Wet-Collard is in strijd met het natuurrecht AUTO van AARTSBISSCHOP GRONDIG DOORZOCHT VIJF DODEN in het verkeer BURNS deed DERDE poging Poorten van (geslaagde) E 55 voorgoed gesloten Ir Ernste: „Het doel is bereikt" Zware brand in Helmondse textielfabriek Minister Beel moet weer een prachtig schot gaan lossen BELGIE HERDACHT ONDERWIJS- ENCYCLIEK Pro-Duitsers bundelen kracht Razzia's op Cyprus Opnieuw wapenstilstandhij Gaza Indien nieuwe incidenten: kwestie voor Veiligheidsraad Maandag 5 September 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Grote katli. manifestatie op de Koekelberg Machinist ontdekte brand Moskou bood inderdaad wapens aan Reünie van beroemdheden Van der Neut vrij gelaten Driemillioenste kwam op het nippertje Niet optimistisch Dief als liooiberg- bewoner Meer dan een millioen gulden schade :<&-> WEERBERICHT IN SAARGEBIED In Londen In Culeinborgse meubelfabriek langs spoorlijn W V.Ln.r.Anneke Elro, druiven fee in 1954, A. de Raaf (Hendrik van Naaldwijk) in 1953, Tini van der Knaap, druivenprinses 1955, Jo Steenks, druivenkoningin in 1952 en Kitty Vollebregt (Catherina van Heenvliet) in 1953. Zeer binnenkort beslissing over verzoek tot uitlevering* Y Rotterdams echtpaar kreeg t.v.-toestel GOUVERNEUR VAN BAAL KRIJGT ONTSPANNINGS VERLOF EXTRA TREINEN TIJDENS NAJAARSBEURS De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig Van heden- tot morgenavond, luidt: Vanavond of vannacht plaatselijk wat regen en ove'r het algemeen iets minder koud dan de afgelopen nacht. Morgen overwegend droog weer met opklaringen en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Aanvankelijk matige Zuidelijke wind. Later zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. Dinsdag September: Zon op 6.00 uur, onder 19.20 uur; Maan op 20.31 uur, onder 11.19 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURA (Telefonisch van onze Brusselse correspondent). BRUSSEL, Zondagavond. Katholiek België heeft Zaterdag en Zondag twee hoogtijdagen van katho liek leven gekend, die in alle steden en dorpen van dit land weerklank heb ben gevonden. Van overal was men naar de hoofdstad gekomen om getuigenis af te leggén van een onwrikbare gehechtheid aan de Kerk. Deze dagen ston den in het teken van de rechten en de plichten van het gezin, de Kerk en de staat inzake opvoeding en onderwijs. Aanleiding tot deze manifestatie was de 25ste verjaardag van de uitvaar diging door Z. H. Paus Pius XI van de beroemde encycliek Divini Illius Magistri. Deze encycliek geldt als een magna charta van de christelijke op voeding. Voor België is dit pauselijke document vooral nu actueel in ver band met de beruchte onderwijs-politiek der linkse regering. Zaterdag vond een academische zit- fing plaats. Niet alleen waren hierbij de kardinaal-aartsbisschop, de nuntius en alle bisschoppen van België aan wezig, maar ook vertegenwoordigers van ouders en leraren van bijna 1 millioen kinderen van het katholieke onderwijs in België. Uit hun naam Werd een hulde-adres gezonden aan Paus Pius XII. Door de voorzitter van het natio naal verbond der patronaten werd de rol van het gezin geschetst. De minis ter van staat, mr dr Fr. van Cauwe- laert belichtte meer speciaal de rol van de staat in de opvoeding. Spr. toonde aan, dat de door het Belgische 'episcopaat als onrechtvaardig, nood lottig en onaanvaardbaar bestempelde wet-Collard niet in overeenstemming is met de natuurrechtelijke beginselen, die de zending van de staat inzake on derwijs bepaalde. Op zijn beurt het woord nemende, toonde de ruim 80-jarige kardinaal Van Roeij op prachtige wijze aan, hoe oud en belangrijk de adelbrieven van de Kerk inzake opvoeding zijn. De kardinaal trok een vergelijking met de historische omstandighëden, waaron der het fascistische regime in Italië zich van het onderwijs trachtte mees ter te maken. Mussolini had openlijk Verklaard dat zijn regering had beslo ten dg opvoeding van de gehele Ita liaanse jeugd op zich te nemen. Niet zodra had Paus Pius XI daarvan ken nis gekregen of hij raapte de hand schoen op. Slechts enkele dagen daar na kwam hij in onomwonden taal op voor de miskende rechten der Kerken. Was de dag van Zaterdag er een van studie en analyse, die van vandaag was een indrukwekkende apotheose. Deze speelde zich af op de hoogte van Koe kelberg, rond de grote H. Hartbasiliek. 175.000 Katholieken uit geheel België waren daar samengestroomd. Het weel was prachtig. Aan de voet van de basiliek was een groot altaar opgebouwd. Hierheen schreed 's morgens tussen al die dui zenden door een indrukwekkende stoet, waarin de oversten van kloos terorden en congregaties, gemijterde abten in groot ornaat, de bisschoppen, de vicarissen-generaal, de Pauselijke nuntius en de meetrokken. Bijzonder indrukwekkend was verder de komst van alle profes soren van de Leuvense Alma Mater met aan het hoofd de rector-magnifi- cus. De H. Mis in de openlucht werd op gedragen door de bisschop van Door nik met pontificale assistentie van kardinaal Van Roeij. Eerst werd een speciale boodschap voorgelezen van Z.H. de Paus naar aanleiding van dit jubilé. Hierin zei de H. Vader o.m. dat de onkreukbare principes, die door de encycliek Divini Illius Magistri wor den voorgehouden over de taak van de Kerk, van het gezin en van de staat inzake opvoeding .gegrondvest zijn en op de natuurlijke orde én op de Open baring; zij zijn niet onderhevig aan schommelingen tengevolge van de wisselende gang der gebeurtenissen. „In de moeilijke uren is de Encycliek door de helderheid van haar leer een veilige gids voor de moedige inspan ningen van katholieke ouders en mees ters, die aan de jeugd een vorming willen geven geheel overeenkomstig de eisen van het Geloof." Na het Evangelie werden de gelovi gen toegesproken door de bisschop van Gent in het Nederlands en het Duits en door de bisschop van Namen in het Frans. Na de Mis las kardinaal Van Roeij in de beide landstalen een gebed voor, waarbij het katholiek onderwijs van België aan het H. Hart werd toe gewijd. I)e drie pro-Duitse partijen in het Saar- gebicd de christen-demoeraten, de Duitse sociaal-democraten jn de democra tische partij hebben zich Zaterdag ver- enigd in de „Deutschcr Hcimatbund". kardinaal-aartsbisschopDeze bond heeft onmiddellijk zijn aan- Nadat Zaterdagmorgen vroeg een ben de van dertig gemaskerde mannen een overval had gedaan op het politiebureau van Paralimni, 'n dorp nabij de stad Fa- magusta op Cyprus, is door het Britse bestuur op Cyprus een uitgaansverbod uitgevaardigd voor Famagusta en omge ving. Dit verbod, dat tot en met 6 Sep tember van kracht is, geldt van 's avonds half zeven tot 's morgens vier uur. De overvallers zijn er met een, aanzien lijke hoeveelheid wapens van door ge gaan en de politie heeft dit weekeinde verscheidene razzia's gehouden. Beneden in Brabant, vlak bij de Bel gische grens ligt het plaatsje Zundert, ivaar ook dit jaar weer de traditionele "Praalwagens door de straten zijn ge lrokken, om toeristen en bevolking te Verbazen door de smaak en vakkun digheid, waarmee de bloemen gerang- s?hikt zijn. Op de bovenste foto de kabouterwereld in bloemen, met op de achtergrond de overweldigende belangstelling. De middelste foto geeft een opname van de wagen, die een feest in de wereld van Walt Disney met bloemen vertolkt. De onderste foto is een van de mooiste werkstukken in de optocht, de „Philatelist". Zaterdagmiddag zijn in een seinpost van de Britse luchtmacht, zeven kilome ter ten Westen van Famagusta, twee bommen ontploft. Een Cyrische Turk werd z'waar en een Brits officier licht gewond. Gisteren was het op het eiland rustig. Zaterdagavond hebben gewapende Brit se militairen de auto van aartsbisschop Makarios, de leider van de beweging voor aansluiting van Cyprus bij Griekenland, aangehouden en doorzocht, öe aartsbis schop was op weg naar een dorp, waar hij een kerkwijding moest verrichten. Met de verklaring, dat er in zijn wagen alleen liturgische gewaden e.d. bevonden, nam de patrouille geen genoegen. De aartsbis schop moest uitstappen en de wagen werd grondig onderzocht. De aartsbisschop heeft later in een hartstochtelijke preek tijdens de plechtige kerkwijding, protest tegen deze behande ling aangetekend. Britse autoriteiten heb ben echter meegedeeld, dat de aartsbis schop inzake de controles op de weg e.d. geen enkel recht op immuniteit kan doen gelden. Morgen zullen te Londen de besprekin gen., over de toekomst van Cyprus worden hervat. Zij waren Vrijdag jl. opgeschort op verzoek van minister MacMillan, die de stand van zaken eerst met prémier Eden wilde bespreken. Vandaag komt de kwestie-Cyprus ook ter sprake in de ver gadering van het Britse kabinet. MacMil lan heeft dit weekeinde prové-besprekin- gen gevoerd met de leiders van de Griek se en Turkse delegatie in Londen, resp. Stephanopoulos en Zorlu. Het dagelijks bestuur van de Indische Congrespartij (de partij van premier Nehroe, doe een zeer grote aanhang heeft in India) heeft Zondag 'n resolutie aange nomen, waarin men zich uitspreekt tegen alle „satiagrahas" - vreedzame demon straties door Indiërs in de Portugese kolonie Goa. hangers opgewekt „het vaderland trouw te blijven in weerwil van aile invloeden van binnen uit of van buiten af, de Duitse cultuur in het Saargebied tc ver dedigen, alle vervalsingen van de wil van het volk tegen te gaan, de Frans-Duitse verstandhouding te bevorderen in een geest van rechtvaardigheid door een rechtvaardige oplossing van de Saar- kwestie en mee te werken aan de ver eniging van Europa, berustend op de ge lijke rechten van alle Europese volken". Dc woordvoerders van de drie partijen hebben zich opnieuw uitgesproken tegen het Saar-statuut. De (liberale) democratische partij heeft dus ook het beroep van bondskanselier Adenauer op de Saarlanders om het Saar-statuut te aanvaarden, doch daarna een de regering-Hofmann vijandige land dag te kiezen, verworpen. Gisteren is in alle kerken van het Saar gebied de volgende verklaring van de bis schoppen van Trier en Spiers voorgele zen: De bisschoppen van Trier en Spiers zien zich door de gebeurtenissen van de laatste weken genoopt hun diocesanen in de ?r dringend aan te sporen bij de politieke discussies een gepaste zelfbe heersing aan de dag te leggen en gematigd te zijn, elkaar niet te belasteren of zelfs te bedreigen en bij alle spanningen het gebod van de christelijke naastenliefde niet uit het oog te verliezen. De geestelijkheid van Saarland heeft bevel gekregen verre te blijven van alle politieke bijeenkomsten en zich op de preekstoel te onthouden van iedere poli tieke uiting. Toen de machinist Van Buren van de goederentrein, die in de nacht van Zater dag op Zondag Culemborg passeerde, toe vallig naar de machinale afdeling van de meubelfabriek „Gelderland" aan de Sta tionsweg te Culemborg keek, ontdekte hij een flinke vlammenzee. Hij kreeg geen tijd om in Culemborg de stationsbeambte te waarschuwen, maar in Geldermalsen gelukte het hem het stationspersoneel al daar van de brand in kennis te stellen. Deze waarschuwde de stationsdienst te Culemborg, die op haar beurt ijlings de politie waarschuwde. Snel ging men op onderzoek uit en het bleek, dat een wagen afvalstoffen, die in de fabriek stond, in brand was geraakt. Met behulp van brandblusmiddelen kon het vuur worden bedwongen en worden voorkomen, dat de machinale afdeling met kostbare machines verloren ging. Zaterdagmiddag is op de verkeersweg te St. Antonius-Brccht nabij Antwerpen 'n auto. bestuurd door de 45-jarige heer P. uit Eindhoven, tegen een boom gereden. De bestuurder en z'n 7-jarige dochtertje Lydia waren op slag dood. Mevr. P. liep ver scheidene breuken op en is naar een kliniek overgebracht. Het 13 jaar oude zoontje Willem kreeg slechts een hoofd wonde en werd ter verpleging naar het St. Elisabethgasthuis te Antwerpen ver voerd. Naar het onderzoek uitwees zou de heer P., door een beroerte getroffen, dood achter het stuur zijn ineengezakt, waarna de wagen de goede richting ver loor. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is op de Beeksc straatweg nabij de jeugd herberg (onder de gemeente Ubbergcn Beek bij Nijmegen eveneens een ernstig auto-ongeluk gebeurd. In de bocht ter plaatse is de bestuurder van een auto uit Kleef vermoedelijk de macht over 't stuur kwijt geraakt en met onverminderde vaart tegen een ijzeren mast van de tramlei ding gereden. De auto werd totaal ver nield. De autobestuurder, N.D uit Kleef was onmiddellijk dood. Twee andere Kle- vcnaren werden zwaar gewond overge bracht naar het St. Canisiusziekenhuis. Tc Honselersdijk had ook een dodelijk verkeersongeluk plaats. Op de valbrug al daar is Zaterdagavond een bejaard echt paar uit Hoek van Holland bekneld ge raakt tussen een juist passerende autobus en de brugleuning. De 75-jarige heer van Z. werd vrijwel op slag gedood. Zijn 75-ja- rige echtgenote werd ernstig gewond en is overgebracht naar het ziekenhuis Be thel te Delft. Zaterdag j.l. had in Delft ook een do delijk ongeluk plaats. Te plm. 11 uur stapte de 2-jarige C. A. Lamboo, die even aan de ouderlijke aandacht was ont snapt, de Rijksweg over ter hoogte van de ouderlijke woning. Twee automobilis ten wisten het ventje nog op het aller laatste ogenblik te ontwijken, maar een derde automobilist een zekere W. uit Rotterdam, kon dit niet en reed het ven tje aan. In zorgwekkende toestand is de jongen naar het Gasthuis overgebracht, waar het kind een uur later aan de ver wondingen is bezweken. De Egyptische plaatsvervangende pre mier Gamel el Din Salem, heeft Zondag toegegeven, dat Rusland inderdaad wa pens heeft aangeboden aan Egypte. HÜ zei: „We zijn bereid dit aanbod te accepteren als de Europese landen, die ons wapens hebben beloofd, niet bereid mochten blijken hun contracten te ver vullen. De plaatsvervangende premier, die of ficier is bij de Egyptische luchtmacht ver klaarde dit bij aankomst op het vliegveld van Calcutta uit Birma. Hij zal tien dagen in India blijven. De oorlogsmisdadiger W. van der Neut, die op Kerstmis 1953 met zes anderen uit de gevangenis te Breda is ontvlucht is door het Oberlandesgericht te Zelle op vrije voeten gesteld. Hij heeft in Uslar, in Nedersaksen, werk gevonden als meu belmaker. Zijn verdediger heeft meege deeld. dat de definitieve beslissing over het Nederlandse verzoek tot uitlevering van Van der Neut. zeer binnenkort zal worden genomen. Voor de derde maal in enkele dagen tijds heeft generaal Burns de V.N.-vertegenwoordiger in Palestina een oproep gedaan het vuren te staken en voor de derde maal hebben de Egyptische en Israëlische regering aan zijn oproep gehoor gegeven. Met bijna angstige spanning wacht men in V.N.-kringen af, of liet ditmaal inderdaad iets zal uithalen. Nadat gister morgen reeds in een op het V.N.-hoofdkwartier in Palestina overhandigde nota van Israëlische zijde was toegezegd de troepen, met name in het gebied van Gaza, opnieuw strenge orders te zullen geven het vuren 'e staken, kwam gistermiddag op het laatste nippertje generaal Burns had een tijdslimiet gesteld op 16.00 uur een radiografische boodschap uit Cairo, waarin werd gemeld, dat ook aan de Egyptische troepen opdracht was gegeven het vuren te staken en alle incidenten te vermijden. ROTTERDAM, Maandagochtend. (Van onze verslaggever) In alle vroegte vanmorgen is een legertje werklieden begonnen met dc afbraak van de E 55. Het stadje tot j.l. Zaterdag nog de spectaculaire spiegel van Neerlands constructieve arbeidskracht, is ook thans nog een toonbeeld van energie, zij het dan in destructieve zin. Wagens rijden af en aan, de mokerhamer wordt er met kracht gehanteerd. De E 55 is ge schiedenis geworden. Op dezelfde plaats waar op die gure, stormachtige achttiende Mei de vlaggen van onze elf provincieën werden gehesen, ten teken, dat de manifestatie was begon- nen. werden Zaterdagavond om zeven uur in stille zomerkoelte, dezelfde vlaggen weer gestreken. Duizenden mensen keken toe, hoe vier-en-twintig in werkkleding gestoken jonge vaklieden onder aanhou dend tromgeroffel dit symbolische gebaar verrichtten, nadat ir W. Ernste, voorzitter van de raad van bestuur van de E 55 in een korte toespraak het einde van de ma nifestatie had vastgesteld. „Het doel van de E 55 is bereikt" zo zei ir Ernste. „Door deze manifestatie is de naam van Nederland en van Rotterdam opnieuw door de wereld gegaan. Het is het resultaat geweest van de samenwer king en de volharding van verscheidene honderden mensen. We hopen, dat mil- lioenen er geestelijk profijt van hebben getrokken, in het belang van ons land en ons volk". Arbeid gaat door! Tweehonderd meisjes defileerden na deze toespraak met evenzovele vlaggen over het terrein, ten teken, dat de arbeid in Nederland doorgaat. En dat was dan het officiële slot van deze grote: ener gie-manifestatie. Terwijl het publiek iet wat onder de indruk het terrein verliet, waren monteurs al bezig de eerste schroe ven van de E 55 los te draaien. Het feestelijke slot vond. later op de avond, plaats in het pretstadje Unifesti. waar voor deze gelegenheid méér men sen bijeen waren dan ooit tevoren. Men kon, bij wijze van spreken, over de hoof den gemakkelijk de Place Mondiale oversteken en wie het gelukte een ter- rasstoelt.ie te bemachtigen, mag hier met reden nog lang over navertellen. Nog éénmaal werd het cabaretprogramma uitgevoerd, nog éénmaal zong het dui zendkoppige publiek harder dan ooit de iied.ies mee en toen de burgemees ter van Rotterdam, mr G. E. van Wal- sum zijn bijdrage tot de feeststemming leverde door mee te delen, dat het. slui tingsuur van Unifesti van twaalf uur tot half twee was verlengd, steeg de vreugde helemaal ten top. Het was een daverende apotheose van een geslaagd feest. Toen de laatste feestklanken eenmaal waren weggestorven en het publiek de uitgangen had verlaten, namen politie mannen en controleurs bezit van het ter rein, dat nu de trieste aanblik bood van een enorme verlaten feestzaal. Het bal was afgelopen, de gasten waren heengegaan. Het wachten was slechts on de Maandag morgen, toen een tevreden Jac. Kleiboer weer kon gaan inpakken. ROTTERDAM, Zaterdagavond. (Van onze verslaggever) Precies op de valreep heeft dc E 55 nog de driemillioenste bezoeker kunnen boe ken. Het was het Rotterdamse echtpaar J. v. d. Bergv. Singeland, dat Zaterdag avond om half acht voor dc derde maal tijdens de manifestatie een kaartje kocht voor het Unifesti-terrein en daar mee meehielp op het laatste nippertje de veelbesproken mijlpaal te bereiken. Als aandenken ontvingen zij een televisie toestel. Net als zoveien. hadden ook de 76-jarige heer Van den Berg en diens 73-jarige echtgenote die avond tegen elkaar gezegd: „als wij het nu eens waren". Zonder tegen iemand iets te zeggen waren zij naar het pretstadje getogen en daar hoorden zij, dat hun hoop in vervulling was gegaan. „Het is niet om na te vertellen", ze» de heer Van den Berg, die van beroep orgel maker is. toen men hem naderhand naar zijn indrukken vroeg. Ik moest ineens wel honderd handen geven, ook aan de bur gemeester Uiteraard mocht het bejaarde echtpaar plaats nemen op de erestoelen van het Unifesti-ontvangstterras en van hier af namen zij met stralende gezichten de spontane ovatie van het publiek in ont vangst. Op dat ogenblik prijkte in grote verlichte cijfers boven het Unifesti- podium hef getal waarop iedereen had gehoopt: 3.000.000. V.N.-functionarissen vreesden reeds, dat Burns' derde oproep sedert ruim een week geleden de spanning in het gebied van Gaza opnieuw tot een reeks uitbarstingen kwam vergeefs was. Het lange uitblijven van de Egyptische re actie, dat deze ongerustheid veroor zaakte, schijnt echter aan de slechte verbindingen (de boodschap werd via het Egyptische hoofdkwartier in Gaza overgebracht) te wijten geweest te zijn. Mocht bljjken, dat ook deze derde op roep, ondanks de toezeggingen, in feite toch niet nieuwe incidenten zal kunnen voorkomen, dan is het vrij zeker, dat generaal Burns zal aanbevelen de Vei ligheidsraad over deze kwestie bijeen te roepen. Men is niet erg optimistisch. De beide vorige malen gingen de over vallen en bcichietingen in het gebied van Gaza rustig door. Het laatste incident, dat is gemeld dateert van Zaterdagavond toe? twintig kilometer over de grens bij een Israë lische nederzetting een pijpleiding voor water door Egyptische commando's werd opgeblazen. Het bestand ging Zondagmiddag 16.00 uur in. Een Dakota van de Amerikaanse luchtmacht is Zondag door twee Israë lische jachtvliegtuigen boven Israëlisch grondgebied onderschept en opgebracht naar het vliegveld van Lydda. Het Amerikaanse toestel dat op weg was van Cairo naar Beiroet, had t\vaalf per sonen aan boord. Uit Israëlische bron is vernomen dat het vliegtuig zich buiten de luchtcorri- dor had bevonden en daarom ter iden tificatie naar Lydda was overgebracht. Het mocht na onderzoek normaal ver trekken. Said el Moefti, de Jordaanse premier heeft de ambassadeurs van Groot-Brit- tannië en de V.S. Zaterdag medegedeeld dat Jordanië Egypte zal steunen, als de Israëlische aanvallen in het grensge bied van Gaza „voortduren". De pre mier heeft de Egyptische zaakgelastigde in Amman doen weten, dat Jordanië Egypte militaire hulp zal verlenen als het tot een oorlog met Israel mocht komen. Syrië en Irak hebben reeds eer der verklaard Egypte in dat geval te zullen bijstaan. Toen een surveillerende agent van po litie op zijn nachtelijke ronde in een hooi berg te Heugem bij Maastricht een man aantrof, onder omstandigheden, die wel iets vreemd aandeden, meende hij niet beter te kunnen doen, dan deze man on der zijn hoede te nemen en hem over te brengen naar het Politiebureau. Daar bleek al spoedig, dat men hier met een beruchte knaap te doen had. Hij werd n.l. gezocht door de politie te Rotterdam, Heerlen -en Sittard wegens diefstal van geld, terwijl, hij in Maastricht bij inbra ken vrij belangrijke hoeveelheden siga ren en sigaretten en kleine bedragen aan geld had buitgemaakt, welke buit hij in de hooiberg in een tweetal koffers had opgeslagen. De man, die zich reeds een tiental da gen metterwoon in de hooiberg had geïn stalleerd, en vandaar zijn nachtelijke tochten ondernam, bleek te zijn de 25- jarige H. J. K., monteur van beroep en gedomicilieerd te Rotterdam Hij zal aan de Officer van justitie wor den voorgeleid. Bij K.B, van 27 Augustus is aan dr J. van Baal op zijn verzoek een periodiek ontspanningsverlof in Nederland ver leend voor de duur van 4 maanden. In de loop van deze maand wordt de gou verneur van Ned. Nw. Guinea in ons land verwacht. Tijdens zijn verlof zal dr van Baal in Nieuw Guinea worden vervan gen door de ondervoorzitter van de raad van diensthoofden, dr H. K J. Cowan. Zaterdag is door een zware uitslaande brand de garenloods van de textielfa briek Diddens en van Asten te Helmond in de as gelegd. Ruim 200 ton gesponnen garens gingen daarbij verloren. De scha de wordt geraamd op meer dan een mil lioen gulden, terwjjl het bedrijf ook een vrij ernstige stagnatie zal ondervinden De brand werd omstreeks 10 uur ont dekt en nam direct zo'n omvang aan, dat de eigen bedrijfsbrandweer spoedig de stedelijke brandweer moest te hulp roe pen. Met drie autospuiten konden snel een 12-tal stralen worden aangesloten. Vier volle uren heeft men gezwoegd om het vuur tot de geheel ingebouwde loods te lo- caliseren. Twee aangrenzende werkplaat sen liepen schade op. De loods en de waar devolle inhoud gingen geheel verloren". Pas in de avonduren konden de brand weerlieden de bewaking van de nasmeu- lende resten aan het bedrijfspersoneel overgelaten. Tijdens de Najaarsbeurs, die van 6 tot 15 September in Utrecht wordt gehouden, zullen de Nederlandse Spoorwegen op de lijnen Amsterdam—trecht, Zwolle— Utrecht, Roosendaal—Den Bosch—Utrecht en den Haag—Rotterdam—Utrecht, extra treinen laten rijden op voor standhouders en bezoekers geschikte uren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1