Verloskunde en gynaecologie een eenheid Reclame PUZZLE ZIG-ZAG „UNIQUE" CAFé-REST. „MODERN" 1 VERKOOPSTERS Nieuwe Srhiedamsche Courant KAMPIOENEN m° I J Mag ik mijn Hero alvast meenemen Inpoldering van Lauwerszee biedt grote voordelen \J „Istc tochten. Haagse jongeman stal drie auto's Meer landbouwgrond, betere afwatering en nieuw recreatiegebied Maakt voor Uw zaak WIE WIL AUTOVERHUUR Zoekt U een gezellige werkkring- De krant kunt gij niet missen, geen dag! Ze kan niet langer wachten Nederland ófruft&t niet béter! ZATERDAG 9 JULI 1953 !*SC PAGINA 12 Twee stuks in Rotterdam VOOROORLOGSE SPAAR TEGOEDEN IN W.-DUITSLAND Aanvulling tot 20 pet van R.M.-bedrag CULTURELE PRIJS ARNHEM UITGEREIKT INAUGURALE REDE PROF. DR L. STOLTE OPENBARE VERKOPING INVENTARIS JONGERIUS PHILIPS WINT PROCES OVER PATENTRECHT GOUDEN JUBILé VAN AUSTIN RUIM EEN MILLIOEN KIPPEN MINDER IN ONS LAND Consumptie van eieren loopt niet achteruit ALMELOSE LYCEïSTEN SLAAGS MET POLITIE Kapelaan werd uitgejouwd MAASTRICHT HEEFT WEER EEN PERROEN FRIES-GRONINGSCHE IN EERSTE HALFJAAR Resultaten bevredigend R.S. STOKVIS ZONEN N.V. typisten b) administratieve krachten cjonge krachten WIJ VRAGEN: A. VISSER ALLEEN GEVESTIGD: TERBREGSEWEG 262 Telefoon 28647 na 18 oor: Telefoon 21623 BESTELBILJET Ondergetekende wenst zich tot wederop zegging met ingang van heden te abonneren op de „Nieuwe Schiedamsche Courant" wat met Per weekad f 0.50 verlangd. per maar.d ad f 2.15 per kwartaal ad I 6.25 III Personeel gevraagd Goederen aangeboden Huizen en Kamers 150 cc CUT LR De Officier van Justitie bij de Recht bank te Dordrecht, heeft vandaag een jaar gevangenisstraf met aftrek (waar van acht maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd) geëist tegen de 18- jarige Haagse derde machinist op een kustvaarder M. G., die in een nacht in Mei drie maal een auto had ontvreemd en bovendien benzine uit een benzine pomp had gestolen. G. was indertijd in een café enigszins beschonken geraakt, waarna hij uit een Rotterdamse garage een Chevrolet had weggenomen. Toen hij deze kapot had gereden, had hij, eveneens in Rotterdam, een Opel gestolen, die hij in Dordrecht had verlaten om over te stappen in een volkswagen. Met deze laatste was hij naar Dubbeldam gereden, waar hij kans had gezien uit een benzinepomp benzine te stelen, nota bene terwijl een land bouwersknecht, die zat te melken rustig toekeek. De man had zijn koe niet in de steek willen laten en had daarom maar niemand gealarmeerd Hierdoor had G. kans gezien de Belgi sche grens te passeren. In Luik was hij tot bezinning gekomen. Hij had daar de wagen in de steek gelaten, waarna hij naar Aken was gelift. Vervolgens was hij naar Keulen getrokken, waar hij zich bij de politie had aangegeven. De Keulse politie had hem op transport gesteld naar Nederland. Nadat de officier van justitie G. schul dig aan diefstal had genoemd (voor joy riding achtte hij de gepleegde feiten te ernstig) en zijn eis had uit uitgesproken, pleitte mr G. Th. A, Baron van Lynden voor het opleggen van een gecombineer de straf. Zijns inziens was er uiteraard behalve wat de benzine betrof geen sprake van diefstal, doch van de minder ernstige joy-riding. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Zoals bekend is, zijn de bepalingen van het op 14'Juli 1953 in West-Duitsland afge kondigde „Altsparergesetz" ook op in Nederland woonachtige personen van toe passing verklaard. Deze wet houdt in, dat onder bepaalde voorwaarden een zekere vergoeding wordt gegeven voor spaartegoeden, die tenge volge van de geldsanering, welke in West-Duitsland is doorgevoerd, zijn gere duceerd. Onder spaartegoeden zijn in dit verband niet alleen tegoeden bij banken te verstaan, maar ook tegoeden bij bouw- spaarkassen, bij de postspaarbank, pand brieven, gemeentelijke, industriële en dergelijke obligaties, voorzover vermeld in de bijlagen van de wet, aanspraken op levensverzekeringsmaatschappijen en hy potheken. De tengevolge van de Duitse geldsane ring gereduceerde bedragen worden op zodanige wijze aangevuld, dat, na de aan vulling, de aan belanghebbenden toeko mende bedragen D.M. 20 belopen voor Iedere oorspronkelijke R.M. 100. De wet heeft slechts betrekking op spaartegoeden, die reeds bestonden voor 1 Januari 1940 en op 20 Juni 1948 nog aan wezig waren. Hoewel in het algemeen het indienen van een verzoek om vergoeding niet ver eist wordt, daar de bepalingen van de wet als regel automatisch moeten worden toegepast, wordt er van de zijde van het ministerie van financiën op gewezen, dat het toch wel aan te bevelen is, dat be langhebbenden voor hun vorderingen op komen. Zij kunnen zich daartoe het beste rechtstreeks tot de hiervoor in aanmer king komende debiteuren wenden. Aan de schilder Jan Homan te Maas-Kep- pel is ten standhuize te Arnhem Donder dagavond de culturele prijs der gemeente Arnhem voor 1955 uitgereikt. Aan deze prijs is 1000 verbonden, welk bedrag de schilder uit handen van roco-burgemeester J. Bronkhorst ontving. De heer A. J. de Lorm, directeur van het Arnhems ge meentemuseum, motiveerde het oordeel der jury. die, naar hij zei, tot de slotsom is gekomen dat Jan Homan als jong kun stenaar reeds tot resultaten is gekomen die de kiemen in zich sluiten van een verdere persoonlijke ontwikkeling. Prof dr L. A. M. Stolte, benoemd hoog leraar in de verloskunde en de gynaeco logie aan de R. K. universiteit te Nijme gen heeft gisteren in de aula van de universiteit een inaugurale rede uitge sproken over „het specialisme van de vrouwenarts". Spr. haalde een opmerking aan uit een vaktijdschrift uit 1932 waarin geschreven werd dat de verloskunde belangrijker was dan de gynaecologie. Men meende toen, dat gynaecologie niet exclusief of zelfs noodzakelijk mocht worden be schouwd als een afsplitsing van de alge mene chirurgie. In 1903 stelde prof. v. d. Hoeven de vraag, of de verloskunde en gynaecologie nog als twee gescheiden vakken moeaten worden gedoceerd en gepraktiseerd. Hij concludeerde dat het object van beide vakken hetzelfde is en dientengevolge de grens moeilijk is te trekken. De conclusie luidde: „bij specialisering van verloskun de en gynaecologie is de vereniging in een hand voor de practijk zeker niet on gewenst, doch voor wetenschappelijke be oefening zonder voorbehoud noodzakelijk". Deze conclusie is volgens spr. heden in volle omvang van kracht en zij wordt in ons land door de overgrote meerderheid van de vakgenoten voor juist gehouden. Spr. schetste hoe in bepaalde weten schappelijke kringen b.v. in Frankrijk en in de V. S. anders wordt geoordeeld. Na de positie van de vroedvrouw in de ver loskunde te hebben geschetst, pleitte spr. voor vereniging van verloskunde en obstetrie. Spr. drong vooral aan op een intensie vere scholing van de artsen in de verlos kunde. Alle maatregelen ter bevordering van de volksgezondheid lopen spaak als de arts, die de medische maatregelen moet effectueren, onvoldoende wordt op geleid. Een universitaire kliniek is behal ve school voor aanstaande artsen, ook een opleidingsinstituut voor specialisten. Men kan zonder overdrijving getuigen aldus spr. dat de universitaire regeling in Ne derland, ook zonder overheidsbemoeiing, geen onvoldoende resultaten heeft opgele verd. Een sociografisch onderzoek, ingesteld op instigatie van de vereniging van katho lieke ziekenhuizen in Nederland, toont aan, dat het percentage katholieke artsen, dat gaat specialiseren, niet ten achter ligt bij dat van hun niet-katholieke beroeps genoten. Dit gunstige verschijnsel is ook te danken aan het feit, dat het aantal ka tholieke, niet-universitaire opleidingscen tra aanmerkelijk groter was en is dan het aantal niet-katholieke. Spr. hoopte dat zulks zo zal blijven, vooral ook in katho lieke centra. Hij uitte de wens dat het hem gegeven mocht zijn ook niet-katho lieke artsen tot specialist te mogen op leiden. Lof bracht spr. tenslotte aan zijn vroe gere leermeesters Plate, De Jongh en Thijssen. Op 25 Juli zal, ten overstaan van no taris J. G. R. ter Horst te Utrecht, met de openbare verkoping worden begonnen van het grote machinepark en de bedrijfs- inventaris van de voorheen aldaar aan de Kanaaldijk gevestigde Constructie- en Carrosseriefabriek der N.V. J. Jongerius. Gedurende zeven dagen zullen in „Es planade" gegadigden hun keus kunnen maken uit de meer dan 4300 kavelingen, die de catalogus bevat. De heer S. I. Troostwijk, makelaar in machines te Am sterdam, aan wie de organisatie dezer verkoping is opgedragen, deelde ons mede dat van technische zijde uit binnen- zowei als uit het buitenland grote belang stelling voor deze veiling bestaat. Om trent de toekomstige bestemming van het gebouwencomplex is nog niets be kend. Voor de districtsrechtbank van Wil mington, Delaware, in de Ver. Staten is een geding behandeld dat de Hartford Nationaal Bank and Trust Comp. en de Philips laboratoria aanhangig hebben ge maakt tegen E, F. Drew and Comp. Hartford en Philips betoogden dat de Drew Comp. inbreuk had gemaakt op het patent inzake de productiemethode van vitamine D3, uitgevonden door twee Ne derlandse onderzoekers, dr J. van der Vliet en dr W. Stevens van PhilipsRoxane te Weesp. De eisers werden in het gelijk gesteld door rechter Paul Leahy, die de Drew Comp. gelastte, verdere inbreuk op het patent te staken. Hjj verklaarde dat de eisters recht hadden op schadevergoeding. Een bedrag werd echter niet vastgesteld. Bij de methode van dr van der Vliet en dr Stevens wordt uit levertraan een stof, bekend als provitamine D3, gewon nen, die met behulp van ultra-violet licht kan worden omgezet in vitamine D3. Dit vitamine wordt essentieel geacht voor de vorming van gezonde beenderen en tan den. strichtse stadsarchivaris, mr Wouters, de betekenis van de perroen toe en vertelde de secretaris van „Le Grand Liege", prof. Lejeune, er over Luik. Na een receptie trok het gezelschap, voorafgegaan door het muziekkorps van de Maastrichtse po litie, naar het Vrijthof, waar dan wethou der Gilbart de perroen, na overdracht aan de gemeente, onthulde. Tot slot van deze „Luikse dag" gaf het Maastrichts Stedelijk Orkest een Perroen- concert in de onlangs geopende concert zaal, het Staargebouw, waarop werken van Matti Niël, Carl Smulders, Joseph Jongen en Caesar Franck werden uitge voerd. Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat door Herbert Austin in Birming ham (Engeland) werd opgericht „The Austin Motor Company", die thans werkt met meer dan 21.000 man personeel en 120 Austins per uur produceert. Op grootste wijze zal dit jubileum wor den herdacht. Vliegtuigen zijn gechar terd om vertegenwoordigers en handela ren uit Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika over te brengen en ver wacht, wordt, dat meer dan 20000 men sen waaronder delegaties van bijna elke nationaliteit de feestelijkheden zullen meemaken. In de gistermiddag te Utrecht gehou den algemene vergadering van de Neder landse Pluimveeteeltorganisatie deelde de voorzitter van deze organisatie, de heer J. Vergaay, mede, dat bij de laatste tel ling is gebleken, dat de Nederlandse pluimveestapel met ruim 1 millioen kip pen vermniderd is. Ook in het buitenland aldus de heer Vergaay, neemt het aantal van deze dieren af. Daarentegen consta teerde hij, dat de consumptie van eieren niet achteruit loopt. De vooruitzichten voor d£ Nederlandse pluimveeteelt noem de de heer Vergaay niet ongunstig, het geen volgens hem voornamelijk te danken was aan het op tijd selecteren van de dieren. Leerlingen van de Almelose lycea in het bijzonder van het christelijk lyceum hebben zich de afgelopen dagen zeer onbehoorlijk gedragen ten opzichte van de politie en een Katholieke geestelijke. De politie is herhaaldelijk lastig geval len en uitgejoeld door de knapen, het geen gisteravond resulteerde in een grote vechtpartij, waarbij de agenten gebruik moesten maken van de gummiknuppel. De commissaris van politie, de heer R. P. Boekhoudt, werd zelfs van de been ge lopen en heeft zich slechts door het uit delen van enkele rake klappen kunnen bevrijden. Vanmorgen werd voor het gebouw van het Chr. lyceum een Almelose kapelaan op een zeer krenkende wjjze uitgejoeld. Een toevallig op dat moment passerende inspecteur van politie kon met hulp van de leraren ingrijpen. De rector van het Christelijk lyceum noemde het optreden van de leerlingen „onbeschoft en onge manierd". Hjj kondigde strenge maatre gelen aan tegen de daders. De leerlingen die vanmorgen de kapelaan uitjoelden, zijn door de rector reeds onderhouden over hun gedrag. De commissaris van politie heeft zich schriftelijk tot de rector gewend over deze onaangename kwestie. Het was niet zonder zin, dat Donder dagmiddag op het Vrijthof te Maastricht door de Luikse wethouder van schone kunsten de Maastrichtse perroen werd onthuld. Symboliseerde de vroegere per roen, die in 1796 door de Fransen werd afgebroken, de mede-souvereiniteit van de Luikse Prins-Bisschoppen in Maas tricht, nu verzinnebeelt het monument de wederzijdse eeuwenoude vriendschap en verbondenheid tussen de beide steden aan de Maas. Daarom ook had men deze ont hulling gepaard laten gaan aan een „Luikse Dag", waartoe een delegatie van de Belgische zusterstad naar Maastricht was gekomen, waar zij officieel op het stadhuis werd ontvangen. Tijdens deze bijeenkomst, waarop vele stedelijke auto riteiten aanwezig waren, lichtte de Maas- Ten Oosten van de nieuw aan te bren gen spuisluis, die een enorme capaciteit zal krijgen, is het sluitgat geprojecteerd. Voor de afsluiting zullen betonnen cais sons worden gebruikt. Men hoopt de slui ting in 1960 te kunnen voltooien. Daarna zal er nog een jaar worden gewerkt aan de kaden rond de boezem, terwijl dan nog ongeveer twee jaar is geraamd voor het in cultuur brengen van de grond. Van de beide woonkernen zal een tot Friesland en een tot Groningen gaan behoren. Vast staat echter, dat nog voor tal van problemen een oplossing zal moeten wor den gezocht, voordat deze plannen ver wezenlijkt zullen kunnen worden Zo zijn met het provinciale bestuur van Gronin gen momenteel onderhandelingen gaande over de positie van de Zoutkamper vis sers, het verziltingsvraagstuk en de ver ontreiniging van de boezem. De minister heeft niettemin toegezegd, dat het Lau- werszeeproject ondanks de Delta-plannen ten uitvoer zal worden gebracht. (Van onze correspondent) Ir G. L. Walther, hoofddirecteur van de Prov. Waterstaat in Friesland, heeft Vrij dag in een vergadering van gemeente- en Waterschapsbesturen te Leeuwarden ver klaard, dat de inpoldering van de Lau- werszee belangrijke voordelen zal mee brengen. Niet alleen komt er meer land bouwgrond beschikbaar, maar ook de afwatering in het Noorden zal belang rijk kunnen worden verbeterd, terwijl er bovendien een geheel nieuw recreatiege bied voor Noord-Nederland zal ontstaan. Het gehele in te dijken gebied zal een oppervlakte omvatten van ruim 7000 ha, waarvan 1500 ha boezem blijft. Het te winnen land zal bestaan uit 1000 ha zware zavel, 2360 ha lichte zavel en ruim 2100 ha zandgrond. Daarvan zal rond 1000 ha bestemd worden voor akkerbouw, 1800 ha voor grasland, 1100 ha voor het gemengde bedrijf, 200 ha voor bebossing en 400 ha voor de aanleg van twee nieu we dorpen. De totale kosten worden ge raamd op rond 80 millioen. De terreinen van de grote fabrieken ia Longbridge worden getransformeerd il» een grote arena met prachtige stands, de coraties en alles wat verder nodig is voor een grandioos gala-feest. Er zullen o.m. wedstrijden gehouden worden voor ve- Portugese regering gewijzigd. In Lissa bon is Woensdag een wijziging van de Portugeese regering bekend gemaakt, waarbij de ministeries van het president schap, financiën, overzeese gebiedsdelen, teranen-auto's uit verschillende landen, onderwijs en sociale zaken betrokken zijn Gedurende het eerste halfjaar 1955 wer den door het concern van ue Friesch Groningsche Hypotheekbank hypotheken gesleten voor een bedrag van 26.400.000 en afgelost voor 18.000.000, zodat het uit staande bedrag steeg met 8 millioen tot 225.700.000. Aan pandbrieven en schuldbekentenis sen werd in deze periode geplaatst voor een bedrag van 10.500.000, terwijl werd uitgeloot en teruggenomen voor een be drag van 1.5 millioen. Het in omloop zijnde bedrag ging dus vooruit met f 9 millioen en bedroeg op 30 Juni 203.100.000. Hoewel de entemarge verder terugliep, mogen, mede tengevolge van de uitbrei ding van het bedrijf, de resultaten over het afgelopen halfjaar bevredigend wor den genoemd, aldus een bericht van de maatschappij. Op de horizontale rijen woorden in vullen van 7 letters met de volgende be tekenis: 1 weersgesteldheid, 2 iemand, die goed in leen had, 3 uitstalkast, 4 onvat baar maken voor ziekte, 5 opschrijven, 6 narigheid, 7 tegenspraak, 8 tractatie, 9 mosvlakte langs de IJszee, 10 zingen van bergbewoners, 11 honger, 12 zich inspan nen, 13 terugkeer tot vroegere toestand, 14 op gelijke afstand, 15 aalmoes vragen, 16 behagen, 17 weinigen, 18 stad in China, 19 gat, 20 aanleiding, 21 plat mutsje, 22 niettegenstaande, 23 ontzag, 24 dorp op de Veluwe. 25 schakeringen. Bij juiste invulling ontstaan 2 spreek woorden, één op de zig-zag-lijn (vier kantjes) en een, gevormd door de begin letters van de gevraagde woorden. Oplossingen kunnen ingezonden wor den tot Donderdagmiddag. Over de puzzle-rubriek kan niet gecorrespon deerd worden. De oplossingen van de kruiswoord-' puzzle van verleden week is: Horizontaal: 1 brok, 4 Nepal, 8 rond, 11 kin, 13 eik, 14 val, 15 en, 17 Peel. 19 Taag, 21 me, 22 rek, 24 geteerd, 26 sik, 27 tegen, 29 Medan, 32 eer, 33 enk, 35 rog, 37 oord, 39 eider, 41 ooft, 43 R.D., 44 enig, 45 rasp, 46 er, 47 deeg, 49 sedes, 51 solo, 53 zes, 55 non, 56 ver, 57 renet, 59 kales, 61 bol, 62 rooster, 65 lip, 67 es, 68 piek, 69 riek, 71 re, 72 moe, 73 Epe, 75 nis, 77 krat, 78 dorst, 79 mier. Verticaal: 1 bier, 2 o, k„ 3 kip, 5 eelt, 6 pi, 7 akte, 8 rag, 9 o. 1., 10 drek, 12 ne ger, 14 vader, 16 net, 18 een, 20 arm, 21 min, 23 keer, 25 eend, 26 sago, 28 gedegen, 30 doopsel, 31 horde, 33 eigen, 34 keren, 36 strop, 38 ode, 39 eis, 40 ras, 42 fel, 48 ezel, 50 doos, 52 Orel, 54 serie, 56 varen, 57 ros, 58 toe, 59 kei, 60 sir, 61 beek, 63 oker, 64 tres, 66 peer. 68 pot, 70 kim, 72 ma, 74 Po, 76 si. Deze week wordt een postwissel ge zonden naar J. v. Gerven, Prof K, O. laan 151a, Schiedam. er in jong gezinnetje KOMEN HELPEN? G. KOOT, Nieuwe Binnenweg 385, Rotterdam. Met auto's of rijtuigen van UNIQUE •.trouwen, zal U nooit berouwen". Burg. Knappertlaan 10—12—14—18 Tel. 68817 - Schiedam Charl. Kerksingel 66 Tel. 73051 R'dam Gouvernestraat 20 Tel. 30597 R'dam Notaris A. S. H. A. BLAISSE, te Schiedam, zal op Vrijdagen 22 en 29 Juli 1955, resp. bij vei ling en afslag, telkens des v.m. 11 uur in het Gebouw „Arcade", Lange Haven 71, te Schiedam, in het openbaar verkopen: I. Een pand, waarin werk plaats met bovenwoning, open grond en erve, te Schiedam, HOOFDSTRAAT 97, groot 1 A. 49 ca. Bovenste étage verhuurd voor 33,75 p. m., het overige in eigen gebruik. II. Een winkel- en woonhuis met bovenwoning, tuin en erve, te Schiedam, SINGEL 153, groot 1 A 90 ca. Verhuurd winkel met boven woning voor 108,33 p. m. en de achter de winkel gelegen woning voor 33,85 p. m. Voorts op Vrijdag 29 Juli 1955, bij veiling en afslag in één zitting: De in het pand Hoofdstraat 97, te Schiedam, aanwezige FRAISMACHIXE. merk „Dankaert" op kogella gers. Tafelafmeting 800 x 800 mm. met beveiliging, geleider, hulpstukken en 12 stel profiel- beitels. Aangedreven door Electromotor 220/380 volt, 5 P.K., 1400 omwentelingen met aanloopweerstand en schake laar. Aanvaarding: Perceel I en Fraismaehine dadelijk na toe wijzing en Perceel II op 29 Augustus 1955. Betaling: percelen I en II op 29 Augustus 1955, echter voor perceel I met bijbetaling van 5 rente sedert aanvaarding; en de Fraismaehine dadelijk na de toewijzing. Bezichtiging: Woensdag 20 en Donderdag 21 Juli 1955 van 1012 en van 24 uur Inlichtingen en toegangsbewij zen ten kantore van voor noemde Notaris. Nieuwe Ha ven, 149, te Schiedam, telef. 68116. HEIMAN DULLAERTPLEIN 3 - ROTTERDAM vraagt voor spoedige Indiensttreding Leeftijd 18-25 jaar. Ook ouderen (bijv. gepensionneerden boven 55 jaar en niet ouder dan 60 jaar) komen hiervoor in aanmerking. Na een inwerkperiode bestaat de moge lijkheid geplaatst te worden op een administratieve-, commerciële- of tech nische afdeling. Ook zij, die eindexamen doen komen hiervoor in aanmerking. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van leeftijd, opleiding en practijkervaring, onder duidelijke vermelding voor welke functie men solliciteert, worden gaarne ingewacht bij de afd. Personeelszaken, terwijl ook persoonlijke aanmelding bij deze afdeling tijdens de kantooruren mogelijk is. f JOH. M. BLOEMEND A AL v.h. A. V. J. den Ouden Kleiweg 221-223 Tel. 40533 Rotterdam (N.) SPECIAAL AANBEVOLEN: gebakken of gestoofde paling, piepkuikens, varkenshaasjes. Uitgebreid restaurant A. LENGKEEK Jr, Broersvest 40, Tel. 67607 Aanmeldeh dagelijks, ook per telefonische afspraak. AUTOSLOPERIJ ROTTERDAM T« koop gevra.gd SLOOPAUTO'S bij voorkeur na 1945 Nederlands grootst gesor- teerde Sloperij j DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 en het abonnementsgeld te voldoen: doorhalen rn Naam en adres: Bjj verzending pet post he frankeren als brief uillllilllHllilil'iilllllllllllülllllilülllllllll'ilülllllilllllll'llillllllllülllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllil Mevrouw Stuyt zoekt in haar jong gezin flinke interne R.K. hulp per 1 September. Hulp werkster. Mesdagstraat 114, Den Haag. Kapsters! Voor een vergevorderd kapster hebben wij in onze mo dern ingerichte kapsalon een plaats vacant. Wij garanderen een hoog loon. Vacantie kan ge regeld worden. IT. J. Willemse, 's-Gravendijkwal 129, Tel. 32013. Gebrandschilderd glas in lood voor ramen en deuren. Artistie ke uitvoeringen. Artistieke ont werpen. Schilderstukken. Gou aches. crayons. Kunstatelier W. Westhof, Anthonie Muysstraat 6T, Schiedam. Nette meisjes gevraagd voor alle afdelingen. Stoom- en Chem. Wasserij Nico Nijman, Voorha ven 3341, Rotterdam-West. Nieuwste wand toiletten blank berken. Mooie keus. Komt eens naar de Grote Markt 19—21, Schiedam. Inlijsten van platen en foto's en aquarellen, schilderijen, scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. C. van Loenen Dam 41—43. Tel. 66192. Showroom: Vlaardinger- straat 6. Prima herenfiets te koop. Ge heel compleet. Vaste prijs f 35. St Liduinastraat 27 a, Schiedam. Gevraagd woongelegenheid voor gezin, 1 kind, met kook- en stookgelegenheid. Te bevragen R. Stam. Feijenoordstraat 22a, Rotterdam-Zuid. Hundt*' «n Bedrijf Verse waar van Bosselaar 75 ct kilo 40 ct Va kilo. Het beste vleesproduct voor hond en kat. Dagelijks thuisbezorgd. Geves tigd Abattoir. Telefoon 113901. De speciaalzaak van Schiedam op gebied van staalwaren en Gero-eassettes is Solingen, Broersvest 57. Is Uw schaar kapot of Uw mes bot? Solingen. Broersvest 57, repareert en slijpt ze vakkundig. Onzichtbaar stoppen. Alle voor komende brand- én motgaten, winkelhaken en scheuren wor den door ons onzichtbaar ge stopt. Billijke prijzen, spoedige aflevering. Hoogstraat 8. Schie dam. Tel 67709 Ifiliaal Roeloff). Diversen Mevr. Dries-Hoeboer, Med. ge- dipl. pedicure. Algehele voet verzorging. Boerhnavelaan 86, Te!. 68653. Ook behandeling aan huis. de enige scooter met directe overbrenging (zonder ketting of cardan) N.V. G.A.M^ Gaesbeeksl'00' 'f? u\. 10 800-72400 Rotterdam NEDAM Mariagardestraa» 15 tel. *4750-2041 Roermond Wanneer anderen opzien tegen lange afstanden, rijdt U comfortabel op Uw Vespa. U maakt de mooiste tochten en bezoekt de leukste plekjes! Vespa 125 cc de Luxef 1293.- Vespa 150 cc de Luxe (incl. ingeb. km-teller) f 1448.- Extra voor een res. wiel en band voor beide modellenf 50.- Vespa 150 cc Grand Sport compleet en met 2-zits zadelf 1850.- Verspreide betaling mogelijk. Aanbetaling 10%, restant in 6, 12, 18 of 24 maanden. Dealers door het gehele land. Op aanvraag dealer-adres in Uw omgeving Het is worm op de hei, hoor - en door krijg je een reuze-dorst van! Nu ja, het is wel een beetje lékkere dorstI Het is alleen zo vre-se-lijk moeilijk om te kiezen, want het is allemaal zo èrg lekker; Frambozen - of Cerise - Heromilk of Sinas? Mammie zegt: neem moor wat je wilt, allés van HERO is éven lekker en éven gezond I Mog ik mijn flesje meenemen onder de bomen Dat is een feest, zeg - met zo'n héle fles HERO voor jezelf alléén, en dan maar genieten in de schaduw! Noem het kind bij de naam verlang met nadrukt HERO Cossis Anonas Cerise Perl HERO Smas Frambozen Grapefruit HERO Tomatensap Heromilk

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 12