Nieuws uit STAD en OMTREK OUDE TIJD Geheu«en-hulp W.A.VERWAIJEN Duurder drinkwater en hoger marktgeld in Rotterdam r~ H. TH. VAN DER VLERK r Het „lab" van Wilton-Fij enoord gerestaureerd Uit die goede Slavenburgs Bank mag bouwen Vernielende brand in het Westland Geen eerste, maar de laatste paal Weder een neomisten- inkomste TIK TAK Ponfiac Horloges Van 12 f/nt. 20 Augustus MET VACANTIE Blijft Parkchalet? ^Vacantietijd is Kofferfijd S. P. ADAMS Bali-tentoonstelling Gemeentebegroting 1956 verschenen Keulse Inmaakpotten S. P. ADAMS Burgerlijke Stand VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1935 PAGINA 2 NAAR BIO-V ACANTIEOORD MINDER GRAPPIGE AARDIGHEID V. MEDISCHE ZONDAGSDIENST //V ROTTERDAM V J CONCERT IN DE PLANTAGE In September eerste paal? Restaurant-ruimte In het Stedelijk Museum EEN RARE MANOEUVRE AANRIJDING FIETSENDIEF GEGREPEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT advertentiebureau* verkrijgbaar - JUBILé Hogere tarieven DOOR EEN HOND GEBETEN BURGERLIJKE STAND VAN ROTTERDAM NED. VRACHTENMARKT FABRIEK VAN KASSEN TE 's-GRAVENZANDE VERWOEST lTndB fÏhHel J"" N V" Boers cn VrU- -;-r We hebben gisteren er in het kort mel ding van gemaakt, dat in Nieuwland-Oost de eerste paal is geslagen voor de nieuwe R. K. Huishoud- en Industrieschool. Dit is we kunnen niet zeggen in alle stilte, vanwege het heien maar toch zonder enig uiterlijk vertoon geschied. Zulks vanwege de vacantietijd, waarin we le ven. Men vreesde, dat velen verstek zou den moeten laten gaan. Nu is mm van plan het slaan van de laatste paal tot een klein evenement te maken. Dit zal ver moedelijk over veertien dagen kunnen gebeuren. Vijf jeugdige Schiedammertjes Cornelia Velkers, Tiny Krommenhoek, Frits van Dongen en de broertjes Bas en Zaoharias de Man zijn gisteren uit Schiedam met de trein naar het Bio-Vacantieoord in Ber gen aan Zee vertrokken, waar zij zes we ken van gezondheid en plezier zullen doormaken. Hierdoor werden zij in staat gesteld door de bezoekers van de Schiedamse bio scopen, die bij een collecte voor het Bio scoopfonds hebben geofferd. De kinderen werd uitgeleide gedaan door de heren Jansen van Passage-theater en Daniels van Monopole, die de kinderen bovendien nog vruchten en spoepgoed meegaven. De heer Van der Schalk van de plaatse lijke afdeling van het Centraal Genoot schap van Kinderherstellingsoorden en Gezondheidskolonies heeft de kinderen naar Bergen gebracht. Schiedam haalt Zaterdag a.s. zijn twee de neomist in de reeks van vier in, die zoals bekend allen uit de Frankelandse parochie voortgekomen zijn. Het is dit maal pater Peter Wols O.P., die op 25 Juni in het Albertinum te Nijmegen door mgr Mutsaerts tot priester werd gewijd. Hij draagt zijn eerste plechtige H. Mi.s op in de Frankelandse kerk, Zondag a.s. om 9.15. Er is daarna een receptie in de pastorie van 1314.30. Zaterdagavond wordt de neomist tussen 6.45 en 7 uur bij het Pomp station op de Rotterdamsediik verwel komd en vandaar naar de kerk gevoerd, waar hij feestelijk zal worden ontvangen. Gepasseerde Maandag-avond (27 Juli 1891) omstreeks acht ure hadden enkele Schiedammers, na Vlaardingen met een bezoek te hebben vereerd, bij het huis waarts keeren de aardigheid(?) aan het huis van den heer Van Kemenade, hoek Oost Havenplaats en Schiedamscheweg te Vlaardingen, een vogelkooitje met vogel aftehalen en meetenemen. Enkele in de nabijheid zijnde personen, zulks bemerkend, benevens een daarvan I in kennis gestelde agent van politie, von- den het echter, weinig gepast, achtervolg den hen dus, zoodat spoedig een soort drijfiacht ontstond, met het gevolg de „Schiedammers" met achterlating hun ner prooi trachtten zich door de vlucht te redden. Daar de politie het zaakje evenwel van minder grappige aard beschouwde, nam zij het bewuste kooitje in beslag en maakte tegen de overtreders proces-ver- baal op, opdat het hun en anderen tot een les kan zijn, dergelijke aardigheden, wel ke zoo licht ontaarden in zaken van ern stiger aard, niet ongestraft kunnen plaats hebben. (Nwe Schiedamsche Courant, van 31 Juli 1891) In het jongste Wilton-Fjjenoord-nieuws. dat bijna geheel aan de „Willem Barendsz II" is gewijd, lazen we het volgende over de restauratie van het laboratorium: De vernieuwing van het „lab" was enigs zins officieel gevierd. Onze directeur Ir. B. Wilton, enkele hoofdambtenaren, het voltallige laboratorium-personeel en enke le anderen werden door Ir. A.J. Goedkoop toegesproken in het herboren „lab". Spreker dankte de directie voor de uit voering van de destijds genomen beslis sing om het oude gebouw eens een goede beurt te geven. Tevens dankte hij de heer J. D. Uyterlinden en diens medewerkers voor de wijze, waarop dit karwei werd uitgevoerd. Zowel van de zijde van het Bouwbedrijf als van de kant van het la- boratoriumpersoneel werd veel gevergd om alle werkzaamheden voortgang te doen vinden op de minst storende manier. Daar bij werd van weerszijden veel inschikke lijkheid betoond. De heer G. Huisman de oudste medewerker van Ir. Goedkoop - mocht ook hiervoor woorden van dank ontvangen. Spreker zeide verder, dat bij alle tevredenheid toch altijd nog enige on voldaanheid bestaat. Omdat het labora torium nog een vrij jonge loot is aan da W.F.-stam (in 1946 met drie medewer kers begonnen en tot op heden uitgegroeid tot twaalf employés) is het nog altijd in zijn ontwikkelingsperiode. Er zijn vol gens spreker, nog meer mogelijkheden voor een modern laboratorium op een scheepswerf als de onze. Met de bekende woorden van Churchill: „U geeft ons da spullen en wij doen het karwei' 'beëindig de de heer Goedkoop zijn toespraak. Geheel in stijl vraagt spreker dan aan gebouw in 't verleden. Dit had hem er toe gebracht een gesprek te voeren met zijn collega's. Het resultaat was dan deze vernieuwing. Natuurlijk blijven er altijd nog wensen en verlangens, waarvan er één zou luiden: een apart laboratorium gebouw. thans vanaf f 49.50 Twee jaar verzekerd tegen verlies, diefstal en breuk over de gehele wereld. Rotterdamsedijk 268 - Tel. 67593 HEDEN: Passage-Theater: Modern Times (a.l.). Monopole-Theater: Duel in de jungle (14 jaar). Nieuwelant DHS 1—Fortuna 2 7 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL R.K Openbare Lees. en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag Donder dag en Zaterdag van 10—12 uur; iedere middag van 25 uur behalve Maandag en iedere avond van 7—8.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 6 30 -8 uur. Vrijdag van 7—9 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R K Ver. Gebouw), elke Condag van halt twaalf tot half één Stedelijk Museum: Dageltlks van 2—5 uur NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Evers, Lange Haven 81 en apotheek Centrum. Hoogstraat 118. De medische Zondagsdienst zal worden waargenomen doordokter Van Buren, Buys Ballotsingel 7276, telefoon 69C61; dokter De Maeyer, Burgemeester Knap- pertlaan 30, telef. 68163; dokter Beukers, Burgemeester Knappertlaan 76, telefoon 68004. ApotheekGouka en Co., Groene- laan 127. De wijkverplegingsdienst zal worden waargenomen door Zr Houbaer, Rubens plein 20a, telef. 69701; Zr Hamakers, Boer- havelaan 54. De kraamverzorgingsdienst wordt waar genomen door Zr Van Kan, Swammer- damsingel 65, telef. 68286. Deze diensten duren van Zaterdagmid dag 1 uur tot Zondagavond 12 uur. TONEEL EN MUZIEK Zaterdag 0 Augustus 1955. Schouwburg, 8 uur: Holiday Parade 1955 (volw.) Groote Schouwburg, 8 uur: De witte non, (Nationaal Volkstoneel.) BIOSCOPEN. Programma's van 5 t/m. 11 Augustus Arena: Modern times (a. 1 Capitol: Tarzan en de ivoordieven (14 j.) Centraal: Meneer Hulot met vacantie (a. 1.) Cineac: Battle cry (18 j.) Colosseum: De avonturen van Robinson Crusoë a. 1.); Captain Kidd and the sla glrl (18 j.) Harmonie: IJscotoeristen ia. 1.) Lumière: Gek op mannen (a. 1.) Lutusca: Honderd meisjes en een zeeman (volw.) Luxor: Avontuur in Hongkong (14 j.) Passage (Schiedam): Modern times (a. 1.) Prinses: Pechvogels (a. 1.) Rex: A B en dr. Jekyll en mr Hyde (14 j.) Thalia: 20.000 Mijlen onder zee (14 j.) 't Venster: De rode schoentjes (18 j.) Victoria: De gevel- tourist (a. 1 zijn onze behangers-stoffeerders Gelieve met Uw bestellingen hier mede rekening te houden. COMPLETE WONINGINRICHTING HOOGSTRAAT 181-186 - TEL. 67581 Met het leggen van het laatste gedeelte van de 340 meter lange zinker in de bedding van de Oude Maas, waardoor het Botlekgebied in de nabije toekom s-t van drinkwater zal worden voorzien, heeft men een belangrijke stap vooruit gezet. De industrie an nu komen! Op de achtergrond ziet men de heftorens van de onlangs geopende nieuwe Botlekbrug. een soort van eerste steenlegging een scheikundige proef wil verrichten. De heer Wilton voldeed gaarne aan het verzoek en kleedde zich voor zijn taak in de def tig aandoende witte jas, het kenmerk van de echte laboratoriumman. De proef be stond uit het controleren van de zuur graad van koelwater afkomstig van een Doxford-motor. Vlot verrichtte onze directeur de nodi ge handgrepen, waarbij hij absoluut niet karig was met de grondstoffen en hij be wees ons, dat de scheikundelessen in zijn jeugdjaren niet zonder vrucht aan hem waren voorbijgegaan. Wellicht hebben so- mige aanwezigen de stille hoop gehad, dat het een werktuigbouwer niet zou geluk ken om hier het werk van een technoloog (Delftse afkorting voor gifmenger) te ver richten, maar de witte jas doet bij zo iets wonderen: de proef slaagde naar wens. En daarmede was officieel 't vernieuw de „lab" ingewijd. De heer Wilton beant woordde de rede van de heer Goedkoop en vertelde een en ander over 't voorspel van deze verbouwing: een bezoek aan dit Sedert enige tijd lopen geruchten ak zou het bouwplan van Slaven- D"j» viaagi aprcKer aan aan u u 1 tvt xr re Ir. Wilton of deze als openingssymbool j iro s T>anK J\|,V. getroffen zijn door de verscherpte bouwstop ten be hoeve van de woningbouw. Naar wij van de zijde van de Bankdirectie ver nemen, heeft men juist dezer dagen van de bevoegde instanties in Den Haag de mededeling verkregen, dat na 1 September a.s. met de bouw begonnen mag worden. De R. K. Harmonie St. Radboud, direc teur C. L. van Beurden, geeft Zondag een concert in de Plantage, aanvang 8 uur. Het programma luidt als volgt 1. Florida, mars, A. Duroe; 2. Bella Bianca, ouverture, J. Watelle; 3. Les Roses du Midi, wals Joh. Strauss; 4 Tête k la Baillie, fantasie pastorale, A. Thiry; 5. Leichte Cavalerie, ouverture, F. van Sup- pé, arr. W. Meijns; 6. Twee liederen van E. Griega. Letster Frtihling, b. Iljer- tesar; 7. Maritana, opera fantasie, Jos Kessels; 8. „Dem. 12 Regiment", mars, Th. Furter. Zoals men weet gaat het hier om ae Alle maten - Alle prfjzen HOOGSTRAAT 76 - TEL. 66574 l Gistermiddag heeft op de Algemene Begraafplaats Croosivijk te R'dam de begrafenis plaats gehad van mevr. J. H. SteenstraNienkemper, Schie dam's oudste inwoonster, die ver leden jaar honderd jaar iverd en Maandag j.l. zacht en kalm is over leden. Op de foto ziet men het uit dragen van het stoffelijk overschot naar de lijkauto. hoek van het Stadhuisplein en de Cool- singei. waar de thans afgebroken garage Ben Maltha in de weg stond: er moet daar een pendant van het Holbeinhuis ver rijzen. De grondwerken van de afgebroken ga. rage zijn moeilijk te verwijderen en men zal, zo werd ons medegedeeld, zeker niet voor September klaar zijn met het trek ken van de „trossen" betonpalen, die eer tijds de garagevloeren droegen. Zo zou men toch niet eerder dan Sep tember tot het slaan van de eerste paal van het bankgebouw kunnen komen. Het ligt in de bedoeling, de beneden verdieping van het toekomstige bouw werk te reserveren voor een restaurant en gedeeltelijk voor de juwelierszaak van de fa Bonnewitz. Eén der gegadigden voor de exploitatie van het restaurant was de directie van Chêlet Suisse uit Den Haag, die zich echter teruggetrokken heeft in verband met andere plannen. De restau rant-directie overweegt namelijk de mo- lijkheid tot exploitatie van het houten chaletgebouw, dat voor de E 55 in het Park werd gebouwd. Men zou daarover in onderhandeling treden met het Rotter damse gemeentebestuur. Reeds in onze rubriek „Rotterdams Stadsjournaal" werd het verlangen uit gedrukt, te komen tot een behoud van dit alleraardigste „meubelstuk" van het Park. Vóór de E 55 begon vernamen wij van de heer Kleiboer, dat men dit chélet wellicht elders in Rotterdam zou kunnen plaatsen, wanneer de E 55 afgelopen zou zijn. Het behoud van dit chélet in het. Park zou inderdaad zijn toe te juichen, hoewel het voor de hand ligt dat er dan wel iets aan verbouwd zou moeten worden in ver band met de benodigde kelder- en dienst ruimten. Reeds geruime tijd wordt in het Stede lijk Museum van de vroege morgen tot de late avond gewerkt aan de opbouw van de tentoonstelling „Bali", welke in het kader van de a.s. vacantieweek gehouden zal worden. Een uitgelezen collectie kunstvoorwer pen als gouden en zilveren met edelstenen bezette sieraden en gebruiksvoorwerpen, weefsels en een rijk bewerkte gamelan is aanwezig. Een fraai gedecoreerde tempeldeur ge flankeerd door zijn stenen wachters heeft er een plaats gekregen. Aan de fantastische costumes van de dans, welke zo'n belangrijke rol in de re ligie en het leven van de Baliër inneemt is een hele zaal gewijd. Er zullen mooie oude beelden maar ook moderne schilde ringen en sculptures te zien zijn. Door aankleding van vloeren en wanden en een zeer speciale verlichting wordt ge tracht de sfeer van deze goden en demo nenwereld te realiseren. De moderne mens met de vormen en ideeënwereld van deze oude beschaving in contact te brengen is het doel van deze tentoonstelling. Men is begonnen met de aanleg van bloemperken op het voorplein van het museum. Toen de handelsagent B. S. uit Rotter dam gistermiddag bij de Appelmarkt- brug een manoeuvre met zijn auto maak te, werd de wielrijdster A. K. uit Schie dam zo in de war gebracht, dat ze de macht over het stuur verloor en tegen de brugleuning aanreed. Aangezien de vrouw over hoofdpijn klaagde, is zij ter observatie in het Gem, Ziekenhuis opge nomen. Gistermiddag is het jongetje Freddy R. uit de Mariastraat 76, op de Nieuwe Haven door een personen-auto aangere den, waarbij hij een hersenschudding, schaafwonden en een neusbloeding op liep. De G.G. en G. D. vervoerde de jon gen naar het Gemeenteziekenhuis. Het ongeluk ontstond doordat een an dere jongen, die in een geparkeerde per sonenauto aan de Nieuwe Haven zat, Freddy spelenderwijs op de vlucht joeg.. De knaap lette daarbij niet op de nade rende auto. In de afgelopen nacht werd de arg waan van een surveillerende agent ge wekt. door een fietser, die zich op enigs zins vreemde wijze gedroeg. De agent reed hem daarom op de fiets achterna en zag hoe de man in de buurt van de Vul- caanhaven in Vlaardingen de fiets in het struikgewas ging verstoppen. Bij nader onderzoek bleek het een Duitse schepeling te zijn, de 23-jarige R. F„ die het rijwiel had gestolen op de Broersvest. De man is opgesloten in het hoofdbureau van politie. Reeds thans hebben B. en W. van Rot terdam de gemeenteraad de begroting voor het dienstjaar 1956 aangeboden, met de daarbij behorende memorie van toe lichting en verjezeld van de begrotingen van de bedrijven en diensten. De begro ting van de gewone dienst sluit met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van in totaal 223.181.570 tegen 204.118.790 van de begroting voor het dienstjaar 1955, ongeacht de verrekenposten, welke voor de jaren 1956 en 1955 resp. totalen van 85.452.998 en 79.854.277 aanwijzen. De tot een bedrag van 184.525.544,27 ten laste van de gemeente gebleven bud- getaire tekorten tot en met het -dienst jaar 1947 zullen op 1 Januari 1956 door Weckflessen - sterellseerketels HOOGSTRAAT 101-103-105 TELEF. 67660 OAOBIAD VOO» SCHItOAM t» OMST0t»l* 77ste Jaargang No. 22832 De kantoren der Redactie en Admlnl- nlatrutle rijn gevestigd te Schiedam. Dam 18, tel. 60152, Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs 5 25 per kwartaal 2.15 per maand 0.50 pet week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0 30 per millimeter hoogte Bij contract geldeo lagere tarieven welk* eoor bet Advertentiewezen. Kampioenen (kleine advertentiên) tot 20 woorden 50 cent Elk woord meer 8 cent Maximum 00 woorden. Plaatsing uit sluitend bij vooruitbetaling. Alle advartentle-ord /s worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen bij de edmlnlstretle ot bij de erkende Onze stadgenoot, de heer G. Hoender kamp, herdenkt Donderdag 11 dezer, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma C. van Zwol N.V. te Rotterdam. ONDERTROUWD P. L. Bronkhorst 25 j. en W. M. van Troost 24 j. K. Brou wer 30 j. en M. van Hoek 23 j. P. de Bruine 30 j. en F. van Leersurn. 27 j. D. J. Eijsberg 24 j. en C. Struijk 23 j. H. Fleurbaaij 59 j. en A. H. J. M. Kuypers 54 j. J. G. Jongebreur 21 j. en W. A. van Hoek 18 j. J. G. Jongeneel 20 j. en Th. M. van Diggelen 17 j. J. Kikkert 24 j. en J. A. M. de Kort 22 j. P. v. d. Kuil 25 j. en M. J. v. d. Berg 22 j. A. Kuiper 57 j. en L. Bogerd 51 j. W. Lok ken 39 j. en M. Bakker 23 j. J. v. d Pols 32 j. en M. J. K. Zondag 27 j. A. Rab 22 j. en J. C. v. d. Bout 19 j. T. van Ravens 23 j. en P. van Dijk 19 j. I C. Tettelaar 24 j. en H. de Waal 24 j. J. Zegers 24 j. en C. Montijn 25 j. GEBORENMarion E. M., dr van jVI L. Thijsse en J. M. M. Hertog. Maifia, dr van G. Brinkman en M. Groeneveld, Peter, zn van M. Duifhuizen en E. Luijendijk. Willem M.. zn van W. Hoo- gerboord en P. Oldenhof. OVERLEDENH. M, Ham, 68 j„ wed. van K. J. Brandt. G. van Mazij'k. 50 j.. vr. van F. J. B. Bakker. M. F. Mafkx, 70 jaar. GEHUWD J. de Jong 25 j. en M. v. d. Kuil 21 j. P. U. van 't Hoff 24 j. en J. M. Vermeulen 21 j. A. M. Kraiierrja 24 j. en T. H. de Ronde 30 j. A. W. Krul 23 j. en A. W. Prins 20 j. Th. van Esch 24 j. en J. M. P. Kerkhof 23 j. J. Th. in 't Veld 23 j. en W. v. d. Werf 21 j. P. v. d. Meer 28 j. en E. Roelofs 29 j. J. J. A. Dries 27 j. en J. van Tiel 18 j. P. A. van Schendelen 28 j. en H. C. Hersbach 24 j. J. H. B. H. Moolhuijzen 26 j. en E. C. M. Melief 25 j. L G. W. van Eijden 37 j. en G. Mobach 37 j. D. Amsterdam 24 1. en B. Vroon 23 j. J. van Blankers 34 j. en P. van Veen 27 j. W. Boer 23 j. en A. J. van Beek 28 j. gewone en buitengewone afschrijvingen in de jaren 1946 tot en met 1955 zijn te ruggebracht tot 95.457.102,31, zulks on geacht het hierop nog af te schrijven voordelige saldo van gewone dienst 1954. Ten aanzien van het aantal in 1955 ge reedgekomen woningen kan worden op gemerkt, dat dit in vergelijking met het vorige jaar t.w. 4654 iets groter zal zijn en circa 4710 zal bedragen. B. en W. voorzien minder bouwactivi teit in het stadscentrum in verband met de omvang van de nog in de binnenstad beschikbare ruimte en verminderde wo ningbouw In verband met overspanning op de arbeidsmarkt. Dit valt te meer te betreuren, aldus B. en W., omdat de ont stellende woningnood, waaronder Rot terdam gebukt gaat, sinds de bevrijding eerder is toe- dan afgenomen. In verband met een groeiend tekort op de begroting van enkele diensten over wegen B. en W. een verhoging van de waterleidingtarieven en van de markt- gelden. Omtrent nieuwe stichtingsplannen de- *en- u® mede, dat zij overwegen de oprichting van een beschutte werkplaats voor werklozen die in het normale be drijf met terecht kunnen en ook niet in de open lucht kunnen werken. Voorts de stichting van een gebouw voor Socia le Zaken op en voor de Linker Maas oever en het oprichten van wijk-consul- tatiebureaux, te exploiteren door de ge zamenlijke Kruisverenigingen en de stichting van technische scholen „vol gens nieuwe denkbeelden waarbij wel licht van een vergaande samenwerking zal moeten worden uitgegaan". B. en W verwachten, dat in 1956 een nieuwe kliniek bij de psychiatrische in richting Maasoord zal worden gebouwd en dat het gebouwencomplex van het Bergweg-ziekenhuis wordt uitgebreid. De 8-jarige Marthiena van D. is gister middag voor het ouderlijk huis in de Van Musschenbroekstraat door een hond in het rechteronderbeen gebeten. De wond die het meisje daarbij kreeg, is in het Gemeenteziekenhuis verbonden. Aangiften van 3 Augustus 1953. BEVALLEN: H. Moonen geb. Kuik d. J. B Poelman geb. de Wilde d. A. Rogier geb. Hofman d. E Teilekamp geb. Stals d. G. Thieme geb. de Reus d J. H. Steer geb. Quix d. M. Barents geb. Otter speer d. M. de Vogel geb. Termeulen d. H. M. de Lijster geb. de Graaff d. J van Geenen geb. Janssen z. G. van Gelder ge&. de Bruin d J. Mangelaars geb. Niggelie d, M. W. Beijer geb. van Driel d. J. Janzon geb. Oskamp d. A. C van Herk geb. Mallan z. A Heemskerk geb. van Wingerden d. L. Toet geb. de Koning z. C. de Water geb. de Vos z. M J. Fontain geb. Kros d. N de Jong geb. van Dijk d. F M. Th. de Leede geb. Onderwater z. M. Sarens geb. Vonk d Th. Vuik geb. Piepers d. J. J. Schot ge b. van Aken z. L. M Tode geb. van Ammerzoden d. C. J. van der Pluijm geb van Duijl d. A. A Sontang gf>b Bas- sant z. E. J. G. Jansen geb. Kruithof d. J. H Bierhuize geb. Wolters d M. Nelisse geb. Ambachtsheer d. J. E. E. Poots geb Stapel d A. A. Jansen geb van Meurs d. W. Oosterhof geb. Meijer d. P. Hom berg geb. de Vos d J. M Goosen geb. Karper d. G. H. van Bruegel geb. Fioole zB. Staal geb Rummel d. C. Waders geb Salij d A. Chr. Rosbergen geb. Noels P- C. Vollebregt geb Heflboer z. OVERLEDEN: A. Damen vr. van J. de Jag^r 24 j. A. J. Tomson m. van J. van Spluntér B. J. Mengerink z. 1 j. - J. M van Waardenburg vr. van H. Dijkmans 49 j H. •T. Bosschart m. van E. Schitter 51 J.' D Cunes m. van A. Houthuis 77 j. G. J. de Groot d 6 j. W. van der Graaff m. geh. gow. met M. P Hagendijk 81 j. J s Pijpers vr. geh. gew. met M. Niessen 69 j. J. Groeneveld m. van E. Franse 69 j. Als levenloos aangegeven: L. Brand geb. de Groot z. E. Gijzen geb Bollekamp d Aangiften van 2 Augustus: BEVALLEN: H. Vullings geb. Zwarts d. Stevens geb. van Westering z. J. H Beijen geb. van Mourik z. B. S. Heezen geb. Jacobs z. C. G. Rietberg geb. Hemken d- H. Th. A. W. van de Kamp geb. Luiten J. J. Varekamp geb. van Gelder z C P. Mak geb. Visser d. J. W. Hetfink geb. Bruggeman d. H. Kleinjan geb. van Pelt d. A. Bronkhorst geb. van den Heuvel d A. M. Bravenboer geb. van der Laan d. R M. Kindt geb. van Hees d. W. Verroen geb! de Reus d M E. Hilz geb. de Gans z. J. C. de Snoo geb. Kros z. A. E. Carnler geb. van Geemert z. m. Kooiman geb. Burg hout z. J. M. van Asch geb. Snoek z. M B. D. van Deursen geb. Eckhardt z. N. Tho- mas geb. Boender d. H. Teisman geb. van Heemst d. j, Ros get, van Eeken d. D J ?„?ger Seb. Noteboom z. W. G. Th. van der Wel geb. Lafleur d. H. J. van der Til geb. van Alphen d. C. L. Sauvangsjo geb. Moer kerken d. Chr. M. M. van Teeffelen geb. van Hugte z. Chr. Perda geb. van Buitenen d. E. Frank geb. van der Kraan d. J. Bender geb Bekx z. J. E. Ardon geb. Chrls- tiaanse z. P. K. Suiker geb. Schippers z. W. A. van Galen geb. van Schalk z. A. Oor schot geb. Betierling d. M. H. van Vuuren geb. Schipper z. h. L. van der Wel geb. Karelse z. J. C. van Ieperen geb. Vissenberg d. J. van Dam geb. Bisdom z. I. M. Kok geb. Duimel d. K. van Reeuwijk geb. Aart- sen d. OVERLEDEN: J. Lockhorst, vrouw van W. van Welsenis 35 j. A. M. Fischer, vrouw van C. P. Bek 51 j. N. Laheij, man van S. Th. van de Laar 52 j. J. Koolhaas, zoon 5 m. G. P. Hopmans, ong. man 74 j. H. M. Fon- tijn, wedr van A. C. Ekhard 77 j. H. van der Sloot, vrouw van H. J. van Tol 44 j. J. van Vliet, man van M. A. den Hollander 53 j. C. R. Schachtschabel, wedr van M. W J. van Look 78 j. B. Verdoorn, ong. man 84 j. C. van Oorschot, zoon 20 d. A. van der Waal, zoon lm. J, Bijl, man van A. Zonne veld 27 j. -- A. Mast, man van P. van der Klooster 66 3. c. P. Schouten, wed. van W. A. v. d. Laar 78 j. Voorts als levenloos aan gegeven: R. Terpstra geb. Rosema z. ROTTERDAM, 4 Augustus 1955 3 Augustu snam.: 200 ton copra Wormer- veer; 150 ton id. Oudewater; 700 ton id 1.-varen Maarssen; 100 ton gerst Weesperkarspel; 250 ton palmpitten Zwijndrecht; 150 ton petr. cokes Doodewaard; 250 ton haver Veghel; 101 ton •2' Maarssen; 120 ton stukgoed Tilburg; 250 ton id Amsterdam; 105 ton mals Wageningen; 101 ton id. Zutfen; 200 ton aarde Geldermalsen. Total 49 reizen. 28 vletreizen. 4 Augustus voorm.: 150 ton kali Wessem; 140 ton kunstmest Farmsum; 102 ton mais Weesper karspel; 490 ton granen Lochem; 200 ton ld. Doesburg; 250 ton koolzaad Wormerveer; 200 ton id. Amsterdam; 200 ton id. Zaandam; 100 ton steenslag Maastricht. Te ongeveer kwart over negen glster- avond brak een verwoestende brand uit L* ril Mnifn Jvarenhl>'3en en kassen S r.8at te 's Gravenzande. Er de srharta .,1 6 schade aangericht en duizelen ,vJerm°edelÜk enige honderd duizenden guldens bedragen. "eJ vuur vond gretig voedsel ln het op geslagen hout. Van de drie aanwezige auto s konden er twee in veiligheid wor- aen gebracht. niü164 v5 ïtra,en bestreden de gezamen- ™ndweren 's Gravenzande en Naaldwijk het vuur. Reeds kort na het uitbreken van de brand laaiden de vlammen hoog op en de plaatselijke brandweer, die bovendien ge handicapt werd door watergebrek, stond in de aanvang vrijwel machteloos. Een deel van de fabrieksgebouwen stortte ln en de Inderhaast ter assistentie gekomen brandweer van Naaldwijk kon, evenals de brandweer van 's Gravenzande, niets beters doen dan de kantoorgebouwen nat te houden, zodat deze tenminste niet door het vuur zouden worden aangetast. 1 Dit mocht ook gelukken, terwijl men er tevens in slaagde 'n deel van de machine rieën te behouden, al hebben deze wel grote waterschade opgelopen. Te kwart voor elf gisterenavond was men de brand meester, al moest men zich toen nog vele uren wijden aan de na blussing. Volgens een ruwe schatting zou de schade aan het fabriekspand, dat vijf jaar geleden Is gebouwd en de tnboedel, anderhalve ton bedragen. Een oorzaak van de brand had men vannacht nog niet kunnen achterhalen. De neervallende brokken steen hebben ernstige schade veroorzaakt a n de kassen en schuren van het tuindersbedrijf van de firma Barel. Ter plaatse nam o m. bur gemeester S. Hoogenboom van Naaldwijk de blussingswerkzaamheden in ogen schouw. De firmanten van Boers en Vrijland waren op het moment van het uitbreken van de brand op de Westlanóse Handels tentoonstelling te Honselersdijk, waar zij exposeren met kassen en houten ramen voor z.g. eenruiters. De firma, die deze artikelen voor tuinders fabriceert, ls na de bevrijding als een wonderboom uit de grond geschoten. Steeds weer kon er uit gebreid worden. Het vijfjarig bestaan van de zaak werd nog niet zo lang geleden met grote feestelijkheid gevierd. Er werken momenteel 70 arbeiders bij deze fabriek.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2