Consequenties voor de regering als minister Witte zou heengaan Regering wil ook geen loons verhoging van één procent 502 millioen de uiterste grens Geen complete K.A.B. zonder de pijler van vakbeweging WENEN" UIT DE IMPASSE Zondag tóch ondertekening van het staatsverdrag Bij „imperialisten-aanval r Opwekkend99 ge luid uit Warschau over Chinese hulp Bewindslieden houden voet hij stuk Politie-agent maakte een vreugdedans Torries winnen in raadsverkiezingen „Grote Vier" naar Genève 600 Millioen Chinezen snellen te hulp Vrijdag 13 Mei 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN J| Minister Zijlstra Y. S. verminderen hun strijdkrachten christelijke vak- Naar bonden in W.-Duitsland Onnodige angst voor een Mig Peron kreeg Orde van het Heilig Graf Russische maarschalk drinkt op Amerika! VEFAHEHICIIT s-GRAVENHAGE, 12 Mei llll „PÜTÜn®™1™ vooraf dui- 1 c ljken, opdat de Kamer alles tegen elkaar kan afwegen. In het verband, waarin het v oorgestelde wetsontwerp als de huurwet tot stand "X is gekomen, zou een af wij- III zing of een ingrijpende wij ziging daarvan gevolgen kunnen hebben voor de be lastingvoorstellen in die zin, dat deze nu niet tot stand zouden kunnen komen. En toch ook de regering acht deze belastingverlagingen zeer gewenst. Als minister Witte zegt, dat hij een afwijzing van ijn plannen tot huurverhoging niet voor zijn ver- an wooiding kan nemen, moet men dat zeer ernstig nemen. Gegeven de verhouding in het kabinet, moet de regering er aandacht aan schenken, dat minister Witte de verantwoordelijkheid niet meer z°u kunnen dragen." Zo ongeveer sprak minister Drees gisteravond s laatste der ministers over de plannen tot belas- mgverlaging en huurverhoging, die de beide voor- afgaande dagen door de Kamer onder de loupe waren genomen. Hij zei het heel voorzichtig en wat gesluierd, maar men moest er toch wel uit opma ken, dat de regering de consequenties zou trekken, indien minister Witte zou menen te moeten heen gaan. Daarna onderstreepte hij nog eens, wat mi nister Witte die in de avonduren voor hem had gesproken, reeds had gezegd, namelijk, dat hij een vertrouwvol beraad met de Kamercommissie voor de Volkshuisvesting, waarom de heer Van Vliet (K.V.P.) had gevraagd, gaarne onder het oog zou zien. Ook dr Drees vroeg daarom, omdat hij mèt minister Witte meende, dat een rustig beraad met de Kamercommissie een redelijker kans op een oplossing zou bieden dan een kabinetsformatie dat zou kunnen doen. Met andere woorden: neem het huurontwerp nu maar aan, dan kunnen we daarna eens praten over wat ons te doen staat met de huurbelasting of de bestemmingsheffing ter afro ming der huurverhoging, over welke probleem hpt hele geschil eigenlijk gaat. Hierover zullen de fracties zich nu morgen heb ben te beraden en zij zullen dit waarschijnlijk alle morgenochtend doen, vóórdat de replieken des middags op het antwoord, dat de regering vandaag gaf, zullen aanvangen. Twee benen Nog ander e consequenties Ue juiste verdeling r Stralende minister Figl Na zeventien jaar In een officieel communiqué wordt gezegd, dat de ambassadeurs volledig overeenstemming hebben bereikt over alle artikelen van het verdrag en dat zij hun werk hebben voltooid. Heden morgen zouden de ambassadeurs en de vertegenwoordigers van Oostenrijk op nieuw bijeen komen om de tekst in de verschillende talen vast te stellen. De weerverwachti g van h^t KNMI, geldig van leden, tot merge avond, luidt: Veranderlijke bevolking en enkele buien, mor sen ook opk rrtigen. Matige tot krachtige Westelijke wind Dezellde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zaterdag 14 l\ri: Zon op 5.51 uur, onder 20.26 uur; Maan op 122 uur, onder 11.17 uur. NIEUWE SCH1EDAMSCHE COURANT Rusti beraad gevraagd in de kwestie der huurafroming DR DREES voorzichtig. moet men zich beraden, of men deze ver hoging zal continueren, of niet of slechts gedeeltelijk. Het gaat nu eenmaal om een zo goed mogelijke verdeling van de las ten en dan kan men weinig bezwaren hebben tegen de voorgestelde 43%. Zelfs bij een percentage van 52 en 46 waren reserveringen mogelijk geweest. Maar, zo zei minister Van de Kieft, de Kamer heeft de keuze tussen 40% vennootschapsbelas ting en een mindere verlaging van de inkomstenbelasting Van onmacht van t parlement tegenover de regering, waar van de heer Welter had gewaagd, omdat de regering de Kamer met deze voor stellen in een dwangpositie zou hebben gebracht, is dan ook zo zeide hij. geen sprake. Dit Was natuurlijk geen weer legging van wat de heer Welter had bedoeld. Deze had gedoeld op de dwang positie van het parlement, die het wets ontwerp tot huurverhoging niet zou kun nen verwerpen zonder ook de belasting verlagingen in gevaar te brengen. Ook in geen enkel ander opzicht gaf de staatssecretaris de Kamer ook maar iets toe, al werden verschillende wen sen nog niet beantwoord, daar hij deze liever bij de behandeling der amen dementen zou bespreken. Wel wees hij vast het wegvallen van de opcenten op de grondbelasting van de hand. Dat kon volgens hem bij deze gelegenheid niet geschieden. Ook een extra verlaging voor taxi's en bedrijfs auto's kwam niet in aanmerking. Het probleem van de gehuwde werkende vrouw vond hij te ingewikkeld om bij deze gelegenheid te worden behandeld. Wel kondigde hij een nota van wijzi ging aan, welke er in zou voorzien, dat voor echtparen, die beide een inkomen hebben en die aangeslagen worden in de inkomstenbelasting een zelfde dubbele aftrek aan de voet zal gelden als dat voor deze bij de loonbelasting het geval is. Overzicht tijdens de debatten over de huurverhoging, welke Donderdag in de Tweede Kamer plaats vonden: Achter de tafel v.l.n.r. de ministers H. B. J. Witte, dr L. J. M. Beel, dr W. Drees, minister J. van de Kieft (tij dens zijn rede), staatssecretaris dr W. H. van den Berge en minister dr J. Zijlstra. Rechts zien we nog de Ka merleden Schouten, Kikkert en de Ruiter. 's GRAVENHAGE, 12 Mei 1955. EEN korte uiteenzetting over de econo mische aspecten gaf minister Zyl- stra in de Tweede Kamer en wel vooral, naar hij zeide, in antwoord op de rede van de heer Andries- sen (K.V.P), die het ver band tussen de huur en prijs politiek en het wetsontwerp betreffende de huurverhoging in twijfel had getrokken. De heer Andries- sen had name lijk gevraagd, wanneer hei inzicht van de regering ten aanzien van de rust in lonen en prijzen was gerijpt- Hij bedoelde natuurlijk, dat hij er aan twijfel de, of dit loon- en prijsargument niet te berde was gebracht om aan het politieke verschil een economische basis te geven. Minister Zijlstra wees nu dan op de twee ioonronden van 1954 en op de daarop ge- MINISTER ZIJLSTRA snel reageren Minister Witte was al begonnen met te ggen, dat het hele huurbeleid wordt be- eer®* door de afroming en dr Drees kjc "P, dat deze afroming niet onver- acht was gekomen cn niet iets specifieks hanA rn h was- u'i herinnerde in ver van tfe KA B* ,T *»«-■«» - "ringen van minister Witte yelf en Vinden uh0,ieke ^'erslc-Kajnertractie. inden we voor die kwestie van de a£- dan1"l nr,hUtrV6rhofiing oplossing dan ziet het kabinet geen kans, zo zei mi nister Witte, de kwestie van het kosten- peil op te lossen. Daarvoor moet een for mule worden gevonden en zo kwam hij tot het vertrouwvol beraad, waarin dat het beste zou kunnen geschieden. Komen we over deze moeilijkheden heen, dan kwam de vraag, hoe het verder moest gaan, tot welk niveau de huren uit eindelijk moesten worden opgetrokken en welke de compensaties moesten zijn. Het niveau was moeilijk te prognotiseren, daar het moeilijk is op lange termijn kost prijs en kostprijshuren te voorspellen. De oplossing van het huurvraagstuk kon ook niet worden vastgelegd in een strak schema, omdat alles afhangt van de con crete mogelijkheden van het ogenblik. Minister Witte ontkende,-dat door dit ontwerp, door de onbeantwoorde vraag van al of geen afroming, een verdere huurverhoging zou zijn geblokkeerd. Hij noemde dit beleid een reëel beleid. De keuze was; een partiële, een kreupele huur verhoging of géén huurver hoging. Een kreupele huur verhoging heeft zijn be zwaren. Maar moet men twee henen afzagen, als men al één been mist? Hij vond het biet onrecht vaardig tegen over de verhuurders, daar degenen, die niets krijgen er niet slechter van worden, als de anderen wel iets krijgen, noch tegenover de huurders, daar de huren reeds hoger hadden moeten liggen. Elke huurverhoging heeft zijn eigen moeilijk heden. Gaan we daarvoor opzij, dan be reikt men nimmer een oplossing. Men moet van elke situatie gebruik maken om de toestand iets te verbeteren; met het zoeken naar de perfectie komen we er niet. Hij wenste ook niet te wachten tot de definitieve wet over de ouderdoms voorziening zou zijn ingediend, daar deze wel nieuwe lasten op het bedrijfsleven zou leggen en men er dan allicht toe zou komen een nieuwehuurverhoging maar uit te stelen. De voordelen van dit ontwerp lagen niet in het vlak van de kwantiteit, maar in de kwaliteit van de woningen en de mobiliteit van de bevolking. De minister meende, dat men deze gelegenheid om de druk op de volkshuisvesting enigszins te verminderen niet mocht laten voorbijgaan. Bij de loonronde in 1954 was deze gele- ccnhcid niet benut, omdat huurverhoging een langere procedure vergt dan een loon ronde. Nu mag deze kans niet voorbij gaan e„ hij was verheugd, dat het kabi- Dr- z'enswjjze eens was. Wordt gewerkt aln"* "°S mede' dat nog hogere wonfn ee" pIan 0m t<H Ce" vroeg daarvoor 0_fproductic en van heel het land "d de medewerklng met de redevoering van de financiën, die als eersie J. v. d. KIEFT ..niet tè optimistisch... IR WITTE .reëel beleid.. Het zag er minister va antwoordde, nog niet Hij was al be- Z0 hecI P^zierig uit. gonnen met te te vertellen, dat de 502 millioen de uiterste grens was, waartoe de re gering wenste te gaan. Hij een ver werping van de huurwet zou er een herziening van de belas- tingverlagings- voorstellen moe. ten volgen, daargelaten, zo zeide hij veel betekenend, of er nog andere conse quenties zouden optreden. Ook de 10 pet huurverhoging over de gehele linie, naar het voorstel van Van den Heuvel (A.R.) wees hij van de hand. Deze huurverho ging zou een compensatie nodig maken van 80 tot 90 millioen. Volgens de heer Van den Heuvel zou den deze compensaties echter moeten worden gezocht in de indirecte belastin gen, waarvan dan ook de huurders van de nieuwe woningen z'ouden profiteren, zodat de compensaties dan ongeveer 150 millioen zouden bedragen. Dan zou er ergens anders niets overblijven. Hij hield immers vast aan het bedrag van 502 mil lioen. Men zegt wel, dat het goed gaat, zeide minister Van de Kieft en dat is ook zo, erkende hij, maar men moet daarbij de structurele aspecten van het economische bestel niet uit het oog verliezen. En hij wees op het dollartekort en de ongunsti ger geworden verrhouding tussen in- en uitvoer. Daarom moest hij waarschuwen tegen overdreven optimisme. Daarbij, zo berekende hij, kwamen dan nog noodza kelijke verhogingen van uitgaven voor nog te financieren objecten, waarbij hij de heer Hofstra (P.v.d.A.) gerust stelde met de verzekering, dat bij het bepalen van het bedrag van 502 millioen er rekening mee was gehouden, dat uitgaven voor sociale en culturele doeleinden in de toekomst geen gevaar zouden lopen. Als de Kamer meende, dat er ruimte was voor een nog verder gaande verla ging, dan berekende minister Van de Kieft, dat tegenover de verminderde uit gaven van 480 millioen door het wegval len van de watersnoodschade en de ver laging van de oorlogsschade-uitkeringen een mindere belastingopbrengst zou staan van 400 millioen, zodat met het tekort van het Landbouwegalisatiefonds er geen marge voor een verdere verlaging zou zijn. De langste tijd had de staatssecretaris de heer Van de Berge, nodig om uiteen te zetten, dat de door de regering voor gestelde verdeling de juiste was. Allen hebben meegewerkt aan deze economi sche situatie, dus moeten allen ook van de verlaging profiteren. Men moet echter het plan in zijn geheel bezien en dan meent de regering, dat men de urgentie van andere verlagingen hoger moet schatten dan een verlaging van de vrij gezellenbelasting. Ditzelfde geldt voor de regering ook voor de vennootschapsbe lasting. voor een verlaging waarvan eigenlijk alleen de heer Lucas had ge pleit. Na minister Van de Kieft wees ook de staatssecretaris van Financiën dit van de hand, daar men de voorkeur moest geven aan een verlaging in de sfeer van de inkomstenbelasting. Minister Van de Kieft had hiervooT nog andere argumenten aangevoerd, na melijk, dat in 1951 was besloten tot' een tijdelijke verhoging. Als nu dat tijdstip is verstreken, aldus argumenteerde hij volgde melkprijsverhoging, die de stem ming deden ontstaan, dat een herhaling van de loonbeweging moest worden ge vreesd, waardoor men in de beruchte spi raal zou zijn terecht gekomen- Daarmee was de regering tot dat inzicht gekomen. Of dit een verandering van inzicht moet worden genoemd, achtte minister Zijlstra van ondergeschikt belang, het was toen zaak, dat er snel werd gereageerd. Nu had de heer Andriessen een alge mene huurverhoging van 10'/« bepleit, ge paard gaande met een kleine looncompen- satie. Minister Zijlstra meende, dat de regering zich ook tegen een geringe loons verhoging van l'l' moest verzetten. Het openen van besprekingen dienaangaande zeide hij, zou leiden tot een verder gaande loonsverhoging en deze zou dan de poli tiek van de regering geheel doorkruisen. Het kwam hierop neer; begin er niet op nieuw aan, want dan is het hek van de dam. Daarnaast wees hij op de noodzakelijke correcties welke dan ook inde sociale sfeer nodig zouden zijn en die een geweldige administratieve rompslomp met zich zou den brengen, zodat de ingediende ontwer pen dan nooit op 1 Juli in het staatsblad zouden kunnen komen. Bovendien ont raadde hij het voor zo'n geringe loonsver hoging die hele administratieve machine in beweging te brengen. Wel was de regering van mening en dat was een antwoord op een vraag van de heer Hofstra (P.v.d.A.) dat de loon- vraag opnieuw aan de orde zou moeten komen, ais de arbeiders onvoldoende zou den delen in de gestegen welvaart, mede door onvoldoende prijsdaling. De wijze en het tempo van aanpassing, daar gaat het om, zeide hij. Teruggang van de conjunc tuur is een bedreiging bij dalende afzet, die des te erger is, als dan het loonpeil teveel is gestegen. Een uitgebreid antwoord van de regering dus. dat bij elkaar zes uur in beslag nam. Het woord is nu weer aan de fracties. De voorzitter van de Kamer heeft reeds laten doorschemeren, dat het na de re plieken beter zal zijn eerst de huurwet af te doen. In de overweging natuurlijk dat, indien deze zou worden verworpen, men niet tevergeefs de stroom van amendemen ten op de belastingwetten zou hebben be handeld- Men weet dan tenminste eerder, waaraan men toe is. Zodat Dinsdag de be slissing zou kunnen vallen. F.S. De lieer W. J. Andriessen in gesprek met mr van Doorn, voorzitter van de K.V.P., tijdens de Donderdag in de Tweede Kamer gehouden debatten over de huurverhoging. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft zich gisteren uitge sproken ten gunste van het regerings voorstel om het personeel van het leger de vloot en het corps mariniers met 107 300 nwB erminderen en 5.000 man aan de luchtmacht toe te voegen. Het, militah'e program van president Eisenhower vof ^et in een strijdmacht van totaal 2.859.000 man tegen 30 Jum 1Q56 2 961 300 man bedragen de strijd krachten op 30 Juni van dit jaar. Het nersoneel van net leger zal het meest worden ingekrompen - nl. met 87.000 man. Het leger, z~ dan 1.027.000 man omvatten, de vloot 664.000 man en het corps mariniers 193.000 man. Het per- 1 1 IllPn TW» r._1- 1 - 1 xi: J Tijdens het Donderdag in Düsseldorf geopende congres der internationale federatie van de katholieke arbeiders beweging heeft de Belg August van Istendaeï gepleit voor de stichting van christelijke vakbonden in Duitsland. Hij zeide, dat de christelijke arbeiders beweging zonder eigen vakbonden nooit volledig zou kunnen zijn. Van Istendaeï, die secretaris-generaal van soneel van de luchtmacht zal in die tijd I Je internationale bond van christelijke worden uitgebreid van 970.000 tot i vakbonden is, achtte het noodzakelijk, 975.000 man. Midden op straat, voor het gebouw van de gealUeerde bestuursraad, danste gisteren tegen de avond een Weense politie-agent. In de straten van de Oosten rijkse hoofdstad geraakte men in grote opwinding, danste en zong men. Zojuist was bekend geworden, dat de ambassadeurs van de Grote Vier by hun bespre kingen over het Oostenrijkse staatsverdrag tot overeenstemming waren gekomen op alle punten. Dit betekende, dat men te elfder ure uit de impasse was geko men, waarin men bij de besprekingen was geraakt, toen de Sovjets niet wilden toegeven op het stuk van artikel 35 van het voorgestelde verdrag. De Sovjet- Unie heeft er thans echter mee ingestemd om de beloften gedaan bij het bezoek van dr Raab cn zijn ministers aan Moskou zwart op wit in bet verdrag op te nemen. „Ik ben tevreden", zei de Amerikaanse ambassadeur Thompson, bij het verlaten van de vergadering van gisteren, die ruim vijf kwartier had geduurd. Dulles, MacMillan en Pinay zouden vandaag uit Parijs naar Wenen vertrek ken. Zondagmorgen om elf uur zullen zij tezamen met minister Molotof in het Belvedère Paleis uit 25 vulpennen kunnen kiezen om er het verdrag te tekenen, dat na zeventien jaren Duitse en geallieerde bezetting aan Oostenrijk zijn on afhankelijkheid zal teruggeven. Dc Oostenrijkse regering zal Zondag in de avonduren een schitterende receptie geven in het Schoenbrunn-Paleis. schil over artikel 33, liandelend over dc terugtrekking van de troepen, dat vrij wel onoverkomenlijk had geleken, is opgelost door een compromis tussen het Amerikaanse en Russische standpunt te aanvaarden. Tn het kwestieuze artikel 35 worden de Russische economische rechten ten aanzien van Oostenrijk vastgesteld. Minister Eigl straalde, toen hij gis teren de vergadering verliet. Het ver drag is in een zeer verlichte vorm Reuter tekent hierbij aan, dat het verdrag van 1949 „gestroomlijnd" Is en dat van de 59 artikelen niet minder dan twaalf zijn geschrapt. Het meningsver- voor Oostenrijk tot stand gekomen maar „Wij hebben dat met tien jaar wachten, wel verdiend!" De burgemeester van Wenen heeft alle bewoners der hoofdstad verzocht Zondag de vlag uit te steken en hun huizen met bloemen te versieren. Zon dagavond zullen het stadhuis en de be roemde monumenten met gekleurde lichtjes worden geïllumineerd. Op ver schillende punten in de stad zullen or kesten lichte muziek spelen. En Wenen zal dansen. Van Oostenrijkse zijde wordt nog vernomen, dat tegen het einde van de maand een belangrijke groep Oosten rijkse gevangenen uit de Sovjet-Unie naar huis zal vertrekken. De datum voor het vertrek van de gezinnen van de Sovjet-officieren uit Oostenrijk is op 22 Mei gesteld. dat de moderne vakbonden zich in ideologische richting ontwikkelen. De oprichting van eigen christelijke vak bonden behoefde volgens hem niet te worden gezien als een splitsing der arbeidersklasse. De christelijke bonden zouden integendeel loyaal met de andersgerichte kunnen samenwerken, waar het practische problemen_ betreft. Tijdens de openingsplechtigheid sprak ook de bisschop van Münster, dr Michaël Keiler. Hij verklaarde, dat de Kerk er niet aan kon denken de zorg voor de arbeiders aan anderen over te laten. Hij noemde het „een onbe schaamde laster" te beweren, dat de Kerk de zijde van het kapitalisme zou hebben gekozen. Het Düsseldorfse KAB-congres wordt door 270 Duitse en buitenlandse deel nemers bijgewoond, onder wie een sterke Nederlandse delegatie. Het wordt gehouden in het gebouw van de landdag van Noordrijnland-West- falen. Twee Russische straaljagers van het type Mig en een „Shooting Star 6" 'n straalvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht hebben elkaar Donder dag boven Bolland in Zuid-Denemar- ken ontmoet. Het Amerikaanse toestel was op weg van Hamburg naar Kopen hagen, toen de Russische vliegtuigen uit de wolken te voorschijn kwamen De „Shooting Star" dook om buiten het bereik der Russen te komen, maar deze groetten het Amerikaanse toe stel door een beweging van hun vlieg tuigen, alvorens zich te verwijderen. Aan president Peron van Argentinië, die onlangs de Orde van St. Petrus en St. Paulus van de Russische Orthodoxe Kerk heeft gekregen, zijn gisteren de versier selen behorende bij de orde van het Hei lig Graf overhandigd. De Libanese politicus Raphael La- houd, die door de patriarch was afge vaardigd om de bü de orde behorende versierselen uit te reiken, schijnt in zijn land een partij te hebben gesticht, welke op de beginselen van Peron is gebaseerd. De raadsverkiezingen, welke gisteren in 400 gemeenten in Engeland en Wales zijn gehouden, hebben voor de conser vatieven een winst van 310 zetels opge leverd. De socialisten verloren 341 ze tels, terwijl de communisten de enige twee zetels, welke zy te Rawtenstall in Lancashire bezaten, kwyt raakten. In elf raden, waaronder die van Not tingham, York en de belangrijke ka- toenstad Bolton in Lancashire, verloren de socialisten hun meerderheid. In Nottingham verloor de Labourpartij vijf van haar 38 zetels, in York vier van de 27 en te Bolton negen van haar oor spronkelijke vijftig zetels. De vreugde van de conservatieven over hun winst werd getemperd door het feit dat zij de 441 zetels, die zij in 1952, de laatste gemeenteraadsverkie zingen waarvan de resultaten met de uitslag van thans kunnen worden ver geleken, hadden verloren, niet alle hebben teruggewonnen. De voorzitter van de conservatieven, lord Woolton, wees ook op dit feit, toen hij de partij waarschuwde voor te veel vertrou wen, ten aanzien van de algemene verkiezingen van 26 Mei. Volgens de „Tribune de Genève" is het bijna zeker, dat Genève gekozen zal worden als zetel van de voorgestelde viermogendhedenconferentie. „Breng President Eisenhower mijn vriendschappelijke groeten en beste wensen over", aldus heeft de stafchef van de Russische strijdkrachten, maar schalk Sokolowski, Donderdag gezegd tot iemand, die hem op een receptie vroeg of de maarschalk geen bood schap tot President Eisenhower wilde richten. Op de receptie, gehouden in het huis van het Sovjet-leger te Moskou, waren buitenlandse militaire attache's aanwezig. Maarschalk Sokolowski deed deze wensen mede namens de maarschal ken Tsjoekof en Konjef, die op het ogenblik de conferentie te Warschau bijwonen, en bracht een dronk uit „op de Amerikaans-Russische vriend schap". Het is voor het eerst sedert verscheidene jaren, dat een zo belang rijke militaire persoonlijkheid een dergelijke dronk heeft uitgebracht. De communistisch-Chinese waarne mer op de Oosteuropese conferentie te Warschau, generaal Peng Teh Hoeai, heeft medegedeeld, dat „het 600 millioen zielen tellende heldhaftige Chinese volk dc Oosteuropese landen te hulp zal komen, indien „imperialisten" deze landen aanvallen, aldus meldde Radio- Moskou Donderdag. Het Chinese volk zal in dat geval tezamen met de aan gevallen staten tegen de agressie strij- 1 den „tot de uiteindelijke overwinning". Generaal Peng, vice-premier en mi nister van defensie, zeide, dat zijn regering „met alle middelen die haar ten dienste staan, de uitvoering van alle besluiten die op de conferentie ge nomen zullen worden, zal steunen". Deze verklaring legde hij Donderdag op de conferentie af. Regering en volk van China stemmen van harte in met de conferentie, „daar de vrede en veiligheid in Azië onver brekelijk verbonden zijn met de vrede en veiligheid in Europa", aldus de Chi nese waarnemer. De conferentie te Warschau is Don derdag in besloten vergadering bijeen geweest ter bespreking van de plannen tot eenmaking van hun verdediging.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1