Nieuws uit STAD en OMTREK VOORSTELLEN aan de RAAD OUD en NIEUW op de Zevende Femina OUDE TIJD Geheugen-hulp E 55 grote uitverkoop öuer de am Uit die goede 56.000- voor 7830 uniforme vuilnis emmers ITet zwembad wordt gesloten De jeugd Eerste paal voor R. K. lagere school WALD0-R1JSCH00L Burgerlijke Stand Dodelijk ongeval op Dordtse Kil Veilig Verkeer Zeeroverspannen op Bergse Plassen? De feesten der gouden Techn. Hogeschool WOENfDAG 21 SEPTEMBER 1953 PAGINA AANKOOP PERCEEL GROND BAGIJNHOF NO 8 GRONDRUILING VERHURING NIEUW AAN GELEGD SPORTTERREIN LAANSLOOTSEWEG SLINGEREN VEROORZAAKT BOTSING In Juni gereed KIND IN HET WATER GEVALLEN 69915 SMULDERSAUTO VERBRAND NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ATHLETIEK SCHIEDAMSE POLITIE GEBROKEN FLES ZOUTZUUR //V ROTTERDAM K. A. V. NAAR DOORN BREDERODE BESTAAT 10 JAAR OPBRENGST COLLECTE- ACTIE NED. VRACHTENMARKT Kapitein van Franse sleepboot door brekende stag getroffen In de nacht van Maandag op Dinsdag lag de sleepboot „Liege" met twee Fran se sleepboten geankerd op de normale ankerplaats aan het eind van de Dordtse Kil. Dinsdag zou de reis naar Antwerpen worden vervolgd. Toen om kwart over zes het achteranker werd opgehaald, brak een stang van de kraanbalk, waardoor de 51-jarige Duitse kapitein G. Schönig van het Franse sleepschip Lloyd 14 dodelijk aan het hoofd werd gewond. Eerste hulp werd aan boord verleend, waarna het slachtoffer naar het R.K. ziekenhuis te Dordrecht werd vervoerd, maar bij aan komst reeds bleek te zijn overleden. De Rijkspolitie te water heeft de zaak in onderzoek. Het slachtoffer was gehuwd. LAADBRUG H. V. O. WERKBESPARING IN DE KEUKEN Opticiens vieren eerste lustrum met bijzondere demonstratie Poging tot mishandeling door Vlaardinger? BURGERLIJKE STAND VAN ROTTERDAM KAASMARKT WOERDEN Feestjurk voor 2 gulden Koninklijke belangstelling De directeur van de Gemeentelijke Vervoer-, iteinigings. en Ontsmettings- dienst heeft aan B. en W. medegedeeld, dat binnenkort de twee bestelde roltrom- mel-auto's zullen worden afgeleverd. Het lag in zijn bedoeling de bijbehoren de vuilnisemmers te bekostigen uit een in Januari 1956 aan te vragen crediet, te boeken op de dienst 1956. Gebleken is echter, dat de levertijden van de vuilnis emmers momenteel zó lang zijn, dat een vlotte overschakeling op de stofvrije be lading wordt vertraagd. Dit heeft niet al leen tot gevolg het ongebruikt blijven staan van de roltrommelauto's, maar brengt tevens mede, dat dan niet ontko men kan worden aan het verrichten van noodzakelijke herstellingen aan de te vervangen oude wagens, hetgeen weer storing in de dienst veroorzaakt. Om deze vertraging zo gering mogelijk te doen zijn, besloten B. en W. op voor stel van de directeur reeds nu een cre diet aan te vragen. Dit brengt tevens mede, dat nu nog geprofiteerd kan worden van een prijs van 7,15 per emmer, terwijl bij bestel ling in Januari a.s. rekening gehouden moet worden met een prijs van 7,50 per emmer. B. en W. stellen daarom voor over te gaan tot het aanschaffen van 7830 uni forme vuilnisemmers a 7,15 en hiervoor een crediet ad 55.984,50 of rond 56.000 ten laste van de Reinigingsdienst te ver lenen. Door het Makelaarskantoor W. Moer man alhier werd namens de eigenaren de erven van Mevr. de Wed. N. Ver- kade-Wessel een perceel braak liggen de grond, ter grootte van 63 ca., waarop voorheen de sindsdien gesloopte woning Bagijnhof no 8 zich bevond, te koop aan geboden voor een bedrag van 750,-. Het terrein is gelegen in een gedeelte van de stedelijke bebouwing, dat voor sa nering in aanmerking komt. Daarom is het gewenst, dat de Gemeen te, nu de mogelijkheid zich voordoet om in der minne de beschikking te verkrij gen over dit perceel grond, deze gelegen heid niet laat voorbij gaan; de prijs is aanvaardbaar. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. de raad voor van de erven van Mevr. de Wed. N. Verkade-Wr/ssei, onderhands, in het belang der volkshuis vesting, het perceel aan te kopen. In het Onteigeningsplan „Tuindorp Ke- thel", is opgenomen het perceel huis, §rf en schuren, ter grootte van 0.04.46 ha., toebehorende aan Mevr. Antje Poot, b.g g.m. de heer J. Breugem, Schiedamse- weg 117, te Kethel. Bij de uitwerking van het uitbreidings plan „Tuindorp-Kethel" is gebleken, dat van de verwerving van 'het grootste ge deelte van het hierboven genoemde perceel kan worden afgezien. Slechts is voor verbreding van de Schiedamseweg ter plaatse een gedeelte ter grootte van 15 ca. van de voortuin nodig, welk gedeelte is opgenomen in het aan de gemeente toebehorende perceel weg. Aan de eigenares werd verzocht om het benodigde deel van de voortuin in der minne aan de gemeente over te dragen. Tijdens de hierover gevoerde onder handelingen gaf men echter de wens te kennen om in de plaats van de verkoop van de grond, met de gemeente een grond- ruiling aan te gaan. In ruil voor de door haar aan de ge meente over te dragen grond zou zij gaar ne een strook gemeentegrond langs de Noordzijde van een perceel tergkrijgen. Hiertegen bestaan geen bezwaren. De bedoelde door de gemeente over te dragen strook grond heeft een oppervlakle van 39 ca.. Wegens de grotere opper vlakte van deze strook (t.w. 24 ca.) zal door Mevr. Breugem worden bijbetaald een prijs van 5,- per ca., uitmakende een bedrag van ƒ120,-. Morgen is de gemeentelijke zwemin richting aan de Westfrankelandsedijk ge sloten. Aanvankelijk zag het er niet best uit met onze zweminrichting. Het voorjaar was koud en het bezoek gering, maar de zomer was uitstekend en de drukte daar mee in overeenstemming. Niet minder da> 131.900 personen maakten van het bad gebruik; betalenden on kostelozen. Ook de inkomsten waren dit jaar gro ter. Werd vorig jaar ontvangen 8.029,10, dit seizoen waren de ontvangsten 12.918,20. Er werden 360 zwemdiploma's dat hs 100 meter borst- en 50 meter rugzwem- men en minuut achtereen watertrappen uitgereikt door de Ned. Zwembond en 72 diploma's B. Dit laatste werd verleend voor gekleed zwemmen. Een verblijdend teken. Want hoevelen hebben deze zomer het niet-kunnen- zwemmen met de dood helaas moe ten betalen? Zoals ieder kind lezen, schrijven en rekenen leert, zo behoort het ook zwemmen te leren. En het leren zwemmen in de gemeentelijke zwemin richting is zonder gevaar en gebeurt onder deskundige leiding. De ouders en opvoeders gelieven hieraan aandacht te schenken. Vanmorgen waren, de zv/emmers, onge acht de temperatuur bijeen en namen van elkaar en van de badmeesters af scheid met een: tot ziens en tot het vol- geende seizoen. En zoals gebruikelijk wer den daarbij koffie en ook andere ver snaperingen gebruikt. Er wordt op ge rekend, dat, al is het nieuwe zwembad dan voor gebruik gereed, het oude nog wel twee jaar geopend zal blijven. Want de zuiverheid van het water is beter dan voorheen. Jammer voor de 75-jarige heer Jan Damme, die zal van het bad weinig gebruik meer mogen maken en minstens het duiken en de salot's achterwege moe ten laten. Op advies van zijn huisdokter zal hij zich moeten beperken. Dat dit voor de oude krasse heer spijtig is, be hoeft niet te worden gezegd. i. Doordat ze met haar fiets begon te slin geren, botste mevrouw D. S. de P.A. uit Vlaardingen gistermorgen op het rijwiel pad aan de Nieuwe Haven te Schiedam tegen een juist passerende bromfietser WE MOETEN HET HIER toch even vastnagelen. Het was tijdens de re ceptie van de jubilerende Katholie ke kring in Musis Sacrum. Daar raakten we in gesprek met een niet-Katholiek, die zijn gelukwensen was komen aanbieden. Het was waarlijk niet de eerste de beste uit niet-Katholiek Schiedam. Hij sprak bijzonder waarderend over het pionierswerk van de K.K. en de durf van het bestuur, om ondanks een zekere apathie bij de leden voort te gaan met het houden van culturele lezingen. Maar, zei hij, weet je wat ik het be langrijkst vind? Als je op een bijeenkomst van de K.K. komt, valt het je op, dat er zoveel jongeren zijn. De K.K. heeft de jeugd en dit is heel belangrijk. Het wakkere bestuur zal dit zelf on middellijk beamen. Wie de jeugd heeft, heeft intussen de toekomst. Vandaar, dat de eerste tien ja ren tenslotte slechts een mijlpaal zullen zijn op een heel lange, misschien moei lijke, maar naar prachtige uitkomsten voerende weg. Want de jeugd is er, om het werk der ouderen voort te zetten. DAMWACHTER lAdvertenlle) Op 24 Juni j.l. besloot de Raad over eenkomstig een daartoe gedaan voorstel tot de aanleg van een nieuw sportterrein aan de Laanslootseweg en stond daarvoor een crediet toe van 45^o,- m^weik^bed^^a j schaafwonden vervoerde de G.G. en G.D. het Terrein aan te brengen beplantings- haar naar het Gemeenteziekenhuis in Vlaardingen. stroken. Het lag in de bedoeling dit nieuwe sport veld in gebruik te geven aan de Voetbal vereniging S.V.D.P.W., aangezien het door genoemde vereniging thans- bespeelde noodterrein aan de Laanslootseweg niet voldoet aan de door de K.N.V.B. gestel de eisen, terwijl bovendien dit terrein moet verdwijnen i.v.m. de voorgenomen uitgifte van industrieterreinen ter plaatse. Nu het terrein zijn voltooiing nadert en met het bestuur van de vereniging overeenstemming is bereikt over do voor waarden, waaronder dit ter beschikking kan worden gesteld, achten B. en W. het tijdstip aangebroken de Raad voor te stel len hen tot deze verhuring te machtigen. Als huurprijs is aangenomen een be drag van 350,- per jaar, terwijl voor het van gemeentewege maaien van het gras en bestrijden van het onkruid als mede voor het bemesten van het veld, een jaarlijkse vergoeding van 200,- in rekening zal worden gebracht. Hedenochtend is een aanvang gemaakt met de -bouw van een katholieke G.L.O.- sehool aan de Dr Schaepmansingel in Nieu-wland-West. De school omvat 4 les- Het' 'gevolg was, "dat ze met haar hoofd lokalen beneden en 4 boven en o.a. ook tegen de achterkant van een auto aanviel-1 een kamer voor het onderwijzend Met een hersenschudding, hoofd- e_n neel. haV van gT ^fm^ (In de hal, die als aula gebruikt kan worden, komt ook een podium). Het wordt dus een z.ig. halEchool. Er worden in 'totaal 50 Fibropalen voor geslagen. Architecten zijn Taen en Nix te Rotterdam—Utrecht. Aan nemers de fa Dessing en Elmendorp. De school wordt -gebouwd voor rekening van de St Will-ebrordusstiohting. Twee klassen ervan zijn momenteel de gast van de St Bernardscho'ol aan de De Amerikaan N. K. sprong gistermid dag om 4 uur onmiddellijk te water toen hij zijn kind in het water langs de Hooi- kade zag spartelen. Het gelukte hem hetBurgemeester Knappertlaan. De nieuwe kind (14 maanden oud) op het droge t«voor De eerste paal voor de nieuwe katholieke school voor G. L. O. aan de Dr Schaepmansingel, werd heden morgen door de heer P. J. M. Meyer geslagen in tegenwoordigheid van verschillende genodigden Gisteravond (19 Oct. 1908) omstreeks half zes is de automobiel van den heer F. Smulders, wonende Eendrachtsweg te Rotterdam, naar de fabriek terugkee- rende, nadat de chauffeur zijn patroon had thuisgebracht, tusschen Delfshaven en Schiedam nabij de Hooge Boomen, door een lek in het benzinereservoir in brand geraakt. In enkele oogenblikken stond het prachtige motorrijtuig in lichte laaie. De chauffeur sprong spoedig op den weg. greep de lantaarn en snelde, daarme de de tram tegemoet om op het noodlotti ge geval, dat zich op den dijk afspeelde opmerkzaam te maken; doch het mocht hem niet gelukken eenig bluschmateriaal te doen aanrukken. Hoewel de brand op Schiedamsch gebied plaats had, ver scheen er geen brandspuit, althans van Schiedam, de spuiten van Rotterdam keerden terug, toen men zag, dat de brand geheel over de grens plaats had en het weinige water dat nog uit den om trek werd aangedragen, vermocht niet de vlammen te blusschen. Het voertuig, een White-steam-car, brandde geheel uit; de vlammen warer op grooten afstand zichtbaar. De heer er mevrouw Smulders, die nog met de tran- aankwamen, welke nabij de plaats des onheils stopte het tramverkeer onder vond slechts geringe stoornis zagen hei verweerde nog brandende onderstel var hun auto, dat nu spoedig uitgebrand en omstreeks 8 uur od een sleeperswage^ naar de fabriek werd vervoerd. De automobiel was- niet verzekerd. (Nwe Schiedamsche Courant van 20 October 1908). 04 om AO VOOSCHifPAff# 77ste Jaargang No. 22871 In het kader van de viering van haar 35-jarig jubileum zal de Schiedamse Po litie Sportvereniging morgen onderlinge athletiekwedstrijden houden op het Mar- tinit-terrein .In vier- en vijfkampen zul len de politiemannen beslissen, wie de sterksten zijn Gistermiddag omstreeks half één brak er een fles zoutzuur op een transportwa gen op de Overschiesestraat voor de over weg De inhoud van de fles vloeide over de straat De brandweer, onder leiding van de heer De Jager, zorgde er voor dat de rijbaan, weer gereinigd werd. GEBOREN: Robert W„ zoon van W. A. H Verzijden en A. H. C. ter Braak; Joop D Dzoon van P. Henrichs en M. J. Swiers; Josephina C. M„ dochter van J. Keijzer en P. A. M. Bots; Gerrit J., zoon van G. J. van Aalten en P. C. v. d. Geer; Marianne, dochter van A. v. d. Torre en J. Zoeter;. Geertruida, dochter van J. Overwater en C. Nieuwstraten; Helena J„ dochter van J. M. van Oevelen en B. Burger. OVERLEDEN: P. K. Spruijt, 68 jaar; C. M. Engels, 79 jaar, wed. van J. J. Cla- rijs; J. de Lijster, 63 jaar. De heer en mevr. Tlollhuysen hadden, dank zij een speciale invitatie van Prinses Wilhelmina, in de Ridder- brengen, dat ogenschijnlijk geen nadelige gevolgen van het bad had ondervonden. N. K. verbleef met zijn gezin aan boord van het jacht ,De Bries". Het kind is van het gangboord gevallen toen de boot aan de Hooikade gemeerd lag. HEDEN: Passage Theater: 3 Ring Circus (a. Monopole Theater: Het legioen van Zorro (14 j). Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 uur Bali-tentoonstelling. R.K. OPENBARE LEESZAAL R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek; Geopend Dinsdag, Donder dag en Zaterdag van 1012 uur; iedere middag van 2—5 uur behalve Maandag en iedere avond van 7—8.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Haitkerk): Dinsdag- avand van 6.30—8 uur. Vrijdag van 7—8 uur uitleen van boeken. Filiaal Kethel (R.K. Ver. Gebouw), elke Zondag van half twaalf tol half één. DONDERDAG Passage Theater Kath Kring „Hör mein Lied, Violetta" 8 u. NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Apotheek Evers, Lange Haven 81 en Apotheek 't Centrum, Hoogstraat 113. Donderdag Groote Schouwburg, Zuidplein: Henriët- te Davids. Afscheidstournee. Om 20 uur. Rivierahal, van Aerssenlaan 49: Wiener Sanger Knaben, o.l.v. Gerhard Track. Pro gramma: Liederen van Schubert. Brahms, Mozart en o.m. het zangspel „Lustige Streiche" naar melodieën van Franz Schu_ bert. Om 20 uur. BIOSCOPEN Programma's van 16 t/m 22 September Arena: Ratten (18 jaar) Capitol: De volmaakte moord (18 j.) Centraal: Cavalle- ria Rustlcana (18 j.) Cineac: Battle Crj (18 J.) Colosseum: Verborgen moederschap (strikt volw.» Harmonie: Duel in de «on (ontraden) Lumière: On the waterfront (18 j.) Lutusca: Operatie Tirpitz (14 J.» Luxor: Haven der begeerte (ontraden) Pas sage (Schiedam): 3 Ring circus (a. 1., Prin ses: On the waterfront (18 j.) Rex: Kerels der vlakten (14 j.) - Thalia: Marty <14 j.» -li z. A* 't Venster: Grazige weiden (14 j.» Z(l(ll eeil uitstekend gezicllt op cie Meisjes zonder moraal (volw.). Victoria: school wordt een gemengde, dus voor meisjes en jongens, maar 'het l'igt in de bedoeling, aangezien het complex waarop deze school gebouwd wordt voor uitbrei ding vatbaar is later nog 'n aantal scholen te bouwen. De eerste pa-al werd in tegen woordigheid van verschillende genodig den geslagen door de heer P. J. M. Meyer, secretaris van de St Willebrordstichtlng. Er komt, naar wij nog vernemen, bij de school een speelplaats van 800 m2. Het gebouw zelf heeft echter zowel aan de voorkant ais aan de achterkant veel glas, zodat licht en lucht er overvloedig zul len zijn. De school komt vermoedelijk in Juni of Juli klaar. Met stralend weer ging de K.A.V. gis termiddag met circa 50 dames naar Doorn. Na een kort gebed door de voorzitster voor behouden thuiskomst, ging de Megga-bus over prachtige wegen eerst naar 't Jagershuis te Zeist, waar een kop je thee werd gedronken en nog even werd gespeeld. Vervolgens naar het kas teel Doorn, waar men volop genoten heeft van al de pracht dia daar te zien was. De gids zelf, jaren in dienst geweest van de Duitse keizer, wist wel het een en ander te vertellen, 't Was een heerlijke middag, overgoten van zon. Steeds zin gende toog men naar de Leusderheide, waar in Bergzicht een boterham werd gegeten. Het R.K. Toneelgezelschap „Brederode' bestaat 10 jaar. Ter gelegenheid van het tweede lustrum zal Donderdag 29 dezer in Musis Sacrum het blijspel in drie be drijven „Springvloed" worden opgevoerd De collecte-actie September 1955 voor het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding, afd S.chiedam, heeft een bedrag van 7.285,09 opgebracht. 19 Sept. n.m. 200 ton rogge Wormerveer. 400 ton oud-ijzer Nijmegen. 254 ton klei Maastricht. 250 ton petr. cokes Heusden. 421 ton granen Amersfoort. 140 ton granen Sneek. 117 ton Al melo. 266 ton veevoer Wanssum. 660 ton tarwe Deventer. 186 ton tarwe Weert. 233 ton tarwe Leiden. 157 ton tinerts Arnhem. 235 ton cellu lose Arnhem. Totaal 93 reizen, 3 vletreizen 20 Sept. v.m. 110 ton granen Harderwijk. 275 ton granen Zaanstreek. 400 ton copra 1. varen. 200 ton stukgoed Amsterdam. 100 ton granen Veghel. 85 ton granen Weesperkarspel. 54 ton zinkas Budel. 108 stand hout Eindhoven. Maandag 17 October a.s. zal Europa's grootste laadbrug op het terrein van het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost aan de Vulcaanhaven officieel in gebruik wor den gesteld. De Zevende Femina, die op Vrijdag 30 September a.s. des morgens om half 11 traditiegetrouw door Rotterdams eerste burgeres, mevr. Van Walsum-Quispel in de Ahoy'-hal zal worden geopend om tot en met 12 October de vrouw van voor lichting te dienen op het terrein van de huishouding, legt ditmaal vooral het accent op de keuken. Naast de tien modelkeukens die, zoals wij enige t(jd geleden reeds meldden, het centrale punt zullen vormen van deze als steeds belangwekkende en leerzame tentoonstelling, komen er een drietal stands, waar bijzonder geperfectionneerde machines voor de bereiding van spijzen zullen worden getoond. Het alom heersende gebrek aan huis houdelijk personeel en de kleine behuizing maken het noodzakelijk, zo efficient moge lijk te werk te gaan. Daarom zullen ser viezen worden tentoongesteld, die fraai genoeg van uiterlijk zijn om op tafel te worden geplaatst, maar waarin de spijzen tevens kunnen worden gekookt. Dit geeft een aanzienlijke besparing op de afwas. De onderwerpen voor de lezingen, die zoals gebruikelijk des morgens om 11 uur zullen worden gehouden, zijn met zorg gekozen. Op Dinsdag 4 October komt mevr. E. M. Cuperus spreken over: „De kleding", waarbij zij zal uiteenzetten, welke stoffen, kleuren en dessins het beste bij bepaalde figuren passen; op Donderdag 6 October behandelt de heer Ep. Simons de „Woninginrichting"; mevr. J. H. Dui.jkers-Kranen.burg vertelt onder de titel: „De vrouw van top tot teen" iets over de lichaamsverzorging en op Woensdag 12 October leert mej. G. Stille haar toehoorders, hoe zij „Huiselijke feestjes" kunnen organiseren. Behalv» lering biedt de Femina dit jaar de dames ook vermaak. Des middags zal speciaal voor haar de band van Eddy Christian! spelen, terwijl des avonds Mar tin Erich met zijn show-orkest zal op treden. Op de avond van de openingsdag komt Maria Zamora zingen. Het lag in de be doeling, haar ook voor de daarop volgen de Vrijdag te contracteren, maar aange zien dit onmogelijk bleek, treedt in haar plaats Max van Praag met Accordeola op. De conférences worden verzorgd door Bob Wallagh. Een gewijzigde indeling van de 130 beschikbare zeer gevarieerde stands, die alle verhuurd zijn, zal aan deze zevende Femina, waarop men vele oude bekenden zal ontmoeten, een geheel njeuw aanzien geven. Deze vernieuwing is mogelijk ge worden door het nieuwe restaurant tussen de Energiehal en de Ahoy'-hal, dat het vroegere zitje in laatstgenoemde hal zal vervangen. Tot de oude bekenden behoren op de eerste plaats de modeshow van Vroom en Dreesmann, die onder het motto: „Wij toveren u de mode voor" in het paviljoen Rotterdam zal worden gehouden en de brillenshow van de opticiens, die hun eer ste Femina-lustrum vieren. Vijf jaar ge leden was deze brillenshow een unicum in Europa. Dit zal worden herdacht door middel van een zeer bijzondere demon stratie, waaraan mannequins als ver tegenwoordigsters van alle West-Europese landen zullen deelnemen. Ook de Rotterdamse Verkeerspolitie verschijnt weer op de Femina met een zeer uitgebreide stand en een geper fectionneerde „testwagen", terwijl als van ouds plaats is ingeruimd voor een zestal charitatieve stands. Nieuw is de tentoonstelling van werken van Herman Mees. die op het entresol zal worden gehouden. Het Femina-besluur heeft de heer Mees de gelegenheid tot het exposeren van zijn werk geboden, om daarmee uitdrukking te geven aan zijn waardering voor deze 75-jarige Rotter damse schilder. Ook de stand met de verpakte melk, die op de E 55 zo'n succes was, zal zijn entrée op de Femina maken. 55 „Niet bepaald iets voor veilig verkeer", merkte de Officier van Justitie bij de Rotterdamse Rechtbank, mr J. H. van de Roemer gistermiddag al op voordat de zaak begon tegen de 33-jarige meubel beeldhouwer C. van D. uit Vlaardingen. Zijn auto vol gas gevend zou deze in Vlaardingen n.l. op de 24-jarige timmer man J. V. zijn ingereden. V. zei vanmid dag als getuige, dat hij zich nog het leven had kunnen redden door op de motorkap te springen en zich vast te grijpen, ter wijl van D. met grote snelheid zou zijn gaan rijden. Hij had zich helemaal op de motorkap weten te werken, trapte de voorruit in, waardoor de wagen plotse ling moest stoppen, en viel achterover op straat. Later bleek' hij zijn beide duimen gebroken te hebben, waardoor hij zes we ken niet had kunnen werken. Nog twee getuigen bevestigden deze door V. vertelde gang van zaken. Ver dachte zelf en getuigen a décharge ble ken het er echter niet mee eens te zijn. Volgens hen zou van D. V. gesommeerd hebben voor de auto weg te gaan, toen hij trachtte die tegen te houden. Van D. zou zachtjes zijn „opgetrokken" omdat V. toch voor de auto bleef staan. De officier van justitie zei in zijn re quisitoir, ddat V. op de motorkap is ge sprongen om zich het vege lijf te redden. De ten laste gelegde poging tot doodslag achtte hij niet bewezen, echter wel po ging tot zware mishandeling. De officier noemde de mentaliteit van verdachte be denkelijk. De eis was vijf maanden ge vangenisstraf, subsidair verwijzing naar de instructie. Hoewel de verdediger, mr H. van der Pas, meende dat zijn cliënt „eigen rech ter" had. gespeeld, meende hü toch, dat deze de bedoeling niet had V. zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Uitspraak over veertien dagen. plechtigheid. De televisie-studio van E 55 als veilinglokaal; van alles was er te krijgen, Aangiften van 19 September 1955. BEVALLEN: A. G. Bruggeman geb. van der Linden z. B. M. Otterspeer geb. Roggeveen d. E. J. Harleman geb. Steenbergen z. A. Kasteleijn geb. van Houwelingen d. A. E. Mourik geb Donker z. C. Roobod geb. van Kralingen d. L. Mekes geb. Prfoost z. M. D. Tolenaar geb. van der Gun z. N. M. Zwang geb. Brenkman z. C. B. Schmitt geb. Muler z. C. F. Bramsen geb. Heijnen d. M. Plooij geb. van der Starre d. J. Verlsuis geb. de Graaff d. A. C. W. F. Smeets geb. van der Mespel z. T. Snoeck geb. Ziek- man z. H. H. Rigter geb. Muller z. A. E. Drentje geb Feder d. M. Brouwers geb. Slegtenhorst d. J. B. E. Groot geb. Schaap Woerdenbach d. C. C. P. van 't Hoff geb. z. D. Scherer gebe Dekker z. N. Clous geb. de Lat d. P. M. Bik geb. Bierhuizen 2 z. - M. C. Groeneveld geb. Bos d. C. L. Ouddens geb. Venema z. E. C. Fretes gebe Poldervaart z. L. Feuth geb. van der Kaaden z. Th. L. Meijers geb. van der Knaap z. D. Bekker geb. Snijders d. N. Gort geb. Bons 2 z. C. Frehling geb. Scheep bouwer d. G .Spijker geb. Blokland z. J. C. Servaas geb. Neeteson z. M. A. van den Eisen geb. Kes z. C. A. Laatsg eb. Pauwels d. A. M. Mosterd geb. van Mourik z. M. Burger geb. Noordegraaf z. L. H. M. C. de Jong geb. Tobé 2d. F. de Prez geb. van Bueren d. A. C. Foppele geb. Zorg z. A. Mulder geb. Nelisse d. A. van Schaik geb. Visser z. S. W. Les geb. Hartman z. M. Bosgieter geb. Busweiler d. M. des Bouvrie geb. Hillerstrom z. L. Klingg eb. Laproi d. M. C. P. Walter feb. van der Togt d. J. B. Croes geb. Waardenburg z. J. H. van Drlel geb. den Adel z. C. M. Verbaas geb. Brenkelen d. J. A. Schulz geb. Federf z. Si de J°ngT geb. Cazemier d. W. Sas geb. Otte d. L. A. M. van Oostrum geb. Damave J* Wolffenbuttel geb. Holewijn z. W* O i^'„Piters geb. Debeus z. C. A. W. van Scheijndel geb. Scholtes z. W. Smits Hoorn geb. Timmers z. A M. Delwei geb. z' r~ p* JHuizer geb. Breeman z. J. C. geb. van Tal z. C. A. Vellekoop geb. Oudejans van Zanten d. P. J. Schrijver geb. Priester -- J. C. van Duijn geb. den Heijer d. J. Lammering geb. van Duij ven voorde d. J. J. van Gelder geb. Kleibergen z. A. W. Lubig ge.b. Terleouw z. OVERLEDEN: G. L. Seip, m. van M. Th. L. e«nfsen 57 D* v- d- BerS- m- v- M- Verbeek j- B. J. Kranenburg, m.geh. gew. met L. J. Uijterlinde 73 j. A. Schwarzer. vr. v. G. M. Steijlen 55 j. J. H. Ostkamp. m., geh. gew. met M. Rorijs 75 j. P. F. Dos Santos, m. 22 j. H. Dekker, m v.H. J. Karrenbe.d Reekers, ongeh. vr. 81 j. S. J. Mans, vr.. geh. 53 J. D. Bijl, m. v. K. Ketting 66 j. A. gew. met A. Keur 51 J. H. G. Kiehl, m. van N. Hoogland 74 j. M. P. Zonruiter, m. van M. Visser 63 j. A. W. Wouters, m. van C. M, Bom 55 j. J. Posma, vr. van D. Speerstra 74 J. J. G. Genet, vr., geh. gew. met F. Osephius 80 j. J. H. de Wilde, m. van M Jongenengel 69 j. C. A. Donker, m. van C. E. Krol 49 j. Voorts als levenloos aangegeven: M. E. Bek kerJDuijm. zoon. Op de kaasmarkt werden heden 232 par tijen kaas aangevoerd. Prijzen: eerste kw. m. rijksmerk f 2.332.40, tweede kw. f 24 —2.32, extra kw. f 2.52 per kg. Handel goed De kantoreD der Redactie en Admlnt Ol&ti title tyo gevestigd ie S« hu-daiu, Darr 18, tel 6Ö152. üifu-nuuimei 690948. Abonnementsprijs Q 25 d^t kwartaal 2,15 pei maan«J 0 50 per week Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.13 per millimeter boogie. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0 30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven welk»- foor bet Ad verten tie wezen. KamploeneD (kleine advertenHëo) tot 2i woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent Maxi mum 60 woorden PUatélog uit sluitend bij vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgeslote» en geplaatst overeenkomstig de Heeeir- btj de administratie of b1J de etk kdver tentiebureaux verkrijgbaar zyu. „Zestienhonderd!" riep een meneer in de voormalige televisiestudio van E 55 en toen werd hij eigenaar van de kleedhut van de zeerovers van het „Schateiland Caramonta" die daar elke avond schone vrouwen hadden geschaakt. „Maar hoe kom ik er bij?'' vroeg hij aan de veiling meester, want zijn aanwinst bevindi zich op een eilandje in het Rotter damse stadspark en privé-roeitochten zijn daar bij politieverordening ver boden. De Canadese blokhut (inclusief 340 be- tontegels) ging voor 688 van de hand en half millioenste bezoekster verwelkomden gingen voor tezamen acht gulden van de hand. De Rotterdamse kapper J. Recourt kocht voor 368 de hele rolschaatsbaan-afraste- ring en de heer Schapers die in het bouw, vak zit, werd voor 130 eigenaar van de feestverlichting van de wereldgondels. Iemand anders met feestplannen kocht voor 12 gulden een partij Bengaals vuur werk. Een paar niet nader omschreven zwab bers, die met vier bootshaken na de slui ting op het E 55-terrein waren achterge bleven, werden voor 15 gulden verkocht. Iets heel aardigs lijkt ons ook de dool hof van rondhout die niet minder dan 740 opbracht. Wat de heer, die 270 gul den neertelde voor een Arabisch Poort gebouw (lang 9,5 meter en breed 3.50 me ter) daarmee wil uitvoeren, is ons duister. Voor de entree van een normaal voor tuintje Hikt dit bouwsel ons rijkelijk groot. Twaalf broeken de bombazijnen van de Zeerovershut kreeg voor 110 de heer van het Unifesti-orkest brachten 20 gul- De Jongste meubelhandelaar als eigenaar, i den op. HU vertrouwde ons toe, het bouwsel te j v .1 willen neerzetten op een der eilandjes j Eer mclU'.i van de Bergse Plassen. Een feestjurk van j Het representatieve bankstel van de He- Sjuultjc, de E 55-majorette, bracht teza-1 rCn Zeventien, bestaande uit een bank, men met een rok niet meer op dan twee gulden. Men kon op de publieke verkoping eigenaar worden van vreemde zaken Er was een opgewekte dame die tegen een kennis zwaaide en zodoende tegen wil en dank bijna eigenaresse werd van 24 to neelwapens die voor vijftien gulden van de hand gingen. Er was een kangeroe-ren die 170 opbracht. Nog meer belangstelling voor prijzen? Een kist, bevattende 20 hoeden, onafge werkte maskerade-costuums, kousen en vier valhelmen van de ruimtevaarders, bracht 36 op. De matrozenpet, -broek en i riem van een der knapen, die de twee en twee fauteuils, 10 kussens en een tafel met glasplaat, kwamen voor 382 aan de man. Inclusief de eer, dat Vera Lynn, ze ven Commissarissen der Koningin, Bur gemeester van Walsum, een Franse admi raal en de heer Kees van der Linden er op hebben gezeten. Vier kisten met cacteeën (Opuntia's, voor insiders) gingen voor 12 gulden over in handen van een forse plantenliefheb ber. Tenslotte: er was overweldigende belang stelling. Een kleine duizend mensen wa ren naar de veiling gekomen en de num merborden der auto's toonden dat zij van velerlei provincies en van velerlei belij denisscu (l'G cn RK) waren. In de op Maandag 26 September in ds Nieuwe Kerk te Delft te houden herden kingsbijeenkomst ter gelegenheid van het gouden jubileum der Technische Hoge school. welke door de Koningin zal wor den bijgewoond, zal de rector-magnificus. prof. dr O. Bottema de herdenkingsrede uitspreken waarna het woord wordt fte' voerd door de minister van O.. K. en W.. mr J. M. L. Th. Cals. Daarna geschiedt de promotie van vijf eredoctoren, die na de plechtigheid tezamen met de rector- magnificus in het Delftse stadhuis recipiëren. Op Dinsdag 27 September zullen de meente Delft, het personeel van de T. en de studenten aan de vertegenwoordi gers der hogeschool geschenken aanbie den. Het personeel schenkt een geluids installatie. die is aangebracht in de toren van het hoofdgebouw. Zij bestaat uit zestig luidsprekers, naar elk van de v;er windstreken vijftien. Met behulp van bandrecorder en een microfoon kan do°i middel van deze luidsprekers, muziek over de stad hoorbaar worden gemaaK- De studenten schenken een koppel zwa nen voor de vijvers in de nieuwe T. tl." wijk. Na de aanbieding van de cadeaux zal de president-curator, dr C. H. van aer Leeuw, de tentoonstelling ..MachieK openen, 's Avonds wordt de senaatsmaai- ti.id gehouden, waarbij ook Prins Bern hard zal aanzitten. De feestelijkheden, welke verder ul' sportwedstrijden, een galaconcert feestavonden bestaan, worden op Zat.' dag 1 October besloten met een vU" werk, dat de Delftse burgerij aan de 1 bilerende hogeschool heeft aangeboden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2