San Francisco's verjaardags partijtje verstoord door incident Van Kleffens' beleid in het geding .NOORDELIJKEN" WENSEN VOORTZETTING KVP luidt de verkiezingsklok Revue-Redley in moeilijkheden O, o? watn O-krant Rood blad heeft nu al kippenvel Molotof kan het maar niet leren Stevens treedt af als legerminister Dulles enthousiast Argentijnse kabinet treedt af Staatssecretaris van Marine antwoordt: Uitzending van kapitein der mariniers naar N.-Guinea was normaal De Britse havenstakingen Dr SCHOUTEN AFGETREDEN ALS VOORZITTER A.R.-PARTIJ Overwinningskranten met geheim Onbehagen in Vrije-VoIk-gelederen Nehroe vertrekt uit Moskou Donderdag 23 Juni 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Weer aanslagen op Cyprus Ned. schip redt vier Indonesiërs Mr Roosjen voorlopig opvolger Delta-wet ministerraad gepasseerd Gronchi begint raad plegingen WEERBERICHT Rede van Molotof Lucero blijft Peron trouw en van buren waren wel 'Tinleiding tot onderzoek Volkomen uitgeput en wanhopig HONDERDJARIGE TE ST. ANNAPAROCHIE Nerveus? Gemeenschappelijke beginselverklaring CONSERVATOIR BESLAG GELEGD 'De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Overwegend zwaar bewolkt met morgen plaat selijk wat regen. Matige tot krachtige, langs de Waddenkust tijuelijk harde wind tussen Zuid en Zuid-West, morgen ruimend naar West of Noord-West en afnemend. Lagere middag- temperaturen. Vrijdag 34 Juni: Zon op 4.22 uur, onder 21.06 uur; Maan op 9.57 uur, onder 23.21 uur. NIEUW CHIEDAMSCH URANT Gisteren arriveerde op Schiphol, op door reis naar Londen, de heer Robert Forel, die vijf jaar Chinese gevangenschap heeft doorgebracht en in Mei j.l. werd vrijgelatentegelijk met de drie Ameri kaanse piloten. De heer Ford was radio telegrafist in Tibet bij een particuliere onderneming. De Amerikaanse minister voor het le ger, Robert stevens, is gisteren afgetre- den. James Hagerty, perssecretaris van het Witte Huis, deelde mede, dat Stevens „om persoonlijke redenen" is afgetreden. De republikein Brueker, raadgever in algemene dienst van het ministerie van landsverdediging, is tot opvolger van Stevens benoemd. Eind Juli zai stevens zijn functie overdragen. Brueker was destijds gouverneur van dc staat Michigan Heden wordt hij 61 jaar. binds April van het vorige jaar was ij werkzaam op het ministerie van defensie. kr'ef aan Stevens schrijft pre> S 1Senli°wer diens ontslagaanvra- aanvaard Sroot leedwezen" te hebben "Y YffiY a^s minister voor het leger, in de Selopen twee en een half jaar een aanzienlijke bijdrage geleverd tot het uitvoeren van de zo belangrijke taak ener hervorming der Amerikaanse mili- 1 c: strijdkrachten", aldus de president ftevens werd 2 Februari 1953 mi nister voor het Amerikaanse leger Hij heeft destijds, m verband met het conflict met McCarthy, nogal wat cri- tiek moeten horen van hoge officie ren, die vonden, dat hij ZiCh niet krachtig genoeg tegen McCarthy te Weer gesteld had. Het «verjaardagspartijtje in San Francisco" de plechtige herdenkings bijeenkomst ter viering van het tienjarig bestaan der Verenigde Naties is gisteren verstoord door een eerste incident. Minister Molotof had, overigens in zeer gematigde en verzoenende ter men, een redevoering gehouden waarin hij in grote lijnen een plan ont vouwde om te komen tot vermindering van de spanningen in de wereld. Hij was daarbij nogal wat afgeweken van liet strikt herdenkende karakter van de bijeenkomst, door over een aantal bekende geschilpunten te spreken en concrete voorstellen naar voren te brengen. Molotof was in zijn rede niet onderbroken door voorzitter Van Kleffens, doch de Cubaanse afgevaardigde, die onmiddellijk na de Russische minister aan het woord kwanr eir begon te spreken over de „slavernij van Estland, Letland en Li tanen", werd prompt onderbroken door de voorzitter, die betoogde, dat de afgevaardigden zich op deze vergadering niet over concrete situaties dienden uit te laten. Onder een donderende ovatie sprong daarop de Philippijnse afgevaar digde, generaal Romulo, overeind en protesteerde tegen de beslissing van Van Kleffens. „Tijdens de rede van minister Molotof had U dan deze zelfde regel moeten toepassen", zo zeide hij onder een nieuwe stortvloed van applaus, kreten van bijval en gelach van de publieke tribune. Molotof zat hij dit alles gespannen toe te zien. voor onderontwikkelde gebieden; 4. een accoord tussen de „Grote Vier" strekkende tot het terugtrekken hunner strijdkrachten uit Duitsland, met handhaving slechts van een strikt beperkte politiemacht in beide delen van Duitsland; 5. regeling van de problemen in het Verre Oosten; 6. uit de wegruiming van alle hin derpalen voor internationale economi sche samenwerking en handel; 7. het stimuleren van internationale culturele betrekkingen tot het uitwis selen van delegaties en het bevorderen van het toerisme. Deze voorstellen nader uitwerkend, zeide Molotof naar aanleiding van het onlangs door de Russen ingediende ontwapeningsvoorstel„Het woord is aan de Verenigde Staten en aan de an dere Westelijke mogendheden, nu de Sovjet-Unie hun voorstel betreffende vermindering van de conventionele be wapening aanvaard heeft. Zij hebben nu geen reden meer om zich nog langer te verzetten tegen een regeling van de kwestie der atoomwapens. Zij dienen er nu aan mede te werken om deze wapens volledig te verbieden". Zoals bekend stelt het Russische ontwapeningsvoorstel voor, dat de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en China hun leger zouden beperken, ieder tot een maximum van 1% mil- lioen man, terwijl Groot-Brittannië en Frankrijk ieder maximaal 650.000 man onder de wapens zouden mogen hebben. worden", zo zeide hij. „De verschillen, die tussen de regeringen bestaan, kun nen uit de weg geruimd worden en het wantrouwen dat tussen de volkeren bestaat, kan weggenomen worden, als het Sovjetvolk en het Amerikaanse volk daarnaar streven". De Cubaanse afgevaardigde moest een gedeelte uit zijn tevoren op schrift gestelde rede weglaten. De voorzitter stond hem toe weer te beginnen bij een passage die luidde „De vredelie vende volkeren in de wereld worden voortdurend bedreigd door een agres sie die nog ernstiger is dan een gewa pende aanval door de Sovjet-Unie. In ieder van onze landen zijn communis tische partijen aan het werk, hande lend op geen andere instructie dan die uit het Kremlin De Cubaanse afgevaardigde zei ver der van mening te zijn, dat de Grote Vier, die de volgende maand in Ge- nève bijeen komen, niet dienen te ver geten, dat het nodig is een situatie te scheppen, die overeenkomt met de vrij tot uitdrukking gebrachte verlangens van de slavenvolkeren. Toen hij zijn rede beëindigd had, kreeg hij een stormachtiger ovatie dan ook maar iemand van de vorige spre kers tot nu toe gekregen heeft. Leden van de delegatie van de Verenigde Sta ten, met inbegrip van minister Dulles, gingen terstond op hem af en schudden hem de hand. De rede van Molotof, die aan dit in cident vooraf ging, bevatte op het eer ste gezicht niet veel anders dan dat gene wat in grote lijnen reeds vervat is in het jongste Russische ontwape ningsvoorstel. In het kader van „de door de Sovjet- Unie geëntameerde politiek tot ver mindering van de internationale span ningen" legde hij het volgende uit ze ven punten bestaand plan voor ter be ëindiging van de koude oorlog 1. Beëindiging in alle landen van de oorlogspropaganda; 2. een accoord tussen de grote mo gendheden om alle buitenlandse mili taire bases te ontmantelen; 3. ontwikkeling van het vreedzaam gebruik van atoomenergie en bijstand In Nicosia op Cyprus zijn gisteren op nieuw een aantal aanslagen met handgra naten gepleegd. De eerste handgranaat kwam terecht bij fle voordeur van het huis van Sir John Sterndale Bennett, het hoofd van het Britse bureau voor het Midden-Oosten. De tweede werd geworpen naar de ingang van het Carlton Hotel, dat een Britse eigenaar heeft. Er vielen geen slachtoffers er ontstond slechts lichte schade. In Limassol werd voorts een handgra naat geworpen naar een jeep met pa trouillerende Britse militairen. Ook hier bij vielen geen slachtoffers. In incidenten van eergisternacht wer den twee mensen gedood en zestien ge wond. Tijdens een bijzondere vergadering in Tivoli te Utrecht heeft dr Jan Schouten afscheid genomen van de A.R. depu- taten. Het hoogtepunt van de vergade ring kwam, toen dr Schouten de voor zittershamer van het Hoofdbestuur der A.R. Partij overhandigde aan dr A. B Roosjen, van welke overhandiging deze foto werd gemaakt. Op de achtergrond in het midden zien we de tijdelijke 2( voorzitter der A.R. Partij, de heer J. Smallenbroek. Volgens te Montevideo ontvangen be richten, heeft president Peron gisteren aan de Argentijnse pers medegedeeld, dat alle ministers hun ontslag hebben inge diend. Hij had daaraan toegevoegd, dat de ontslagaanvragen „te zijner tijd" zullen worden overwogen. Generaal Peron heeft gisteren opnieuw een aantal besprekingen gevoerd, o.a. met minister Lucero, kamervoorzitter Antonio Benitez, de staatssecretaris van defensie, generaal Umberto Sosa Molina, het hoofd van de politie, Miguel Gambon en leden van het kabinet. Intussen heeft de minister van oorlog en opperbevelhebber van de Argentijnse strijdkrachten, generaal Lucero, die de opstand tegen Peron heeft onderdrukt, gisteravond verklaard, dat hij de presi dent trouw zal blijven. In een radiotoe spraak betuigde hij zijn dank aan de sol daten en verklaarde, dat zij er trots op kunnen zijn, dat zij in de voorbije weken hun plicht hebben gedaan en trouw zijn. gebleven aan hun eed. hcYr°, .hct lid van de. Tweede Kamer, de gestei„'SC'1 ziJn onlangs vragen tein n 0vcr dc uitzPn<ling van dc kapl- Nieii mariniers A. J. van Bork naar een G"inea. Het ging er om of het hier 0 n°rmale uitzending betrof, of dat nst'{lachten van een aantal bewoners "Oorn, de woonplaats van het gezin Rork, van invloed zijn geweest op zend Uitzending et1 het 1UdS,iP Va" d'e Uit" fen uitvoerig betoog heeft de staats- ea f van Marinc thans schriftelijk fl« r rd- dat de uitzending inmiddels (18 Juni) heeft plaats gehad en dat het ee" Normale uitzending betrof. nderdaad, zo zegt de staatssecretaris van Marine, is er een klacht ingediend d?°fr ®en aantal inwoners van Doorn, maar n1 net klachtendossier, doch wel en de u>t een oogpunt van juiste m aire verhoudingen onaanvaardbare si- Welke bÜ het onderzoek naar die h,,-i ,n te Doorn zich aldaar bleek te ontwikkelen, heeft de staatssecretaris tot de overtuiging gebracht, dat verspreiding o*3? ^Uziemakende buren noodzakelijk was Tot deze buren behoorden ook onderoffi ciersgezinnen, dienend in hetzelfde korps als dat van de kapitein Van Bork. De kapitein is bij het onderzoek zelf gehoord. Keeds in April 1954 stelde de rijkspoli tie een onderzoek in naar aanleiding van vele binnengekomen klachten betreffende baldadigheid van kinderen van kapitein Van Bork. Later ware.i er weer ernstige klachten, ditmaal van geheel andere aard, aldus de staatssecretaris. Er werd opnieuw een onderzoek ingesteld, ook van marine zijde. Het slot was, dat er op aangedron gen werd een geschikt huis voor het ge zin Van Bork te zoeken. Bij een afmeldingsbezoek aan zijn korps commandant ultimo Mei bleek de kapitein Van Bork echter geheel ten oprechte de indruk gekregen te hebben, dat zijn uitzending, naar Nieuw Guinea, die hij tot dan als normaal beschouwd had, ne gen maanden te vroeg zou vallen dan bil lijk was en dat deze het resultaat zou zijn van een door een lid van de Staten-Gene- raal ingediende klacht. Deze indrtjk was echter, zoals reeds gezegd, onjuist te meer daar de beslissing van uitzending naar Nieuw Guinea reeds omstreeks de jaar wisseling was genomen. Het feit echter, dat de kapitein de indruk kon krijgen, dat zijn uitzending te vroeg zou vallen, was voor de staatssecretaris aanleiding een poging te doem om door een alternatieve oplossing het vertrouwen van betrokkene in het beleid van zijn chefs te herstellen. Kapitein Van Bork werd aangeboden, dat de beslissing inzake Nieuw Guinea zou worden herroepen en dat hem in de plaats daarvan het commando over het oefen kamp „De Mok" op Texel zou worden ge geven voor tenm'nste een jaar. De kapitein deelde echter mee het aangeboden com mando met te ambiëren en wenste in zijn plaatsing te Doorn gehandhaafd te blijven. Toen moest, aldus de staatssecretaris, ten slotte de oorspronkelijke beslissing van uit zending naar Nieuw Guinea gehandhaafd blijven. Hel Nederlandse motorschip „Batoefa" van de Koninklijke Faketvaartmaatschap- pij heeft vier Indonesiërs gered, die ge durende 17 dagen voor de kust van Su matra hadden rondgedreven in een mo torboot, waarvan de schroef verloren ge gaan was. De vier mannen nadden op 3 Juni Ban- ka verlaten voor een vistocht. De vijf tiende dag hadden zij geen voedsel meer en de volgende dag was al het water op. Zij verloren alle hoop, toen de pogingen om van hout een geïmproviseerde schroef te maken, mislukten. Volledig uitgeput bemerkten zij het Nederlandse schip pas, toen dit vlakbij was Zij bevonden zich toen ongeveer 110 km. van Singapore. De nieuwe m0cilijkhcdcn die zijn gere zen over dc vraag de stakende haven arbeiders al dan nie( j,ej werk zullen her vatten heeft Sisteravond geleid tot het aftreden van de algemene secretarjs ran de N.A.S.D.Ü.-Vakb0nd Djck Barrett. De ze verklaarde dat hij aftrad in verband met de felle cntiek 0p bijeenkomsten van stakers in de Noordeiyge Britse havens geuit naar aanleiding van j.yn pogingen om een einde^aan staking te maken. De havenarbeiders te Huil, Manchester en Birkenhead hebben zich gisteren intus sen uitgesproken voor voortzetting van de staking ter verkrijging van erkenning van de kleine nationale „Amalgamated Steve dores and Dockers Union" (NASDU). De Londense stakers die gisteravond besloten hadden Maandag a.s. weer aan het werk te gaan hebben thans deze be slissing opgeschort teneinde eerst de me ning van hun noordelijke collega's te ver nemen. Wat deze laatsten betreft wordt uit Liverpool gemeld dat ongeveer 2.000 stakers daar van plan zijn een mars naar Londen te organiseren ten einde tegen een „volledig verkopen aan de werkge vers" te protesteren. Morgen, 24 Juni, wordt de heer Pieter Buwalda te St. Annaparochie honderd jaar. De heer Buwalda werd in de om geving van deze gemeente geboren en een lange reeks van jaren is hij daar veld wachter geweest. De grijsaard, die in woont bij een kleinzoon, is nog goed ge zond, alleen het lopen wil niet erg meer. In de gisteren in Utrecht gehouden deputatenvergadering van de Anti-Revo lutionaire partij maakte de partijvoorzit ter dr J. Schouten zijn aftreden bekend Hij deelde mede dat. zolang het nieuwe statuut van de partij nog niet in werk ng treedt, hij zal worden opgevolgd door 1e tweede voorzitter, mr A. B. Roosjen, ter wijl de heer J. Smallenbroek de nieuwe tweede voorzitter zal worden. Over zes maanden, wanneer het nieuwe statuut in werking treedt, zullen een nieu we voorzitter en een nieuwe vice-voorzit- ter worden gekozen- Mr Roosjen werd op 13 September 1894 te Aalsmeer geboren. Van 1913 tot 1917 was hij als onderwijzer werkzaam aan de Chr. Mulo te Stadskanaal. Daarna stu deerde hij rechten aan de Vrije Universi teit in Amsterdam. Hij maakte deel uit van de gemeenteraad van Amsterdam en is thans o.m. voorzitter van de Ned. Chr. Radiovereniging. Sedert 8 Juni 1937 is hij lid van de Tweede Kamer. De heer J. Smallenbroek werd op 21 Februari 1909 te Assen geboren. In 1939 werd hij lid van de gemeenteraad van El- burg en wnd burgemeester. Van 1941 tot 1945 was hij ontvanger der registratie en domeinen te Assen, Hij werd in 1942 be noemd tot inspecteur rijksbelastingen- Tn 1945 werd hij lid van de Tweede Kamer. De heer Smallenbroek is voorzitter »an het hoofdbestuur van de 'Stichting 1940—1945, lid van Ged. Staten van Drente en lid van de Buitengewone Pensioenraad. Nog fris van geest Over zijn aftreden zeide dr Schouten tijdens de vergadering dat'hij. hoewel nog Molotof veronderstelde verder als een vanzelfsprekendheid, dat commu nistisch China aanwezig zou zijn bij besprekingen over het Sovjet-ontwape ningsvoorstel. Hij drong er ook weer op aan China tot de V. N. toe te laten Over de kwestie Formosa zeide de Russische minister, dat het de plicht van de V. N. is, om stappen te doen om te komen tot een zo spoedig moge lijke oplossing van dit probleem. Deze passage in Molotof's rede wekte nogal wat verbazing, omdat, zoals be-l kend, het juist communistisch China is dat geweigerd heeft om een vergade ring van de Veiligheidsraad over deze kwestie bij te wonen. Tenslotte legde Molotof nog de na druk op de „vriendschappelijke gevoe lens, die het Sovjet-volk koestert voor het Amerikaanse volk". „Iedereen zal toegeven, dat het vooral afhangt van deze beide volkeren, of de wereldvrede in de komende jaren versterkt zal Minister Mansholt heeft gistermiddag op de in Huist gehouden algemene verga dering van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij medegedeeld, dat het ontwerp Delta-wet de ministerraad is gepasseerd. (Van onze Haagse redactie) De katholieke kerkgangers zullen Zondag 26 Juni aan de uitgang van hun kerk verrast worden met de 0-'56-krant. Het is het officieel orgaan voor de overwinning in 1956, uitgegeven in een oplage van twee millioen exemplaren door de K.V.P. Aan deze krant, waarin op rake en suggestieve wijze uiteengeze' wordt, wat er bij de Kamer-verkiezingen van volgend jaar op het spel staat, is een geheim verbonden. Een geheim, dat pas een week later wordt onthuld en dal aan elf gelukkigen in den lande f 1000.— of méér zal opleveren. De geestelijke vader van dit geheim is kan het anders? de heer A. M. Ber gers. Het gaat hier niet om een loterij. De krant is gratis. Maar op Zondag 3 Juli zal aan elke kerk een haag van collec tanten staan om een offertje te vragen voor het K.V.P.-verkiezingsfonds. Het Vrije Volk heeft intussen al een 0-'56 krant weten te bemachtigen. Het socialis tische partijblad kan zich blijkbaar niet met deze uitgave verenigen. Zonder dat reele argumenten worden aangevoerd oor deelt Het Vrije Volk, dat „de O-56-krant aan elkaar hangt van grove leugens". Naar aanleiding hiervan deelt men ons van de zijde der K.V.P. het volgende mede: Het Vrije Volk werpt zich op als de koningin der preutsheid en is klaar blijkelijk van zins na vandaag zijn eigen voorlichtingsmethoden grondig te herzien. Immers deze krant, welke zich de vrij moedigheid veroorlooft om anderen het vertellen van grove leugens in de schoe nen te schuiven, zal zeker na haar merk waardige capriolen tijdens de kabinets crisis in eigen huis willen beginnen met de grote schoonmaak. Het feit, dat Het Vrije Volk reeds enkele dagen vóór de distributie van de O- 56-krant zo'n opmerkelijke aandacht aan deze uitgave heeft willen geven wordt door de K.V.P. allerminst be treurd. Men zou kunnen concluderen, dat hel socialistische partijblad de in houd van dc 0-'56-kraht eerder raak vindt dan onjuist. Reeds bjj de strijd om de Statenzetels heeft men van die kant getracht door kleinzielige critiek de K.V.P. er van af te brengen ronduit te zeggen, hoe de zaken staan. Reeds thans mag men weten, dat dc K V.P. van plan is de politiek van de P.v.d.A. en de opvattingen, welke in haar kring leven te bestrijden, voorzover de K.V.P. die afkeurt. Het voor de P.v.d.A. nogal pijnlijk ver loop van de kabinetscrisis heeft de re dactie van Het Vrije Volk blijkbaar der mate nerveus gemaakt, dat politieke spot voor haar onverdraagbaar en een „Doorn" in het oog is geworden. In Enschede wordt in de Twente Hal het tweede lustrumcongres van de Ne derlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen uit de bezettingstijd gehou den. Op de eerste dag van het congres was gedurende een aantal uren ook H.M. de Koningin tegenwoordig, die per Helicopter in Enschede arriveerde. We zien hier het moment, waarop de Konin gin, vergezeld door de voorzitter van de vereniging, mr G. C. Aalders, de con gressaal betreedt. fris van geest maar toch op leeftijd ko mende, z.i. hiermede de zaak van "de Anti- Revolutionaire partij het beste diende. Hij zeide niet heen te gaan als een ge- desillusionneerde, terwijl hij ook niet op fundamentele punten verschilde. Ten aanzien van de politieke situatie in Nederland zei dr Schouten o.m., dat zij die vatbaar zijn voor de gedachte dat ds Anti-Revolutionaire fractie op het socia listische schip heeft plaatsgenomen en deel uitmaakt van de bemanning van dit schip, zich deerlijk vergissen. Wij hebben, aldus dr Schouten, onze zelfstandigheid tegenover de Partij van de Arbeid en de V.V.D. en, indien het moest, ook tegenover de K.V P. steeds gehandhaafd. De tijdelijke voorzitter mr A. Roosjen deed mededeling van het besluit van hel Centrale Comité dr Schouten te benoemen tot ere-voorzitter van de Anti-Revolutio naire Partij. Bij de bespreking van het artikel, waar in als doelmiddel der A.R. Partij wordt voorgesteld samenwerking te bevorderen met geestverwante organisaties in het bui tenland werd, naar aanleiding van een in gediend amendement, een lid aan het be trokken artikel toegevoegd, waarin wordt bepaald, dat medegewerkt zal dienen t« warden aan de versterking van de een dracht der Prot.-Chr. politieke partijen in Nederland. Premier Néhroe van India en zijn Rus sische ambtgenoot, maarschalk Boelganin hebben gisteren in het Kremlin hun derde en laatste officiële bespreking ge- had, sinds Nehroe op zeven Juni in de Sovjet-Unie aankwam. Ook ditmaal wa ren partijsecretaris Kroesjtsjef en de twee vice-premier, Kaganowitsj en Mikojan, die resp. voor de industrie en handel en voor economische zaken verantwoorde lijk zijn, aanwezig. Vandaag reist Nehroe door naar War schau. De Indiase premier heeft Sir Anthony Edens uitnodiging tot een bezoek aan Engeland inmiddels aangenomen. Nehroe zal 8 Juli te Londen aankomen. De Sovjet-premier, maarschalk Boel ganin en de Indische premier, Nehroe, hebben zich. na het bezoek van twee we ken van Nehroe, in een gemeenschappe lijke verklaring uitgesproken voor de bekende vijf beginselen van non-agressie en vreedzame samenleving, welke reeds in een vroegere Indisch-Chinese verkla ring waren neergelegd. Deze beginselen zijn: 1. Wederzijdse eerbiediging van eikaars territoriale onschendbaarheid. 2. non agressie; 3, niet-inmenging in eikaars bin nenlandse aangelegenheden; 4. gelijkheid en wederzijdse bevoordeling; 5. vreed zame samenleving. De premiers wensen, dat de „wettige rechten" van communistisch China op For. mosa worden erkend en dat dit land in de V.N. wordt opgenomen. Zij verklaren voorts: „niets mag ,in de weg staan van een volledig verbod van het experimenteren met de productie en het gebruik van atoom- en waterstofwa pens". De verklaring spreekt zich tevens uit voor een gelijktijdige en aanzienlijke vermindering van de conventionele wa pens, met „doeltreffende internationale eontrtjle". De premiers wensen „speciale aandacht voor het probleem Indo-China", maar zij zijn het er over eens, dat de naleving van de overeenkomsten aangaande Indo- China „tot nog toe over het algemeen bevredigend is geweest". President Gronchi heeft de afgetreden Italiaanse premier Scelba verzocht voor lopig aan het bewind te blijven opdat het demissionnaire kabinet de lopende zaken kan afhandelen. De president begint vandaag met zijn raadplegingen van vooraanstaande poii- tici om tot een oplossing van de kabinets crisis te komen. Als eerste bezoeker zal hij oud-president De Nicola ontvangen. De volksacteur Willem Ooossens, die nog niet zo lang geleden de gemeente Rotterdam een millioenen-voorstel deed om een theater te mogen exploiteren, be vindt zich. naar de gebeurtenissen van de laatste dagen te oordelen, 'n financ'ële moeilijkheden. De vorige week was hij onder de naam Will Redle.v m de Grcote Schouwburg in Rotterdam-Zuid een serie voorstellingen begonnen, waarvoor hij een contract had met de schouwburg tot het eind van deze maand. Zowel de musici als de artisten hadden echter zoveel aan gage te vorderen, dat zij er Maandag het bijltje bij hebben neergelegd. De heer Goossens is intussen naar Nice vertrokken, waar hij in Juli een ijsrevue zou laten optreden, Vrezend, dat 'op zijn lawS£e lns'alla!ie beslag zou worden „elegd heeft hij die met bekwame spoed in een tweetal spoorwagons ondergebracht om ze naar Nice te transporteren, maar net toeval wilde, dat die wagons gisteren nog op koppeling met, de Detrckken trein wachtten. Enige schuldeisers ziin daar achter gekomen en hebben conservatoir beslag op die technische installatie laten (eggen, zodat bet voorlopig niet mogelijk zal zijn de Redley ijsrevue in Nice op te voeren. Ook al niet, omdat de meeste artisten geen geld of geen ambitie hebben daar heen te gaan, gezien de opgedane ervaringen. Behalve de artisten. de musici en de schouwburgdirectie moeten nog enkele leveranciers financieel gedupeerd zijn. Onder de artisten bevinden zich verschil lende buitenlanders, die nu in moeilijk heden verkeren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1