Somehow".- Onlogische definitie van onverwoestbaar vertrouwen eman Nederlandse K.A.J DEBRALINE PUZZLE Britse karakteristiek Atoomtijdperk maakte einde aan Albions „splendid isolation'7 TEGEN MAAG- EN DARMSTOORNISSEN PAGINA 4 DINSDAG 12 JULI 1955 doet véél lever in de leverpastei! lekker gezond voordelig 95-JARIGE WINTERSW1JKER VLIEGT NAAR PRETORIA Zijn zoon is er 40 jaar getrouwd VERHOGING BRITSE BIN NENLANDSE KOLENPRIJZEN BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Extra smakelijke soep QUAKER VERMICELLI SIGARETTEN VERKOOP MET AUTOMATEN Kantonrechter moet beslissen HANDELSBESPREKINGEN MET POLEN TELEVISIE L' Lf l\. ,s erSer dan pijn' Onmiddellijke verlichting en spoedige genezing van Uw huidaandoening geeft het beroemde huidgeneesmiddel m diarrhee bedorven maag fel „kater" ll 1 V7UJ-J van SAN FRANCISCO Vraag ook eens Stegemgn's andere le.toer specialiteiten: Saksische en Berliner leverworst, feverkaas etc. Woensdag a.s. hoopt de 95-jarige Winterswijker. de heer C. Defroe, oud stationschef van de Nederlandse Spoor wegen per K.L.M. naar Zuid-Afrika te vertrekken ter bijwoning van de 40-jarge bruiloft van zijn zoon in Pretoria De heer Defroe, wiens eerste vrouw een Zuid-Afrikaanse was, telt in de Unie van Zuid-Afrika talrijke vrienden en familieleden, die hij dan ook verschillen de malen bezocht. Tevoren maakte hij deze reizen per böot, maar thans wil hij van de vlugere verbinding door de lucht gebruik maken, omdat hij naar hij mede deelt „niet zoveel tijd meer heeft". De Britse Nationale Kolenraad heeft medegedeeld, dat de prijs voor steenkool in Engeland met ingang van 18 Juli a.s. wordt verhoogd met ongeveer 12 shilling per ton. Als redenen voor deze prijsver hoging van 18 pet worden genoemd de stijgende lonen, de kosten voor ingevoer de steenkool en grotere uitgaven voor vei ligheid en gezondheidsvoorzieningen in de mijnep. De raad deelde voorts mede, dat En geland dit jaar ongeveer 12 millioen ton kolen zou moeten invoeren. De hogere kolenprijs zal naar de Nationale Gasraad later verklaarde vrijwel onmiddellijk moeten leiden tot een prijsverhoging voor gas en cokes. Zondagmiddag is tijdens het zwemmen het 10-jarig dochtertje van de familie Van der H„ wonende op de Vlijmense- dijk te Vlijmen, in het Nieuwkuijkse na tuurbad „De Wiel" verdronken. Zeer waarschijnlijk heeft zij zich in het diepe bad begeven, terwijl zij de zwemkunst nog niet volkomen meester was. Later heeft men het stoffelijk overschot kun nen opdreggen. Alleen verpakt verkrijgbaai vooraf, beveel lk alttjd aan en dan natuurlijk Quaker Vermicelli er ln. Iedereen vindt dat heer- lijk. Neem de proefKoop vandaag nog een pak Drie Amerikaanse soldaten hadden va de oorlog in Korea besloten niet terug te keren naar hun vaderland. De drie krijgsgevangenen die liever wilden blij ven, zijn dezer dagenna achttien maan den in Hongkong aangekomen, om terug te keren naar Amerika, hoewel hun een gevangenisstraf staat te wachtenals zij thuis 'komen, wegens collaboratie met de vijand. Zij verklaarden liever dood te zjjn, dan nog langer onder het juk van het communisme te leven. De foto laat van links naar rechts zien: William A. Cowart (22 Otlio G. Bell 124 j.) en Lewis W. Griggs (23 jj. Zij zijn drie van de een-en-twintig krijgsgevangenen, die indertijd besloten over te lopen naar de communisten. De ambtenaar van het O.M. bij het kan tongerecht te Haarlem, mr. H. Lager waard, heeft een geldboete van elf gul den subs, twee dagen hechtenis geëist te gen de sigarenwinkelier P- J. S. die een proefproces heeft uitgelokt over verkoop van sigaretten door middel van automa ten. Volgens de politieverordening is dit verboden. De verdachte gaf toe, dat hij op 29 Maart een automaat had laten plaat sen voor zijn winkel aan de Spaarnwou- derstraat. In de automaat bevonden zich doosjes sigaretten en nadat twee voorbij gangers een doosje hadden gekocht en de politie proces-verbaal had opgemaakt werd de automaat verwijderd. De heer S. hoopt op ontslag van rechtsver volging: dan is hij voornemens een auto maat voor zijn winkel te plaatsen De ambtenaar herinnerde er aan, dat het verbod tot verkoop van rookwaren in 1932 door de gemeenteraad werd ge maakt ten gunste van kinderen, die veel zouden roken. Hij herinnerde aan de nieuwe Winkelsluitingswet 1951, die vol gens hem niet in strijd is met de politie verordening. Deze verordening handelt over de openbare gezondheid en de win kelsluitingswet bemoeit zich met de ar- beidsrust. Volgens de verdediger, mr J. Roggeveen staat de Winkelsluitingswet verkoop in automaten toe. Daarom mogen volgens hem lagere organen geen bepa lingen maken die in strijd zi.in met deze rijkswet. Zijn conclusie was, dat de be paling in de politieverordening niet ver bindend is en dat ontslag van rechtsver volging moet volgen. De kantonrechter zal over 14 dagen vonnis wijzen. Midden Juli zullen te Warschau bespre kingen beginnen tussen een Nederlandse en een Poolse delegatie ter regeling van het handels- en betalingsverkeer tussen beide landen. Dit handelsverkeer heeft zich In de af gelopen vijf jaren als volgt ontwikkeld: Invoer uit Uitvoer jaar Polen naar Polen (in millioenen guldens) 1950 25,6 34,3 1951 20,5 24,5 1952 16,8 19,8 1953 8,4 7,1 1953 9,0 13,8 NCRV: 17.00—17.30 V d kind, (Advertentie) loven Ralston als tegenstander te hebben. Hij is keihard. Als hij wil, kan hij me ruïneren. Niet zolang ik doorga je zo te be talen, wierp zij tegen. Dat mag waar zijn, vervolgde hij met een benauwd gezicht, maar ik ge loof niet, dat ik U nog langer in dit soort van zaken van dienst kan zijn. Dat moet je zelf weten, zei Hephzi- bah kortaf. Hoe is het vandaag gegaan? Ik heb tweeduizend aandelen Ger trude gekocht. De cheques zijn op Uw naam bij de Hibernia Bank gedeponeerd. Uw winst beloopt ongeveer tweehonderd mille. Hier hebt U de kooplijst en het depositobewijs. Dus je durft niet meer voor me te werken? Ik moet aan mijn toekomst denken, antwoordde hij. Kwalijk kan ik het je niet nemen, zei Hephzibah grimmig. Ik ben blij, dat ik niets over U heb kunnen verklappen, zei Means. Ze neep haar slimme oogjes half toe en keek hem scherp aan. Hoe kom je daar zo bij? vroeg ze. Niks verklappen, zei je? Biecht eens op, jongeman, heb je soms een kwaad ge weten? Zeg, wat heb je losgelaten? Menas sloeg zijn ogen neer. Hij schoof heen en weer op zijn stoel. Hephzibah meende een schuldige uitdrukking op zijn gelaat te ontdekken. Dus je hebt Ralston toch iets ver teld, he? Ze stak haar gezicht naar vo ren. Veel kon je niet verraden, nietwaar? Maar één ding kon je wel verklappen - keer met Jason Means in verbinding stel len om te horen wat voor resultaten hij die dag geboekt had Vanmiddag ga je precies eender te werk als gisteren, zei ze. Deze keer neem je voor mijnheer Means een cheque mee van vijfduizend dollar. Hij moet weten, dat hij goed betaald wordt. Maar wees zo mogelijk nog voorzichtiger dan anders Net een paar booswichten, bromde Hepsie. Vanavond dineer ik bij mijnheer Pio- che, zei Anneke. Als hij wist wat je uitvoert, zou je die kans niet krijgen antwoordde Hephzi bah. Daarom moeten we zorgen, dat hij het niet te weten komt, zei Anneke glim lachend. Tegen het einde van de middag vertrok Hephzibah op dezelfde wijze als de dag tevoren, met haar zwarte sluier en hoed in een hoedendoos bij zich. Ze begaf zich naar een kleine stalhouderij - niet dezelf de van gisteren - waar ze een gesloten rijtuig huurde en de koetsier het adres van Means gaf. Vlak voordat ze uitstapte, deed ze haar sluier voor en zette haar hoed op. Daar na beklom ze de stoep en belde aan. Means liet haar in zijn kleine salon. Zijn gelaat droeg een bezorgde uitdrukking. Ze laten me niet met rust, mevrouw Wattles, zei hij. Daar word je voor betaald, zei Hephzibah streng.' En goed betaald. Ze overhandigde hem de cheque. U betaalt me inderdaad goed, gaf hij toe. Maar lk kan me slecht veroor- Telegrammen uit Londen rapporteerden, dat ook daar de debacle compleet was. Midden op de voorpagina van de Chro nicle stond een bericht dat Anneke deed schrikken. Het luidde als volgt: Wie is H. Wattles? Naar verluidt, is de geheimzinnige we duwe doende wederom een vermogen te verdienen, thans met behulp van aandelen in de mijn Gertrude. Terwijl ervaren beurs speculanten enorme bedragen verloren hebben, maakt deze vrouw, wier gezicht geen mens totnogtoe gezien heeft, onge looflijke winsten. H. Wattles verkocht aan delen toen iedereen nog tot kopen be reid was, en makelaars zowel als beleg gers vragen zich af waar deze vrouw in het zwart haar inlichtingen vandaan heert. Haar advocaat, Jason Means, is niet in staat iets over haar mede te delen. Hij heeft het gezicht, dat schuil gaat achter een zware sluier, nog niet ene keer ge zien. In San Francisco's geschiedenis is een dergelijke mysterieuze en romantisch figuur nog nooit eerder op de voorgrond getreden. Wie is H. Wattles? dergelijke belangstelling van de zijde van de pers was onvermijdelijk, besefte zij. Zij had alle reden tot tevredenheid over de wijsheid van haar voorzorgsmaatrege len. Nog één keer zou zij risico moeten ne men, en daarna zou H. Wattles van het toneel verdwijnen - niet voor een dag of een week, maar voor verscheidene maan den, tot de opwinding over haar verschij ning tot het nulpunt gedaald zou zijn. Vanavond moest Hephzibah zich nog een

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4