V. V. V. scoorde in de laatste seconden nog de gelijkmaker Ook Enschede kwam in laatste minuut aan gelijk spel Haarlem speelde zich leeg Feijenoord (tempo en schieten) nam revanche! P. S. V. is opnieuw de favoriet Willem II en Holland Sport versterken posities 1 B.V.Y. GAF HET TEMPO AAN EN KLOPTE D.F.C. ROYAAL Twentse defensie hield goed stand Duitse voetbal-zege (met 8 B-spelers) op de Ieren Maar in de return werd het benauwd Coppens is reserve Fangio klopte Moss met halve lengte Eindhoven miste t.o.v. VVV zijn kans, Feijenoord en Vitesse hielden hun plaats Sensationele opmars voorbij de „streep" van B.V.V. en Rigtersbleek Rotterdammers veroverden voor eigen publiek hun 9e plaats terug DINSDAG 31 MEI 1955 PAGINA Ook voor Enschede een late gelijkmaker (Van onze sport-correspondent) Joego-Slaven klopten Italië Hongarije-Schotland Mermans in Belgisch elftal Op Neurenburgring Kick Smit kwam erbij! D.F.C. liet kans op „halve revancheglippen Stormvogels vlogen goed Willem II: (Van onze speciale verslaggever) STADION FEIJENOORD, 2e Pinksterdag Niet met de 40 zege van Haarlem op Zaterdagavond, maar door de 20 revanche van Feijenoord op deze warme 2e Pinksterdag werd de slag om de 9c plaats tussen deze twee candidaten beslist. Ten gunste van Feijenoord, dat dus zijn voorsprong van 1 punt (plus een wedstrijd meer te goed) op de Haarlemmers behield. In de uitwedstrijd met zware cijfers geklopt, brandde Fciienoord van revanche-zucht. En het ernstige gevaar, waarin de rood-witten verkeerden (vóór deze return begon waren zij hun 9e plaats immers kwijt), gaf hun de prikkel tot een energiek krachtsvertoon en een tempo-surplus dat beslissend bleek. Elftal-wijzigingen bleken evenveel verbeteringen groots! s.v-v P.S.V. weer de favoriet Eindhoven miste kans OM DE BELGISCHE VOETBALBEKER LILLE WON FRANSE VOETBALBEKER *f|h Iff&i f I. I (Van onze sport-corrspondent) VENLO, Zaterdag. Een handvol supporters, die Sportclub Enschede ter aanmoediging had verge zeld in de uitwedstrijd tegen Sportclub VW, zong in vervoering lofliederen op de verrichtingen van zijn elf favorieten D« scheidsrechter had de fluit reeds aan de lippen en Enschede had een 10 voorsprong! Dat doelpunt was acht minuten voor het einde gescoord en de Enschedeërs trokken daarna ijlings een ogenschijn lijk onneembaar bastion op rond hun doel. Edoch, in de aller-allerlaatste seconde golfde de allerlaatste stormloop van de Venlonarcn over de Enschedese veste heen. Akkcmians kopte op doel, maar de bal draaide voor de voeten van Jeu Sijbers,, die er snel mee naar binnen kwam. Nog zou de uitstekende doelman van Enschede zijn schot hebben gehouden. Hij stond uitstekend opgesteld en Sijbers had maar een heel klein gaatje maar rechtsback Busschers veranderde de bal op het laatste mo ment van richting en via de paal stuitte het leer in het Enschedese net: 1—1. De overwinningsgezangen bestierven de Enschedese schare op de lippen en links half Van Wylick trapte de bal teleurgesteld in de tribune. Het geloei dat de vijf duizend Noordlimburgse supporters aanhieven was oorverdovend. Zij zullen zich nog meer in de handen gewreven hebben toen even later bekend werd dat Eind hoven de strijd tegen De Volewijckers had verloren. Sportclub VVV verdiende dit gelijk spel alleszins. Het zou tegen de verhou ding in geweest zijn als deze wedstrijd op een nederlaag zou zijn uitgedraaid, of schoon het dan toch voor een groot deel te wijten zou zijn aan het systeem dat de Venlonaren volgden, namelijk een driemansvoorhoede met achter de mid denvoor een rechte lijn van spelers. Met dit systeem wisten de Venlonaren een week tevoren Be Quick in Groningen met 71 te verslaan, maar tegen En schede faalde men volkomen. De Ensche dese defensie gaf rechtsbuiten Sijbers, middenvoor Koopal en linksbuiten Smit geen kans. Vooral Odenthal had een groot aandeel in het onderscheppen van de Venlose aanvallen. Had de Venlose ploeg voor rust met vijf man in de voor hoede gespeeld, dan zou Enschede min stens een 20 achterstand hebben ge had bij de rust. Thans gingen de fraaie voorzetten van de vleugelspelers verlo ren in het veelal lege doelgebied van de Enschedeërs. Koopal, de zwervende middenvoor, was maar al te vaak niet aanwezig en ver der kreeg hij in zijn eentje weinig kansen met een drietal Enschedeërs op de hielen. De taktiek van de Venloeren was verder voor de rust de zwakte plekken in de Enschedese gelederen t* onderzoe ken en na de rust d.m.v. Ier sterk op gevoerd tempo „even dooï fa drukken". Deze taktiek faalde evenee' want de Enschedeërs bleken het machtige tem po behoorlijk te kunnen volgen. Het gevolg van een en ander was een zeldzaam snelle en levendige wedstrijd met fal van aan trekkelijke aanval len van beide par tijen. Ging van Ven lose zijde het mees te gevaar uit van Sijbers en Klaassens, die keer op keei prachtige passes kregen toegeschoven van Gijs Nass, nog steeds de grote ani mator in de Venlose gelederen, aan de andere kant was vooral de kleine rechtsbuiten Wip de gevaarlijke man, waarmee de lange back Teeuwen heel erg veel moei te had. Toen diep in de tweede helft nog ODENTHAL, geen enkel doelpunt gaf de VVV-aanval was gescoord, ver weinig kans zoende men zich langs de lijn reeds met een puntloze draw. In de zeven-en- dertigste minuut echter speelde Theeuwen iets te zacht terug op doelman Swin- kels, liep de bal nog wel na om hem nog een tikje te geven, maar tegelijker tijd kwam ook middenvoor Moddejonge mee. Swinkels en Theeuwen wachtten toen allebei te lang met ingrijpen, waar van Moddejonge dankbaar gebruik maakte en de bal in het Venlose net plaatste. Eerst toen „drukten" de Venlo naren stevig door met het bovenom schreven gevolg. ENSCHEDE, 2e Pinksterdag. De returnwedstrijd in Enschede had een merkwaardige overeenkomst met de eerste ontmoeting^ Beide keren scoorde de thuisclub iii de allerlaatste seconden de gelijkmaker. In Enschede gebeurde dat op zeer sensationele wij ze. Een afgeslagen hoekschop op het Venlose doel belandde bij de naar voren gekomen linksachter Odenthal; diens schot werd volgens de opvatting van scheidsrechter Bettman wegge- stompt door een tegenstander, en on danks de protesten van Venlo-zijde werd een strafschop aan Enschede toe gekend, waaruit linksbinnen Voges de eindstand op 2—2 bracht. Het was een teleurstellende wedstrijd Het Duitse nationale voetbal-elftal, dat als gevolg van de Duitse kam- pioens-competitie voor het grootste deel uit B-spelers bestond (van de „oude garde" waren slechts linkshalf Mai en de linker vleugel Roehrig-Schaeffer op gesteld), heeft te Hamburg een opmer kelijke en fraaie 21 overwinning be haald op het Ierse elftal, dat vrijwel eender was als dat waarvan het Ne derlands Elftal enkele weken geleden te Dublin met 10 verloor. Een op merkelijke overwinning van de Duitsers, wier 8 B-spelers een zeer goed samen spel en een hoog tempo demonstreerden, waartegen de Ieren, ondanks alle „Brit se" voetbal-kwaliteiten, niet opgewas sen bleken. De wedstrijd, die 50.000 toeschouwers trok, werd door onze landgenoot Karei van der Meer zeer goed geleid. Het voetbalelftal van Joego-Slavië heeft te Turijn dat van Italië met 4—0 verslagen. Alle doelpunten werden in de tweede helft gemaakt. De Italiaanse spelers werden na afloop als het ware van het veld afgehoond door 80.000 diep teleurgestelde supporters. De Joego Sla vische goals werden gescoord door rechtsbinnen Veselinovic, middenvoor Zebec, rechtshalf Kristic en linksbinnen Vukas. Dit was de eerste maal, dat Joe go Slavië tegen Italië een overwinning behaalde. Het was een des te merk waardiger zege na de zware 15 ne derlaag, die Joego-Slavië twee weken geleden tegen Schotland had geleden. In een wedstrijd, die gold voor de com petitie om de Middellandse-Zee-Beker, heeft Griekenland te Athene gelijk ge speeld tegen Italië B (00). Ongeveer 95.000 toeschouwers hebben in Boedapest gezien, hoe het Hongaarse voetbalelftal een 31 overwinning op Schotland behaalde. Bij de rust ston den de Schotten met 10 voor. Nadat Kocsis en Lidell voor beide partijen te vergeefs hadden geprobeerd te scoren (zij raakten allebei de lat), doelpuntte de Schotse rechtsbuiten Smith in de 43ste minuut voor de eerste keer. Na de rust maakten de Hongaren een beter ge bruik van hun veldoverwicht. Hun doel punten werden resp. gemaakt door Hi- degkuti in de 5e, door Kocsis in de 12de en door Fenyvesi in de 33ste minuut. Tien minuten voor het einde miste Lidell een strafschop voor de Schotten. Turkije heeft Zaterdagmiddag te Te heran de landenwedstrijd tegen Iran met 52 gewonnen. (Van onze sport-correspondent) DORDRECHT, Zaterdagavond. Als „Dritte im Bunde" bleef D.F.C. Zaterdag niet achter bij de stadgenoten E.B.O.H. en Emma: het verloor met 1t van B.V.V. De uitslag moge enigszins ge flatteerd zijn, de zege is bjj de beste terechtgekomen. De Bosschenaren hebben blijk gegeven over een betere techniek en een intelli gentere opbouw te beschikken. Zjj gaven bjjna de gehele, aantrekkelijke wedstrijd het tempo aan en dat lag vrij hoog. B.V.V. combineerde vlot en de verdediging grendelde, met de kleine stopper Krijgh aan het hoofd, de veste goed af. Toch waren de eerste aanvallen van D.F.C., meestal over rechts, waar de technische rechtsbuiten De Jager aan midvoor Van Es twee kansen gaf; diens kopbal ging net over en zijn schot was verkeerd gericht. Na 20 min. had de ver- opgestelde midvoor Van Beurden, die herhaaldelijk verwar ring stichtte in de Dordtse defensie, succes: hij schoot de bal juist onder de lat door in de tou wen, 01. Voor de rust Was het Bossche spel rustiger en beter dan dat der gast heren, wie het niet meezat. Versteeg kanjerde tegen de paal, doelman v. d. Burgt stopte na een solo-aetie van Jan de Jager diens schot en Van Es kopte uit een vrije schop van Schaap juist naast. Even na rust scheen het gelijk te worden: uit een pass van Schaap beukte Van Es de deklat en kopte C. de Jager de terugspringende bal in handen van de goed reagerende v. d. Burgt. Het antwoord kwam na acht minuten van Klerks, die via de binnenkant van de paal inschoot, 02. Twee minuten later stond het 1—2, toen Van Es de bal oppikte (die door Schaap keihard tegen de lat was geschoten) en de B.V.V.-doelman passeerde. Daarna leefde D.F.C. op: de Dordte naren zaten er goed op en beheersten enige tijd de situatie. Doelpunten werden J en vooral van de bezoekers had men veel meer verwacht. De Venlose ver dediging was verre van safe, maar daar wist de Enschedese voorhoede, waarin midvoor Moddejonge Jr. zeer zwak was, geen profijt te trekken. De Ensche dese defensie was beter in vorm, maar één fout van Odenthal leverde een doel punt op. In de eerste helft gaf Enschede steeds de toon aan, maar het spel werd te kort gehouden. Bovendieen werd de gevaarlijke linkervleugel Jansen-Voges goed gedekt, zodat van die kant weinig gevaar dreigde. Vrij onverwachts kwamen de bezoekers tien minuten voor rust aan een doelpunt, dat uit een goede combinatie tussen de binnenspelers Nass en Lamberts door laatstgenoemde werd gemaakt. Eén minuut voor de rust had V.V.V. opnieuw succes. Slecht uittrappen van Frölich en weifelen van Odenthal boden midvoor Koopal een vrij veld, waarop de Venloër dankbaar van dit buiten kansje gebruik maakte. In de 14e minuut van de 2e helft ver kleinde Moddejonge Jr. de achterstand en daarna werd het een tamelijk felle strijd, waaruit Enschede tenslotte nog de verdiende gelijkmaker scoorde. Voor de voetbalwedstrijd tussen België en Tsjecho Slowakije, welke Zondag 5 Juni te Brussel zal worden gespeeld is het Belgisch elftal als volgt samenge steld: Doel: Meert (Anderlecht). Achter: Dries (Berchem Sport) en Van Brandt (Lierse SK.). Midden: Huysmans (Beerschot) of De- gelas (Anderlecht). Carré (FC Luik) en Mees (Antwerp FC). Voor: Orlans (La Gantoise), Van den Bosch (Anderlecht), Mermans (Ander lecht). Houf (Standard CL) en Jadot Standard CL.) Reserves: Gernay (ASV Oostende), Diricx (Union St Gilloise), Van Kerk hoven (Daring) en Coppens (Beerschot). Op de Neurnburgring heeft Mercedes op eerste Pinksterdag een dubbele zege geboekt tijdens de internationale race voor sportwagens boven 1500 c.c. om de Grote Prijs van de Eifel. De Ar gentijnse wereldkampioen Juan Manuel Fangio finishte als eerste, met een halve lengte voorsprong op zijn „stalgenoot" Stirling Moss (Engeland). Fangio be reikte in de race over tien ronden (228,10 km.) een gemiddelde snelheid van 130.4 km/uur .Zijn totaaltijd was 1 uur 44 min. 52,9 sec. Voor Moss werden de zelfde tijden genoteerd. De verdere uitslag luidde: 3 Masten Gregory (V.S.) met Ferrari, 1.49.33, gem. 124,9 km/u., 5 Karl Kling (Did.) met Mercedes, 1.50.7,8, gem. 124,2 km/u.. 5 Giuseppe Farina (It.) met Ferrari 1.50.15.7 gem. 124.1 kra/u. Stirling Moss maakte de snelste ronde met een gem. snelheid van 134,4 km/u. Zó dicht was Haarlem bij een doelpunt in de return tegen Feijenoord, want Zondervan is reeds verslagen. Groeneveld schoot de bal ecluer in het zijnet en daarna ging Feijenoord aan zijn revanche werken. DE BRUIJN, les van „schieten" goed geleerd. VAN BEURDEN Gevaar voor de D.F.C.-defensle evenwel niet gemaakt. Wel do®r Mees, die een fout van Van Dam afstrafte, 13. Max van Beurden bracht met een scherp schot de eindstand op 1—4. DEN BOSCH, 2e Pinksterdag. De kans om in „de Vliert" tenminste een gelijkspel te behalen, heeft D.F.C. drie minuten voor het einde laten glippen. De Dordtenaren die in de tweede helft voortdurend in de aanval waren, trokken op dat moment opnieuw ten aanval en Versteeg, de beste man in de D.F.C.-aanval, gaf een prachtige pass naar midvoor Van Es, die slechts drie meter van doelman v. d. Burgt verwijderd was. De Bossche supporters werden stil en bleek tegelijk toen du gevaarlijke Van Es inschoot, maar inplaats van een tikje tegen de bal schoot hij keihard over en daarmee verdween het laatste restje hoop op een gelijkspel dat de Dordtenaren, gezien hun overwicht na de rust, wel ver dienden. De thuisclub had al spoedig succes, want na 2 minuten bereikte Van Beurden met een goed bekeken pass rechtsbuiten Klerks, die, met Advocaat op zijn hielen, op doelman v. d. Bergh afstormde en al inschoot 10. B.V.V. ontketende hierna een offensief dat een kwartier duurde doch geen resultaat opleverde. In tegen deel, door een verkeerd afhouden van de wel wat te onbesuisd spelende Kerssens kreeg D.F.C. een vrije schop die door Schaap hoog voor het B.V.V.-doel werd geplaatst en door K. de Jager ingekopt 1—1. Maar opnieuw trok B.V.V. in een hoog tempo ten aanval, en in de 36ste minuut wist Heijmans zich vrij te spelen en hoog in te schieten 21. Hij geraakte geblesseerd en liet zich door Mees ver vangen waardoor meteen de aanvals- kracht van de B.V.V.-ploeg verzwakte. In de tweede helft bleek dat Collombon bij D.F.C. door Joossen vervangen was en toen bleek ook, dat de gasten ten minste een gelijkspel uit het vuur wilden slepen. Met man en macht trokken zij ten aanval, zelfs de beide backs waag den zich ver naar voren, maar voor het doel ontbrak het aan het juiste schot en de goede afwerking en daardoor lieten zij de kans op een gelijkspel glippen. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden: EERSTE KLASSE A ExcelsiorGo Ahead 10 Emma—MVV 1—2 AmsterdamRoda Sport 31 LONGA—NAC 0—5 Holland SportLeeuwarden 31 StormvogelsZwolse Boys 00 EERSTE KLASSE B SpartaEDO 10 HeerenveenADO 21 DWS—Sittardia1—0 Elinkwijk—SVV 0—1 Fortuna '54—Willem II 2—4 RigtersbleckWageningen 31 HeraclesBrabantia 22 EERSTE KLASSE C Enschedese BoysNEC 21 PSVLimburgia 32 Hermes-DvsEBOH 20 Rapid JCBlauw Wit 41 Vitesse—GVAV 2—1 HaarlemFeijenoord 40 EERSTE KLASSE D HVCVSV Be QuickDe Graafschap De VolewijckersEindhoven VVV—Enschede RBCA jax 11 DFC-BVV 1—4 AGOVV—Xerxes 4—1 2—1 1—0 1—1 Uitslagen van de op Maandag (2e Pinksterdag) gespeelde wedstrijden luiden: EERSTE KLASSE A Go AheadExcelsior 35 MVV—Emma 6—0 Roda SportAmsterdam 32 VeendamDOS04 NAC—LONGA 2—4 1—2 EERSTE KLASSE C AlkmaarNOAD 11 LimburgiaPSV 13 EBOHHermes Dvs10 Blauw WitRapid JC24 GVAV—Vitesse 3—2 FeijenoordHaarlem 20 EERSTE KLASSE D VSV—HVC 5—1 De GraafschapBe Quick 50 EindhovenDe Volewijckers 61 Enschede—VVV 2—2 Ajax—RBC 3—1 BVV-DFC 2—1 Xerxes—AGOVV 3—0 LeeuwardenHolland Sport Zwolse BoysStormvogels 03 EERSTE KLASSE B EDOSparta 15 ADOHeerenveen 41 Sittardia—DWS2—0 SVV—Elinkwijk 1—3 Willem II—Fortuna '54 6—0 WageningenRigtersbleck 02 Er zijn in dit dubbele Pinkster-programma inderdaad belangrijke slagen gevallen in de strijd rond de 9e plaats, maar boven al deze scores uit torent toch do dubbele zege. die P.S.V. op Limburgia behaalde: het feit van dit Pinkster-voetbal 1955 Met een achterstand van 3 punten, in een inzinking van de laatste maand opgelopen, startte P.S.V. in de dubbel-ontmocting tegen de Brunssummcrs met de wetenschap, dat het alle twee wedstrijden moest winnen om zijn candidatuur van een maand geleden te herstellen. En inder daad maakte P.S.V. alle 4 punten buit en zette het zijn achterstand van 3 in een voorsprong van 1 punt om. Een knappe prestatie van de Philips-mannen, een staal van voetbal-capaciteiten èn van een sterk moreel. En het moet nu al heel raar lopen, wil P.S.V. zich straks niet aan de zijde scharen van Holland Sport en Willem II, die ook nu vrijwel zeker van de kampioenstitel zijn. van de 10e naar de 6e plaats. En dat werd dus onmiddellijk gevaarlijk voor Elinkwijk op zijn slechts pas verwor ven 9e plaats. De Utrechters leden op eigen veld een kostbare nederlaag te gen S.V.V., namen weliswaar in de uit- return goed revanche, maar zakten des ondanks naar de 10e plaats terug. Sit tardia deed een vergeefse poging om een plaats onder de eerste 9 te hèr-ove- ren; de uitwedstrijd tegen D-W.S. werd verloren en daarna mocht de goede thuis-revanche niet baten. D.W.S. op zijn beurt zakte door die revanche van de 8e naar de 9e plaats en ligt nu het dichtst onder Elinkwijk's bereik Maar groter gevaar nog dan DWS loopt Heerenveen. dat zoals gezegd 2 punten op A.D.O. won, maar ook 2 punten ver loor. En zelfs E.D.O. moet nog gaan oppassen, terwijl aan de andere kant Sittardia toch nog niet alle illusies ach ter Elinkwijk behoeft op te geven. He racles tenslotte moest de halve winst aan Brabantia laten en komt er ver- Eerste klasse A: Holland Sport Holland Sport kwam in afd. A weer een stapje dichter bij het kampioen schap door de dubbele overwinning op Leeuwarden (dat nu zijn hoofdklasse illusies wel kan opgeven), terwijl N.A.C. na een ruime uit-zege een thuis- revanche tegen Longa moest toestaan. M.V.V. legde met een resoluut gebaar (twee overwinningen op het weer naar de 7e plaats afzakkende Emma) beslag op de 3e plaats, waartegenover echter Amsterdam zijn thuis-zege op Roda Sport moest afkopen met een uit-re- vanche tegen de Limburgse combinatie, die daarmee haar 8e plaats veilig stel de. Op naar de 5e plaats ging Excelsior, dat zowel uit als thuis de volle buit op hekkensluiter Go Ahead veroverde. En dan Stormvogels, die hun opmars voortzetten en met 3 van de 4 punten een beslissende meerderheid op de Zwolse Boys behaalden. De 9e plaats van de Stormvogels kan door de Zwol lenaren niet meer bedreigd worden, terwijl Leeuwarden van de 10e plaats is verdrongen door D-O.S., dat nog steeds illusies koestert en dit ten koste van Veendam ook nog kan doen. Groots van allure is de triomf van Willem II aan de kop van afd. B ge weest. Er school in de dubbel-ontmoe- ting met nr 2 Fortuna '54 nog wel dege lijk volop gevaar, al hadden de Til - burgers dan desnoods nog 3 van de 4 punten kunnen missen. Zij misten er niet één! Na de reeds ruime overwin ning in de uitwedstrijd eiste Willem II in de thuis-return zelfs met een ver pletterende score nóg eens de volle buit op. En met een voorsprong van 6 punten (plus nog 1 wedstrijd meer te goed!) mogen de Tilburgse tricolores zich inderdaad wel op de zoveelste kampioens-fuif gaan voorbereiden! Sparta behaalde twee goede overwin ningen op E-D.O. en rukte daarmee naar de 3e plaats op, ten koste van A.D.O., dat op bezoek bij Heerenveen verloor en in weerwil van de thuis- revanche toch 2 punten op Sparta achter raakte. Sensationeler waren hier intussen de slagwisselingen rond de 9e plaats. Rigtersbleek had het gemakke lijkste programma en werd daar tegen Wageningen prompt 4 punten wijzer van. De Twenters rukten daarmee op Als gevolg van de Zaterdag-nederlaag hadden niet minder dan 4 Feijenoorders hun plaats in de return moeten afstaan: keeper Van der Bijl werd door Zonder van vervangen, de beide buitenspelers Van Woerden en Hol door resp. Den Bleijker en Zaal. middenvoor Meerman door Van de Korput, terwijl Van Woer den in de plaats van Van de Korput als linkshalf stond opgesteld. Het bleken even zoveel verbeteringen. Zondervan i keepte een sobere doch oerdegelijke par tij, Van de Korput bracht meer „ge- I wicht" en Den Bleij ker meer vaart in de aanval (waar alleen Zaal zwak was), Van Woerden toonde zich weer de beweeglijker half-speler en gaf in enthousiasme de toon aan. Het duurde een kwartier alvorens Van Woerden op het veld kwam; invaller Bol was vlak voor de aftrap toch weer naar de kant ge stuurd en pas enkele minuten na het door de geduldige scheids rechter Schipper steeds weer opge schorte beginsignaal kwam de (te laat ge arriveerde) Van Woerden zijn rolletje meespelen. En de kleine militaire links half zegde meteen het lesje op, dat alle Feijenoorders in de kleedkamer uit hun hoofd hadden moeten leren: „Schieten en nog eens schieten". Van de Korput had al een keer een van zijn patent-kogels af gevuurd, toen ook een ver schot van Van Woerden aantoonde, dat Snijders he lemaal geen wonder-keeper is. En ook dat droeg er toe bij. dat Feijenoord in deze wedstrijd méér geschoten heeft dan in alle twintig vorige wedstrijden van deze competitie bij elkaar! Haarlem maakte de indruk, alsof het zich in de 40 zege van Zaterdag met een helemaal leeg gespeeld had. De in het blauw gestoken Feijenoorders zaten veel feller op de bal en dicteerden in alle opzichten het tempo. De thuisclub ont snapte in het begin tweemaal aan het ge- vaar-Groeneveld, toen deze nog altijd knap spelende Haarlem-linksbuiten eerst in vrije positie naast schoot nadat Zon dervan reeds door een voorzet van rechts, buiten Jacobs was gepasseerd en vervol gens uit de cornerhoek tegen de paal schoot. Feijenoord viel vooral over rechts vaak aan, waar Den Bleijker weer in zijn beste vorm stak (deze grillige speler is altijd op zijn best als hij een paar weken niet opgesteld is en iets goed te maken heeftHerhaaldelijk flitste en goo chelde Den Bleijker zich voorbij links back Van der Berg (de linksback Kuys van het Nederlands Elftal speelde als rechtshalf in de positie van twééde stop per naast De Voogd) en daaruit ontston den legio kansen. Bij een terugspeelbal letje van De Voogd was Den Bleijker sneller dan Snijders bij de bal,-maar het harde schot van Van de Korput werd door Laan met risico van een hersen schudding corner gekopt. Van de Korput trof daaruit het zijnet, Bosselaar zag een harde schuiver na een rush-en-trekbal van Den Bleijker nog juist door Snijders, weer niet klemvast. gestopt. Snijders had zich er al een paar maal fortuinlijk uit gered als hij de harde Feijenoord-schotcn zelden of nooit klem- vast stopte, maar tegen de verre kogel van linksbinnen De Bruijn had hij geen antwoord meer. Bij een aanval over links was De Bruij,, op Kuys gestrand, maar een listig centert je van Bosselaar stelde hem onmiddellijk wéér in het bezit van de hal. En in weerwil van de grote af stand en de moeilijke positie maakte De Bruijn met een zeer kruip schot 't kleed kamer-lesje „Schieten en nog eens schie ten" waar: 10. Een nachtmerrie-rush van Den Blejj. ker leidde via kopwerk van Zaal en De Bruijn tot een tweede goal, echter wegens buitenspel afJ gekeurd, een schot van Bosse- iaar bracht opnieuw Snijders n vertwijfeling, maar er was niemand van Feijenoord pre sent om de kans uit te buiten, ZON- Hans van der Hoek vuurde uit DER- vrije schoppen een half dozijn VAN, strakke kogels af, maar voor- dcgclijk lopig moest reuenoord met 1—0 genoegen nemen, welke score zelfs nog werd bedreigd, toen voor de rust de veteraan Roozen, nog altijd een kracht van betekenis, een prima half hoog schot waagde, dat Zondervan tot een corner verplichtte. N.A.C. M.V.V. Roda Sport Stormvogels D.O- S Leeuwarden Zwolse Boys Veendam Go Ahead Eerste klasse B: Willem II Fortuna '54 Sparta A.D.O Rigtersbleek E.D. O Heerenveen D.W.S Elinkwijk Heracles 22 38 66—25 23 35 54—23 23 29 50—32 23 26 49—36 23 26 38—29 22 23 48—47 21 22 27—35 22 22 35—40 21 20 39—34 21 17 41—45 22 16 32—51 23 15 27—52 22 11 29—71 22 10 20—41 21 36 75—23 22 30 39—27 23 26 55—39 21 24 44—31 23 23 44—46 22 22 44—51 23 22 35—40 23 21 53—56 21 20 25—28 22 20 37—38 21 19 38—40 21 17 43—55 21 14 23—50 22 12 3—49 moedelijk niet meer aan te pas, het grote wedstrijd-tegoed van de Almelo- ers ten spijt. Dè stunt van dit merkwaardige en ze- ker ongewone Pinkstcr-voetbalweekend was dus de dubbele zege, die de ont troonde koploper P.S.V. op de nieuwe lijstaanvoerder Limburgia behaalde- Een fraaie thuis-zege in Eindhoven, gevolgd door een nog mooiere uit-over- winning in Brunssum; en daarmee is P.S.V. nu opnieuw en nog groter dan voorheen de favoriet, al zal Limburgia zich nog niet meteen gewonnen geven! Van de (jeide runners-up moest G.V. A.V. de helft van de maximum-winst afstaan aan Vitesse, dat voor zijn 8e plaats vocht, maar Rapid JC maakte volgens verwachting alle 4 punten op Blauw Wit buit- Zoals gezegd consoli deerde ook Feijenoord zijn 9e plaats ten opzichte van Haarlem; op eigen veld wonnen de Haarlemmers, maar in de return nam Feijenoord revanche, zodat de precies eender gebleven ver houding tussen deze nrs 9 en 10 in het voordeel is van Feijenoord, dat boven dien nog een wedstrijd' méér te spelen krijgt. Door een overwinning op N.E.C. kwamen de Enschedese Boys iets meer in de buurt, maar niet dicht genoeg. E.B.O.H. en hekkensluiter Hermes deelden, wat niet van belang meer was, evenals de draw in Alkmaar—Noad. Eindhoven heeft in afd. D de grote kans gemist. Want doordat leider V-V.V. in zijn twee wedstrijden tegen het moeilijke Enschede niet verder kwam dan twee gelijke spelen, kreeg Eindhoven dus de kans om gelijk te ko men. Die gelegenheid werd echter al teniet gedaan door de uit-nedcrlaag te gen De Volewijckers en dit verzuim kon door de zeer grote revanche op eigen veld niet meer goed worden ge maakt. Een beste dag had B.V.V., dat nu eindelijk is doorgebroken! De Bossche naren behaalden tweemaal de volle winst op D-F.C. en stegen daardoor van de 10e naar de 8e plaats. Slacht offers werden D.F.C. èn H.V.C., de beide debutanten, die na een goede start thans bedenkelijk aan het afzak ken zijn. De Dordtenaren daalden door hun dubbele nederlaag naar de 9e plaats, terwijl de Amersfoorters een goede thuis-zege bedierven door een grote uit-nederlaag en nu naar de 10e plaats beneden de rode streep zijn af gegleden. V-S.V. werd intussen van de halve winst tegen H.V.C- niet veel wijzer, terwijl ook A.G.O.V. door een thuis-zege en een uit-nederlaag tegen hekkensluiter Xerxes ook in de staart- groep bleef vastgezogen. De Graafschap tenslotte won tweemaal met zeer grote cijfers van Be Quick en mag nu naar een hoge eindplaats streven, evenals Ajax, dat 3 punten op R-B.C. veroverde (dat éne puntje voor R.B.C. stélde in tussen de 6e plaats van de Roosenda- lers veilig). Al met al waren er 10 clubs, die de volle winst uit twee wedstrijden be haalden: Holland Sport, M.V-V., Excel sior, Sparta, Willem II, Rigtersbleek, P.S.V., Rapid JC, De Graafschap en B.V.V. Eerste klasse C: P.S.V22 32 50—30 'Limburgia 22 31 49—28 Rapid J.C22 30 63—38 G.V.A V22 30 55—37 Alkmaar 22 25 3328 E.B.O.H22 24 37—39 NO.A.D22 23 33—30 Vitesse 22 21 3440 Feijenoord 21 20 32—36 Haarlem 22 19 3033 Ensched. Boys 22 18 35—50 N.E.C22 13 25—42 Blauw Wit 22 12 2647 Ilermes Dvs 23 10 26—50 Eerste klasse D. V.V.V- 21 33 46—15 Eindhoven 21 31 44—15 A-iax 22 29 4321 Graafschap 22 27 44—3( Enschede 23 27 41—3 RB-C23 22 37—4) Volewijckers 23 22 26—4 B.V.V21 21 31—3 H.V. C22 21 26—2! D.F.C-22 21 31—3) V.S.V22 18 34—36 A.G.O.VV23 13 30—43 Be Quick 22 12 19—53 Xerxes 21 11 15—32 Haarlem ging de tweede helft met twee invallers in. De met zijn soli niet fortuin lijke Surinamer Kamperveen was reeds vervangen door Van Osch, die na de rust rechtshalf ging spelen, linksback Van der Berg stond zijn plaats af aan Kuys (die «us naar zijn Oranje-plaats" schoof) en als linksbinnen gingKick Smit ope reren. De listige centertjes cn zuivere combinaties, waarmee „good old" Kick imt zijn huurlieden Groeneveld en Roo zen (een complete ex-internationale ve- teraans-drielioek tegen het Feijenoord- bastion het opstormen, veroorzaakten weliswaar tal van hachelijke momenten voor Zondervan s doel, er moesten wat corners weggegeven worden en Groene veld kwam tweemaal heel dicht bij een goal, maar Feijenoord wist de dreigende paniek te bezweren. En de tegenaanval was, na 11 minuten, meteen raak: een corner, hoog voorgezet, een enorme luchtsprong van au de Korput., hoog boven Snijders en alle anderen uit een kopstoot: 20. Op dat moment brak er iets bij Haar lem en in zijn constante hoge tempo kon Feijenoord de strijd blijven dicteren. Van dat moment af leek heel Haarlem reeds een volkomen uitgeputte ploeg en bij een schitterend schot van De Bruijn hing al leen de lat een nog grotere score in de weg. Pas in de allerlaatste minuut kwam Haarlem, dat technisch een behoorlijk spelletje bleef spelen, maar waarin te weinig vaart en tempo-kracht stak, nog even terug. Twee schoten van Groeneveld tegen de paal! Het was voor Feijenoord een waarschuwing. Die ter harte werd genomen. Met een Rotterdams slot-offen- sief werden de 20 revanche en de Je plaats veilig gesteld! Feijenoord-aanval had verandering nodig! <^an onze sport-correspondent) HAARLEM, Zaterdag. Zaterdag waren ue rollen precies an dersom geweest. Maar in de 4q zege speelde Haarlem zich leeg. Een fej en onstuimig Haarlem had toen met een lauw en slap Feijenoord niet al te veel moeite. Hoewel het spel van de Rotter damse ploeg technisch nog wel iets te genieten gaf, bleek de schotvaardigheid van de voorhoede zo gering en de afwer king van de soms aardig opgezette aan vallen zo zwak, <]at de goed of dreef zijn de Haarlemse defensie niet al te veel moeite had zich te handhaven. En dit de den de mannen van Kuys, die zelf op de rcehtshalfplaats uitstekende dingen deed, dan ook volkomen. Slechts zelden konden de Rotterdamse voorwaartsen De Bruijn. Bosselaar en Hol gevaarlijk worden, terwijl de Rotter damse verdediging aan de rappe, snelle en open aanvallen der Roodbroeken juist de handen vol kreeg Het was vooral het goede spel van de jeugdige Vreeken in de Haarlem voorhoede dat bepaald op viel; en met Roozen als uitstekende spel verdeler konden de Haarlemmers het stopper Van der Hoek c.s. dikwijls zeer moeilijk maken. Doelman Van der Bijl kreeg dan ook een drukke avond en moest na 24 minuten zwichten voor een schot van Groeneveld, die na een fraaie pass van Kuys zich langs de Rotterdamse backs speelde en onhoudbaar scoorde. Veertien minuten laten nam Kuys een vrije schop die afstuitte op Van de Kor put; opnieuw plaatste Kuys het leer voor de Rotterdamse doelmond en nu was het Roozen die met een kopbal Haarlem een 20 voorsprong bezorgde. In de tweede helft speelde Feijnoord sterk op buitenspel maar zulks werd met negatief resultaat beloond. Want ondanks de veldmeerderheid der bezoekers kon den zij tegen de hechte Haarlem-defensie niet op en toen na een kwartier een der Rotterdammers bij een Haarlem uitval Vreeken ten val bracht Wees Leo Horn onverbiddelijk naar de witte stip. Kam perveen scoorde hieruit nummer drie. Tien minuten later glipte Roozen onver wacht tussen de Rotterdamse verdedi gers door en bracht met een schuiver de stand op 1 u. Doelman Van der Bijl werd kort daarna bij een botsing met Vreene- goor geblesseerd en moest door Zonder van worden vervangen. De machteloos heid van de Feijenoord-voorhoede werd i;?u Ij°r 'let einde nog eens overduide- m°hstreerd, want zelfs een straf, sei-, w?Sens hands van Kuys wist Bos- Fr>iifr n'et te benutten; en daarmee was 1 ,ords laatste kans op een doelpunt verkeken Pas in de return van Maandag zou é'JPlloord een opstelling vinden, die wèl s'agvaardigheid bezat. En toen bleek ook, nat Haarlem bij zijn 40 zcge geen re serves had overgehouden. Op tempo en uithoudingsvermogen konden toen de tot revanche geprikkelde Rotterdammers in derdaad hun revanche nemen. De uitslagen van de halve finales van dc competitie om de Belgische voetbal beker luiden: WaterscheiRAC Meche» len 31; AntwerpMoll Sport 31. Dc finale van de Franse bekercompe titie tussen Lille cn Bordeaux is door Dille met 52 gewonnen. Het was de 7e finale, die Lille sedert de oorlog speelde en de 4e maal dat het de beker won® m «Je JE» Len worstelgroep in het Leeuicurden-doel: DijkstraBakker en keeper Koopman, alle drie verslagen door het derde doelpunt van Holland Sport, waarvan Schouten op de achtergrond ook present is.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6