FELLE WIND JOEG VUUR DOOR BOS EN HEI Brandweren militairen en vacantiegangers bestreden loeiende vlammen Peron geeft eindelijk toe Genève natuurlijk oplossing nog geen ZWARE TIJDEN voor Albion Butler ten strijde tegen inflatie Engelse minister ontvouwt delicate positie van Albion Grootste Veluwe-brand na de oorlog 250 ha zwart geblakerd Microfoon voor oppositie Ministers-conferentie op 14 Octob er? EISENHOWER: Toetssteen zal zijn de conferentie van October a.s. Aftrek voor in bedrijf van ouders werkzame kinderen Dinsdag 26 J nli 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Vrachtwagen schoot na hotsing in berm Verslag van Eden en Faure Doden markeren Grandval's route Pater Ronieijn M.S.F. Engeland zal binnenlandse front moeten versterken Weer Collard- incidenten Per helicopter aan huis bezorgd WEERBERICHT Dorstig en pikzwart Kwaadwilligheid? Drie vacantiegangers gewond Onlusten in Meknes eisten 15 levens Apostolisch vicaris van Samrinda Gewonden en arrestaties FISCALE BEHANDELING Rheuma jeugdprijzen De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van hede'n- tot morgenavond, luidt: Aanvankelijk weinig, later meer bewolking en hier en daar een regen- o£ onweersbui. Matige tot vrij krachtige Noord-Oostelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Woensdag 27 .Juli: Zon op 4.54 uur, onder 20.42 uur; Maan op 14.54 uur, onder 23.28 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Toen op de centrale post van de Vcluwse brandweer te Apeldoorn gister middag omstreeks half drie de melding binnenkwam, dat er in de Tonge- rense bossen op een drietal vrij ver uit elkaar gelegen punten brand was ■uitgebroken en bleek, dat liet vuur zich met ontstellende snelheid, aan gewakkerd door een harde wind, naar het Zuid-Westen verplaatste, werd onmiddellijk groot alarm geslagen. De brandweren van diverse Veluwse gemeenten, zoals Apeldoorn, Epe, Elspeet, Vaassen, Nunspeet, Eerde en Oldebroek, joegen met een achttal tankwagens naar de brandhaarden, welke reeds enorme afmetingen hadden aangenomen. Huizenhoog loeiden de vlammen door de bossen en met grote snelheid raasde het vuur over de kurkdroge hei. Het was voor de brandweerlieden een bijna bovenmenselijke taak deze vuurzee tot staan te brengen en meester te wor den. Honderden vacantiegangers boden de brandweer spontaan hun hulp aan en gingen met schoppen en takkenbossen de vlammen te lijf. Zij werden echter danig gehinderd door de geweldige rookontwik keling, die de zon zo nu en dan verduis terde. Spoedig daarna arriveerden ongeveer duizend militairen, gelegerd te Oldebroek 't Harde en Wezep. Het waren de 171ste batterij veldartillerie, de 118de afdeling veldartillerie die juist voor herhalings oefeningen was opgekomen de 134ste en de 108ste afdelingen veldartillerie, de 2de compagnie van het 101ste verkennings eskadron en het genie bataljon van de Vierde Divisie, dat het vuur met bull dozers en grades een vergrote editie van de bulldozer bestreed, alsook de brandweren uit het artillerie-schietkamp. Boven de brandende bossen en heide velden cirkelden vliegtuigen van het vlieg veld Deelen om de meest bedreigde pun ten op te sporen en deze dan aan de ra diowagen van de Apeldoornse brandweer door te seinen. Van uitermate groot belang is deze vlie gende hulp geweest; een toestel diende de auto's zelfs als gids bij het zoeken van hun weg door de vuurzee. Dat dit hele maal niet zonder gevaar was, bleek wel, toen een der tankwagens in een kuil te recht kwam en een prooi der vlammen dreigde te worden. Op het allerlaatste Nippertje slaagde men er met grote moei- 'e in de auto los te krijgen. Manschappen van de Kon. Marechaussee Voerden per jeep drinkwater aan voor de duizenden blussers, die in de verstikkende rook door een hevige dorst werden ge kweld en van boven tot onder pikzwart uitzagen. Ondanks de felle bestrijding van alle kanten van het steeds en op soms vier, vijf plaatsen tegelijk weer oplaaiende vuur trokken de vlammen steeds verder op: een bosgebied van de stichting „Het Gel- dersch Landschap" werd aangetast, en daarna de landgoederen „Oud Dennen- bolt" en „Duiveland"; vervolgens liep het vuur naar de strook tussen de Boerweg en het Van Manenspad, in de richting van Gortel en het Kroondomein, dat eveneens san de vlammen ten offer dreigde te val len. Zover is het echter niet gekomen Wel werd een flinke oppervlakte heide grond, eigendom van Prinses Wilhelmina een prooi der vlammen, doch het Kroon domein bleef practisch behouden. Er brandde alleen wat hei af. Dank zij het feit, dat daar ter plaatse het vuur tot stilstand werd gebracht, bleef het gebied in de richting Vierhouten, waar veel hui zen in het bos staan, voor de vlammen gespaard. Tweel villa's op het grondge bied van „Het Geldersch Landschap" kon den slechts met moeite worden behouden. Een aantal landhuisjes, dat in de bossen stond en eveneens groot gevaar liep door het vuur te worden verslonden, wist men te behouden door de kruinen uit de om ringende bomen te kappen, waardoor het gevaar voor het zg. vliegvuur aanzien- 'i1 ,?der werd. Ongeveer zeven uur Tn 'tot men het vuur meester, vlakte van „S naar schatting een opper- n vprw ngeveer 250 ha heide en den- LLlmT gegaan. Deze bos- en heide- Sirpn eigendom van de N.V. T^ndschaD" en rt slichting „Het Geldersch •n stichting ..Feithenhof" de schade die onge twijfeld hoog moet zijn - is nog niet be kend. Er zijn bossen van zeer verschil lende ouderdom verloren gegaan Deze brand was de grootste, welke na de oor log op de Veluwe heeft gewoed. De brandweerautoriteiten, die bjj het blusslngswerk betrokken zijn geweest, ach- (Van onze correspondent) Voor de families v. d. B. uit Emmeloord en S. uit Zwolle kwam aan de vacantie op de eerste dag al een abrupt en tra gisch einde, toen zij gistermiddag betrok- ken werden bij een botsing tussen twee vrachtauto's even buiten Zwolle, op de Weg naar Ommen. Het echtpaar v. d. B.—de G. uit Emmeloord stond met zijn drie kinderen en het Zwolse echtpaar, bij wie zij lo geerden, in de berm van de weg met hun fiets even uit te rusten, toen van beide zijden een vrachtauto naderde, die elkaar door tot nog toe onverklaarbare oorzaak aan de voorzijde grepen. Van de uit de richting Ommen ko mende wagen, bestuurd door de heer E. W. uit Hardenberg en eigendom van de Wegenbouw C. G. Tholen te Nijmegen Werden de vooras en wielen afgerukt. De cabine boorde zich diep in de berm, juist op de plaats waar de beide families ston den. Mevr. J. v. d. B.de G. en haar 5-jarig dochtertje en de heer J. S. werden opzij geslingerd en liepen zware hoofd wonden op. Zij moesten in het Sophia- ziekenhuis te Zwolle worden opgenomen De beide chauffeurs de andere vrachtauto was van de Landbouwbank Ewollerkerspel en werd bestuurd door J. S. werden licht gewond. De ravage op de weg veroorzaakte een versperring van ongeveer anderhalf uur. ten de mogelijkheid van kwaadwillige brandstichting niet uitgesloten. Men kan namelijk niet goed verklaren, hoe het mo gelijk is, dat de brand in drie haarden tegelijk ontstond. Deze grote brand was nog verre van „koud", toen er omstreeks half acht op nieuw alarm werd geslagen. Er werd een bosbrand gemeld, die woedde achter het munitiedepot van een van de kazernes te Vierhouten. De brandweer was evenwel snel ter plaatse en kon bet vuuronmiddel- lijk doven. De avond na de mislukte opstand tegen het Peronistische bewind werden in het centrum van Buenos Aires het aarts bisschoppelijk paleis en een aantal ker ken in brand gestoken door betogers tegen de katholieken. Achteraf hoeft de Argentijnse regering de communisten hiervan beschuldigd Een van de ker ken, die op deze avond zware schade op liepen was de parochiekerk van St. Do minions. Op last van de van koers ge wijzigde regering wordt deze kerk en enkele andereop staatskosten in re cord-tempo als nationaal monument" ge restaureerd. Op het voorplein van de St. Dominicuskerk het Belgrano-moAument. Premier Eden heeft Koningin Eli zabeth Maandag verslag uitgebracht over de conferentie van Genève. Het onderhoud vond plaats in een kamer van de uit de dertiende eeuw stam mende woning van de deken van Win chester. De koningin en de premier hadden tevoren plechtigheden ter ge legenheid Van het 800-jarig bestaan van deze stad bijgewoond. Ook het Franse staatshoofd, presi dent Coty, ontving zijn premier, Edgar Faure, om ingelicht te worden over de bijeenkomst der vier regeringslei ders. De premier van de Sovjet-Unie, maarschalk Boelganin, en de eerste secretaris van de Russische communis tische partij, Nikita Kroesjtsjef, die op het ogenblik een bezoek brengen aan Oost-Duitsland, hebben Maandag steden en dorpen in het industriedis trict van Halle bezocht. Zij werden begeleid door de Oost- duitse premier, Otto Grotewohl, de minister voor de zware industrie, Fr. Selbmann, en een aantal leiders van de Oostduitse communistische partij- Kroesjtsjef verklaarde tegenover arbeiders te Bernburg: „Rusland zal nooit instemmen met de oplossing van de Duitse kwestie, als deze niet is verkregen met deelneming van Duitsland". De ongeregeldheden, die gisteren plaats vonden in Meknes in Marokko, hebben naar thans blijkt zeker Vijftien doden en een vijftigtal gewon den geëistOnder hen zijn negen Ma rokkaanse en drie Franse politieman nen. Zoals wij gisteren nog in een ge deelte van onze editie konden mel den, braken de onlusten uit naar aan zoek van de nieuwe resident-generaal Grandval aan Meknes. Vorige week zijn er verschillende doden gevallen bij diens eerste bezoek aan Marakesj. Eerder eisten onlusten in Casablanca 70 slachtoffers. Bekend is gemaakt, dat Grandval zijn bezoek aan het re ligieuze centrum Fez, eveneens een broeinest van nationalisten tot later deze week heeft uitgesteld. Tienduizend Marokkanen woonden gisteren op de Arabische begraaf plaats in Meknes de begrafenis van enkele der slachtoffers bij. Het bleef gisteravond in deze stad evenwel rus tig. Z. H. Paus Pius XII beeft pater Jacobus Romejjn van de Missionarissen van de II. Familie, benoemd tot Apostolisch Vicaris van het nieuwe vicariaat Samrinda op Borneo en tot titulair bisschop van Zcno- polis in Asauria. Boven: Een beeld van de strijd, die brandweer, militairen, vacantiegangers en bewoners Maandag hebben gevoerd tegen het vuur tijdens de ergste heide brand sedert de oorlog. Honderden hect aren woeste grond kostbaar recreatie landschap werden door de vlammen verwoest. Onder: Bewoners van de Ve luwe kijken uit over de trieste, geblaker de vlakte, die enige uren geleden nog een zomers heidelandschap was. Volgens een bericht van Keuter uit Bue nos Aires, zal morgen de radicale par tijleider en candidaat voor het vicepre- sidentschap in Argentinië, Arturo Fron- dizi een radio-rede houden. Dit is de eer ste maal, sedert het aan de macht komen van Peron, dat een politieke tegenstander de gelegenheid krjjgt zich via de radio tot het Argentijnse volk te wenden. On middellijk na de „verzoenings-rede" van Peron, enkele weken geleden, had de op positie als bewijs voor een werkelijk ver zoenende houding van het Peronistische bewind om radio-spreektijd gevraagd. Dit is toen evenwel geweigerd. Inmiddels heeft vice-admiraal Alberto Teisare met de andere leden van het „kernkabinet" van de partij gisteren hun ontslagaanvrage als lid van dit „kabinet" ingediend. De aftredende functionarissen en leden van de nationale consultatieve partijraad zullen met president Peron een bijeen komst hebben om een studie te maken van de crisis, die in de partij is ontstaan als gevolg van het bevel van de presi dent, dat regeringsfunctionarissen hun partijfuncties moeten opgeven. Teisare is vice-president van Argentinië en heeft enkele dagen geleden reeds bedankt als voorzitter van de opperste raad van de partij. Men verwacht, dat de partijleiders er op zullen aandringen dat Peron opnieuw de leiding neemt van de partij, waaruit hij op 15 Juli is getreden, omdat hij „pre sident van alle Argentijnen" wilde wor den. Gisteren ig in de hoofdstad generaal Lucero, minister voor het leger, terugge keerd van zijn missie naar de marine leiders in de vlootbasis Puerto Bclgrano. Het gehele weekeinde heeft hfl met do marineleiding overlegd, die zoals be kend aandringt op onmiddellijk aftre den van Peron. Over de uitslag van de besprekingen, waarover men druk specu leerde, is geen verklaring uitgegeven. Vandaag wordt in Argentinië de derde sterfdag van Evita Peron herdacht. Er wordt niet gewerkt. Vakverenigingen en peronistische organisaties hebben betogin gen georganiseerd. Volgens het in Genève verschijnende blad „Tribune de Genève" zullen de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier op 14 October opnieuw te Genève bijeenkomen. Het blad geeft als bronnen voor dit bericht Zwitserse „federale en kanton nale kringen". President Eisenhower heeft Maandagavond in een radio- en een televisie- uitzending over de afloop der conferentie van Genève gezegd, dat men niet r e usie moet hebben, dat een week van vriendschappelijke onder- tanc e ingen en besprekingen de vraagstukken, die voortvloeien uit de diepe en irede kloof tussen Oost en West, geheel tot oplossing heeft kunnen brengen. De president herinnerde er aan dat hij voor zijn vertrek naar Genève' had gezegd, zich te realiseren, dat in de eerder gehouden internationale confe renties de geest van verzoening en be grip en de wens om het standpunt van de ander te begrijpen, ontbraken. Er is enige vordering gemaakt in de richting van die toen ontbrekende geestesgesteldheid, aldus Eisenhower. De toetsstteen van de pogingen van de grote vier tot beëindiging van de koude oorlog zal de conferentie van ministers van buitenlandse zaken zijn, die in October te Genève zal worden gehouden. De belangrijkste taak van deze conferentie zal zijn het omzetten van de algemene verklaringen van de regeringschefs te Genève in nauwkeu rig omschreven overeenkomsten. Over zijn voorstel tot uitwisseling van militaire gegevens en luchtver- kenning tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten, zeide Eisenhower, dat indien een dergelijke vorm van inspectie wordt toegepast, de basis is gelegd voor een doeltreffend ontwa peningsstelsel. De grootste mogelijkheid tot over eenstemming te Genève lag op het terrein van vermeerdering van de contacten tussen Oost en West, aldus de Amerikaanse president. Verder zeide Eisenhower, dat de Amerikanen voor een moeilijke taak staan, namelijk de vonk brandende te houden, die te Genève is ontstaan- De president legde er de nadruk op, dat hij geen geheime overeenkomsten te Genève heeft aangegaan. Eisenhower zeide voorts, dat er nu meer begrip tussen en eenheid onder de landen van de NAVO is. Allen schijnen zich in toenemende mate er van bewust te worden, dat een atoomoorlog feitelijk het einde van de mensheid kan betekenen. Men is er zich van bewust, dat on derhandeld kan worden zonder pro paganda, bedreigingen en scheld woorden. De wereld is zich, aldus de presi dent, er beter van bewust, dat de Verenigde Staten zover zullen gaan ter verkrijging van vrede als in overeenstemming is met hun begrip van eerbaarheid, rechtvaardigheid en recht. De Britse minister van Financiën, R. A. Butler, heeft in het Lager Huis aange kondigd, dat de voorwaarden voor de ver strekking van afbetalingscrediet zullen worden verscherpt. Deze maatregel maakt deel uit van een actie, die ten doel heeft de bestedingen in Engeland te beperken, daar deze een zodanige omvang hebben aangenomen, dat zij dreigen inflatie te veroorzaken. Minister Butler deelde me de, dat men bjj aankopen op afbetaling voortaan 331/3 pet van de koopsom in eens zal moeten betalen. Tot dusverre was dit 15 pet. Verder deelde de minister mede, dat hij de gouverneur van de bank van En geland zal verzoeken de banken er op attent te maken, dat het van belang is het bedrag der uitstaande credieten aan zienlijk te verminderen. Voorts zullen de bestedingen der gena tionaliseerde industrieën in de onmiddel lijke toekomst worden beperkt. De inves teringen voor nieuwe projecten zullen worden uitgesteld of zo veel mogelijk worden vertraagd, waarbij er voor zal worden zorg gedragen, dat de ontwikke ling der kolenindustrie en van de toepas sing der kernenergie niet in het gedrang komt. De vrees voor krachtige maatregelen ter bestrijding van de inflatie had eerder op de dag een scherpe koersdaling op de Londense effectenbeurs veroorzaakt. De beurswaarde van 6 toonaangevende aan delen daalde met meer dan 700 milloen. De totale koersverliezen waren nog aanzienlijk groter en de effectenmake laars noemden deze dag „zwarte Maan dag". Minister Butler deelde bet Lager Huis mede, dat in het buitenland circulerende geruchten over plannen met betrekking tot het pond sterling hebben geleid tot verkopen van sterling, die een daling van de Engelse goud- en dollarreserves in de maand Juli zullen veroorzaken. Deze ge ruchten hebben zodanige onredelijke af metingen aangenomen, dat minister But- Bij de betogingen tegen de schoolwet- Collard in Kortrijk en leper is het tot incidenten gekomen, waarbij gewonden vielen en arrestaties verricht werden. Ier het niet verantwoord achtte een ant woord achterwege te laten. Hij wenste het daarom duidelijk te maken, dat de regering van oordeel is, dat Engeland een periode van hard werk en consolidatie zal moeten doormaken om het binnenlandse front te versterken alvorens er nieuwe stappen kunnen worden gedaan op het valutafront. Engeland verbruikt tegenwoordig te veel van haar productie in het eigen land. Over het algemeen kan Engeland niet tevreden zijn met de wijze, waarop zijn betalingsbalanspositie en zijn goud- en dollarreserves zich ontwikkelen. In de eerste plaats moet worden gestreefd naar een vermindering van de binnenlandse vraag om de grotere uitvoer, die nodig is, mogelijk te maken. Minister Butler deed een beroep op de plaatselijke autoriteiten om hun kapitaals investeringen zo veel mogelijk te beper ken. Hij deelde mede, dat de regering de plannen van gemeente-autoriteiten meer zal beperken behalve voor de meest es sentiële doeleinden. Ook de particuliere ondernemingen dienen haar investeringen te beperken, behalve wanneer zij voor het grootste belang zijn voor de nationale economie. De verscherping van de voorwaarden voor de afbetalingscredieten zal onder meer gelden voor de aankopen van auto's en rijwielen, radio- en televisietoestellen, gramofoons, fototoestellen, koelkasten, wasmachines en stofzuigers. De minister verklaarde te hopen met deze maatregelen de vereiste verbetering in de interne situatie te kunnen brengen. Er zijn mogelijkheden voor uitbreiding van de buitenlandse handel en hiervan moet gebruik worden gemaakt. In de grond is de Britse economie gezond, zo zeide minister Butler, maar alle aandacht moet worden gericht op versterking van de concurrentiepositie van het land en ontwikkeling van de exporthandel. De Hoge Raad staat op het standpunt, dat aftrek bij de ouder ter zake van door diens kind in zijn bedrijf verrichte ar beid slechts mogelijk is indien tnssen de ouder en zijn kind een hetzij uitdrukke lijke, hetzij stilzwijgende arbeidsovereen komst bestaat. De hantering van dit cri terium leidde in de practjjk echter her haaldelijk tot moeilijkbeden. Naar aanleiding hiervan heeft de Staats secretaris van Financiën onlangs een re geling getroffen met betrekking tot de fiscale behandeling van de beloning van in het bedrijf van hun ouders werkzame kinderen, welke regeling het volgende inhoudt. Ten aanzien van in het bedrijf van de ouder werkzame kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar wordt het bestaan van een arbeidsovereenkomst in geen en kel geval aangenomen. Ten aanzien van in zodanig bedrijf werkzame kinderen van 16 jaar en ouder, wier voor werkzaamheden beschikbare tijd gedurende het boekjaar (c.q. kalen derjaar) niet grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met bet vol gen van onderwijs of een opleiding voor een beroep, wordt het bestaan van een arbeidsovereenkomst met hun ouder steeds aangenomen. Hieraan is echter de voorwaarde verbonden, dat de kinderen werkzaamheden verrichten, waarvoor zon der hun aanwezigheid een vreemde kracht zou zijn aangetrokken en hun beloning Te Kortrijk demonstreerde een menigte niet meer bedraagt dan zo'n vreemde in tegenwoordigheid van en met goed keuring van burgemeester en wethou ders. In vrachtauto's aangevoerde rijks politie wilde de menigte niettemin ver spreiden en maakte daarbij gebruik van brandslangen. Een betoger werd door een slag met een geweerkolf gewond. Zaterdagavond werd op het stadhuis van leper een spandoek uitgehangen met het opschrift „leper past de wet-Collard niet toe". Er werd een optocht gehouden, die bij het passeren van het socialistische Volkshuis tot incidenten leidde, waarbij verscheidene personen gewond werden. Enige auto's, welker bestuurders weiger den „Weg met Collard!" te roepen, wer den beschadigd. Rijkspolitie herstelde de orde en nam ren aantal personen in hech te nis. kracht In gelijke omstandigheden zou heb ben ontvangen. Bovendien dienen belanghebbenden zich ook voor de beffing van de iornbelasting en de vereveningsheffing op het stand punt te stellen, dat een dienstbetrekking aanwezig is. Wordt aan deze voorwaarden niet voldaan, dan wordt aangenomen dat geen dienstbetrekking aanwezig is en kan derhalve ter zake in het geheel geen be drag in mindering van de winst worden toegelaten. Uiteraard kan nimmer meer worden af' ningsheffing en van het naleven van be paalde formaliteiten. Ten aanzien van kinderen van 16 jaar en ouder, wier voor werkzaamheden be schikbare tijd gedurende het boekjaar (c.q. kalenderjaar) grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs of een opleiding voor een beroep en die in het overig ge deelte van dat jaar werkzaam zijn in het bedrijf van hun ouder, is het vorengaande eveneens van toepassing. Voor zo'n kind kan echter geen hogere beloning ten laste van de winst worden gebracht dan 400 per boekjaar (c.q. kalenderjaar). Voor een kind, dat in de loop van het boekjaar (c.q. kalenderjaar) de leeftijd \an 16 jaar bereikt, wordt de aftrek, in dien de ouder daarop in verband met de overige voorwaarden recht heeft, naar tijdsgelang toegepast. De vraag, of de "uder voor de kinde ren, waarop de regeling van toepassing is, al dan niet aanspraak heeft op kinder aftrek, blijft buiten beschouwing. Deze regeling leidt niet tot verminde ring van aanslagen die op 15 Juli 1955 reeds onherroepelijk vaststonden. Zoals bekend, zijn op 2 Juli door vlieg tuigen strooibiljetten omlaag geworpen voor het opwekken van belangstelling voor de rheuma-verrassingsactie. Dui zenden kinderen hebben een briefkaart ingezonden en een jury beoordeelde de inzendingen. Honderd kinderen zullen worden beloond. 25 Rijwielen, 25 autopeds, 25 voetbal len en 25 poppen zijn beschikbaar gesteld. De prijswinnaartjes zullen worden ge noemd tijdens een jeugduitzending a.s. Woensdagmiddag over Hilversum II (298 meter). Aan vier kinderen wordt de prijs thuisbezorgd per helicopter. Deze prijs winnaartjes zullen via de radio worden opgeroepen, terwijl bij enkele kinderen getrokken dan de werkelijk gemaakte kos- de prijs, bij wijze van spreken, in het ten wegens aan het kind verstrekte kost, inwoning, kleding, zakgeld, enz. Het vo renstaande doet geen afbreuk aan de bestaande regelingen, waarbij ontheffing is verleend van de afdracht van vereve- tuintje, grenzend aan het woonh'uis, zal worden afgegeven. Weer andere kinderen zullen naar de studio worden nnt<ioden. De uitzending duurt van 15.30 jt 17.30 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1