kernenergie en bedrijfsleven stichtte Reactor Centrum Nederland en België minachting van mensenrechten verweten DRAADLOOS CONTACT KOOS VORRINK Te weinig vis in liet OVERLEDEN rr-.„i„ Een dubbel middeleeuws karakter Grenscorrectie-gebieden opnieuw steen des aanstoots VACANTIE Hyena's voortaan beschermd Op inbreker geschoten Urespannen rust m Casablanca QUAKER KWIX MACARONI DINSDAG 19 JULI 1955 PAGINA Verhalen zijn overdreven Verandering van spijs doet eten jL Als pap... 3 Droog uit de hand! Advert (»nlte> van Rheuma ontziet niemand Otto Gross, de bejaarde dorpsomroeper uit Moerfelden in het Duitse Onden- wald Gebergte, worstelde de laatste jaren met een probleem, dat kortgele den tot ieders voldoening door een technische ingreep is opgelost. Door de vele motorfietsen en auto's die ook in het dorpje van de heer Gross zijn doorgedrongen, was het deze niet lan ger mogelijk om zijn stem boven het lawaai dat deze voertuigen maken, aan de gehele gemeente te doen horen, het geen uiteraard de bedoeling was En juisttoen de man verdrietig wilde ophouden met zijn eeuwenoude métier liet de gemeente een luidspreker met versterker op zijn fiets monteren, zo dat hij techniek met techniek kon be strijden en succesvol zoals U ziet. de Beneluxlanden en dat zij niet bereid zouden zijn het opgedragen bestuur af te schaffen en te vervangen door vrijwillige overeenkomsten om het grensverkeer ge makkelijker te maken. De ttkst der wet ten staat dus aan het gezonde rechtsge voel niet in de weg. Beide rechtvaardigen de Duitse aanspraken daarop, dat de Be- neluxstaten het hun opgedragen bestuur precies zo aan Duitsland teruggeven als de Westelijke mogendheden hun bezetting reeds voor het sluiten van de vrede heb ben opgeheven. Iedere verdere vertraging is de Europese vrijheidsbeginselen onwaar, dig en schaadt het samengroeien der Euro pese landen". Aanleiding tot de nieuwe Duitse persbe schouwingen. over het vragstuk der grens correcties was een verklaring van staats secretaris professor Hallstein voor de Bondsdag, waarin hij zeide: „met de Belgische en Nederlandse regering hebben reeds sedert jaren besprekingen plaats ge vonden over een definitieve regeling der grenskwesties. Deze hebben echter tot nu toe niet tot een resultaat geleid. Het ligt in de bedoeling deze onderhandelingen voort te zetten. De „Frankfurter Allgemeine" schrijft verder: „een woordvoerder der Nederland se regering heeft veeleer de hoogst zeld zame opmerking gemaakt, dat de huidige status van de afgescheiden Duitse en door Nederland bestuurde gebieden weliswaar van voorbijgaande aard is, doch dat deze slechts door een vredesverdrag veran derd kan worden. De Nederlandse regering zal zich daar door zeker in verlegenheid gebracht voe len. Deze woordvoerder spot klaarblijke lijk met het Nederlandse rechtsgevoel zonder het zelf te weten. Wel heffen de Parijse Verdragen de rechtsvoorschriften over de voorlopige grenzen der Bondsre publiek nietautomatisch op, maar de over gangsbepalingen van het verdrag inzake Duitsland stellen vast, dat zulke rechts voorschriften met toestemming der drie vroegere Westelijke bezettende mogendhe den veranderd of opgeheven kunnen wor den. De Nederlanders zullen wel niet aan nemen, dat de drie grote mogendheden zich zullen verzetten tegèn een gemeen schappelijke wens der Bondsrepubliek en (Advertentie) De gestreepte hyena van Noord-Afrika, die onder liet argument dat het dier schapen en ander vee aanvalt steeds genadeloos Is achtervolgd door de bevol king en thans gevaar loopt te worden uitgeroeid, zal in Marokko voortaan wor den beschermd als gevolg van een advies van de Raad voor de jacht in dat land. De Internationale linie voor de Natuur bescherming, die dit heeft bekendge maakt, voegt heraan toe, dat de hyena, evenals alle roofdieren, zijn rol speelt bij het bewaren van het evenwicht in de natuur, al is het slechts door het oprui men van cadavers. Daarom zou zijn ver dwijning uitermate ongewenst zijn. Ove rigens schijnt de reputatie van het dier zeer overdreven te zijn om een excuus te hebben voor zijn vernietiging. De bevol king gelooft namelijk, dat de hersenen van het dier magische krachten bezitten. Zij worden dan ook verwerkt in liefdes dranken. Jongeman, in het bezit van een Rheuma- verrassingscouvertje, zoekt een vriend, yeneens in het bezit van zo'n cou- vertje, om na het winnen van één van de vele scooters VENETIE en NAPELS te bezoeken. Goedgek. Min. v. Just. 22-ll-'54 LO 520/052 Alteen verpakt verkrijgbaar maak daarom n heerlijke KWIX macaroni-schotel KWIX maca roni - wat blokjes vlees- een hartige jus. dat zal er goed in gaaD eD is niet duur. Neem de proef met Quaver Koop vandaag nog een pak. rikaanse delegatie tegenover zich hadden. De televisiemensen hadden geen toe stemming gekregen om een microfoon in de conferentiezaal te plaatsen, zodat het geheel, naar de commentator' opmerkte, veel weg had van een terugkeer tot de stomme film met explicatuur, echter met dit verschil, dat de explicateur van vroe ger precies wist wat er ging gebeuren Wat er gistermorgen precies gebeurde, zuilen de televisiekijkers overigens pas in hun krant hebben moeten lezen,, want vóór I de eigenlijke opening der besprekingen moest de uitzending, die ongeveer een uur duurde, worden beëindigd. Te Tilburg heeft de politie Zondagnacht geschoten op een inbreker, de 25-jarige J. S„ die op de Ringbaanweg op heterdaad werd betrapt bij een diefstal. Hij moest met een vleeswond in het bovenbeen naar het St. Elizabethsziekenhuis worden over gebracht. De inbreker had dezelfde nacht in Dongen en in Tilburg diefstallen ge pleegd. Doordat de politiebewaking tij dens de behandeling van de man in het ziekenhuis op de gang moest blijven, wist hij door het raam te ontsnappen en er met een juist aankomende taxi vandoor te gaan. Even later werd hij echter door een politiepatrouille opnieuw gevangen geno men en weer naar het ziekenhuis ge bracht. S. is al herhaaldelijk wegens in braak, diefstal en mishandeling gearres teerd. Het is gisteren betrekkelijk i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3