Molotof liet in San Francisco onzekerheid achter De oproep uit Vlaardingen Stakingen en stakingsdreiging in Frankrijk en Engeland Verwoestende brand in Zaans pakhuis Britse straaljager stortte neer bij Eindhoven Verkeer eiste vele levens In de nacht verdween auto in de Muidertrekvaart Z.H.Exc. mgr Huibers pontificeerde te Vlaardingen Haarlem's Bisschop roept op tot gebed en offer Segni zoekt naar mogelijkheden r Voor kerkenbouw is de vacantie nog niet aangebroken Geen overeenstemming over duur, agenda en doel van Genève? Honderd katholieken vrijgelaten Ter inleiding van Kerkenbouw-Zondag Maandag 27 Juni 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Schuld bij voorbaat Von Paulus ten tonde op het Westen T omatenkwekers ver ontwaar di gd Franse ambtenaren wijzen voorstellen ongezien af Millioenen-knoeier ij en in Djakarta Anderhalf millioen schade aan gebouw en voorraden Piloot zwaar gewond „Evipan" terug op de basis: Groningen Voorbijgangers ontdekten drie doden in de wagen Voetganger bij over steken gedood Drie doden in Amsterdams verkeer Bejaarde wielrijder overreden en gedood Motorrijder dodelijk gewond Motor tegen boom WEERBERICHT In Argentinië Counter-importen uit Hongkong stopgezet Het ministerie van economische zaken in Djakarta heeft de aanvragen voor counter-import uit Hongkong tijdelijk geblokkeerd. Er zijn aanwij zingen, dat bij de counter-import grootscheepse knoeierijen zijn ge schied. Het zou hier om een bedrag van minimaal veertig millioen rupiah gaan. Een Chinees zakenman in Dja karta, alsmede enkele oud-ambtena ren van de diensten van in- en uitvoer zijn gearresteerd. Het onderzoek in deze zaak is moeilijk, omdat ongeveer vierhonderd firma's betrokkken zijn bij de handel op Honkong- Vliegtuigbotsing boven West- Duitsland: vijf doden Gebed en offers Kosten schrikbarend stegen Na aanrijding van de weg geduwd? Motorrijder zwaar gewond Twee-jarig meisje door lorrie overreden Duo-passagier zwaar gekwetst Passagier dood, bestuurder in het ziekenhuis Italiaanse kabinetscrisis De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Droog weer en tijdelijk wat bewolking; mor gen later op de dag zonnig, zwakke, tijdelijk matige wind in hoofdzaak uit Westelijke rich tingen en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Dinsdag 28 Juni: Zon op 4.24, onder 21.06. Maan op 14.50, onder 0.14 uur. NIEUWE SCHIEDAMSÜHE COURANT Nog juisr voor zijn vertrek uil San Francisco, waar hij de herdenking®- plechtigheden ran het tienjarig bestaan der V. N. heeft meegemaakt, is minister Molotol er Zaterdag in geslaagd, de Westelijke politieke wereld opnieuw achter te laten in ongerustheid en volkomen onzekerheid omtrent de Russische bedoelingen met de Grote-Vier-conferentie te Genève. Uit de verklaringen, die Molotof heeft afgelegd op een inderhaast met een uur aanzeggingstijd bijeengeroepen persconferentie, blijkt, dat de Westelijke ministers van buitenlandse zaken er niet in zijn geslaagd vaste toezeggingen te krijgen van hun Russische collega voor duur, agenda en doel van „Genève". Uit gezaghebbende bron was eerder vernomen, dat de Russische minister in feite de Westelijke voorstellen had aanvaard, doch Zaterdag verklaarde Molotof zonder blikken of blozen dat de regeringsleiders in Genève zelf een datum moesten vaststellen voor het beëindigen van de conferentie, dat zij zelf de agenda moesten opstellen en dat zij zelf moesten uitmaken of ge poogd zou worden tot overeenstem ming over bepaalde grote problemen te geraken of dat slechts beraadslaagd zou worden over de eventuele proce dure voor latere onderhandelingen over bepaalde geschilpunten. Molotof's verklaringen schijnen aan zienlijk af te wijken van hetgeen om trent de voorbereidingen van de Genève-conferentie door de Westelij ken is verklaard. Men legt er thans in Amerikaanse kringen de nadruk op, dat er geen sprake is, dat overeen stemming werd bereikt om de confe rentie voor onbepaalde tijd te doen houden. Dulles heeft Molotof er aan het eind van de vorige week zelfs nog opmerkzaam op gemaakt, dat presi dent Eisenhower onmogelijk langer dan een week in Genève zal kunnen blijven. Door de Westelijke ministers van buitenlandse zaken is er steeds op aan gedrongen, dat er in het geheel géén agenda zal worden opgesteld, om daardoor langdurige en onvruchtbare gedachtenwisselingen te voorkomen. Volgens de correspondent van Reuter in Washington, hadden zij de indruk ge kregen, dat Molotof hiermee tijdens de besprekingen te Wenen en San Fran cisco had ingestemd. Molotof s eigen woorden van Zaterdag duiden evenwel "hier helemaal niet op. In Franse officiële kringen ziet men in Molotof's verklaringen een poging om zich er van te verzekeren, dat er geen tijdslimiet wordt gesteld, tiet streven van de Sovjet-Unie zou er op gericht zijn, het zó voor te stellendat iedere mogelijke mislukking van „Genève" te wijten zou zijn aan de Westelijke mogendheden, omdat deze de schuld van tijdgebrek zouden dra- 9en. Mocht Molotof er inderdaad m slagen een lange inleidende bespre king te doen houden, dan beschouwd men dit in Franse kringen als een slecht voorteken. Van Vlaardingen is gisteren het parool uitgegaan, dat op 10 Juli, „Kerken-Zondag", door het gehele Haarlemse diocees moet worden overgenomen. Mgr Huibers heeft per soonlijk de actie tot grotere offerzin ten gunste van de kerkenbouw inge leid met zijn preek, die niet slechts voor Vlaardingse oren, maar voor al zijn diocesanen bestemd was. Onze bisschop heeft daarbij met nadruk gewezen op de stijging van de bouwprijzen en op het relatief ge ringe bedrag, dat de gelovigen offe ren voor de Kerk. Bij het nog altijd schrikbarende tekort aan het eerst nodige, nl. kerkgebouwen in het steeds dichter bevolkte Haarlemse diocees, moet deze klacht ons een ernstige waarschuwing en een drin gend vermaan zijn. Het behoud van het Geloof in deze gewesten hangt in belangrijke mate af van de bezorgdheid voor de zaken van de godsdienst bij de thans le vende generaties, vooral bij de jeugd- Die bezorgdheid moet zeker niet op de laatste plaats blijken uit het oprijzen van nieuwe kerken in de nieuwe wijken van onze snel groeien de steden. De Eucharistie en het ta bernakel zijn immers het hart van ons godsdienstig leven. Wij hopen vóór „Kerken-Zondag" nog nader op de nood aan kerkge bouwen in te gaan. Maar reeds nu willen wij weerklank geven aan de oproep van mgr Huibers. Wacht niet tot Zondag 10 Juli. maar verdubbelt reeds thans uw gaven! Molotof sprak tijdens zijn perscon ferentie o.m- ook nog over het door de Sovjet-Unie voorgestane veiligheids stelsel, in het kader waarvan volgens hem ook de Duitse kwestie zou kunnen worden opgelost. Deze verklaring heeft vooral in Bonn de aandacht getrokken. Te meer omdat tegelijkertijd de vroe gere Duitse bevelhebber bij Stalin grad. Von Paulus, in Oost-Berlijn het plan heeft ontvouwd voor een ver enigd Duitsland zonder militaire bond genootschappen doch met een eigen nationaal leger. Een dergelijk bewa pend Duitsland zou een plaats moeten vinden in een collectief veiligheids pact tussen Oost en West. Kennelijk hebben de Russen o.a. aan Von Paulus een belangrijke rol toegedacht bij hun verdere pogingen om een eenzijdige binding van West-Duitsland aan de NATO te voorkomen. Tegenover Molo tof's en Von Paulus' suggestie voor een militair niet gebonden Duitsland, heeft minister Von Brentano overigens gisteren in West-Berlijn andermaal stelling genomen. Alle gedachten aan een neutralisering van Duitsland wor den door de bondsregering van de hand gewezen. Volgens de voornaamste Washing- tonse correspondent van „The New York Times", James Res ton, over wegen de V.S. een beveiligingsstelsel voor geheel Europa, gebaseerd op uit wisseling van waarborgen en beper king. Dit zou één van de onderwer pen voor „Genève" zijn en de voor stellen hiervoor zouden gebaseerd zijn op onderhandelingen tussen Amerikaanse, Britse en Franse amb tenaren. Men zou Boelganin o.m besprekingen tussen vertegenwoor digers van de NATO en van het com munistische blok over de mogelijk heden van een dergelijk stelsel wil len voorstellen. Belgische grens voor liun product gesloten De Nederlandse tomatenkwekers be schuldigen de Belgische regering, via hun spreekbuis, het Centraal bureau voor de Tuinbouwveilingen, van contractbreuk. De Belgische grens is na 16 Juni voor Nederlandse tomaten gesloten gebleven, hetgeen strijdig wordt geacht met het landbouwprotocol van het Benelux- verdrag. De Nederlandse tomatenkwekers zijn zeer verontwaardigd over het eenzijdige Belgische besluit, dat eerst officieel werd medegedeeld toen dezer dagen een Bel gische delegatie te Den Haag kwam pra ten. Verlaging zou pas na 30 Juni kun nen ingaan. De volgens de Nederlandse kwekers Belgische onrechtmatigheid is onder de aandacht van minister Mans- holt gebracht, die zijn standpunt nog na der moet bepalen. Zij eisen onmiddellijk krachtige maatregelen. De slakende arbeiders in de Britse havensteden Manchester, Huil eu Liverpool, hebben Zondag besloten de staking voort te zetten. Zij stemden algemeen tegen de aanbeveling van hun vakverenigingsleiders om het werk vandaag te hervatten De stakers in Londen waren gisteren wel van plan Maandag weer aan hel werk te gaan. Afgevaardigden van de stakers in de provincie hebben zich naar Londen begeven om hun collega's daarvan af te houden en te verzoeken de staking te blijven voortzetten tot dg eisen zijn ingewilligd Deze havenstaking, waardoor onge veer 300 schepen in zes havens getrof fen zijn, begon 34 dagen geleden ter ondersteuning van eisen voor erken ning van de kleinere Britse vakvereni ging van havenarbeiders. De niet-officiële 26-daagse staking van zeelieden te Southampton en Liverpool is Zaterdag geëindigd. De zeelieden hebben toegegeven, dat hun eisen: loonsverhoging en betere ar beidsvoorwaarden, niet zijn ingewil ligd en hun opzet is mislukt. Vier Franse vakverenigingen, die samen meer dan een millioen leden hebben onder ambtenaren bij de P.T.T., de gezondheidsdiensten, de burgerluchtvaart en andere overheids bedrijven, treffen voorbereidingen voor een landelijke staking van onbe perkte duur, te beginnen op 1 Juli, als de regering niet tegemoet komt aan de wensen tot loonsverhoging. Argentijnse autoriteiten heiben Za terdag 105 personen op vrije voelen gesteld. De vrijgelatenen behoorden tot de 348 katholieken die na de inci denten op het Plaza de Mayo op 21 Juni, in de kathedraal en later in het aartsbisschoppelijk paleis van Buenos Aires waren gevlucht, waar zij werden gearresteerd. De „Daily Mail"-correspondent Chris topher Lucas is dezer dagen uit Argentinië uitgewezen. Lucas was Woensdag in het land voor speciale reportages aangekomen met een tijde lijk visum. De autoriteiten weigerden hem een verblijfsvergunning en ge lastten hem zo sn\l mogelijk via Uru guay het land te verlaten. Bemoeiingen van de Britse diplomatieke en consu laire dienst bleken vruchteloos. Lucas is de man, die als eerste melding maakte van de geruchten, dat presi dent Peron hertrouwd zou zijn met de 19-jarige Laura Gonzalez del Solar. Zondagmiddag bralc brand uit in het drie verdiepingen hoge pakhuis van de N.V. Cacaoliandel en industrie v.h. J. Stuurman aan net Kalf te Zaandam. De Zaanse brandweer rukte met dl het be schikbare materieel uit, doch moest toch nog een gevecht van enige uren leveren tegen het vuur, dat in de opgeslagen palmoliepitten en cacaoboter een gretig voedsel vond. Zondagmiddag 0m drie uur is een straaljager aan de rand van het vliegveld te Eindhoven boven de Oirschotse heide neergestort. Het was een Engels toestel, bemand met een Britse piloot Men slaagde er in hem ujt de brandende ma chine te halen Een begin van brand, die ontstond in het o-nliggenrte hos. waar zich de munitiehunkers bevinden, kon met nevelspuiten door de brandweren van Eindhoven en Veldhoven worden ge blust De pi'oot werd ernstig gewond overgebracht naar het ziekenhuis te Eind hoven. Het verongelukte toestel was een Sabre- straaljager van Royal Air Force en was afkomstig van de Engelse basis te Gelsen- kirehen. Daar in verband met de tucht oefening „Carte Blanche" juist een for matie straaljagers boven Eindhoven vloog, was men oorspronkelijk van mening, dal een van deze toestellen was neergestort. De klap en de rookontwikkeling van het gevallen toestel Werd ook waargenomen op de feestelijkheden, die bij het Land juweel te Eindhoven aan de gang waren Nabij Bitbnrg in West Duitsland zijn (Van onze correspondent) De fantastische tocht van de „Evipan", het veelbesproken jacht van kapitein Galliard, is nu definitief van de baan. Het scheepje is in a"e stilte terugge keerd in Groningen en ligt thans een zaam en verlaten in het van Starken- borghkanaal nabjj de Bedumerweg. Dat wil zeggen, verlaten door de bemannings leden, die er met Westerling mee naar Ceram zouden varen. Maar niet door de jeugd uit deze buurt. Jongens kruipen aan boord, spelen met de schijnwerpers en verbeelden zich zeehelden te zijn. verder Zondag een Britse Lincoln-bom- menwerper en een Amerikaanse F 86- straaljyger tegen elkaar gevlogen. Vijf van de zes inzittenden van de bommen werper zijn bij dit ongeluk om het leven gekomen. De piloot van de straaljager wist met zijn valscherm veilig de begane grond te bereiken. De zesde inzittende van de Britse bommenwerper wordt nog ver mist. De toestellen namen deel aan de oefening „Carte Blanche". Ook een Amerikaanse straaljager, die eveneens deelnam aan de oefening „Carte Blanche" is in Siegerland neergestort De piloot kon zich met zijn valscherm red- déh en is ongedeerd. Zondagmiddag is door vooralsnog on bekende oorzaak brand ontstaan in het drie verdiepingen hoge pakhuis „Accra" van de N.V. Cacaohandel en Industrie v h J. Stuurman aan het Kalf te Zaan dam. Het vuur werd iets na twaalf uur ontdekt en nam terstond, mede door de uiterst brandbare voorraden cacaoboter en palmoliepitten, grote afmetingen aan. Met zuurstofmaskers op drongen de brandweerlieden, die met groot materieel uitgerukt waren, het gebouw binnen maar toen reeds konden ze de tweede en derde verdieping door de intense rook ontwikkeling niet meer bereiken. Met vijftien stralen werd een zee van water in de felle vuurgloed geworpen, maar niet verhinderd kon worden, dat om streeks drie uur de muren van het grote pakhuis instortten. Alle krachten werden toen ingespannen om het naast gelegen stenen pakhuis te redden, waarin men tenslotte slaagde, hoewel de brandmuur daarvan van onder tot boven reeds een grote scheur vertoonde. Nadat ook nog miststralen op de vlammen waren ge richt, wist men ten slotte rond half vier de brand zodanig te bedwingen, dat geen gevaar voor uitbreiding meer bestond. Toen waren er nog vele uren nodig voor de nablussing. De schade is enorm en wordt geschat op ongeveer 1.500.000. Op het terrein waren verschillende ge meentelijke autoriteiten aanwezig, alsook de officier van Justitie te Haarlem. VLAARDINGEN, Zondag. (Van onze verslaggever) IN een kerkje aan de rand van het zich snel uitbreidende Vlaardingen heeft Z.H. Exc. ingr J. P. Huibers, de Bisschop van Haarlem, met het oog op de a.s. Kerkenbouw-Zondag op 10 Juli, tijdens de door hem opge dragen Pontificale Hoogmis vanmorgen een bewogen pleidooi gehouden voor het geloof in en de liefde voor het offer. Vanaf het altaar van deze eenvoudige, maar sfeerrijke tempel Gods richtte hij zijn oproep tot de parochi men van de St Willibrorduskerk en over hun hoofden heen tot al de gelovigen in het bisdom. Hij vroeg van hen een vurig gebed en een offer, dat aan dat gebed inhoud geeft, opdat zij de bede van Christus: „Uw Rijk kome", helpen verwezenlijken. Z.Exc. prees de parochianen gelukkig met het bezit van deze kerk, waar zij met elkaar een innige band vormen om het centrum, God. Van hieruit stroomt de ge nade, die van een mensenziel een hemels gebouw maakt, een tempel voor de eeuwigheid Mgr Huibers herinnerde er aan hoevélen van dit voorrecht versto ken z'ijn en memoreerde het tekort aan kerken in ons bisdom door de geweldige uitbreiding en aanwas Er moeten kerken gebouwd worden om het gelooi onder het volk te bewaren en te verdiepen en God zoekt hiervoor de medewerking van de mensen. De Bisschop hield de parochie de woorden van Christus voor: „Werpt Uw netten uit tot de vangst", uit het Evangelie van deze Zondag. Deze woor den gelden ook voor ons mensen van de twintigste eeuw.. God wil de medewer king van de mensen bij de uitbreiding van Zijn Rijk. Hij wil het volk horen bidden en zien offeren. Want het bouwen van kerken, zo ver volgde de Bisschop, is geen werk van louter mensenhanden. God wil er in ge mengd worden. Indien Hij niet in ons po gen betrokken wordt, zal alles tevergeefs zijn. Z.H.Exc. smeekte de gelovigen in zijn diocees liefde te betonen aan God en de naaste, opdat Hij zich liefderijk be toont en ons de kracht geeft om aan de uitbreiding en instandhouding van Zijn Rijk te helpen. Er wordt wel eens geklaagd, dat er zo veel gevraagd wordt, vervolgde de Bis schop zijn warm betoog, en menselijker wijze gesproken is 't ook veel. Maar en alleen het geloof zal het begrijpen en de liefde kan 't onderschrijven het >s een gave van onze Schepper, die ons in staat stelt later te kunnen zeggen: „Va der wij hebben gearbeid aan Uw Godde lijk werk". God vraagt van ons het hé- wijs, dat onze liefde echt is. Wij dienen dat te leveren in een geest van geloof en vertrouwen. Een speciaal woord richtte Z.H.Exc. tot de jongeren. Laten zij beseffen, zo zei hij, dat nu wordt uitgemaakt of zij en hun kinderen in de toekomst een kerk zul len vinden, waar zij met hem kunnen leven en waar Hij Zijn genade weg schenkt. De kosten voor het onderhoud en de bouw van de kerken zijn schrikbarend gestegen. De Bisschop vroeg zich af, of de giften van de gelovigen zich aan deze veranderde omstandigheden hebben aan gepast. Hij spoorde de gelovigen aan het voornemen te maken hun wekelijkse gif ten te verdubbelen en deze daad te stel len in de geest van liefde. Aan het slot van zijn predikatie in deze Vlaardingse kerk, die is toegewijd aan St. Willibrord, de brenger van het Christendom in Nederland, vroeg Z.H.Exc. aan de gelovigen, geloof, liefde en vertrouwen. Z.H. Excellentie werd bij het opdra gen van de Pontificale Hoogmis geas sisteerd door pastoor A. A. de Bot van de parochie van St. Willibrordus en door pas toor P. E. J. Bottelier uit Maassluis als troondiakens en door rector C. Campfens (Schiedam) en kap. J. H. M. van Ingen (Delft) als diakens. Monseigneur H. van Hussen was presbyter assistens en dr C. de Jong, secretaris van de bisschop fun geerde aïs ceremoniarius. Om drie uur 's middags celebreerde de Bisschop een plechtig lof in een noodkerk in Vlaardingen-Oost, die toegewijd is aan de H. Geest. Z.H. Exc. mgr J. P- Huibers begeeft zich van de pastorie naar de daarnaast ge legen kerk. Zondagochtend om ongeveer zes uur ontdekten vroege voorbijgangers in de Muidertrekvaart te Diemen een auto. Er stak van de wagen nog sleehts een sviel boven het water uit. Onmiddellijk werd hulp gerequireerd en men deed de vrese lijke ontdekking dal drie inzittenden door verdrinking om het leven waren gekomen. He slachtoffer? waren de 43-.iarige W F. B.. J.B en J H S., allen uit Amster dam. Twee van de inzittenden bleken ge huwd te zijn. Zij hadden de wagen ge leend om de derde man. een soldaat die in Weesp in dienst was. naar zijn kazerne te brengen. Toen de rijkspolitie Zondagochtend een nader onderzoek ging instellen, stelde men vast. dat het ongeluk plaats gehad moet hebben in de nacht van Zaterdag op Zon dag te ongeveer half een De rijkspolitie bracht na de ontdekking van de in het water gereden auto deze zaak in verband met een andere aanrij ding. die zich ook in de loop van de nacht had voorgedaan op de weg langs de Mui dertrekvaart. Een Amsterdamse meubel fabrikant was. met zijn verloofde in zijn wagen, komen aanrijden uit de richting Muiden. Hij kwam in botsing met een andere auto. althans zijn wagen toonde stevige sporen van die botsing. De ver loofde van de meubelfabrikant was na de aanrijding meegereden met een passeren de arts en had bij de rijkspolitie te Die- men mededeling gedaan van de aanrij ding. Toen de politie ter plaatse kwam, trof men alleen de auto van de fabrikant aan en van de aangereden wagen was geen spoor te bekennen. Het was bovendien pikdonker, zodat men het wiel van de auto, die in het water lag. niet had kunnen zien. De fabrikant vertelde toen, dat hij rechts van de weg gereden had en plotse ling vlak voor zich een aan de achterzijde onverlichte wagen zag. Hij was er niet zeker van of die auto nog stilstond, dan wel de weg opdraaide. „Na de botsing", zo had hij gezegd, „reed de auto in een zwaai naar links de weg op, keerde om en verdween in de richting Muiden" Toen men de meubelfabrikant Zondag ochtend van de tragische vondst op de hoogte stelde, toonde ook hij zich ver baasd en bleef bij zijn verklaring de in druk gehad te hebben, dat de wagen weg gereden was in de richting Muiden. Afgezien hiervan is thans dus de vraag gerezen of de chauffeur van de veronge lukte auto. om welke reden dan ook. bezig was op de rijksweg te keren, toen de meubelfabrikant aan kwam rijden en bjj het optrekken en het nemen van de draai naar links misschien door de aan rijding van achteren een zo harde duw heeft gekregen, dat de chauffeur 'ijn stuur niet kon houden en dwars over de 12 meter brede rijksweg en hot daarnaast gelegen circa 4 meter brede pad in het water is geplonst. In dit verband is het niettemin merkwaardig, dat de auto midden in de trekvaart is aangetroffen. Overigens is de verklaring van de meu belfabrikant althans ten dele bevestigd door een wandelaar, die zich in de loop van Zondag bij de politie meldde Deze wandelaar verklaarde, dat hij omstreeks half een 's nachts langs de Muiderstraat- weg liep en ter hoogte van de ringspoor- baan, waar men vanochtend de veronge lukte auto in het water aantrof, een wa gen langs de rechterzijde met de neus naar Amsterdam zag s(aan, die van voren zwak en van achteren in het geheel n'el verlicht was. Terwijl hij zich erover ver wonderde, dat de bestuurder de veiligheid niet beter in acht nam. hoorde hij plotse ling een motorrijder angstig claxonneren. Deze motorrijder was bijna tegen de auto opgebotst, doch kon nog net met een zwaai naar links de wagen vermijden. Naar men aanneemt is de wagen enkele ogenblikken later verongelukt. Gisterenavond tegen half acht is op de rijksstraatweg te Haren (Gr.) een ernstig verkeersongeval gebeurd, waarbij een persoon werd gedood, een tweede een schedelbasisfractuur opliep, terwijl een derde een shock kreeg. Omstreeks dit tijdstip wilde een voet ganger de rijksweg oversteken, doch ver moedelijk merkte hij een uit de richting Assen komende motorrijder met duo- passagiere niet op. Het gevolg was, dat de voetganger door de motor werd ge grepen en op slag gedood. De motorrij der kwam te vallen en werd met een schedelbasisfractuur naar het Acade misch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Zijn echtgenote kreeg behalve een shock slechts lichte verwondingen. Een twee-jarig meisje is Zaterdagmid dag in de Vincent van Goghstraat te Am sterdam door een eleetrische lorrie over reden. Met een schedelbasisfractuur werd het meisje naar het Wilhelminagasihuis overgebracht, waar het kind aan haar verwondingen is overleden. De 72-jarige voetganger W. van K.. die Vrijdagavond in de Indische buurt door een met grote snelheid rijdende motor rijder werd aangereden en zwaar gewond in het W.G. werd opgeromen is over leden. Ook de 26-jarige P. J. B„ die Vrijdag morgen op de Sumatrakade naast de be stuurder op een Vorkheftruck zat, en on der de truck kwam toen deze in een boeht kantelde, is in het O .IV. Gasthuis aan zijn verwondingen bezweken Zondagmiddag omstreeks vier uur stak de 74 jarige heer S B. uit Laren (N.H.), die op de fiets reed, bij de St Jansstraat plotseling de Hilversumseweg over en werd gegrepen door een uit de richting Hilversum naderende auto. De heer B. werd over de auto geslingerd en moest met ernstige verwondingen naar het St Jansziekenhuis te Laren worden over gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Zondagmiddag om half drie is op de Abcouder Straatweg de oude Utrechtse weg in de gemeente Weesperkarspel een ongeluk met dodelijke afloop gebeurd. De 19-jarige melkbezorger J. van M. uit Am sterdam, wilde met zijn motor een voor hem rijdende auto passeren, gaf daartoe gas en reed pardoes tegen een uit tegen overgestelde richting komende personen auto aan. De melkbezorger en zjjn duo- passagiere, de 18-jarige H. van O uit Haarlem, werden van de motor geslin gerd en bleven met ernstige verwondin gen op straat liggen. Beiden werden naar het O.L.V.-Gasthuis in Amsterdam over gebracht, waar de melkbezorger in de loop van Zondagavond is overleden. De toestand van zijn verloofde is zeer ern stig. Te Milheeze vloog Zaterdagmorgen een motor, bestuurd door de 55-jarige Van de M. uit een bocht van de weg Zijn duopassagier de 35-jarige veehou der P. F., kwam met zijn hoofd tegen een boom terecht en was op slag dood. De bestuurder zelf moest met zware verwondingen naar het ziekenhuis te Helmond worden overgebracht. De Italiaanse president heeft Anto nio Segni (linkse christen-democraat) opdracht gegeven om een nieuw onder zoek in te stellen naar de stromingen in de onderscheidene politieke fracties, zulks met het oog op de mogelijkheden voor de vorming van een nieuwe re gering. Prof Segni heeft deze opdracht aan vaard. De president verzocht hem voo- Donderdag verslag uit te brengen. Segni heeft verklaard, dat de pre sident hem reeds onmiddellijk met de vorming van een regering had willen belasten. Gezien de moeilijkheden had hij, Segni, echter de voorkeur gegeven aan een „exploratietaak". Hij zou zich vooral op de economische aspecten concentreren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1