Goede resultaten van de enige practische integratie MAESTRO GIULINI VOOR HET RESIDENTIE-ORKEST Douwe Egberts V. HOLLAND-FESTIVAL een kostelijke „MOP".... Een handige manier om een heerlijk kopje thee te zetten VOOR DE SCHOONSTE WAS VAN UW LEVEN! mwous fiK Doe MEER met MINDER geld „Dubbelkleurig Cord" „Yvonne" Badhanddoek Jongens zwembroeken Uw ideale badpak Prettige vacantie! De Hema reist met U mee! DONDERDAG 30 JUNI 1935 PAGINA 6 Zet eens thee met Pickwick Theezak jes... keurig, handig en voordelig! Pickwick Theezakjes zijn dubbele theezakjes. De thee trekt veel snellet en volledig af. Directeur Hoogovens over de K.S.G. JAARVERGADERING NED- ZWITSERSE K.v.K. In Genève Toch een voorbespre king met Molotof SLAG BIJ OVERLOON HERDACHT Muziekevenement in Rotterdam Triomf voor het Ned. Kanier- orkest FRANSE AMBASSADEUR VERLAAT DEN HAAG FRANCISCANESSEN JUBILEREN IN HET DRENTSE VEEN PRIESTERJUBILE PATER G. SPIEKMAN HONGERSTAKER IS AL IN TRAINING VERKOOP SUMATRA-TABAK EMMELOORD KRIJGT OPENBAAR LYCEUM Geen kans voor bijzondere scliool? getapt door „DE COMBINATIE" Nooit theebladen in theepot of thee* kopjes. Pickwick Theezakjes zijn gevuld met 'n bijzonder geurige Ceylon melange. U weet er alles van, mevrouw. Er zijn wasmiddelen die „alleen maar wit" wassen. En andere, die „alleen maar vlekkeloos" wassen. Doch Omo doet béideHet modernste aller wasmiddelen wast totaal schoon, Omo-schoon. Zie, geen smetje blijft er achter. Zie, hagelwit wordt het goed. Zó en niet anders wilt U Uw wasgoed hebbenzó werkt Omo voor U. Als U gaat Kamperen of een dagje zeilen, zorgen Pickwick Theezakjes voor een heerlijk Kopje thee! OMO MET DUBBELE WASKRACHT Bezoekt het Papierpaviljoen. Daar kunt U eer, „mop van '/2 liter heerlijke Combinatie melk 0 krijgen voor 20 ci J? De koning w te rijk in zijn nieuwesportieve ge ruite shirt, was- en kleur echt, voor de leeftijd van 3-15 jaar; kleine stijging per maat A leeftijd 3 jaar en zijn nieuwe short. Krimpvrij, elastieken band in de taille, flinke zakken, diverse kleuren, voor 3 tot 15 jaar; kleine stijging per maat ^%25 3 jaar de moderne koffer, die U nergens zó voordelig ziet als in de Hema, versterkte hoeken, bodem-doppen, solide handgreep, veder licht, 4 maten vanaf wo" Een van de vele mooie Hema-onderjurken, wit charmeuse, perfect passend en laag in prijs, *%75 maten 40 t/m 46 O* Transparante regenmantel Plastic, gehéél genaaid, wijde mouw, drukknoop sluiting, vele kleuren, keurig gevouwen in plastic zak. E?5 Maten42,44,46,48 Se Modern streepdessin in vele kleuren. Indanthren, zware kwaliteit, grote maat (50 x 105 cm) Handig en practisch is deze waterdichte reis tas, die U niet meer zult willen missen. Dit royale model met ritssluiting en geheel met *J95 feer afgewerkt We kleurecht, vlotte modellen, ijzersterk, in marine, rood, bordeaux en k| blauw, vanaf Elastisch, volmaakt aan sluitend, charmant en zó voordelig, als alleen de Hema U bieden kan. In effen rood, geel, groen, bleu en 50 marine Badtas Plastic met plastic ^25 gevoerd Op twee punten bestond bij de schep ping van de Kolen- en Staalgemeenschap ernstige vrees, doch deze blijkt thans overbodig Er is nl. geen dirigisme van de Hoge Autoriteit te constateren en verder ook geen te sterk belemmerende werking op het onderlinge verkeer in kolen en staal door de voorkeur voor het nationale product, aldus zeide gisteren de heer P. R. Bentz van den Berg, directeur van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, in zijn openingsrede op de algemene ledenvergadering van de Nederlands- Zwitserse Kamer van Koophandel. De K.S.G. bracht. een werkelijk vrij en toegenomen verkeer ,n kolen en staal tus. sen de zes landen, vervolgde spreker, ter wijl de prijzen op een ongeveer gelijk niveau zijn gekomen, hetgeen belangrijk is voor elkaar beconcurrerende indus trieën in de zes landen Voorts is er sa menwerking gekomen tussen de produ centen voor de export naar derde landen „Wij zien de goede resultaten van de enige practische integratie, die wij tol dusver kennen" aldus de heer Bentz van den Berg. Omtrent de verdere pogingen tot inte gratie zeide de heer Bentz van den Berg dat verdere functionele integratie niet we! mogelijk is- Vandaar de pogingen tot in tegratie op meer algemeen niveau. De Jean Hotz. die kor; geleden is af getreden als leider van de „Handelsabtei lung des Eidgenoessischen Volkwirt- schaftsdepartement" te Bern, sprak ver volgens een rede uit over „Erinnerungen und Erkentnisse aus drei Jahrzehnten Aussenhandelspolitik" Hij betoogde o.a., dat Zwitserland voor 40 pet van zijn na tionale productie van de wereldmarkt af hankelijk is. Het is daarom noodzakelijk dat het iedere gelegenheid waarneemt om zijn economische betrekkingen met do gehele wereld, vooral echter met de wes telijke vrije wereld, uit te breiden en te verstevigen. Zwitserland 's een voorstan der van de vrije economie. Eigenlijke staatsinterventie mag slechts, aldus spre ker in uiterste gevallen worden ingeroe pen. De vergadering van de Nederlands- Zwitserse K. v. K. werd gepresideerd dooi Uit gewoonlijk welingelichte kringen wordt vernomen, dat de conferentie ie Genève waarschijnlijk toch zal worden voorafgegaan door een bijeenkomst van de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier. Eerst zouden op 14 of 15 Juli Dulles, MacMillan en Pinav elkaar in Parijs ontmoeten tijdens de vergadering van de NATO-raad. Daar na zullen zfl zich te Genève bij minister Molotof voegen voor een laatste bespre king vöèr de top-conferentie begint. De drie Westelijke regeringsleiders Eisen hower, Eden en Faure zelf, zullen elkaar eveneens nog voor het begin der conferentie te Genève ontmoeten, en wel op Zondag 17 Juli. De Russische minister van buiten landse zaken, Molotof, heeft zich gis teren te New York op de „Queen Eliza beth" ingescheept voor zijn terugreis naar Moskou Op de kade richtte hij een heilwens tot het Amerikaanse volk. Het vertrek uit New York gaf aanleiding tot demonstraties van ballingen uit de Baltische landen Er waren spandoeken met' „Elke Russische afgevaardigde is een spion!" Gisteren is inOverloon het feit her dacht, dat van 26 September tot 16 Octo ber 1944 de slag bij Overloon heeft ge woed. Deze herdenking is verleden jaar uitgesteld op verzoek van de Amerika nen. Gistermorgen zijn de genodigden in het gemeentehuis van Vierlingsbeek ontvan gen door het gemeentebestuur. Aanwezig waren o.a de commandant van de zeven de Amerikaanse pantserdivisie, kolonel R. D. Chappuis, de commandant van de der de Britse infanteriedivisie, major Allen, generaal-majoor mr W van Dijk. verte genwoordiger van het departement van Oorlog kolonel W. Wierda, commandant van het 43ste regiment infanterie, luit.- kolonel W T. Schnerr, kolonel Antoni, commandant van de Limburgse Jagers en mr W. L. de Leeuw, hoofd van de af deling btizondere maatschappelijke zorg van het departement van Maatschappe lijk werk Bij het slagveldkruis in het park van het oorlogsmuseum zijn in het begin van de middag kransen gelegd door colonel Chappui? en burgemeester G. van Leus den van Vieriingsbeek De burgemeester dankte daarna in het Engels de bevrij ders. Ruim vijfhonderd Amerikanen en duizend Engelsen hebben in de slag bij Overloon het leven verloren. de vice-voorzitter de heer Bentz van den Berg, daar de voorzitter jhr ing. J- H Gevers Leuven, zich in het buitenland bevindt. In zijn openingsrede vermeldd- de heer Bentz van den Berg, dat de voor zitter wegens zijn drukke werkzaamheden heeft moeten besluiten het voorzitterschap per 1 Juli a.s. neer te leggen. Hij sprak enkele woorden van grote erkentelijkheid voor het werk, dat de heer Gevers Leuven in de loop van zijn 9-jarig voorzitterschap voor de Kamer heeft gedaan. De heer Gevers Leuven zal als voorzitter worden opgevolgd door de tweede vice-voorzitter de heer Grollimund, waarmede het voor nemen tot uitvoering is gebracht om een Zwitser en een Nederlander voorzitter te laten zijn. Aan het Bachconcert van het nieuwe Nederlandse Kamerorkest in het kader van het Holland-Festival te Rotterdam, was behoeftein groten getale waren de Bachliefhebbers naar de Schouwburg ge komen om het evenement, gelegen in de uitvoering van drie Brandenburgse con certen en een vioolconcert van de groot ste componist, mee te maken. Het is in derdaad een evenement geworden deze sublieme meesterwerken hebben een mo deluitvoering gekregen, zoals stellig geen ander kamerorkest (al of niet uit leden van de bestaande symphonie-orkesten gevormd) kan geven. Natuurlijk is hier aan te voeren, dat met veel geld zoiets altijd te bereiken is; Philips' Phonogra- fische Industrie en Holland-Festival zijn n.l. de financiers van het ensemble, en men heeft de strijkers kunnen recrute- ren uit de gelederen van solisten, die aan het spelen van kamermuziek ge wend zijn. Maar ook met die wetenschap kan men bewondering hebben voor de mate van homogeniteit en eenheid van opvatting, want deze beantwoordde aan de hoogste eisen. Zelfs lijkt het verworvene ongelooflijk, als men de korte tijd van voorbereiding het orkest bestaat pas enkele maan den in aanmerking neemt. En de waarde van deze muziek is van zulk een niveau, dat het beste slechts goed ge noeg is. Het bestaan van een ensemble, dat het ideaal in deze materie ai zo dicht benadert, kan derhalve door de Nederlandse Bachminnaars van harte toegejuicht worden. We hoorden achter eenvolgens het eerste vioolconcert, en het zesde, derde en vierde Brandenburg- se Concert. Goldberg speelde viool-soli in het eerste en laatste werk. en nam met Margaret Major de soli voor altviool uit het zesde Brandenburgse Concert voor zijn rekening. Voorts traden de fluitisten Feitkamp en Vester op. Klei ne bezwaren zijn o.l. thans nog een soms optredende onstabiliteit van het tempo door afwezigheid van een dirigent (Gold berg geeft tijdens zijn spel n.l. geen leiding) en de hier en daar door Gold berg aangebrachte „romantische" dimi nuendo's. Het succes is zeer groot ge weest. A. I. Het wordt in diplomatieke kring reeds enige tijd verwacht, dat de Franse amoas- sadeur en deken van he, corps diploma tique. de heer Jean-Paul Garnler dit (aar uit Den Haag zal vertrekken- Hij nam zijn diplomatieke post in ons land op zich m December 1949. Na een ambtsperiode van 6 jaren zal hij dan ons land venaten. Hoewel hiervan op dit ogenblik nog geen officiële bevestiging is te krijgen wordt aangenomen dat de heer Garnier zal worden benoemd tot ambassadeur van Frankrijk te Ankara Aangenomen wordt, dat van een even tueel vertrek eerst na September sprake zal zijn. Zaterdag a.s. is het. zoals gemeld 25 jaren geleden, dat de zusters Francisca nessen, Missionarissen van Maria, zich vestigden in Amsterd imscheveld. Zij wa ren naar Drente gekomen om daar eer herstel te brengen voor de heil.gschen- nende diefstal, die vijf jaren tevoren .n het veen was gepleegd. In deze kwarteeuw hebben de zusters zich ook verdienstehik gemaakt door het geven van onderwijs en het beoefenen van de wijkverpleging. Zaterdagavond om half acht draagt mgr D Huurdeman. vicaris-generaal van hei aartsbisdom Utrecht, een plechtige H. M\- op ter plaatse waar destijds het gestolen tabernakel met de H. Hosties in het veen werd gevonden. Op Zondag 3 Juli wordt de feestgave na de Hoogmis aan de zusters overhand'gd Deze gave bestaat uit gelden, oijeenge- bracht om de zusters de beschikking te geven over een passende kapel Van b-' comité waarvan kardinaal De Jong bel beschermheerschap heeft aanvaard, is mgr Huurdeman voorzitter. De concertbezoeker gelijkt soms een woestijnreiziger: mijlendiepe zandvlakten moet hij soms doorschrijden alvorens ver kwikkende oasen te Bereiken Zo was hei althans deze avond liet uitgangspunt was de even veilige als zonnige haven: oud Italiaanse Concerto-grossomuziek van een zekere „gentiluomo di Trento dilettante in musica" Francesco Bonparti. Het was een geestelijke die zó hartstochtelijk musi ceerde en z'n grote voorgangers Corelli en Vivaldi van binnen en van buiter zódanig kende, dat hij zelf een eigen reflexie van bun manier van muziek maken wist weer te geven. Deze muziek vloeide de Italiaanse gast- dirigent Carlo Maria Giulini - die de vorige week in Rossini's opera triumfeer- de uit de vingers, maar zódanig dat hij hieraan een streng-klassieke stylering wist te geven. Toen belandden we aan genoemd woe- tijngebied met het 'te Pianoconcert van Brahms Het heeft deze romantische mees" ter veel zweetdruppels gekost en nog steeds hangt de moeizame gang als van kamelen door zandvlakten, aan deze veer tig minuten lange notentrosHet was Claudio Arrau die zich met leeuwenmoed door deze zandmassa heenwrong Maar tussen zijn sprongen (op het klavier!) en de karavaanleider, Giulini heerste wei nig overeenstemming Ieder ging feitelijk zijns weegs al leek de weg door hei orkest nóg zo gebaand Na de pauze scheen het dat in dit troos teloze landschap wat meer kleur en bloei kwam met het werk van een longe gestorven Italiaan G Salviucci: een dr'e delig symphonisch werk geïnspireerd op klassieke vormen als de passacaglia On danks een aangenaam spel van twee hoofdmelodieën die zich contrapunctiseh verweven blijft de grondtoon die van ternauwernood aan deze kiemen ont bloeide vormen Men voelt dat hier een talent aan 't woord is wiens persoonlijk heid eerst door de tijd tot een eigen ka rakter had kunnen uitgroeien. Eerst daarna doemde een oase op in volle heerlijkheid van tropische bloei en exuberante kleuren met M. de Falla's Suite uit het ballet ..El sombrero de tres picos". Het stuk is vele malen gespeeld doch men bemerkte reeds met de eerste ma'en dat hier iets ging gebeuren Er voltrok zich gaandeweg een wonder van musice ren die door zoveel nobele passie zich openbaarde, door zulk een bijna beang stigende spanning was geladen door zulk een heroïsche moed bezield dat men deze triptiek in deze drie.edige dansscène :n él haar felheid hoorde ontladen. Na twee uur moeizame gang bereikte men eindelijk de hoogvlakte vanwaar het uitzicht op de omringende wereld een triomf leek. Is het wonder dat het publiek een sp< n- taan „bravo" als een bevrijdingskreet aanhief? M. M. De superior-generaal der Paters van het Allerheiligste Sacrament, de Neder landse patei Godfried Spiekman heeft Dij gelegenheid van zijn zilveren priester- jubilé in de Canadese nationale kerk. die voor die gelegenheid werd open gesteld een plechtige M. Mis gecelebreerd. (Zoan- bekend, zal de kerk van de Canadase H.H Martelaren niet vóór a.s. herfst wor- den ingezegend.) De jubilaris werd bij de plechtigheid geassisteerd door pater Roger Perusse de Canadese provinciaal en pater J Schrijvers, de Nederlandse provinciaal Pater Giuseppe Missaglia secretaris van het permanente comité der Internationale Eucharistische Congressen, fungeerde als ceremonianus. De heer P, H. Tuinenburg heeft mede gedeeld. dat zijn hongerstaking ten bate van de in Indonesië gearresteerde Neder landers Donderdagavond om 12 uur zal beginnen. Hij zal zijn staking in zj)n pension in Den Haag uitvoeren. Het is zijn plan door een verpleger toezicht op zijn actie te laten uitoefenen. Hij zei nog, dat hij zich de laatste 16 dagen op zijn hongerstaking heeft voor bereid en heeft geleefd op wat brood. Tij dens de hongerstaking zal hij alleen water drinken. De Senembah Mij heeft aan de Neder landse handel onderhands verkocht 144 pakken tabak tegen een dooreenprijs van f 6.70 per halve kg. Deze partij bestond uit verschillende soorten Sumatra-tabak. In de gisteravond gehouden vergade ring van de Noord-Oostpolder commissie voor algeir>ene belangen heeft de land drost ir A. P Minderhoud. medegedeeld, dat de minister van Binnenlandse Zaken zich accoord heeft verklaard met de opening op 1 September a.s van een openbaar lyceum te Emmeloord Hier mede heeft de minister feitelijk de be slissing genomen in de strijd, welke in de polder was ontbrand tussen de voorstan ders van een openbaar er een bijzonder lyceum. Nadat een kleine meerderheid van de poldercommissie zich indertijd had uitgesproken voor het voorste) van de landdrost om een openbaar lyceum te stichten, hadden de rechtse partijen een stichting ir het leven geroepen, die een aanvrage indiende om medewerking voor de totstandkoming van een bijzonder ly ceum. Verwacht wordt dat laatstbedoel de aanvrage thans zal worden afgewezen. Inderdaad kostelijk! In deze hygiënische moderne papier verpakking van de MOPAVI blijft de melk smakelijker en koeler. Door de aantrekkelijke bekervorm is hij handig om uit te schenken en uit te drinken. Bovendien is hij licht en gemakkelijk om mee te nemen naar werk of school. Moderne Papier Verpakklngs Industrie - Rotterdam Daglicht schaadt (lc smaak en voedingswaarde van melk. Daarom moet alle mellc voor het Amerikaanse leger in papier worden verpakt. Verkrijgbaar bij de zelfstandige melkslijters, aangesloten bij „De Combinatie" Laat ook Uw bonte en fijne goed. profiteren van bet vuil-uitzuigende Omo-sop. En gebruik Omo ook voorde vaat en voorschoonmaakkarweitjes. Doosjes van 10 stuks fl. 0,52 Doosjes van 20 stuks fl. 1,-. Het moderne Omo kent het geheim van de z.g. dubbele waskracht. Omo wast èn vlekkeloos èn zuiver wit. Daarom geeft alléén Omo U een was, waarvan U zonder overdrijving kunt zeggen: de schoonste was van mijn leven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 6