Bokma J&ë De laatste kuiper van De Kuyper Zijt gij Katholiek Sociaal? DE STEM VAN DE LEZER BIOSCOOPPROGRAMMA'S Reclame OUDE TIJD Geheugen-hulp Nwuws uit STAD OMTREK Al pratend met Gerrit Immerzeel (Over de am Uit die goede fWALDO-TAXG Burgerlijke Stand Rijwiel- en bromfiets- tour-tochten De Bali-tentoonstelling Wordt dan lid van het Wit-Gele Kruis Medische Zondagsdienst NIEUWE SCHItüAMSCHE CQURAN1 Passage Theater Monopole Theater Maakt PIANO'S HOUTMAN VACANTIETRIPS VOOR ONZE LEZERS Tunnel voor Delft r ouos Over aanhoudersetc. WHAT'S IN A NAME? 67S70—69915 De goede, oude tijd MR M. J. M. v. KINDEREN PROGRAMMA VACANTIE- WEEK GEM. BEKENDMAKING AFVAL IN BRAND HONDJE GEVONDEN SVV-ATHLETEN CONTRA SHELL-ATHLETEN „Modern Times" „Duel in de jungle" NED. VRACHTENMARKT P. BR1LLENBURG f DINSDAG 9 AUG. DONDERDAG 11 AUGL MAANDAG 15 AUG.~ MEDISCHE ZONDAGSDIENST IN ROTTERDAM BURGERLIJKE STAND VAN ROTTERDAM Het begin is er ■san ïxÊmm- Lf y. - Ja mm ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1955g C PAGINA 2 iGtNEVIR Gerrit Immerzeel bij het bewerken van een duig. Hij zou zich de jongste van de veteranen kunnen noemen, de laatste kuiper van Joh. de Kuyper Zn. Met enige trots rekent Gerrit Immerzeel zich trouwens tot de kuipers, die het oude, mooie vak tot in alle onder delen hebben kunnen leren, toen het geestrijke vocht, waardoor Schiedam z"n wereldroem verwierf, nog in houten vaten opgeslagen en verzonden werd Tegenwoordig worden bijna geen nieu we vaten meer gemaakt, althans niet met de hand en tevens van het soort, dat vroe ge gebruikt werd. Gerrit Immerzeel is momenteel bezig met „halve pijpen", be stemd voor Helsinki, maar hij ziet toch de tijd komen, dat hij nog uitsluitend re paratie werk zal doen en dan.Nu ja. zegt hij, het zal mijn tijd wel uitdienen. En de „aanhouders" maken, dat hij voorlopig nog wal het een en ander om handen zal hebben. Het verkasten, ofwel repareren eist nog heel wat tijd en tevens 't nodige vak manschap, want niet elke duig deugt voor elk vat en er zijn heel wat duigen, die de inhoud van een vat totaal kunnen be derven of plat worden, etc. etc. Die „aanhouders" zijn zowat vijftig jaar oud en maken lange reizen naar het bui tenland, waarvan ze steeds terugkeren. Twintig tot dertig reizen per jaar is nor maal. Ze zijn duur genoeg, om ledig te ruggestuurd te worden. Alhoewel, b.v. HET WAS IN DE tram. Die reed de gemeentegrens over. „Pomp station", had de conducteur ge roepen. Een jochie zat naast zijn moeder. Als zo menig jochie alsmaar vragend. Het vroeg: is die halte naar dat ben zinestation genoemd, moeder? Dat heet De Brandaris. En er is nog zo'n pomp station bijgekomen. Dan moet de tram halte toch eigenlijk Pompstations" heten. De moeder zat even perplex door deze niet on-intelligente vraag. En de andere trampassagiers keken in het rond. De aap had zowaar gelijk. „Jongen", verklaarde de moeder, ditmaal na tal van vragen naar de be kende weg in haar uiltje kennelijk een valkje ziende en daardoor nogal trots, „deze halte heet naar het pompstation, dat grote gebouw daar, van de water leiding". „Ik zie er geen enkele pomp", morde het joch. Toen volgde er een breedvoerige verklaring, die we onze lezers zullen besparen. Bij het eindpunt, waar de conduc teur roept: „Schiedam en omgeving" of „einde van film", hoorden we het joch zeggen: „En toch moet die halte Pompsta tionsheten, want er zijn er drie". We hoorden ook een zucht van de moeder. DAMWACHTER. voor 'n leverantie van jenever naar Aus tralië worden toch z.g. eenmalige vaten gebruikt, want be transportkosten retour zouden te hoog worden. Gerrit Immerzeel praat over halve pijpen, stukken, grote stukken en hoe de verschillende soorten vaten ook mogen heten, met de ernst en bewondering van iemand, die liefde voor zijn vak koestert. Inderdaad, Gerrit Im merzeel zou graag niets anders dan kui per willen blijven, maar hij weet het, hij kan niet tegen de veranderende tijdsom standigheden en nieuwe gewoonten op. Een voorproefje kreeg hij in Zuid-Afri- ka, waarheen hij trok, om in een neder zetting van de firma vaten te gaan maken. Het bleek echter spoedig, dat men daar weinig prijs stelde op zijn degelijke maak sel. Hij maakte er ook wijnvaten, maar de inlandse arbeidskrachten, die de helft van zijn loon verdienden, leverden veel goedkopere. Ze waren om zo te zeggen 't aankijken niet waard en de wijn sijpel de er uit, maar toch, voor een kort vervoer waren ze volgens de Zuid-Afrikaanders goed genoeg. En Gerrit Immerzeel kwam weer naar Schiedam terug, waar hij bij zijn vader 't kuipersvak had geleerd. Als kind vertoefde hij bij voorkeur in de kui perij en toen hij als jongen van dertien jaar in 't vak ging, waren ze er in de kui perij van overtuigd, dat hij van de theo rie niets meer behoefde te leren. Hij had alles goed in zich opgenomen en steeds aandachtig toegeluisterd, wanneer de kui pers het over de houtsoorten, de manier van kloven en allerhande knepen van het vak hadden. Dit jaar heeft hij zijn zilveren jubilé bij de firma gevierd. Er zat een ietwat bittere bijsmaak aan, vanwege de niet be paald opwekkende vooruitzichten. Het is niet opwekkend, als je voorziet, dat je mooie en moeilijke vak ten dode is opge schreven. Toen, in April, hadden we beloofd, eens gezellig bij hem te komen praten en het was er te langen leste van gekomen. En Gerrit Immerzeel bleek een gezellig prater. Als hij over het verleden begint, deze jonge, ongebaarde veteraan, kan hij vermakelijke dingen ophalen, uit de da gen, dat de spiritus, die tussen twee haak jes in ijzeren vaten kan vervoerd worden, nog een grote opruiming onder de bran derijen had gehouden en de kuipers nog een vrij talrijk en in een eigen kringetje levend volkje waren. „De aristocraten van het bedrijf", zegt hij, „Ze werden het beste betaald". Hij kan verhalen vertellen over gebeur tenissen op „Kuipertjesmaandag", wan neer de vakgenoten een „snipperdag" na men. Van een stel kuipers b.v., dat een ooievaar ving. Ze zetten het dier aan een ketting in de branderij, naast een teil wa ter en gingen de polder in, om kikvorsen te vangen en zich dan telkens te verba zen, hoe snel de ooievaar hun vangst weg werkte. Hij slikte sneller een kikker in dan zij een borrel. Dan was er de kuiper, die op „Kuipertjesmaandag'' de brande rijen langs ging, om goede morgen te wen sen, met een geit achter zich aan. Terwijl hij overal proefde, likte de geit aan de vaten en deelde spoedig het lot van zijn baas, wat ietwat wankele onderdanen be treft. Over de Konijnenbuurt (Vellevest) en wat zich daar heeft afgespeeld, weet Gerrit Immerzeel het nodige te verhalen. Maar ja, die tijden zijn voorbij en ze komen nooit terug. En de laatste kuiper van De Kuyper zal 't er uithouden, zolang de oude vaten meegaan. Dit duurt nog wel even! Wethouder Van Kinderen heeft van daag het ziekenhuis verlaten, doch za] voor verder herstel nog enkele weken elders verblijf houden. Het programma van de „Vacantie week" der Schiedamse Gemeenschap de ..Fiesta Parade", is gisteren verschenen, in een keurige omslag. Het bevat een be schrijving van alle evenementen, welke zullen plaats vinden. GEBOREN: Frederik A. z. v. F. Jonk man en A. P. den Brinker; Cornelis D. z. v. C. D. van Lith en J. Timmerman; Johanna, d. v. N- W. v. d. Vlies en J. H. v. Dijk; Augustinus D. M. z. v. C. J. v. d. Laak en W. M. Landsbergen; Bernar- dus G. D. z- v. P. W. M. Antonissen en G. Koole. Zaterdag 20 Augustus a.s. organiseert het Vendel Schiedam in het kader van de vacantieweken en onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap weer zijn tourtochten voor fietsers en bromfietsers. Deze tochten welke een zuiver toeris tisch karakter zullen dragen zijn uitge stippeld over een geheel nieuw parcours De afstanden bedragen voor junioren fietsers 40 km. voor senioren-fietsers 70 km en voor de bromfietsers 120 km. De start zal plaats vinden vanaf de Schiedam en wel om 14.30 uur. De voorinschrijving sluit op Zaterdag 13 Augustus. Evenals vorig jaar zullen de deelne mers zich van de ene controlepost naar de andere moeten begeven voor het halen van de benodigde contrölestempels. De route wordt bij de start opgegeven, doch het is toegestaan dat van de opgegeven route wordt afgeweken met dien ver stande dat toch alle controleposten aan gedaan moeten worden. De finish is eveneens in de Koren beurs. De directeur van de technische bedrij ven maakt bekend, dat de waterleiding naar v.m. Kethel en Spaland vanaf Maan dagavond 8 Augustus a.s. 8 uur tot Dins dagmorgen 5 uur zal worden afgesloten vanaf de spoorwegovergang Schiedam— Hoek van Holland. Gisteravond omstreeks 9 uur is de Schiedamse brandweer uitgerukt onder leiding van de waarnemend commandant C. van Oortmerssen. Op een onbewoond terrein achter de Herenstraat was een hoop afval in brand gestoken om het op te ruimen. Het vuur is met emmers water geblust. Een lief klein bruin hondje met witte vlekken, teefje, 3 weken oud. is gister morgen door een politieagent meegenomen naar de post Buitenhavenweg, omdat het diertje zonder eigenaar op stap'was. Daar de heer J. Rietveld, Buitenhavenweg 3b. het hondje graag wilde hebben, heeft hij het mee naar huis gekregen, wat niet wegneemt, dat de rechtmatige eigenaar het hondje bij laatstgenoemde kan ko men terughalen. Gisteravond hebben de S.V.V.-athleten op het fraaie B.P.M. sportpark ,,De Vijf- sluijzen" in een duel-meet de strijd aan gebonden tegen de SHELL-athleten. De SVV-aithleet M. vain Kampen liep een goede 400 m en verbeterde hierbij het SVV-clubrecord, zijn tijd was 52.7 sec- Ook op de estafette 4 x 200 m leverde een fraai succes en en nieuw clubrecord op, nl. in 1 min. 36.5 sec. De overigen uit slagen van de SV-athleten waren: 100 m A. Duijm le in 11.6 sec. en 2e v. Domme len in 11.8 sec. De 1500 m werd gewonnen door A. Koning in 4 min. 27.1 sec. en 2e J- Don in 4 min. 39.3 sec. Bij het verspringen werd Van Domme len 2e met 5.46 m. Het kogelstoten lever de winst op voor de SHELL met Fr. Ru- ser als 3e met 8.89 m. Het discuswerpen was voor Fr. Ruseier met een worp van 30.42 m. Bij het speerwerpen werd J. v. d. Linden 2e met 28.87 m. De einduitslag van deze twee verenigingen ontmoetin gen was SHELL '39 punten en SVV 37 punten. Wordt Vrijdag a.s. geopend De Bali-tentoonstelling in het Ste delijk Museum wordt Vrijdag 12 dezer geopend door de heer H. Sabel, wet houder voor onderwijs en loco-burge- meester. Ziekenverpleging Kraamverzorglng - Moederscnapszorg Zuigelingen en Kleuterzorg - Gezinsverzorging - Kinderuitzending MELDT V ALS I.ID - Gebuuw Nieuwe Haven 121 - Telefoon 66822 Een voortreffelijke rubriek van onze krant. Echter als men die Zondags nodig heeft blijkt, dat ze niet voldoet. Het volgende gebeurde Zondag j.l. Een man werd ernstig ziek en zat op een stoel. De dokter werd gewaarschuwd en kwam heel gauw en adviseerde „onmiddellijk naar bed". Het thuis zijnde meisje kon dit niet alleen en kreeg een briefje voor de wijkhulp, die ook in deze rubriek staat. Na tot viermaal toe aan de woning van deze wijkhulp te zijn geweest kreeg ze ein delijk per telefoon gehoor van een wijk zuster die verbonden isaan Wit-Gele kruis, terwijl ze bij haar thuis lid zijn door om standigheden en uit dankbaarheid van het groene kruis, die klaar alle bezet waren, nood, dat leden van het groene kruis, on danks de medische Zondagsdienst niet wer den geholpen. Ik vraag mij af is er tussen de kruizen onderling geen afspraak en werken zij geheel zelfstandig willen zij niets van elkaar weten. Dan raad ik het wit gele kruis aan te bedenken, dat zij reclame maakt met „Zijt gij Katholiek 0400(40 vooscMieoAM tn omiimtmh 77ste Jaargang No. 22833 De kantoren der Redactie eri Admlnl- nlstratle zijn gevestigd te Schiedam. Dam 18, tel 66152 Giro-nummer 590S43. Abonnementsprijs 9 23 per kwartaal 2,13 per maand 0 50 per week Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.19 per millimeter hoogte IngezondeD Mededelingen op redactionele kolombreedte 0 80 per millimeter hoogte BIJ contract gelden lagere tarieven welke troor het Ad verten tie wezen. Kampioenen (kleine advertenttfn) tot 20 woorden 60 cent Kik woord meer 8 cent Maximum 80 woorden. Plaatsing uit sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloter en geplaatst overeenkomstig de Regeler bij de administratie of bij de erkendr •dvertentlebureaux verkrijgbaar zfja. In deze komkommertijd pleegt de ene „comical" na de andere het witte doek te vullen en er is in de bioscopen geen plaats voor probleemfilms, die de vacan- tievierende mensheid zouden kunnen verontrusten of vermoeien. Meestal zijn deze komische films van het genre „niemendalletjes" en het is daarom prettig deze week eens een film in het Pasage Theater te kunnen zien, die met kop en schouders boven de middel maat uitsteekt- Al is het dan een oude film uit de tijd, dat de geluidsfilm nog een zuigeling was, die voorzichtig tracht te de eerste wankele pasjes te maken, het is een plezier om er naar te kijken. We bedoelen „Modern Times" de grote Chap- linfilm uit de dertiger jaren, die nog steeds geen vast plaatsje in de filmkluis heeft gevonden en keer op keer volle zalen vermag te trekken. Er zijn milli- oenen woorden geschreven over het waarom van Chaplin's succes. Het zit hem niet in de dwaze kledij,' het koddige loopje, het bolhoedje of een der andere wereldvermaarde Chaplin-attributen. elke mens die Charley Chaplin ziet her kent iets van zichzelf ;n de „underdog", de kleine man die zo heel erg zijn best doet, maar wie het steeds allemaal tegen loopt. Met een innig-meeleven kijken zijn kinderogen in de wereld rond naar het draven, stompen en streven van zijn me demensen en in zijn zwervershart is steeds een warm plekje voor degene, die het nóg beroerder heeft getroffen dan hij. Chaplin's grootste gave is zijn mimiek, die de woorden eigenlijk overbodig maakt. Daarom is er in „Modern Times" van het geluid dan ook een uitermate spaarzaam gebruik gemaakt en hoort men alleen geluiden, doch slechts één enkele maal Charley's stem. En zelfs dan dient die stem uitsluitend ter aanvulling van de mimiek. Hij is de tekst van een nogal pikant liedje vergeten en zingt nu zomaar wat, doch zijn mimisch talent doet de toeschouwers het lied van woord tot woord volgen en begrijpen. De scène is een der hoogtepunten uit de film. Kos telijk zijn ook de opname in de immens grote staalfabriek, waar Charley een baanje aan de lopende band heeft. Op ironische wijze laat de regisseur Chap lin daar zien hoe de moderne techniek de mens uit de hand dreigt te lopen en in- plaats van een zegen een vloek gaat wor den. De mens wordt een slaaf van de ma chine welke hij uitvond als een mechani sche knecht. De rollen zijn omgedraaid en de knecht is heer geworden, die geen onachtzaamheid van de mensen duldt- Voor de jongere generatie kan „Modern Times" misschien wat vermoeiend wer ken om de wat tragere actie dan we in de rolprenten gewend zijn cn om het weg vallen van het geluid. Doch wie de in onze ogen technische tekortkomingen van deze film vermag weg te denken geniet van een gaaf filmwerk met een diepe menselijke humor en vele komi sche momenten, gebracht door het enige genie, dat volgens Bernard Shaw de filmkunst ooit heeft voortgebracht; Char ley Chaplin! K.F.C.-keuring: alle leeftijden. De film, die tot en met Maandagavond in het Monopole Theater gaat, heeft de volgende inhoud: Charley Chaplin worsteltmet <le Scott Walters, een Amerikaanse verze- technische problemen van zijn tijd kerings-agent in Londen annuleert zijn n vliegtocht naar New York als hij ver- Ui „Modern linies (rassage) 'neemt dat Perry Henderson, een rijke nietsnut, tengevolge van een ongeluk in Afrika is verdronken. Henderson was voor een groot bedrag verzekerd bij Scott's Maatschappij, waar van de som verdubbeld zou worden als hij door een ongeluk om het leven zqu ko men. Teneinde de doodsoorzaak te onderzoe ken, besluit Scott naar Port Kanaga te gaan. Aan boord ontmoet hij Marion Taylor, de privé-secrateresse en verloofde van Henderson, die hij ook reeds in Londen ontmoet heeft. Zij vertelt hem, dat zij op weg is naar Perry Henderson's moeder en waarschuwt hem, Henderson's nagedachtenis niet te besmeuren. Eenmaal aan land volgt Scott, die vermoedt dat Henderson nog in leven is, Marion en Henderson's negerbedien de, die de jungle zijn ingetrokken. Als hij hen gevonden heeft, weet hij Marion over te halen hem toe te staan haar verder door de jungle te begeleiden Scott's vermoedens worden bevestigd, air, het drietal Henderson's kamp binnen- strompelt. Scott stelt zich voor als John Palmer. Als Henderson openlijk toegeeft, dat zijn ongeluk een list was om de ver zekeringsmaatschappij op te lichten, weet Scott dat ook Marion bedrogen is en inder daad niets van de hele zaak afwist. Marion vermoedt, dat Henderson de ware iden titeit van Scott heeft ontdekt en van plan is zich van hem te ontdoen. Zij heeft een gesprek met Henderson en deze belooft haar indien zij hem vergiffenis schenkt Scott te zullen sparen. Niettegenstaan de dit alles organiseert Henderson een leeuwenjacht en geeft Scott een onbruik baar geweer. Scott wordt door een der wil de dieren in het nauw gedreven en kan zich niet verweren. Henderson's negerbe- die\!e komt hem echter te hulp en dood de ïeeuw met zijn speer. Henderson, die woedend is op zijn bediende, omdat hi Scott het leven heeft gered, laat hem gese len doch Scott op zijn beurt bevrijdt hem Samen met Marion vluchten zij dan naar de rivier, achtervolgd door Henderson ei zijn inboorlingen Er volgt een jacht doo de woeste stroomversnellingen, waarbi Henderson door Scott gered wordt van d verdrinkingsdood. De politie arriveert oi tijd om Henderson gevangen te nemen Scott en Marion kunnen nu hun toekoms' plannen maken. K.F.C.-keuring 14 jaar ROTTERDAM, 5 Aug. 19 4 Aug, n.m.: 294 ton granen Den Bosch; ton granen Maashees; 140 en 120 ton co|. Oudewater: 532 ton lijnzaad Wormerveer; 1 ton gerst Weert; 100 ton gerst Beringen; 1 ton gerst Wanssum; 430 ton rijst 1/varen; 1 ton petr. cokes Haaften; 220 ton oud-ijzer Ar sterdam: 128 ton mais Alkmaar; 101 ton m- Maarssen; 150 ton hout Amsterdam; 55 ti hout Breda. Totaal 40 reizen. 24 Vletreizen. 5 Aug. v.m.: 101 ton haver Meppel; 207 er haver Zutphen/Deventer; 1500 ton tarwe H versum 14 sch.), 1260 ton tarwe Uihuizen sch.); 255 ton palmpitten 1/varen; 110 ton ce ment Woerden. sociaal" dit eerst op zichzelf toe te pas sen. Verder geloof ik niet waarmee men in predicatie en geschriften zo graag mee schermt, dat de barmhartige Samaritaan aan de gewonde gevraagd heeft bent gij lid van mijn organisatie. Het is beter te bedenken dat de huis aan huis collecte en straatcollecte die ieder jaar voor de kruisverenigingen wordt gehouden alleen maar slaagt door de vrijgevigheid van alle gezindten en alle leden der kruisvereni gingen. Bovendien zijn daar de jaarlijkse staatstoelagen aan die kruisverenigingen, voortkomend uit de belastinggelden, van alle inwoners van Nederland onverschillig of ze lid zijn van het Wit-Gele kruis of niet. Met dank voor de plaatsing, teken ik, een abonné. Van de zijde van het Wit Gele kruis wordt naar aanleiding van het bovenstaan de het volgende opgemerkt: Allereerst is bij informatie gebleken, dat de betreffende wijkzuster, die pas en kele maanden in dienst van het Wit-Gele kruis is en niet wist hoe zij in een derge lijk geval moest handelen, de aanvraag ster om hulp verwezen heeft naar de an dere wijkzuster van het Wit-Gele Kruis, die reeds lang werkzaam is. Dit is door aanvraagster niet gedaan, zodat hier alvast vastgesteld kan worden dat een afwijzing tot hulp door de betrok ken zuster niet werd gedaan. 't Klinkt ook wel vreemd, dat men lid is van een andere kruisvereniging en daar door meent automatisch ook van de dienst van het Wit-Gele Kruis gebruik wenst te maken terwijl in de medische rubriek uit drukkelijk vermeld staat, dat dit de Zon dagsdienst van het Wit-Gele Kruijs is en niet van de kruisverenigingen. Er is wel onderlng contact tussen de kruisverenigingen, maar zij werken ge heel zelfstandig en hun diensten worden door elke kruisvereniging zelfstandig vast gesteld. Indien de schrijver meent, dat het Wit Gele Kruis niet Kath. Sociaal is omdat in bovengenoemd geval geen directe hulp werd geboden aan iemand, die meent al leen het Wit-Gele Kruis nodig te hebben in tijden van nood, dan zouden wij schrij ver willen adviseren de hand eerst in eigen boezem te steken en bii het aanha len van de bijbelteksten te denken aan die balk en die splinter. Temidden der koolvelden langs de Burg. v. Haarenlaan, heerst thans grote bedrijvigheid. Op liet bouw terrein voor de nieuwe R. K. Huis houd- en Industrieschool voor Meisjes wordt, sinds de eerste paal geslagen werd, druk gewerkt. Een locomotief je rijdt af en aan, om cle grote betonnen palen aan te bren gen. De achtergrond voor deze bouw- bedrijvigheid wordt gevormd door een der aardigste silhouetten, welke de stadsrand van Schiedam nog biedt NIEUW EN BESPEELD Singel 114-116 Schiedam Tel 68871 In den ochtend van den Nieuwsjaars- dag (1912) overleed alhier plotseling de heer P. Brillenburg, commissionnair in effecten, oud-lid van den Raad dezer ge meente. De heer Brillenburg, zoon eener oude Schiedamse familie vader G. C. Brillenburg was rector van dè Latijnse school alhier sedert vele jaren in ónze stad gevestigd, heeft zich steeds veelzij dig op maatschappelijk gebied bewogen. Aan verschillende zaken van maatschappe lijk belang nam hij ijverig deel. Nog on langs werd zijne 25-jarige werkzaamheid als commissaris van de Nuts-spaarbank de laatste 9 jaren als voorzitter eenigs- zins feestelijk herdacht. In den Gemeen teraad, waarvan hij van April 1839 tot September 1903 deel uitmaakte, werden zijne adviezen als die van een op finan cieel gebied wel ervaren man steeds op prijs gesteld. Het zoo plotseling verscheiden van den fleer Brillenburg werd dan ook algemeen met deelneming vernomen. In menigen kring zal 't een merkbare leemte laten. (Nwe Schiedamsche Courant, van 2 Januari 1912) Noot: Pieter Brillenburg bereikte de leeftijd van 69 jaar en 8 maanden, en woonde op de Broersvest. De deelnemerskaarten voor onze trip naar Zeeland zijn uitverkocht. Voor de trip naar de „EETELING" en OISXERWIJKSE VENNEN is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. PASSIESPELEN TEGELEN (eveneens uitverkocht). Verder organiseren wij op Woensdag 17 Aug. een reis naar het landgoed De Hoge Veluwe. op Vrijdag 19 Aug. een reis naar de Kaasmarkt te Alk maar en op Dinsdag 23 Aug. een Vraagtekenreis. Nadere gegevens betreffende deze trips zullen Dinsdag a.s. in onze dagbladen worden bekend gemaakt. DE AFD. PROPAGANDA. HEDEN: Passage-Theater: Modern Times (a.l.). Monopole-Theater: Duel in de jungle (14 jaar). R.K. OPENBARE LEESZAAL R.K. Openbare Lees. en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 1012 uur; ieders middag van 25 uur, behalve Maandag en iedere avond van 78.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk); Dinsdag avond van 6.30—8 uur, Vrijdag van 7—9 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R K Ver. Gebouw), elks 2ondag van half twaalf tot hall één. Stedelijk Museum: DageJyks van 2—5 uur De medische Zondagsdienst zal worden waargenomen doordokter Van Buren, Buys Ballotsingel 72—76, telefoon 69661; dokter De Maeyer, Burgemeester Knap- pertlaan 30, telef. 68163; dokter Beukers, Burgemeester Knappertlaan 76, telefoon 68004. ApotheekGouka en Co., Groene- laan 127. De wijkverplegingsdienst zal worden waargenomen door Zr Houbaer, Rubens plein 20a, telef. 69701; Zr Hamakers, Boer- havelaan 54. De kraamverzorgingsdienst wordt waar genomen door Zr Van Kan, Swammer- damsingel 65, telef. 68286. Deze diensten duren van Zaterdagmid dag 1 uur tot Zondagavond 12 uur. Zondag-, 7 Augustus 1955. TONEEL EN MUZIEK. Schouwburg 8 uur: Holidy Parade 1955 (volw.) Groote Schouwburg, 8 uur: De witte non (Nationaal Volkstoneel). Maandag 8 Augustus 1955. Schouwburg: Zie Zondag Groote Schouw burg: Zie Zondag. y BIOSCOPEN. Programma's van 5 t/m. 11 Augustus Arena: Modern times (a. 1Capitol: Tarzan en de ivoordieven (14 j.) Centraal: Meneer Hulot met vacantie (a. 1.) Cineac: Battle cry (18 j.) Colosseum: De avonturen van Robinson Crusoë a. I.); Captain Kidd and the sla girl (18 j.) Harmonie: IJsco toeristen (a. 1.) Lumière: Gek op mannen (a. 1.) Lutusca: Honderd meisjes en een zeeman (volw.) Luxor: Avontuur in Hongkong (14 j.) Passage (Schiedam): Modern times (a. 1.) Prinses: Pechvogels (a. 1.) Rex: A B on en mr Hyde <14 L) Thalia: 20.000 Mijlen onder zee (14 J.) 't Venster: De rode schoentjes (18 j.) Victoria: De gevel- tounst (a. 1 ^^angiften van 4 Augustus: BEVALLEN: C. H. Herwig geb. van den Has pel d. W. van Veen geb. Boelhouwers d. G. voor den Dag geb. Bravenboer 2 d. g, Jochem geb. Versfeld d. H. F. van Eek geb. Benndorf z. J. Brouwer geb. Zimmerman z! H. M. A. Kesselring geb. Huuskes z. m. E. Liefhebber geb. Smit z. P. A. Troost geb' Desitter z. G. Peters geb. van Gunsteren cL C. C. Cunes geb. Eggers z. L. van Us geb Blok d. W. van der Cingel geb. van Kreve len z. W. Broersen geb. Mulder z P. van der Giessen geb. Koetsveld z. A. L M* van Leeuwen geb. van Ham d. M. Broung' geb. van Oeverenz. T. de Vries geb. van Doorn d' L 5' Pr"„ T, ,er geb' Monnickendam d. ,D- Me6erink d. M. M. van Hof f r il n Berghout geb. Braams a. 2? „h l Turg geb- Vandiedonck d. J. O. Tode geb. de Jong d. H. Verburg geb. Belc- glb Visser g 0ogJen z' H- Buizer (Van onze verslaggever). Gisteren had er in Delft een korte plechtigheid plaats, die echter voor deze stad van zeer veel belang was. Er werd namelijk een aanvang gemaakt met de werkzaamheden aan een tunnel onder de Engelsestraat. Als deze tunnel klaar is, dan is de stad verlost van een ware plaag. De verbinding tussen het Oostelijk en het Westelijk deel van de stad wordt dan niet meer noodzakelijk gevormd door de spoor wegovergangen, waar nu dagelijks grote verkeersopstoppingen ontstaan, omdat er gewacht moet worden op een trein. Tegelijk met de aanleg van de tunnel wordt er een nieuwe weg aangelegd, die voor het verkeer van het Westland van veel belang is, want ook dat ondervond o f Van een sP°°rwegovergang. Prof. Froger zei in een toespraak o.a., dat met de bouw van deze tunnel en deze weg een begin gemaakt is met de oplos sing van het enorme verkeersprobleem waarmee ook Delft te kampen heeft. Een recente verkeerstelling heeft uitgewezen, dat het verkeer bij de overgangen sinds de telling van 1952 met gemiddeld 50 pet is toegenomen. Onder de aanwezigen bevond zich o a. ook de heer F. den Hollander, president directeur van de Nederlandse Spoorwegen. 3 «8

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2