, dat het vijf verschil lende genre-spelers zijn. Hooghiemstra ls de stoere door zetter op de vleu gel met soms ver rassende doorbra ken, Van Grims- bergen de man, die steeds op het mid denveld mee op bouwt, Vorfeld de speler, die de bal op de meest onmo gelijke wijze vrij maakt en Van Er ven Dorens begint zich meer en meer te ontwikkelen als de goalgetter. Zo heeft Bouwman vier op passes beluste knapen in zijn aanval, die hij dirigeert met zijn fantastische techniek en spelinzicht. Dat alles was nodig, om de Britten te slaan en wat meer zegt: Hen te overtref fen qua strijdlust en spel-opbouw. In het laatste deel van de strijd hadden hun aan vallen en afweer een min of meer wan hopig karaikter en zij waren al een kwar tier voor het einde van hun nederlaag overtuigd. Nederland heeft een nieuwe hockey- ploeg met temperament en wilskracht! HOOGHIEMSTRA, stoere doorzetter Want Silvifix bevat Puur Silvikrin, de na tuurlijke haarvoeding! Het verfraait het haar, geeft mooie diepe glans en houdt het haar de hele dag keurig in orde Sf 2. speelde en er 01 van maakte. Enigs zins teleurgesteld door deze plotselinge achterstand zakten de Nijmegenaren iets af en moesten nog een doelpunt tegen wil en dank zien scoren uit een straf corner. Daarmede kwam het einde (02). In Groningen ging het ongeveer in ge lijke lijn. De Noordelijken wisten zelfs ondanks 'n Venlo-overwicht door Bouma een voorsrpong te nemen en tot de rust te handhaven. Na de rust kwamen de Ven- loërs zo fel opzetten, dat de Groningers door de knieën gingen. Het gehele Lim burgse binnentrio nam een doelpunt voor zijn rekening en zo werd de uitslag 1—3. De stand is thans: HHIJC 2 4 Venlo 1 2 Union 1 0 Groningen 2 o De dameskampioenschappen brachten een nieuwe zege van BDHC tegen het Nijmegense Quick, De Bloemendaals dames hadden deze overwinning reeds binnen een kwartier bereikt, na nog met 10 te hebben achtergestaan. Het was n.l. mej. Pilet, die voor 1—0 zorgde; daarna was het mej. Heering, die de stand 'gelijk bracht en verhoogde tot 13. Na de rust ver mocht een offensief van Quick geen wij ziging aan te brengen. BDHC is door deze nog niet definitief kampioen, doch er kan thans in feite niets meer gebeuren. Voor de gewone afdelingscompetitie speelden nog BMHC en TOGO te Bloe- mendaal tegen elkaar, welke wedstrijd door de thuisclub werd gewonnen met 20. BMHC bezet thans verdiend de 2e plaats. Amsterdam en Hilversum kwamen in het Wagener-Stadion tegen elkaar uit en het was de thuisclub die, aan het langste eind trok (30). De stand is: HHIJC 13—21 BMHC 1417 LAREN 14—16 Amsterdam 12—14 TOGO 13—13 Hilversum 1413 Groen Geel 14_8 Be Fair I4_g In het Oosten werd ook nog een vrijwel volledig Programma afgewerkt. DKS en Hengelo deelden de punten door een ge lijk spel (0—0). Zwolle bereikte definitief de tweede plaats, door Arnhem met 41 te Kloppen^ terwijl ook Nijmegen en PW de punten deelden (1—1). m het Zuiden werd Tilburg met 6—2 geklopt door EMHC. m de Noordelijke afdeling waren de Wedstrijden DeringLHC (30) en Mep- PelGHBS (21) belangrijk voor de situatie aan de staart, doch beslissingen I zijn er nog niet gevallen. Zó vielen de punten Tweede Klasse A KFC-VVA 2-1 Holland-EDE 1- HFC-UVV 2-3 DWV-Zeeburgia 3-4 Tweede Klasse B Helder-W atergraaf sm 2-1 ZFC-Westfrisla 1-0 OVVO-RCH 1-2 Volendam-HRC 1-0 AFC-Beverwijk 6-1 Derde Klasse A VVB-Zilverm. 1-1 WSV '30-Zaandijk 0-1 Kinheim-Purmerstelj n 1-3 GVO-WFC 0-1 Vitesse '20-Terrasv. 4-0 HSV-ZVV 4-2 Derde Klasse B CSV-Alkm. Boys 3-2 QSC-Wijk aan Zee 3-2 ADO '20-DEM 2-0 Schoten-KVV 2-0 RKAFC-OSV 1-2 Alcm, Victrix-Velsen 5-1 Derde Klasse C DEC-Wilh. Vooruit 3-0 AlW, Forw.-DCG 1-1 (DCG kamp.) Baarn-TOG 6-0 SDW-Rivalcn JOS-RKVVA 0-1 Derde Klasse D Maafsen-Patria APWC-BVC f'S Zeist-Hercules Stichtse B.-DWSV 2-* Tweede Klasse HOV-RFC Quick-Fluks ONA-HVV Waïse-^r-Vnenden-^ Tweede Klasse B VCS-Gouda 0-1 ODS-Unitas Leerdam-CVV i_j VUC-Coal 6-4 Fortuna-UVS o-2 Derde Klasse A LFC-Laakkwartier 3-1 Zandvoortm.-HBC 0-0 Archipel-TYBB 3-2 BEC-Scheveningen 0-2 Ripperda-Bl. Zwart 1-.» Hillegom-De Postd. 4-1 Derde Klasse B Alphen-GDA 2-1 Excelsior '20-Westl. 1-2 RKAVV-Vios 5-3 Lugdunum-WP 2-1 HPSV-Wilhelmus 0-3 Westerkwartier-The R. Hope 2-2 Alphen-VVP 3-1 Derde Klasse C VOC-Sliedreeht 0-3 DRZ-Dubbeldam 1-1 SVW-Alblasserd. 5-1 De Musschen-Slikker- veer 0-0 Hillesluis-Waddinxv 4-3 Derde Klasse D Spartaan '20-VDL 2-0 RDM-Neptunus 0-3 Ammerst. SV-CKC 1-J Zwijndr.-Papendr. Overmaas-VFC «I2 Leonidas-Transv. Vierde Klasse A ASC-RouwkooP Q Q VVSB-Lisse d Toncgido-Warmund Roodennb.-M^' Vierde KI®*"eiKl Geluksv.-'s-Grav ASW-DBS ODI-R^p t,sV nRZ-R e l u m ggjen-Hardmxv. 1-1 2-0 1-4 2-0 3-3 2 6-2 0-5 2-2 Teijlingc? 0-3 1-0 3-1 5-1 A 0-3 1-2 30 1-1 2-0 4-0 THB-SJC 2-2 Vierde Klasse B nraift-'s-Gravenz. 0.3 Naaldwijk-BTC g-J Full Sp.-Concordia 1-] pHU-BP00™"/11 6-, BMT-Voorburg 2_4 H. v. Holland-DSO 4-1 Vierde Klasse C Boskoop-SMV 4 n GSV-Unio I Haastrecht-Lekkerk VEP-Woerden Oudewater-En s; Alphia-DONK Vierde Klasse D Sfiifdere-Ry'sw. 0-1 Werve-RVC 1-3 HWD-Moordrecht 2-1 Maasstraat-DUNO 2-0 Celeritas-Quick St. 5-0 Schoonh.-St. Volth. 1-2 Vierde Klasse E RAVA-Len. en Sn. 1-2 ADS-Cromvliet 0-1 PDK-VDS 1-3 Zw. Blauw-Gr Willem II/Vac 2-2 A TV V-Stol wijk 3-1 KRVC-Olympia 0-3 Vierde Klasse F Dirksland-HION 0-0 DEH-Rockanje 3-1 RKWIK-DRL 0-2 Aeolus-FSV-Pret, 1-5 SIOD-Schiebroek 3-2 OVV-NADO 2-1 Vierde Klasse G Dindua-Hermand. 2-1 PFC-W. R. Wit 6-2 Zuiderst.-Flakkee 4-1 Nieuwenh.-DZB 4-0 Bolnes-Poortugaal 1-1 Tweede Klasse a Xsiicator-GRC 0 Oosterp.-Helpman i-i Velocitas-Friesl tl Frisia-FVC 7, Tweede Klasse u berde Klasse A nl h.-Olyphia 0-2 "c Kooi-GAVC 1-0 °prgum-WZS 1-7 Msc-dog 9-0 Derde Klasse B Rbden-Vako 1-5 Gruno-Eenrum 8-0 Gronit.-Drachten 10-2 Actief-Peize 2-1 Gron. B.-Hark. O. 3-0 Derde Klasse C Eext-CEC 7-3 Beilen-SDA 1-. NAB-Dedemsvaart 4-2 VKW-Titan 5-0 Derde Klasse D Neptunia-ZNC 2-1 Wolters.-Bellingw. 4-2 BATO-Noordpool 2-1 Wagenb.-Scheemda 0-7 Hunsingo-Meeden 5-3 rty?erd Klasse D JrgRC-AWC 4-4 TEC-Union 3-2 «atert-SML 1-1 Germania-Oosterb 5-1 Tweede Klasse A Sarto-SET 10 TOP-Veloc 3-2 Schijndel-Wilhelm. 4-2 De Valk-DESK 2-0 Tweede Klasse B Vlissingen-Goes Rcosend.-Internos Alliance-RAC Baronie-MOC '39 DOSKO-Rood W. 4-0 2-0 3-0 1-1 W. 1-1 1-4 Tweede Klasse A Emmen-Oldenzaal 4-2 Hengelo-Labor 3-^3 ZAC-Achilles 2-0 Eilerm.-Alcides 1-2 Tweede Klasse B Arnh. Boys-RODA 4-3 Een dracht-WVC 2-2 Quick N.-Thcole 4-6 Dierense B.-ESCA 5-3 Derde Klasse A MVV '29-VOSTA 1-6 Almelo-PW 4-0 DWO-Borne 0-3 Phenix-Avanti 4-2 Derde Klasse B UD-Sallandia 5-3 GFC-Riissen V. 2-3 DAVO-Hattem 4-3 ROHDA-Daventria 0-1 Derde Klasse C AZC-VVO 3-1 VDZ-SDOUC 0-7 W. Rheden-VVG '25 6-3 Middelburg-TSC Derde Klasse A Bladella-ODC 3-5 SCB-Sparta '25 2-1 GW '12-Geldrop 7-2 Boxtel-Reusel Sp. 2-7 Derde Klasse B Heusden-WSC 3-2 Zw. VFC-RKC 4-3 Hieronym.-Conc. SVD O*1 RKTVV-RKDVC 3-2 Derde Klasse C VOAB-Odio 6 0 BSC-Hero 3-0 DH V-Baard wijk 2-3 Zierikzee-VES '35 2-2 RWB-Dongen 4-0 Derde Klasse D Biervliet-N. Borgvliet 3-3 METO-Corn. Boys 1-2 RKFC-RCS 3-1 Hulst-Terneuzen 5-1 De Zeeuwen-Axel 2-1 Tweede Klasse A Chèvrem.-WH '16 3-0 RKBSV-Almania 1-1 Waubach-Sp. Emma 1-1 Schuttersv.-Heksenb. 2-1 Tweede Klasse B Maurits-De Ster 3-1 Sp, Irene-Heer 2-3 Kimbria-Roerm. 1-1 Venray-Blerick 2-2 Wilhelm. '08-Wittenh. 2-1 Derde Klasse A Mariarade-Minor 3-0 Geleen-Schinnen 2-3 WW '28-Ammelie 2-2 RKVVL-Maastr. B. 2-0 Willem I-Stand 1-7 Derde Klasse B RK Kolonia-Hoensbr 2-3 RKTS-Nw Einde 5-0 Heerlen-SVN 6-2 Derde Klasse C Linne-RIOS '31 3-3 Obbicht-Lindenh. 1-3 DVO-BSV *29 1-2 Swift '36-Reuver 0-1 EVV-GVCG 3-0 Derde Klasse D Tiglia-IVO 2-1 Gennep-Juliana M 1-1 Panningen-Belfeldia 1-10 JVC '31-FCV 3-0 RKDEV-Sevenum 9-i HEREN Kampioenschap 0-2 1-3 3-0 2-0 6-2 1-4 0-0 1-1 1-4 Union-HHIJC Groningen-Venlo Westen Eerste Klasse Amsterd.-Hilvers. BMHC-TOGO Zuiden EMHC-Tilburg Oosten Arnhem-Zwolle DKS-Hengelo Nijmegen-PW Noorden Gr. Stud.-Daring O verpang West Gooi-SCHC II 1-0 HGClAmsterd. II 0-2 Kampong-Victoria 1-2 HHIJC II-Aeolus 1-3 HGC II-AIliance 1-2 Promotie West Spirit-HHIJC III 2-1 Zuidwijck-Asvion 5-3 HDM II-Kieviten 2-1 Gooi II-Pinoké 9.0 HBS-IJsvogels 6-1 HlC-Kraaen O-O Promotie Zuid HTCC H-'s-Hertogenb. 3-1 Gr. Star-Weert 2-2 Oranje Zw.-HUAC 5-3 Promotie Oost Deventer-EHV 1-0 dames Kampioenschap Quick-BDHC 1-3 Eerste Klasse Westen Kie viten-HHIJ C Oosten Deventer-Almelo Almelo-Nijmegen EHV-Hengelo Noorden HCK-Daring GHBS-Groningen Daring-LHC 0-1 1-0 2-0 2-0 1-5 1-0 5-1 Meppel-GHBS 0-2 HVA-GCHC 2-2 Promotie West Leonidas-Victoria 0-2 Kampong-Strawb. 4-0 Pinoké-Hilvers. II 2-1 Promoties Oost DKS-Arnhem 1.3 Zwolle-Wagen. 1-2 Eerste Klasse Noord Holland Westerkwart.-Bl. Wit 2-5 Tllen Weerbaar-Samos 14~2 K. Zaandijk-Archipel 1-2 Rohda-Roda 15-2 Zuid Holland Het Zuiden-Deetos 1-3 Gymniastt.-HKV 4-11 Ons Eiborn.-Spangen 4-3 Noord Vitesse-Rood Wit 9-4 Sparta-VKC 5.3 Friso-LDO •j.o W Kwiek-WWMD 5-1 Zuid OEC-Deto *?_4 KCT-PSV i-ij TENNIS hoofdklasse a Afdeling 1 Leimonias 1-NMC 1 5-4 DDV 1-Thor RW 1 5-7 HOOFDKLASSE Afdeling 1 Dash 1-Victoria 1 6-6 Enschedese LTC 1- Leimonias II 7-5 Afdeling II Afdeling II Philharmonic IJHilv, LTC I 1-10 Sobri I-DDV II 4-3 EERSTE KLASSE Afdeling 1 Oranje TC-Gr. Wit I 5-5 GLTB I-Alta I 4-6 Afdeling 2 Park Marlot I-Iwoo I 3-7 Hilver&eide I-TC Til burg I 7-3 Afdeling 3 NMC II-Festina 1-0 Het Spieghel I-Quick I (Nijm.) 7-3 Afdeling 4 Thor RW II-Toeg-Hil- legersberg I 6-4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6