r Dulles: „Zeven punten zijn niet nodig voor de vrede" 1 F 55 Bondsdag gaat slag leveren over militaire wetten Migs beschieten Amerikaans vliegtuig Duitsland krijgt leger. Maar het marcheert nog niet Herdenking te San Francisco Ook Truman verscheen op V.N.- tribune NATO-oefening „Carte Blanche" ATOOMBOMMEN VIELEN OP NEDERLANDSE VLIEGVELDEN Commissie stelt voor: INSTELLING VAN TITEL VOOR TECHNICI hoe Een Duits legermaar Zal de oppositie een positieve bijdrage leveren? Leve de vreedzame coëxistentie TWINTIG MILLIOEN VOOR ARGENTIJNSE SLACHTOFFERS DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Zaterdag 25 Juni 1955 WEERBERICHT Applaus Looneisen in België Foto-wedstrijd Maasbode-pers Succes voor majoor Merkelbach In de knoop 1112 acllter eigennaam technisch niveau werkzaam is geweest. öu&e f n JlUtme ^ilierijen iO.lWies Êssdjcmutg lel: 22320 ptoUer&am Analy Hagenaar gaat in hongerstaking Piloot voerde geslaagde noodlanding uit VERHOOGDE BOUWKOSTEN. VERHOOGDE BV DRAGEN Geruchten omtrent hertrouwen van Peron KONINGIN ELIZABETH IN NOORWEGEN zonnii Dé weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vanavond en vannacht in het Zuid-Oosten van het land wellicht enkele onweersbuien, elders plaatselijk mist ot laaghangende ".f- Morgen overdag droog en zonnig weer. zwaKKc tot. matige wind tussen West en Noord eni de zelfde tempe'raturen als vandaag or iets lagere. Zondag 26 Juni: Zon op 4.23, onder 21.06. Maan op 12.28, onder 23.56 uur. Maandag 27 Juni: Zon op 4.23, onder 21.06. Maan op 13.40, onder?? NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren tijdens de herdenkingsbijeenkomst van de Verenigde Naties te San Francisco het internationale communisme, de „onnatuurlijke" verdeling van Duitsland en de onderdrukking van de Oosteuropese landen aan de kaak gesteld. In Zijn redevoering beantwoordde Dulles het zeven punten omvattende voorstel tot het beëindigen van de koude oorlog, dat Woensdag door de Russische minister van buitenlandse zaken, de heer Molotof, is voorgelegd. Minister Dulles zei: „Er is een uiterst eenvoudige methode om een einde te maken aan wat de koude oorlog wordt genoemd, nl. door zich te houden aan het Handvest van de Verenigde Naties, geen geweld te gebruiken of met gejveld te dreigen op het gebied van de internationale betrekkingen en geen steun of leiding te geven aan subversie tegen instellingen van andere landen". „Om een einde te maken aan de koude oorlog zijn geen zeven punten nodig. Dit ene is voldoende", aldus de minister Minister Dulles vervolgde: „Met deze geest bezield gaan we naar Genève en we hopen te ontdekken dat ook ande ren die geest delen". Na een beschouwing van de vorde ringen, die in het afgelopen jaar zijn gemaakt bij het tot oplossing brengen van problemen als de oorlogen m Korea en Indo-China en het Oosten rijkse vredesverdrag, zei Dulles: „Veel is reeds bereikt doch er blijft nog veel te doen Er is nog het probleem van de Duitse hereniging. Reeds tien jaar is een deel van Duitsland afgescheiden geweest van de rest van het land. Die onnatuurlijke verdeling van een groot volk betekent een grove onrechtvaar digheid. Het is een kwaad, dat niet voor onbepaalde tijd kan worden ge handhaafd zonder meer kwaad te ver oorzaken voor de gehele wereld". De minister sprak vervolgens over de „onderdrukking van landen in Oost- Europa" en kwam dan in verband met de verbetering in de toestand in Korea en Indo-China tot de conclusie, dat de oorlogsdreiging klaarblijkelijk is afge nomen. Dulles zei verder: „Ook kunnen we niet het bestaan vergeten van die in stelling, die bekend staat als het in ternationale communisme. Het is een over de gehele wereld verbreid com plot om een regeringsvorm aan de ij - lJin in ffePn Als dit voorstel toen was aanvaard dan had de productie-wedloop van dit af schuwelijk vernietigingswapen kunnen worden voorkomen. Dulles zeide verder, dat, indien de Sovjet-Unie, evenals de V. S-, een einde wenste te maken aan de koude oorlog, in de geest van de Verenigde Naties, zij een nieuwe „stuwkracht" zouden kunnen ontwikkelen voor het oplossen van de wereldproblemen. Na de rede van minister Dulles werd ook door Molotof geapplaudiseerd. Te oordelen naar de bijval was Dul les' redevoering het hoogtepunt van de herdenkingszitting der V. N. te San Francisco. Ook Molotof, die Woensdag sprak, was een der „sterren" op deze zitting, doch hij won minder instem ming van de afgevaardigden. Wel duurde het applaus na de rede van Molotof twee seconden langer dan na de rede van Dulles (nl. 30 seconden), doch Dulles' rede werd vijftien maal door handgeklap onderbroken en de rede van Molotof slechts driemaal. Ook oud-president Truman, een der oprichters van de V. N.. heeft gister middag het woord gevoerd. Hij betoog de, dat de V. N. een juiste beslissing iui> __o.hebben genomen toen zij besloten tot macht' te brengen die nooit in geen inmenging in de oorlog in Korea, enkel land in vrije verkiezingen door overzicht Van de ontwikke- een volk is gekozen en die werkelijke |jngsgang van de wereldorganisatie onafhankelijkheid vernietigt wees de „„^.president er op, dat in de De minister drong vervolgens aan op verenigde Naties de Algemene Verga- i- een steeds grotere plaats in- ten koste van de Veiligheids- Tijdens liet werkbezoek, dat H-M. de Koningin Vrijdag aan Zeeuwsclr Vlaanderen heeft gebrachtheeft zij in Terneuzen het nieuwe Juliana- ziekenhuis officieel geopend. Na de openingsplechtigheid werd H.M. door Gusta Boland, het dochtertje van de geneesheer-directeur, een fraaie pop in Zeeuws costuum aangeboden, be stemd voor prinses Marijke. (Foto boven). Op de onderste foto zien we H.M. in gesprek in een in aanbouw zijnde boerderij in de Braakmanpolder met mevrouw Waverijn uit Yerseke, die zich voor deze bijzondere gelegenheid in het schitterende streekcostuum had gestoken. ontwapening en bracht in herinn.e*'!"2 dering dat de V. S. reeds tien jaar geleden neemt hadden voorgesteld het onderzoek naar internationaliseren. atoomenergie te raad. Truman verklaarde verder te gelo ven dat ontwapening binnen het be reik der mogelijkheden ligt. Gevaren voor Benelux handels verkeer Het Belgische blad „De Nieuwe Gids" wijst er op. dat de eventuele vaststelling van het minimumloon op frs 20 per uur voor de meeste bedrijfstakken een ver hoging van dit minimumloon met 15 pet zou betekenen. Het Uidt geen twijfel, aldus het blad. dat de arbeiders, die meer verdienen dan dit minimumloon dan even eens een loonsverhoging met 15 pet zou den eisen. n„i De Nieuwe Gids schrijft, dat de Bel gische looneisen (waarover wij Donderdag uitvoerig berichtten Red Msb.) zeer aandacht hebben getrokken in Neder landse kringen en het blad meent te weten, dat Den Haag overweegt de Bel gische autoriteiten er op te wijzen, dat het verschil tussen de Nederlandse en Bel gische lonen steeds kleiner werd Het blad legt er de nadruk op, dat in dien de Belgische lonen verder stflgen, een coördinatie van de sociale politiek in Benelux verband tussen de twee landen vriiwel onmogeliik wordt. Weldra zouden dan een aantal Belgische industrieën op nieuw een beroep moeten doen op protocol van 24 Juli 1953 en zou de Bel gische invoer uit Nederland geremd moe ten worden op een ogenblik, dat de uit voer van Belgische producten naar Neder land recordciifers bereikt. Zulks is onaanvaardbaar voor Neder land. aldus De Nieuwe Gids, die verder weet te melden dat de werkgevers bereid zouden zijn in zekere bedrijfstakken bet risico van stakingen te dragen Na liet succes, dat onze vorige fotowedstrijd behaalde, kunnen onze fotograferende lezers ook nu weer in edele wedkamp elkaar proberen te overtroeven in de schone camera-kunst. Er mag een felle strijd worden verwacht. Alle bijzonderheden over de voorwaarden tot deelneming kan men in dit nummer vinden. Genoemde vliegvelden zouden Tijdens de eerste twee dagen van de oefening „Carte Blanche" zijn het voor namelijk de atoombommen geweest die een rol hebben gespeeld. De tweede, uit Britse en Nederlandse toestellen be staande, tactische luchtmacht had de steun van vijftien van deze bommen, die op vijandelijke vliegvelden werden geworpen. De vierde tactische lucht macht kreeg hiervan acht treffers te incasseren, waarvan er vier op Neder lands grondgebied vielen, namelijk op de vliegvelden Volkel, Leeuwarden, Eindhoven en Twenthe. DIE vriendelijkheden van de Sovjets de laatste tijd zijn o.i- te opvallend om deze te kunnen vei trouwen. Wij waren er, eerlijk ge zegd, lang niet gerust op, wat in Moskou werd en wordt klaar ge maakt. Maar nu zijn de snode plannen onthuld en niet alleen van het Kremlin, doch ook...- (houd U vast!) van het Vaticaan. De onthuller van deze geheime diplomatie is de Engelse ex-maar schalk Alexander Men lezeh onderstaande K.N.P.-bericht maai een-fiet schijnt mij toe, dat na de encycliek van Mei 1955 de voor naamste tegemoetkomingen van Moskou jegens het Vaticaan zijn ontstaan. Ik hoop van harte, dat de Engelse regering nauwlettend zal toezien op de nieuwe ontwikkeling tussen Moskou en Rome". Deze uit lating heeft Viscount Alexander of Hillsborough, de vroegere veld maarschalk Alexander, in het Brit se Hoqerhuis gedaan. Hij waar schuwde tegen de „geheime toe nadering" tussen Moskou en he Vaticaan. De Markies van Salis bury zei namens de Engelse rege ring, dat deze praatjes, volmaakte onzin waren, maar Sir Alexander hield vol en beloofde dat hij wel dra met indrukwekkende feiten zZ komen. „IK vraag mm* er iets aan de gang is, dat lijkt op een soort as", zo verklaarde de ex veldmaarschalk. n In ernst, kan men zich na zulk een nonsens van een auton Sir Alexander, (die toch nuet eerste de beste is), en dan n bene in het Engelse Hogerhuis, nog ergens over verwonderen! Juist oordelen vraagt juist be grijpen", luidt de spreuk van de Bond Zonder Naam". Welnu, Sir Alexander begrijpt er niets van en is er met zijn oordeel volkomen naast. Alexander de Groote hakte de Gordiaanse knoop door. Onze Alexander zit echter met zijn her senen op dit punt danig m de knoop. T nrvl I eenkomstige bedrijfstak op middelbaar O De vraag is nog gerezen of de moge- Evenals in een reeks andere ,anden i ujkheid moet bestaan op grond van het zal een bepaalde groep technici de toe voeging „ing" achter de eigennaam mo gen gebruiken als de suggesties worden overgenomen, die zijn gedaan in een rap- Port, dat is uitgebracht in een door de staatssecretaris voor Onderwijs, Kunsten en wetenschappen ingestelde commissie, die een onderzoek heeft ingesteld in de kwestie van de titulatuur voor niet-aca- demisch gevormde technici. In het nu gepubliceerde rapport van deze commissie wordt voorgesteld de be- voegheid tot het achter de naam voeren van het toevoegsel ,,ing" toe te kennen, nadat een daartoe ingesteld examen is afgelegd. Degenen, die dit examen met goed gevolg hebben afgelegd zouden dan tevens worden ingeschreven in een re gister. De commissie meent, dat het examen in Nederland kan worden gebaseerd op de eisen van de representatieve verem- bezit van bepaalde diploma's geheel of gedeeltelijk vrijstelling van het examen te verkrijgen. De commissie wil deze mogelijkheid niet uitsluiten. Het 0f|aan zou dan de diploma's of getuigschriften, die daarvoor in aanmerking komen, kun nen aanwijzen. De commissie stelt voor degenen, dieIn het register zijn ingeschreven, en uit dien hoofde de aanduiding ..ing mogeri voe ren. uitsluitend in Nederland .,re„ ingenieurs te noemen. Tenslotte wordt voorgesteld dat genen, die bijv. voor 1921 zijn geboren en ten genoegen van het orgaan kunnen aantonen, dat zij gedurende ten minste 2 jaar, hetzij op technisch, hetzij op be drijfsorganisatorisch gebied, op voldoende niveau leiding hebben gegeven, zonder meer definitief kunnen worden ingeschre ven in het register. Als regel zuilen deze personen in het bezit moeten zijn van 'Si ,Om het lot van de in Indonesië gearresteerde Nederlanders te verbeteren" Een 39-jarige Hagenaar, Pieter Hendrik Tuinenburg, zoon van een Indiase moe der en een Friese vader, heeft besloten in hongerstaking te gaan om daardoor te trachten het lot van de in Indonesië gearresteerde Nederlanders te verbete ren. Hoe lang hij de hongerstaking denkt vol te houden? „Totdat er gunstige reacties komen of zo lans als mÜn lichaam het uithoudt", vertelde hij. Als datum heeft hii gekozen de le Juli. welke dag samen valt met .Djumahat Kliwon". een feeste lijke marktdag in Indonesië. Hii zal tij dens de hongerstaking slechts water drin- k Dé heer Tuinenburg, die gisteren zijn wat wonderlijke plannen onthulde tegen over journalisten, had onder zijn gehoor ook Westerling. De hongerstakingspian- nen hadden echter mets te maken met Westerling, verklaarde de heer Tuinen burg, die in Indonesië geboren is en na Se capitulatie reserve-eerste luitenant voor speciale diensten bij het voormalige K.N.I.L, is geweest. gingen in Engeland, daarbij rekeningeen einddiploma van een middelbare houdende met de bijzondere exameneisen technische school. van de P'fiW" Canada Australië en Nieuw Zeeland. Bo vendien zal het nodig zijn het examen aan te passen aan de Nederlandse toe standen. Het komt de commissie met wenselijk voor. een leeftijdsgrens te stellen voor de toelating tot het examen. Wel verdient het overweging de inschrijving pas defi nitief te doen geschieden, nadat de ge slaagde enige jaren (bijv. 5) in een over- (Telefonisch van onze correspondent) BONN, Vrijdagavond. Maandag treden de 500 'eden van de Westduitse Bondsdag in het gelid om de mars naar de milita're wetgeving te beginnen. Zou alles naar de smaak der Bondsregering gaan, dan zou net amendement nog vóór de vacantie in paradepas het eerste stuk op de lange weg hebben afgelegd. Maar, zoals hier vroeger reeds uiteengezet is, zijn er allerlei moeilijkheden komen opdagen, die het nog twijfelachtig maken of dit program volvoerd zal kunnen worden. Kern der moeilijkheden is eigenlijk het feit, dat tot diep in de rijen der regerings partijen het geloof ontbreekt in de noodzaak om zo snel te starten als dr Adenauer het bevolen heeft. De regering zegt. dat zij de zaken niet op slordige wijze wil ver tragen en zich wiJ houden aan de belofte aan de bondgenoten om onvorwijld te beginnen aan het grote project der bewapening. Anderszins heeft minister Theodor Blank te kennen gegeven dat er geen tijdschema is afgesproken, zodat het tempo door de Duitsers zelf kan worden aangegeven. Dit argument heeft niet bepaald een grote indruk gemaakt. De defen sie-experts van de Bondsdag, die niet lang geleden een reis naar de V. S. hebben gemaakt, hebben daar zeker niet de Indruk opgedaan dat de Ame rikaanse leiders Bonn hebben aangezet tot het straffe tempo. Veeleer werd deze heren door bedachtzame Ameri kanen op het hart gedrukt, thans met uitzonderlijke voorzichtigheid op het militaire pad te gaan, opdat niet in de haast wegen zouden worden ingesla gen, die zouden leiden tot versterking der tweedracht in Duitsland en daar mee naar een te sterke positie van mi litaire heren. Ook de Duitse politici zijn zich er van bewust, dat in dit opzicht de her bewapening een experiment is, dat met uiterste veiligheidsmaatregelen dient te worden omgeven- Daarin, eerder dan in de indruk die de naderende grote conferenties hebben gemaakt, ligt de kern van het verzet tegen de ganze- passen, waarmee dr Adenauer zijn eer ste vrijwilligerswet door het parlement wil jagen. Een meerderheid, óók in Adenauer's eigen gelederen, is kenne lijk niet van plan enige veiligheids maatregelen na te laten, alleen om het tempo op te drijven. Daarvoor is naar de mening van deze meerderheid ook generlei rechtstreekse aanleiding aan wezig, aangezien de tijden, waarin de herbewapening met het dreigen van acute gevaren gemotiveerd werd, lang verstreken zijn. Het krachtige verzet, dat tegen de voortvarendheid van de kanselier is opgestoken, kan zodoende worden be schouwd als een goed teken voor de zin voor democratische controle, die in Naar eerst thans is bekend geworden hebben Sovjctrussische vlieg tuigen Woensdag boven de internationale wateren van de Beringstraat, tussen Rusland en Alaska, een patrouillevliegtuig van de Amerikaanse marine beschoten, waardoor het werd gedwongen te landen. De be manning van het toestel, een Neptune, wist zich in veiligheid te brengen. Slechts enkelen hunner werden gewond tijdens de nood landing, die het toestel op het eiland St Lawrence op Amerikaans grondgebied moest maken. De toedracht Volgens marinekringen bevonden zich elf man aan boord van het toestel. Piloten van de luchtmacht, die boven het wrak hadden gevlogen, deelden mee, dat zij vier gewonden hadden waargenomen. Het eiland St Lawrence ligt op slechts 80 kilometer van de Russische kust. Over de toedracht van het vlieg- incident gaf het Amerikaanse minis terie van oorlog de volgende verkla ring: Twee Sovjetvliegtuigen van het type Mig deden een onverwachte aan- aanval op het Amerikaanse toestel, dat een patrouillevlucht maakte van af de marine-luchtbasis in Kodiak (Alaska). De Russische toestellen hadden in duikvlucht de Neptune Het bericht over dit vliegincident J werd de journalisten op Eisenhowers tijdelijke hoofdkwartier te Whitfield (New Hampshire) meegedeeld door de perschef van de president, James Hagerty. Deze verklaarde dat de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, gisteren te San Francisco met minister Molotof over dit incident een onder houd had gehad. Molotof had echter medegedeeld, dat hem niets van een dergelijk incident bekend was. Hagerty zeide verder, dat Eisen hower voor het eerst over het incident gehoord had toen hij zich gisteren in Chittenden bevond. De Amerikaanse president maakt op het ogenblik een toer door New England. beschoten, waardoor in een der mo toren brand ontstond. De piloot van het Amerikaanse vliegtuig was er echter in geslaagd op het eiland St Lawrence een geslaagde noodlanding te maken. Senatoren van beide Amerikaanse regeringspartijen leverden gisteren commentaar op het gebeurde. Zij be spraken het effect dat dit incident zal hebben op de komende Viermogend- heden-besprekingen te Genève. de parlementaire organen levendig is. Menige sombere voorspelling die ge daan werd, toen dr Adenauer twee jaar geleden een macht in handen kreeg zoals vóór hem slechts dictators in Duitsland hadden gehad, lijkt nu te worden gelogenstraft. De grote verdiensten liggen in feite bij de Bondsraad, waar Adenauer's eigen partijgangers het stopsein heb ben gehesen met de uitsluitende bedoe ling eerst zorgvuldig te controleren, welke gevaren er mogelijk in de mili taire trein verborgen zijn. Partijpoli tiek heeft in deze geen rol gespeeled, alleen de wens om de militaire zaken soliede in wet en grondwet te veran keren en daarmee de wegen voor een degelijke democratische controle open te houden. Vandaag heeft de Bondsraad zijn houding nog eens bekrachtigd. Hij heeft ook aan een tweede militaire wetje strekkende tot vrijwaring van verdedigers voor ontslag niet zijn goedkeuring gegeven. De regering is nu genoodzaakt klare wijn te schen ken, vooraleer zij de militaire machine op gang zal kunnen brengen. Blank gaat kastanjes uit het vuur halen Minister Blank staat voor de on dankbare taak Maandag als opper schenker te fungeren, ondankbaar om dat elkeen in Bonn weet dat de panne met het haastwerk der vrijwilligers wet niet aan de nieuwbakken minister is toe te schrijven, doch veeleer aan een van de befaamde eenzame beslui ten van de kanselier en zijn naaste me dewerkers. Blank heeft aangekondigd, dat zijn regeringsverklaring het ant woord zal inhouden op alle nog om streden punten. Daaronder zijn de re geling van het opperbevel, de nood zaak van een grondwetswijziging, de verdeling der bevoegdheden tussen Bond en Landen en de controle op de aanstelling van de hogere officieren. Ten aanzien daarvan heeft de Bonds raad vandaag een nieuwe eis gesteld. Hij wil ook hierin meespreken. Voor het overige is nu ook in ijltem- door deze bombardementen in feite voor geruime tijd zijn uitgeschakeld In het verband van deze oefening echter heeft men ze slechts voor een aantal uren uit de strijd genomen, waarna de ja gers weer konden opstijgen. Majoor-vlieger-waarnemer K. Mer kelbach, de commandant van het 36ste Nederlandse FotoverkenningsSMuadron, heeft op de eerste morgen van het uit breken der „vijandelijkheden" een Amerikaans vliegveld in Zuid-Duits- land volkomen verrast. In de vroege ochtend verscheen hij namelijk met zijn Thunderjet boven een vijandelijke ba sis, vloog er laag overheen en maakte een aantal foto's. De verschijning van het Nederlandse toestel kwam zo vol komen onverwacht, dat de Amerikanen niet eens de gelegenheid kregen een aanval in te zetten. De bemanning van de verkeerstoren op het vliegveld had kennelijk nog niet ontdekt, dat de luchtoorlog reeds was uitgebroken, want zij gaf de Nederlan der een groen lichtsein ten teken, dat hij kon landen, een uitnodiging die uiteraard niet werd aanvaard. De foto's, die enkele uren later wer den ontwikkeld, gaven een duidelijk beeld van de situatie op het vliegveld. Het Nederlandse squadron slaagde er voorts in enkele „matadors" Ameri kaanse geleide projectielen uit te schakelen. Deze projectielen worden in deze oefening voorgesteld door straal vliegtuigen van het type „Shooting Star", die wel bemand zijn doch geheel automatisch gedirigeerd en gevlogen worden. Intussen heeft de luchtdoelartillerie in deze grootscheepse oefening tot dus verre nog niet veel kunnen doen, met uitzondering van een Nederlandse bat terij in de omgeving van Nijmegen, die vijf vijandelijke jagers „neerhaalde". Dit resultaat kon later door de scheids rechters officieel worden bevestigd. po de soldatenwet gereed gekomen, die de eigenlijke kern der militaire wet geving moet worden. Gevoeglijk kan de regering dus zeggen, dat zij aan de wensen van de Bondsraad heeft vol daan en opening van stukken heeft gegeven. Of dit voldoende zal zijn om alles verder glad van stapel te laten lopen, is een andere vraag. Er zijn nog vele strijdpunten. Het staat bij voorbaat al vast, dat de meerderheid van de Bondsraad niet van plan is de vrijwilligerswet in haar bestaande vorm te aanvaarden. Om dit stuk niet in zijn geheel te laten val len, hebben de regeringspartijen het plan om het met amendementen op te kalefateren. Zoals het ontwerp er nu nog uitziet, lijkt het al te zeer op een machtigingswet, die de regering pleins pouvoirs zou geven een eindweegs op te marcheren zonder controle van het parlement. De Argentijnse senaat heeft gisteren een wetsontwerp goedgekeurd waarin wordt voorgesteld 20 millioen Pesos uit te trekken voor hulp aan de slacht offers van de gevechten van vorige week en voor het herstel van bescha digde gebouwen. Zeven kerken, die door brand beschadigd zijn, zullen eveneens van de wet profiteren. Het wetsontwerp was eergisteren door de Kamer aanvaard. Berichten in de Londense „Daily Express", als zou president Peron, die 59 jaar oud is, in het geheim in de kerk van St. Julius te Buenos-Aires met de negentienjarige Laura del Solar in het huwelijk zijn getreden, zijn gisteravond door de parochiegeestelijke van ge noemde kerk, Don Luiz Gatti, ontkend. Hij zeide: „Ik kan u de verzekering geven, dat de berichten over een der gelijk huwelijk in mijn kerk vals zijn. Als zij waar zouden zijn, zou ik hier van moeten weten". Mej. Del Solar is de dochter van een ambtenaar van de Hoge Raad. Koningin Elizabeth van Groot-Brittan- nië en de hertog van Edinburgh zijn Vrijdagmorgen voor een driedaags staat- siebezoek aan Noorwegen in Oslo aange komen. Het koninklijk paar lieeft de reis van Londen naar Noorwegen gemaakt met het koninklijk j'acht Brittannia. Zij werden in Oslo begroet door de 82-jaar oude ko ning Haakon van Noorwegen. Een vrij actieve depressie trok gisteren voor de Britse eilanden langs naar Noord- Noorwegen. Deze depressie deed een ver geefse aanval om het gunstige weer in ons land te verstoren. Het koufront van de storing bereikte vanmorgen de Neder landse kust, maar de activiteit is zeer ge ring. Wei kwam op enkele plaatsen tot onweer. In Groningen b.v. vie] de afge lopen nacht tijdens een onweersbui 6 mm regen. De wolkenschermen van het front trekken nu langzaam over, terwijl Noorde lijke winden koelere lucht van de Noord zee aanvoeren. Doordat in de hogere luchtlagen de lucht uit Zuid-Frankrijk naar het Noord- Oosten stroomt, kunnen in het grensvlak tussen d" koelere Noordzeelucht en de warmere continentale lucht in het Oos ten van het land nog enkele onweersbuien ontstaan. Morgen komt het weer in ons land steeds meer onder invloed van een rug van hoge luchtdruk die zich van de Azoren naar West-Europa uitbreidt. Hier door wordt de kans op buien geringer en is er morgen meer zon dan vandaag. Morgenochtend kan wat laaghangende bewolking of mist van de Noordzee bin nendrijven, maar deze zal spoedig weer verdwijnen De temperaturen zullen mor gen, voral langs de kust, enkele graden lager zijn dan vandaag.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1