Ex-sultan steunt .nieuwe koers' Conservatieven binden in Politieke crisis in Brazilië Presidentsverkiezingen met een portie kruitdamp SINT SERVAASKERK LEED TWEE TON SCHADE INTERLOCALE telefoongesprekken worden aanzienlijk goedkoper Sobolef sprak over Eisenhowers „blauwdruk'=plan 4 millioen voor PTT Inkomstenvermindering van Faures race tegen de klok Pendelaars uit Brabant in het nieuws. Zie pag. 5 Minister Algera klapt uit de school Pakketpost duurder Zatmlag 10 September 1955 Luchtbrug naar Marokko Brand in kerktoren te Bennebroek PRINS BERNHARD NAAR H. VADER 5-dagen werkweek op Europees niveau Arrestaties beschuldigingen over en weer Vriespun t-hehandeli n g bij de tandarts! Bouw van meer stijlvolle middentoren wordt overwogen Carillon practisch gespaard DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Turkse generaals van functie ontheven Voor eerste maal Geen impasse in ontwapeningsgesprek VERHOOGDE BOUWKOSTEN, VERHOOGDE BI/DRAGEN Spits verwoesten weer de loodgieter - Wij verzorgen Uw geldverkeer met het buitenland rif ED Eft LAN DSC HE CR E Dl EI BAN K N.V, WEERBERICHT fiW*NDS t AMSTIftOAM KlttlRSGRAtHT 507-517 35 vmiÓtWOïN PARIJS, hedenmorgen. Premier Faurc's pogingen 0111 zijn „nieuwe koers" voor Marokko er lÜdig d.w.z. vóór Maandag a.s. door te krijgen, begint een race tegen de klok te lijken. Zijn kansen staan er evenwel, nu de tijd gaat dringen, niet slecht voor Minister Pinay moge dan gisteravond met een reuze klap de deur achter zich hebben dicht gesmeten', toen hij kwaad een vergade ring van conservatieve leden der Franse Nationale Vergadering verliet, '«et schijnt toch dat het conservatieve verzet tegen Faure, althans voor het ogenblik, in kracht inboet. Een felle ani-Faure-motie kon in deze vergade ring niet de vereiste meerderheid krijgen en men beschouwt dit als een goed teken. Nu kwam de vergadering voor de indieners van de motie net niet meer op 'iet goede moment. Minister Pinay en zijn collega July (Noordafrikaanse zaken), die het regeringsstandpunt kwamen verdedigen tegenover hun Partijgangers, konden namelijk het goede nieuws brengen, dat de ex-sultan °p Madagaskar Ben Joessef, de Franse plannen in grote lijnen had geaccepteerd. De besprekingen, die generaal Catroux met hem heeft gevoerd zijn gunstig verlopen. In beginsel heeft Ben Joessef er zelfs mee ingestemd zich in de toekomst van elke politieke activiteit te onthouden, wat in de praktijk betekent, dat hij geen aanspraken zal maken op de Marokkaanse 'roon, ook al is hij wellicht niet bereid dit in zoveel woorden te zeggen. Twee van de drie hindernissen voor z'jn „nieuwe koers" heeft Faure dus lu genomen. Eén ervan, de in eerste instantie minst belangrijke, was het in terne verzet in het parlement. Het ne- *nen van deze hindernis is niet zonder hioeilijkheden gegaan. Pinay en July nioesten urenlang het woord voeren om hun aanhangers te overtuigen. Zij kre sen gelukkig de steun van de invloed rijke gaullistische generaal Billotte. Deze militaire expert kwam met een argument, dat op de conservatieve heren nogal wat indruk maakte. Wilt Se Uw politiek van de krachtige hand in Marokko doorvoeren? Welnu, dat gaat maar dan moet ge eerst drie kwart millioen man onder de wapenen roepen, d.w.z. de sterkte van het ge hele Franse leger bijna verdubbelen. Pinay en July wezen er op, dat in teite de eis, dat de verbannen sultan n'et zou worden hersteld in zijn vroe gte waardigheid, was ingewilligd. Er Het moment, waarop het bovenste deel van cle middentoren van de St. Servaas 'c Maastricht met het grote ijzeren kruis naar beneden stortte. ontspon zich echter toch nog een fel debat, waarin de premier zelfs van „misleiding" beschuldigd werd. Toen een vijandige motie werd afgestemd, was het pleit voorlopig gewonnen. Maar er heerst nog een geprikkelde stemming en men mag hopen, dat de door Pinay dichtgeslagen deur niet symbolisch is, dat de conservatieve af gevaardigden en hun ministers in het kabinet binnenkort in de Nationale Vergadering niet door een gesloten deur gescheiden blijken te zijn. Verzoend Wat de tweede hindernis, het gedrag van de ex-sultan, betreft. Hierboven is reeds gemeld, dat Ben Joessef Fau- re's plannen heeft geaccepteerd. Het overleg met hem werd gisteravond be ëindigd. Men veronderstelt, dat men het ook eens is geworden over een ver klaring, waarin Ben Joetfsef zich met de „nieuwe koers" en de Parijse heren verzoent. Generaal Catroux zal mor gen in Parijs terugkeren. Een en ander is bevestigd door Si Bekkai, een Marokkaanse nationalis tische leider, die na enkele ontmoetin gen met Ben Joessef op Madagaskar, gisteren in Parijs is teruggekeerd. „Zij ne Majesteit is bereid de nodige ver zoenende gebaren te maken". Wat doet Ben Arafa? De derde hindernis is nog niet ge nomen. Het is nog altijd onbekend, of Ben Arafa, de tegenwoordige sultan, inderdaad het veld zal ruimen. Gister avond nog werd de Franse president- generaal in Marokko, generaal Boyer de Latour in audiëntie door de sultan ontvangen. Het onderhoud vond plaats op verzoek van generaal De Latour en duurde drie kwartier. Men handhaaft een strikte geheimhouding. Vrees in Marokko De Franse luchtmacht heeft een luchtbrug naar Algiers en Casablan ca geslagen om nog vóór Maandag zoveel mogelijk troepen en materieel over te brengen. Men vreest, indien Maandag niets over hervormingen bekend is, een herhaling van de 20ste Augustus. I11 Marokko is gisteren de leider van de grootste ondergrondse organisatie, de Moundana Seria, gearresteerd. In Casablanca heerste nog grote spanning na de aanslag, die Donderdag plaats vond. Het aantal gewonden, veroor zaakt door het vuur van de politie, schijnt veel hoger te zijn, dan officieel is opgegeven. Ziekenhuizen mogen hierover geen mededelingen verstrek ken. Binnenkort zullen de eigenaar-hoofd redacteur en een verslaggever van het blad „Maroc-presse" terecht staan. Zij hebben, tegen een Franse verordening in, een gedetailleerd verslag van een proces tegen een verzetsstrijder gepu bliceerd. De pers in Marokko mag slechts uitsluitend de vonnissen af drukken. Omstreeks kwart voor twaalf gister avond hebben voorbijgangers bemerkt, dat er rook en vlammen uit de spits van de toren van de Ned. Hcrv. kerk te Bennebroek sloegen. Zij waarschuwden onmiddellijk de dorpsbrandweer, die spoedig ter plaatse was, doch toen brandde de torenspits reeds als een fak kel. Direct werd het vuur met d"c stra len bestreden en reeds korte tijd later was het vuur bedwongen. De Haarlemse brandweer die op ver zoek van de rijksbrandweerinspectie met een volledig bemande motorspuit werd gealarmeerd, behoefde geen assistentie meer te verlenen. De schade van de brand is beperkt ge bleven tot de torenspits, die echter ge heel werd vernield. Het zeventiende eeuwse kerkje liep vrijwel geen schade op cn zelfs betrekkelijk weinig water schade. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Overdag hebben evenwel lood gieters aan de torenspits herstelwerk zaamheden verricht. Ondanks het late uur trok de brand veel belangstelling. De volgende week zal Z. K. H. Prins Bernhard een bezoek brengen aan de H. Vader. Hij zal dit doen in zijn functie van ei'e-voorzitter van het „Congress of European American Asso ciation", dat van 15 tot 19 September te Rome een internationaal congres houdt. Ook zal de Prins de president der republiek Gronchi bezoeken. Onlangs heeft Prins Bernhard het ere voorzitterschap van het „Congress of European American Association" aan vaard. Op het internationale congres in de Eeuwige Stad zal hij als ere-voorzitter worden geïnstalleerd en daarna zelf en kele zittingen presideren. De agenda van het congres omvat diver se vraagstukken, die de verhouding van de Oude en de Nieuwe Wereld raken. Onder de deelnemers aan het congres bevinden zich o.a. de Belgische minister van buitenlandse zaken Spaak, de voor malige Franse premier Georges Bidault en de Amerikaan Paul Hoffman, oud-admi nistrateur van de E.C.A. De Belgische kabinetsraad heeft gis teren besloten gevolg te geven aan ds suggestie van de Belgische werkgevers organisaties de kwestie van de werk week van vijf dagen, waarop de vak bonden thans aandringen, aanhangig te maken bij de Europese Gemeenschap Kolen en Staal. Te Rio de Janeiro is medegedeeld, dat verscheidene officieren van het Braziliaanse leger zijn gearresteerd op beschuldiging van het zich toeëigenen van grote hoeveelheden wapens, die zij in een staatsgreep wilden gebruiken Een gearresteerde officier zou hebben bekend alleen een bazooka, 20 machh nepistolen, 82 karabijnen en 26 revol vers te hebben gestolen. Verscheidene burgers, die werkten in het. magazijn, waaruit de wapens wer den ontvreemd, zijn eveneens gearres teerd. Sommige wapens zijn teruggevonden in luxueuze flats in het stadsgedeelte „Copacabana", een wijk der welgestel- den. De bekendmaking inzake de arresta ties heeft nieuw voedsel geschonken aan de vrees, dat legerofficieren moge lijk zullen pogen een revolutie op touw te zetten vóór de in October a.s. te hou den presidentsverkiezingen. Het doel hiervan zou zijn het weer aan de macht komen van personen te beletten, die volgens het leger „om koopbaar" zijn. Het betreft hier volge lingen van wijlen president Getulio Vargas, die een jaar geleden zelfmoord heeft gepleegd, nadat hij door leger officieren was gedwongen af te treden. Tumult in parlement Alle politieke partijen, die deel nc- zba^* men aan de campagne voor de op 3 October a.s. te houden presidentsver kiezingen, hebben onmiddellijk ge poogd politieke munt uit de arrestaties te slaan. Elke partij beschuldigde een of meer andere van „samenzwering", met het doel het houden der presi dentsverkiezingen te beletten. De dagbladuitgever Carlos Lacerda b.v. kwam het Braziliaanse Huis van Afgevaardigden binnen met vier ma chinepistolen, die hij zeide gevonden te hebben in een huis, dat door Adhemar de Barros een presidentiële „candi- daat van de middenweg", die niet bij de legerleiders in de smaak valt als campagnehoofdkwartier wordt ge bruikt. (Leden van de lijfwacht van wijlen president Vargas hadden des tijds op moordaanslag op Lacerda be raamd. Dit lekte uit en het werd de aanleiding tot het aftreden van Vargas en diens zelfmoord). De bijeenkomst van het Huis eindigde in grote verwar ring, waarbij de afgevaardigden van alle partijen elkander beschuldigden van samenzwering en staatsgreepplan nen. Honderden defileerden gisteren langs de baar met het stoffelijk overschot van Kardinaal De Jong in het sterfhuis te Amersfoort. Volgens een mededeling van de Amerikaanse tandheelkundige vereni ging is er een nieuwe methode ontwik keld voor het pijnloos behandelen van tanden en kiezen door middel van ijs koude lucht. Voor de behandeling koelt de tandarts het tandvlees tot ongeveer het vriespunt af, waardoor dit gevoel loos wordt. Na de behandeling wordt het tandvlees door een warme lucht stroom weer op lichaamstemperatuur gebracht. Slechts 6 procent van de op deze wijze behandelde patiënten klaag de over enige pijn. Toen de veertig meter hoge spits van de hoogste toren van de St. Servaas- kerk te Maastricht gistermorgen in lichterlaaie stond, hebben er velen onder de duizenden, die op het Vrijthof op de daken der huizen, vanaf de St. Pietersberg of in de straten der stad typisch is n.k, dat men in Maastricht vrijwel uit elke straat de torens van de St. Servaas kan zien naar het lugubere vlammenspel stonden te kijken, stil staan te bidden en. te huilen! Zij schaamden er zich niet voor, omdat zij mét het verlies van hun Sint Servaas een stuk uit hun hart wisten gerukt. Doch de Servaas ging niet verloren, dank zij het heldhaftig optreden van de Maastrichtse Heerlcnse en Akense brandweerlieden. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de rechtstreekse schade toch nog is meegevallen. Zij wordt geschat op twee ton. Men denkt al weer aan restauratie. De wenselijkheid wordt over wogen de verwoeste toren van dr Cuypers door een meer stijlvolle midden toren te doen vervangen. Onder voorzitterschap van de Commissaris van de Koningin in Limburg, mr dr F. Houben, is al een comité gevormd 0111 de nodige fondsen voor herophouw van de toren hijeen te brengen. Gistermiddag heeft het comité reeds vergaderd. Gebleken is, dat de klokkenruimte vlak onder de torenspils gespaard is gebleven. Door de hitte, tengevolge waarvan het in deze ruimte gloeiende looddruppels regen de, zvjn enkele kleine carillonklokken naar beueden gevallen en is de grootste rariilonklok gebarsten. De grote luiklok „Graammeer" is gelukkig als gevolg van liet optreden van enkele brandwachten onbeschadigd gebleven. Door het blus- singswerk vanaf de Westzijde van de toren uit te voeren, is de spits volgens de be- doeiing naar de kant van de kerk omge vallen. Men had er op gerekend, dat de spits op het dak terecht zou komen. Zoals reeds gemeld, is de spits dwars door het dak cn door het kerkgewelf in de kerk terecht gekomen. De bedekking van het middenschip blijkt op verscheide ne plaatsen ernstig beschadigd te zijn. Gisteravond is de deskundige dr Van Elderen, hoofdinspecteur bij de rijksin spectie van het brandweerwezen aan het ministerie van Binnenlandse Zaken te Den Haag, te Maastricht gearriveerd om een onderzoek in te stellen naar de scha de en naar de mate van veiligheid van de kerk. Men had echter goede hoop nog vandaag de kerkdiensten in deze hoofdpa- rochiale kerk van Maastricht te kunnen laten hervatten. Oorzaak van de brand Wat de oorzaak van de brand betreft staat vast, dat er ten tijde van het uit breken van de brand een loodgieter heeft gewerkt in de torenspits. In hoeverre hier van nalatigheid sprake is geweest bij de werkzaamheden, zal, zoals hoofdinspec teur J. F. Kraay, hoofd van de Maas trichtse recherche mededeelde, nog nader onderzocht worden. De loodgieter, die er werkzaam was, is tengvolge van een ze nuwschok nog niet in staat om een po litieverhoor te ondergaan. De wethouder van Openbare Werken, de heer C. Pieters, deelde ons mede, dat het hem niet be kend was of voor de werkzaamheden in de toren de vereiste vergunning bij de be treffende gemeente-autoriteiten is aange vraagd, c.q. verleend. Bisschoppelijke belangstelling Mgr dr G. Lemmcns, bisschop van Roermond, mgr dr A. Hanssen. coadju tor-bisschop en de secretaris van het bis- De wecrverwachting van he't K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Van het Westen uit toenemende bewolking met tijdelijk enige regen. Aanvankelijk weinig wind, later matige of vrij krachtige wind tussen Zuid en We'st. Weinig verandering in temperatuur. Zondag 11 September: Zon op 6.08, onder 19.09 uur. Maan op 0.03, onder 16.32 uur. Maandag 12 September: Zon op 6.10, onder 19.06 uur. Maan op 1 20, onder 17.04 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Hiertegenover moge de volgende in overweging zijnde tariefsverlaging wor den vermeld. Tot dusver kon men binnen Europa en naar Algiers en Tunis alle brieven en briefkaarten toeslagvrjj pér lucht post verzenden tegen een tarief van 0,25. Door verlaging van het tarief van de luchtpostbladen van 0,30 tot 0.25 per stuk zal het mogelijk worden, dat men voortaan correspondentie voor alle buitenlandse bestemmingen tocslagvrjj per luchtpost verzendt, indien gebruik wordt gemaakt van luchtpostbladen te gen dit verlaagde tarief. Verlaging van 15 procent Ten einde ook rechtstreeks van over heidswege bij te dragen tot verlaging van de prijzen, waar zulks mogelijk is, ligt het in het voornemen tot een be langrijke tariefsverlaging over te gaan, welke betrekking zal hebben op de interlocale gesprekken, en wel als volgt a. in de b-zóne (gesprekken, gevoerd tussen netten ven eenzelfde sector en van verschuilende sectoren, indien al thans de afstand tussen de knooppunt centrales niet meer dan 25 km. be draagt) zullen de gesprekskosten met 4 cent worden verlaagd; b. in de c-zöne (gesprekken gevoerd tussen netten van verschillende secto ren, indien de afstand tussen de knoop punt-centrales meer dan 25 km be draagt) zal de verlaging 8 cent per gesprek bedragen. Deze verlaging komt neer op een ver mindering van ongeveer 15 procent bjj een gemiddelde gespreksduur in deze beide taricfsklassen. Alle vorenstaande maatregelen zullen, aldus de minister, tezamen een vermin dering van inkomsten voor het staats bedrijf der P.T.T. veroorzaken van naar raming 4 millioen gulden. Dit be tekent derhalve voor de gebruikers van de P.T.T.-diensten in totaliteit genomen een lastenvermindering van gelijke grootte. dom drs P. van Odjjk brachten omstreeks het middaguur een bezoek aan het ter rein van de brand, waar men toen reeds met de nablussingswerkzaamheden was begonnen. In totaal zijn bij de brand ongeveer vijftig brandslangen op de brandende to ren en de omringende daken gericht ge weest. De Maastrichtse brandweer had assistentie van de brandweer van de BB en later*van de Heerlense en Akense brandweren en werd voor verschillende werkzaamheden bijgestaan door de dien sten van openbare werken, gasbedrijf en waterleidingbedrijf, het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf en de gemeentelijke ge neeskundige dienst. De vier brandwachten, die met levens gevaar positie kozen vlak onder de vuur haard, waren de heren H. A. W. van den Broek jr.. J. Cleuren, T. Krischer en N. Penders. Zij slaagden er in de ruimte, waarin de klokken zich bevonden, te be schermen tegen het voortvretende vuur. In het comité, dat voor het herstel van de kerk de nodige gelden bijeen wil bren gen, hebben behalve dr Houben ook zit ting mgr Lemmens, mgr Hanssen, mgr Jenneskens, deken van Maastricht, prof. dr. J. J. M.. Timmers en de burgemees ter van de Limburgse hoofdstad. Er zijn bij het comité al verscheidene giften binnengekomen, alsmede aanbie dingen voor bijzondere acties ten bate van het fonds. Zo willen de Maastreechter Staar en het Maastrichts Mannenkoor elk een concert geven voor het herstel van de toren. Radio-Ankara heeft een bekendmaking van het Turkse ministerie van landsver dediging omgeroepen, waarin wordt medegedeeld dat de generaals Vedat Ga- ran, Fazil Dulgue en Medim Erensoy na een ingesteld onderzoek, van hun functies zijn ontheven. De reden hier voor is niet medegedeeld. I stellen, waardoor ook de arbeid bij de loketdienst in de postkantoren kan wor den vereenvoudigd. Voorts ligt het in de bedoeling, da prijs van de cheque- en giroboekjes, welke tot nog toe ver beneden de kost prijs lag, van 1 of 2 te brengen. Er zij in dit verband nog op gewezen, dat de postchèque- en girotarieven, be houdens enkele details, sinds 1934 niet zijn gewijzigd. Aantal poststukken verdubbeld Ook bij de postdienst bestaan, zoals bekend, problemen ten aanzien van de personeelsvoorziening, welke nog geac centueerd worden door de grote toene ming van het aantal poststukken (ver geleken met 1949 is het aantal pakket ten verdubbeld en bedroeg over 1954 bijna 20 millioen stuks) Deze toeneming is mede veroorzaakt door het feit, dat het tarief van de pakketpost sedert de oorlog ver onder de kostprijs heeft ge legen, zodat ter zake in zekere zin van een onjuiste concurrentie ten opzichte van de particuliere vervoersbedrijven en de Ned. Sporwegen kan worden gesproken. Verwacht wordt, dat door een verantwoorde verhoging van de ta rieven de juiste verhouding tussen de verschillende vervoersbedrijven zal worden hersteld en dat als gevolg daar van de onevenredig zware druk op deze sector van de postdienst zal worden verlicht. Het bestaande tarief variëert van 0,40 tot 1; het nieuwe tarief zal zich bewegen tussen 0,60 en 1,40. De Sovjet-afgevaardigde op de ontwa Peningsconferentie in New York, Sobolef, Meft Vrijdag aan de Amerikaanse delega te de vraag gesteld, of inlichtingen over Moom- en waterstofwapens inbegrepen ?°uden zijn in de door president Eisen- ,,?wer voorgestelde uitwisseling van rni- "'aire blauwdrukken met de Sovjet-Unie. Na de bijeenkomst van de subcommis- 'l1.® voor ontwapening verklaarde hij, dat 'J nog geen antwoord op zijn vraag heeft Afvangen. et was de eerste maal tlat de Sovjet- 'Kevaardigde in het openbaar te ken- n®*1 «taf, dat hü op de vergaderingen van p subcommissie, waarin de V S, Groot cr'ttannië, Frankrijk, de Sovjet-Unie en atiada zitting hebben, heeft verwezen Eisenhower's plan. v Sobolef verklaarde ook, dat hij Eisen- n.»er» speciale raadsman voor ontwape- n ygskwesties. Stassen, vragen had gesteld (je<ir diens verklaring van Dinsdag dat va S voorbehoud maken ten aanzien 0ftn alle vroegere standpunten inzake de Wapening en dat zij zich nu concen- treren op het plan van de president. So> bolef vroeg, of dit betekent dat do V S het werk van de afgelopen tien jaar los laten en het niet eens zijn met een ver bod van atoom- en waterstofwapens. De Britse afgevaardigde Nutting ant woordde echter, dat er niets van funda menteler belang is dan het vraagstuk der controle. Na de besprekingen verklaarde Nutting tegenover verslaggevers, dat de besprekingen in het geheel niet in een impasse zijn geraakt. Volgens Westelijke zegslieden antwoord de Stassen hierop, dat de V S zich niet terugtrekken van vroegere ingenomen standpunten, en dat zij die niet desavou eren, doch dat zij ze in dit stadium ook niet opnieuw bevestigen. De Westelijke afgevaardigden hebben bijna onafgebroken vragen gesteld aan Sobolef over de Sovjet-voorstellen voor inspectie en controle van de ontwapening. Sobolef deelde zijn collega's Vrijdag mede dat zij teveel tijd verdoen met deze vra- j gen en dat zij zich verliezen in bijzonder heden. i Een aanzienlijke verlaging van tie interlocale telefoontarieven, een uniform reclit van tien cents voor cheques cn stortingen en verhoging van cle tarieven van de pakketpost zijn enkele van de wijzigingen hij de P.T.T., welke minister J. Algera. vooruitlopende op de uiteenzetting in de Memorie van Toelichting op de begroting voor het dienstjaar 1955 over het te vocieii beleid ten aan zien van de P.T.T., welke over enige weken aan de Staten-Generaal zai worden aangeboden, thans reeds heeft hekend gemaakt. Dit naar aan leiding van de vraag van het Eerste- Kajnerlid de heer Vos van Steenwijk of de geruchten, dat de regering /.ai overgaan tot verhoging van de PTT- tarieven, juist is. Geruchten omtrent verhoging van bedoelde tarieven hebben hem niet be reikt, zo antwoordde de minister. Maar inderdaad liggen wijzigingen in het voornemen. De door de heer De Vos van Steenwijk gehoorde geruchten omtrent verhoging der tarieven geven evenwel een onjuist beeld, aangezien daartegen over grotere verlagingen in het voorne men liggen, die kennelijk niet tot de vorm van een gerucht zijn gegroeid, welke wijzigingen in totaal integendeel tot een verlaging der P.T.T.-tarieven zullen leiden, aldus de minister. De bedoelde tariefswijzigingen hebben be trekking op de postcheque- en giro dienst, de postdienst en de telefoon dienst. Gezien de moeilijkheden, die zich bij de postchèque- en girodienst voordoen ten aanzien van de personeelsvoorzie ning, is het noodzakelijk arbeidbespa- rende maatregelen te treffen. Met het oog hierop ligt het in het voornemen het tarief voor chèques en stortingen, dat tot dusverre afhankelijk was van de grootte der desbetreffende bedragen op een uniform recht van 0,10 vast te 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1