De Ventoux - berg der verschrikkingen - bracht de grote selectie Louison Bobet toonde zich de sterkste, maar besliste de Tour nog niet Flying een LEXMGTO t I Competitie-indeling van het Betaald Voetbal Vertrouwen in eigen kunnen volledig terug Nolten: in de Pyreneeën weer in de aanval! Muggebeten DE BR AL INE Van Est bijna wéér in een ravijn RONDE VAN FRANKRIJK Algemene opmars 111 de Neder ianasei gelederen De Nederlandse Equipe Hoofdklasse start op 28 Augustus De klassementen Gezocht: een kleine donkere Francaise... Continentaal elftal tegen Groot Brittannië Sectiebestuur keurde fusie goed DINSDAG 19 JULI 1955 PAGINA 4 Jacht op water X Küblers vreemde zonnesteek Francis Siguenza had in het tactische spel, dat Marcel Bidot, met diepe rim pels in zijn donker gebrand voorhoofd speciaal voor deze gelegenheid had be dacht, een weinig vriendelijke rol. Men schonk de arme Parijzenaar aan de voet van de Mont Ventoux drie en een halve minuut voorsprong en vervolgens fun geerde hij als mikpunt voor Charly Gaul en als de Luxemburger er plezier in had op zijn eentje drie en een halve minuut goed te maken en op die manier al wat reserves te verspillen, dan mocht hij zijn gang gaan. Opmars van een kampioen Band verwisselen: 28 sec.! Het werd het beste stuk wieler sport, tot nu toe in deze Tour ver toond. De Fransman reed bij het uitrijden van Carpentras een. band je lek, doch hij repareerde in de verbluffend korte tijd van precies 28 seconden. En vervolgens joeg hij koppig voort, iedere seconde taai verdedigend alvorens haar prijs te geven. Vijf kilometer voor Avignon zaten de drie Italianen en de Belg nog slechts op 55 secon den. Tóen gaf Bobet nog eenmaal alles, wat hij geven kon en dat redde voor hem de overwinning. AMERICA'S BEST TOBACCOS De etappe Algemeen I De ploegen Hein van Breenen. met 45 seconden ach- Het algemeen ploegenklassement na de,u. I terstand, het zware werk te verrichten en pfaDDe luidt: 1 Frankrijk 208.01.28, 2 Italië 208.23.40, 3 België 209.37.49 4 209.39.19, De groene trui 5Ê0 Bergklassement De strijdlustigste Zij staakten de strijd MILLAU 3 Invasie van Nederlandse toeristen Promotie en degradatie Reserve klassen Geen Van der Hart! REGENBOOGWEDSTRIJD IN DE KAAGWEEK door Martin W. DUYZINGS AVIGNON, Maandagavond. Er woei een tornado over de Mont Ventoux. De wind streek heet en loeiend over de kaalgebrande flanken van de berg die een schromelijke vergissing van de natuur ten Noord-Oosten yan Avignon haast tweeduizend meter omhoog klimt naar het smetteloze azuur van de hemel boven de Vaucluse. Beneden, in het dorre dal, hadden de thermometers op nieuw veertig graden hitte gemeten in de schaduw, doch als men omhoog klom langs de serpentines van de Ven toux, met links een hartverscheurend ravijn en rechts, in de zonnegloed van vele eeuwen volmaakt gebleekte rotswanden, vond men nergens nog een boom en ner gens ook wat schaduw en bleven er, voor deze geplaagde Tour-karavaan, niets anders over dan de dorst, de hitte en het gele, alles-verstikkende stof, dat de tornado in dichte wolken voor zich uitjoeg. Men had deze karavaan verleden week in een nood weer door de Alpen gestuurd; en tien tegen een kan Jacques Goddet, die beroepshalve van dramatische effec ten houdt, opnieuw gieren van de pret als we de volgende week, ginds in de Pyreneeën, met z'n allen van de Aubisque komen tuimelen in de, aldaar gebruikelijke, mistbank: met vijf schamele meters zicht en 70 kilometer snelheid per uur en plasjes van opwinding in onze hand palmen. Doch zelfs de mistbank, de spelonken, de ravij nen en de verraderlijke tunnels van de Aubisque vormen voor zo'n Tour nog altijd een vriendelijker decor dan deze Mont Ventoux, waar zelfs een armzalige, dorre struik in de weergaloze hitte en in het eeuwig-opgewor pen stof het leven niet houdt en waar, hoog op de top, zelfs het lied der cigallen verstomt in een bange, druk kende, naar de keel grijpende stilte. Tegen de achtergrond van dit decor trok vanqaag Louison Bobet, de favoriet-der-favorieten, voor het eerst sedert Namen opnieuw in de aanval. Tienduizenden Fransen, die vannacht al de hellingen en de top van de Ventoux hadden bezet, zagen, hoe Bobet vandaag in een afgrijselijk zware rit, waarin de karavaan aan stukken werd gehakt en waarin men opnieuw zonder pardon een dozijn reputaties ronduit aan scherven fietste, daar in de ondraaglijke hitte eindelijk al zijn tegenstanders zelfs de Italianen, zélfs de drager van de gele trui, zélfs Wout Wout Wagtmans en Jan Nolten van zich afschudde. Tientallen journalisten, geblakerd door de zon, onher kenbaar achter een masker van stof,, worstelend met automobielen die, kokend als een fluitketel, zich gedroe gen alsof de automobieltechniek sedert de dagen van Carl Benz nauwelijks enige vorderingen had gemaakt, volgden de wereldkampioen in zijn laatste solo-rush: een afdaling waarin, aan de rand van peilloos-diepe ravijnen volop wonderen gebeurden en dan de laatste twintig kilometer naar de finish hier, in Avignon, met een voor sprong die geleidelijk aan kromp en krimpen blééf. Hier in Avignon wón Louison Bobet zijn tweede etappe van deze Tour en zijn voorsprong bedroeg toen niet eens meer een minuut en het gele leidersshirt bleef rond de schouders van Antonin Rolland. En ook vandaag, hier in Avignon, kan men nog altijd niet zeggen, dat de favoriet der-favorieten zijn derde achtereenvolgende Tour de France in feite al gewonnen heeft. Doch als Louison Bobet deze Tour tenslotte nog ver liest, dan zal men in ieder geval moeten toegeven dat hij er vandaag, woekerend met zijn krachten en alle risico's accepterend, voor gevochten heeft met een dash en moed en een stijl, een wereldkampioen volkomen waardig! al wel begrepen, dat het op zijn hart ien als het Avignon nog vóór van de controle zou kunnen VAN BREENEN Koel, helder water -j 7*t j 7 7 I al wel begrep het sluiten vai O i halen. Mon vreesde de Ventoux In deze kara-1 vaan Men vreesde hem niet alleen om- j t jp hier heersende hittegolf, zelfs de beste klimmer t. voren nooU met «- een^Mont°VeSntoux! welks^oeilijkheden en gevarenmen nauwelijks met die van j. Alnpn of de Pyreneeen kan vergebj ken we"zal overleven Men vreesde hem zou het deze karavaan wellicht niet kwa lijk genomen hebben als ze zich tot aan de voet van de Ventoux bedaard en op haar gemak gehouden had, alléén maar peinzend over haar gezondheid, haar le vensverzekeringpolissen en haar tijdelijk welzijn. Doch de karavaan was, buiten Marseille, nog niet goed en wel op de brede, zon-overgoten autostrade, die daar lijnrecht door de leegte en langs wat zout- De eerste grote jacht, tijdens welke Charly Gaul aan den lijve ondervond hoe eenzaam en hoe moeilijk het wel fietsen is als men niet beschikt over de mede werking van een equipe, duurde tot in Salon, op bijna vijftig kilometer. Daar groeiden de eerste brokken van de kara vaan weer aaneen tot een peloton van 45 man, met alle favorieten en met geheel vooral omdat Charly Gaul, de jonge Luxemburger, die in de Alpen ongenaak baar bleek, twee maanden geleden in de Tour du Sud-Est op de Ventoux een reeks ve^mamdTlegenstanders zó rauw en zo meedogenloos verpletterd had, dat er ex wfnningn<met den inbegrepen. Nicolas Frantz, de Luxemburgse ploeg leider, bracht vanmorgen in Marseille zijn enige paradepaard naar de start met de overtuiging, dat de gele trui vanavond in eïendom aan het Groot-Vorstendom zou toebehoren. En dat had de tactiek van de Franse nationalen bepaald. De Fransen vermoordden Gaul vandaag nog vóor hij de eerste serpentine van de Mont Ven toux had kunnen bezichtigen; mede dank zij de assistentie van wat, roekeloos met hun krachten in het rond-slingerende regionalen, maakten zij van de eerste honderd kilometer van deze etappe tussen Marseille en Carpentras. tot aan de voet: van de Mont Ventoux, een moordend ge vecht, waarin men voor vriend noch vij and enig medelijden kende. En dat droeg er toe bij, dat men later op de Ventoux, van dc ene catastrophe naar de andere rijden kon. Men had ons, vanmorgen In Marseille, een deprimerend weerbericht bezorgd en draaer van de nele trui, Antonin Rolland, heeft moeilijkheden niet zijn fiets dat bad men evengoed kunnen laten. Warcei Bidot de Franse nationale ploegleider, verleent hulp en Rolland kijkt Want daar al, in Marseille, hing lood- )(e)[ t(jg Icdcre verioren seconde brengt de gele trui in gevaar. Rechts zwaar de hitte boven de Quai des Beiges I staat Jean Bobetbroer van Louison. en de Cannebière en zelfs Jacques Goddet onze Nederlandse equipe. En vervolgens hield men dan een korte pauze ten ge rieve van de waterdragers. Terwijl Fran cis Siguenza, de kleine Parijse regionaal, die kennelijk tot Bobet's vreemde hulp krijgers behoort, in het kader van een in gewikkelde tactische manoeuvre ont snapte, met de garantie dat hij halver wege de Ventoux stellig wel naar adem zou happen, plun derden de water- dragers alle voor- p radige kroegen in ff de kleinste plaats- g jes. Toen de rage j. voorbij was en actieve waterdra- f.; gers van het genre-Hein van |- Breenen achter hun chefs-de-file aanrolden met, voor zover het de p Amsterdammer betrof, drie liter flessen mineraal water, vijf flessen bier, twee krui ken bronwater en, bij wijze van ver gissing, een halve fles verre van zwak-alcoholische Pernod, bleef er voor de plaatselijke stamgasten en dorps dronkaards zo bar veel niet meer over en de enige man, die aan die jacht op drinken niet had meegedaan, was dan de arme Francis Siguenza. Goed! En toen kreeg Ferdl Kübler, die al drie dagen lang er van droomt de strijd in deze Tour te staken, een vreemd soort zonnesteek en demarreerde hij, met Germiniani en de Franse regionaal Sco delier aan zijn wiel, al achter Siguenza aan vóór Charly Gaul dus kans gekregen had zich te verroeren. Twintig verbijsterende minuten achter een reed Ferdl Kübler, hjjigend naar adem en met rood doorlopen ogen daar op de Mont Ventoux de luidschreeuwendste ki lometers van heel zijn carrière. Hij be reikte Siguenza, liet hem ter plaatse ach ter en juist toen hij op het punt stond om ook Germiniani en Scodeller van zich af te schudden, werkte het zo befaamde recept uit Kübler's huisapotheek niet meer en viel hij prompt van het ene in het andere uiter ste. Toen Kübler éin delijk met vele mi nuten achterstand de top van de Ven toux bereikt had, was hij bijna aan het einde en gilde hij schor om een brancard, een dok ter, een uitvallers wagen en een zie kenhuis; en dat hij tenslotte de finish hier in Avignon nog haalde met „slechts" 26 minu ten achterstand op de winnaar, be- jgg hoort tot de onver-1| klaarbare dingen waarvan men er in iedere Tour de| France wel een paar dozijn tegen komt. DOTTO Mee op jacht Toen Kübler op de Ventoux om hulp begon te gillen was Louison Bobet zijn grote aanval al begonnen. De wereldkam pioen ontplofte in een verschrikkelijke demarrage Hij keek niet eens meer om naar wat er achter hem gebeurde. Daar door miste hij het weinig vrolijke tafe reel, dat Charly Gaul, vergeefs zoekend naar zijn anders zo zuivere klimstijl, daar bood. Daardoor miste hij bovendien de koppige verbetenheid, waarmee het kleine groepje dapperen, bestaande uit de Belg Brankart, de Italianen Fornara, Astrua en Coletto en onze landgenoten Wout Wagtmans en Jan Nolten nog altijd tegenstand boden. Vermoedelijk zou Bobet op de top van dc Mont Ventoux, na een dolle, slopende klimpartij, tóch nog het hoofd gebogen hebben als men hem daar gemeld had hoe klein en hoe onbeduidend de winst slechts was, welke hij had veroverd met een klim, waarin hij zijn laatste reserves had uitgegraven. Op de top van de Ventoux had Bobet slechts vijftig seconden op de Belg Bran- kart, op 3 min. 40 sec. zaten Astrua, For nara en Geminiani, slechts tien seconden later volgden Nolten, Wagtmans en Co-1 letto in die volgorde. Gaul had 5.25 ver-1 speeld en zat slechts een minuut voor An tonin Rolland die, in gezelschap van de egionaal Quentin, opnieuw met leeuwen moed zijn gele trui zat te verdedigen. Hein van Breenen zat toen precies op tien minuten in gezelschap van Pezzi, 45 seconden later gevolgd door Wim van Est, die Ferdi Kübler mee naar boven had gesleurd. Vechtend om iedere seconde De rest van de karavaan telde toen al niet meer mee. Men kon er trouwens niet op wachten. Wie de ontknoping van het drama van nabij wilde zien gaf in ge dachten St. Christoffel een hand en gaf er zijn wagen vervolgens ongenadig van langs in een dolle ren naar het dal. Toen we daar, voor de tweede maal deze dag, in Carpentras arriveerden met 'n onver klaarbare doch alles doordringende sirene in ons rechterachterwiel en vrolijk-dam pende remmen, leek ook „Slappe Dirk", onze Tour-voiture, rijper voor de mest vaalt dan voor nog 2000 kilometer Tour de France! Bobet won in deze afdaling ruim een minuut op Brankart, die twee maal on deruit ging en twee maal ook slechts aan een wonder zijn leven dankte. Doch Fornara, Coletto en Astrua gin gen met medewerking nu van Brankart en met Geminiani voorlopig nog aan hun wiel zó onbedaarlijk hard omlaag, dat ze bij het bereiken van het dal al meer dan een minuut van hun achter stand hadden goedgemaakt; en vermoe delijk zouden ook Wagtmans en Nolten tijdens die afdaling wel iets dichter bij de vluchteling gekomen zijn als de Lim burger niet een bandje lek gereden had. Wagtmans, opnieuw verbluffend goed rijdend, kwam nu met Nolten terecht in een groepje, waarin Charly Gaul geen stap meer verzetten kon en waarin Antonin Rolland om zijn gele trui vocht, alsof hij inderdaad niet van plan is het ding ooit aan Louison Bobet af te staan. Zó met twee groepen achter zich, die bezig waren te vechten om iedere seconde zó begon Louison Bobet dan aan zijn laatste twintig kilometers. Toen hij hier, volmaakt leeggereden, over de eindstreep ging had hij nog altijd 50 seconden op Brankart en rond een mi nuut op Fornara, Coletto en Astrua. Ruim vijf minuten later won Wout Wagt mans de sprint om de zesde plaats zonder moeite voor Rolland, Vitetta, Jan Nolten, Germiniani, Lauredi, Quentin en een vol komen ontmoedigde Charly Gaul. Met bijna zeventien minuten achter stand werd Wim van Est, na een valpartij, nog altijd 23ste in dezelfde tijd als Hein van Breenen (26); vier minuten later be reikten Daan de Groot en Jos Hinsen de finish. En hóe ongenadig zwaar het in deze etappe wel was toegegaan moge blijken uit het feit, dat op dat ogenblik, 21 mi nuten na de aankomst van Bobet, non; slechts 32 renners, onder wie de gehele Nederlandse equipe, hier in Avignon, de boorden van de Rhöne hadden bereikt. Vf'i' Xv De uitslag van de elfde etappe, van Marseille naar Avignon (193 km.), luidt: 1 Louison Bo bet (Frankrijk) 5.42.32, 2 Brankart (België) 5.43.21, 3 Fornara (Italië) 5.43.27, 4 Coletto (It.) z.t., 5 Astrua (It.) 5.43.32, 6 Wagtmans (Ned-) 5.48 15. 7 Rolland (Frankr.) z.t., 8 Vitetta (Zuid Oost) z.t., O Nolten (Ned.) 5.48.31, 10 Geminiani iFrankr.) z.t., 11 Lauredi (Zuid Oostj z.t., 12 quentin (West) z.t.. 13 Gaul (Gemengde ploeg) zt 14 Pezzi (It. 5.56.40), 15 Dotto (Frankr. z.t.), 16'Robinson (Gr.B.) z.t.. 17 Close (Belgie) z.t 18 Lorono (Spanje) z.t.. 19 Ockers (Belgie) 5.59.20, 20 Cieleska (N.O.C.) z.t., 23 Van Est Ned.) z.t., 26 Van Breenen (Ned.) z.t., 30 Hin sen 6.03.35, 32 Daan do Groot z.t. pannen leidt, of de Franse regionaal Sco deller ontketende, geassisteerd door de Franse nationaal Forestier, al een uit looppoging, waar. aan ook de Span jaard Lorono, de Italianen Monti en de Belg Colse niet geheel en al onschuldig waren. Toen startte deze bergétappe: met vijftig kilometer per uur, in een weergaloze hitte en daar al, in de eerste tien kilo meters, veroor zaakte men ook de eerste slacht offers. in een wil- luidt' V^Antonin ^Rolland' (Frankrijk) 69 uur I overzichtelijke jacht, viel het peleton on- 33 min. 4 sec.. 2 Louison Bobet (Frankr 69.37.54 middellijk in drie, vier brokken uiteen. 3 Fornara (Italië) 69.39.19 4 Brankart (Belgie) 9.43.45. 5 Gaul (Gem. ploeg) 69.4o.16, 6 Astrua (Italië) 69.45.45, 7 Vitetta (Z.O.) 69.46.50, 8 Geminiani (Frankrijk) 69.52.20 9 Quentin (West* 70.02.08, 10 Van Est (Nederland) 70.09.56, 1! Gelabert (Spanje) 70.12.57, 12 Coletto (Italië) 70.13.29. 13 Clerici (Italië) 70.13.43, 14 Impanis (België) 70.15.00. 15 Close (Belgie) MAHé In de eerste klas middellijk Brok I slokte de vijf vluchtelingen op n bestond nu uit 22 koppen: Nolten, I Gaul, Forestier, Dotto, Quentin, Mahe, Siguenza, Impanis, Close, Brankart, Van Est, Van Genechten, Stablinksi (die even J later wegviel met een lekke band), de TO w?i'T8nkZer\zwltV) '7072S [9 beide Bobets, Pezzi, Rolland De Groot, Huber (Zwits.)70.21.29, 20 Mahé (Frankr.) Astrua, Fornara, Monti en Coletto. Brok 70.26.33. 35 Van Breenen (Ned.) 70.59.48, 41 Hin-1 jj bestond uit acht man en werd aange- sen '(Ned.) 71.09.09, 43 Nolten (Ned.) 71.10.39, i voerd door Lauredi, Bauvin en Geminiani. 50 De Groot (Ned.) 71.24.42. j k m zaten Wagtmans, Hinsen en 5 Spanje 210.21.18, 6 Nederland 210.28.05, 7 Zuid Oost 210.35.58, 8 West 210.48.50, 9 Zwitserland 210.53.19, 10 Gemengde ploeg 2U.27.00. 11 He de France 212.29.05, 12 Zuid West 212 57.28. In het ploegenklassement van de elfde etappe bezette Nederland (Wagtmans, Nolten, Van Est) dEngelse*pioeg bestaat nog slechts uit twee renners, zodat deze niet meer in de ploegen- rangschikking geklasseerd kan worden. Na de 11e etappe ziet bet puntenklassement er als volgt uit: 1 Wagtmans (Ned. 175 p., - Van Est (Ned. 213 p., 3 Kübler (Zwhs.) 214 p., 4 Poblet (Spanje) 220 p.. 5 Ockers (Belgie 221 p., 6 Rolland (Frankr.) 225 p.. 7 Bauvin 243 p. 8/9 Schneider (Gem. ploeg) en Monu (Italië) 337 p.. 10 Fantini (Italië) 349 p., 11 Fornara (Italië) 353 p.. 12 Brankart (Belgie) 355 p., 13 Vitetta (Zuid Oost) 373 p., 14De Bruyne (België) 388 p., 15 Impanis (Belgie) 400 p. wat daar nog achter kwam had, nauwe lijks twintig kilometer voorbij Marseille, I30ETAPPE: MILLAÜ-ALBI-20JUU 203 KM. Officieel berekende gemiddelde snelheid 36 km p.u. KeETAPPE ALBI-NARB0NNE-2IJULI153 K M. Officieel berekendegemiddeldesnelheid sOkm.pu. Na de elfde etappe luidt het algemeen klasse ment van de grote bergprijs: 1 Gaul (Gemengde ploeg) 53 p.. 2 Louison Bobet (Frankrijk) 39 P. 3 Gelabert (Spanje) 31 P-, 4 Brankart (Belgie) 28 p., 5 Fornara (Italië) 24 p., 6 Astrua (Italië) 19 p., 7 Scodeller (N.O.C.) 18 p.. 8 Coletta (It.) 17 p 9 Nolten (Ned.) 16 p., 10 Geminiani (Fr.) 12 r, 11 Ex aequo Kübler (Zwits.) en Lorono (Spanje) 7 p. 13 Ex aequo Bauvin (N.O.C.) en Vitetta (Zuid Oostj 6 p., 15 Ex aequo Coletto (West). Close (Belgie) en Wagtmans (Ned.) 4 p. De prijs voor de meest strijdlustigste renner werd toegekend aan Louison Bobet. De volgende renners staakten de strijd in de 11e etappe: Croci-Tortl (Zwitserland), Dupré (Zuid 'West). Mallejac (Frankrlik). Mitchell (Engeland), Krebs (Engeland), Walkowlak (N. O.C.) en Reisser (N.O.C.). Niet vertrokken uit Marseille: Alomar (Spanje). St.Genie; Espalian Roder 63 2m Lagerde750m. Séverac leChafeau Casfresüi UtotJasse5llmA 78810, rx <kAngles duT. es-Vives Sr. Pons .Sr.Marc FRANKR Nogfenjden Sterk heuvetacWig ©Etappeplaats £S3=2,VIakke wegen Ravitaillering A Berg c> Vliegende controle Fauredon788m 3 7l0m' 632m. 636m. 13e etappe 14e etappe AVIGNON, Maandagavond. De Ventoux ligt achter ons! Er heerste een festival, hier in Avignon. De stad is feestelijk versierd en de hotels puilen uit van de feestvierende toeristen. Doch er zijn hele brokken in de Tour-karavaan die zich vanavond, binnen de wallen van de oude stad aan de Rhóne, alles behalve feestelijk voelen. Er heeft vandaag op de Mont Ventoux een verschrikkelijke wielersport-veld slag gewoed en een van de weinigen, die aan die verschrikkingen ontkwam was Don Francisco Alomar, de Spanjaard, die gisteren in Marseille nog de tweede plaats veroverde, doch die vanmorgen, bij nader inzien, zijn koffers pakte en deze Tour met de noorderzon en zonder opgave van redenen ijlings verliet. Zijn heengaan droeg dan bij tot de algemene afbraak van eens zo trotse equipes, een afbraak die vandaag opgewekt werd voortgezet. In de Spaanse equipe hebben klimmers als Gelabert, Lorono en Ruiz vandaag op een in het oog vallende wijze gefaald en mag Miguel Poblet zijn hoop de groene tui op Wagtmans te heroveren voorlopig wel aan de wilgen hangen. Tegen de achtergrond van dit alles heerste er vanavond in het Nederlandse kamp, belaagd door talloze landgenoten die in deze streek van hun vacantie ge nieten. een opperbeste, tevreden stem ming. Jan Nolten en Wout Wagtmans hebben volkomen beantwoord aan de verwachtingen. Zij streden op de Mont Ventoux in de voorste gelederen. Wagt mans bracht daar, door allen in deze karavaan om zijn moed bewonderd, zijn groene trui voorlopig in veiligheid en klom een eind het algemeen klassement. Jan Nolten vond er zijn zelfvertrouwen terug. „Nu", zei de Limburger na af loop, „nu durf ik mij straks in de Pyre neeën met een gerust hart in de aanval te wagen!" Ook de rest van onze ploeg heeft het er vandaag, in deze uiterst zware etappe, uitstekend afgebracht en Wim van Est, die vooral met de laatste kilometers van de Ventoux zwaar heeft moeten worste len en die in de afdaling bovendien nog betrokken werd in een valpartij, boekte zowaar nog winst in het algemeen klas sement en is nu teruggekeerd in de eer ste tien. Onze equipe heeft de slag op de Mont Ventoux véél beter overleefd dan drie kwart van de concurrerende ploegen. Ze heeft zich bovendien, naar het zich laat aanzien, in dit verschrikkelijke ge vecht, dat in deze karavaan nog dagen lang slachtoffers veroorzaken zal, niet leeggereden. In de Nederlandse gelederen is het vertrouwen in eigen kunnen nu volledig teruggekeerd. En mèt dit vertrouwen de hoop op nieu we successen! Het demissionnaire bestuur van de sectie betaald voetbal heeft gezien de motie van wantrouwen die bij acclamatie is aangenomen in de bemiddelings bijeen komst van afgevaardigden van de alge mene vergadering voor het betaalde voetbal welke Donderdag j'.l. te Utrecht werd gehouden besloten de leiding van de sectie betaald voetbal weder op zich te nemen. Inz'ake de competitie-indeling en de daaraan verbonden promotie en degrada tie welke terstond werd ter hand ge nomen en waarbij enerzijs voor zover mo gelijk met de wensen van de vergadering van het betaald voetbal werd rekening gehouden en anderzijds aan het principe van het sectiebestuur zo weinig mogelijk afbreuk werd gedaan werd het navol gende besloten: De instelling van twee hoofdklassen A en B van ieder 18 clubs en van drie eer ste klassen A, B en C waarvan A en B be staande uit ieder 14 clubs (t.w. 19 niet ge promoveerde Eeerste Klassers, 8 Tweede klasse kampioenen plus de vereniging Helmond, die nl. het hoogste gemiddelde als niet-Tweede Klas kafpioen bezit) en C. de overige Tweede en Derde Klassers, dat zijn 16 clubs. De hoofdklasse A wordt geformeerd uit de verenigingen: N.A.C., Eindhoven, Sparta, V.V.V. 03, Fortuna 54, Limburgia, Ajax, Excelsior, A.D.O., Amsterdam, E.B.O.H., Stormvogels, H.V.C., D.O.S., Vitesse, Rigtersbleek, Noad, Roda Sport. Hoofdklasse B: Willem II, P.S.V.; Sche- veningen-Holland Sport, Rapid Jc, M.V.V., S.V.V., De Graafschap, G.V.A.V., Alkmaar Sportclub Enschede, Emma, B.V.V., Sittardia, Elinkwijk, Feijenoord, E.D.O de Volewijckers en D.F.C. Eerste klasse A: D.W.S., V.S.V., Xerxes, R.B.C., Enschedese Boys, N.E.C., AGOVV, Go Ahead, Heerenveen, Veendam, P.E.C, Velocitas, R.C.H. en De Valk. Eerste klasse B: Haarlem, Hermes- Dvs, Blauwwit, Longa, Zwolse Boys., Heracles, Wageningen, Be Quick (Gro ningen), Leeuwarden, Rheden, 't Gooi, O.N.A., Baronie, Helmond. Eerste klasse C; U.V.S., Fortuna (Vlaar- dingen), Volendam, Z.F.C., D.H.C., K.F.C. Tubantia, Oldenzaal, Dosko,, Helmondia, Wilhelmina, T.O.P., Zwartemeer, Ooster- parkers, Hilversum, Zeist. Promotie-degradatie-regeling voor Hoofd en Eerste klasse betaald voetbal: Aan het eind van het seizoen 1955/1956 spelen de Advertentie) Niet krabben, dat veroorzaakt j =r infecties! Geen jeuk en geen j| zwelling bij snel gebruik van het beroemde huidgeneesmiddel sb nummers 1 en 2 van de Hoofdklasse A en B een gehele competitie om het kampioen schap van Nederland. De nummers 1 tot en met 8 van de Hoofdklasse A en B worden ingedeeld in de bij de aanvang van het seizoen 1956/1957 te vormen ere divisie. De nummers 9 spelen meit de nummers 1 van de eerste klasse A, B en C een gehele competitie oen twee plaat sen in de te vormen ere-divisie. De over blijvende elftallen van de competitie tus sen de nummers 9 van de Hoofdklasse A en B en de nummers 1 van de Eerste klasse A, B en C worden met de num mers 2 tot en met 5 van de Eerste klasse A en B en de nummers 2 tot en met 4 van de Eerste klasse C ingedeeld m de bij de aanvang van het seizoen 1956/57 te vormen eerste divisie. De overige elftal len worden ingedeeld in de bij de aan vang van het seizoen 1956/57 te vormen tweede divisie. In het seizoen 1956/57 wordt derhalve gestart met: 1 Ere-divisie met 18 verenigingen; 2 Eerste divisies ieder met 16 vereni gingen; 2 Tweede divisies ieder met 15 vereni gingen. Overwogen zal worden de kampioenen van de reserveklassen een competitie te laten spelen om het kampioenschap van Nederland van de reserve klasse betaald voetbal. De aanvang van de competitie voor oe Hoofdklasse A en B is bepaald op Zondag 28 Augustus 1955. De aanvang van de competitie voor de Eerste klasse wordt nader vastgesteld. De indeling van de reserveklassen luidt: Afdeling A: Ajax, Alkmaar, Amsterdam, Blauw Wit, D.W.S., 't Gooi, Hilversum, K.F.C., Stormvogels. Volewijkers, Volen dam, V.S.V. en Z.F.C. Afdeling B: A.D.O., D.H.C., E.D.O., Ex celsior Fortuna Vlaardingen)Haarlem. Hermes-D.V.S., O.N.A., R.C.H., Scheve- ningen-Holl. Sport, S.V.V., U.V.S., Xerxes. Afdeling C: Enschedese Boys, de Graaf schap, N.E.C., Oldenzaal, Rheden, Rig tersbleek, Sportclub Enschede, Tubantia, Vitesse, Wageningen, H.V.C., Elinkwijk, Ü.O.S. en Zeist. Afdeling D: Be Quick (Gron.), G.V.A.V., Heerenveen, Leeuwarden, Oosterparkers, Veendam, Velocitas, Zwartemeer, Zwolse Boys, P.E.C., A.G.O.V.V.. Go Adead en Heracles. Afdeling E: Baronie, Dosko, Longa, N.A.C., N.O.A.D.. R.B.C., T.O.P., Willem II, D.F.C., E.B.O.H., Emma, Feyenoord, en Sparta. Afdeling F: Fortuna '54, Limburgia, M.V.V., Rapid J.C., Roda Sport. Sittardia, De Valk, V.V.V., B.V.V., Eindhoven, Helmond, Helmondia, P.S.V. en Wilhel mina De Zwitserse ploeg had vandaag Croci- Torti. in de uitvallerswagen, Clerici, met vrij ernstige blessures in de lappenmand en Ferdinand Kübler. verdrinkend in zijn eigen wanhoop. De En gelse equipe heeft van daag, na het uitvallen van de gentlemen Krebs en Mitchell, opgehou den te bestaan en Billy Mills (twaalf regels Per dag voor de News Chronicle) en de zeven andere Engelse Tour- journalisten zullen zich van heden af tot het doorseinen van de uit slag, drie regels Tour commentaar en drie bij zonder volle maaltijden per dag kunnen beper ken. In de rijen der Noord-Oost-Centralen heeft Gilbert Bauvin vandaag een opdof fer van jewelste gehad en verloor hij bovendien twee ploegmaten (Walkowiak en Reisser). In de equipe der Franse na tionalen liet vandaag Mallejac zijn heer en meester voorgoed in de steek, kwam het voorbij de top van de Mont Ventoux tot een iel en openlijk duel tussen Louison Bobet en Antonin Rolland en wordt Ra phael Geminiani er sedert vanmiddag van verdacht, dat hij, tegen de belangen van de favoriet-der-favorieten in, de partij van Rolland heeft gekozen. CROCI-TORTI In de uitvallers wagen Eén verschrikkelijke seconde lang hebben we, in de afdaling van de Mont Ventoux, gevreesd dat we Wim van Est opnieuw uit een ravijn zouden moeten opgraven. De man uit St. Willebrord nam ditmaal geen overdreven risico's, doch zelfs als men in zo'n afdaling niet op iedere bocht met een snelheid van 80 kilometer per uur afstuift, is men niet vrij van risico's en mag men niet om de haverklap in zijn remmen hangen, zo men tenminste niet eindigen wil met een catastrophale achterstand. Van Est daalde, samen met de Zwitser Clerici. Hun snelheid bedroeg op een smalle rauwe grindweg, met links de rotswand en rechts de ravijnen, meer dan zestig kilome ter per uur, toen plotseling de voorband van de Zwitser klapte. Clerici brak zijn wiel, schoof gillend van de schrik over de weg en blokkeerde daardoor voor Van Est de door gangOnze landgenoot tuimelde over de Zwitser heen, schoof door het losse grind met wijd-uitgespreide armen in de richting van het ravijn en waarschijnlijk zou hij dit avontuur opnieuw met een zware smak in de diepte hebben betaald, als daar aan de rand van dat ravijn toevallig niet een toe schouwende Frangaise had gestaan, die, met een woeste duw, de St. Willebrorder kon remmen in zijn val. „Nooit ben ik zó geschrokken", zèi Van Est, toen hij hier in Avignon van zijn fiets stapte. Hij zal wel nooit te weten komen, wie die kleine, donkere Frangaise wel was, die hem vandaag met een ferme duw wel licht het leven redde. WIM VAN EST Gelukkig, het is nog duimpje-op! F.en commissie van de Europese Voet- ba] Federatie heeft te Parijs, onder voor zitterschap van Ebbe Schwartz (Denemar ken) de ploeg samengesteld die op 13 Augustus a.s. in Windsor Park te Belfast onder de benaming „Rest van Europa" te gen Gr. Brittannië zal spelen. De ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Buffon (Italië): achter: Hanappi (Oostenrijk) en Kohlmeyer (Duitsland); midden: Ocwirk (Oostenrijk), Gustavson (Zweden) en Boskov (Zuid-Slavië); voor: Soerensen (Denemarken), Kocsis (Honga rije), Kopa (Frankrijk), Puskas (Hongarije) en Vincent (Frankrijk). Reserves: Eriksson (Denemarken), Van Brandt (België), Schleger (Oostenrijk) en Jonguet (Frankrijk). Deze ploeg moet nog goedgekeurd worden door Gustav Sebes (Hongarije), die met de samenstelling be last was maar die te Parijs niet aanwe zig kon zijn. Naar men ons meedeelt, heeft het sectie bestuur betaald voetbal van de K.N.V.B. de fusie van S.V.V. Scheveningen met F. C. Holland Sport goedgekeurd. In de ko mende competitie zal de vereniging uitko men onder de naam S.V.V. Scheveningen- Holland Sport- Het hoogtepunt op de derde dag van de Kaagweek was de regenboogwedstrijd Holland-Friesland. De Hollanders wisten, dank zij Bakker en Huisman, een kleine voorsprong te behalen. De eerste team wedstrijd tussen Tandjong Priok en De Kaag, In de Valkenklasse, leverde een grote puntenvoorsprong op voor de Kaag.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4