DFC tegen kwam techniek tekort goed spelend Eindhoven Geestdrift en hard werken te gering tegenwicht Stormvogels ontsnapten in laatste minuten aan nederlaag Amsterdam brak na de rust door Emma's barricades Excelsior verzuimde te schieten BW had veldmeerderheid Willem II kampioen HAARLEM'S VOLHOUDEN BELOOND! Twee protesten van Heerenveen f DOS liet 2-0 en 3-1 voorsprong ondanks goed spel glippen Zware debacle voor Feijenoord Roozen-Jacob-Groeneveld buitten EBOH's defensie-fouten uit Sparta na de rust heer en meester Longa's herstel te laat en M.V.V. won S.V.V. strafte fouten van Brabantia af En verloor met 3-1 van Leeuwarden Maar HYC maakte doelpunten DOS-aanval op Stormvogels mislukt, BW en Feijenoord zakten weer af NOAD veroverde bij Hermes één puntje Na 1-1 tegen DWS MAANDAG 6 JUNI 1955 PAGINA Wageningen verloor eervol pi"; i:*lasslê KNVB-AFDELINGEN KOZEN SECTIE-BESTUUR Blauw Wit barstte na de rust (0—0 los: 0—4(3—5) NED. HANDBAL-PLOEG TEGEN DE BELGEN vw-vsv £l?0 DOS slaagde niet DWS slachtoffer Limburgia struikelde VVV ging door (Van onze sport-correspondent) DORDRECHT, Zondag. Dat D.F.C. toch nog twee doelpunten heeft gescoord, mag een knappe prestatie worden genoemd, want de Eindhovense defensie leek zo ondoordringbaar als een kluisdeur. Nog typischer is het. dat deze goals zijn gemaakt in de laatste vijf mi nuten, toen Eindhoven reeds lang een groot overwicht had. D.F.C. heeft met 23 verloren en het ziet er naar uit, dat Dordts oudste de hoofdklasse niet zal bereiken, want er staan nog op het programma een uit- en een thuiswedstrijd tegen Ajax en een uitbeurt tegen Enschede. Eindhoven heeft dank zij de betere techniek, het rustiger optreden en het knappe samenspel de ontmoeting verdiend gewonnen. D.F.C. kon er niets tegenover stellen dan enthousiasme en doorzetten, maar zowel individueel als in teamverband man keerde er veel aan het Dordtse spel. Toch zaten de gastheren voor rust meer voor het Brabantse doel, dan andersom, maar ras bleek, dat er geen voet was, die voor succes kon zorgen. Bijna was dit in 't begin de voet van L. van Tuyl geweest, toen hij hard op zijn doelman Van Ge- mert terugspeelde en deze uitgleed. Ge lukkig voor hem en voor Eindhoven werd het slechts een hoekschop. Nadat Van Gemert een kopbal van C. de Jager had onschadelijk gemaakt, moest na zeven minuten zijn collega aan de overzijde bakzeil halen, toen Snoek, doorgelo pen, aan Louwers afgaf, die niet aarzelde en koelbloedig raak schoot, 0—1. Nog bleven de Dord- tenaren goed doorwer ken. Joosse loste een vliegend schot, waar mede de goalie van Eindhoven grote moeite had. Ofschoon de kleine midvoor van D.F.C., Van Es, bij de lange stopper F. van Tuyl niets in de melk had te brokkelen, zijn hem toch twee kansjes geboden, maar hij reageerde te laat. Na de rust was terrier Schaap naar voren gegaan en hij kreeg al spoedig een kans uit een scherpe voorzet van Ver steeg. De kopstoot van Schaap miste ech ter finaal doel. Daarna scheerde de bal uit een spetter van J. de Jager rakelings over de lat en bemachtigde de Dordtse keeper Van den Bergh in zweefduik het leder bij een schot van Louwers. Na 20 minuten was het toch prijs. Van Dam werkte niet goed weg en Lubse be machtigde de bal, die hij goed opdreef en in de touwen joeg, 02. Vier minuten later werd het uit een penalty 03. Bij een mislukte uittrap van de Dordtse doel- verdediger kwam de bal bij Louwers, die Van Dam passeerde, maar door Advocaat werd ten val gebracht. Van Rooy voltrok, via de binnenkant van de paal het vonnis. Het werd een hopeloze taak voor D.F.C.: het was er niet meer. Eindhoven LOUWERS, koelbloedig WAGENINGEN, Zondag Wageningen, weer eens met een gewij zigde voorhoede, heeft het technisch en tactisch beter spelende Sparta goed partij gegeven en de 21 nederlaag voor de Oostelijken mag zelfs eervol worden ge noemd. De thuisclub startte hoopvol. Reeds na enkele minuten stelde Van Amersfoort met een afgemeten voorzet de vrijstaande Van der Laan in de gelegenheid de score te openen: 1—0. Sparta deed er onmiddellijk een schepje bovenop, met gevolg dat de Wageningse veste meermalen in groot gevaar kwam, ook al omdat de verdedi ging van de thuisclub niet al te best in greep. Na tien minuten prikte Sparta dan ook de gelijkmaker in het Wageningse net en wel dank zij een uitstekende dribble van Den Boer, die zijn voorbereidend werk met een goed schot afsloot: 11. In de tweede helft gaf Sparta meer en meer de toon aan- Aan de lopende band zweefden de corners voor het doel van Geutjes, die eenmaal slechts ternauwer nood redding kon brengen- Na tien minu ten scoorde Sparta het winnende puntje, toen rechtsbuiten Van Ede het leder snel opbracht, enige Wageningse spelers pas seerde, de bal vervolgens naar Daniels dirigeerde, die op zijn beurt doelman Geutjes met een hard schot het nakijken gaf: 1—2. Hiermede was de strijd gestre den, want Sparta bleef nu heer en meestei op het terrein- nam het spel volledig in handen. Maar niet alleen een dubbeltje, ook de bal kan raar rollen. Met nog vijf minuten te spelen, redde Van Es de eer, toen Van Gemert de bal liet glippen en in de laatste seconde ver kleinde Versteeg de achterstand tot 23. TILBURG. Zondag De royale 1—3 voorsprong van M.V.V tegen Longa kwam door een doelpunt onmiddellijk na de pauze, van midvooi De Kort (23) in gevaar, maar toen na een half uur vergeefs vechten van de Tilburgers de Limburgse aanvalsleidei 'roemen, dank zij een pass van v. Wissem, de stand op 24 kon brengen, speelde Longa een verloren partij, ook al bracht dan weinige minuten later v. Hout met een kopbal, op een lange pass van De Zwart, de stand op 34. Voor de rust had M.V.V. ontegenzeglijk het beste spel geleverd. Veel degelijker, schotvaardiger en dank zij de energie van een Ummels beslist ook niet ongevaarlijk, Daarenboven bleef Longa weinig enthou siast reageren en was het vooral de ver dediging, die te gemakkelijk aan flarden werd getrokken. In de. 18de minuut scoorde v. Wissem het eerste doelpunt. Wel kon De Kort een fractie later profiteren van mislukte trappen van v. Bun en Dresens om gelijk te maken, maar het vuur zat nu eenmaal aan Limburgse kant en vandaar na 25 minuten 12. toen Ummels een pass van Toenaer in winst omzette; en na 28 minuten was het rechtshalf Reynders, die met een ver en strak gericht schot het derde doelpunt voor zich opeiste. Het te laat optredende herstel van Longa meer vechtlust nu na de pauze bleef zonder vrucht. EINDHOVEN, Zondag- In een uitermate zwakke wedstrijd heb ben de Eindhovenaren een zware neder laag geleden tegen S-V.V- Voor de rust was Brabantia de beste (of minst slechte) ploeg, maar onproductiviteit van de voor hoede stond succes in de weg. Tegen de verhouding in wist S.V.V. in de 32ste minuut de leiding te nemen door goed spel van Van Schijndel, die linksbuiten Geel een fraaie schietkans offreerde, die deze promp benutte, 0—1. Drie minuten later bracht Nico van Elderen de balans echter weer in evenwicht door een voorzet van Bos op de enig juiste manier af te werken, 11. Na de rust werd het spel er zeker niet beter op. Door misverstanden in de Bra- bantia-achterhoede wisten Könemann, Geel en Maltha, resp. in de 16e, de 19e en de 26ste minuut, de stand op 41 te brengen Hierna gebeurde er helemaal niets memo rabels meer. f,&'< Hier kwam de zege van D.O.S. reeds in gevaar: met een prachtige kopbal bracht de Stormvogels-spil Snoeks vallend zichtbaar tussen de benen van doelman Costerde stand tot 23 terug en even later zou het inderdaad nog 33 worden. (Van onze sport-correspondent) IJMUIDEN, Zondag. Bjjna is het DOS gelukt aan de zegetocht van Stormvogels een einde te maken maar tenslotte hebben de Utrechtenaren het niet verder kunnen brengen dan een 3—3 gelijkspel. Daarmee kregen de Stormvogels misschien iets te veel dan het deze middag verdiende, omdat DOS inderdaad de beter spelende ploeg bleek. Maar 't blijft 'n verdienste van de IJmuider plo eg, 'n vrijwel zeker schijnende nederlaag, dank zjj een laatste krachtsinspanning nog te hebben verijdeld. Het wilde deze middag niet vlotten in de IJmuider voorhoede, want vrijwel alle spelers schenen lood in de schoenen te hebben. Het zware programma van de laatste dagen en mogelijk ook de warmte deden hun invloed gelden en DOS had in de eerste helft volledig het heft in handen. De Stichtse voorhoede combineerde uit stekend en het werd nog beter, nadat Lammers uit een pass van Krommert DOS na 8 minuten de leiding had be zorgd. Het was allemaal DOS wat de (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM, Zondag. Amsterdam en Emma zjjn in de „broei kas'' van het Olympisch stadion tot een duel gekomen, dat slechts zelden een re delijk niveau bereikte. Amsterdam won de strijd tenslotte met 30. Doelpunten, die alle in de tweede helft vielen, nadat de hoofdstedelingen voor rust vergeefs hadden getracht het juiste systeem te vin den tegen de geslaagde afbraakmanoeu vres van de Dordtse verdediging. Dat wil niet zeggen, dat er in de eerste helft geen scoringskansen zijn geweest. Doelman Noltee bijvoorbeeld, kreeg in het eerste kwartier alle kans zijn talenten te tonen. Hij deed dat overigens bekwaam. Schoten van Corbran, Klein en Vonhoff werden zijn prooi. En ook de poging van Tolmeyer om door te breken sloeg de Dordtenaar uitstekend uiteen. Intussen bleef het tempo door de druk kende hitte laag. De Amsterdamse aanval deed het kalm aan; de Emma-voorhoede, waarin de actieve vleugelspelers Harden- bol en Stolk de sterkste speerpunt waren, werd door de weer goed in vorm verke rende Amsterdamse achterhoede steeds op tijd opgevangen. Na de hervatting werd Amsterdam agressiever. Strieker en Smit begonnen hun voorhoede steeds beter te stuwen. Na 7 minuten zond linkshalf Strieker een pass naar de kleine linksbinnen Vonhoff, die daardoor en schietkans kreeg. Juist buiten het bereik van Nolte vloog de bal in het net: 10. In de 25ste minuut werd de voorsprong! vergroot. Een boogbal van Vonhoff kwam by middenvoor Corbran, die het vonnis velde: 20. Het derde Amsterdamse doelpunt ont stond uit een strafschop. Vier minuten voor tijd duwde linksachter Van der Star re rechtsbuiten Tolmeyer in het gras. Scheidsrechter Van Gelder wees onmid dellijk naar de witte stip en vanaf elf me ter had Tolmeyer geen enkele moeite de bal langs Noltee te jagen. Emma, ook nu zonder aanvalskracht, heeft in de 30- score geen verandering meer kunnen bren gen. Het selectiebestuur van de Afdeling van de K.N.V.B., is als volgt gekozen: A. L. M. Shroeder, Breda, voorzitter, tevens lid van het bondsbestuur H. Heynen, Roermond, P. A. van Kesteren, Arnhem, J. H. Keur, Rotterdam, J. de Vries, Groningen, N G. M. van Wijk, Rijswijk, M. Welle, Utrecht. klok sloeg, maar dank zij goed verde digen bleef de score beperkt tot nog één doelpunt. Dit kwam van de voet van mid voor Lammers. die een hoge bal van Luiten net iets eerder bereikte dan doel man Venus; en met 02 zag het er in derdaad hoopvol uit voor de bezoekers. DOS trachtte in de tweede helft de strijd zo spoedig mogelijk te consolideren. Een heftig offensief volgde en het IJmuider-doel ontsnapte ternauwernood enkele malen aan een doorboring bij schoten van Lammers Jr, Krommert en Van der Linden. Eenmaal moet de paal Venus helpen. Het tempo zakte daarna en bij een der weinige IJmuider-aanvallen kwam vrij plotseling het eerste tegenpunt. Na 23 minuten plaatste Van der Steen naar Van der Meer die met een enorme kogel doelman Coater passeerde. Maar toen DOS toch het initiatief bleef houden en tien minuten voor tijd 'de stand op 1—3 bracht door Luiten, scheen het pleit be slecht. Twee minuten later kwam er nieuwe hoop in de midvoor-gelederen, want bij een corner kopte Snoeks Sr, de IJmuider spil, de bal langs Coster (2—3) en toen pas hervonden de Stormvogels hun grote kracht. Een fel slot-offensief volgde en twee minuten voor tjjd vloog Van der Meer de geblesseerde linksachter Kraay van DOS voorbij om met een formidabel schot de eindstand op 33 te brengen en daarmee het ranglijst-verschil tussen Stormvogels en DOS in het voordeel van de IJmuidenaren te consolideren. LEEUWARDEN, Zondag j sprong niet mogen verheugen, want het x. (Van onze sport-correspondent) DEN BOSCH, Zondag. Zag de situatie er met de rust al erg bedenkelijk voor B.V.V. uit, H.V.C. had toen een 02 voorsprong toen in de tweede helft de gasten met acht man zich in de verdediging gingen terugtrekken, was er geen mens meer op de slecht bezette tribunes, die nog veel hoop had op een overwinnang van de Bosschenaren. De achterstand was te groot voor de machteloze aanvalslinie van B.V.V. om deze nog op te halen. Het was voor de B.V.V.-aanhang droevig om aan te zien ho, vooral in de eerste helft, het vaak uitstekende veldspel keer op keer smoorde in het hulpeloze spel der B.V.V. voorwaartsen, al dient gezegd, dat het de thuisclub niet altijd meezat en de paal enkele malen redding voor de H.V.C.-doelman bracht. Men kan dat pech noemen, maar in feite was het onmacht. Zo zagen wij Van Beurden tweemaal op korte afstand alleen voor doelman Brits staan, maar zijn schot ging belde keren naast. Merkwaardig genoeg hadden de HVC- ers het eerste kwartier zegge en schrij ve één schot op het BVV-doel gelost,, maar het tweede, dat Koot in de 16e mi nuut loste, was dan maar meteen raak 0—1. BW probeerde de achterstand weg te werken en v. Beurden kreeg daartoe 5 minuten later een prachtige kans toen Zwartkruis de bal voor doelman Brits liet lopen, maar niet op de BVV-er gere kend had die wel peilsnel toesnelde, maar verkeerd schoot. Vier minuten vóór rust toen HVC op links ten aanval trok en v. d. Horst de bal goed voorzette, schoot Koot tussen 'n kluwen van spe lers door weer raak en zo keken de Bos schenaars tegen een 02 achterstand toen aan de tweede helft begonnen moest worden. En opnieuw demonstreerde de ploeg een veldoverwicht en een technische vaardigheid, maar de aanval bleef schot loos en naar mate het einde naderde won de stevige HVC verdediging aan kracht, terwijl wanneer er gevaar dreigde, zeven soms acht HVC-ers hun doel in bescher ming kwamen nemen, zodat er voor BW geen doorkomen meer aan was en de ploeg die het meest in de aanval was dit maal verloor. Hoewel Excelsior in Leeuwarden meestal het initiatief heeft gehad en bovendien na de rust tegen slechts tien man had te strijden, is de Rotterdamse oloeg er niet in geslaagd haar overwicht in techniek en tactiek in voldoende doelpun'en uit te drukken, zodat de Friese voorlinie, die driemaal scoorde, de strijd heeft beslist En terecht, want de linie MiedemaDörr Van KilsdonkDe HartogBraams speelde wel knap samen, maar vergat, dat een doelpunt meestal met een schot moet worden gemaakt. Doelman Koopman Van Leeuwarden kreeg daardoor een heel gemakkelijke middag en alleen in de vierde minuut van de eerste helft is hij gepasseerd door De Hartog, die de bal, uit een vrije schop voor het doel geplaatst, inkopte Lang heeft Excelsior zich echter in die voor open spel van Leeuwarden was gevaar lijker en na twaalf minuten kon Hoekema gelijk maken: 1—1. Leeuwarden wist toen het middenveld te veroveren, meer aan te vallen en tegen de rust kon v. d. Ley de Friezen een 2—1 voorsprong ver schaffen. Hoe zeer de Rotterdamse aanvallers gefaald hebben, is echter vooral na de rust gebleken, toen de thuisclub niet alleen een Invaller moesten nemen voor linksbuiten Hoekema, maar bovendien Dijkstra naar de kleedkamer zagen ver wijzen, omdat hij De Hartog haakte. De meerderheid van de Rotterdammers werd toen wel zeer groot, de aanvals-opzet be hoorlijk. maar de uitvoering bleef totaal onvoldoende en de Friese defensie kon de situatie gemakkelijk baas blijven. Zelfs waren de uitvallen van de thuisclub ge vaarlijker en een kwartier na de rust bracht Hiemstra. beslissend, de stand op 31. (Van onze sport-correspondent). FEIJENOORD-STADION Zondag Gebrek aan schotvaardigheid en enige ernstige fouten in de verdediging ziln er de oorzaak van geweest, dat Feijenoord ondanks een doorgaans duidelijke meer derheid in het veld de wedstrijd tegen Blauw Wit met 35 heeft verloren. Voor al in de eerste helft waren de Rotterdam mers, die technisch veel beter speelden dan hun Amsterdamse tegenstanders, verreweg het meest in de aanval. Het combinatiespel werd echter telkens te ver doorgedreven, waardoor de snel reageren de achterhoede van Blauw Wit altijd weer gelegenheid kreeg in te grijpen. Desondanks kreeg Feijenoord in die eerste periode verscheidene goede kansen, maar het beslissende schot was ten enen male zoek. Blauw Wit speelde opportunis- tischer. Het spel was over het algemeen te doorzichtig om de verdediging van Feijenoord ernstig te verontrusten. Zo kwam de rust met blanke stand. Daarna ging Feijenoord .n snel tempo zijn ondergang tegemoet. Weliswaar waren de eerste aanvallen voor de Rotterdam mers, wsarbij een van de lat terugketsend schot van De Bruijn beter lot had ver diend. maar toen liet Blauw Wit enige staaltjes van een verbluffende productivi teit zien. Binnen twintig minuten hadden de Amsterdammers door snelle, goed afge werkte uitvallen, waarbij met name Van der Hoek heel vreemd stond te schutteren, een voorsprong van 40. Van der Mee (2 maal). Koekebakker en Dijkstra waren dc makers van deze doelpunten. Een half uur in de tweede helft wist Van de Korput uit een door Van Woer den genomen vrije schop in te koppen (1—4). maar enkele minuten later maakte Simons er met een ver schot 5—1 van. In de laatste vijf minuten zag Van de Korput nog tweemaal kans het net te vinden, zodat de eindstand 3 -5 werd. De nederlaag, die de Rotterdammers de 9e plaats kostte, konden zij echter niet meer ontgaan. De Nederlandse herenploeg, die op 12 Juni a.s. in De Lier uitkomt tegen het Belgische handbal-team, is al volgt sa mengesteld; doel: J. Slaats (Eindhoven); achter: De Rouw (Eindhoven) en Hor- selenberg (Hengelo); midden: Kasteel (Hengelo), H. Hoens (Eindhoven) en Tromp (Aalsmeer); voor: Kleingeld (Eindhoven), Van der Heyden (Amster dam), Jongetjes (Eindhoven), Kleinstra (Stadskanaal) en Moenis (Aalsmeer)re- serven: Mastenbroek (Hengelo); Vorst (Amsterdam) en Versteeg (Hengelo). EERSTE KLASSE A Amsterdam-Emma 30 Veendam-Go Ahead 51 LONGA-MVV 3—4 Holland Sport-Roda Sport 3—1 Stormvogels-DOS 3—3 Zwolse Boys-NAC 01 Leeuwarden-Excelslor 3—1 EERSTE KLASSE B DWS-Heerenveen 11 Elinkwjjk-EDO 3—0 Fortuna '54-ADO 23 Rigtersbieck-Sittardia 22 Brabantia-SVV 14 Heracles-Willem II 23 Wagcningen-Sparta 1—2 EERSTE KLASSE C PSV-Enschedese Boys 31 Hermes DVS-NOAD 0—0 Rapid JC-NEC 1—0 Vitesse-Limburgia I0 Haarlem—EBOH 5—3 Feijenoord-Blauw Wit 3—5 GVAV-Alkmaar5-0 EERSTE KLASSE D Volewijckers-Be Quick afg- RBC—De Graafschap 1—1 DFC-Eindhoven j3 AGOVVEnschede 06 Xerxes-Ajax BVV-HVC 0—2 Willem II is de eerste kampioen! Voor de tiende maal in hun bijna 0-jarige historie hebben de Tilburgse tricolores met hun koninklijke naam de grote feestvlag fier en triomfantelijk in top. Zjj hebben hun superioriteit in hun afdeling (afd. B) wel op zeer duidelijke wijze aan de dag gelegd. Met nog 4 wedstrijden voor de boeg een niet meer in te halen voorsprong van 8 punten op de ploeg, die de enige overgebleven concurrent was: Fortuna '54, verleden week beslissend en ver pletterend verslagen. kan op een Pracht'ge staat van dienst terugzien maar is vooral on er leiding van trainer Fadrhonc de laatste jaren naar uitzonderlijke hoogte gestegen. Gezonde club-opvattingen, een sfeer van levenswijsheid en ernstig verantwoordelijkheidsgevoel, maar ook van uitbundige vrolijkheid als dat pas geeft, een club die altijd charmant is, altijd sportlef, die overal in bin nen- en buitenland vele vriendschapsbanden heeft en die bovendien ook weet wat spelpeil verbetering inhoudt! ,oH»o '!ln^ af^ell"8ski"npioenschap. De negen vorige werden in 1914, 16. 17, 18, 23, 30, 34, 43 en 52 behaald (in 1916 en 1952 bovendien Landskampioen). Van harte proficiat, Willem II! De Stormvogels hebben hun plaats onder de eerste 9 in afd. A veilig ge steld: de aanval van DOS schampte af, zij het op het nippertje, want hoe verdienstelijk ook, was de 33 draw niet voldoende voor de Utrechters voor beter perspectief op de 9e plaats. Emma en Roda Sport, resp. door Am sterdam en Holland Sport normaal verslagen, werden door de Stormvo gels gepasseerd, evenals Longa dat wederom van MVV verloor. Een te genvaller voor Excelsior bij Leeu- man6n' een zeer bescheiden zege van NAC op Zwolse Boys en een rake nederlaag van gehavend Go Ahead in het hekkensluiters-duel met Veen- dam. Willem II dus de kampioen van afd. B, welk feit zeker werd door de Tilburgse zege op Heracles èn door de nederlaag die Fortuna '54 op eigen veld tegen ADO leed (de Geleners zijn verleden week wel „aangesla* gen" en ADO streeft na deze revan che nog naar een nóg hogere plaats). In de strijd rond de 9e plaats werd DWS door de draw met Heerenveen voorlopig het kind van de rekening', en evenals in de draw tnssen Rigters- blcek en Sittardia waren hier de reeds beter geplaatsten in feite de „winnaars"'. Toch blijft, terwijl Rig- tersbleek wel veilig is, Heerenveen's positie ten opzichte van DWS en Sit tardia nog zeer precair. Zoals wij verwachtten, ging Elink- wijk in de lift, maarwèl sneller en hoger dan was verondersteld. De Utrechters klopten EDO met opmer kelijk flinke cijfers en klommen nu naar de 7e plaats. Verder normale overwinningen van SVV en Sparta (revanche) op resp. Brabantia en Wa geningen. Eerste klasse A Holland Sport 24 40 70—28 NAC 24 37 5.5—23 MVV 24 31 60—35 Amsterdam 24 28 5236 Excelsior 24 26 3932 De Stormvogels23 23 4438 Longa 23 23 5151 Emma 22 22 2738 Roda Sport 23 22 36—43 PSV maakt nu geen fout meer. De Eindhovenaren vergrootten door een zege op de Enschedese Boys hun voorsprong, want Limburgia maakte wèl een fout en struikelde in de ove- ngens toch al zware visite bij Vitesse in afd C. PSV's concurrenten zijn nu warem pel wéér Rapid JC en GVAV gewor den; de Kerkraadse profs wonnen, zij het moeilijk, van NEC. terwijl' dé Groningers tegen Alkmaar weer eens een opvallende productieve bui had den. Feijenoord zakte naar de 10e plaats terug door een zeer sensationele 3-5 nederlaag tegen Blauw Wit, waarvan een goed volhoudend Haarlem profi teerde door via een onverwachte maar keurige zege op EBOH de 9e plaats over te nemen. Vitesse's overwinning op Limbur gia bracht de Arnhemmers even „los" van het strijdgewoel. NOAD liet een punt bij Hermes maar sleepte er ook een nog best te gebruiken puntje weg! DFC vormde voor Eindhoven in derdaad een moeilijk obstakel, maar de landskampioenen wisten het te veroveren. Een goede prestatie. Maar ook VVV won (van VSV) en de Ven- loërs behielden aan de kop van afd. D dus hun 2 punten voorsprong. DFC is nu nog steeds nr. 10. En nr 9 is BW, dat „om de eer van Den Bosch" een 0-2 nederlaag tegen HVC leed en opnieuw In gevaar kwam. HVC steeg een paar plaatsen. RBC door een keurig gelijk spel tegen De Graafschap eveneens. Grote over winningen van Ajax en Enschede op resp. Xerxes en AGOVV. terwijl De Volewijckers en Be Quick hun 'wed strijd uitstelden. Eerste klasse C PSV 23 34 53—31 Rapid JC 23 32 65—38 GVAV23 32 60—37 Limburgia 23 31 49—29 Alkmaar 23 25 3333 NOAD 23 24 33—30 EBOH 23 24 40—44 Vitesse 23 23 33—40 Haarlem 23 21 35—36 DOS 22 18 Leeuwarden 23 18 Zwolse Boys 24 15 Veendam 23 13 Go Ahead 23 10 Eerste klasse B Willem II 22 38 Fortuna '54 23 30 Sparta 24 28 ADO 22 26. SVV24 25 Rigtersbleek 23 23 Elinkwijk 23 22 Heerenveen 24 22 EDO 24 22 44—48 35—52 27—53 34—72 21—46 DWS 22 Sittardia 22 Heracles 23 Brabantia 23 Wageningen23 78—30 41—30 57—40 47—33 48—47 46—53 40—38 54—57 35—43 26—29 40—42 4662 2855 24—51 Feijenoord Ensched. Boys Blauw Wit f? NEC r? Hermes DVS 24 Eerste klasse D VVV 22 Eindhoven 22 Ajax 23 Enschede 24 Graafschap 23 HVC 93 RBC 24 Volewijckers 23 20 18 14 13 11 BW DFC VSV 22 AGOVV24 Be Quick 22 Xerxes 22 35 33 31 29 28 23 23 22 21 21 18 13 12 11 35-41 36—53 31—50 25—43 26—50 48—15 47—17 48—22 47—32 45—31 28—29 38-46 26—45 31—36 33—41 34—38 30—49 19—53 17—37 Tientallen vergeefse aanvallen van B.V.V. op het H.V.C.-doel en ter gerust, stelling van de kansloze Amersfoortse keeper Brits zal ook dit schot van de B.V.V.-voorhoede naast gaan. In verband met het feit, dat de lands kampioenen en de degradatie-candidaten reeds bekend zijn, en mede met het oog op de a.s. Wereldkampioenschappen van 29 Juni—10 Juli in Duitsland, maakt het Nederlands Handbal Verbond bekend, dat alle resterende hoofdklassewedstrijden zijn afgelast. (Van onze sport-correspondent) HAARLEM, Zondag. Fouten in beider verdedigingslinies zijn oorzaak geweest ^strUd Haar lemE.B.O.H, veel doelpunten heeft opgeleverd. Haar aardiger dan E.B.O.H. en verdiende de 5—3 overwinni ng don ook volkomen. Haarlem s dappere volhouden in dc richting van de 9e plaats <°ok 'n -,e?i'l_nnri, werd weer enthousiast gespeeld om de Pinker-tegenslag tegen Fe«*"°ord te vergeten) werd onverwacht beloond ook, want de rood-broeken namen zege de 9e plaa s weer van Feijenoord over! Reeds na zes minuten kon Haarlem's rechtsbuiten Jacob langs de weifelende Oosthoek glippen en uit diehs voorzet schoot Roozen de bal onhoudbaar langs doelman Broere. Deze laatste kreeg in de nu volgende 'periode gelegenheid ge noeg zijn talenten te tonen omdat de roodblauwe voorhoede voortdurend actief bleef en diverse schoten van Vreken en Van Osch hadden een beter lot verdiend. EBOH kon het aanvankelijk slechts tot een enkele gevaarlijke aanval bren gen. maar de gelijkmaker ontstond, toen de strijd een half uur oud was, toch enigszins gelukkig. Een schot van links buiten Hijbeek beoordeelde doelman Van Elteren verkeerd en via de paal was het 11. Haarlem antwoordde met een serie goede agnvallen en even later was het al 2—1 door toedoen van Van Osch die na een fraaie combinatie hard inschoot. Vlak voor rust kwam de balans weer in evenwicht, want te zacht terugspelen op de doelman schonk Hijbeek een kans waarvan hij gretig gebruik maakte 2 2 In de tweede helft was Haarlem onge twijfeld de beter spelende ploeg. EBOH had twee veranderingen aangebracht. Midvoor Schoon was reeds na twintig minuten vervangen door Barendregt en na de pauze was Wouters vervangen door E. Schoon. Na 8 minuten scoorde Groeneveld uit n algemene aanval het derde Haarlemse doelpunt en korte tijd later kon Jac0D uit een pass van Broere de stand op te machtig. 5—2. Haarlem geloofde hei toen wel en even voor het einde de eindstand op 5—3. want een vr«8 schop van De Bruyn kon dé Haarlem- doelman Van Elteren niet stoppen. 4—2 brengen. De Dordtse spil Schoon kon daarna Roozen niet houden en het schot van de Haarlemse midvoor was Broere SCHIEDAM, Zondag. Hermes en Noad demonstreerden in een zeer slap en onbevredigend partijtje voet bal, dat in vele gevallen de „restanten" van deze competitie reeds volkomen zon der enige betekenis zijn. Hermes lanceer de wel wat meer aanvallen en er kwamen voor Mijnsbergen en Van der Tuijn een aantal redelijke kansen, maar de Tilbur- êers verdedigden zeer stoer en doelman 'nk verrichtte een paar uitstekende red dingen. Joop Heijster weerde zich op de rechterwing het best. maar zijn voorzet ten werden al even erg verknoeid als'zijn eigen schoten elke richting misten. Toen na de rust Verreyt in de Noad- aanval vervangen was, bleef er van de Tilburgers niet veel meer aan voorhoede- spel over. Noad had nog het meeste be lang bij de winst en uiteindelijk by ae verdeling van de punten, die bu de 0—0 eindstand een feit was. Voornamelyk aan het back-trio Engel—Rombout—Ebbing en aan doelman Unk hebben de Tilbur gers dat puntje te danken. AMSTERDAM, Zondag. Het 1—1 gelijke spel tussen D.W.S. en Heerenveen kan op twéé manieren tóch nog een Friese zege worden, maar daar over moet de Protest-commissie beslissen. Heerenveen protesteerde na afloop a. te gen de Amsterdame gelijkmaker, die in duidelijke buitenspel-posiUe werd ge scoord, b. tegen het niet toekennen van een strafschop, toen Brandsma vlak voor het einde door Grijzenhout getorpedeerd werd (en naar een ziekenhuis moest wor den vervoerd). Abe Lenstra nam na af loop die begeerde penalty alsnog en scoor de. Maar voorlopig is het dus nog 1 1. D.W.S. was sterker en de Friese doel man Nijenhuis had aan goede schoten van Pitters en Braam handen vol werk, maai ook brachten de Amsterdammers veel kansen om zeep. De enige gevaarlijke man in de "eerenveen-aanval was Brandsma, maar Abe Lenstra werd door Bram Wiertz te goed geschaduwd om een belangrijke rol te kunnen spelen. Toch was het Lenstra, die kort voor de rust uit een voorzet van Zwerver de score opende. Lange tijd heeft D.W.S. moeten ploete ren om in de tweede helft die achterstand ongedaan te maken, maar na twintig mi nuten kreeg Loermans dan eindelijk van Braam een opgelegde kans om de uitge lopen Nijenhuis te passeren. Tè opgelegd, want volgens Heerenveen in buitenspel- positie Voorlopig werd de goal echter toegekend. En nadat Braam en Schouten aan de ene kant en Van der Oord aan de andere kant nog een kans hadden gemist en na het incident-met-protest-nasleep Grijzenhout Brandsma bleef het dus voorlopig 1—1,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4