Titelhouder HCC II klopte de ex-kampioen met 3 wickets Nederlands Elftal-spelers dit jaar nog vijf maal in training ENTOSORBINE PUZZLE Andrews Een machtig man toch maar man en kinderen 's Nachts nemen uw maag en ingewanden de nodige rust Onze dagelijkse LAST VAN DIARRHEE? Eerste oefenwedstrijd Nederlands Elftal De huurverhoging voor Weekliuren Cricket-competitie loopt ten einde Grote rrijs motorcross van Nederland Plannen voor de komende interland-duels Miniatuur-voetbal voor Engelse televisie PAGINA i DINSDAG 30 AUGUSTUS 1955 Waarschijnlijk tegen Hongaren Inschrijvingen voor Norg HET SCHAAKTOURNOOI TE GOTHENBURG Donner verloor van Bisquier FILMFESTIVAL IN VENETIë Amerikaanse film terug getrokken BOCHARD WON TENNIS- TOURNOOI TE NOORDW1JK VOETBAL IN ENGELAND BETAALD-VOETBALLER WAS „ZES JAAR JONGER" Vijf Nederlandse spelers TENNIS-JEUGDTOURNOOI VAN LEIMONIAS KAMPIOENSCHAPPEN ROLSCHAATSEN TELEVISIE fegen maag- en darmsioornissen Oplossing van gisteren Met het oog op de komende landen- wedstrijd tegen België op 16 October te Rotterdam zal het Nederlands Elftal in een oefenwedstrijd uitkomen tegen een sterke tegenstander. Men heeft hiervoor het oog laten vallen op de Hongaarse ploeg Voros Lobogo. waarmee de K.N.V.B. momenteel besprekingen voert. Indien een accoord bereikt wordt, zal deze wedstrijd Woensdag 5 October a.s. te Rotterdam worden gespeeld. In ons blad van Zaterdag j.l. is in een korte aankondiging op pag 1 gemeld, dat de hogere weekhuren voor de eerste maal verschuldigd zijn over de week waarin 1 Septem ber valt. Dit is onjuist. Voor week huren mag de huurverhoging niet eerder ingaan dan 1 September. De huiseigenaar moet dus over de da gen van de week voorafgaande aan de eerste September de oude huur herekenen en mag over de volgen de dagen van de lopende week de verhoogde huur berekenen De minister van Wederopbouw heeft aan de gemeentebesturen me degedeeld. dat hij toestaat dat voor woningwetwoningen de huurverho ging eerst ingaat over dé eerste volle week na 1 September. Ver wacht wordt dat de gemeentebestu ren van deze bevoegdheid gebruik zullen maken. luisteraars sturen hem voor de aardig heid een postwisseltje of chequéje, wan neer hij hen leuk bezig heeft gehouden Echter, wanneer hij om vijf uur de ra diostudio verlaat, snelt hij met die slea naar huls en springt in zijn bed. Hij heeft minstens twaalf uur slaap nodig, na zijn vermoeiende nachttaak. Hij slaapt vlug in en met de troosten de gedachte, dat hij een machtig man is. Dit ondervond onlangs een Engels com ponist, die een prettig stukje muziek had geschreven, met even prettige woorden er bij. Het zou hem niet onsterfelijk ma ken. dat wjst hij, doch hij meende er een kans mede te hebben, om rijk te worden «n dit is toch ook wei iets voor een ster felijk mens en componist. Dies toog hij naar Amerika, met zijn liedje op een gramofoonpiaat en nog en kele andere van zijn maaksel er bij. Hij liep alle grote muziekuitgevers in Tin Pan Alley af, de buurt, waar da „schlagers" meestal gelanceerd worden, bezocht diverse gramofoonplaatmaat- schappijen, in de hoop, dat ze een nieuwe versie van z'n gramofoonplaten zouden maken, die in Engeland nogal succes had den gehad. Tevergeefs Hij keerde teleurgesteld naar Engeland terug. En daar hoorde hij toevallig, dat hij vergeten had, een machtig man ta bezoeken en wel Ed Lock. Elke nacht ko men in diens studio componisten, zangers en bekende instrumentalisten binnen en vragen hem, iets van hen voor de radio te brengen. Indien hij het doet, tien te gen één, dat het een schlager wordt. En laat Ed Lock nu heel toevallig, op verzoek van een bevriend echtpaar, dat op een vacantlereisje ging en 's nachts startte, een plaat van de teleurgestelde Engelsman opzetten, die hij even toeval lig in zijn collectie had! Ze heette „Char- maine" en hij koos haar, omdat de vrouw van zijn vriend ook Charmaine heette. De plaat bleek een groot succes, het stroomde aanvragen en de royalties stro men nu bij de Engelse componist binnen. MEN ONTMOET SOMS wel eens men sen, waarvan men zich verwonderd afvraagt, hoe ze aan 1 de kost ko men. En dat op die manier.... Hoe kunnen ze er zo'n „slee" op na hou den, mompelt men onwillekeurig. De man is verder één bonk geheimzinnigheid. En toch.... dikwijls Is het betrekkelijk een voudig. Het is nu eenmaal zo, dat we in onze gecompliceerde wereld lang niet alles we ten, achter slechts betrekkelijk weinig schermen kunnen kijken en vaak geen idee hebben, welke mogelijkheden er bestaan, om aan de bedoelde „kost" en „slee" te komen. Er zijn allerlei beroepen, waar slechts een kleine groep weet van heeft. En bo vendien nog beroepen, die voor sommigen, meestal zuiver door een toeval of als ge volg van bepaalde omstandigheden, bui tengewoon lucratief zijn. Maar lang niet altijd even gemakkelijk. Het geld ligt op straat, wordt wel eens gezegd. Doch men moet het toch opzoe ken. Het valt de meeste mensen niet in de schoot. Behalve dan bij een rheuma-ar- tie en zo en dan kan het nog gebeuren, dat je iets achteloos weggooit, hetwelk je een slordige tienduizend gulden had kun nen opleveren. De nacht-omroeper van een New Yorks radiostation Is een man, wi'e het geld niet in de schoot geworpen wordt, maar dio 'n lang niet onaanzienlijk salaris int, van wege zijn populariteit bij alles, wat in een metropool 's nachts de radio aanzet en dat is heel wat, van taxichauffeurs tot nachtportiers. Wel, Ed Lock draait van middernacht tot 's morgens vijf uur gramofoonplaten voor de radio en houdt daar een gezel lig praatje bij. Hij treft naar het schijnt steeds de juiste toon voor de mensen, die behoefte hebben aan wat afleiding en ge zellig gekeuvel, al heeft de klok dan twee of drie en zelfs vier uur geslagen. Het gaat Ed Lock niet slecht. Hij kan er een grote auto op na houden, want vele Voor de Grote Prijs van Nederland mo torcross, welke op 4 September a.s. te Norg (Drente) wordt gereden zijn 27 in schrijvingen uit vijf landen binnengeko men, als volgt verdeeld: Engeland: G. J. Draper met B.S.A.. J. V. Smith met B.S.A., Leslie Archer met Norton. B. G. Stonebridge met B.S.A. en Terence W. Cheshire met B.S.A. Zweden: Bil] Nilsson met BSA. Larsen Gustafsson met B.S.A., Bengt Andersson met B.S.A., Sten Lundin met B.S.A., Carl Carlson met B.S.A. en Gunnar Eriksson met Velocette. Denemarken: Ejvind Hansen met Matchless. België: Jean Somja met F.N., Gaston Smet met Matchless, ALfons Rombauts met B.S.A., Victor Leloup met F.N., Rene Baeten met Matchless en Paul Bresseleers met Matchless. Nederland: H A. Rietman met F.N., F. Baudoin met Matchless, Th. Witberg met B.S.A., J. C. van Heukelom met Match less, J. C. Jansen met B.S.A., J. Clynck met B.S.A. A. Driks met Matchless, J. H Van der Mei met B.S.A. en F. Selling met Ariel. Er wordt gereden in twee series van elk 10 ronden (van 3 km) en een finale van 12 ronden (36 km) De Grote Prijs van Norg is de laatste van de 8 wedstrijden, die meetellen voor het Europees kampioenschap. De stand voor dit kampioenschap luidt thans: 1 Draper (Engeland) 22 punten, 2 Leloup (België) 21 punten, 3 Archer (Engeland) 19 punten, 4 Nilsson (Zweden) 18 punten. 5 Stonebridge (Engeland) 16 punten. Voor het eindklassement tellen alleen de vier beste prestaties. In de negende ronde van het Interzo naal Schaaktournooi te Kothenburg. ver loor onze landgenoot Donner. na op winst gestaan te hebben van Bisguier in 38 zetten. De uitslagen van de negende ronde luiden: BronsteinGeiler 10. Pachman Spassky afgebroken. RabarKeres MedinaPetrosian afgebroken BisguierDonner 10, PannoSzabo afgebroken, PilnikSliwa afgebroken NajdorfUnzicker afgebroken. Guimard Stahlberg afgebroken, FudererFilip 10. Ilivitsky was vrij. De Amerikaanse Metro-Goldwyn-May- er-film „Blackboard Jungle" zal niet op het Filmfestival te Venetië worden ver toond, omdat de film Amerika in een on gunstig licht toont". De film, geregisseerd door Alfred Hitchcock, handelt over jeugdcriminaliteit op een New Yorkse school. De vertoning gaat niet door op verzoek van de Amerikaanse ambassa drice in Rome, mevrouw Clare Booth Luce. Arthur Loew, directeur-generaal van de maatschappij, die M.G.M. bezit, noem de het verzoek een vorm van „ongegron de censuur". De uits'agen van de laatste ronden van het tennstournooi te Noordwijk waren: Heren-enkelspel: halve eindstrijden: Tesch- macher versl. Marré 62 63; Bochardt ver*l. Timmers 4—6 6—1 8—6. Eindstrijd: Bochardi versl. Teschmacher 63 60. Dames-enkelspel, halve eindstrijden: mej. Wienese versl. mej. Kemper 61 63: mevr Koch sl. mej. Niedt (D'l.) 6—3 4—6 6—4. Eind strijd: mej. Wienese versl. mevr. Koch 6—3 8—6, Heren-dubbelspel, eindstrijd: Ketjen en Tim mers versl. Marré en Strauss 62 63. Dames-dubbelspel, eindstrijd: mej. Kemper en mej. Niedt versl. mej. Wienese en mevr. Karsten 6—3 64. De uitslagen van de op Maandag ge speelde wedstrijden voor de Engelse League luiden: Eerste divisie: Aston VillaSunderland 14, Blackpool—Burnley 11, Chelsea Huddersfield Town 0—0. Tweede divisie: Blackburn Rovers—Ful- ham 1—0, Hull City—Lincoln City 2—1, Stoke City—Bristol Rovers 1—2, West Ham UnitedPort Vale 02. De voetbalvereniging „Leeuwarden" heeft de door haar gecontracteerde spe ler de ex-prof G. ten Berge voorshands op non-actief gezet, daar gebleken is. dat hij geen 33 jaar is. zoals hij heeft opge geven, doch 39 jaar. Nader zal het be stuur beslissen hoe deze kwestie verder zal worden afgewikkeld. aanwezige besturen van de Hoofdklasse verenigingen hiervoor te vinden Voorts zal worden nagegaan in hoe verre een maandelijkse samenkomst van de Hoofdklasse-trainers mogelijk zal zijn. Dit vooral naar aanleiding van het streven om te komen tot een spelpeil verbetering. speciaal voor de Nederlands Elftalspelers. Ook de mentale training zal dan een punt van bespreking vor men. Vertegenwoordigd waren de Hoofd klassers P.S.V.. D.O.S.. Enschede. Ajax. Alkmaar S.V.V., Scheveningen, Willem II, N.A.C.. D.F.C.. Fortuna '54, Rapid Vitesse. M.V.V., Eindhoven. Amsterdam en Elinkwijk. In het kader van de grote radio en tele visie tentoonstelling in Londen en op ini tiatief van de B.B.C. zal 1 September a.s ln de Arena van Earls Court een minia tuur interlandvoetbal-tournooi gespeeld worden. Zeven teams, elk uit vijf spelers bestaande, zullen volgens het knock-out systeem de strijd met elkaar aanbinden op een veld van 40 bij 27 meter. De B.B.C. heeft de Ned. Televisie Stichting enige tijd geleden verzocht aan dit tournooi deel te nemen, en dankzij medewerking van de K.N.V.B. zullen de volgende vijf spelers ons land vertegen woordigen: De Bruyckere (Willem II), Timmermans (A.D.O.), Schaap ('t Gooi). Van der Hart (Fortuna '54) en De Munck (Fortuna '54). De andere deelnemende landen zijn En geland, Schotland, Wales, Denemarken. België en Ierland. Maandagavond 5 September zal de Ned Televisie Stichting de telerecording van de B.B.C. van dit tournooi vertonen in een extra uitzending. Sinds haar ouders' dood is de bovenver dieping verhuurd en beschikt zij over twee kamers en een zijkamer, plus 'n dot ran een tuin. En dan hêeft zij nog die baan om van te watertanden. Privé-secretaresse van een beroemd schrijver. Die roem straalt haar ook al een beetje af en als die schrij ver niet, oppast, gaat zij er volledig mee strijken, in Lya uniek in. Had ik vroe ger een aardig vriendje, kon ik er zeker van zijn. dat hij gauw tot haar lijfwacht zou behoren. Daarom verbaasde het mij te horen, dat zij nog niet getrouwd was, zij, die vroeger aan elke vinger een man had bengelen Maar toeq ik haar na al die jaren dus weer ontmoette en zij als vroeger het woord weer had, begon ik dat gewis ta begrijpen. Je kan zoveel onmogelijke ei sen aan een man stellen, dat die in wer kelijkheid niet te vinden is. Het is trou wens toch al fout, om naar een man te zoeken, laat staan, dat hij dan aan al die eisen voldoet Tja, buitenlandse reizen en uitpuilen de garderobekasten, zij mogen voor even leuk zijn, maar ook daarvan gaat de glans verloren, omdat er geen man, geen kinderen zijn, die dit mateloos bewonde ren. Soms denk je als doodgewone huisvrouw een tikkeltje aan de opstandige, kant, wei eens: „Ik wou, dat ik alles kon kopen wat ik wilde hebben..". Totdat Iemand als Lya je attent maakt op je rijkdom en je schuldbewust het lievelingskostje voor je gezinnetje kookt! Drie paar ver wonderde ogen op je gericht voelend. Mieke. Ik kan met geen mogelijkheid aan Lya tippen... Zij is uitgesproken knap. heeft krullend haar van zich zelf, terwijl ik over een oer-stijle pruik beschik, enigs zins toonbaar door de geregelde gold- wave. Zij heeft kleren om flauw van te val len, hetgeen in deze hittegolf-dagen een koud kunstje is. Zij heeft haar huis in gericht volgens een hyper moderne bin nenhuisarchitect, allemaal plankjes, lat jes en een paar kussens. Zalig lui in een fauteuil zitten is er niet bij, want dat is ouderwets! Rechtop zitten dus maar en staren naar de schilderijen, fel le kleurife strepen. Eerst dacht ik, dat het een stilleven was van „komkom mers en worteltjes", later bleek het een landhuis in nieuwe stijl. Wat een geluk, dat ik niets gezegd heb! Bij de feesten „Nijmegen 1850 jaar stad" worden Zaterdag 3 September a.s, in Nij megen rolschaatswedstrijden gehouden om het jeugdkampioenschap, welke open staan voor alle Nederlandse jongens en meisjes. Er zijn bekers, lauwerkransen en medailles beschikbaar gesteld. Advertentie Geen wonder dat zij 's morgens niet direci uw tempo kunnen volgen. Help ze eer handje met Andrews bruisend Gezond- heidszout, twee lepeltjes op een glas water, direct bij het opstaan - nog vóór u zicb wast. Andrews bevat - in smakelijke en pret tige vorm - de geneeskrachtige stoffen die u nodig hebt om storingen in de spijsver tering op te heffen. U zult geen last meer hebben van een opgeblazen gevoel, nare smaak, beslagen tong en oprispingen die er op wijzen dat onverteerde voedselresten zich ophopen in maag en ingewanden. Gun u geregeld 's morgens vroeg even tijd voor een heerlijk bruisend glas Andrews. Dan functionneert van binnen alles weer vlot en gaat u met méér plezier aan het werk. f. 1.65 per bus. 14.10 Gram. 18.30 Amerik. uitz. 19.00 Gram. 20.30 Ork.conc. 22.15 Gram. 22.45 Kamermuz. 23.45- 24.00 Nws. Brussel, S24 en 481 M. 324 M. 11.45 Filmmuz. 12.30 Weerb. 12.34 Lichte muz (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nws. 1S.15 en 14.00 Gram. 14.30 „Porgy and Bess", opera (gram.). 16.00 Koersen. 16.05 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Zang en piano. 18.30 Voor de cold. 19.00 Nws. 19.30 Caus. 19.4U Gram. 20.00 Hoorsp. 20.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws. 484 M. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.15 Ork conc. 15.00 Gram. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15, 18.30 en 19.00 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Dans- muz. 22.55 Nws. BBC. Uitz. voor Nederland. 22.00—22.30 Nws. feiten v. d. dag, en: Engelse les voor beginnelingen, les 62, deel 3. (Op 224 en 49 M.). VARA: 14:1514.45 Bezoek aan Schiphol. 17.0017.30 Voor da Jeugd. N.T.S.: Nationaal Programma: 20.15 „Er is wel wat veranderd". 20.4 Zang. Horizontaal: 1. kleurloos, 5. slanke, 9- deel van het hoofd, 10. speelgoed, 11. wa terhoogte (afk.), 14. zangnoot, 15. klem beetje, 17. zuivelproduct, 18. godsdienst (afk.), 19. kleinst deelbare deeltje, 20. klaar, 21. lidwoord, 23. gebrek, 25. natuur- kundeterm (afk.), 26. geslepen, 27. ver voermiddel, 28. bestaat, 29. reeds, 31. val lei, 35. vogel, 36. voorzetsel, 37. deel van een piano. Verticaal: 1. reptiel, 2. pi. in Utrecht, 3. slede, 4. vr. munt, 5. het Romeinse rijk (lat. afk.), 6. deel van de bijbel, 7. lees teken, 8. bijb. naam, 12. bevel, 13. onver standig, 16. hevige wind, 17. mechanise" wezen, 17. pi. in Duitsland, 23. houding, 24. bar, 25. leed, 28. nieuwe wereldtaal, 30. verbinding, 32. Gode zij lof (lat. afk.)> 33. de oudere (afk.), 34. jongensnaam, als eerder (afk.). WITTE TABLETTEN U hebt de naam van een verstandig man te zijn en men zegt, dat een half woord voor een goed verstaander genoeg is. De brief was niet ondertekend en droeg geen spoor van herkomst. Zo., dus ze willen me tegenwerken! Ik zal op mijn tellen moeten passen en zo meer! Die wil, dat ik er van afzie! Jammer, dat ik die kerel z'n zin niet kan gevenl Toch dacht hij even over die brief na. Het bleek dus, dat iemand, die hij niet kende, wist of vermoedde, dat hij in relatie met de Spin stond. Uit wat de Spin tegen hem gezegd had, maakte hij op dat een andere misdadigersbende het ook op de beëdigde verklaring voorzien had en dat er meer dan enkel geldelijk gewin achter zat. Dat hij bij andere misdadi gers als misdadiger bekend zou worden, had hij wel verwacht; maar hij moest ied«re verdenking van zijn eigen kringen, waaronder hij voor de Spin zou moeten werken, trachten te vermijden. Telefoon, mijnheer, kwam Togo zeg gen. 'n Heer. meneer. Hij geen naam zeggen. Warwik hield de hoorn aan zijn oor. Met Warwik? vroeg een mannenstem. Ja. Ik heb u daareven een brief gestuurd. Hebt u die begrepen? Daar ben ik nog niet helemaal zeker van, zei Warwik. van liefde verwijderd, zei ze. Je mag wel voorzichtig zijn, John. Och kom nou! Dat is toch allemaal onzin? Niets van dien aard! Ik vind het alleen jammer voor dat meisje. Ik zal haar wel eens aan je voorstellen. Hij haastte zich naar zijn roadstar toe. Zijn gezicht stond ernst Hij kende het karakter van Alice Norton vrij goed; hij kon zich voorstellen, wat ze dacht, maar niet uitsprak. —Ik moet oppassen, mompelde hij. Als Alice jaloers wordt, zal ze heel lastig zijn. Gaan rondsnuffelen., me in gevaar bren gen. Voorzichtig! XII. Dreigende gevaren John Warwiks' huisknecht was een Ja panner van twijfelachtige leeftijd en veel wereldwijsheid. Warwik noemde hem To go, zoals hij niet heette en was bijzonder met hem in zijn schik. Togo was een ju weel van een huisknecht en boven alles stijlvol, gracieus en onverstoorbaar. Met een plechtige buiging ontving hij Warwik die middag en reikte hem een brief over. Speciaal bezorgd, meneer, nog geen half uur geleden, zei hij. Het was een doodgewone enveloppe en ook het schrift was heel gewoon. De brief luidde: Waarde heer Warwik. Mocht u van zins zijn vanavond iets te ondernemen wijzig dan uw plannen. We hebben niets tegen u persoonlijk en wensen u veel ge luk, behalve als uw geluk ons ongeluk be tekent. De' Spin stak de rechterhand uit met duim en Pink over de pa'l-i heengevou- wen en de drie andere vingers reentuit gestrekt. Daarna sloot hij die vingers over pink en duim heen, stak ze weer uit en sloot ze voor de tweede maal. Dat is het teken van de Spin, mijn heer Warwik. Goed gezien? Warwik deed het teken zonder fout na. Ik weet het. Goede dag mijnheer! Warwik verliet de kamer van de Spin, sloot de deur, zoals hij geleerd had, zorg vuldig achter zich dicht en spoedde zich naar beneden, waar Silvia hem onder aan de trap opwachtte. Bent u klaar met die akelige zaken met mijn oom? vroeg ze glimlachend. Helemaal klaar, jonge dame. En hu heeft gezegd, dat ik de vrijheid mag ne men, morgen te komen om u voor een ritje af te halen Prachtig! Maar.moet u nu al weg? Jammer genoeg moet ik wel, ant- Iwoordde Warwik. Ik moet naar mijn kamers en mijn post gaan ngzien. Horizontaal: 1. er, 3. etage, 7. s.l., 9. bah 11 war, 12. git, 13. deze, 15. ober, 1°- kwetsen, 21. i.ete, 23. deen, 25. an, 26. r.O-, 27. de, 28, ee, 29. Adam, 32. land, 34. reke nen, 37. Lena, 38. anno, 41). pijn, 41. ar£1> 43. alk, 45. in, 46. flirt, 47. mm. Verticaal: 1. eb, 2. rad, 4. twee, 5. afcy gros, 7. sir, 8. 11, 10. lekt, 12. gen«, zwermen, 16. bedelen, 17. Staal, 19. te, snede, 22. end, 24. een, 30. aren, 31. 33. anna, 35. kaal, 36. naar, 37, lijn, 39. olnii 40. pi, 42 r.i., 44. km. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 4