Engelsen hopen nog op Davies Ruime zege voor Nederlandse athleten in Luxemburg Honderd j aar Carmel in T wenthe HUISVROUWEN HEBBEN DODELIJK WAPEN Afgelaste auto- en motor-races ENGEL Tennis-kampioenschappen van Wimbledon Australiër Hartwig, nr 5 geplaatst door outsider Segal verrast f VONDST in T ZOEKLICHT") Dokter kwam met n vierling £rh° 'sn: net Onze dagelijkse PUZZLE Competitie-indeling Betaald voetbal Saat klopte Van Hardeveld op de 100 M. Wimbledon's tragedie voor Gordon Forbes Van grote invloed op dagelijks leven Feestgeschenk van vijf mille Nieuw middel een succes Van Steenbergen in de Belgische Tour-ploeg SAN FRANCISCO van VRIJDAG 24 JUNI 1955 PAGINA 7 Hartwig faalde vooral in mentaal opzicht Drobny in en uit gevaar Engelse jeugd verloor De uitslagen PROMOTIE-WEDSTRIJDEN 2e, 3e EN 4e KLASSERS BIJ EXAMENS GROTE PRIJS VAN DUITSLAND GAAT WEL DOOR De autorace om de Grote Prijs van Duitsland zal 31 Juli op de Nurburrgring worden gehouden, aldus deelde de Duitse automobielclub in een communique mee. Een nauwkeurig onderzoek heeft uitge wezen meldt dit communique verder dat het circuit aan alle voorwaarden, die nodig zijn om de belanghebbenden tevre den te stellen, voldoet. DIONE VERSLOEG THOM Om de Europese welter-titel B.M.R.S. rerb' 5da^0-P?2:.332 GramT,:i3.M NwsTïsJS TELEVISIE Mottenvliegen, muggen radicaal verdelgd Geen geknoei met pompjes LET ER OP Het is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten CRICKET IN ENGELAND Gehed, boete vn steun GROTE PRIJS ZWITSERLAND GAAT NIET DOOR In Frankrijk En in Italië „AUSTRALISCHE DOKTER" BLEEK OPLICHTER door C. BUDDINGTON KELLAND (Wordt vervolgd). Oplossing van gisteren (Van onze tennis-medewerker) WIMBLEDON, Donderdagavond. Ou één speler nog sleohts heeft tennis-Engeland zijn hoop gevestigd: op de jonge vies wiens partij tegen de artistieke Italiaanse ..sehaak-tenn'SseT-met-r one Merlo, na een wisselende en gelijk opgaande strijd, in de vijfde set wegens ovallen van de duisternis moest worden afgebroken. De stand was toe i 6—3 en de jonge Brit had vooral in de vierde set goed gereageerd op de zek-re nonchalance waarmee Merlo zijn geliefde „zwevende" positie tussen net en bs -line spreidde. De overige Engelsen werden uitgeschakeld: na de „senioren nu ooi jeugd, Wilson en Knight na fel verweer tegen rcsp.. Patty en Davidsson, e( Barrett tegen Rosewall kansloos. En bij de dames opmeuw een sevie n de lage... behalve voor Angela Buxton, de enige die nu nog de Britse eer ophoudt. gevoel. De scherpte van anders vond hij niet. Met een lovegame maakte Segal 5—3. De grote schifting heeft zich voltrok- Je strijd voor een plaats in de laat- 'jt, op zich zelf een prestatie om di .bledon te bereiken, saat zijn fase in: Zaterdag. Maar in die ontbreken er nu reeds twee die op i r daartoe gerekend worden, na T is nu Hartwig. de als no 5 ge- P ,te Australiër, uitgeschakeld. In drie ;cts nog wel. Door een jonge u Afril \dn Segal, die boven z«n normale vorm uitrees. Het was de grote verras sing v m de vierde dag van Wimbledon. Groot is de w. isselwerking in tennis, DftOBNY telt nog mee. on moreel, daardoor ook vaak technisch en tactisch. De sterke speler riio ziin capaciteiten met ten volle ont- nlooit die zijn druk niet uitoefent, geeft 'de ander, vooral bij niet te grote verschillen, kans tot ontplooiing, tot spel dat bov-en zijn normale vorm uit rijst. In meer dan een partij was dit op de vierde dag, in de derde ronde van het heren-enkelspel te constateren herstel volgde, doch voor één speler, voor Hart wig werd het fataal. Fataal omdat hij een speler tegenover zich had, die zo n dag, zo n vorm had. waarvan elke speler soms droomt. Zo n dag. dat alle bedoelingen wer kelijkheid worden, dat de slagen geleid lijken door een schutsgodin. Segal, de jonge Zuid- Afrikaan. een speler met belofte, maar nog op het tweede inter nationale plan, had die vorm direct te pakken. Hartwig, de taaie, zakelijke, nuch tere. fantasieloze Australiër, de efficient- spel ~r, is geen speler om zich te laten overrompelen. Hij verweerde zich rustig en goed tegen de service-kogels, tegen de doorlopende aanval met de gevaarlijke crossvolleys, verweerde zich uit het ar' ferveld met passings en met lobs. Mo- L k speelde in zijn tennishoofd de ge daante dal die vleug van grote brillance wel voorbij zou gaan. Maar nadat Hartwig de eersteset ver loren had met 6-3 door een service-door braak met feilloze returns van Segal, kwam die omkeer met. Integendeel. En Hartwig werd geprikkeld, op zichzelf naar het leek. Er ging iets uit de beheer sing van zijn defensie weg, Er kwamen missers zoals hij zelden heeft. En Segal hield aldoor de pressie van de net-aanval vol. Zijn backhandvolley was die van een groot speler. Hij won de tweede set "Maar" toen Segal in het begin van de derde zijn service verloor, leek een keer punt te komen, want Hartwig won die game met heel sterk spel. Het was bij hem slechts een vleug. In de volgende game sloeg hij, te veel forcerend, twee dubbele fouten 2—3. En dat bleek het beslissende moment. Misschien ook in zijn Ondanks een pijnlijke dubbele fout door een voetfout, weerde Hartwig met een desperate volley (een juweel) matchpoint af. Won de game met twee onhoudbare services. Misschien.... misschien kon de drie-sets-nederlaag nog gekeerd worden. Met een love game. met twee resolute volleys er in. kwam het triomfantelijke einde door Segal: 6-4 8-6 6-4. Arkinstall. een andere Australiër, is stellig minder in slagentechniek dan Drobny. Maar hij is een vechter, een har de bittere vechter. Het kostte Drobny de tweede set (6—4 2—6). Maar de, linkse lage drive en de dropshots, die héél kort moesten zijn en het ook waren, boden rooskleuriger perspectieven 5—2 de der de set. Misschien had hem dat wat te veel gekost, want de vonk werd zwakker, de ontsteking sloeg over tegen de immer- rennende Arkinstall. die alles scheen te kunnen halen. Drobny kwam 2—5, kreeg setpunt-tegen. Redde zich met een ris kante stopvolley. De vonk kwam terug: vier games achtereen, misschien wel uit vrees voor een vijfde set65 76 87. Hij verloor zijn service89. Ging nu de set verloren, dan zou zijn vonnis wel licht ingeluid worden. Hij gaf zijn laatste reserves met flitsend-gesneden passings langs de lijn, met service-aces in het midden-hoekje, met een backhandvolley op matchpoint, zoals hij nog niet geslagen had: 11-9. Drobny kan nog meetellen. PATTY, signaal op groen. Wisselwerking was er In twee andere partijen en in beide profiteerde daar de Engelse jonge garde van. De oude garde is van het toneel verdwenen: Mottram en Paish zijn verslagen, Wilson, Knight, Da- vies waren nog aan, maar uiteindelijk werden ook deze jongeren uitgeschakeld. Knight was kansloos tegen Davidsson in de eerste twee sets, hoe veel goede mo menten zijn spel had: 3-6 3-6. Toen liet Davidsson de greep op sterk spel glip pen, En Knight verrukte de landgenoten met waarlijk sterk spel: 6-2 6-4. Maar toen Davidsson uit zijn tennislethargie ont waakte, werd het 6-1. Bij Petty-Wilson was het merkwaar dig, dat de zo tac tische geest van de ietwat slome Ame rikaan van begin af een tikje om floerst leek te zijn. Hij zag waarlijk voorbij dat Wilson een allergevaarlijk ste backhandpas sing had, vooral diagonaal. Hij volg de het al te gang bare recept van aanval op de back hand. En hij miste het initiatief; hij speelde defensief en Wilson vierde zich uit Tot 4-6 9-7 4-4. Toen sloeg hij twee dubbele fouten en verloor zijn servicegame ook door een passing die een baldikte uit ging. Het was of het signaal voor Patty op groen sprong: met een love game maakte hij 6-4. Met 6-1 won hij de partij. Haod was alweer in grandiose kraent- vorm, gunde Skonecki, de taaie, geen set. Evenmin deden dat Trabert en Rosewall aan hun tegenstanders van 't lagere plan. De jonge Chileen Ayala en de eveneens jonge Krishnan hadden 62 games nodig voordat de Chileen won. Bij de dames liep alles volgens plan. Mej. Brough boekte zelfs, door slices en volleys enz. een dubbele 6-0. Nederlandse spelers stonden niet op het programma. Heren-enkelspel, derde ronde: Rosewall (Austr.) versl. Barreet (E.) 5-3 6-3 6-2; Davidsson (Zw.) versl. Knight (E.) 5-3 6-3 2-6 4-6 6-3; Ayala (Chili) versl. Krish nan (Ind.) 6-2 8-6 4-6 10-12 6-2; Shea (Am.) versl. Quist (Austr.) 6-2 5-7 7-5 6-3; Segal (Z.-A.) versl. Hartwig (Austr.) 8-6 6-4 6-4; Nielsen (Den.) versl. Froman (Z.-A.) 6-3 6-1 6-2; Flam (Am.) versl. Hu- ber (O.) 4-6 6-2 6-4 6-2; Patty (Am.) verst Wilson (E.) 6-4 7-9 6-4 6-1; Larsen (Am.) versl. Williams (Z.-A.) 6-2 10-8 6-2; Haod (Austr.) versl. Skonecki (statenl.) 6-3 6-3 6-4; Perry (Am.) versl. Stockenberg (Zw.) 2-6 6-2 6-4 6-4; Drobny (Eg), versl. Ar- kenstall (Austr.) 6-4 2-6 6-2 11-9; Trabert (Am.) versl. Stewart (Am.) 6-4 6-3 6-1; Kumar (Ind.) versl. Vermaak (Z.-A.) 6-3 6-2 3-6 9-7; Pietrangeli versl. Ager 1-6 6-4 7-5 6-4; Merlo (ït.)—Davies (E.) ge- staaks bij 8-6 1-6 6-4 3-6. Dames-enkelspel, derde ronde: mej. Hart (Am.) versl mej. Kilian (Z.-A.) 6-2 6-2; mej. Bloomer (E.) versl. mej. Lewis (E.) 6-4 6-1; mevr. Fleitz (Am.) versl. mej. Spiers (E.) 6-3 6-1; mej. Buxton (E.) versl. mevr. Cheadle (E.) 6-4 6-1; mej. Hard (Am.) versl. mej. Shilcock (E.) 6-0 6-4; mej. Brough (Am.) versl. mej. Mor gan (E.) 6-0 6-0; mevr. Kormoczy versl. mej v. Koortzen (Z.-A.) 6-1 6-3; mej. Penrose (Austr.) versl. mej, Lemal (Fr.) 6-1 6-2. Een meerderheid van de sectie-verga dering Betaald Voetbal heeft gevraagd, op korte termijn de algemene vergade ring van deze sectie voor de eerste maal bijeen te roepen, zulks naar aanleiding van de controverse tussen het sectie-be stuur en de meerderheid der vergadering betreffende de competitie-indeling Be taald Voetbaai, welke indeling het be stuur ondanks de meerderheid der tegen standers wil handhaven: Intussen is het aantal clubs voor het Betaalde Voetbal nu toch weer tot 82 gestegen, want na de Goudse 2e klasser O.N.A. heeft nu ook de 2e klasser Hel- mondia meegedeeld, alsnog tot het Be taalde voetbal toe te treden en te zijn toegelaten. Beide clubs hadden zich reeds aangemeld, later deze aanmelding terug getrokken doch deze nadien toch wéér in gediend. A.s. Zondag zullen enkele Tweede en Derde klassers, die in de afgelopen com petitie met een gelijk aantal punten ein digden, in onderlinge strijd uitvechten, welke vereniging zal promoveren. Zo ein digden Leerdam, CVV en Unitas in de Tweede klasse B alle met 20 punten. Zij spelen een halve promotie-competitie. De eerste wedstrijd daarvan gaat tussen Leerdam en CVV op het terrein van eerstgenoemde club. Voor de promotie naar de Tweede klasse, een duel tussen Laakkwartier en LFC op het Wassenaar-terrein en in de promotiestrijd voor de Derde klasse: DHL Naaldwijk (KRVC-terrein) en LSV RCD (Unitas-terrein). Fedor Osypa (Rusland) bracht het we reldrecord gewichtheffen zwaarmidden- gewicht van de Amerikaan Kono (143,5) op 144 kg. spelen zenuwen een grote rol. Een beheerst examen doet U met Wijnhardt's Zenuwtabletten Geest blijft wakker en helder. Gegrond op 10-tallen jaren er^ong. WIMBLEDON, Woensdag. Voor do jonge en veelbelovende Zuid-Afrikaanse tennisser Gordon Forbes is het Wimbledon-tournooi op zeer tragische wijze geëindigd. Na zijn overwinning in de eerste ronde op de sterke Zwed Berge- lin moest Forbes in de tweede ron de tegen de geduchteë Amerikaan Flam aantreden, in de eerste partij van h t heren-enkelspel van de dag op het centre-court. Forbes moest echter verstek laten gaan, omdat bij bericht had ontvangen, dat zijn vader de nacht tevoren was overleden. Samen met zijn broer Jack en zijn 15-jarige zusje Jean, die even als hijzelf in de laatste weken zul ke opmerkelijke prestaties had verricht, moest Gordon Forbes naar huis terugkeren. De Nederlandse athletiekploeg heeft met royale cijfers de avondwedstrijd in de Luxemburgse hoofdstad gewonnen van de vertegenwoordigende teams van Luxemburg en Saarland. De weersom standigheden waren bijzonder fraai voor athletiek. De Nederlandse ploeg behaalde dubbele overwinningen in de nummers 110 meter horden, de 100 meter, de 400 meter, het speerwerpen, het discuswer pen, terwijl beide estafettenummers even eens in een zege voor de teams van ons land eindigden. Zeer spannend was de 1500 meter waar in de strijd in hoofdzaak ging tussen Roe vers, Fekkes en Barthel, de Olympische kampioen van 1952. Fekkes had de lei ding genomen met Barthel op de tweede plaats. Bij het ingaan van de laatste ron de nam Roovers de kop van zijn landge noot over. Zeer spannend was de finish tussen de Thorman en de Olympische kampioen. Volgens het oordeel van de jury finishte Roovers juist iets eerder dan Barthel. Voor beide athleten werd de zelfde tijd, 3 min. 58.8 sqc. genoteerd. De Vlug en Lenig-man Smildiger won op fraaie wijze de 400 meter in de persoon lijke recordtijd van 49.1 sec. Verwey heeft het op de 800 meter niet tot een overwinning kunnen brengen.'In de eerste ronde trapte een der lopers hem op zijn schoen, waardoor deze half uitging, waarmee zijn tijd van 1 min. 56.2 sec. ver klaard wordt. Saat had een voortreffe lijke start op de loo meter en won ge makkelijk voor Van Hardeveld, die even te laat was weggeschoten uit de start blokjes. Damman verbeterde zijn persoonlijk re cord op de 5000 meter en bracht het van 15 min. 9.5 sec. op 15 min. 9 sec. De Pro Patria-man Hofmeester kwam bij het polsstokhoogspringer! tot 3.60 meter tien centimeter beneden zijn persoonlijk re- Nederland behaalde in totaal 150 punten en won met 54 punten verschil van Lu xemburg en 82 punten verschil van Saar land. Vrijdag wordt de reis per bus voort gezet naar Bern, waar de Nederlandse ploeg Zondag a.s. Zwitserland ontmoet. 400 Meter: 1 Smildiger <N.) 49,1 sec.. 2 Moer man (N.l 49,6, 3 Rasquin (Lux.l 50.1, 4 Jager (Saar) 50,2, 5 Volz (Saar) 50,6, 6 Bofferding (Lux.) 51. 800 Meter: 1 Muller 'Lux.) 1 min. 54.9 sec.. 2 Ebert (Saar) 1.55,8, 3 Verwey (N.) 1.56.2, 4 Wolsink (N.) 1.56.9, 5 Keiser (Lux.) 1.57,3, 6 Thiser (Saar) 2 min. 1500 meter: 1 Roovers (N.) 3 min. 58,8 sec.. 2 Barthel (Lux.) z. t., 3 Fekkes (N.) 3.59,0, 4 Mendels (Lux.) 4.03,1, 5 Wil (Saar) 4.09,2, 6 Becker (Saar) 4.10.8. 5000 meter: 1 Frieden (Lux.) 15 min. 5,2 sec., 2 Damman (N.) 15.09. 3 Viset (N.) 15.12,2, 4 Niedercorn (Lux.) 15.13,0, 5 Gruenewald (Saar) 15.19,6, 6 Kieser (Saar) 15.47,5. Polsstokhoogspringen: 1 Hofmeester (N.) 3.60 meter, 2 Rix (Lux.) 3.40 m., 3 Lamoree (N.) 3.40 m., 4 Knepper (Lux.) 3.40 m., 5 Hierliilg (Saar) 3.30 m„ 6 Rehm (Saar) 3.30 m. Verspringen: 1 Hammer (Lux.) 6.99 meter, 2 Moerman (N.) 6.68 m., 3 Roth (Saar) 6.57 m.. 4 Sleeuwenhoek (N.) 6.44 m., 5 Paul Kneppe (Lux.) 6.31 m., 6 Kuhn iSaar) 6.17 m. Speerwerpen: 1 Fikkert (N.) 60.90 meter, 2 Kamerbeek (N.) 54.86 m., 3 Riemann (Saar) 48 83 m., 4 Poncelet (Lux.) 46.92 m., 5 Schmit (Saar) 46.81 m„ 6 Trauffler (Lux.) 42.70 m. kert (N.) 43-55 m., 3 Kremer (Lux.) 41,33 m„ Discuswerpen: 1 Rebel (N.) 44.98 m„ 2 Fik- 4 Bigelbach (Lux.) 39,58 m., 5 Baar (Saar) 39,22 m. 6 Stuhlsatz (Saar) 32,23 m. 4 x 100 Meter estafette: 1 Nederland 43,4 sec., 2 Saar 43,7 sec., 3 Luxemburg 45,1 sec. Relay 800, 400, 200, 100 meter: 1 Nederland 3 min 20 9'sec., 2 Luxemburg 3 min. 22 sec., 3 Saar 3 min. 28.1 sec. Eindklassement: 1 Nederland 150 punten. 2 Luxemburg 97 punten, 3 Saar 68 punten. In een gevecht over 15 ronden om de Europese titel in het weltergewicht te Liverpool heeft Irissa Dione, oud-welter- kampioen van Frankrijk, de Britse en Europese titelhouder Wally Thom op punten verslagen. Woensdagavond heeft Archie Moore, wereldkampioen in het halfzwaargewicht, zijn titel verdedigd tegen Carl „Bobo'' Olson, wereldkampioen middengewicht. Moore won door k.o. in de derde ronde. OM TWEE UUR in de nacht belde dr Dokter Fournier stond voor een adem- Roland Fournier uit het stadje benemend probleem. Hoe de kleine, tere Aubigny sur-Nere bij het ziekenhuis wezentjes in leven te houden? Het zwaar- van Bourges aan. ste woog een kilo en vier honderd gram, Hij had in zijn auto meit een slakkengang het lichtste 870 gram. de vijftig kilometer gereden, die de twee Hij beschikte niet over een couveuse, plaatsen van elkander scheiden. En hij En hoe ze te voeden? Zijn besluit was had een vierling bij zich, enkele uren te snel genomen en op zijn verzoek stelde öe voren geboren, anderhalve maand te patroon van de vader zijn auto beschik- vroeg. Zij lagen, heel voorzichtig neerge- baar. Pierre Phibbert is zelf chauffeur, legd op een helder wit laken, uitgespreid maar hij was volkomen over zijn toeren op de achterbank: Patricia, Roseline. heen en stamelde slechts: twee, ja. maar Jacqueline en Rolande. vierDe patroon reed. Vader Pierre Philibert, die :n een soort In de kraamafdelmg van bet ziekenhuis geestesoverspanning verkeerde, was door te Bourges werd direct al hef beschikbare dr Fournier naar zijn ouders gestuurd. De personeel gealarmeerd. Men had twee moeder bleef uitgeput achter onder toe- hypermoderne couveuses beschikbaar, m zicht van een buurvrouw, maar zou de elk er van werden twee kinderen neer- volgende dag. als ze wat o© haar ver- gelegd. haal gekomen zou zijn. naar Bourges Thans is een brigade van veertien ver worden getransporteerd. pleegsters in ploegen dag en nacht m de Het was ook ditmaal weder een plaitte- weer. om de vierling Philibert in het landsdokter, die er in slaagde, tegen alle leven te houden. verwachtingen in resoluut aan een der- Elke dag krijgen de kindertjes een lepel gelijke situatie met succes het hoofd te melk. Tot half Juli zal alles moeten wor- bieden. den gedaan, om hen onder oms.andigheden De avond te voren was dokter Roland te laten leven, die de moederschoot be- Fournier door Pierre Philibert uit zijn naderen. eerste slaap gehaald. Hij wilde het eerst Het ziekenhuis van Bourges stelt er een niet geloven, dat het al zover was. maar eer in, voor Frankrijk deze tweede vier- Pierre wist hem te overtuigen. ling te behouden. De andere vierling En de dokter kwam geen moment te werd in 1948 geboren, te La CeUe Saim vroeg Eerst werd Patricia geboren. Het Cloud en verkeert in goede welstand, geven van een naam bood geen enkele Wie zich de meeste zorgen maakt, is moeilijkheid, want moeder Philibert had vader Philibert. Hij hoopt, dat de presi- reeds Patrick of Patricia gekozen. Toen dent van de republiek zijn kinderen zal een kwartier later de tweede ter wereld adopteren of de een of andere organisatie kwam, noemde ze haar na enige aarzeling hem de nodige financiën zal verschaffen. Roselinde. Maar een half uur later kwam Dit zal vermoedelijk wel gebeuren. Hij de derde. De buurvrouw stelde voor, het verdient slechts tweehonderd gulden In de kind naar haar te noemen en dit gebeur- maand en heeft ai vier kinderen, de- Jacqueline. Bij de vierde kwam de voor moeder Philibert zijn de financiële buurvrouw weer op een goed idee. Waar- zorgen van minder belang. „Als het hart om het niet naar de dokter genoemd? En Van een moeder voor vier kinderen kan aldus werd het Rolande. kloppen, kan het dit ook voor acht zei w wa« natuurliik geen babygoed ge- ze glimlachend in het ziekenhuis van noeg. De buurvrouw scheurde een paar Bourges, waar ze nu dicht bij haar vier- lakens en kussenslopen aan stukken. ling is. De uitslagen luiden: 110 Meter horden: 1 parieviiet <N.) 15,2 sec.. 2 Nederhand (N.) 15,5 sec 3 Baar (Saar) 15,8 sec., 4 Gutenkauf (Lux) 16 4 sec-> 5 Schiltz (Lux.) 16.5 sec. 6 Sauer^,ein'(Saar) 16,7 sec. 100 Meter: 1 Saat iN.) jo.8 sec., 2 Van Har develd (N.) 10,9, 3 BiirÉp-rSaar) 11, 4 Hammer (Lux.) 11.1, 5 Lemmes (Saar) 11,2, 6 Netger, (Lux.) 11.3. (Van onze correspondent) Toen Donderdagmorgen Z.H. Exc. de Aartsbisschop-Coadjutor mgr dr 8. J. Al Gerrit Voorting heeft de wegwedstrijd te Saint André (België) over een afstand van 150 km gewonnen in 4 uur en 5 mi" nuten. 2. Cools (B.); 3. Desmet (B.)4. Hein van Breenen (Ned.); 5. De Laet (B.) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Adri Voorting eindigde met een grote groep renners ex aequo als 20e. frink zijn intrede deed in het landelijke naten Zenderen, was het hoogtepunt vaji de viering van het honderdjarig bestaan van het Carmelietenklooster aldaar aangebro ken. Bruidjes in smetteloos wit, boven wier hoofden de geel-witie vanen wap perden, verwelkomden de hoge bezoeker. Om tien uur begon de pontificale Hoog mis, opgedragen door mgr Alfrink, die geassisteerd werd door uitsluitend paters Carmelieten, terwijl de vier dekens van de Twentse dekenaten hadden plaatsgeno- nomen op het priesterkoor. Als diaken assisteerde pater Olav Hof- Katholiek Twenthe sprak het welkomst woord, waarna deken Weijenborg van Hengelo namens de katholieken uit Twen- the dank betuigde voor de niet genoeg te waarderen hulp, door de paters steeds betoond. Hij bood een feestgave aan, een som van 5147,28, zijnde de opbrengst van de kerkencollecte in de vier deke- ArtvprtenTlei Uitzending vanuit Eng, Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. VRIJDAG, 24 JUNI. 22.00 uur: Bing Crosby Show. 22.30 uur: Hersengymnastiek. 23.00 uurConcertzaal. 23.30 uur: Verzoekplaten. 00.30 uur: Sluiting. ZATERDAG 24 Juni 1955. HILVERSUM I (402 M.) K!* ?g 7 00 Nws.: 7.10 Gram.; 7.15 Kooizang, Morgengebed; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 8.25 Idem, 9 00 V. d. vrouw; 10.00 V. d. Kleuters; 10.15 Gram* 11.00 V. d. ziekenr 11.45 Gram., 12.00 Angelus 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinb.- medd.; 12.33 Gram. 12.55 Zonnew.; 13.00 Nws.; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Gram:; 14.00 B°eK- bespr.14.10 Gram.; 15.05 Kroniek van Letteren en Kunsten; 15.40 Meisjskoor; 16.00 De schoonn v. d. Greg.; 16.30 V. d. jeugd; 17.00 Fanfare ork.; 17.20 V. cl. jeugd; 18.00 Samenzang; 18.15 Journ. weekoverz.18.25 Gram.; 18.30 Pari. overz.; 18.40 Gram.; 18.45 Regeringsuitz.19.00 Nws.; 19.10 Lichtbaken; 19.30 Avondgebed; 19.45 Omr.ork.; 20.40 Act.: 20.55 De gewone man; 2100 Gevar. progr. 23.00 Nws.; 23.15 Nws. in Esp.; 23.2524.00 Dansmuz. HILVERSUM II (298 M.) 7.00 VARA 10.00 VHRO 10 20 VARA, 19.30 VPRO., 20.00—24.00 vara 7 00 Nws.; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 r-R nn Nws.; 8.18 Gram.; 8.25 Vacantiekal.; ?30^reelsP 8 55 V. d. huisvr.; 9.00 Gym. v. d. Varia'; 13.20 Accordeonork.13.45 Sportpraatje 14.15 Gram.: 14.45 Streekuitz., 15.10 Gram.: 15.25 Boekbespr.: 15.40 Fluit en altviool, 16 00 Uit vroeger dagen": 16.15 Radiopnilharm. or'k 17.00 Weekjourn.; 17.30 Gram.; 18.00 Nws.; -«90 Gram.; 18.40 Hammondorgel; 19.00 Art. itaalk 19.30 Caus.; 19.40 Caus.; 19.55 Caus.; 20 00 Nws.; 20.05 Gram.; 20.25 Gevar. progr 2100 Voordr.; 21.30 Sport; 21.40 Communty 21.110 vooi comm. 22.15 Weense muz.; 22?& Hoorep?; 23.00 Nws.; 23.15-24.00 Gram. Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.25 Gevar. vraf- Weerb 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 14A0 Crlcketmtsi. 14.15 Tennisrep. 15.00 Hoorsp. D-30 "c^cool 16.15 Tennisrep. 17.00 Voor de kind. 17-0» 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.30 Gevar. Ws- i j Pari.overz. 19.25 Interv. 19.55 Repoit. 20.00 var. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.30 wam. 22.45 Avondgebeden. 23.00—23.08 Nws. Engeland, BBC Light I-rogr. 1500 en 217 m. 12.00 Pari.overz. 12.15 Dansmuz. 12.45 Cricket- rep. 13.35 Voordr. 13.45 Voor de kind. 14.0" Lichte muz. 14.30 Sport en muz. 17.00 .17.30 Cricketrep. 18.45 Caus. 19.00 Nws. 19.2.9 Sportuitsl. 19.30 Hoorsp. 20.15 Hersengymn. 20.4o Lichte muz Festival 1955. 22.00 Nws. 22.15 Sport 22.25 Lichte muz. 23.50—24.00 Nws. N.W.D.R. 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Lichte muz. 15.00 Volksl. en -dansen. 16.00 Amus.muz. 18.00 Vrolijke muz. 19.00 Nws. 19.25 Kamerkoor. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. 22.10 Symph.ork. en vrouwenkoor. 22.35 Amus.muz. 24.00 Nws. 0.15 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.15— 5.30 Gevar. muz. Duitse Televisie-programma's. 16 30 Voor de kind. 17.00 In de TV-dierentuin. 20.oó Cabaret. 21.40 Weekjourn. 22.15—22.50 In tern. Filmfestival. Frankrijk, Nationaal Programma. 317 m. 13.00 Nws. 13.20 Hoorsp. 14.05 Nws 14.17 °rk.cone. 16.10 Idem. 16.40 Gram. 18.55 Kamer- muz. 17 55 Gram. 18.30 Amerik. uitz. 19.20 Gram 20.02 Lichte »ux 22.45 Recital, 23.40 Gram. 23.45—24,00 tH, Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 11.45 Gram. 12.30 Weerb. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio-Almanak. 14.30 Journ. 15 00 Gram. 15.45 Accord.muz. 16.00 Gram. 16.15 Ac- cord.muz. 16.30 Gram. 16.45 Eng. les. 17.00 Nws 17.30 Koorconc. 18.15 Caus. 18.30 Voor de sold 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Milit. ork. 21.00 Verz.progr. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.0524.00 Dansmuz. 484 m.: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 15.30 Bel Canto. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Voor de sold. 19.15 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Dans muz. 28.55 Nws. Belgische Televisie: Vlaamse uitz. 17.18 Voor de jeugd. 19.15 Gram. 19.31 Reli gieus progr. 20.00 TV-nws. 20.25 Gevar. progr 21.55 De week in beeld. 22.15 Pianorecital. Franse uitzendingen. 19.45 Gram. 20.00 Actual. 20.10 Journ. 20.15 Idem. 20.40 a. TV-feuilleton; b. Gevar. muz.; c. Wereldnws; d. „Le Roi du Bla-bla-bla", film; e. Filmkron. Engeland. BBC Eur. Serv. Uitz. voor Nederl. 22.0022.30 Nws. Feiten v. d. dag. Op de planken. (Op 224 en 76 M.). NCRV.: 20.15 Journ. en weekber.; 20.35 Ge var. progr.; 22.05 Dagsluiting. Het nieuwe, RADICALE middel tegen motten, vliegen, ^muggen en andere insecten, dat onlangs door PhiUps-Roxane in d gebracht is een doorslaand succes gebleken. Reekeen vleugje ROXASECT micro-mist van Philips-Roxane doodt "^""«ke insecten maar óók hun LARVEN en EIEREN. Ook andere hinderW nsecten worden er onmiddellijk door gedood. ROXASECT micro-mist van Philips- Roxane zit in een handig ousje van aluminium. Eén druk op het knopje en de dodelijke micro-mist verspreidt zich door de hele ruimte en dringt overal door. Het omslachtige geknoei en gemors met vettige blikken en spetterende pompjes hoort tot het verleden. ■(BIIIIIIIIIIUUÜIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII®l',inil'''*'''H'l''''lll''®'l^'l|''ll|l|!B M Let er op, dot U werkelijk het g H nieuwe middel van Philips- g= Roxane krijgt. Het is een g g kleine bus met een gestreept -2; t Ig frood of blauw) etiket. Vraag g Heilig en SUinig 1 dus om ROXASECT micro- 1 mist van Philips-Roxane, dan g ROXASECT mrmm-mist js 1 hebt V het nieuwe, radicale g volkomen onscnaoehjk voor 1 middel. 1 mens en hmf H i niet brandgevaarlijk en het geeft geen vle^en °P meu bels, behang, lampekappen e.d. Het is uiterst zuinig. Even op de knop drukken en de motten en andere insecten zijn er geweest. ROXASECT micro-mist van (ROXASECT miero-mist is ook handig Philips-Roxane werkt bo- mee te nemen als U met vacantie gaat), vendien langdurig na Voor de county werden heden de vol gende resultaten bereikt; Kent 161 en 389/7 wint van Northamps 298/7 en 60; Oxford 282/9 en 137 verliest van Hampshire 249/8 en 171/4: Lancashire 328 en 91/2 wint van Worcester 136 en 281; Desbyshire 254 en 160/6 wint van Glamorgan 150 en 132; Essex 326/8 en 65/5 wint van Gloucester 122 en 268; Leicester 365 en 206/3 verliest van Notts 296/7 en 276/8; Sussex 352/6 en 97 verliest van Zuid-Afrika 308/7 en 143/1; Somerset 146 en 189 verliest van Middlesex 288/5 en 48/1; Surrey 268 en 75 verliest van Yorkshire 166 en 178/4; Cambridge 325 en 172 wint van Warwick 216/9 en 228 In een zeer boeiende strijd heeft Surrey ten slotte tegen Yorkshire het onderspit moeten delven en heeft Yorkshire een belangrijk deel van haar achterstand in gelopen. Surrey leidt nu met 112 pnt. tegen Yorkshire 100 pnt. land uit Hengelo; pater dr Cornelius En gel was subdiaken. Presbyter assistens was pater Cyrillus Hendriks, waarnemend provinciaal van de Carmelieten in Neder land. Troondiakens waren pater Remigius Bolmer, prior te Zenderen en pater Fer dinand Duijndam, pastoor te Zenderen. Ceremoniarius was pater Paschalis Weg man. Onder leiding van pater Linus Kemps zongen de schola van het gym nasium en het parochieel zangkoor de Messe in C van A. Bruckner. Na deze plechtigheid hield de Aarts bisschop-Coadjutor een toespraak, waarin hij memoreerde dat Zenderen het eerste klooster was na het herstel van de bis schoppelijke hiërarchie in 't aartsbisdom. „Honderd jaar bestaan, honderd jaar klooster, zeide mgr., een haard van ge bed en boetedoening en een ontzaglijke hulp voor de parochiële geestelijkheid in Twenthe. Om twee uur was de aula van het gymnasium St. Alberti stampvol; bijna alle pastoors uit Twenthe waren aanwe zig met hoofden van andere orden en congregaties en vooraanstaande figuren uit het gewest. De heer Heggink, lid van Ged. Staten en voorzitter van de stichting De plaatsvervangend provinciaal, pa ter Cyrillus Hendriks, feliciteerde het jubilerende klooster namens de Neder landse Carmel. Hij constateerde uit het aantal roepingen voor de Carmel in Overijssel hoezeer deze orde de op groeiende mannelijke jeugd heeft gegre pen. Van de 379 paters in Nederland zijn er 142 Overijsselaars, dat is 38%, van de 33 priorplaatsen worden er 13 be zet door Overijsselaren, dat is 39% en van de 38 gegradueerden zijn er 17 Overijsselaren, dat is 44%. De feestredenaar, mr. dr. J. W. Schnei der, belichtte de betekenis van het kloos ter in Twenthe. Met tal van interessante en vaak ook humoristische feiten schets te hij de plaats, welke de paters in het Twentse land innemen. Tenslotte maakte pater prior Bolmer een einde aan alle loftuitingen, door deze alle terug te bren gen tot God, die alles zo geleid heeft: „Te Deum laudamus. De overvloed van God's goedheid heeft zich zichtbaar ge richt op de Twentse Carmel". En hierme de was het officiële gedeelte afgelopen en begon de receptie, die door een eindeloze stoet van Carmelvrienden werd bezocht. De Zwitserse automobielclub heeft te Bern verklaard, dat de Grote Prijs van Zwitserland, welke op 21 Augustus zou worden gehouden, niet doorgaat. Deze be slissing werd tijdens een vergadering van vertegenwoordigers van bovengenoemde club en afgevaardigden van de Zwitserse motorrijdersvereniging genomen als sym pathiebetuiging voor de slachtoffers van de ramp te Le Mans. Bovendien wil men het resultaat van het onderzoek te Le Mans afwachten. In welingelichte kringen verluidt, dat ook de Grote Prijs van Reims, welke op 3 Juli a.s. zou worden gehouden, geen doorgang zal vinden. De Grote Prijs van Reims is een van de belangrijkste auto mobielwedstrijden van Frankrijk. Uit Frankfurt a d Main wordt gemeld, dat de bekende internationale Rallye naar Wiesbaden geen doorgang zal vinden. Men is van oordeel, dat een en ander verband houdt met de ramp van Le Mans. Ook in Italië worden vermoedelijk alle autoraces voor dit seizoen afgelast, na de drie doden die in een wegwedstrijd van j.l. Zondag worden betreurd. Zo is de zevende automobiel race van Ombrie om de „Coupe Perouse", een in ternationale wedstrijd welke meetelt voor het kampioenschap van Italië, categorie Niet minder dan 124 maanden, zelfs mogelijk nog langer, heeft de 37-jarige in Bandoeng geboren Nederlander J. F. in Australische gevangenissen doorgebracht. Donderdagmididag heeft deze F. die zich in ons land uitgaf voor dokter, voor de rechtbank in Amsterdam terecht gestaan terzake van verduistering en oplichting, waarvoor de officier van Justitie een gevangenisstraf eiste van 12 maanden, waarvan drie voorwaardelijk en met af trek van voorarrest. De president gaf eeen bloemlezing uit de veie straffen voor de verschillénde misdrijven en overtredingen, waaraan de verdachte zich in Australië had schuldig gemaakt, als diefstallen, joyriding, bigamie en het onbevoegd dragen van een uniform. De man had alleen al 53 maanden in tuchthuizen doorgebracht. Tenslotte was het de Australische regering ook te bar geworden en had men de man die van 19371953 in Australië verbleef, gedepor- in verband met de ernstige ongelukken j teerd naar zijn vaderland, waaT hij zon- van de laatste tijd. der middelen van bestaan vcet aan wal Het ziet er naar uit, dat de automo-zette, bielclub van Rome eenzelfde besluit zal 1 sportwagens, tourwagens en groot toeris me, die op 29 Juni a.s. zou worden ge houden, reeds tot nader vast te stellen datum uitgesteld. De automobielclub van Perouse heeft deze beslissing genomen nemen met betrekking tot de wedstrijd om de Grote Prijs van Rome, welke was vastgesteld voor 10 Juli a.s. op het cir cuit te Castelfusano. De keuze-commissie van de Belgische Wielerbond heeft de Belgische kampioen (Henri) Van Steenbergen aangewezen als lid van de ploeg voor de Tour de France, terwijl Marcel de Mulder en Ernest Heyvaert zijn gekozen als reserves. Als directeur techniqué fungeert Sylver Maes; mecaniciens zijn Jules Lowie, Franc van Haelen en Georges van Hove; verzorgers: Jean van den Bosch, Eugene Demeyer en Charles van Cauter. Federico Bahamontes, de Spaanse klim- specialist, aangewezen voor de ploeg voor de Ronde van Frankrijk, heeft de wens te kennen gegeven zijn plaats aan een andere renner te willen afstaan. Hij heeft nog steeds last van een oude knieblessure. Hij zal nu te Madrid medisch worden onderzocht Volgens Radio-Peking hebben Chinese veiligheidstroepen een uitgebreide gehei me anti-communistische en anti-Chine- se organisatie, die in drie provincies ver takkingen had, onschadelijk gemaakt. De leden van de organisatie werden door het volksgerecht van Hsuchow in de provin cie Kiang Su tot verschillende straffen veroordeeld. De organisatie zou voor de Kwomintang gewerkt hebben. 20). Hoeveel? Vijfentwintig duizend. Hij vond vijf duizend dollar winst genoeg voor één enkele dag. Wat heb je gezegd? Ik heb gezegd dat ik op het volle bedrag moest aandringen, meer niet. Daar na verhoogde hij zijn bod met vijfduizend wat ik ook afsloeg. Bij stukjes en beetjes ging hij omhoog tot 37 mille vijfhonderd en toen weigerde hij verder te gaan. Accepteren, zei Hephzibah kortaf. Ga er heen en sluit de koop. Ik wacht hier. Means zette zijn hoed op en begaf zich naar Harpendingers kantooi Hephzibah nam haar breiwerk. Na een poosje keerde Mean terug met een cheque van vijfduizend dolla bij wij ze van garantie en een koopcontract ter ondertekening. Het is zo gebeurd zei hij, want het is niet meer dan de overdrach^ \an een optie. U behoeft alleen uw hc"u't„ken".nB te zetten in het bijzijn van get." gin. Har pending zal u de rest van i t ge^d be talen tegen een kwitantie. Hephzibah ondertekende het overdracht- je pech in het begin zou goed voor je formulier. Means haalde twee getuigen, Hephzibah knikte. Ga halen, zei ze. Means ging en keerde terug met do rest, een zoet winstje van zeventiendui zend vijfhonderd dollar, betaalbaar aan H. Wattles. Ze endosseerde de cheques. Deponeer het op mijn naam bij de bank beval ze, Hoeveel ben ik je schuldig? Means trok zijn wenkbrauwen op en dacht er over na wat hij deze zonderlin ge cliënte zou kunnen vragen. Hij besloot voor de eerste keer niet onbescheiden te zijn. Honderd dollar zei hij. Hephzibah snoof. Goed werk is goed geld waard, zei ze. Anneke had haar op dit punt nauwkeurig geinstrueerd. Men sen die nuttig voor me zijn. moet ik goed betalen, had ze gezegd. We zullen die jonge advocaat royaal bedenken, dal zal hem aan rnij binden. Je krijgt vijfhonderd dollar, zei Hephzibah. Ieder het zijne. Ze pakte haar breiwerk in en liep kaarsrecht het kantoor uit. Met haar ge zicht achter de ondoorgdringbare zwar te sluier, stapte ze vastberaden naar huis. Anneke, die bij het raam had zitten wach ten kwam haar bij de deur tegemoet. En Hepsie, vroeg ze. Je had het goed gezien, antwoordde Hephzibah. Het geld staat intussen ai op de bank. De Hibernia Bank, niet die geweest zijn. Nu zul je voortaan denken dat je. iedereen de baas bent. Anneke trok zich weinig aan van die sombere voorspelling. Ze was opgetogen ais een kind. Nu durf ik meer, zei ze. Nu kan ik risico's nemen. Ik heb geld om iets te wagen. Ze zweeg even en frons te haar wenkbrauwen. Maar nu nog niet. Ik moet nog uitkijken. Ik zal heel voor zichtig zijn, voorzichtig en slim. Volgens mij kun je die jonge advo caat vertrouwen, zei Hephzibah. Tot op de cent, Hij weet nu waarvan hij het heb ben moet. Maar hij is verdraaid vrees achtig. Hij wil niet in onmin raken met mensen als Harpending en Ralston. Als die twee hem flink onder handen namen weet ik zeker dat hij zou bukken. Niet als het voordeliger voor hem is mijn partij te kiezen, zei Anneke Je kunt mensen kopen met geld zei Hephzibah stuurs, maar geen mensen die voor je door dik en dun gaan. Dat soort mensen is niet te koop. Die moet je op een andere manier zien te winnen. Zoals jij. Hepsie? Zoals ik, antwoordde Hephzibah grimmig en ik zweer je dat ik zelf niet snap waarom ik alles voor je doe. Anneke legde haar hand op de arm van de oudere vrouw, en haar stem kreeg een zachte klank. Omdat je van me houdt, Hepsie. Dat weet ik nog zo net niet, zei Heph- van Ralston. Ze snoof luidruchtig. Ik heb j zibah langzaam. Je maakt het me ver- er eigenlijk helemaal geen aardigheid duiveld lastig maar je bent nu eenmaal in. Het is veel te gemakkelijk gegaan altijd een bijzonder persoontje geweest Je zult nog verbeelding krijgen. Een beet-1 als kind al. Ik weet niet wat ik van jou denken moet, of je goed of slecht bent. Maar er is iets in je dat me aantrekt. Joost mag weten wat. In elk geval mogen we daar allebei dankbaar voor zijn, Hepsie. Hephzibah ging naar de deur en haar uitstekende schouderbladen waren te zien onder haar japon. Bij de deur bleef ze staan en keerde zich om en haar ogen fonkelden even in goedige spot. 't Kan wezen, zei ze, dat je je her sens in bochten en kronkels kunt draaien tot ze net zo werken als die van een man. Maar let goed op wat ik zeg, jonge- juffer. Dat kunstje lukt je niet met je hart en je lijf. Wacht maar eerts tot die drie aan het touwtrekken gaan! HOOFDSTUK 9 Er scheen een soort samenzwering gaan de te zijn onder de oudere dames in de uitgaande wereld van San Francisco, met het doel van Anneke Villard en Juan Val- lejo Parnell een paar te maken. Als An neke uitgenodigd werd op een diner of een feestje, was Juan er ook. Aan tafel zaten zij naast elkaar; als er een uit stapje naar Cliff House georganiseerd werd, werd zij door Juan begeleid. Hun namen werden telkens opnieuw aan el kaar gekoppeld en al moest Anneke toe geven, dat hij een vrolijke en innemende metgezel was, ze was vastbesloten een eind te maken aan de groeiende intimi teit. Niet dat ze niet zeker was van zich zelf of vreesde, dat haar hart haar de baas zou worden, maar omdat dit soort koppelarij niet met haar plannen strook te. Het ging niet aan de vriendschap zon dermeer af te breken en haar oudere vrien dinnen voor het hoofd te stoten, begreep ze. Het moest tactisch gebeuren en zon der opzien te baren in de betere kringen. Ze vond het heerlijk overal geinviteerd te worden en een welkome gast te zijn in de huizen der notabelen van San Fran cisco, maar ze had veel liever, dat er dozijnen jonge mannen als jaloerse riva len om haar rokken zwermden, dan dat ze stilzwijgend als de aanstaande van één bepaalde man werd beschouwd. Het was een kwestie, die ze met de nodige om zichtigheid moest aanpakken. En er kwam nog iets bij ze wilde niet als een van de jongeren aangezien worden. Van de jeugd viel weinig te leren. Het was juist de omgang met zakenlieden van het for maat van Ralston, Pioche en Harpending die ze ten koste van alles wilde bevor deren. Tot haar grote verbazing en ook wei enigszins tot haar ergernis was het Juan Parnell zelf, die het onderwerp ter sprake bracht. Er glinsterde een boosaardig licht je in zijn ogen toen hij vroeg: En, Anneke, wat had je gedacht er aan te doen?. Sinds enige tijd noemden zij elkaar bij de voor naam. Waaraan? vroeg zij. Aan de beminnelijke voornemens van mevrouw Ralston en haar vriendinnen om ons een paar te maken? Je wilt toch niet zeggen, dat het plan je niet aanstaat? Ze was woedend, maar ze wist haar toorn te verbergen. Ze lachte. Horizontaal: 1. verduren; 10 de skelet ten van kolonievormende bloempoliepen; 12. als volgt (afk.); 14. vis; 15. per expresse (afk.)16. kledingstuk; 18. meisjesnaam; 19. houding: 20. vlammenzee; 22. wapen; 24. pl. in Noorwegen; 25. meisjesnaam; 26. vorm van nemen: 28. babyattribuut; 29. meisjesnaam; 30. Eng. bier: 32. vorm van liggen; 33. de dato (afk.); 34. voedsel; 36. voorzetsel; 37. babbelen; 39. kennis geven. Verticaal: 2. maanstand (afk.); 3. jon gensnaam; 4. naaigerei; 5. tip; 6. spoedig; 7. verlaagde toon; 8. voegwoord; 9. vlees gerecht; 11. eisen; 13. onderzoekend; 15. liefdevolle gedachtenis; 17. rijtuig; 19. boom; 21. naam (Fr.); 23. eenh. v. electr. stroomsterkte (afk.); 27. familielid; 28. uit bouw; 31. verdriet; 34. treurig (Eng.); 35. seconde; 37. voorzetsel; 38. deel v. e. Fran se ontkenning. Horizontaal: 1 aga, 3 den, 5 sta, 8 ir, 9 wie, 10 el, 11 r.o., 12 varia, 14 e.k., 15 toe zenden, 18 are. 19 Ede, 20 mis, 22 a.n.p., 24 Amsterdam, 27 dl, 28 tarra, 29 e.o„ 31 o.o„ 32 age, 33 er, 34 lek, 35 ton, 36 ark. Verticaal: 1 air, 2 grot, 3 dwaze, 4 eire. 6 toen, 7 alk, 12 vermist, 13 addenda, 16 o.a. 17 ee, 20 mm, 21 staat, 22 arren, 23 pa, 24 aloe, 25 ergo, 26 meer. 27 dol, 30 ork.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 7