Tony Trabert weer beschikbaar voor de Davis Cup kauw ■■■Nü Andrews WRIGLEY f Congres drong aan op instelling van persagentuur bij Vaticaan Routiers de la paix trokken zingend de St Antonius-kerk binnen PUZZTE NOG 5 NACHTJES SLAPEN Onze dagelijkse Maag en ingewanden zijn dikwijls eigenwijs gezonde gewoonte DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1955 PAGINA 5 T ennis-kampioenschap oudere jeugd KETELMUZIEK IN DE NACHT Utrechtse Buurtoren van schutting ontdaan Binnenkort ivordt de stedelijke banklok er iveer in opgehangen Vreugde in het stadion Kardinaal Feltin begroette de honderden pelgrims uit vele windstreken NED. B-ATHLETEN TEGEN DE BELGISCHE A-PLOEG WAGTMANS WON TE APELDOORN Nederlandse athleten tegen België Oplossing van gisteren MERKWAARDIGE ZEGE VAN ROSE OP BRICHANT iA heerlijk - verfrissend 1^1 ET/? zuivert I c w mond eft- keel bevordert uw spijsvertering j|| DUITSE TENNISPLOEG KONINKLIJKE MEDAILLE VOOR MOENS DOETINCHEM TEGEN FUSIE (Van onze tennismedewerker) Voor de kampioenschappen van de oudere jeugd (tot 20 jaar) om de Kea Bou- man Vaas voor de meisjes en de Jhr Van Lennep-beker voor de jongens hebben in eik der nummers dertien van de veertien districten van de K.N.L.T.B. speelsters en spelers naar Heemstede afgevaardigd. De verrassing van de eerste dag was de ne derlaag van Gurovitsch (Amsterdam) te gen de Gelderse speler C. Boer; maar door een walk-over herplaatste Gurowitsch zich via de herkansing. Bij de voortzetting zijn nog enkele ver rassingen te boeken geweest. Zo verloor Van Eijsden, een der candidaten voor de beker, in de kwarteindstrijd van zijn Ga- lea-ploeggenoot Biesheuvel in drie sets (5—7. 63, 63) dank zij de vasthou dendheid, het goede plaatsen en iets gro ter vastheid van de laatste. Gurovitsch, die zich uit de herkansing opgewerkt had. won twee ronden en plaatste zich in de laatste vier. In het dames-enkelspel verraste Mej. Martens met dezelfde prestatie. Zij won haar kwart-eindstrijd van M. Ovinge na dat zij met 06 35 in kritieke situatie geweest was, de derde set werd 62. De uitslagen waren: Dames-enkelspel, tweede ronde: E Mal- lée (A'd) versl M Onnes (Gr) 63 86; N Martens (L) versl A Jansen (R'd) 2—6 60 64; M Ovinge (NHN) versl E Ran- dag (H'l) 60 2—6 6—0; J Marinkelle versl A ten Wolthuis (Gld) 60 61; L v d Molen (Ov) versl J Koekkoek (U) 63 64- C Wilmink (Haag) versl L Lomans (NB) 6—3 5—7 6—3; J Seven (R'd) versl M Snoep (Z) 64 2—6 6—2. E Marinkelle (Haag) vrij. Kwarteindstrijden: F Ma rinkelle versl E Mallée 62 63; N Mar tens versl M Ovinge 0675 62; J Ma rinkelle versl L v d Molen 62 60; C Wilmink versl J. Seven 66—2. Heren-enkelspel, tweede ronde: P van Eijsden (U) versl P Wielinge (Dr) 62 64: H Biesheuvel (Haag) vers] C Boer (Gld) 86 63; H v d Weg (Haag) versl G Beyen (H'l) 6—4 6—1; J Tervoort (NHN) versl J Verbeek (Ov) 62 64; P Dominicus (Haag) versl H Weyerman (A'd) 46 75 64- R Kuijpers (U) versl G v Twuyver (NHN) 2—6 6-4 6—2; R Gurowitsch (A'd) versl P Mulder (R'd) 61 64; J Frederikse (U) vers] P Smeets (L) 60 64. Kwarteindstrijden: Biesheuvel versl v Eijsden 5—7 63 6—3; v d Weg versl Tervoort 61 64; Domi nicus versl Kuijpers 63 75; Guro vitsch versl Frederikse 62 62 Binnenkort wordt in de toren een van de vroegere drie klokken opgehangen om als luiklok dienst te doen. waarvoor een nieuwe klokkestoel werd gemaakt. Deze klok. die een gewicht heeft van bijna 5000 kilo. was eertijds de stedelijke banklok en werd in 1471 door Steven Butendic gegoten. Zij werd geluid bij brand en ander onheil om de burgerij te alarmeren en nog in het begin van deze eeuw was in de toren geregeld een brand wacht aanwezig. Van de twee andere klokken, die de namen Maria en Michaël droegen, aan wie de kerk was toegewijd, is de eerste voorlopig in de Jacobikerk opgeborgen. De andere. Michaël. heeft de gemeente Utrecht uit dankbaarheid, dat zij van de door de Duitsers geroofde zes klokken der stad er vijf na de oorlog terug kreeg, geschonken aan Wageningen, die haar klokken voor goed verdwenen zag. Het ware te wensen, dat de Buurkerk nu ook spoedig wordt hersteld. De Buurkerk, die reeds in 1131 als pa rochiekerk werd vermeld en door her bouw na verschillende branden haar te genwoordige vorm van laat-Gothische hal lenkerk kreeg, geniet bekendheid, omdat hier Zuster Bertken zich in een nis op het koor liet inmetselen, waar zij gedu rende 57 jaar een leven van boete en gebed leidde. (Van onze Utrechtse redacteur) Nadat de restauratie-werkzaamheden aan de toren van de Buurkerk, de oudste van de vier parochiekerken, die Utrecht in de Middeleeuwen had, eigenlijk al an derhalf jaar geleden beëindigd waren, heeft men eerst gisteren de schutting en steiger weggebroken. Het uitzicht op de fraaie ingang, waarboven in 1943 twee reliëfs in zandsteen van de onlangs over leden beeldhouwer Willem van Kuilen burg werden aangebracht, is daardoor v" "omen. .aiiëfs stellen aan de ene kant de tijdelijke en hogere macht voor met in het midden het wapen van Utrecht, waarnaast een uitbeelding van serafij nen en cherubijnen rond een orgel. Weliswaar ontbreken nog twee eiken houten deuren, waarvan men het gemis nu het meest voelt en ook is nog het wachten op het aanbrengen van ramen in het hoge venster, waarvan traceringen en pijlers vernieuwd zijn. De gemeente, die eigenaresse van de toren is, terwijl de kerk zelf toebehoort aan de Ned. Hervormde Gemeente, moet hiervoor nog de gelden voteren. Met twee grote straatklinkers had de 43-jarige veehandelaar J. K. uit Ilpendam, op een nacht in April de keukendeurruit in de woning van de bejaarde onderwijze res mej. G. S. ingeslagen. Daarvoor had hij zich gistermorgen voor de politierechter in Amsterdam te verantwoorden. Het is allemaal een gevolg van de in woning. Mej. S. moet, tegen haar zin, het huis dat zij bewoont, delen met K. en zijn gezin met vijf kinderen en schijnt daarom weinig van K. te kunnen velen. Mevrouw K. had haar op die bewuste avond in April uit de slaap gehouden met langdurige „onnodige" hoestbuien; daar op besloot mej. S. tegen middernacht de kachel te gaan oppoken en de radio aan te zetten. Tegen drie uur des nachts bleek ze zelfs niet voldoende te hebben aan radiomuziek, want met behulp van dek sels, die ze op elkaar sloeg, maakte ze een concert, dat niet mooi was, maar wel erg luid. Daarop merkte de heer K. op „Ik kom bij u", hetgeen de kapotte ruit tot ge volg had. De politierechter, die de houding van de onderwijzeres beneden elke critiek vond, beperkte zijn uitspraak tegen de veehandelaar dan ook tot een boete van 15 gulden subs, drie dagen hechtenis. lieken te versterken en de vredesgedacb- te te verbreiden. Opgemerkt werd, dat zeer veel katho lieken de waarde van hun eigen katho lieke pers onderschatten en maar lang zaam reageren op de leer en de directie ven van de Kerk, welke daarin worden verbreid en toegelicht. Van de andere kant werd geconstateerd, dat er katho lieke bladen zijn, die vaak uit een gevoel van valse schaamte minder reliëf aan de redevoeringen van de Paus geven dan de neutrale bladen dit doen. De oprichting van een internationaal katholiek tijdschrift werd bepleit om het werk van de internationale niet-katho- lieke organisaties toe te lichten en de deelneming van de katholieken daaraan te bevorderen. Des avonds werd de deelnemers van het congres een vreugde-avond bereid in het Goffert-stadion. Het werd een groot succes. Het weer was gunstig, de tempe ratuur mild, het ging er gezellig toe. Het plezierig welkomstwoord van drs Jo Han sen bracht onmiddellijk de goede sfeer Men moest aanvankelijk nog wat geduk hebben, want de aankomst van de hoog waardigheidsbekleders was vertraagd en ook de „compagnons de la route" kwa men iets later. Kardinaal Feltin werd door de duizenden staande en met hand geklap begroet. Toen kon drs Hansen het knapenkoor uit Eindhoven aankondigen, dat onder leiding van pater Caspar Od- dens O.E.S.A. enige koorwerken van Ne derlandse componisten, een Duits, een Italiaans en een Baskisch lied ten geho re bracht. Het Mariakoor uit Nijmegen kwam onder directie van de heer Bau- richter eveneens goed voor de dag met een Hymne a la nuit en het reislied der routiers, dat ook het lied is der Pueri Cantores: La main a la main, dat beur telings door de jongens en door de aan wezigen couplet voor couplet werd ge zongen. Met een slotzang door de beide koren, het beroemde echokoor van Or- iando di Lasso, gedirigeerd door pater Oddens, werd deze soirée musicale beëin digd. Ter afwisseling traden de routiers op. De Fransen bekoorden door hun heer lijke folkloristische liederen en de enige Argentijnse pelgrim verraste de toehoor ders met een Zuidamerikaanse samba. Tot slot van deze ongedwongen avond werd er nog een K.R.O.-„uitzending" ge geven. houding van de Pax Christ! tot de inter nationale organisaties waren 't hoofdthe ma van de besprekingen, welke telkens door zeer geanimeerde discussies wer den gevolgd. De wens werd uitgesproken, dat de Pax Christi contact zou hebben met publicisten, teneinde te voorkomen, dat verkeerde meningen over internatio nale verhoudingen zouden worden ver kondigd en op een basis van gerechtig heid aan alle volkeren datgene zou wor den gegeven, dat hun toekomt. De opmerking werd gemaakt, naar aan leiding van een inleiding van onze land genoot A. Mertens uit Amsterdam, dat uitingen van de H. Vader of uittreksels uit zijn redevoeringen vaak onjuist in de pers worden weergegeven. Er werd zelfs een motie aangenomen, waarvan de in houd ter kennis van de staatssecretaris van Z. H. werd gebracht. Hierin werd ge constateerd, dat uitingen van het Vati caan vaak niet goed via de neutrale pers agenturen aan de kranten worden door gegeven. Op de instelling van een pers agentuur van het Vaticaan werd aange drongen teneinde goede vertalingen en een snelle nieuwsvoorziening aan de ka tholieke pers te bewerken. Een voorstel werd gedaan het volgende Pax Christi-congres te Berlijn te houden om ook degenen, die achter het IJzeren Gordijn wonen, in de gelegenheid te stel len er aan deel te nemen. Gezien de uitspraak van de Paus, dat de pers de moeder van de openbare me ning is, werd er op aangedrongen, dat van de zijde van de Pax Christi inter nationaal nieuws over de beweging en beeldmateriaal aan de pers zou worden verstrekt. In navolging van het voorbeeld van Amerika, waar journalisten uit alle lan den een tijd lang aan verschillende bla den gaan werken en zodoende in de gele genheid zijn een indruk te krijgen van dat land en het Amerikaanse volk op de hoogte te stellen van het land waar zij zelf vandaan komen, werd de wens geuit, dat ook hier een dergelijke uitwisseling zou plaats vinden, zodat de katholieke journalist in staat werd gesteld de inter nationale betrekkingen tussen de katho- In een Woensdagavond in de Venlona zaal te Venlo gehouden buitengewone al gemene vergadering van de Sportclub VVV '03, welke mede werd bijgewoond door de heren A. H. Martens, voorzitter van de sectie Betaald Voetbal van de K.N.V.B. en de secretaris-penningmeester L. Brunt van deze Bond, is de voorge nomen reorganisatie bekrachtigd. Na de moeilijkheden sedert de fusie tussen het oude VVV en de N.V. Stichting Sportclub Venlo, is thans een nieuwe koers ingeslagen. Aan de top van de ver eniging staat voortaan een hoofdbestuur dat door een bestuur voor de afdeling Betaald Voetbal en door een voor de af deling Amateurvoetbal wordt bijgestaan. Het oude VVV-bestuur is in zijn geheel afgetreden en wenste, behoudens de voor zitter. de heer J. van Daalen. geen functie meer te aanvaarden. Ook de aandeel houders van de N.V. Stichting Sportclub Venlo wensten af te treden. Het nieuwe clubbestuur, dat slechts voor een jaar zitting zal hebben, werd, zoals het ter vergadering werd voorgesteld, bij acclamatie geaccepteerd. Dit bestuur is als volgt samengesteld: J. van Daalen, voorzitter; W. Breuns,- secretaris; H. Laumen, penningmeester; drs A. Hage naars, commissaris, voor de sectie Betaald Voetbal en dr T. Tjen, commissaris voor de sectie Amateur-voetbal. Bij rust was de stand 2616 in het voor deel van de Duitsers, die van de aanvang af domineerden. Tijdens de wedstrijd varieerde hun voorsprong van 5 tot 10 pünten. Onze landgenoten waren technisch zeer in de minderheid maar speelden met vuur, waardoor de partij een boeiend ka rakter behield. In het voetbaltournooi eindigde de wed strijd DuitslandNederland in een 21 overwinning voor de Duitsers en niet voor de Nederlanders, zoals aanvankelijk was gemeld. De rust was met I1 ingegaan, en deze score zou als eindstand ook beter de krachtsverhouding hebben weergege ven. In de tweede helft waren onze land genoten namelijk iets in de meerderheid. Maar terwijl tal van hun schoten paal en lat raakten, was het de Duitse rechtsbin nen Baumgartner die acht minuten voor het einde het net vond. In de 28e minuut van de eerste helft had Duitsland de lei ding genomen na een fraaie combinatie van de voorhoede, welke door Linder werd afgewerkt. Zeven minuten later had Abarbanel bij een onstuimige Nederlandse aanval voor de gelijkmaker gezorgd. De Nederlandse waterpoloploeg ver sloeg Egypte met 6-3 rust 3-1. In het tennistornooi won onze landge noot Goris in het enkelspel met 8-6 6-1 van de Zwitser Grimm. Bij het zwemmen vestigden Nederlan ders nieuwe records voor de studenten- spelen. Eerst was de beurt aan Boxem met zijn 60.1 sec. op de 100 meter vrije slag. maar deze prestatie werd in de vol gende serie weer verbeterd door de Span jaard Guerra met 59.8 sec., waarna onze landgenoot Otten kwam tot een studen tenrecord op de 200 meter schoolslag, waarop hij een tijd liet noteren van 2 min. 49,6 sec. In een andere serie werd De Boer vierde in 3 min. 4.1 sec. Ten Thije werd in zijn serie op de 100 meter vrije slag eveneens vierde, in 1 min. 3.8 sec. (Advertentie) en danverdeling van hi mlllloen gul den aan prijzen. RHEUMA-VERRASSINGSACTIE Ggk. Min. v. Just. 22-ll-'54 LO 520/052 Adv. aangeboden door de AaBe Wollen, dekenfabrleken, Tilburg. (Van onze verslaggever). ALS WARE PELGRIMS zijn ze gister middag naar het einddoel van hun voettocht opgetrokken, de bjjna 500 routiers de la Paix, die in acht verschil lende groepen van de grenzen van ons land naar Nijmegen kwamen gewandeld, met hun zware rugzak om en een Maria- lied op die lippen. Dat einddoel was de Nijmeegse dekenale kerk, waar kardinaal Feltin in gezelschap van mgr Alfrink en de buitenlandse bisschoppen hun komsf afwachtten. Voor de ingang van de Sint Anvoniuskerk hadden de hoogwaardige excellenties zich opgesteld met deken Van Dijck, burgemeester Hustinx en zijn echt genote. Het was een lange stoet, welke zich op het Keizer Karelplein had gefor meerd en die nu in rijen van drie over de Groesbeekseweg trok, met de motor politie voorop en door duizenden nage staard. Zij maakte diepe indruk: deze „spes" van de Pax Christi-beweging, welke zich met een enorm enthousiasme geeft aan het ideaal, dat haar voor ogen staat: de vredesgedachtc van het Evan gelie aan de wereld te brengen. „Sainte Marie, Mère de Dieu, priez pour nous", klonk hef in de groep van Franse meisjes en jongens met donkere ogen en zwart haar. Maar er waren ook Span jaarden: en zij zongen het Weesgegroet weer in hun landstaal. En zo deed het de Argentijn, een student uit Parijs, die nu eens niet de route naar Chartres. maar die naar Nijmegen had ondernomen. Oostenrijkers, Belgen, Duitsers, Luxem- Tony Trabert, die na het tournooi te Southampton N. Y. klaagde over pijnen in rug en schouder, waarvoor hij een dia- thermische behandeling heeft ondergaan, is nagenoeg hersteld. Hij zal de volgende week uitkomen in de Amerikaanse duo- belkampioenschappen. Volgens Bill Tal- bert, captain van de Amerikaanse Davis Cup-ploeg, zal men op hem kunnen reke nen voor de challenge round op 26, 27 en 28 Augustus. Talbert zeide verder, dat Trabert in elk geval als enkelspeler tot de ploeg zal behoren, maar dat de tweede speler voor de singles nog niet is aangewezen Hij hoopte dat het Seixas zou zijn, indien deze zijn vorm kan terugvinden. Voor het dub belspel was slechts één combinatie moge lijk: TrabertSeixas. Zondag 21 Augustus wordt in het Gof- fert-stadion te Nijmegen de athletiek- ontmoeting Nederland B—België A dames gehouden. De samenstelling van de Ne derlandse B-ploeg luidt: 100 Meter: H. Bloemhof (Kometen) A. Merison-De Jong (U.S.); 200 meter: J. Jel. tema (Marathon), I. Spijk (R.K.E.A.V 800 meter: H. Schouteten (U.S.), J. Been tjes (D.E.M.); verspringen: H. Lindeman (U.S.), J. Basten (P.S.V.); hoogspringen: T. de Vries (Olympia 1948), W. Cysouw (Marathon); 80 meter horden: H. Westra (Marathon). J. van Dongen (Volt): speer werpen: G. van Ze lm (A.D.A.). L. Schotte (P.H.); discuswerpen: E. Schagen (G.A.C.), B. v. d. Werf (P.S.V.); kogelstoten: I. Wormsbecher (Hollandia), I. Beukert (R K. E.A.V.); 4 x 100 meter estafette: H. Bloem hof, A. Merison-De Jong, J. Jeltema, I. Spijk. Aanvoerdster: A. Merison-De Jong; teamleidster: mevr. A. Claassen-Hundt. Te Apeldoorn is een wedstrijd achter handelsmotoren, bestaande uit 3 manches, gehouden. Wagtmans won na felle strijd met 5 punten voor Van Est 6 punten, De Groot 7 punten en Van Breenen 12 punten. De nationale technische commissie van de K.N.A.U. heeft de Nederlandse ploeg voor de athletiek-ontmoeting Nederland- België op 28 Augustus a.s. in Den Haag als volgt samengesteld: 100 Meter: A. H. van Harde veld (V. en L.) Th. Saat (V. en L.). H. Rulander (V en L.); 200 Meter: A. H. van Harde veld (V. en L.), H. Rulander (V. en L.), T. Are't (D.O.S.); 400 Meter: Chr. Smildiger (V. en L.). E. Smulders (Avon), F. P. Moerman (P.P.); 800 Meter: H. de Kroon (Trekv.), J. Rem (Lycurgus), H. Haus (P.S.V.): 1500 Meter: B. Bohle (Volewyckers), W. Hoo vers (Thor), A. Spierenburg (P.E.C.): 5000 Meter: J. Fekkes (D.O.S.), H. Viset (Cial- fo), W. Damman (V. en L.): 10.000 Meter: P. Verra (Haarlem), A. v. d. Linden (Hol land). J. v. d. Voort (Trekv.); 3000 Meter hindernisloop: H. v. d. Veerdonk (Kim- bria) J. Vergeer (A.V. 1947), F. Verhoeks (Voorwaarts); 110 Meter horden: P. Ne- derhand (A.L.O.), J. Parlevliet (V. en L.), E. Kamerbeek (P.S.V.); 400 Meter horden: J. Parlevliet (V. en L.), F. F. M Buys (A.C.C.), Ph. Zoek (Parthenon); Versprin gen: H. Visser (A.A.C.), H. Griek (A.A.C.). C. Sleeuwenhoek (V. en L.); Hoogsprin gen: P. Nederhand (A.L.O.), A. van Oos ten (V. en L.), J. W. Nummerdor (Olym pia); Hink-stap-sprong: A. de Jong (D. O.S.), H. M. van Egmond (D.E.M.), J. v. d. Maat (V. en L.); Polsstokhoogspringen: M. van Es (Thor), C. Lamoree (Kometen), E. van Praagh (D.O.S.): Speerwerpen: J. Fik- ke'rt (E. en O.). E. Kamerbeek (P.S.V.), I'. v d. Heyden (A.A.C.); Discuswerpen: L. Rebel (Quick N.) J. Fikkert (E. en O.). Chr. Postma (Trekv.): Kogelstoten: B. Demmink (Hellas), C. Koch (P.P.), J. v. d Maat (V. en L.); Kogelslingeren: T. v. d Maat (V. en L.), J. Kamerheek (P.S.V.), J. van Wissem (Kimbria); 4 x 100 Meter es tafette: D. Tempelaar, Th. Saat, H. Rulan der, A. H. van Hardeveld (allen V. en L.); 4 x 400 Meter estafette: Chr. Smildinger (V. en L.), E. Smulders (Avon), F. P. Moer man (P.P.), H. de Kroon (Trekv.); reserve' Ph. de Kan (P.P.). Advertentie Uw maag is maar erg klein, in ledige toe stand niet langer dan uw hand en niet breder dan twee vingers. Dag in dag uit wordt daar 3 kilo vocht en voedsel ven- werkt. Als u dit gevoelige orgaan overbe last of als het in de knel zit, bij zittend werk of door nauwe kleding, kan het zijn taak niet meer behoorlijk vervullen. On verteerde voedselresten hopen zich op in maag en ingewanden. Een nare smaak en beslagen tong, hoofdpijn, een loom en landerig gevoel - het zijn in 9 van de 10 gevallen noodsignalen van uw spijsver tering. Neem direct Andrews bruisend Ge- zondheidszout, twee lepeltjes op een glas water, om maag en ingewanden een handje te helpen. Want Andrews bevat - in sma kelijke en prettige vorm - de geneeskrachtige stoffen die u nodig hebt om storingen in de spijsvertering op te heffen. Gun u geregeld 's morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan functionneert van binnen alles weer vlot en gaat u met méér plezier aan het werk. f. 1.65 per bus. .i b' Horizontaal: i wilddief, 7 prachtig. 8 levenslucht, 10 deel v. e. berg, 11 gewicht, 13 individu, 15 jongensnaam, 16 Eng. voorzetsel, 17 water in Brabant,18 op standeling, 21 vogel, 24 de somma van (afk.), 25 geogr. aanduiding (afk.), 26 elk, 29 drinkgerei, 31 voegwoord, 32 bloei- wijze, 34 zangnoot. 35 geheel de uwe (£r. afk.), 37 Eng. lidwoord. 38 kledingstuk, 39 aanlegplaats voor schepen, 41 moeras sig. 43 vuurspuwende berg. Verticaal: 1 zeepwater, 2 meisjesnaam, 3 afvoerbuis, 4 soort deeg, 5 verlaagde toon. 6 deel v. e. voertuig, 7 gebruik in kleding. 9 hemellichaam, 10 witte mier, 12 bijwoord. 14 dichterbij komen, 19 ver frissing. 20 pi. in Gelderland. 22 staaf, 23 ieder. 27 reus. 28 klepper, 29 pl in Brabant, 30 godheid. 33 uitroep, 36 ter attentie van (afk.). 38 keukengerei, 40 Duits pers. vnw., 42 deel v. d. mast. Horizontaal: 1 inrekenen. 8 dol. 10 na, 11 beest. 13 in, 14 venster, 16 baal, 18 near, 20 rad. 21 t.a.v., 22 eren, 25 vera, 26 ratelen. 29 es, 30 teder. 31 re, 33 rie 35 telegraaf. Verticaal: 2 ne. 3 eden. 4 koets, 5 eist, 6 e.k.. 7 ontbreken, 9 onervaren, 11 bel, 12 ten. 14 vader, 15 reten, 17 aar, 19 aar, 23 nat. 24 ledig. 25 ver, 27 tere,. 28 leer, 32 te. 34 ja. .In de eindstrijd van het internationale ten- mstournooi te Oostende heeft de Australische ex-Davis Cup-speler Rose van Brichant gewon nen, nadat hij met 57 05 in hopeloze positie leek, want Brichant stond in die game 300. De Belg wilde blijkbaar brillant eindigen, for ceerde te veel, miste twee kansen, verloor game, verloor er nog vier (5—5), kreeg op 6—5 en op 76 een matchpoint doch verloor de set met 7—9. En de derde met 2—6! Rose en Gilmour (Z.-Afr.) versloegen in de eindstrijd herendubbelspel Washer en Brichant met 75 63. In het gemengd dubbelspel won Rose zijn derde eindstrijd: mej. Mercelis (Bel gië) en hij versloegen mevr. Van Cutsem (Bel gië) en Remy (Frankr.) 6—2 60. Door verhindering van enkele spelers, o.a. van Buchholz en mevr. Vollmer, is in de Duitse tennisploeg, welke Zaterdag en Zondag a.s. te Noordwijk tegen de Nederlandse speelt, enige wijziging gekomen. Zowel bij de heren als bij dames is de no. 1 vervangen moeten worden. De opstelling is nu als volgt: Herenenkelspel: 1 Biederlack, 2 Feldbausch, 3 Gerloff, 4 Helmrich. Damesenkelspel: 1 mei. Ahlert, 2 mej. List Herendubbelspel: 1 Biederlack en Feldbausch 2 Gerloff en Helmrich. Damesdubbelspel: mej. Ahlert en mej. List. Gemengd dubbelspel: mej. Ahlert en Bieder lack, 2 mej. List en Feldbausch. Veteranen: 1 Kuhlmann, 2 Zander, die ook het dubbelspel spelen. De Nederlandse ploeg Is dezelfde als reeds eerder gepubliceerd. Het tweede dubbelspel zal worden gespeeld door Van Swol en Van Mee geren. Hij dacht weer aan het meisje en tracht te zich haar voor te stellen. Verdraaid! Misschien had hij het toch mis! Dat meis je was geen avonturierster., dat had hij op slag gezien. En toch had ze haar uiterste best gedaan zijn aandacht te trekken en opgepast, dat haar begeleider het niet zien zou. En ze scheen.ver draaid ja, dat was het.ze scheen ang stig te zijn geweest! Ik geloof, dat ik een dwaas ben, maar ik moet er toch meer van weten, zei Warwik in zichzelf. Ik heb wel een avontuurtje nodig. Hoop is er wel niet. Ik weet van te voren, dat het meisje niets zal opleveren. Hij dacht er nog eens over na. Het adres was een heel eind weg en het liep tegen middernacht. Hij kende de wijk., een heel deftige, niet een wijk om er des nachts rond te scharrelen zonder behoor lijk doel. Maar hij had toch een doeldat gouden tasje terugbrengen? Maar zou het niet dwaas zijn, dat zo laat in de nacht te doen? Kon hij het ding niet laten bren gen? Natuurlijk. Maar het kon geen kwaad eens poolshoogte te nemen. Hij had toch nog geen slaap en dus geen reden om naar huis te gaan. Heldere maan. Mooi weer voor een ritje. De frisse wind zou hem goed doen. Roep even een taxi voor me, zei hij tegen de kellner. Jawel, mijnheer Warwik. Heb je soms een automatisch pistool? U zegt? Zo'n ding om kogels mee af te schie ten, begrijp je? Is dat een grapje, mijnheer Warwik? Om kwart over twaalf als ik dood- nuchter ben? Ik dacht, dat je me beter kende Maar., een., pistool, meneer? Ja, heb je er een? ik zou het graag lenen. Maar., ziet u.. de wet., en.. Ja, dat weet ik allemaal wel. Geen verboden wapens dragen en zo meer. Beste kerel, ik heb alle mogelijke soor- ■ten wapens gedragen. Van een schrijf- pistooltje met rubber balletjes af tot een olifantengeweer. De wet is er om mis dadigers in bedwang te houden; ik ben een fatsoenlijk burger. Zeker, mijnheer. Ja ik heb hier nog wel een oude revolver liggen, al maanden. Geladen ook. U wilt hem geladen heb ben? -™ Om met enig succes een revolver af te schieten moeten er patronen in zitten, nietwaar?? Zeg, verdoen we niet heel wat kostbare tijd? Ik zal er een stuk papier omheen doen, mijnheer. Weet u zeker, dat het helemaal in orde is mijnheer? Ongetwijfeld. Ik zal mezelf niet voor mijn kop schieten en ook geen moord bedrijven en het wapen laten liggen, zo dat de politie jou zou kunnen verdenken. Ik ga een taxi-ritje maken en ik wil graag een wapen bij me hebben. Haal dat ding nou maar voor me. Hier, dit is voor de moeite. Ik zal je dat ding terugbrengen en anders kun je een nieuwe kopen. En schiet nou op met die taxi. Drieminuten later overhandigde de kell- beter naar zijn taxi terug te keren en naar huis te gaan. En op hetzelfde ogen blik besloot hij dat niet te doen. Hij wilde doorzetten en zien wat er van kwam! Hij vergewiste zich er van, dat de revolver voor onmiddellijk gebruik in orde was. In zijn linkerzak had hij het tasje. Toen hij dat goed wist liep hij de oprijlaan in. Hij kon zodoende vrij dicht bij het huis komen zonder in het maanlicht te lopen. Hij liep geruisloos en hield zich voor alles gereed. Tegenover de brede veranda ge komen, bleef hij achter 'n bosje wachten. Er scheen nergens in het huis, noch in de grote garage, licht te branden. Het huis leek wel uitgestorven. Hm! Misschien een vals adres., schoolmeisjesgril.of iets dergelijks! Doch opeens zag hij iets wits achter een venster. Hij keek nauwkeuriger toe en zag, dat het raam, laag bij de grond, open was. En nu zag hij ook, dat het geen wit gordijn was, dat in de tocht wapperde, maar een witte japon. Hij wandelde een paar passen verder. Er viel niet aan te twijfelen, daar stond een vrouw voor het raam en naderbijgekomen zag hij in het maanlicht, dat zij het meisje was, dat hij in het theater had gezien. Hij ging in het maanlicht staan, zo dat ze hem zien kon. Zij wenkte hem. Nu zullen we zien, wat het is, mom pelde hij. Hij liep met vlugge tred het grasperk over. Hij werd niet aangevallen Er blafte zelfs geen hond. Hij sloop langs het huis naar het venster. Hij keek om hoog naar het meisje, dat zich uit het raam naar hem toeboog. ner met een buiging de revolver in een stuk papier aan John Warwik. Vijf mi nuten later zat John Warwik in een taxi op weg naar het adres op de Americain Boulevard. In zijn zak had hij het gouden tasje. II Het donkere huis. De chauffeur stopte op de hem aange duide straathoek, waar John Warwik uitstapte en hem een bankbiljet overhan digde met de nodige orders. Je blijft hier een uur wachten, zei hij. Ben ik dan nog niet terug, dan kun je heengaan. Je moogt de rest van het geld houden. Warwik zette zijn hoed achterop zijn hoofd, zwaaide met zijn stok en wandelde de avenue op. De maan scheen helder, langs de weg stonden de bomen reeds in blad en wierpen donkere schaduwen op het plaveisel. Warwik wist, dat het door hem gezochte huis aan de overzijde lag en vond het nummer spoedig. Hij liep zonder zijn schreden in te houden door, maar nam het huis achterdochtig op. Het lag een eindje van de straat af en was een imposant, ietwat door ouderdom ver vallen gebouw omgeven door grasper ken, waardoorheen een met struiken en bomen omzoomde oprijlaan liep. Bij de volgende hoek stak hij de straat over en liep beslist op het huis toe. De inrijpoort stond open. Hij bleef even staan om een cigaret aan te steken. Hij voelde zich avontuurlijk gestemd. Het was onzin! Iets, wat hij beter gedaan kon heb ben toen hij twintig was. dwaasheid, voor een man van vijf- en- dertig! Hij deed Koning Boudewijn van België heeft in het paleis te Brussel de athleet Roger Moens in audiëntie ontvangen. De nieuwe Wereldrecordhouder op de 800 meter werd hem voorgesteld door de heer H. E. Her mes, voorzitter van de Kon. Belg. Athle- tiekbond. De koning heeft Moens onder scheiden met een medaille, welke zijn beeldenaar draagt. Met 87 tegen 32 stemmen en 9 blanco heeft de buitengewone ledenvergadering van de voetbalvereniging Doetinchem be sloten van een fusie met de beroeps voet balclub De Graafschap af te zien. Daarentegen is de Hengelose club Goi- to opgenomen in de combinatie van Tu- bantia met de Twentse Profs.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5