Tussen fracties en mr Burger overeenstemming bereikt Peking laat vier Amerikaanse piloten vrij „MARTHA" WON RACE MET HOLLANDSE NIEUWE Pinkster drukte op de weg eiste zware tol Doden en zwaar gewonden bij reeks ongelukken Nationale spoorwegstaking Groot-Brittannië COLLECTIEVE PENSIOENREGELINGEN De nieuwe haring is er. Nu nog race om nieuw kabinet Algemene huurverhoging (5 proeent) mèt compensatie maar zonder huurbelasting Het woord is thans aan de Ministerraad Triëst's communisten' critiseren Kroestsjef State department: „Een der oorzaken vait spanning weggenomen" Dinsdag 31 Mei 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Wat mr Burger voorstelt Mr Burger naar dr Drees Prijs van 10.000 Een belangrijke stap IJmuidense logger het eerst binnen Het gevaarlijke trapeze-werk Geluidsbarrière: ruiten kapot Neliroe naar Wenen Britten vrezen industriële crisis Verkeerschaos te Londen 111 Adenauer luncht met Eisenhower WEERBERICHT Addertjes onder hel gros IN STAATSLOTERIJ: Te Vlaardingen Val uit nok van circus te Alkmaar m EEN CENTRAAL PENSIOENBUREAU Motorrijder legen bestelauto Personenauto en bromfiets in botsing Van de fiets gevallen Oude dame doodgereden Bejaarde man aangereden Slachtoffer van plotseling oversteken Macht over het stuur verloren 1 1 De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden -tot morgenavond, luidt: Droog weer met in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist of laaghangende bewolking; overdag zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Weinig verandering in temperatuur. Woensdag 1 Juni: Zon op 4.29 uur, onder 20.51 uur; Maan op 17.01 uur, onder 2.09 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT S (Van onze parlementaire redacteur) 's-GRAVENHAGE, Dinsda gmorgen. Het ziet er naar uit, dat liet kabinet vandaag de beslissing moet nemen of bet op de voorstellen, welke de heer Burger heeft gedaan, zal kunnen aanblijven of niet. ]Va besprekingen met de fractieleiders, waarbij zijn voorstellen enigszins werden gewijzigd en tenslotte een definitieve vorm kregen, is de beer Burger tenslotte de avond voor Pinksteren nog met de demissionnaire minister-president gaan praten. Daaruit mocht men concluderen, dat het laatste woord nu aan de regering was. Natuurlijk echter kon dr Drees niet alleen beslissen en zo zal bij de zaak vandaag in de ministerraad hebben gebracht. Zou deze de voorstellen óók aanvaarden, dan zou de heer Burger nog in de loop van de dag naar de Koningin kunnen gaan 0111 mede te delen, dat de P.v.d.A. de huurbelasting, waarop tenslotte de hele zaak strandde, heeft losgelaten en dat de regering bereid is haar ontslag in te trekken. Voor de regering zelve liggen er in na voorstellen, waarover tussen de partijen thans overeenstemming schijnt te zijn bereikt, echter nogal wat voetangels en klemmen. Naar wij mo gen aannemen komen die voorstellen hierop neer: lo. Een algemene huurverhoging van 5% zonder huurbelasting. 2o. Een drastische vermindering van de opcenten op de grondbelasting ■wat de regering in eerste instantie in de Kamer heeft afgewezen met het doel de huiseigenaren aldus toch aan een vermeerdering van inkomsten te helpen van rond 10%. 3o. Een geringere verlaging van de in komstenbelasting dan aanvankelijk was voorgesteld om op die wijze voor de schatkist de derving van de opcen ten op de grondbelasting op te vangen. Hier zitten nu een paar addertjes onder het gras. De P.v.d.A. heeft duidelijk ge tracht haar gezicht m>g-,fcoveel mogelijk te redden door 'n algemene huurverho ging van 5% voor te stellen. Zij heeft blijkbaar wel begrepen, dat zij, wat de huurbelasting betreft, door de knieën moest, wilde zij dit kabinet nog een jaar laten regeren. Een huurverhoging van 10%, welke de Kamer had gewild, kon zij tegelijk met het loslaten van de huur belasting zonder haar gezicht geheel te verliezen, moeilijk accepteren. De heer Burger daartoe geïnspireerd door de deskundige heer Bommer koos dus een huurverhoging van 5%. wat altijd nog meer is dan minister Witte voor stelde. Het befaamde huurwetje voorzag immers in een huurverhoging van 5 tot 10 procent, maar dan slechts voor 35% van de woningen. Tegen het voorstel van de heer Burger kan minister Witte dan ook moeilijk bezwaren hebben en even tuele moeilijkheden in de ministerraad zullen dan ook vandaag wel niet van zijn kant zijn gekomen. De moeilijkheden zul len hoofdzakelijk zijn gemaakt van de kant van de ministers van Financiën en van Economische Zaken. Van de zijde van Financiën wegens de grondbelas- ting-opcenten. Compensatietroubles De heer Burger heeft zijn voorstel zo ingekleed, dat de regering die 5% huur verhoging kan invoeren op het ogen blik. dat zij dit economisch verant woord acht. En hier zit 'm juist de kneep. Want minister Zijlstra heeft de laatste tijd niet opgehouden te betogen, dat dit mo menteel economisch niet verantwoord is. Hij -gn met hem de regering is immers van oordeel, dat ook bij een huurverhoging van slechts 5% een com pensatie nodig is. Vooreerst is daar in dit opzicht de druk van de Stichting van de Arbeid en vervolgens hebben ook de werkgevers naar het schijnt weinig be zwaar daartegen, omdat zij in de hoog- Van de zijde van de kabinetsforma teur werd Zaterdagmiddag medege deeld: Heden heeft de kabinetsformateur gemeenschappelijke besprekingen ge voerd met de heren Romme. Schouten, Tilanus en Willems. Deze besprekin gen hebben er toe geleid, dat de forma teur contact zal opnemen met de mi nister-president van 't demissionnaire kabinet, teneinde de mogelijkheden der beoogde reconstructie nader te be zien. conjunctuur, waarin wij leven, liever ar- beidsvrede hebben dan ongenoegen en troubles door een huurverhoging zonder compensatie. Zoekt men die compensatie nu in een loonronde. dan zou men voor dit doel kunnen volstaan met 1 a 2%, maar de re gering is er van overtuigd en heeft dit ook gezegd bij de behandeling van 't huur wetje dat het beginnen van een ge sprek over een loonronde met alle ver langens, die er nog leven, zal resulteren in een loonronde van minstens 5%. De grote vraag is, of minister Zijlstra die momenteel zweert bij een rust in de lonen, dit zal kunnen accepteren. Gaat hij er mede accoord. dan kan dus eerlang het gedelibsreer over vorm en grootte der compensatie beginnen, terwij! intussen minister Witte een nieuwe huur wet zal moeten klaar maken. Dit alles zal evenwel zoveel tijd in beslag nemen, dat, indien men de belastingverlagingen nog met spoed wil laten ingaan, dit niel zal kunnen wachten op de nieuwe huur- wet-plus-compensatie. Met het gevolg, dat er practisch sprake zou zijn van een ontkoppeling van deze twee zaken, het» geen de regering bij de behandeling in de Kamer in alle toonaarden heeft gewei gerd. Het gaat dus om de vraag of zij nu in die ontkoppeling zal willen toestem men om uit de impasse te komen. In dit vraagstuk is minister Zijlstra eigenlijk de centrale figuur. Hij staat op het standpunt een standpunt, dat de regering heeft overgenomen dat de lonen niet moeten worden opgehangen aan de huren, maar de huren aan de lonen. Dat wil zeggen, dat er pas een huurverhoging kan plaats hebben, als de tijd rijp is voor een loonronde en dat is, zoals hij de laatste tijd uitvoerig heeft betoogd nog niet het geval. Een moei lijke puzzle dus. waarvoor de ministerraad zich vandaag zag gesteld. Of hij een op lossing heeft gevonden, zal intussen spoedig genoeg blijken. In het partijblad van fle communis ten van Triest is een hoofdartikel ver schenen, waarin Kroestsicfs verkla ring bij zijn aankomst te Belgrado, dat i de breuk tussen de Sovjet-Unie en Joego-Slavie te wijten is aan de acties van Beria, wordt gehekeld. „Deze verklaring heeft ons bewogen, zoals de ^"de Oostenwind onze bo men schudt aldus het artikel Het artikel ontkent vierkant, dat de breuk tussen dc twee landen Beria's werk zou zijn. De communisten van Triest moeten trots zijn op hun strijd tegen Tito, vooral op die van de laatste jaren, maar zij kunnen Kroestsiefs uitleg niet aanvaarden. „Wij zijn pijnlijk ge troffen door Kroc.-csjefs woorden en wij geven er de voorkeur aan onze mening" openlijk te zeggen, omdat wij j van oordel zijn, dat zij overeenkomt 1 met de objectieve waarheid", aldus dit artikel. Het aitikel eindigt met een beroep op de partijleden, om de kalmte te be- j waren „in een zo delicate toestand" en i voegt er aan toe, dat het partijbestuur j onmiddellijk na de conferentie van Belgrado zal vergaderen, om zijn oor- deel te formuleren. Genoemd artikel is ongetekendj doch men neemt aan, dat het afkomstig is van Vittono Vidali, de „jaguar van 1 Mexico Hij kreeg deze bijnaam, om- j dat hij ten tijde van de moord op Trotsky in Mexico was. Vidali is de partijleider. Menon noemde de vrijlating „een be langrijke stap" en „een grote verande ring in de houding van de Chinese volksrepubliek". Ook bet Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft het nieuws van de vrijlating van de tier piloten toegejuicht. In een officiële verklaring werd gezegd, dat door deze maatregel van het communistisch Chinese regiem een van de oorzaken der internationale spanning wordt weggenomen. Ook in kringen der Ver. Naties werd deze stap van communistisch-China I Boven de vlaggen van de deelnemende landen vliegt een formatie North Ame rican AT-6 Harvard trainers van de Rijksluchtvaartschool door touwen ver bonden. Dit was een van de vele stunts, die het publiek dat. in vele duizenden naar het vliegveld Ypenburg gekomen waste zien kreeg op de grote ILSY show. In de Staatsloterij is heden een prijs van 10.000 gevallen op lot no. 16968. 7 1 i i ZiOais ue neer Krisja Menon gisteren op een persconferentie New Delhi reeds jla(j aangekondigd, heeft communistisch China vier van i toegejuicht. de vijftien Amerikaanse vliegeniers, die in de Chinese volksrepubliek j zÜn persconferentie deelde de werden gevangen gehouden, vrijgelaten. Vanmorgen vroeg zijn de mannen, *leer Menon nog een en ander mede gekleed in S€Van ^tiiskIedii in Honwkninr aangekomen i over zijn recente besprekingen met k- S 'uskieuij, in nongüong aangekomen. premier Tsjoe en Lai. Onder.andere Jvolonei Simpson* Je Amerikaanse luchtvaartattaché hij het consulaat- j zeide hij, dat de Chinese regering er generaal in Hongkong^ verwelkomde de piloten op het vliegveld. Na een j seen bezwaren tegen had om op interne maaltijd werden de vliegeniers per vliegtuig naar Hawai gebracht, waarl?asi^ .mot Tsjan& kai Sjek te onder- hun familieleden op ]len wachtten. Zondagmiddag om 12 uur heeft de IJmuidense logger „Martha", de IJm 74, toebehorende aan de rederij v/h Jan Corn. Pronk, de eerste Hollandse Nieuwe aan land gebracht. Schipper Hendrik van der Plas was over de vangst, die 45 kant jes vette Hollandse Nieuwe bedroeg, zeer tevreden. De haringen, gevangen op 56 graden en 40 minuten Noorder breedte, waren van mooie kwaliteit en klein van stuk, zodat er dus vele in een kantje gingen. Het is een vangst van de „Adeco- Combinatie". Toen de „Martha" de vangst aan boord had, is de logger op volle snelheid naar IJmuiden teruggekeerd, direct gevolgd door de Katwijk 45, de „Neptunus", met Schipper Messemaker aan boord. Dit schip had een uur achterstand op de „Martha" De „Martha" heeft onlangs de bedrijfs- wimpèl ontvangen voor de best verzorgde vis en haringaanvoer in het jaar 1954. Zondagavond om half zes stoomde de VL 71 met schipper Arie v. d. Toorn van de rederij C van Toorn Hzn als eerste van de Vlaardingse schepen met 25 Vz kantje Hollandse Nieuwe de mond van de Koningin Wilhelminahaven binnen. Er was veel belangstelling aan de kade. doch men moest nog even geduld hebben, eer de haring kon worden gelost. Immers op Tweede Pinksterdag was er geen afslag, zodat eerst vanochtend om vijf uur de haring aan de wal werd gebracht om te worden gekeurd. Om precies zes uur be gon de afslag in het handelsgebouw. Het was al vroeg druk vanmorgen langs de havenkade in Vlaardingen, waar de eerste nieuwe maatjes, aange voerd door de VL 71 en VL i32 om vijf uur te zien waren. Uit het gehele land en zelfs van buiten de grens waren kopers aanwezig. Bovendien is vanmorgen het tweede gedeelte van de vissersvloot uit gevaren, zodat thans alle Vlaarlingse schepen aan de haringvisserij deelnemen. Precies zes uur werd in het handelsge bouw de eerste afslag door bekkenslag aangekondigd en werden de eerste vijftig kantjes Hollandse Nieuwe aan de man gebracht. Het was overwegend grof goed van^ circa 600 tot 900 stuks per kantje, welke werden verkocht tegen prijzen van 181 gulden tot 430 gulden. Prijzen: van 250 tot 506 per kantje Dinsdagochtend zijn de jagers Sch-333 met dertig kantjes van twee schepen en de Sch-63 met 48 kantjes van drie sche pen te Scheveningcn met Hollandse Nieuwe aan de markt geweest. Notering Hollandse Nieuwe: kleine soorten 450,tot 506,grotere soorten 250,tot 285, Tijdens de laatste voorstelling te Alk maar van het circus Franz Althoff, is de 17-jarige Duitse trapezewerkster Sig- rid Hoffmann, lid van het luchtbaliet. uit de nok van het circus omlaaggestort. Zij werd in bewusteloze toestand uit de pis te gedragen en naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. Menon zeide verder, dat hij a s. Vrij- dag, op weg naar de V.S., Londen zou reaanse oorlog neergeschoten waren. aandoen en dan een ontmoeting zou Menon gaf echter te kennen, dat ook hebben met de Britse premier, Sir de andere gevangenen - nog elf andere Anthony Eden. Menon heeft reeds aan Amerikaanse piloten zijn in Chinese de Britse, Amerikaanse en Canadese In de persconferentie, waarin de aankondigde S7pfde"hijSn'euws ijuuicu ziju u. en uanaaese piloten steed's at als „een §!VaAni^f,ChaP en bovendien, volgens gezanten te New Delhi verslag uitge. piloten steeds al als "e^n afzonderlijke categorie" waren beschouwd, omdat hun straalvliegtuigen tijdens de Ko- de Amerikaanse regering, nog veertig bracht van zijn besprekingen "te Amerikaanse burgers - wellicht zullen Peking. worden vrijgelaten. Zondagavond kwam een Brits onder- daan, Webster Ford, een voormalig Brits radio-operator in Thibet, geheel onverwachts in Hongkong aan. Hij was I vrijgelaten na 4% jaar in Chinese ge- vangenschap te hebben doorgebracht Dat Maandagmiddag jp ver scheidene tijdstippen de geluids barrière is doorbroken, hebben niet alleen de bezoekers op Ypenburg kunnen constateren: omstreeks half vier sneuvelden in Delft enige ruiten door de luchtdruk, omstreeks vier uur in 's Gravenhage een twintigtal en om circa half zes in Voorburg en Rijswijk ook een aantal. We hoorden, dat in Rijswijk ook een kozijn uit een huis zou zijn ge rukt maar hiervan konden we geen bevestiging krijgen. In het Noorden van Rotterdam hoorde men tegen half zes een klap, die leek op een zware bominslag. N V LEVENSVERZEKERING Ml). „ERK- NIIMEGEN NV. NED. VERZEKERING M»AT- wILll BR0RDUS" UTRECHT N V. VERENIGDE VERZEKERING Mil -en (V.V.M.) UTRECHT Dir. J. A. Duynstee Bezuidenbouiseweg 54, 's-Gravanha00 Te/. 773459 De premier van India, Nehroe, heeft de uitnodiging om een bezoek aan Oosten rijk te brengen aanvaard. Hij zal 26 en 27 Juni in Wenen doorbrengen. De Ilsy op Ypenburg trok op Tweede Pinksterdag een enorme menigte be langstellenden. Ook H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard woonden deze luchtvaartshow bij. WÊH (Van onze correspondenten) Op de Amersfoortseweg te Oud Mili- igen onder de gemeente Apeldoorn had Zaterdagavond een ernstig ongeval plaats, waarbij een dode en vier zwaar gewon den zün te betreuren. Omstreeks zeven uur vloog een door de heer A. van D. uit Amsterdam be stuurde auto uit de bocht van de Amers foortseweg, waarna de wagen tegen een links van de weg staande boom smakte. De heer J. Hollander sr uit Amsterdam, die achterin zat, werd hierbij op slag gedood. Zjjn zoon en mcj. L. van Nas sau, eveneens afkomstig uit Amsterdam werden ernstig gewond. De bestuurder cn zijn echtgenote liepen eveneens vrij i ernstige verwondingen op. Zij werden allen in het Juliana-ziekenhuis te Apel doorn ter verpleginj opgenomen. Men vreest voor het leven van dc heer Hol lander jr. De verongelukte auto maakte deel uit van een colonne van zeven auto's, die met een aantal leden van de Am sterdamse Handelvereniging A. V. M, op weg waren naar een handbaltournooi te Osnabrück. Onder Oud Millingen kreeg een van de achterste wagens van de colonne pech. Dc voor deze auto rij dende heer Van D bemerkte dit. Om de bestuurders van de andere auto's te waarschuwen voerde hij de snelheid van zijn gehuurde wagen op. Bij het nemen van de in de reeds genoemde bocht verloor hij de macht over het stuur tengevolge waarvan deze in volle vaart tegen een boom reed. Op de Hoenderloseweg te Ugchelen werd Zondag de 30-jarige motorrijder H. J. W. uit Nijmegen maar gewond, toen hij een voor hem rijdende bestelauto, be stuurd door S.J. uit Apeldoorn, wilde passeren. Op het laatste moment be- wfm motorrijder, dat de auto links wilde afslaan. Hij remde daarop krach tig, waardoor hij kwam te vallen en vervolgens tegen de auto botste W werd met ernstige verwondingen in het öt. Liduina-ziekenhuis te Apeldoorn opgenomen. Op de Haagseweg bij de Sloterweg te Amsterdam is Zaterdagmiddag een per sonenauto in botsing gekomen met een bromfietsbestuurder, vermoedelijk door dat deze geen voorrang verleende. De 45-jarige duo-passagier, echtgenote van de bestuurder, liep ernstige kwets uren op en is aan de gevolgen daarvan overleden. De 42-jarige bromfietser werd met een hersenschudding en een beenfrac tuur naar het Wilhelminagasthuis over gebracht. Zaterdagmiddag fietste de 10-jarige W. G. te Vriezen veen met de 9-jarige C. J. K. achter op de bagagedrager. In het 'mulle zand langs het Stroomkanaal kwam deze laatste van de fiets te vallen, waarna hij stil bleef liggen. Toen volwassenen bij het knaapje kwamen, waren de levensgeesten reeds geweken. De ontboden geneesheer kon slechts de dood constateren. Het kind had totaal geen verwondingen opgelopen. Vermoed wordt, dat de jongen door een hartverlamming is getroffen. De 78-jarige Mevr. J. W. trachtte op Eerste Pinksterdag omstreeks 3 uur de Rijksstraatweg bij de Vergierdeweg te Haarlem over te steken. Hoewel zij in het geheel niet op het verkeer lette, slaagde zij er in de vluchtheuvel op de weg heel huids te bereiken, daar er op dat moment geen verkeer uit Noordelijke richting kwam De tweede oversteek-étappe werd echter voor de oude dame noodlottig. Zij bemerkte niet, dat een motorrijder haar tot op vijf meter was genaderd, toen zij overstak. De oude vrouw werd aangere den en was op slag dood. Bij een aanrijding op Zaterdag is in Helvoirt op de Rijksweg TilburgDen Bosch de 72-jarige A. v. d. V., landbouwer uit Helvoirt, door een personenwagen aangereden, toen hij de weg wilde over steken. Aan de opgelopen verwondingen is v. d. V. in de nacht van Zondag op Maandag in het ziekenhuis overleden. Eveneens slachtoffer van het verkeer bij het oversteken van de weg werd de 4-jarige Tiny P. uit Erica (Dr.) op Eerste Pinksterdag. Het meisje was voor het huis van haar grootouders met een bal aan het spelen. Plotseling holde zij achter de bal de weg over en werd toen overreden door een motorfiets. Het kind was op slag dood. Bij het onverwacht oversteken per rij wiel van de zeer drukke Rijksweg te Ze venaar kwam het 15-jarige meisje H onder een passerende autobus uit Duis burg terecht. Het meisje werd in zorg wekkende toestand naar het ziekenhuis te Zevenaar overgebracht, waar het later is overleden. Gistermorgen omstreeks elf uur heeft de 34-jarige E. Z. uit Amsterdam, die per motor op de Rijksstraatweg onder Wasse naar reed, doordat hij plotseling sterk moest remmen, de macht over het stuur verloren Hij kwam op het wegdek te recht en voor het voorwiel van een tegen ligger. De man was op slag dood. Zijn echt genote. die op de duo zat, kreeg een shock en een lichte hersenschudding. Zij is m het academisch ziekenhuis in Leiden opgenomen; haar toestand is gunstig. en stokers hadden nationale vervoers- de genationaliseerde Met een enorme verkeerschaos is Engeland, cn speciaal Londen vannacht de derde dag ingegaan van de grote spoorwegstaking, die ditmaal niet - zoals zovele malen in de afgelopen jaren op het laatste ogenblik voor komen kon worden. Toen Zaterdagavond de besprekin gen precies dertig minuten voor het verstrijken van het ultimatium, dat de 70.000 machinisten gesteld aan de commissie (die spoorwegen beheert), werden afgebro ken cn de staking een feit werd, wer den duizenden en duizenden Britse va- cantie-gangers hierdoor toch nog ver rast. Het Pinkster-weekeinde had hen naar buiten gelokt. Zij stonden nu voor de moeilijkheid op de een of andere manier te trachten na de Pinksteren hedenmorgen op tyd op hun werk terug te zijn. Het verkeer op de acht hoofdwegen naar Londen was gisteravond over kilo meters gestremd. Gemiddeld kwamen per uur 50.000 voertuigen de stad binnen. De verkeerspolitie zat met de handen in het haar. In de Londense buitenwijken kropen de wagens met de snelheid van een wandelaar. De vacantiegangers had den ieder denkbaar voertuig voor zich in beslag genomen. In sommige badplaat sen staken de .gedupeerden de hoofden bij elkaar en huurden gezamenlijk bussen af. Anderen trachtten een lift te krijgen. De meesten namen daarvoor de plaatselijke bus, die hen naar een hoofdweg bracht en wachtten daar op automobilisten die hen mee wilden nemen Vele auto-bezit ters hadden op hun wagens „free lifts" geschilderd. Voor de meer gefortuneerden had de BEA extra vliegtuigen ingescha keld op de lijnen tussen Londen. Glasgow Edinburgh en Manchester. gezag het werk zouden hebben neerge legd. Dientengevolge zou de nationale vakbond zich vandaag nog over deze toestand beraden. De staking betreft een loongeschil. Op het laatste ogenblik, deed de vervoers- commissie noe een nieuw aanbod, dat wel een aanzienlijke vooruitgang betekende, doch niet kon voldoen aan de eisen der stakers. Deze hebben laten weten, dat zij het zo nodig wel drie maanden kunnen uithouden. Dat was hun antwoord op een radiorede van premier Eden, waarin deze Zondag waarschuwde, dat de staking een gevaar is voor de economie en werkloos heid zal veroorzaken. Het is niet zozeer het verkeersprobleem dat deze staking zo ernstig maakt De' Londense verkeerspolitie zal de toestand op de duur wel meester worden. Meer vreest men de industriële crisis Het grootste probleem is het vervoer voor de wekelijks benodigde 3.500.000 ton kolen Indien de staking voortduurt, zullen bv' de twee grootste Britse staalindustrieën de United Steel Companies in N.-Enge- land met 35.000 arbeiders en de Colvilles in Schotland met 17.000 arbeiders, tegen' het einde van deze week de fabrieken moeten sluiten. De gehele dag hebben leden van de Britse regering vandaag nog getracht te bemiddelen in het geschil. Zouden hun pogmgen op niets uitlopen, dan is het mogelijk, dat men de noodtoestand zal uitroepen teneinde speciale bevoegdheden te krijgen. Voor het vervoer van de be- grijkste goederen, waaronder medica menten. aan bederf onderhevige levens middelen e.d.. worden de enkele treinen gebruikt, die worden gereden door werk willigen. De regering heeft verder een groot aantal vrachtwagens ter beschik king gesteld voor het postverkeer. Bondskanselier Adenauer die. zoals bekend, midden Juni naar de V S. zal reizen om een eredoctoraat van de Bij de staking zijn 70.000 machinisten F"ivers,teif ^'an Harvard in ontvangst en stokers betrokken. Een benerktp u nemen- zal °P 14 Juni in het Witte dienst tracht men nog te onderhouden m nrM nt do°r leden van de nationale vakbond van spoorwegmannen, die 400.000 leden telt doch voornamelijk onder ander perso neel dan juist stokers en machinisten Huis met president Eisenhower het noenmaal gebruiken, aldus is op het Witte Huis in Washington bekend ee- V» r. r* 1.4 dag zal de Westduitse maakt. Dezelfde Gisteren werd echter gemeld, dat ook j bondskanselier waarschijnlijk bespre leaen van deze bond. die zich niet ach- kingen voeren met de president en mi j op ejgen j nister Dulles. ter de staking heeft gesteld,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1