India en Portugal in scherper conflict geraakt Blijf Uw zenuwen de baas,neem Plan van actie Singapore eist autonomie PAGINA 3 d. bevordering van de eerbied voor het huwelijk, o.a. door: een huwelijks wetgeving, gericht op versterking der gezamenlijke verantwoordelijkheid van man en vrouw; en een verscherp te bestrijding van de pornografie en van openbare propaganda tot ontucht. e. bevordering van de goede gang van zaken in het gezin en van zijn gezonde levenssfeer, o.a. door: zelfstandige woongelegenheid van voldoende omvang; bevordering van het eigen woonbezit; bevordering van het sparen, o.a. door premievrij dom en belastingvrijdom van werk geversbijdragen in bouw en spaar fondsen en door drastische vermin dering van de successiebelasting bij vererving in de rechte lijn en tus sen echtgenoten; uitbouw en verste viging van instituten voor gezins verzorging en gezinshulpen en voor huishoudelijke en gezinsvoorlich ting; bij noodzakelijke binnenland se migratie krachtig te bevorderen, dat voldoende geschikte woningen kunnen worden gebouwd; ontspan ningsgelegenheid door een wettelij ke vacantieregeling voor loontrek- kenden van 2 weken voor ouderen en 3 weken voor de jeugd; f. bevordering van de opvoeding in de geest van de ouders, inzover de op voeding buitenshuis moet geschieden. Het werkmilieu. (Doeltreffende bedrijvigheid van allen enz.) Een economische, sociale en finan ciële politiek, die een sluitend geheel vormt en een voorbeeld geeft in recht vaardigheid en soberheid; die het volk richt op gezamenlijke krachtsinspan ning en daaraan algemene leiding geeft; en die overwegend beheerst wordt door de zorg Nederland te ma ken tot een land met toekomst voor de jeugd in al haar geledingen. Bij dit gehele beleid dient de overheid steeds in het bijzonder bedacht te zijn op een rechtvaardige inkomensverdeling, op de bcstaans- en ontwikkelingseiscn Grondwetscommissie nu te komen tot van het zelfstandige midden- en klein- een verbod van bepaalde uitgaven, bedrijf, en op de ontplooiing van de Medewerking aan het openen van persoonlijkheid van de werker in de grondwettelijke mogelijkheid over- loon- en salarisverhouding. eenkomstig het voorstel der grond- Deze algemene gedachte wordt na- wetscommissie tot vervallenverkla- der gepreciseerd t.a.v. de geldswaard- ring van revolutionnaire vertegen- de, de betalingsbalans, de indrustriali- woordigers van het lidmaatschap van satie, de exportbevordering, de inte- vertegenwoordigende lichamen, gratie en liberalisatie, de productivi- Hierna volgt nog een aantal pro- teitsverhoging, de P.B.O., werkgele- grampunten, gerangschikt naar de de- genheidspolitiek, ondernemingspoli- partementen van Binnenlandse Zaken, tiek, emigratiepolitiek, bezitsvorming Justitie, O. K- en W., Defensie, We en sociale verzekering. deropbouw en Volkshuisvesting Ver- Wijziging van de drukpersvrijheid keer en Waterstaat, Volksgezondheid overeenkomstig het voorstel der en Maatschappelijk Werk. De 59-jarige piloot Jean Salts sal als het weer hem dienstig is, proberen met een getrouwe weergave van het toestel, waarmee Louis Bleriot in 1909 het ka naal overstak, van Frankrijk naar En geland te vliegen. Een andere vliegenier, 'de kleinzoon van de luchtvaartpionier Bleriot, toil mettertijd, als zijn copie van Bleriot's toestel gereed is, eveneens pro beren de vlucht van zijn grootvader te maken. De foto toont de heer Salis bij het toestel, waarmee hij van plan is de vlucht te maken. De wetgevende vergadering van Singapore heeft gisteren met 28 stem men tegen één bij 3 onthoudingen een motie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat het ogenblik voor een over dracht van de macht door de Britse regering aan het volk van Singapore is gekomen en een nieuwe grondwet wordt geëist, waarbij onmiddellijk een autonoom bestuur wordt ingesteld. De motie is een geamendeerde versie van die welke Vrijdag j.l. door de eer ste minister, David Marshall, werd in gediend. Daarin werd een vrijere in terpretatie gevraagd van de sinds 2 April geldende grondwet, die de be voegdheden van de regering beperkt en .willekeurige rechten" aan de Britse gouverneur verleent. David Marshall had een buitenge wone zitting van de wetgevende verga dering uitgeschreven naar aanleiding van de weigering van de gouverneur, nog vier ministers te benoemen ter versterking van het coalitiekabinet. Gouverneur Sir Robert Black heeft besloten de motie van de wetgevende vergadering voor te leggen aan de Britse regering. Het zenuwstillend. geen slaap verwekkend. BAYER preparaat Zinnen wakker geroepen Gevaarlijk is vooral de affectieve be ïnvloeding door die voorlichting. Verstan delijke vermogens oordelen minder en minder. De zinnen worden wakker geroe pen, zoals vooral merkbaar bij de film. Ge makkelijk maken al die voorlichtingsin strumenten de indruk objectief te zijn, maar ze kunnen niet anders dan Subjectief gehanteerd worden. Onzijdigheid en ob jectiviteit zijn valse schijn. Langzamerhand ontstaat een transfor matie van smaak, van behoeften en van inzichten, zodat het hedendaagse voorlich ten tot een wijziging van de beschaving leidt. Maar men moet niet vergeten, dat bij dit alles het individu medeplichtig is. De massa stimuleert door haar eisen deze toepassing der techniek. Verschil lende inleiders zijn dan ook tot de slotsom gekomen, dat er een wisselwer king is, een wederzijdse beïnvloeding. Re den vooral voor de katholieken om zich met de voorlichting te bemoeien. Hoe afhankelijk de voorlichting tenslot te is van de massa blijkt wel uit het feit, dat nu men zelf meer „actieve ont spanning" wil het filmbezoek terugloopt (in Frankrijk tot 35 millioen) en het sta- dionbezoek toeneemt (tot 71 millioen). Mislukte pogingen Bijzonder interessant waren de beschou wingen van de heer Raymond, die de geschiedenis van de staatsinterventies na ging van 1814 af, toen Benjamin Con stant persvrijheid eiste, tot de tegen woordige perswetgeving toe, die sinds de bevrijding in Frankrijk een reeks misluk te pogingen om een toepastbare perswet tot stand te brengen heeft te zien gegeven. De heer Raymond stelde het als een axioma, dat geen publiek leven moge lijk is zonder publiciteit. De eisen van het voorlichtingsbedrijf zijn zodanig, dat slechts ontzaglijk ster ke financiële machten de kranten kun nen exploiteren. Men gevoelt welk een gebruik of misbruik zulke machten er van kunnen maken. Het dagblad is bo vendien niet slechts een onderneming tot het maken van winst. Ook wat de ze aspecten betreft is uiterste waak zaamheid geboden. 1 (Advertentie)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 3