Kwart eeuw Coca Cola in ons land Pastoor en burgemeester zweef den door de lucht De Wereldkindsheiddag door mooi weer begunstigd K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM Verjongde Hermes-ploeg verloor I tweemaal van Alkmaar SYNTHETISCHE AUTOBANDEN VRAGEN MEER BENZINE Directeur kreeg zilveren fles aangeboden Noordmolen wordt gerestaureerd Valkenburgse kabelbaan officieel geopend Burgerlijke Stand Maakt voor B Thuis met 0-2, in return met 2-1 PAGINA 2 MAANDAG 16 MEI 1955 AANGEREDEN TEXTIEL GESTOLEN FIETS GESTOLEN GELDKIST VERMIST VERLATING SLUITINGS UUR CAFé'S EUREKA 1—SCHIEDAM 1 R. K. S. V. EXCELSIOR AFD. CRICKET POSTDUIVEN „ST. CHRISTOFFEL" MAG TEVREDEN ZIJN De met mevr. C. M, Treurniet-Van der Most op 7 Juni 1945 aangegane huurover eenkomst ter zake de korenmolen, ge naamd „De Noordmolen", staande aan de Noordvest, is op 9 Mei a.s. geëindigd. De huur van deze molen is met toe stemming van B. en W. inmiddels door de huurster aan de heer W. Veldhuizen alhier overgedaan. In verband met de afloop van de huur verzoekt de heer Veldhuizen in het ver volg als huurder te kunnen optreden. Tegen inwilliging van voormeld ver zoek bestaat geen bezwaar. B. en W. stellen daarom de raad voor hen te machtigen de Noordmolen onder de door hen nodig geachte voorwaarden uiterlijk voor de tijd van 10 jaren te ver huren aan de heer W. Veldhuizen, voor noemd, of anderen, zulks tegen een huur prijs van 18,85 per week. Zij maken van deze geleiTenlieid ge bruik de Kaad ervan in kennis te stellen, dat plannen In voorbereiding zijn om te komen tot de restauratie van de molen. De kosten hiervan worden aanvankelijk geraamd op 40.000,Inmiddels hebben B. en W. zich tot de Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen ge wend en tot de Gedeputeerde Staten dezer provincie met liet verzoek in de kosten Van de hersteiUmj, bestaande in het maken van een nieuwe kap, wieken en palen, van dit monument van historie en cultuur, een overheidsbijdrage te wil len verlenen. Zaterdagmiddag om half 1 is het 6- jarig meisje H. 't G. uit de Da Costastr. op de B.K.laan bü de oversteekplaats Bos. boomlaan door een personenauto be stuurd door mevr. J. v. B.-B. uit Schie dam aangereden. Het meisje werd door de wagen geschept en 16 meter meege sleurd. Het kind liep vermoedelijk een hersenschudding op en kreeg ontvellingen aan de benen. Door de G.G. G.D. is het meisje naar het gemeente-ziekenhuis ver voerd. trucks te zamen al meer dan twintie r rond de aarde zijn geieden. Als uiting van dankbaarheid bood de heer H. van Tuyn uit Dongen, oudste bottelaar in ja ren van de maatschaopij. de heer Wes terman vervolgens een zilveren colafles aan. terwijl de heer A. Moussault, namens het reclame-bureau van de jubilerende firma, een antieke barometer ten ge schenke gaf met de wens „dat zij altijd mooi weer moge aanwijzen Burgemeester D'Ailly vertelde, hoe in New York nu acht jaar geleden Coca Cola hem eens van een fatale inzinking had gered. Hij had toen een lange vlieg tocht achter de rug cn zonder des nachts ook maar een oog dicht gedaan te heb ben moest hij de volgende ochtend op een platform op de Fifth Avenue in de brandende zon een grote parade aan zich voorbij laten trekken. „Ik wankel de op mijn benen, doch plotseling dook onder mij een man op, die mij met da woorden „Have a Coke (de in Amerika gebezigde naam voor Cola), sir!" het bekende flesjp aanbood. Het was de eerste keer dat ik zo'n verfrissende dronk tot mij nam, maar hij redde mij op dat moment uit een benarde situatie' In de middaguren waren ongeveer 700 distributeurs en personeelsled -'n in Kras- napolsky bijeen om te genieten van een „bedrijfsshow", die door veertien acteurs onder leiding van Paul Huf vlot op de planken werd gezet. Tiidens de pauze ver rasten de ongeveer 55 distributeurs de directie met een gezandstraald raam voor de nieuwe in de Duivendrechtse polder te bouwen fabriek. Het feest werd be- s oten met een diner. (Van onze. Amsterdamse redactie) De Coca-Colagemeenschap heeft Zater dag met gepaste trots over de bereikte resultaten in de afgelopen kwart eeuw het zilveren bestaansfeest van de maatschap pij in Nederland gevierd. De festiviteiten begonnen des ochtends reeds met een rondrit door Amsterdam van de versierde gele trucks. Om twaalf uur recipieerde de directie in het Amstelhotel Tal van auto riteiten, o.w. mr. Frank C. Grismer. hoofd van de Amerikaanse Operation Mis sion in ons land; burgemeester D'Ailly van Amsterdam; mr D. A. Delprat. voor zitter van de hoofdstedelijke K. v. K.; dr F.. L. Kramer, directeur-generaal van de Energievoorziening, die de minister van Economische Zaken vertegenwoordig de; de heren M Keith en Alexander Ma- kinsky (een Poolse Prins) beiden vice- voorzitter van de Coca Cola Company uit Amerika; de heer T. J. Twijnstra voor zitter van het Alg. Ned. Werkgeversver bond en de directeuren van de Belgische, Duitse en Franse vestigingen kwamen het bestuur hun. gelukwensen a-.nbieden. Op het diner, dat daarna volgde, betoog de de directeur, de heer J. Westerman, dat het succes van de maatschappij zeer beslist geen eeheim is, doch alleen grondt öp het gezegde; „Niets zonder werken en Heeën". De in de afgelopen 25 iaar door ira Cola verkochte flesjes zouden ast ikaar gelegd de afstand Amsterdam— JeW York verre overschrijden, terwijl de Uit een bestelauto, die Zaterdagmor gen omstreeks kwart voor 11 bij de Hema stond, zijn twee dozen textiel meegeno men. De goederen waren bestemd voor de firma's H. E. en S, S. op de Hoog straat. Ten nadele van de heer J. C. van do Hoofdstraat werd een herenrijwiel ont vreemd. De fiets stond niet op slot. De adjunct-directeur van het opvoe dingshuis „Lindenhof" van de Lange Achterweg, heeft aangifte gedaan van vermissing van een geldkistje met 406 Het kistje werd weggenomen uit. het. br reau van de adjunct-directeur. De polit1 stelt een onderzoek in. De Burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis, dat voor de duur van de te Rotterdam te houden tentoon stelling E-55, derhalve gedurende het tijd vak van 18 Mei tot en met 15 September 1955, ontheffing is verleend van het ver bod, vervat in art. 3, eerste lid. van de Verordening op inrichtingen tot het ver bruiken van eet- of drinkwaren in de gmeente Schiedam (Gemeenteblad 1940 no. 8), voor het puoliek geopend te heb ben van middernacht tot des voormiddags 7 uur, in dier voege, dat het sluitingsuur wordt bepaald uiterlijk op 1 uur. Een kinderstoet trok Zaterdag naar de Havenkerk, ter viering van de Wereldkindsheiddag. Vóór hen deden verleden jaar reeds 230.000 toeristen dat, maar die maakten slechts officieuze zweefritten, omdat de heer Geenen de officiële opening wtlde combineren met „de eerste spade" voor alweer een nieuwe attractie: een beelden panorama namelijk, dat bij het beneden- station van de kabelbaan in een grot zal worden ingericht. Van deze ceremo nie kweet zich zijn zoontje Toontje do„r een stuk mergel los te kappen. Aan de voet van de Wiihelminatoren werd vervolgens door pastoor Ad. Wel ters de ophaalmachine van de kabelbaan ingezegend. Tevoren wees de pastoor er op, dat de gebedens'chat van de Kerk een speciaal gebed voor het inzegenen van katalbanen omvat. Dit zebed ts wel iswaar vooral afgestemd op grote kabel banen in Zwitserland en elders, maar wat erin staat is even goed van toepas sing op deze kabelbaan. „Moge een van Uw Engelen allen begeleiden, die zich met deze machine omhoog of naar bene den begeven", zo luidt een van de ge bedsformules. Burgemeester F. Breekpot liet daarna door op een knop te drukken de stoel tjes van de kabelbaan voor het eerst officieel naar boven zweven. De genodigden bleven naderhand nog enige tijd bijeen in het restaurant van de Wiihelminatoren. Daar werden zij later verrast door bezoek van de leden der Valkenburgse Jonge Nobele Schutterij, die paarsgewijze omhoog kwamen zweven De drummers en de hoornblazers der Schutterii gaven tot besluit van de ope ning in hqt restaurant een nummertje aubade weg zo oorverdovend, dat de spits van de Wiihelminatoren er van moet hebben getrild. Voor het beeldenpanorama in de Wil- belminagroeve, zal naar ontwerp van ir H. Heman uit Heerlen een koepel word*n gebouwd van getvapWd bettfrf"trete" Koe pel, een cylindrische ruimte in de mergel krijgt een straal van 15 meter en een hoogte van 30 meter. Het wandoppervlak waarin beelden en praehistorische voor stellingen worden gekapt bedraagt circa 3000 vierkante meter. De toeschouwers kunnen het onderaards panorama bezich tigen van een soort podium af, Binnen een maand zal met de uitvoering van het plan worden begonnen. GEBOREN; Lenett L„ d. v. L. de Waard en W. A. Kuipers; Gjjsberta, d. v. Fh. Olivier en H. M. v. d. Hoek; Elisabeth L. M., d. v. A. F. A. v. Velzen en Th, L. Bielders; Margaretha Ch„ d. v. A. F. v. Schijndei en C. B. v. Steenbergen; Jo hanna. d. v. P. A. Bejjer en J. Ouwens; Wilhelmus, z v. A. van Eijk en S. M. v. d. Horst.; Lodewjjk H., z. v. ,T. H. Koojj en H. Winkelman; Johan Jacobus, z. v. A. van Beek en G. Spijker; Adriana M„ d. v. J. W. Hersbaeh en J. C. Zagwjjn; Anna H„ d. v. J. M. C. Groeneweg en S. S. Zonneveld. OVERLEDEN: .T. Hakze 69 j„ wed. van S, L. Eroekarts. al waren er geen echte Javaantjes. Het was ditmaal erg prettig, dat de kleintjes niet dik ingepakt behoefden te blijven lopen en aldus kwamen vooral de talrijke bruidjes op hun voordeligst uit. De gro teren volbrachten hun werk ernstig en ingetogen: de dragers van vaandels en vaantjes, de meisjes, die het beeld van het Kindje Jezus droegen en de jongens, die paus, kardinaal en apostelen voorstel den. De kleine predikheer heeft zijn jeugdige toehoorders geboeid met een vlotte predikatie en het koortje droeg er veel toe bij,.om de feestviering sfeer te verlenen. In processie werd het Kindje Jezus enkele malen door de gangpaden van de kerk rondgedragen, terwijl de kinderen meezongen, vol overgave en vol verwach ting. En in de grotendeels met kinderen gevulde Havenkerk zongen de vele moe ders en ook de vaders mede. De Kinds heid van Schiedam heeft de Wereldkinds heiddag met een verkwikkend enthousi asme herdacht. En ongetwijfeld zal deze herdenking voor het mooie werk schone vruchten dragen, niet alleen bij de kin deren, voor wie ze een groot gebeuren was, maar tevens voor de ouderen, voor wie het is weggelgd, het vuur van het kinderlijke enthousiasme brandend te kunnen houden. Zondag had de zeer belangrijke ont moeting EurekaSchiedam plaats. Im mers zouden de Zwart-Witten niet win nen. dan zou hun stadgenoot Martinit, die dez'é week vrij af had volgende week te gen D.J.S. voldoende aan een gelijk spel hebben om zich kampioen van de afdeling te kunnen noemen. Schiedam, zich dit goed bewust, trok dan ook met vele supporters naar het Toepad om de strijd aan te binden. Reeds 15 minuten na de aanvang scoorde G. Jansen na knap samenspel met de andere voorwaartsen een doelpunt. Wederom na ongeveer 15 minuten maakte J. v. Gent er 20 van. In deze stand kwam voor de rust geen verandering. Na de rust bouwde Schiedam direct nieuwe aanvallen op en reeds na 5 minu ten lag de bal weer in het net der gast heren. Dit doelpunt werd gescoord door G. Jansen. Na dit doelpunt bleek Eureka reeds een geslagen ploeg. Aanval op aan val rolde op het doel der Rotterdam mers en doelpunten bleven niet uit. Zo werd het 40 door T. v. d. Liesdonk, daarna maakte G. Stolk er 50 en 60 van. T. v. d. Liesdonk voerde de stand tot 8—0 op terwijl P. Tettelaar er 90 van maakte. Ondanks deze grote achterstand bleef Eureka op sportieve wijze volhouden. Hn moeite Werd dan ook 5 minuten voor tijd beloond met een prachtig doelpunt. In deze stand kwam verder geen wijzi ging meer, zodat de Schiedammers met een 91 overwinning naar huis trokken. Wij helpen onze cricket-ers en belang stellenden nogmaals herinneren aan de Jaarlijkse Cricketvergadering, welke he denavond om acht uur op ons terrein aan de Oude Dijk zal worden gehouden. Wij verwachten toch tenminste alle actieve cricket-ers, maar zeker ook onze crcket- lievende leden en donateurs. De S.C.V. de Postduif vloog uit Maas tricht; uitslag 1, J2, 71, 73, 91, 96, 122 J. Koster; 2 Wagtendonk; 3, 13, 89, 145 J, Freij; 4 11, 125 C. Verlinden; 5, 14, 17, 37, 38, 39, 46, 47, 72, 128, 131, 133, 141 v, d. Windt; 6 L. Verheugen; 7, 74 G, Kiela; 8, 10, 55; H. Kant 9, 100; J. Christen; 15, 23, 146 A. Heeren; 16 52, 100 J. Brand: 19, C. Fossen; 20 N. in 't Hol; 21, 29, 70, 137, 138 B. v. d. Moer; 22, 24, 44, 86 K. Muilwijk; 25, 51 A. v. d. Tuijn; 26, 77, 110, 120 S. Moog; 28, 35, 49, 69. 90, 112, 114, 139; 7 Doejaaren; 27, 32, 50, 81 L. Borrani; 30, 54, 85, 94, 95 C. v. d. Grijp; 31, 34 P. Hin ten; 33 Westerholt; 36 L. Crama; 40. 123, 142; Hazenbrood; 11 H. Crama; 42 W. v. Beuren; 43 A. Faas; 45, 87, 134, 163 C. v. Smirren; 48 J. Verboom; 53. 83 A. v. Don gen; 56, 64, 104, 108 C. Tuinder; 58, 109, 144, P. v. Os; 65, 124 T. Jansen; 66 Simons; 67 A. Man; 68 C. Tricht; 76 A. Surrarp; 78, 101, 115 F, Koppenhagen; 79, 127 130 J. Koogje; 80 Fontijn; 82 Korengevel; 84, 98 D. Ram; 99 J. de Waard; 102, 121, 124 Hasmelen en Co. 103, 140; F. Eijkenbroek; 105 111 P. Gouweleeuw; 107 Chatenier; 117,126 A. v. d. Tuyn; 118, 132 C. Verboom 119,136 Tweeboom; 135 A. Grijp; 143 C. de Graaf. Eén vlotte open aanval in do eerste minuut, heeft deze wedstrijd beslist. Het strakke schot waarmede invalier Van Buitenen Vios keeper onhoudbaar pas seerde opende voor Excelsior al meteen goede perspectieven, doch ondanks de ge hele eerste helft werd gedemonstreerd, bleef de gehele voorhoede in gebreke dit in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Het te korte spel sloot elke verrassing uit en gaf de verdediging ruimschoots gele genheid tijdig in te grijpen. Behoudens enkkele goede aanvallen over de linkervleugel viel er in de gehele eerste helft weinig spectaculairs te be leven. Na rust had Vios het beste van het spel. Het enthousiasme waarmede de Ex- celsi'or-verdediging speelde verdiende alle lof, temeer daar de half-time niet bij machte bleek het spel ook maar geduren de enkele minuten te verplaatsen. De on ophoudelijke druk, die op het Excelsior- doel werd uitgeoefend voerde de span- (Van onze Utrechtse redacteur) In de algemene vergadering van de Kath. Vereniging van handelsvertegen woordigers, handelsagenten en verzeke ringsinspecteurs „St Christoffel", die Zaterdag in Utrecht is gehouden wij gaven reeds een verslag is nog tot lid van het hoofdbestuur gekozen de heer E. van Dijkman uit Overschie, penning meester van de afdeling Rotterdam. Het ledental ging, ondanks een winst van 358 leden, door afvoering van 352 leden, slechts met 6 vooruit en bedroeg op 31 December jl. 2466. De voorzitter, de heer P. J. M. de Graaf, kon bij de be spreking van het bestuursbeleid als ge ruststelling daaraan toevoegen, dat er tijdens het eerste kwartaal van dit jaar 72 nieuwe leden zijn bijgekomen. In som mige bedrijfstakken zijn 30 tot 40 procent van de handelsreizigers bij „St Christof fel" georganiseerd en in de schoenen- Industrie bedraagt dit percentage zelfs 50 In verhouding tot de cijfers van de ge- Organiseerde handarbeiders is dit zeker niet ongunstig teairo o-*, 7,. nnV nrL Beijerland l-«- „C; D£^LDJS 3-1, RCR/DKS Hellevoe(sluis 2-1. oportvogelsSaturnus 1- Eureka-schledam 1-9. 77ste Jaargang No. 22764 De kaatoreo du Redactie en Admtnl- niatratle lijn gevestigd te Schiedam. Dam 18, tel 68152 Giro-nummer 590B43. Abonnementsprijs 8.29 per kwartaal 2,18 par maand Q.90 per week Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.19 per millimeter boogta. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.80 per millimeter boogte BIJ contract gelden lagere tarieven welke btj de administratie of bij de erkend* advertentiebureau* verkrijgbaar ztJa Kampioenen (kleine advertentlën) tot 20 woorden 90 ceot Elk woord meer 8 tent Maximum 90 woorden. Plaatsing uit sluitend bij vopruttheteltng Alle advertentie-order» worder -fgssloter au geplaatst overeenkomstig d» Regalen voor bet Advertentie wezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2