wDEVEmr, illllilllllilllllilllllllllll in MINISTERS HEBBEN HUN BESLISSING GENOMEN Het laatste woord thans aan mr Burger Standvastig weer Herziening van financiële positie der rijksambtenaren Voor salarisverbetering rijks personeel 45 millioen gevraagd Toestand in Marokko wordt snel slechter Noodtoestand in Gr.-Brittannië IN BELGRADO WORDT EEN VERKLARING OPGESTELD Het weer is iveer best. In politiek nog gerommel Proclamatie van koningin Elizabeth Londenaars bleven op hun kantoren slapen De Russen ivaren zeeziek Woensdag 1 Juni 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Voorstellen en voorstellen Een minuut stilte in Rio Prinsessen Beatrix en Irene terug uit Kopenhagen Blindedarmoperaties in volle zee EISENHOWER NAAR SAN FRANCISCO Kerken bouw - Zon d a g te Vlaardingen Prijzen in België beneden kritieke punt Het einde der denivellering - hogere uurlonen voor laagstbezoldigden Geheime stukken bleven achter Terreur oncler de winkeliers Hammarskjoeld sclirijft aan Tsjoe-en-Lai Kroestsjef wist het beter dan scheepswerf-directeur WEERBERICHT Geen twü»e« moge»!* ooit gemaakt 1 Inleiding op Euch. Congres 15.000 OP No. 21203 Aan boord van de „Sibajak 10 Jaar V.N. Op Zondag 26 Juni Middelbaar en hoger personeel Ongeschoolden en vaklieden Bij vertrek uit kamp van de Kon. Landmacht op Nieuw-Guinea Opening parlement vervroegd De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Droog we'er met in de nacht en vroege ochtend hier en daar mist; overdag meer bewolking in de hogere niveau's, maar nog vrij zonnig. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke' richtin gen. Weinig verandering in temperatuur. Donderdag 3 Juni: Zon op 4.28 uur, onder 20.52 uur; Maan op 18.09 uur, onder 2.29 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Van onze parlementaire redacteur) Naar wij vernemen zijn ini de gisteren gehouden vergadering van de mi nisterraad de algemene rit 'l'ien, welke de formateur mr Burger aan het demissonnaire Kabinet-Drees had voorgelegd, nader uitgewerkt en gecon cretiseerd. Deze nadere uitwerking, waarover de ministers het eens konden worden, werd gisteravond in een vergadering van zes ministers aan mr Burger en vier fractieleiders v oorgelegd en besproken. Deze vergadering werd ge houden in het kabinet van de minister-president en duurde van half acht tot tegen elf uur De ministers, die aan dit overleg deelnamen, waren dr W. Drees, P/°ft n hi! 'p Witte, ïr C. Staf, prof. dr J. Zijlstra en de heer J. v. d. "r^r zal nu waarschijnlijk heden zelf de beslissing kunnen "ere J Zlch met deze concretisering van zijn richtlijnen zal De basis van overeenstemming, welke tussen de formateur en de fractievoorzit ters was bereikt, zonder dat men van een volledige overeenstemming ken spreken, was aanleiding geworden tot besprekin gen op het hoogste niveau, nl. in de mi nisterraad zelf. Gisteravond was er van bet resultaat van de ministerraad welke van twee uur tot half zes duurde, bekend, dat de besprekingen om half acht in de avond zouden worden voortgezet tussen de genoemde ministers en de fractievoor zitter Romme, Willems, Schouten en Ti- wees er al op, dat er nog geen volledige overeenstemming was bereikt en dat men over de verschillen, die in de diverse fracties nog waren overgebleven, eerst het oordeel van het demdssionnaire kabinet wilde vernemen, alvorens zelf een definitieve beslissing te nemen. Men kwam in de avond wel zo ver, dat het standpunt van de regering definitief kon worden vastgesteld, zodat men van daag in <je fracties daarover zal kunnen beslissen. Er waren tenminste tegen he denmorgen fractievergaderingen uitge schreven en men mag aannemen, dat dan tenslotte beslissingen zouden worden ge nomen. Vast stond gisteravond wel, dat de frac ties er in eerste instantie niet de voor stellen van de heer Burger niet geheel uit waren gekomen. Reden, waarom zij eerst wilden horen, wat de regering er van dacht. Die mogelijkheid werd geschapen door het gesprek met de ministers, waarbij ook minisW staf aanwezig was als de enige uit de C.H.U. Eerste voor stel-Burger afgewezen Daar kwamen de door de regering na der uitgewerkte plannen ter tafel. Zoals men weet wij meldden dit gisteren was er het voorstel van een huurverho ging van vijf procent, daar men het éér ste voorstel—Burger: verhoging van het fiscale afschrijvingspercentage tot vijftien procent en halvering van de grondbelas ting alleen, geen genoegen had genomen. Daarbij hield de K.V.P. er echter aan vast, dat deze verhoging nog dit jaar zou worden verwezenlijkt. Hier nu lag het dilemma, waar men de regering scheen voor de heer Bur ger, naar wij vernamen, niet zo maar direct acceptabel te zijn. En het lag daarom voor de hand, dat hierover lieden ook in de fractie van de P. v. d. A. nog van gedachten zou moeten wor den gewisseld. Aan het einde van de beraadslagingen van gisteravond kon de heer Burger in ieder geval zijn fiat er nog niet aan geven. Voor het kabi net schijnt de zaak hiermee in ieder geval te zijn afgedaan. Het laatste woord is nu aan de formateur. niet uit was gekomen. Deze vijf procent zal nl. moeten worden gecompenseerd en liefst de heer Andriessen heeft er bij de debatten reeds op gewezen door een loonronde. Die was echter door minister Zijlstra in alle toonaarden afgewezen, zodat deze bet struikelblok zou kunnen worden, wat de A.R. weer niet aanlokte. Daar zocht men de compensatie dus liever in een verlaging van de omzetbelasting, welke dan voor rekening zou komen van minister Van de Kieft, die echter had vastgehouden aan een belastingverlaging j van 500 millloen en niet meer. De P. v. d. A. bemiddelde nog aldus, dat j de huurverhoging zou worden bepaald naar de mogelijkheid van een .oonsverho- ging, maar dit moest o.a. bij minister Witte op bezwaren stuiten, omdat dit een ai te langdurig uitstel van een huurver hoging zou kunnen betekenen. De uitwerking van zijn plannen door In Rio de Janeiro, de hoofdstad van Brazilië, hebben gisteren gedurende vier minuten alle scheepssirenes geloeid en auto-claxons getoeterd, terwijl daarna in de gehele stad een minuut absolute stilte i)i acht werd genomen, tijdens welke de inwoners baden voor het Eucharistische Congres, dat in Juli in de Braziliaanse hoofdstad sal worden gehouden. Van precies drie uur tot vier minuten over drie loeiden de sirenes, tussen vier en vijf minuten over drie was het doodstil. Bet gehele verkeer stond stil. In de stra ten opende de bevolking zwijgend de kranten, om het daarin afgedrukte spe ciale gebed voor het Congres te lezen. Bij de heden gehouden trekking van de Slaalsloterij is een prijs van 15.000 gevallen op lot no 21203. Gistermiddag kwam de ministerraad weer bijeen ter bespreking van dc plan nen-Burger. j)r mjn,isters (v.l.n.r.) De Bruin, Cals, Bcel, Van Thiel, Witte en Luns even voor het naar binnen gaan in het Kabinet van dc minister-president. Gistermiddag om tien minuten voor zes zijn de Prinsessen Beatrix en Irene op schiphol teruggekeerd van hun vacantie in Kopenhagen, waar zij vertoefden ten huize van de familie Feaver. Mevrouw Feaver vroeger mevrouw Röell, is de moeder van' jkvr. Renée Röell, vriendin van de prjn. «essen. Aan boord van de „Sibajak", die met 997 Nederlandse emigranten op weg is naar Australië, heeft dezer dagen dr P. C. Kraan, chirurg te Vlissingen, die als waar nemend scheepsgeneesheer een rondreis op dit schip maakt, in de Middellandse Zee twee geslaagde blindedarmoperaties verricht. De ene betrof een passagiere, mevr. T. M. van SchaykMichiels uit Rotterdam en de andere een hofmeesteres van het schip, mej. C. Engelman, eveneens uit Rotterdam. Beide patiënten maken het uitstekend. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied, waarvan het, cen trum al geruime tijd bij de Noorse kust gelegen is, bepaalt nog steeds het weer boven West-Europa. In oils land, waar Noordoostelijke winden lucht aanvoeren, die boven de Noordzee wegens de betrek kelijk lage zeewatertemperatuur flink wordt afgekoeld, bleef het sinds de Pink sterdagen stralend weer met maximum temperaturen, die boven de 20 graden kwamen. In de avond en nacht werd het weer tijdelijk verstoord door mist of laaghan gende bewolking, die boven de Noordzee ontstonden en daarna met Noordelijke t- AA, lan<Iirjwaarts dreven. De zonnestra- ,,.r,u-:„aS e, te.r sterk genoeg om deze be- anii S "'ustvlagen in de ochtend te doen verdwenen, op de oceaan is er wei nig depressie-activiteit. Een storing die Newfoundland ontstond, beweegt in hij Zuidoostelijke richting naar de Azoren wat voor het weer in Europa een gun stige ontwikkeling betekent. Het ziet er dan ook naar uit dat het zonnige weer nog enkele dagen voortduurt met de wind in de Oosthoek en iets hogere middag- temperaturen. De kans op buien is welis waar aanwezig; maar deze zijn van wei nig betekenis voor het algemene weer beeld. President Eisenhower heeft Dinsdag op zijn wekelijkse persconferentie ver- klaard, dat hij op 20 juni op de spe ciale hijeenkoirjsjj. fer herdenking van het 10-jarig bestaan van de Verenigde Naties in San Francisco aanwezig zal zijn om de gedelegeerden te verwelko men De president zal op 18 Juni naar San Francisco reizen. Deze beslissing van president Eisen hower werd gelijktijdig bekend ge maakt op een speciaa] belegde pers conferentie in Sap Francisco. De Kerkenbouw-Zondag wordt dit jaar tc Vlaardingen gevierd en wel op Zondag 26 Juni a.s. Z. H. Exc. mgr J. P. Huibcrs, Bisschop van Haarlem, komt dan in de St. Willibrordus-Kerk aan de Insulinde- singcl aldaar een Pontificale II. Mis op dragen en zal dan preken over de nood van de kerken. Het indexcijfer der Belgische kleinhan delsprijzen voor de maand Mei bedraagt 414,1 punten (April 416.4). Deze daling is in hoofdzaak het gevolg van een verlaging der boterprijzen. Ook de prijzen van var kensvlees, rijst, spijsolie en chocolade liepen terug. De daling van het indexcijfer der klein handelsprijzen beneden 415 ot zou. nor maal gesproken, op grond van de loon- conventies, die de Ionen aan het index cijfer koppelen, in enkele industriële .sec toren moeten leiden tot een daling der lonen. Ook in kringen van werkgevers blijkt men thans echter de opvatting te zijn toegedaan dat de huidige gunstige conjunctuur een vermindering der ionen niet rechtvaardigt. Binnenkort zullen be- besprekingen gevoerd worden tussen werkgevers en werknemers teneinde .in het licht van de huidige economische si tuatie nieuwe loonconventies op te stel len. De plannen, welke de regering had ten aahzien van een verhoging van de sa larissen van het burgerlijk rijksperso neel heeft zij thans neergelegd in een wetsontwerp. Men weet, dat in het geor ganiseerd overleg voor ambtenarenzaken vier van de vijf daarin vertegenwoor digde centrales de voorstellen van de regerinf onvoldoende vonden en er niet accoord mee zijn gegaan. Minis ter Beel heeft toen echter medegedeeld, dat de regering meende niet verder te kunnen en te mogen gaan en in het nu bij de Tweede Kamer ingediende voorstel heeft hij zich dan ook aan dat in het G. O. afgewezen schema gehou- ^Ter uitvoering van de voorgestelde verhogingen, welke op 1 Januari 1955 worden gerekend te zijn ingegaan, vraart de minister een bedrag van 45 millioen. De voorgenomen verbetering van de financiële positie van he* burgerlijke rijkspersoneel, zo zegt de toelichting, bestaat in beginsel voor het middel baar en hoger personeel in een ver dergaande denivellering van de salaris sen en voor het lager personeel in een verhoging van de lonen en salarissen van werk- en vaklieden, verband hou dende met het loonpeil in de particu liere bedrijven. In de opklimmende reeks van de thans voor de middelbare en hogere ambtena ren geldende salarissen (salaris-curve) komt thans nog slechts één onevenredig heid voor, te weten, de tot 200 per jaar gelimiteerde zogenaamde duurtetoeslag, welke in 1951 is toegekend. Zou ook deze onevenredigheid wor den weggenomen, dan zou, binnen de groep van middelbare en hogere amb tenaren, niet meer kunnen worden ge sproken van een in de salaris-regeling vervatte nivellering. Daartoe moet nu een geringe salarisverhoging dienen, wel ke geleidelijk oploopt van 0, bij het ma ximum van de adjudant-commies, tot 3 pet voor de hoogste in het schalen systeem opjenomen ambtenaar. Na afweging van alle daarbij in het geding komende factoren en in af wachting van de resultaten van de thans npg in voorbereiding zijnde werk- classificatie voor het rijkspersoneel meent het kabinet, dat het verantwoord is de lonen voor de laagstbezoldigde groepen als volgt vast te stellen: Loongroep 1 Gengescliojalden) 0.03 p.uj= 1.18 p. u„ 1); lgr 2 (geoefenden) -r j 0.03 p. u. 1.25 p. u.; fer 3 (ha)f- geschoolden) 0,04 p. u. 1,33 p. u.; lgr 4 (geschoolden) 0,05 p. u. 1,46 p. u.; lgr 5 (vaklieden le klasse) 0.05 p. u. 1.56 p. u.; lgr 6 (voorlie den) 0,05 p. u. 1,64 p. u. 1) vermeerderd met een toeslag tot maximaal 1,21 Hierbij wordt nog aangetekend, dat de eerste voorlopige resultaten van de werk- classificatie de indruk hebben verschaft hoging een salarisverhoging toe te ken nen tot een bedrag, gelijk aan dat, waar mede bij de verwezenlijking van haar voorstellen de salarissen der lagere amb tenaren zullen worden verhoogd. Tenslotte wordt opgemerkt, dat de voor het burgerlijk rijkspersoneel voorgeno men herziening der salarissen gevolgen zal dienen te hebben voor de bij de wet geregelde salarissen. Tengevolge van een nog onopgehelder de nalatigheid zijn na het vertrek van de Koninklijke Landmacht uit het stafkwar tier Ifar (gelegen bij Hollandia in Nieuw- Guinca) enkele geheime beseheiden ge vonden, o.m. gegevens bevattend over de verdediging van Nederlands Nieuw- f*uineR" Een "iderzoek wordt thans inge- dat aan een aantal der thans voor onge- *tel<L hoe het mogelijk is. dat dergelijke schoolden geclassificeerde functies een hogere beloning zal kunnen worden verbonden. In verband hiermede stelt het kabinet zich voor, aan loongroep 1, voor uitlopende op de uiteindelijke resultaten der werkclassificatie, een uitloop van 1, 2 en 3 cent te verbinden, te verlenen een, twee en drie jaar na het bereiken van het aan die loongroep verbonden maximumloon. Deze verhoging van de lonen, met name die voor de vaklieden, zal tot consequentie moeten hebben, dat de sa larissen van de lagere technische ambtenaren, die eveneens als (hoog geschoolde) vaklieden zijn aan te merken dan wel met toezicht op vak lieden zijn belast, met minstens een gelijk bedrag worden verhoogd, na melijk met 14.50 per maand. Voor de laagste rangen bedraagt de verho-1 ging 8 per maand. Het kabinet stelt zich verder voor, de verhoging voor dc lagere ambtenaren en de denivelleringsmaatregel voor de mid delbare en hogere ambtenaren (die voor de laagste der middelbare ramen slechts een gering resultaat heeft) te overbrug gen door de laagste der middelbare ran gen in plaats van de denivelleringsver- hoogst belangrijke bescheiden „vergeten" konden worden, terwijl tevens vastgesteld moet worden, wie voor deze verregaande onnauwkeurigheid verantwoordelijk is. Zoals bekend, is de verdediging van Nieuw-Guinea onlangs door de Kon. Marine van de Kon. Landmacht overge nomen. De basis Ifar werd echter niet door de marine in gebruik genomen. Het schijnt, dat de vondst van de geheime stukken door particulieren is gedaan. HAJEI. BCD OEN. EN StAAVWARENf ABRIEKEN TE. ZEVENBERGEN. Dc foto toont ren tafereeltje vit Toolcy Street bij London Bridge in de Engelse hoofdstacl: en masse beklimt men een vrachtwagen terwijl een grote menigte rondom 8taaf tc wacnten op enig middel van vervoer. Be Marokkaanse winkeliers in Casa blanca staan voor de keus: de winkels open te houden en te sterven of ze te sluiten en verdreven te worden. Het merendeel van hen heeft ua het einde van de Mohammedaanse vasten het tweede gedaan uit vrees voor de na tionalisten, die met de dood dreigden. De pasja van Casablanca heeft even wel tot het wegzenden van 67 winke liers bevel gegeven met het argument, dat zij hun aanwezigheid in de stad niet langer kunnen rechtvaardigen. De Franse autoriteiten hebben dit besluit opgeschort, doch de angstige winke liers hebben besloten hun winkels ge sloten te houden. Twee Joodse winkeliers zijn het af gelopen weekeinde in Casablanca doodgeschoten. Een derde onderging Maandag in Rabat hetzeifde lot. De laatste negen dagen zijn 13 mensen gedood en 26 gewond bij aanslagen in Marokko- De invloedrijke pasja van Marrakesj heeft Dinsdag verklaard, dat de hoofd oorzaak van de snel slechter wordende toestand in Marokko ligt in het feit, dat de Marokkanen nog steeds wach ten op hervormingen, die Frankrijk het protectoraat twee iaar geleden heeft beloofd, toen de pro-nationalis tische sultan. Mohammed hen Joessef, werd verbannen. Volgens de pasja van Marrakesj is er geen sprake van, dat teruggekomen kan worden op de „dy nastieke kwestie". De secretaris-generaal van de V. N„ Dag Hammarskjoeld, heeft opnieuw een brief gezonden aan de premier van Communistisch-China, Tsjoc en Lai, in verband met de kwestie van de 11 Amerikaanse vliegers, die zich nog in I communistisch-China bevinden, i Functionarissen van de V N. weiger- i den commentaar te leveren. In Engeland is gisteravond de noodtoestand afgekondigd als gevolg van de spoorwegstaking, die Zaterdag te middernacht is begonnen en die het ge hele Britse economische leven dreigt te verlammen. De proclamatie, waarbij de noodtoestand werd afgekondigd, werd gister middag om half vijf door koningin Elizabeth getekend te Balmoral in Schot land, waar zij op het ogenblik verblijft. De noodtoestand, die te middernacht inging, verschaft dc Britse regering uitgebreide bevoegdheden en een zeer verregaande controle hij haar pogingen om al het wegverkeer zo effectief mogeljjk in te zetten voor de aanvoer van de hoogstnodige goederen. Het afkondigen van de noodtoestand houdt niet in, dat troepen zullen wor den ingezet. Buiten de inschakeling van de 250 vrachtauto's voor het vervoer van de post, zullen geen troepen wor den gebruikt. In een bekendmaking zeide de regering te hopen, dat het niet nodig zou zijn verdere volmachten aan zich te trekken, doch waarschuwde niet te zullen aarzelen dit te doen als de toestand het noodzakelijk zou maken. Als gevolg van de toestand heeft de koningin besloten dat haar verjaar- dagsparade de traditionele „trooping the eoleur" op 9 Juni geen doorgang zal vinden. Tevens is bekend gemaakt, dat het nieuw gekozen Lagerhuis niet op 14, doch op 9 Juni door de koningin zal worden geopend. Deze maatregel is genomen, omdat het parlement de van de hoogstnodige goederen. noodtoestand binnen een bepaalde Periode moet bevestigen. Deze opening zal zonder het gebruikelijke ceremo nieel geschieden. In verband met dc verkeersdrukte, die er in Londen sedert het uitbreken van de spoorwegstaking is, zal de koningin per auto en niet per staatsie-karos naar het parlement rijden. De regering heeft gisteravond nog de volgende reserve-bevoegdheden aan zich getrokken: 1. het distribueren van vloeibare brandstoffen, zoals benzine en dieselolie 2. het verzorgen van de verdeling van voedingsmiddelen. 3. het recht om „roerende goederen' zoals vaartuigen, vliegtuigen en voer tuigen te vorderen. 4. het recht cm zonder bevel tot aanhouding een ieder te doen arres teren. die er van wordt verdacht een of meer van de 25 bepalingen betref fende de noodtoestand te hebben over treden. Dit is de derde maal sinds het einde van de oorlog, dat de noodtoestand is afgekondigd. De Labour-regering nam haar toevlucht tot een dergelijke maat regel in 1948 en 1949, toen het land ernstig te lijden had van grote haven stakingen. De Britten hebben thans aan den lijve ondervonden, welke moeilijk heden de spoorwegstaking hun be rokkent. Het uitvallen van de treinen cn de verkeersopstoppingen in de straten deden de meesten van de Lon denaars, die in de City werken, uren te laat op het werk komen, 's Avonds stond men echter wederom voor de moeilijkheid om snel weg te komen Vele kantoormensen besloten dan ook maar op hun kantoren te blijven slapen, om er zeker van te zijn, dat zij vandaag op tijd op het werk aanwezig zouden zijn. Naar AFP uit Londen meldt, vertrek ken de boottreinen op Harwich (boot- dienst naar Hoek van Holland) normaal van Liverpool Street Station. Er was op deze dienst weinig vertraging. De diensten naar Frankrijk en België daarentegen zijn geheel in de war. Gisteren zijn slechts drie treinen ver trokken, én naar New Haven en twee naar Dover. President Tito en drie Sovjet-gedelegeerden van dc tweede orde, te weten Andrei Gromyko, Koemykin en Sjepilof, zijn Dinsdag uit Postojma naar Belgrado teruggekeerd, om de laatste hand te leggen aan een gezamenlijke verklaring over een „actieve co-existentie". Deze verklaring zal Donderdag door de leiders der delegaties getekend worden. Partijsecretaris Kroestsjef premier Boulganin en vice-premier Mikojan, de leiders der Sovjet-delegatie, hebben intussen een bezoek gebracht aan de grotten van Postojma, de uitge- strektste van Europa. Zij maken een reis door het land en zullen o.m. Zagreb bezoeken. Naar van Joegoslavische zijde ver luidt heeft Tito zeer openhartige be sprekingen met de Sovjet-leiders ge voerd. Zij waren bij hem te gast op het eiland Brioni. Hij zou hebben gepoogd tegenover de Sovjet-leiders het stand punt der Westelijke mogenheden ten aan zien van de internationale vraag stukken uiteen te zetten. Hierbij waren echter aanzienlijke meningsverschillen aan de dag getreden en er was bijvoor beeld weinig voortgang gemaakt bij de pogingen om de standpunten ten aan zien van de toekomst van Duitsland tot elkaar te brengen. Tito, zo tekent Reuter hierbij aan, is goed op de hoogte van het Westelijke standpunt. Hij heeft o.m. kort geleden besprekin gen gevoerd met dr Eugen Gersten- maier, de voorzitter van dc Westduitse Bondsdag. In Postojma waren uitvoerige vei ligheidsmaatregelen getroffen en het verkeer door de plaats was geheel ver boden. Buitenlandse toeristen moesten drie tot vier uur wachten, totdat de Sovjet-gedelegeerden gepasseerd wa ren. In Rijeka (Fiume), waar de gasten na hun verblijf te Brioni weer aan wal stapten, bezochten zij een scheepswerf. Daarbij geraakte Kroestsjef nog in discussie met de directeur van de werf, die een schip voor een Zwitserse on derneming bouwt. Het ging over het klinknagelsysteem. Kroestsjef pleitte voor lassen. Hij zei dat de kwestie in de Sovjet-Unie gedurende jaren was bestudeerd en dat men tot de slotsom was gekomen, dat een gelaste romp beter te onderhouden was. De direc teur was het hiermede echter aller minst eens. Naar thans wordt vernomen zijn Zondag bij de overtocht van ongeveer vijf mijl naar Brioni bijna alle Sov jet-gedelegeerden zeeziek geweest. Weinigen maakten gebruik van het aangeboden diner en op Brioni doken allen onmiddellijk het bed in.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1