Nieuws uit STAD en OMTREK Winst en verlies voor Openbare Leeszaal Schiedammers naar Brielle Geheugen-hulp Reclame Een kinderleeszaaltje, maar directrice M. J. Janssen gaat heen Super-Smeerstation DE STER Lage totalen bij Excelsior-HCC I ER WAS FEEST IN ACHTHUIZEN Blikseminslag bij liet onweer Afhalen pakketten voor Oostpriesterhulp Monopole Theater Het herstel van de Korte Havenweg Pastoor Mulder vierde zijn zilveren priesterjubileum Burgerlijke Stand Maakt voor Uw zaak DINSDAG 19 JULI 1955 NSC PAGINA 2 Jacht door Londen Filiaal in Nieuwland KIEUWE SCHIEOAMSCHE COURANT STRAATVOETBAL COMPETITIE DE POSTDUIF WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND HALVE COMPETITIE RK WIK NED. VR ACH I KNMARKT 19 MANNEN MINDER 335 VROUWEN MééR.... MARK ("BERICHTEN Bij het onweer dat zich gistermorgen over de stad ontlastte is de bliksem in geslagen via de schoorsteen op het dak van het pand Van Smaleveldstraat 16 A. Het hemelvuur brandde een gat van 10 bjj 40 cm in het platte dak en door dit gat kwam de regen weer bij bakken te recht op een bed in de bovenetage, be woond door de heer J. M. K. Het water kwam zelfs verder; liep door de vloer en sijpelde bij de benedenburen, de familie H. N. N. van het plafojd binnen. Er zjjn nog meer slachtoffers van het onweer. In de regen slipte de verpleeg ster H. K. in de Lange Nieuwstraat met haar fiets en kwam te vallen, waardoor zij een heup-fractuur opliep. Door de am bulance van de G. G. en G.D. is zij naar de dr Noletstichting overgebracht. Ook in de Gorzen heeft men van het onweer geweten, want wederom kwamen een aantal straten onder water te staan. Een aantal kelders liep vol. Van de straten was het weer vrij vlug verdwenen, maar met die kelders was het weer een misère. Ook elders in de stad heeft men veel overlast van het regenwater ondervonden. Het blijkt, dat verschillende personen, die een doos ontvingen om te vullen met artikelen voor Oostpriesterhulp, nog wachten, dat die gevulde doos afgehaald zal worden. Daar de Kapelwagen thans elders in gebruik is, zal de heer J. H. van de Wa ter, Dam 52 deze dozen laten afhalen, indien U hem telefonisch wilt berichten telef. no. 67664 dat U nog goederen voor genoemd doel beschikbaar hebt. Er zal daarna voor gezorgd worden, dat Oostpriesterhulp ze ontvangt. In het Monopole Theater draait van hedenavond af de Engelse thriller „Jacht door Londen", met George Raft en Sally Gray. De verdwijning van allerlei geleerden brengt 's werelds hoofdsteden in rep en Mej. Janssen, de energieke directrice, gaat de R. K. Openbare Leeszaal verlaten, die hiermede een groot verlies lijdt. Voorzitter Groenendaal had gisteren een prettige en een minder prettige taak. Hjj kon zichzelf en het bestuur van de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek St. Li- duina gelukwensen met een nieuwe aan winst, het Jreurig ingerichte kinderlees- zaaltje, maar moest tevens een minder prettige mededeling doen: mej. Janssen gaat haar functie als directrice neerleg gen. Ze is aangesteld bij de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Helmond, het geen voor haar in vergelijking met wat Schiedam te bieden heeft een belangrijke verbetering betekenf. In de. enkele woorden, die hij tot haar persoonlijk richtte, kon 'hij niet uitvoe rig gewagen van de bijzondere waarde ring, welke zowel hij als het bestuur koes teren voor de bijzondere activiteit, welke mej. Janssen, nadat ze uit haar geboor teprovincie Limburg naar onze stad was gekomen, van meet af aan heeft ontplooid. Maar iedereen, die het leven en streven van onze Katholieke Leeszaal van nabij volgt, weet wat de energieke directrice, die een tweetal jaren geleden haar taak aanvaardde, tot stand wist te brengen Het bezoek aan de Leeszaal steeg, het aantal uitgeleende boeken ging aanzien lijk omhoog. Verleden jaar werden er on geveer 90.000 onder de mensen gebracht De sfeer in de bibliotheek werd anders. Er kwam iets in van Limburgse gemoe delijkheid, zelfs huiselijkheid en het uitle nen van boeken werd er met toewijding verricht. Voor het belangrijke culturele instituut, dat bibliotheek en leeszaal vor men, is het heengaan van mej. Janssen een gevoelig verlies. Tegen September wanneer ze afscheid neemt, zal het be stuur haar ongetwijfeld op duidelijke wijze zijn erkentelijkheid tonen. De heer Groenendaal heeft, voordat de aanwezigen gistermiddag in de vergader zaal van de bibliotheek naar het nieuwe leeszaaltje togen, in de eerste plaats wel kom geheten de heer M.G.J. Be\*ers, voorzitter van de Centrale Leeszalen enz. mej. De Laat van de Stichting Boek en Jeugd en mej. v.d. Welle, directrice van de Gemeentelijke Openbare Leeszaal, met De dienst Gemeentewerken is thans bezig met het herstellen van de Korte Hanenbrug. De houten brugklappen zijn dermate versleten, dat ze door nieuwe vervangen moeten worden. Met een gro te, drijvende bok zjjn gisteren deze oude klappen uit de scharnieren gelicht., zodat de brug thans geen brug meer is. Men kan dus ter plaatse de haven niet over steken. Door Gemeentewerken werden tevoren nieuwe houten klappen gemaakt, in de eigen werkplaats en deze klappen moe ten thans ingebracht worden. Hoe lang de brug voor het verkeer ge sloten zal blijven is niet met zekerheid te zeggen, daar er ook nog andere repa raties aan de brug verricht moeten wor den. Misschien zal het werk deze gehele week duren, mogelijk ook korter. Maar niet alleen aan de Korte Hanen- brug zjjn de mannen van Gemeentewer ken bezig. Ook de deuren in de sluis voor het Beursgebouw worden gerepareerd. Gisteren is een duiker in het zwarte wa ter afgedaald om de toestand te verken nen en vandaag zouden de sluisdeuren door de bok uitgelicht worden. Deze deu ren zullen gerepareerd worden en niet door nieuwe vervangen. (Advertentie) VAKKUNDIGE SMERING, ALLE MERKEN SHELL-SMEK1NG Achter de tueuwbeuw Amsterdamsche Bank LANGE NIEUJVSTKAAT 227 SCHIEDAM OAOMIAD VOOSCHKDAM fN OMSTPtKt* 77ste Jaargang No. 22817 De kantoreo der Redactie en Admlnl- nlstratle zljD gevestigd te Schiedam. Dam 18, tel. 86152. Gtro-ouinmei 590643. Abonnementsprijs 8.29 per kwartaal 2,15 per maand 0 50 pet week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte f 0.19 per millimeter hoogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven welke bij de administratie o! bij de erkende advertentiebureau* verkrijgbaar zlja Kampioenen (kleine adveitentlën) tot 20 woorden 90 cent Elk woord meer 8 cent Maximum 60 woorden. Plaatslag uit sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten an geplaBtst overeenkomstig de Regalen voor het Advertentiewezen. wie steeds prettig wordt samengewerkt. Hij betreurde het, dat het bestuurslid, de heer Sondermeyer, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Diens echtgenote was echter aanwezig. De heer Groenendaal herinnerde aan het dertig jarig bestaan twee jaar geleden. Toen kwamen verlan gens naar voren en werden er plannen voor de toekomst gemaakt. Lang niet al les kon verwezenlijkt worden, doch mede dank zij de financiële hulp van het ge meentebestuur werd toch het een en an der bereikt, waarop het bestuur met vol doening kan neerzien. Er staat nu een fi liaal in Nieuwland op het programma. Ook hier schuilen moeilijkheden, speciaal ten aanzien van het subsidie, maar men heeft vertrouwen in de toekomst. In het gebouw kon de hal worden opgeknapt, hetgeen uiteraard het een en ander gekost heeft. Leeszaal en uitleenruimte werden opnieuw ingericht. Inmiddels, met de grootste voldoening kijkt, 't bestuur naar de nieuwe kinderleeszaal. Terecht, want deze aanwinst stelt t in staat, het goede boek op prettige wijze tot de jeugd te brengen. Een knus zaaltje aan de straat zijde werd er voor ingericht, met keu rige meubeltjes en een stemmige aankle ding. De firma Kappelhof heeft uitstekend werk verricht waarvoor de heer Groe nendaal haar dank bracht. Tevens dankte hij de directrice en de assistenten voor hetgeen ze gepresteerd hebben. De heer Bevers heeft tijdens de bijeen komst nog het woord gevoerd, het bestuur geluk wensend met de aanwinst, waar aan hij een beschouwing over de jeugd en het boek vastknoopte, wijzend op de nood zakelijkheid, de jeugd te leren lezen en het onderwjjs toeroepend, meer propagan da voor de leeszaal en de bibliotheek te maken. Is er wel een betere vrjje-tijdsbe- steding dan het lezen vaneen goed boek? vroeg hij. Het lag voor de hand dat nie mand hem in dit milieu weersprak. Op Dinsdag 2 Augustus a.s. gaat de jaarlijkse bedevaart naar Brielle. Deze mededeling zal voor vele katholiekenvol- doende zgn, om die dag te reserveren voor de traditionele Briclse processie. Immers deze mensen zijn er van over tuigd, dat het zeker geen overbodige luxe mag genoemd worden.dat eenmaal per iaar een tocht wordt gemaakt naar Briel le om aldaar de Martelaren van Gorin- chem te eren en om op het MarteiveM van de Geloofshelden te vragen om steun en kracht tot behoud van ons geloofsle ven. Een ander gedeelte van onze Katholieke zusters en broeders, zal de mededeling dat op 2 Augustus a.s. de bedevaart naar Brielle gaat, voor kennisgeving aanne men. Zij denken er zelfs niet over om mee te gaan. Dat is niets voor mij, is de gebruikelijke uitdrukking. Vraagt dan aan deze mensen waarom dat niets voor hen is, dan is het volgende gezegde: „Brielle! Wie gaat er nou naar Brielle?" Och dierbare geloofsgenoten op de vraag „Wie gaar er nu naar Brielle?" zou ik wil len antwoorden: „Daar gaan degenen heen, die begrijpen welk een zware strijd, een bittere foltering, een ondraaglijk lij den de Negentien Priesters hebben moe ten doorstaan om hun geloof in de H. Eucharistie, om de trouw aap Christus' Plaatsbekleder op aarde, de Paus van Rome. Daar op de plaats, waar de 19 Helden van ons H. Geloof zovele smar ten hebben moeten verduren, waar zij de marteldood zijn gestorven, daar weten de mensen, die wel naar den Briel gaan, dat zij gesterkt zullen worden in hun ge loof in het H. Altaar Sacrament, daar zal men door de verering van deze Va derlandse Martelaren steun ontvangen in de moeilijkheden van ons zo fel bestre den geloofsleven. Brielle is voor ons Ne derlanders een bedevaartplaats bij uitstek omdat juist daar door voorspraak van de om hun geloof gefolterde Priesters on ze liefde tot Jesus in het Altaarsacra ment wordt versterkt, ons de moed wordt geschonken om in alle omstandigheden van het hedendaagse mondaine leven ons geloof te belijden. In Brielle, waar de H. Priesters uit Gorinchem en omgeving om hun trouw aan de Kerk en de Paus ter dood zijn gebracht, daar zullen wij onge twijfeld, door een vurig gebed kunnen verkrijgen, dat al wat in ons vaderland De heer Groenendaal toont de heer Bevers een boek, bezit van het nieuwe kinderleeszaaltje van de R. K. Openbare Leeszaal. na veel strijd en offer is tot stand geko men, wordt behouden. Zoals de Vrijheid van godsdienst, gelijkstelling van het on derwijs en steun aan zovele Charitatieve verenigingen. Welnu als allen uit het bovenstaande duidelijk is, waarom de be devaart naar Brielle voor ieder van ons persoonlijk alsook voor het welzijn van ons Katholiek leven in Nederland van zo groot belang is, dan vraag ik mij af, waarom dan niet in grote getale opge trokken naar het martelveld van onze Ne derlandse Geloofsgenoten. Komt zet nu elk menselijk opzicht eens van U af. Zoekt niet alle mogelijke en on mogelijke verontschuldigingen. Denkt of zegt nu toch niet meer „Brielle is niets voor mij". Katholieken laten wij eens tonen te be seffen dat een oprecht gemeend gebed en een hoge verering van Gorkums Marte laren,ons meer genade zal geven, ons meer zal sterken in onze geloofsovertui ging dan welke grote meeting of massa demonstratie dan ook. Wanneer U één maal zult hebben ondervonden, welk een rijke vruchten een bedevaart naar B: 4- le voor Uw geestelijk alsook voor Uw maatschappelijk leven heeft afgeworpen, dan zult ge zeer zeker ieder jaar opnieuw een trouwe bedevaartganger(ster) naar bedoeld genadeoord worden. Koopt nu reeds aan een van onderstaan de adressen Uw deelnemerskaart: 1. Firma Willems Ernsting, Rotter- damsedijk 433; 2. Mevr. Vollebregt-Bernard, Westfran- kelandsestraat 77; 3. P. van Geene, Gasstraat 16; 4. R. van Rijsselberg, Brugmanstr aat 1. Uiterlijk 25 Juli a.s. moet aan de Tou ringcar-ondernemer worden opgegeven, hoeveel deelnemers er zijn. Een Bedevaartganger roer. Kort daarop arriveert per vliegtuig in Londen de productiechef van een Ame rikaanse vliegtuigfabriek, Steve Rossi, en verdwijnt van het vliegveld zonder de douane te passeren. Rossi is echter expres het vliegveld af- geslopen en informeert in de stad naar zekere Michael Grand. Diverse tussenper sonen loodsen hem naar Grand's flat en daar wordt hij ontvangen door Joan Mil ler, een jongedame met een stevige hand eneen revolver. Zij dwingt Steve mee te gaan naar een zekere Wilkes die hem uithoort Rossi beweert, dat hij Grand zoekt omdat deze hem een goede betrek king had aangeboden. Wilkes regelt het zo. dat Steve bij Joan overnacht en in formeert intussen in Amerika naar Rossi Wilkes en Joan zijn namelijk agenten van de Britse Inlichtingendienst, die óók naar Grand zoekt. Intussen staat de „vermiste" Rossi in alle kranten afgebeeld en Steve ontkomt ternauwernood aan arrestatie. Wilkes vraagt hem met de Inlichtingendienst sa men te werken en Steve accepteert, maar eist de hulp op van Joan- Samen speuren zij naar Grand en Rossi spreekt de ge zochte in een tijdens de oorlog vernield huis. Grand wil hem geen baan meer ge ven, omdat hij teveel de aandacht heeft getrokken (foto's jn alle kranten), en doet zelfs een poging om Steve uit de weg te ruimen- Door een helpster van Grand, een ze kere mej. Brooks, te volgen, komt Joan in een dameskapsalon. Zij hoort de stem' men van Grand en Brooks, maar even later is het tweetal spoorloos verdwenen. Wat wel komen moest, gebeurt: Steve en Joan worden gearresteerd. Maar Wil kes komt de politie vertellen, hoe de vork in de steel zit en openbaart, dat Steve eigenlijk een agent van de Amerikaanse Veiligheidsdienst is! Steve heeft expres sensatie verwekt bij zijn aankomst om Grand te laten weten dat hij in het land was. Grand probeert de indruk te vestigen, dat hij bij een auto-ongeluk is omgeko men, maar Steve laat zich niet misleiden en dringt met Joan in de keldergewelven van de kapsalon door, die het hoofdkwar tier blijken te zijn van Grand's organisa tie voor mensenroof. Door middel van een zendertje stond Grand in verbinding met een buitenlandse ambassade De bezoeken van één der attaché's aan een zeemans kroeg geven Wilkes aanleiding Steve daarheen te sturen. Steve ontdekt Grand en slaat deze na een avontuurlijke achter volging neer. De politie neemt de gevan gene over. En het ziet er naar uit, dat assistenten Joan Steve levenslang als huis vrouw zal gaan assisteren! KFC-keuring 14 jaar. Het programma voor deze week is: Heden, Dinsdag Afd. A. N.B.'55-Eldos; Afd. C. St. Vooruit-D.V.V. (2 x); Afd. C. D.G.L.-D.S.B. (2 x). Woensdag: Afd. A:'D.S.B.-D.W.O.; Afd. C: D.W.O.-D:A.B. en D.G.B.-D.D.B. (2 x). Donderdag: Afd A. Flamingo's-C.O.J.; Afd. C. K.M.D.-D.S.B. (2 x); Afd. C. St. Vooruit-Jonathan. Vrijdag: Afd. C D.W.O.-DVV (2 x); Afd. C: C.O.J.-O.D.V.; C: C.O.J.-D.G.B.; C: O.D.V.-D.G.L. De C-wedstrijden, die aangegeven staan met 2x moeten op een avond twee maal gespeeld worden. Dit zijn dus de uit- en thuis wedstrijd. Er wordt minder dan 30 minuten gespeeld. Nu er verschillende C elftallen twee wedstrijden op één avond moeten spelen, betekent dit, dat de spelers om half 7 precies in het veld moeten staan. Het weer was Zondag ideaal voor cric ket. Zijn de cricketers het vorig jaar wei nig in de gelegenheid geweest om met goed weer hun wedstriiden te snelen, dit jaar is het anders. Reeds enkel goede Zondagen maakten het verblijf op de cricketvelden een genoegen en ook gis teren heeft menig cricketliefhebbcr zjjn hart kunnen ophalen. Het veld van Excelsior zag er prima verzorgd uit en ook de pitch was goed. Ondanks het warme weer gaf hii toch de nodige hulp aan de bowlers. Zij kon den wel iets met het wicket „doen" en misschien is dat wel een van de oorzaken geweest, dat de totalen zo laag bleven. Zowel bij HCC 1 als bij Excelsior werd er zeer goed gebowled en de batsmen van beide partijen zijn feitelijk geen mo ment „op top" geweest. De aanvoeder van HCC W. v. d. Bosch won de toss en stuurde Excelsior het eerst naar de wic kets. Reeds op 10 rekende Rietdijk het wic ket in van J. v. d. Water. Nu ging het even snel. Op 11 viel het wicket van Th. Bierhuizen. Hij werd door een prac! ie inswinger van Van Staay volkomen ver rast. Twee runs hierna viel het wicket van J. Oosterholt. die door W. v. d. Bosch in de slips op het bowlen van H. Rietdijk werd gevangen en toen ook spoedig hier na Dries door een inswinger van Van Staay volkomen werd verrast, zag het er voor Excelsior met 14 voor 4 droevig uit. Menigeen voorspelde Excelsior dan ook geen lang leven aan de wickets. Cric ket wordt echter met 11 man gespeeld en bovendien is het een spelletje van ge duld. Dit bewezen Anton Oosterholt en Wim Bruning. Beide batsmen startten met een angstig begin, maar toen zij een maal vat op de bowlery kregen, toen was de zaak voor hen bekeken. Beide bats- Een feestelijk vlaggend Achthuizen heeft Zaterdagavond zijn jubilerende pastoor, de Eerw. Heer W. J. A. Mulder op gulle en hartelijke wijze ingehaald. Te ongeveer kwart voor zes werd z. eerw. aan de grens van het dorp, nabij het tramstation welkom geheten door het kerkbestuur en de geestelijken Pater R. Eykholt O-F.M. en Pater Berk v, d. Congr. v. d. H. Fam. Het dochtertje van de fam. J. v. Peperstraten heeft daar met een vrijmoedig opgezegde heilwens de huldiging geopend. In optocht ging het daarna naar de kerk, in de stoet liepen vele verenigingen en organisaties mede. Voorop ging de Ooltgensplaatse muziekver. UDI o.l.v. dir- Horzeling gevolgd door een grote gidsengroep, de Maria congregatie, de Kruisvaart, vertegenwoordigers der K.A.B., K.A.J.. K.A.V. en de Jongeren ge meenschap De L.T.B., de L.T.M-, Fios en D.O.B. Voor de auto's waarin de jubila ris en zijn familie waren gezeten liep een groep stralend witte bruidjes. Het geheel was een manifestatie die wel overduide lijk bewees, dat de jeugd van Achthuizen en daarmee wel de ganse parochie hun Pastoor een zeer warm hart toedragen. Oorspronkelijk zou deze huldiging op 14 Juni hebben plaats gehad wat ook de datum is waarop de H. Priesterwijding voor 25 jaar werd ontvangen, doch door ziekte van de jubilaris moest dit enige weken worden uitgesteld. Pastoor Mulder is geboren te Schiedam, zijn eerste pa rochie, die hij als Kapelaan diende was De Zilk, hij stond achtereenvolgens te Leiden, Zaandam, Den Haag en sinds vo rig jaar te Achthuizen. In de kerk werd 's avonds nog een Plechtig Lof gecelebreerd waarbij Pater Eykholt een korte predicatie hield. Het altaar was voor deze gelgenheid op stem mige wijze met bloemen versierd en dit gevoegd bij het in vele kleuren door de ramen spelende zonnetje gaven dit kerk gebouw sfeer en luister- Te ongeveer acht uur werd in het Pa tronaatsgebouw door de jongeren van Achthuizen een revue opgevoerd onder de titel „De mulder maalt". Een stuk dat geschreven werd door mej. Jacq. Vrij- moet, maatschappelijk werkster bij de R.K. stichting voor Maatschappelijk Werk op Oost-Flakkee en schrijfster van het onlangs te Oude Tonge met zoveel succes opgevoerde Vrijheidsspel. Zij heeft van deze opvoering ook de regie gehad zodat hier wel een heel goede basis was voor een avond dit tot een levend en boeiend geheel werd. Op haar eigen wijze heeft mej. Vrijmoet hierin tal van bij zonderheden uit het leven van de jubile rende Priester verwerkt. Op symbolische wijze werden de plaatsen weergegeven die hij heeft gediend, door dit alles heen heeft zij de vier jaargetijden heen gewe ven, te beginnen bij de lente. Aan het slot was er een grootse apotheose, welke opriep naar het gouden feest,. Daarbij werd Pastoor Mulder op het podium ge nodigd en werd hem namens de jeugd van zijn parochie een boodschap overhan digd. Wjj hebben respect gekregen voor wat de jongeren van Achthuizen op deze avond hebben weten te presteren, zij heb ben met hun spel iets tot stand gebracht, dat voor een toch beperkte gemeenschap als Achthuizen is, een bewonderenswaar dige prestatie genoemd mag worden. On geveer 60 personen hebben hieraan on geveer 2 a 3 maanden gewerkt, o.lv. mej Vrijmoet en met deskundige adviezen van dhr C. A. Wisse kwam een en ander tot stand. Er waren prachtige decors, ge maakt door dhr Ant. van der Maden en met assistentie van dhr Anth. Hamette- man uit Oude Tonge. Een keur van prachtige costuums zette het stuk nog meer luister bij. We vernamen, dat een aantal jonge meisjes uit de parochie deze zelf hebben vervaardigd o-l.v. de dames Buijs en Van Peperstraten, de ver lichting werd verzorgd door de fa Huij- brechtse te Middelharnis m.m.v. de Emgo. Het grimeerwerk werd ook hier verzorgd door dhr Wielaard uit Oude Tonge. Zaterdagavond werd het openings- en welkomstwoord uitgesproken door dhr Jac de Wit die aan zijn woorden van hulde tot de jubilerende Pastoor tevens toevoegde mei welk een warme sympa thie men in Achthuizen heeft meegeleefd tijdens de ziekte en ook deze wekte op tot gebed. Aan het eind van de avond sprak Pas toor Mulder zijn parochianen nog met een kort woord van dank toe. Hij merkte op dat zo'n viering een grote belevenis is. Komend uit een grote stadsparoehie heeft hem de hartelijkheid en natuurlijkheid van het platteland goed gedaan. De jeugd heeft het deze avond nog eens onder woorden gebracht en hij dankte hen voor al het mooie en goede dat ze gegeven hadden. Hij hoopte dat men op deze weg zou voortgaan. Zondagmorgen werd een Plechtige H. Mis opgedragen door de Eerw. Heer R. Eykholt en werd 's middags het parochie cadeau aangeboden bestaande uit een couvert met inhoud. Ook was er des rrud dags een druk bezochte receptie voor verenigingen en organisaties en de paro chie- Te half vijf was er een Plechtig Lof waarin Pastoor dank bracht voor de hul de zijner parochianen. Zondagavond 7 uur werd het stuk van mej. Vrijmoet opnieuw opgevoerd even- i als Maandagavond. Vandaag (Dinsdag) was er in de morgenuren voor familie en vrienden en de schoolkinderen een H. I Mis. Dit is speciaal de dag voor de jeugd, welke na de H. Mis tevens nog een apart cadeau van hunzelf zou aanbieden. Achthuizen heeft zijn beminde Pastoor op een wel waardige wijze gehuldigd bij zijn 25-jarig Priesterfeest. men scoren wel niet snel, maar lang zaamaan kwamen de runs op het bord. Wij noteerden enige fraaie off-drivers en cover-drives van Anton Oosterholt en ook Bruning liet zich niet onbetuigd. Met de lunch kon Excelsior 60 voor 4 noteren. Dat beide batsmen een hartelijk applaus ten deel viel behoeft wel geen betoog. Spoedig na de lunch echter viel het wic ket van W. Bruning. Hij had een uiterst waardevolle 16 runs gescoord. A. Oosterholt maakte het ook niet lang meer. Op 70 werd hij van een harde re turn het slachtoffer. Deze werd van de boundary pardoes in het wicket gegooid en hij was run out. Zijn 32 runs waren echter van prima kwaliteit. De staat kwispelde echter niet. Iedereen had gehoopt, dat de komende bats- men nog wel een vinger in de pap zou den houden, maar met de regelmaat van een klok zochten de resterende batsmen het paviljoen weer op. Op 83 was de innings van Excelsior dan ook „bekeken" Van Saay had het best gebowled en wat niet altijd een maatstaf is ook de beste bowiingcijfers n.l. 5 voor 24. Rietdijk bowlde 2-19 Borgers 2 voor 15. HCC startte met Heimei en M. van Oven op het bowlen van J. Oosterholt en J. Dries. Al spoedig had J. Oosterholt succes, toen hij Van Oven met een fraaie bal cleande. De legbreak waarop de inko mende batsman Schuur door J. Oos terholt werd gebowled was buiten gewoon fraai. (2 voor 8). Heimei kreeg nu de steun van Samson en al was het batten van laatstgenoemde niet fraai te noemen, hij hield stand. Heimei liet echter zeer aantrekkelijk batten zien. Met enige fraaie cover-drives voerde hij de score op tot 35, maar toen viei dan ook het wicket van Samson (lbw A. Oosterholt). Het was voor de bowlers bui tengewoon moeilijk werk met de grote hit te. Na de thee echter werd het verblijf op het veld aangenamer. Er kwam wat meer wind en ook het bowlen werd nog wat vinniger. Heimei en van Staay moes ten dat ondervinden. Zij werden beiden al heel spoedig op het bowlen van Dries zeer fraai door wicketkeeper Middendorp achter het wicket gevangen (5 voor 51) Het was daarom dubbel jammer, dat Bru ning W. v. d. Dosch op eigen bowlen mis te, anders had het er voor HCC met 6 voor 50 ook niet zo hoopvol uitgezien. Van der Bosch bleef echter de long-han del hanteren. Na enige zwijgende overs had hij toch nog succes, toen hij Dries in een over voor 10 runs wegsloeg. In feite was toen reeds de wedstrijd beslist, Wel pikte aanvoerder Bakker nog een graantje mee, maar op 84 voor 6 kwam een zeker niet overtuigende HCC zege in de boeken. Wicketkeeper Middendorp verdient een pluim voor zijn rustige en weloverwogen keepen. Menige kogel op leg wist hij te stoppen en bovendien veroverde hij enige fraaie wickets. Dries bowlede 2 voor 32, J. Oosterholt 2 voor 29, A. Oosterholt 1 voor 5 en Bak ker 1 voor 3. Excelsior II won met 11 runs en 7wic- kets van H.D.V.S. III. Excelsior III leed met 6 runs verschil een nederlaag tegen Quick H in den Haag. GEBOREN: Sylvia, d. v. W. J. van Schellebeek en J. P. Mallee; Marten, z. v. F. G. Bos en T. Hofstra; Hendrikus, z. v. Th. H. J. Dolleman en P. B. Hagestein; Anna E. C. d. v. J. G. van Raai) en C. M. M. v. d. Avoird; Maria Ch., d. v. W. Baas en W. P. Westerveld; Christine, d. v. J. Hoog hart en B. E. van Es; Jacquelina, M. P., d. v. M. A. Goeders en A. M. Torsy; Irene, d. v. Ph. G. Mak en M. K. v. d. Velde. OVERLEDEN: J. Ph. Ruseier, 76 j„ vr. v. H. Tenwolde; M. P. M. Wouters, 62 jr., vr. v. C. P. Vredebregt; H. Dam, 51 j., vr. v. J. J. Hennevanger; D, Leeu- wenburgh, 66 j., vr. v. A. Lepelaar; D. Kars, 74 j„ vr. v. H. J. Soomer; G. G. van Lelieveld, 62 De S.C.V. de Postduif startte met 800 duiven vanuit Breda, als begin jonge dui ven africhting. 1, 12, 30, 60, 95 96 L. v. d. Meij; 2, 6, 8, 112, 147, 182 L. Borranie; 3, 52, 98, 169, 189 J. Koogje; 4, 22, 28, 44, 55, 57, 113, 131, 160 H. v. d Kant; 5, 17, 24, 31, 155, 183, 184 A. Heeren; 7, 19, 27, 101, 121, 125, 142, 146, 152, 164, 177. 188, 192 C.' Verlinden; 9, 39, H. Muilwijk; 10, 104, 134, C. de Tuinder; 11 G. Kiela; 13, 21, 43, 58, 88 A. Moog; 14, 35, 61, 72, 130 Th. Wee- lie; 15, 158, 170 J. v. d. Beek; 16, 20, 71, 78, 91, 109, 175, J. v. d. Waard; 18, 42, 102 A. Wagtendonk; 23, 40, 93, 100, 178 J. Westerholt; 25, 33, 85 J. Twee boom; 26 C. v. d. Grijp; 29, 154, 176 Koos Christen; 32 F. Koppenhagen; 34, 36, 37, 41, 80, 122, 138 H. Crama; 38, 65, 106, 114, 157, 163. 171 A. Delmotte; 45 H. Blondé; 46, 48, 51, 86, 94, 179 J. Doejaaren; 47, 123, 137 D. v. Weele; 49, 103 D. Ram; 50. 145, 186 J. Freij; 53, 64, 136, 185 H. Eijkenbroek; 54, 62 P. Hinten; 56, 159, 168, 180 F. Eijkenbroek; 59, 67, 74, 92, 133, 140 153 J. v. d. Windt; 63, 90, 110, 120 L. Verheugen; 66, 82, 190, 191 N. in 't Hol; 68, 89, 107, 139, 149, 172 V. Dongen- 69, 97, 187 C. v. d. Graaf; 70, 83, 135, 150, 181 K. Brouwer; 75, 126, C. Verboom; 76, 81, 87, 115 V. Harmeien Co.; 77 Put; Lips; 99, 111, 117, 162 A. v. d. Tuijn;' 105, P. v. Os; 108, 129, 165 J. de Koster; 118, 128 Du Chartenier; 119 J. Verboom; 127, 151, 167 J. Christen; 141, Nieumeij- er; 143, M. Bakker; 144 J. v. d. Tuijn; 148, M. Lancer; 156 W. Poelman. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie tussen 912.30 uur en 25 uur: Actetas met inhoud; dop van benzinetank twee sleutels aan ring; kettinkje met sleu tels; contactsleutel; bruine herenschoen; bruine wandelschoen. Te bevragen bij de vinders: Medaille K. W. Mars, Westdorp, Maria- straat 79a; 2 dozen sneb-fruit, J. Vink, Garage, Nw, Mathenesserstraat; dames jasje en sleutels, J. Dhous, verpleegde, Huize St. Liduina, St. Liduinastraat; kin der schoentje L. v. d. Gaag, D.A. de Jonghstraat 2b; gehaakte handschoen, A. v. Geene, Copernicusstraat 1; zwarte u- ède dameshandschoen, J. Vermeer, v. Dijkstraat 21a; zijden sjaal, C. Veuge- lers, v. Hogendorplaan 141a, Vlaardingen, hoofddoek Soeters, B-rersvest 54b; kin derjasje, Nwe Buurt 9; rode zwembroek, N. Slavenburg, Oude SLuis 36; ring m sleutels, Wolthuis, Visserstraat 29; potlood met dop, B. Noordijk, Alb. Thijmstraat 21; ring met sleutels, G. v. d. Meiden, Reamurstraat 11a; bril, W. v. Heest, v. Ostadelaan 18a; kinderzonnebril, H. Eak- kers, W. Frankelandsestraat; ketting met lipssleutels en hoefijzertje, C. W. Janse, Laan 42; 4 kleuren potlood, H. Graven Wattstraat 47a; sleuteltje m. ring, G. Dal, Oude Kerkhof 14a; dolkmes, T. v Hulst, Marconistraat 79a; gröene autoped, A. Voermans, W. Frankelandsestraat 8; kin- derschep, v. d. Rugt, Slachthuislaan 7e; bruine portemonnaie met inh., Radema kers, Kerklaan 99, Ket'nel; actetas met schoffel, Martens, Belastingen, Lange Ha ven, portefeuille met inh., J. de He®ri Aleidastraat 141; portemonnaie met inh„ de Veld, Doelenhofje 19; bedrag aan geld Smolders; Simon Stevinstraat 22b; kinder armband, H. Blok, Anth. Muijsstraat 55; oorbel, A. Erkens, Alb. Thijmstraat 1160, bedrag aan geld, A. Zijleman, L. Singel straat 8. Na de overwinning van DHS 1 op Hol- landiaan 2 (3-2) en de verrassende zege van RK WIK 1 op Fortuna 2 (3—2) tijdens de afgelopen week is de spanning er volop in Zo beloven de wedstrijden RK WIK 1 RDH 1 (Dinsdag 19 Juli) en de derby Fortuna 2—Hollandiaan 2 (Vrijdag 22 Juli) zeer interessant te worden en zeker grote belangstelling trekken- Beide wedstrijden vinden wederom plaats op het RK WIK- complex in het 't Nieuwelant (ingangen Kethelweg en Rotterdamseweg) en vangen om 7 uur 's avonds aan. ROTTERDAM, 18 Juli 1045. 16 Juli voorm.: 200 ton granen Meppel; 102 ton id Zwolle; 800 en 330 ton id. Lochemj 195 en 165 ton id. Almvelo; 840 ton kolen Nijmegen, 930 en 810 ton palmpitten Zwijndrecht; 2 x 100 ton mais Weesperkarspel; 177 ton td Weert; 267 en 200 ton lijnzaad Wormerveer; 368 ton id Zaanstreek: 357 ton id Knollendam: 125 ton kalie Brielle; 100 ton id den Bosch; 100 ton id. Werkendam; 90 ton id. Nw. Helvoet. Totaal 51 reizen, 3 vletreizen. 18 Juli voorin.: 100 ton amaril De Steeg 2 x 100 ton klei Geldermalsem; 210 ton mais 1.- varen; 360 ton kalie Amersfoort; 200 ton cellu lose Maastricht; 440 ton granen 1.-varen; 208 ton koper Delft; 102 ton tarwe Alkmaar; 102 ton idem Uithuizen. In opdracht van Zweden vervaar digde de heer Etienne te Delft een bronzen borstbeeld van H. M. de Koningin, bestemd voor het mooie renaissance raadhuis te Halsteren. In het atelier te Delft wordt het beeld afgewerkt en gepatineerd. HEDEN: Passage Theater; Canaris (14 j.) Monopole Theater: De jacht door Lon den (14 j.). R.K OPENBARE LEESZAAL. R.K. Openbare Lees. en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; iedere middag van 25 uur. behalve Maandag en iedere avond van 78.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H Hartkerk): Dinsdag avond van 6 30 -8 uur. Vrijdag van 79 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethe! fH K Ver Gebouw). „ik, 7-ondag van half twaalf tot half één. Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—8 uur R.K. W.I.K.-terrein 't Nieuwelant: R.K. W.I.K. I—D.H.S. I 7 uur. NACHTDIENSTAPOTHEEK Van Westendorp, Singel 81. ii\ ROL! l-.RDAM TONEEL EN MUZIEK Woensdag 20 Juli. Schouwbnurg, 8 uur: Schandaal in Pariis" 'Nw. Rotterd. Operette) (niet aanbevolen) -I Groote Schouwburg 8 uur: Radio revue-show, Rens van Dorth. bioscopen Programma's van 15 t/m 31 Juli: Arena: Modern Umes (a.t.. Capitol- Taza zoon van Coch.se ,14 J.. - Centraal: De eer-' erv MS ,",chtek°01 lvo'w. - Cineac: Battle vu uo j.,. Colosseum: De gravin gaat Dar- 118 Harmonie: De Gestapo m.st een man ,14 LumiCre: Odyssee ,14 i Lutusca: Verborgen moederschap (strikt volw.). Luxor: Vrouwen op avontuur strikt voiw. Passage (Schiedam,: Canaris. de man die alles wist (14 1 Prinses: Odyssee (14 J.). Rex: De arend van Madagascar (14 1 Thalia: 20.000 mijien onder zee (14 j) 1 't Venster; Kind hearts and coronets (18 i Victoria: Brokkenpiloten (onbek.). Het zopas ontvangen overzicht van de Rotterdamse bevolking tot 1 Juni 1955 toont uitzonderlijk-vreemde cijfers. De bevolking nam gedurende de maand Mei van dit jaar toe met 316 personen zodat per I Juni Rotterdam officieel 715.070 in woners telde. Het vreemde is, dat het aantal mannen verhinderde met 19 en het aantal vrou wen vermeerdede met 335. Gelukkig ziet het er met naar uit, dat de bevolkings groei zich m deze verhoudingen zal door- »aannbehk anders zou het een ramp dochters tof" V°0r Vele huwbare hnww Wle men- b« gebrek aan huwbare jongemannen, de vraag zou kun- u die de wanhopige vrouw van Blauwbaard een uitriep: „Zuster Anna, zJ?t gij nog niets komen?" Hoewel geboorten en vestigingen de nor male aanwas van de mannelijke bevolking toonde, was er een vertrekcijfer van 1240 mannen. Dit vond zijn reden in de ad ministratieve overplaatsingen van marine- Personeel. BODEGRAVEN. 19 Juli Kaasmarkt. Aanvoer 211 partijen, le soort f 2,20—2 26. 2c soort (2 10 —2.19 extra kwal. 2.46. Handel miauw LEIDEN 19 Juli. Aanvoer 260 varkens Notering: zware varkens 1 49- 1 52. lichte f 1.58—1.61, slagersvarkens f 1.55—1.59 zeugen f 1.28—1.51 per kg. Handel redelijk. ROTTERDAM, 18 Juli. Graanbeurs Binnen landse granen. Officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam, Zomergerst. kalm. naar kwaliteit en vochtgehalte 1 25 50—26 75. zomer gerst extra kwaliteit f 27. haver vast naar kleur en vochtgehalte f 27.50—29.00 extra blanke tot f 30. ROTTERDAM, 19 Juli. Vette koeien en ossen 400; gebruiksvee w.o. 714 tbc-vrij 1034- vette kalveren 135: graskalveien w.o 140 tbc-vrij 278: nuchtere kalveren 426; varkens 160- big gen 169: paarden 114; veulens 70: schapen of lammeren 435; bokken of geiten 31: aanvoer 3252 dieren. Weekaanvoer 5044 dieren. Prijzen: vette koeten le kw. f 2.60 -2.78, 2e kw. f 2.44—2.60. 3e kw. f 2.00-2.14; vette kal veren resp. f 2.40—2 60, f 2.20—2.40, f 2 00—2.20; slachtpaarden resp. f 2.40, f 2.20. f 2.00, alles per kg. Graskalveren resp. f 425. f 375e 275: nuchtere kalveren resp. f 62. f 53. f 47, Biggen resp. f 50. f 45, f 40: veulens f 400, f 350. f 250; f 1^0, f 95; lammeren f 110, f 110, f 90, f 80; kalfkoeien f 1050 f 950. f 775; melkkoeien f 1050. f 950, f 775; vare koelen f 750, f 650, f 550: vaarzen f 850, f 700, f 600; pinken f 550. f 475. f 400. Vette koeien: aanvoer: korter; handel: kalm; prijzen: als gisteren. Vette kalveren resp. rui mer, goed. constant. Graskalveren resp ruim» slepend, niet geheel prijshoudend. Nuchtere kalveren resp. iets minder stroef, vooral niet hoger in prijs. Biggen resp. even korter, rede lijk, onveranderd. Slachtpaarden resp. als vorige week stug, doch vooral niet lager in prijs. Veulens resp. tamelijk, levendig, goed prijshoudend. Schapen en lammeren resp. iet» kleiner, williger, schapen onveranderd, lam meren wat hoger in prijs. Kalf- en melkkoeief resp. even minder, redelijk, prijshoudend Vai# koeien resp. als vorige week, tamelijk, stabiel Vaarzen en pinken resp. als vorige week, kalm*- onveranderd. TBC-vrij vee resp. minder, rede lijk, prijshoudend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2