Verbaasd Millau zag kopgroep verbijsterende voorsprong Peloton-der-groten wilde welmaar kon niet harder met Op merkelijke winst algemeen klassement méi SLUIPEND GIF IN DE WIELERSPORTWERELD: DOPING RONDE VAN FRANKRIJK Van Est rukt verder op; Kübler en Clerici rukten uit SPELERS OP TRANSFERLIJST Chefarme,4i De Nederlandse Equipe En als het even kan - nog een etappe zege vóór de Pyreneeën |6na?lSi S mm Om de nationale jeugdtennis-titels Waarschuwing tegen soigneurs- met-de-apotheek D' ff 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! e De klassementen V I tP - Westelijk overwicht woensdag 20 juli 1955 PAGINA „Ik doe niets", zei Bobet Posthume Ventoux-slacht- offers ferdi kübler MILLAU 7i°m. 1 Voorsprong groeit als kool Eindsprint helaas zonder Hinsen Pas 22 minuten nadat de Itali aanse sportjournalisten, die zich tot nu toe in deze Tour, zeer tegen hun gewoonte in, gedragen heb ben alsof ze pas van de kostschool kwamen, eindelijk weer eens, als in de goede dagen der campionis- simi, lallend van geestdrift en bij na stikkend in de superlatieven met het verhaal van een „triumfo" naar de telefoon waren gehold, ar riveerde dan het peloton met alle overige Nederlanders en alle favo rieten, behalve de ongelukkige Charly Gaul, die in de laatste af daling naar Millau een bandje lek gereden had. Machteloos peloton Met tien treden tegelijk De etappe 13 W«um|uid50osoesCt,' l ?Tr^nBe^%töjr: Algemeen De ploegen Bergklassemcnt De groene trui De strijdlustigste Zij staakten de strijd Zij kregen genade fé WIS I z lx- i¥m I. ÉS» VH TRABERT KAMPIOEN VAN AMERIKA HARDE BAAN door Martin W. DUYZINGS MILLAU, Dinsdagavond. Er viel, uit een Hard verdwaald azuur, tóch nog wat zonnewarmte over Millau. Ze koesterde de tienduizenden die, in het Pare de la Victoire, vele uren achtereen tegen betaling van grof geld en met verhoogde bloeddruk op de ontknoping van de twaalfde etappe, in deze, zo zon derlinge Tour de France hadden staan wachten. Verleden jaar had men hier, in datzelfde Pare de la Victoire, voor het eerst sedert de uitvinding van de vélocipède, de finish van een Tour-etappe opgevoerd. Ge herinnert U dat stellig niet meer, doch hier in Millau dat verdorde, verbleekte, door de zon reeds half tot puin gebrande stadje aan de voet van de Baraque-les-Pins hadden maanden later nog de glazen in de stamkroegen dartel staan te rinkelen van de wilde verhalen. Want in Millau was het verleden jaar, dat Ferdi Kübler in de hier gebruikelijke hittegolf een zijner laatste overwinnin gen veroverde. Hier was het ook, dat Gilbert Bauvin, verleden jaar nog een van Bobet's gevaarlijkste tegen standers, na een volop dramatische rit die hem vele weken later nog overdreven nachtmerries bezorgde, voor goed door de knieën ging. Het was, zeiden ze, in Millau verleden jaar een feest uit duizenden geweest. De burgers en de buitenlui, die tientallen jaren achtereen de heroïek en het rauwe, rosse leven van zo'n Tour de France alléén maar van horen Het was allemaal anders, ditmaal in Millau. De karavaan, die gisteren nog in een hittegolf te worstelen zat, was vandaag door een plotselinge, even verlammende koelte gegaan, dwars door een aantal plensbuien en vast en zeker op weg naar een wijd-verbreide bronchitis-epidemie. Pas hier in Millau vielen eindelijk de bleke zonnestralen, onwennig en schuch ter uit een met grauwe regenwolken vol geladen hemel. In een temperatuur, die wel twintig graden lager lag dan de gis teren hier nog heersende beestachtige hitte, had men de tienduizenden in het Pare de Ia Victoire, zoals gebruikelijk, uren te voren reeds kunstmatig volge pompt met geestdrift. Doch het had, zei men vanavond treurig in Millau, nauwe lijks geholpen. Wat. dacht U? In Millau hadden ze de drie millioen francs, welke men Jacques Goddet voor een etappe-plaats in cash dient te betalen, waarachtig niet bij elkaar ge sleept alléén maar om te moeten ver nemen, dat Ferdi Kübler, de winnaar van verleden jaar, vanmorgen in Avig non met geen geweld uit zijn ledikant te krijgen viel, of om toe te zien hoe de.... sprinterO) Fantini voor Italië een „bergetappe" won, waaraan geen enkele pure klimmer te pas gekomen was en waarin alle favorieten de wereldkampioen, de gele trui, de poene trui, de Italianen, de Belgen! tenslotte met een weinig geestrijke en evenmin heroïeke achterstand van rond 23 minuten op de triomfator hier in het Pare de la Victoire over de eindstreep kwamen kreunen. Wellicht had het plaatselijke dagblad in Millau de hooggeachte abonné's van morgen niet behoorlijk ingelicht; wellicht was het tot de burgers en de buitenlui niet geheel en al doorgedrongen, dat deze karavaan gisteren vóór, öp en voor bij de Mont Ventoux van hoog tot laag tot aan de uiterste limiet harer reserves was gegaan en dat zelfs de nu plotseling ingetreden koelte haar vandaag niet meer redden kon. Zelfs Bobet, voor al Bobet!, was van morgen bleek en zuur en zwijgend in Avignon naar de start gereden met zijn lijfsoigneur, zo- ais altijd tot op het laatste ogenbilk op zijn hielen. Als men hem vroeg wat hij dacht vandaag te on dernemen, dan haal de hij langzaam zijn schouders op en zei: „Rien du tout! Deze karavaan verdient na Mont Ventoux. een extra-rustdag!En wellicht stond de wereldkampioen op dat moment in derdaad niet zonder enig heimwee te peinzen over Ferdi Kübler, die vanmor gen om zeven uur in Hotel d'Angleterre in Avignon zijn wekker door het open raam in de rue Raspail had gemikt. Tien minuten later, toen Alexander Burtin, de Zwitserse ploegleider, die wel florissan- ter dagen heeft meegemaakt, schuchter Kübler's suite binnenschuifelde, vernam hij prompt het vonnis. „Pauvre Ferdi" was dit alles beu, „pauvre Ferdi" wilde naar huis, nü en onmiddellijk, met de eerste de beste Rapide richting-Zürich!. Zo maakte, posthuum, de Mont Ven toux vandaag al een slachtoffer nog vóór we Avignon verlaten hadden. Twintig kilometer verderop stond Alexander Burtin opnieuw zijn zakdoek I3pETAPPE MILLAU-A IB 1-20JULI 203 KM. Officieel berpkpndg gemiddelde snelheid 3SI<mp.u. KeETAPPE ALBI-NAR80NNE-2IJULI153 K M. Officieel berekende gemiddelde snelheid lOkm.p.u. zeggen en uit het filmjournaal van de dorpsbioscoop ge kregen hadden, stonden tot Iaat in de nacht in dichte drommen voor de rennershotels; en als ze toen op Loui- son Bobet, het mannetje-Robic en Ferdinand Kübler uit gestaard waren, dan holden ze naar het postkantoor ten einde een boeiende kijk in de stallen van Goddet's circus toe te zien, hoe daar de journalisten aller landen hun verhalen en hun stembanden zaten door te gillen over de ellendigste telefoonlijn sedert de late middel eeuwen. Die dag werd Millau volkomen veroverd door de Tour. Het vuurwerk duurde tot 's nachts drie uur en tegen het ochtendgloren liepen alle burgers en buitenlui in de straten van het stadje nog steeds de Marseillaise en an dere, het nationale bewustzijn zo zeer versterkende lie deren te galmen.En U had verleden jaar, zoals deze verslaggever, in Millau aanwezig moeten zijn, om te kun nen beseffen hoe helemaal anders en hoe kil en hoe droe vig het hier in Millau ditmaal wel was, en hoeveel moeite de burgers en de buitenlui wel hadden gehad na afloop van een etappe, waarin drie-kwart van deze karavaan kreunend van ellende en zonder enige geestdrift en met een verbijsterend laag moyenne voornamelijk op zijn tandvlees gereden had, nog enige geestdrift te creëren ten gerieve van Alessandro Fantini, de slanke, donkere jongeling uit Fossaciesa in de Abruzzen, die in een eind sprint vandaag voor Alfredo Binda's squadra de eerste etappe-overwinning in deze Tour veroverde. Die drie groepjes sloten zich snel aan een en hoewel ze ver volgens Buchonnet met een lekke band verloren en hoewel ze bovendien geen adem benemende moyenne draaiden, groeide de voorsprong van de vijftien vluchtelingen verbijsterend snel: na 25 km 1.40; na 39 km in Uzès 3.40; na 50 km 5.20; na 52 km. 8.45 (meer dan drie minu ten winst in twee ki lometer!) en toen men de karavaan in Saint Hippolyte (91 km) voor de eerste maal ravitailleerde, had de kopgroep al meer dan elf minuten op de Brit Hoar, die daar in een opmerkelijke, ty pische „splendid isola tion" zijn naderende ondergang zat te be spoedigen en 15.30 op het peleton. De sneltrein naar Zürich Lagarde750m. Séverac Ie Chèfeau Sf.Uemez Espalian Rodez 632m sagnes Requisla Veriès Cast ras LafontasseöilmTA r 788m. #.Fauredon les duT Aiques-Vives RANKR Sr.Marc Nogferijderi Sterk heuvelachfig Etappeplaats l^^3>Vlakke wegen ©Ravitaillering A BergOVIiegendecontrole Fauredon788m 632m 511J 636m. 13e etappe 14e etappe CARLO CLERICI Adieu Tour uit te wringen. Carlo Clerici, de man van wie heel Zwitserland hoopte, dat hij in staat zou zijn nog eens de voormalige hel dendaden van wijlen Ferdinand Kübler en Hugo Koblet te evenaren, klom van zijn fiets. Hij kón ook niet meer. Het enige, waarvoor Carlo Clerici nog be langstelling had was die Rapide richting- Zürich, samen in één coupé met Ferdi Kübler. Niettemin kon Carlo Clerici op het ogenblik, waarop hij in de uitvallers wagen klauterde, al weten dat hij onder de beroemdheden in deze karavaan waarachtig de enige niet was, die van daag de Mont Ventoux nog altijd in de kuiten voelde. Want in die eerste kilo meters had men in grove trekken die twaalfde etappe in feite al beslist. En men behoefde niet eens een halve eeuw lang achter de coulissen van de wieler sport rondgelopen te hebben, om meteen te ontdekken, dat die etappe op dat ogen blik al, voor wat de favorieten betreft, gereden was en dat geen mens vandaag een vinger zou gaan uitsteken in de rich ting van de gele trui. Stablinski altijd weer Stablinski! had een demarrage geproduceerd toen het peleton direct na de start traag over de, U welbekende Pont d'Avignon van de ene naar de andere oever van de Rhöne kruiste. De Franse nationalen gaven hem Jean Bobet mee teneinde hem tot vrede lievender gedachten te brengen, doch toen was het al te laat. Stablinski's de marrage bleek een sein voor een aantal andere rebellen om achter Stablinski en Jean Bobet aan te gaan. Bovendien volg de nog een vinnig rijdend groepje, waar in de Franse nationalen Mahé en Gau- thier machteloos bleken tegenover Caput, Buchonnet, Hoorelbecke en de Belgen Close, Andriaenssens en De Bruyne. Daarachter joeg weer een groepje, waar in de Franse nationaal Forestier niets te vertellen en niets te bevelen had tegen een buitenlandse overmacht: ons vader landse duo Van Est-Hinsen, de Italiaanse sprinters Benedetti en Fantini en de Belg Ockers. TONY HOAR Splendid isolation. der iets vermeldenswaards voor het na geslacht te onthouden, in slechts enkele krantenregels druks te vertellen. De ge schiedenis luidt als volgt: in Saint Hip polyte had ook de kopgroep haar beste kruit volop verschoten. Het tempo zak te daar zienderogen, doch niettemin.... bleef de voorsprong op het peloton maar groeien. Het peloton luierde niet. Het peloton wandelde ook niet. Het was alléén maar machteloos en ieder, die zich nu nog aan een demarrage waagde, kreeg daartoe grif en volop zijn kans. Zo l:wam het, dat Nello Lauredi alleen achter de vluchte lingen aanging zonder dat Louison Bobet er een hand naar kon uitsteken. De klei ne man van de Cóte d'Azur, die in deze Tour waarlijk geen geluk heeft gehad, ging niet alleen Hoar voorbij, doch liep op zijn eentje vijf tien minuten achter stand op de traag kilometers malende kopgroep binnen de kortste keren in; en vermoedelijk heeft hij daarmee de omstandigheden van vandaag in aanmer king genomen een der beste pres taties van heel deze Tour geleverd. Voor de rest ver loor de kopgroep achtereenvolgens de NELLO LAUREDI Belg Adriaenssens Wonderlijke pres- en de Italiaan Be- tatie. nedetti met een lek ke band, gingen in het peloton de Span jaarden Lorono en Poblet, ijverig be waakt door Jan Nolten, nèt iets te laat aan de haal, zodat ze hun achterstand nog slechts voor de helft konden goed maken en was de kopgroep al aan haar laatste schermutselingen bezig toen het peloton, met ruim 24 minuten achter stand, ginds op de rotsmassieven aan weerszijden van de kloof, waarin de Tarn haar weg zoekt door een ruw-uitge- schuurde bedding, zich nog altijd alleen maar om lijfsbehoud en alles behalve om de uitslag van deze etappe bekommerde. Er was, ondanks alles, nog een kans, dat Millau vandaag zou mogen juichen. Er zaten niet minder dan zes Fransen waaronder die Franse nationalen in de kopgroep en afgezien van Nello Lauredi, die voor geen goud een combine met Bo bet's vrienden zou willen maken, gaven ze elkander in de laatste twintig kilome ter broederlijk de hand, teneinde in een boeiend spel van geraffineerd geplaatste demarrages de drie Belgen, de beide Ne derlanders en de razendsnelle Italiaan I antini uit te schakelen vóór het hier in het Pare de la Victoire tot een eindsprint komen kon. Tijdens die laatste explosies, waarby van Est en Lauredi alle verza melde Franse attaques pareren moesten, verdwenen Stablinski, Caput, Hoorel becke, Hinsen en de Bruyne nog uit de kopgroep. De rest vocht het hier uit in een eind eindsprint bijzonder. Bovendien werd hfj gehinderd door Forestier, die in de laat ste bocht van het circuit door het park nog even tegen de aarde ging en was de sprint opgelegd pandoer voor Fantini, die zich heel deze dag speciaal daarvoor gespaard had. Tweede werd Stan Ockers (na enig ellebogenwerk) vóór Lauredi, Van Est (4), Gauthier, Close en Jean Bo bet. Tussen de achtergelaten betrekkingen van de kopgroep bezette Hinsen met ruim 20 minuten achterstand de 13e plaats, vijf minuten na Fantini arriveerde Jan Nolten met het Spaanse gezelschap, dat hem op zijn lange tocht had verge zeld. Volgens de Sportkroniek van 18 Juli plaatsten de onderstaande verenigingen nog de navolgende spelers op de transfer- lijst: Ajax: J. L- Bouquet, G. J. van Dijk. J. J. Behrens, H. Elzer, M. Goedkoop. E. L. Pieters Graafland, J. van 't Kruis. M. H. (Advertentie) Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine„4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen (alen en doen werkelijk wonderen! Jf BEROEMDE GENEESMIDDELEN *T INÉÉN TABLET 4 TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 cl. J. Michels, J. A. J. Velder, A. K- van der Wel. E.D.O.: H. Th. Koelemij. A. Willemse, P. G. Krebbers. Rectificatie D-F.C.: J. de Jager moet zijn K. de Jager. Xerxes: P. Visser, J. Kanters. P. Wil- lems. J. Engelman, J. Brand, R. Klomp, F. de Geus, C. Moulijn N.A.C.: C- Kleijn. Sittardia: G. Kessler. B.V.V.: M. van Beurden, Fr. Jansen, Fr. Mees, D van Oort A. Schrover, J. Taks, S- Vos. R.C.H.: B. van der Voort. S.V.V.: J. Dries. Willem II: P. Haans. Holland Sport: C de Jong, J. Everse, W- J. van Zuylekom, J. J. Heyster B A* Versprille. H. A. Kentie. H. J. Broeders, G. Krist. J. Koers, C. Rijshouwer, L. Bijker Baby de Voogd heeft Maandagavond te Cardiff zijn partij tegen de Britse zwaar gewicht Joe Erskine verloren door k. o. in de eerste ronde. De partij duurde 3 minuten 45 sec. De Voogd, een reus ver geleken bij zijn tegenstander, werd door deze verrast met een harde rechtse stoot en voor hij zich kon herstellen volgde een even zware linkse, die hem voor de volle tien tellen tegen het canvas deed gaan. Men heeft geen moeite de rest van dcze etappe, waarheidsgetrouw en zon- sprint. Van Est miste Jos Hinsen in die Dit was het moment, dat alle voorradige Italiaanse journalisten naar alle beschikbare telefoons deed hollen: Fantini, de donkere, snelle sprinter uit de Italiaanse squadra, gaat in Millau aan liet einde van de twaalfde etappe als eerste over de finish-lijn, één lengte voor Stan Ockers (België), die ivel lours heeft gekend, waarin een sprintzege hem nooit ontging. De derde man is Nello Lauredi, die nog juist vóór Wirn van Est (de wat vage rennersfiguur helemaal rechts) als derde zal aankomen. (Telefoto) MILLAU, Dinsdagavond. „Als Brankart, de sterkste van liet Belgische escadron, de moed en de intelligentie had gehad om vandaag méé aan te vallen, dan zou hij vandaag in Millau zonder moeite niet alleen deze etappe, maar óók de four de Franse gewonnen hebben", zei men vanavond, wellicht niet trehecl ten onrechte, in het Belgische kamp. En inderdaadLouison Bobet sleurde vandaag heel de Mont Ventoux niet zonder moeite en pijn achter zich aan, in een stijl waarvoor hij zich, onder normale omstandigheden, gegeneerd zou hebben. En ook de l ahanen Astrua, Fornara en Coletto hadden kennelijk de grootste moeite ie wel zeer trage tempo van het peloton vandaag te kunnen voUen. De karavaan maakte, niet alleen als gevolg van de onmenselijk zware tocht over Ventoux. doch stellig ook als gevolg van de plotselinge temperatuurswisseling die van Goddet's gezelschap een volop hoestend en proestend ziekenhuis-op-wie- lenn heeft gemaakt, een zware crisis door. En wie de moed had om te midden van deze crisis onder hen aan te vallen, was practisch zeker van zijn winst. De 'enige onder hen, die de hoogste plaatsen in het algemeen klassement bezet hielden en die zich aan een aanval waagde, was Wim van Est. „IJzeren Willem" reed gisteren, alsof hij de Mont Ventoux en jongste rendez vous met een ravijn al weer lang en breed vergeten was en gisteravond stond hier in Millau de man, op wie men in het buiten landse kamp vier dagen geleden nauwe lijks nog rekende in de strijd om de eer ste plaatsen, al weer zesde in het alge meen klassement en heeft hij nog slechts enkele magere seconden nodig om de Ita liaan Astrua van de vijfde plaats te stoten. Het scheelde geen haar of Wout Wast- mans, opgesloten in het peloton was van daag zelfs zijn groene U-ui aan' Wim v Est kwijt geraakt. Ook Jan Nol ten, rustig doch sterk rij dend nu klom met tien treden tegelijk ln net algemeen klassement en de winst voor Jos Hinsen, die pas in de allerlaatste kilometers van deze etappe, méér door gebrek aan routine dan door manco aan kracht uit de kopgroep verdween, is nau welijks kleiner. Zo boekte Nederland dan te midden van de algemene crisis ook vandaag weer enkele fraaie successen. Als de voorteke- nen niet bedriegen dan komen we iedere dag nu nader tot de etappe-overwinning, welke men in het Nederlandse kamp als het maar even kan, nog vóór de Pyrehee- en veroveren wil! (België') t 7Ut, ler 'Frankrijk) z. t 6 Close f2' z' ?.,Jean Bobet (Frankrijk) z. t.; 6 54 20 J 2- h! 9 Forestier (Frankrijk) 10 Stablinski (NOC) 6.55.57; 11 Caput (He de gsVojf. ,i 12 Hoorelbecke (lie de France, o 13 Hinsen (Nederland) 5.56.30: 14 De 7n2M°A 6'57'57: 15 Benedetti (Italië) 'o Adriaenssens (België) 7.07.15; 17 Po- 'Spanje) 7.08.06; 18 Nolten (Nederland) z' V; l: Lorono (Spanje) z. t; 20 Meili (Zwit serland) 7.17.55; 31 Van Breenen (Ned.) z. t.; «i3 ex aequo peloton waarbij o.m. Louison Bobet (Frankrijk), Geminiani (Frankrijk), Brankart Vl GJ.oot (Ned.) en Wagtm»ns (Ned.) allen dezelfde tud als Meili 7.17.55. infrff? ,alIeïïee klassement na de 12e etappe Rnhl't ,r'lnV 'Frankrijk) 76.50.56; 2 Louison ?R47i4,F/agkrtlk) 76.55.49: 3 Fornara (Italië) (Italiëf77 man r J liS) 77-°1-40; Astrua vltJtf 77?3.*0; 6 Van Est (Ned.) 77.03.46; 7 Vitetta (Zuid Oost) 77.04.42 8 Gaul (Gemengde oeg) 77.04.59; 9 Close (België) 77.09.37- 10 Ge- uniani (Frankrijk) 77.10 17 77 20 03C-kem m'2l?ië> 12 Quentin (West) Ar 'Frankrijk) 77.20.23; 14 Jean 77 30U ??nSrVk. 77t26'07; 15 Gelabert (Spanje) (Belêiëi 77 72 44 1°» 77;31-24: 1' Impanis ia va1 11,h Lauredi (Zuid Oost) 77.34.31 Ned.) 77.36.50; 20 Huber (Zwits.) 77.41.16; 33 Hinsen (Ned.) 78.05.39 34 Van Bree- ^Ned.) 78.17.43; 35 Nolten (Ned.) 78 18 43* 50 De Groot (Ned.) 78.42.37. Het algemeen ploegenklassement luidt na de 5™ 7„eï?pp„eV, 1 Frankrijk 228.42.55; 2 Italië 229 34.53 3 Belgie 230.23.26; 4 N.O.C. 231.10.17- 5 Nederland 231.26.28; 6 Spanje 231 54 45- 7 Zuid M2S57 nf-*°in3r 8 Zw.itserlan<J 232.46.24;'9 West France01233 38G3e3mengde m24'2l! Ile de De Franse regionale Zuid-Westploeg heeft nog slechts twee renners over. zodat dit team voor net ploegenklassement is vervallen. In het ploegenklassement van de twaalfde etappe bezette Nederland (Van Est, Hinsen, Nolten) de derde plaats. 1 klassement voor de grote bergprijs luidt na de 12e etappe: 1 Gaul (Gemengde ploeg) 53 punten; 2 Louison Bobet (Frankrijk) 42 p.* 3 Gelabert (Spanje) 31 p.; 4 Brankart (België) ?q S': 7 J°Ta,ïa 'ïlfÜS', 24 P-: 6 Astrua (Italië) 17 A-oiw (X?9, 18 p": 8 Coletto (Italië) (Frankrijk^ 12 p. (Ned'> 16 P': 10 Genüniani Het puntenklassement luidt na de 12e etappe: Wagtmans (Ned.) 211 punten; 2 Van Est (Ned 217 p.; 3 Ockers (België) 223 p.; 4 Poblet 'Spanje; 237 p.; 5 Rolland (Frankrijk) 247 p 6 Bauvin (NOC) 266 p.; 7 Fantini (Italië) 350 p.-' 8 Schneider (Gemengde ploeg) 358 p.; 9 Monti (Itaüe) 367 p.; 10 Fornara (Italië) 377 p u Brankart (België) 389 p.; 12 en 13 De Bruyne (Belgie) en Vitetta (Zuid Oost) 402 p.; 14 Lau redi (Zuid Oost) 404 p.; 15 Astrua (Italië) 431 ÏV "Hnpanis (België) 441 p.; 17 Louison Bobet (Frankrijk) 481 p.; 18 Darrigade (Frankrijk) 482 punten; 19 Mahé (Frankrijk) 482 p.- 20 Hmsen (Ned.) 498 p. De prijs voor de meest strijdlustige renner werd toegekend aan Lauredi (Zuid Oost) met 58 punten. Bergaud (Zuid-West) en Clerici (Zwitserland) staakten de strijd; Kübler was in Avignon niet aan start gegaan. Kemp (Gemengde ploeg) en Mockridge (Ge mengde ploeg), die na het sluiten van de con trole te Millau waren aangekomen, kregen toe stemming om Woensdag weer te starten, omdat zij verschillende malen bandenpech hadden gehad. i (Van onz!e tennismedewerker) I Weekhout (R'd) versl. A. Lindner (Gld) - - 62, 6—1; I. Pieksma (A'd) versl. J. Zandstra (Fr.) 6—3, 5—7, 7—3; C. v. Don gen (N.B.) versl. J. Duindam (Haag) 3—6 64; R. Tervoort (NHN) versl G. Kofman (U.) 3—6, 7—5, 6—2. 1 V i ...Ai.. MILLAU, Dinsdagavond. VANAVOND, laat al, kregen de H.H. Chefs d'Equipe een brief in hun hotel van monsieur Jean Garnault, de sécrétaire-général van de Tour en rechterhand van monsieur Goddet. En na lezing van dat schrijven waren er ploegleiders, die verbleekten. De laatste dagen was het reeds dui delijk aan de gedragingen van veis ren ners, dat de seigneurs, meestal voorzien van de beroemde huisapotheken, maar al te vaak in de voorraad pillen en poe ders doken om hun renners-klanten te gerieven en hen meestal daardoor op te zwepen tot een prestatie, die eigenlijk boven hun normale kracht ligt. Het is het helaas veel-vei'breide kwaad van de „doping" in de wielersport, dat in deze Tour thans wel zeer welig tierde. Toen dezer dagen de Franse nationaal Mallejac moest uitvallen, duurde het niet lang, of de, bijna weerzin wekkende bij zonderheden over zijn „ziek te" begonnen in de karavaan de ronde te doen. We zullen ze U niet all-e verha len maar willen U wel vertellen, dat deze wiel renner enige uren lang bewus teloos was en dat slechts het tijdi ge ingrijpen van een dokter zeer ernstige gevol gen kon voorko men. Er was ver der geen twijfel." Mallejac was het wil lige slachtoffer geweest van een dosis opwekkende middelen, die zijn gezond heid ernstig hadden aangetast. EN NU vandaag een heel peleton een wonderdlijke rit reed, zó volkomen uitgeput, zó machteloos, dat het soms pijnlijk was om er naar te kijken, JEAN MALLEJAC. Géén sport meer. was het heel duidelijk, dat maar al te velen, die gisteren op de Mont Ventoux geschitterd hadden in een vinnige strijd, hun koene daden alleen maar konden bedrijven, omdat ook zij gaarne hadden geslikt uit de zo gul aangeboden sti mulansen-collectie en daar dan in de etappe Avignon—Millau de kwade ge volgen van ondervonden Wanneer U met deze wetenschap het verhaal van de etappe van gisteren naar Millau nog eens aan U laat voorbij trek ken, dan zult U daaruit ongetwijfeld kunnen opmaken, dat dit giftige kwaad in de wielersport zelfs de hoge en hoog ste rangen in het algemeen klassement volop heeft aangetast. Vandaar dan die brief, waarin kort en duidelijk aan de H.H. Ploegleiders wordt meegedeeld, dat zij óók verant woordelijk zijn voor eventuele toedie ningen van het „gif" door de soigneurs aan de renners en dat bij constatering, door de leiding van de Tour de France, van onregelmatigheden in bovenge noemde geest, de strengste maatregelen zullen worden genomen en dat een ge hele équipe gestraft zal worden, indien één van haar leden misbruik heeft ge maakt van opwekkende middelen. kIT OFFICIëLE communiqué heeft groot opzien gewekt in de Tour karavaan. Niet, omdat men daar thans voor het eerst zou vernemen, dat Tour-cracks hun toevlucht tot de „dro gue" zouden genomen hebben, maar wél, omdat met dit communiqué het voor het eerst in de geschiedenis van de wielersport is, dat een organisator van een wielerwedstrijd erkent, dat er van opwekkende middelen gebruik gemaakt is en tevens, dat hij met uiterst strenge straffen tegen het gebruik daarvan dreigt. Van de zijde van de chefs d'équipe en de renners heeft nwn in antwoord op dit communiqué o.a. zich verweerd met de mededeling, dat Goddet de Tour do France langzamerhand, door steeds nieuwe moeilijkheden in zware etappe's te creëren, er de renners bijna toe heeft gedwongen van „doping" gebruik te maken, want dat zonder deze middelen een Tour, zoals b.v. de onderhavige, niet meer te rijden zou zijn. We zouden helemaal niet willen be weren, dat de Tour 1955 een gezond heidsritje zou voorstellen, maar wan neer men eens naar Wim van Est di« óók een Mont Ventoux in de benen had en géén klimmer is kijkt en die van daag toch in staat was het zwaarste werk voor een groot deel in een succes volle ontvluchting samen met Hinsen op te knappen, dan zou men wel eens willen weten van welke „doping" hij zich laat voorzien. „IJzeren Willem" zal U het antwoord grif geven: zijn „doping" bestaat uit Twintig meisjes en evenveel jongens, fgevaardigd door alle veertien distric j ten van de K.N.L.T.B. strijden drie da gen te Hilversum om de jeugdkampioen schappen tennis. Er waren op de eerste dag reeds enkele goede en spannende partijen, vooral bij de meisjes. De verlie zers van de eerste ronde krijgen door de herkansing nog een kans om zich in de volgende ronde te plaatsen. Voor de jeug dige kampioenen is niet alleen de titel de prijs doch ook de mogelijkheid om vol gend jaar afgevaardigd te worden naar de internationale jeugdkampioenschappen te Wimbledon. De Westelijke districten, Utrecht in begrepen, hebben een duidelijk over wicht op de andere districten naar voren gebracht. Bij de jongens zijn er twee Haagse en twee Utrechtse spelers in de laatste vier, bij de meisjes is de spreiding wat groter: Den Haag, Utrecht, R'dam en Noord Holland Noord (boven het IJ) zijn in de laatste vier vertegenwoordigd. Bij de jongens blijkt wel dat Biesheuvel en Maris, de twee Haagse spelers, heel wat oefening in de competitie hebben opge- daan hoewel zij hun kwart-eindstrijden waarlijk niet cadeau kregen, bij de meis jes speelde mej. J. Marinkelle wel het sterkst, zodat het schijnt dat zij haar zusje als jeugdkampioene zal opvolgen. De uitslagen waren: Jongen-enkelspel, eerste ronde: R. Kuijpers (Utr.) versl. H. Kwast (Gr.) 60, 61, J. Verloop (Utr.) versl. J. Beukers (N.B.) 6—2, 3—6, 62; H. Biesheuvel (Haag) versl. G. Keyzer (Utr.) 6—2 6—2; N. Groot (N.H. Noord) versl. B. Spaas (Zeel.) 6—1, 6—1; P. Vo gels (Limb.) versl. H. Bernasco (Fr.) 6—0, 75; E. Kersbergen (R'd) versl. H. Huls man (A'd) 6i, 61; K. Knook (Ov.) versl. Tervoort (NHN) 6—2, 1—6, 86; J. d Boer (Gld) versl. G. Deutman (Dr) 61, 64, J. Moritz A'd versl. P. Bos (Ov) 6—2, 6—1; F. Koerts (Haag) versl. R. Gustafsson (R'd) 86, 61. theek. Herkansing: Keyzer versl. Spaas 6—3 6—3; Gustafsson versl. Bos 6—3 64; Beukers versl. Deutman 62, 61.' Meisjes-enkelspel, eerste ronde; E. Randag (H'l) versl. C. Siemers (Fr.) 63^ 6—1; H. Ruinen (U.) versl. M. de Kort (N.B.) 63, 46, 62; H, v. Rijn (A'd) versl. J. Verhey (Gld) 61, 60; L v Geelen (R'd) versl. Trapman (Z.) 6—(1 Jongens-enkelspel, tweede ronde: W. Maris (D. Haag) versl. J. Beukers (NB) 62 64; R. Gustafsson (R'd) versl. P. Vogels (L) 75 57 6—4; R. Kuijpers (U) versl. K. Knook (Ov.) 6—3 6—1; J. de Boer (Gld) versl. E. Kersbergen (R'd) 64 6—8 64; H. Biesheuvel (Haag) versl. H. Kwast (Gr.) 6—0 6—0; J. Ver loop (U) versl. W. G-oot (NHN) 6—1 63; H. Moritz (A'd) versl. A. Tervoort (NHN) 2—6, 6—1, 6—1, G. Keyzer (U) versl. F. Koerts (Haag) 6—3 1—6 6—3. Kwart-eindstrijden: Maris versl. Gustafs son 64 63; Kujjpers versl. de Boer 86 57 62; Biesheuvel versl. Ver- loop 6—2 75; Keizer versl. Moritz 64 3—6 6—4. Meisjes-enkelspel, tweede ronde" J Marinkeile (Haag) versl. G. Kofman (U) 61 6V L. v. Geelen (R'd) versl E E. Randag (H'l) 6—8 6—2 6—3; H Rui nen (U) versl. J. Zandstra (Fr.)' 7—5 3—6 9—7; H. v. Rijn (A'd) versl E. Deut- man (Dr.) 6—4 4—6 6—4; A. Weekhout (Rd) versl. C. Siemers (Fr.) 6—2 6—2; M. Steffenaar (H'l) versl. I. Pieksma 36 frï L°- v- Dongen (NB) versl. J. rwtr-MA 62 6—4; R. Tervoort (NHN) versl. M. Panneman (L) 61 6—0 Kwart-eindstrijden: J. Marinkelle versl. L. v. Geelen 62 62; R. Tervoort versl. C. v. Dongen 6—2 6—0; A. Week hout versl. M, Steffelaar 6—0 6—3; H Ruinen versl. H, van Rijn 7—5 2—6 6—3.' biefstukken, eieren, melk en noemt U 6—2; M. Steffelaar (H'l) versl E Deut- zo maar alles op uit de gezonde apo- man (Dr. 9—7, 6—4; M. Pannemans (L.) Hoewel het seizoen „op gras" reeds be gonnen is, hebben tal van Amerikaanse spelers nog deelgenomen aan de kam pioenschappen op harde baan (Clay court) Zoals te verwachten was won Trabert, echter niet, zoals te Wimbledon, zonder een set te verliezen- Hij verloor er twee, in vijf ronden. In de eindstrijd versloeg hij Bartzen (die Richardson verslagen had) met 108 61 64. Het dames-enkelspel won mevr. Knode (mej. Brough en mevr. Fleitz waren niet van de partij) van de 17-jarige mej. Breit 6—4 6—3. Trabert en Richardson wonnen het herendubbelspel versl. M, v, Bodegom (Gr.) 62, 6—1; A. van Moylan en Bartzen 6—1 6—3 6—4.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5